KATWIJKERS DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY, LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Zaterdag 23 September 1933 UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VRAGENRUBRIEK. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan P. van den Berg, van Amsterdam, Bosboom Toussaintstr. 19 naar Llndenlaan 41a Carel H, Berglsch, van Amsterdam, Karperstraat 11 naar Badhoevelaan nieuw huls Hendrik J. C. Böschen, van Amsterdam, Bestevoerstraat 41, 3 hg, naar Nleuwemeerdljk 481 Leo- nardus Bram, van Oudenbosch, C. 77 naar IJweg 1474 Joseph G. Th. van Dorsse- laer, van Hulst, Molenstraat A. 69 naar Aalsmeerderweg 331 Henrlette M. Eller- beck, van Amsterdam, van Laghenstraat 3 C naar Burgemeester Amersroordtlaan 47 Albert Everaarts, van Amsterdam, Ells. Wolffstraat 46 naar Wllgenlaan 80 Raymond Fremdt, van Amsterdam, Fokke Slmonezstr. 76a naar IJweg 113 Hein- rlch J. Heddes, van Amsterdam, van Spil bergenstraat 8 naar IJweg 121 Abraham Hendriks, van Amsterdam, Egelantiers gracht 174 naar Akerdijk 283 Dirk Homberg, van Amsterdam, Bestevaerstraat 49, 3hg. naar Nleuwemeerdljk 355 Cor nells van Iperen, van Rheden, Velp, Hugo de Qrootstraat 28 naar Lisserdijk 512 Herbertus J. Jansen, van Arnhem, Bosch- straat 46 naar Venneperweg 416 Walter G. Kimpel, van Haarlem, Oosterstr. 35 naar Beetslaan 41 Hendrik Klarenbeek, van Hilversum, Trompenbergerweg 8e naar Wllgenlaan 68 Franclscus J. Krelelamp, van Amsterdam, Zaanstr. 48 naar IJweg 141c Pieter Krijger, van Amsterdam, Vespuccistraat 82 huls naar IJweg 141a. Vertrokken: Franclscus H. B. ter Haak, van Sloterweg 200 naar Amsterdam, Ves- pucclestr. 95 Hulbert Sack, van Kruis weg 309 naar Amsterdam, Vlnkenstr. 83, 3 hg. Humphrey R. Cramer, van Her- mlna Maria DIJklaan 9 naar Deventer, Parkweg 9 Louis K. MelJ van Frledalaan 22 naar Amsterdam, Wilhelmlnastraat 84, 2 hg. Petronella W. MelJ, van Frledalaan 22 naar 's-Gravenhage, Heerenstraat 8b Petrus C. Sep, van IJweg 136 naar Am sterdam, Adm. de Ruijterweg 312, 3 hg. Geertruide M. Alders, van Venneperstraat 48 naar Bergen (N.H.), R.K Kweekschool voor meisjes Pieter J. Kruger, Lelmul- derdljk 26 naar Amsterdam, Jacob van Lennepkade 380 huls Franclscus Lucke. van Esschenlaan 35 naar Amsterdam, Ja mes Cockstraat 30, 1 hg. Claslna M. S. Bontje, van Hooldweg 440 naar Bergen (N.H.), R.K. Kweekschool voor meisjes. Burgerlijke Stand. Geboren: Jasper, z. van J. van Staveren en C. Blom Hendrik, z. van L. van den Berg en K, van Kalsbeek Johannes Jo seph, z. van C. van der Klauw en C. van der Laan Cornells Gerrlt, z. van J. Meijer en N. Dol Adrlanus Johannes, z. van Th. A. Dcnaljere en C. G. Bulckens Arendje, d. van T. Mledema en L. Bakker Marljtje, d. van B. Schuts en M. G. Bak ker Pleuntje, d. van P. E. van Luiing en J. Buis. Ondertrouwd: J. Zwaan 28 j. en M. H. Kok 28 J. J. van Roon 25 J. en C. W. Hobo 23 N. Kost 25 J. en T. Velthuis 22 J. K. Visser 25 J. cn J. C. H den Dek ker 23 J. D. van Bergen 23 J. en A. Roubos 25 J. J. C. Barg 25 J. en A. C. Doeleman 27 J. Getrouwd: G. Branderhorst 24 j. en C. Maarssen 21 j. T. M. de Fouw 27 J. en H. L. Janse 26 j. H. van den Haak 32 J. en A. van Noordt 25 j. Overleden: Annetje Benning 42 j., geh. met J. M. de Blaelj Petrus Adrlanus Gerrit 19 J., z. van J. P. G. Kult en C. C. v. d. Laan. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Laurentius Adoll Josephus, z. van W. Stroombergen en M. Jansen; Joannes Bernardus, z. van C. G. M. Mes- kors cn M. C. Warmerdam: Anna, d. van P. Vreeken on P. Hcllendoorn; Adriaan Maria, z. van T. Lemstra en A. G. J. Hoogkamer. Ondertrouwd: A. Brussee en P. C. van der Werff; C. van Kampen en L. S. van Grootveld; J. E. Sanders en A. C. C. Rusman. Overleden: A. Duif, echtgen. van W. A. van der Wal, 59 Jaar: R. O. Verzijlenberg, m. 79 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. Buikx met gezin, Meer straat 3; J. C. Gigengack (echtgen. J. C. Slijkerman) Wecrestelnstraat 29; F. K. Grundmann, Meerstraat 64: J. M. Hulken berg v. d. Endelaan 5; Tj. de Jong met vr., van Meerbeekstraat 4; R. Kops, Loostor- weg 1 22; M. Lodeweges van Tetsstraat 13; J. M. en M. J. Lommerse, Leidsche- straat 84; M. van der Meer, Weerestein- straat 4Ji aM. E. van de Poll, Hoofd straat i, W. N. Rusman, Mariastraat 66; W. A. Schut, Theresiagesticht: C. van der Zon, Molenlaan 2 a. Vertrokken: a. a. Dicpenbrock Seminarie „Hageveld" Heemstede. B. K Lemb, Pr. Hendriklaan 21, Overveen; K. Mokkenstorm, Brouwersvaart 106, Haarlem; R Hollander, Venneperweg 464, Haarl'meer; M. Hulken berg, Beethovenstraat 65, Amsterdam: H. Flehr, Kleef (Did.); F. Hegemann, Kenau park 26, Haarlem. De collecte voor de Kleuterschool „Wilholmlna" heeft f. 157.60 opgebracht en wel f. 100 aan loten en 1.57.60 aan bloempjes. De Zweminrichting zal vermoedelijk op 7 October gesloten worden. Het plan bestaat aan den Paralelweg 18 goedkoope arbeiderswoningen te bouwen Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschre ven: 4 fabrieksarbeiders, 1 drukker, 1 be tonwerker, 3 grondwerkers, 6 metselaars, 10 opperlieden, 1 mach. houtbewerker,, 7 timmerlieden, 1 halfwas-metselaar, 1 stof feerder-behanger, 1 loodgieter-zinkwerker 2 halfwas timmerlieden, 3 mandenmakers, 1 kistenmaker, 1 waschknecht, 2 electri- ciens, 1 scheepsmaker, 1 wagenmaker, 1 vcrw. monteur, 1 horlogemaker, 1 smid- bankwerker, 1 boekbinder, 3 broodbakkers, 178 landarbeiders, 16 bloemistarbeiders, 2 boerenarbeiders, 5 tuinarbeiders. 1 plant soenarbeider, 2 venters, 2 schippers, 1 halfwas schipper, 2 chauffeurs, 1 wegw., 1 tramheambte, 1 nachtwaker, 1 voerman, 1 verzekeringsagent, 1 vr. kantoorbediende, 4 idem ben. de 18 jaar: 30 losse arbei ders, 1 controleur. Totaal 304. Aanvragen werkgevers: 3. Plaatsingen uit gemeente: 3. Vervallen 34. Teruggetrokken 2. Met no. 1S3 der Stscrt. werden ver zonden de akten betreffende de N.V. Hulse bosch en Lau. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: portemonnaie, paar kousen. Te bevragen bij: P. v. d. Zwet, HaarL- straat 16 rijbewijs enz.; J. P. Seijsener, Meerdorpstraat 13 fototoestel in tasch; Waasdorp. Hoofdstraat 2 damesmantel; A. v. Kampen, Patrimoniumplein 19, schoentje schoentje en handschoen; W. 't Hart, Molenbuurt 11 Jasje. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Aldert, z. van Verdoes en M. van Duljn; Johannes, z. J. van der Kraan en G. van Duijvenbode; Jannetje, d. van J. Hasenoot en J. Imthorn; Pieternella, d. van G. Noorlander en P. van Velzen; Lijdia, d. van J. van Duijvenbode en L. Groen; Gerrit Cent, z. van J. van Beele en A. Remmelzwaal; Jacobus, z, van H. Messe- maker en A. Groen. Overleden: Jakomina van den Brink, 77 jaar, wed. van A Boezaard. Getrouwd: W. Klinkenberg en J. v. Rijn; J. de Jong en D. Schaap; N. de Jong en L. Vooijs. Ondertrouwd: L. van Delft en M. Schaap; j. J. Koldewljn cn J. J. Waterreus; Th. P. de Konink en J. OuwehandL. T. de Best en L. Ouwehand; J. van Duijn en J. Kuijt. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Van de gelegenheid om de formulieren die moesten worden Ingevuld voor de te houden registratie der tuinbouwbedrijven, na invulling bij het bestuur der veiling In te leveren, ls een groot gebruik gemaakt. Het zijn nog slechts enkelen, die aan de oproep niet hebben voldaan. Opdat de organisatie vrij uitgaat en het bestuur nimmer .een verwijt zal kunnen treffen, zal er alsnog voor die enkele achterblijvers gelegenheid gegeven worden om aan de voorschriften van de Regeeringscommissa- rig voor den tuinbouw te voldoen. Dinsdag as. 26 Sept. zal het bestuur nog zitting houden van 810 uur des avonds in het voormalig gemeentehuis en formulieren zijn te verkrijgen bij Jae. Meijer. Het bestuur wenscht er belanghebbenden op te wijzen dat het alleen hun eigen be lang is om aan deze voorschriften te vol doen. Verzuim kan in 1934 tot moeilijkheden aanleiding geven. Men zie een advertentie in dit blad. De werktuigen en gereedschappen voor de nieuwe beschoeiing in het Overrijn zijn gearriveerd Maandag denkt men met de werkzaamheden te beginnen. HET BLAD V00B KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT tTW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DEE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Maria, d. van A. W. v. Noort en J. M. A. Warmerdam; Maria Cornelia, d, van A. v. d. Zwet en J. v, d. Berg; Maria Johanna, d. van A. v. Noort en G. A. Kooter. Ondertrouwd: J. B. Nulkes en C. de Vos; L. J. v, Gulik en G. M. Duljs. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. K. Look, van Heem stede, Wagenstraat 7; Mej. E. Buurman, van Amsterdam, Wilhelminastraat 23; Mej. Th. Dankelman, van Bergen (N.H.); Mej. H. W. Nieuwendijk. van Haarlem, Hcere- weg 258; G. B. A. Johannink, van Dalfsen, Kanaalstraat 125; Mej. J. M. Reeuwijk, van Haarlemmermeer, Heereweg 120; F. H. v. d. Berg, van Voorhout, Prinsesse- straat 31; M. J. Wassenaar, van Hillegom, Narcissenstraat 7; Mej. A. Hoogenstraaten, van Sassenheim, Narcissenstraat 7. Vertrokken: A. A. v. d. Aart, naar Benne- broek; Mej. A. v. Diest, naar Bennebroek; H. M. v. Zoen, naar Haarlemmermeer; J v. d. Spruit, naar Amsterdam; Mei. I. Hoogervorst, naar Haarlemmermeer; Wed. F. F. v, Genk, naar Schiedam; Mej. E. F. Schalk, naar Alkemade; A. C. Onderwater, naar Voorschoten. Het nieuw benoemde hoofd der Open bare School, de heer Korswagen uit Zutphen, heeft zijn benoeming nog niet aangenomen. Hii komt ook voor op de voordracht voor hoofd der Openbare School te Leiden. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. van Waning, van Öost- voorne. Duinlaan naar Noord Boulevard 20; P. G. J. Bosman, kapper, van Sassenheim, J. P. Gouverneurlaan 58, naar Hoofdstr. 25; M. Zimmermann, dienstb., van Weenen (O) naar Zuid Boulevard 24; H. W. Bongers, dienstb., van Leiden, Zoetenvoudschesfngel 25, naar Katwijkschestraat 7; J. H. M. Molls, 11. verpleegster, van Wamel, Hooge- weg 104, naar Langeveld 29; B. Gelelinse, dienstb., van Rotterdam, Zeilmakersstraat 47 a, naar Zwarteweg 20; P. E. W. Zeelen, religieuse, van Gent (B.), Molenaarstraat 50, naar Langeveld 29. Vertrokken: J. Woldendorp en farn., van Duinweg 33, naar Zeist, C. Huijgens- straat 48. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Alida, d. van L. A. Zonneveld en G. A. Steenvoorden. Ondertrouwd: G. A. Buschman, 33 jaar en J. M. Vink, 20 jaar. Getrouwd: L. W. Grimbergen, 25 jaar en W. Schaap, 21 jaar; Th. Caspers, 36 jaar en B. M. Koeman, 27 jaar: F. van Mastrigt, 27 jaar en A. van der Niet, 22 jaar; J. P. Passchier, 20 jaar en Korbee, 23 jaar. Overleden: Adriana Catharina Cornelia Hicrck, 20 iaar. c De opening van het R. D. B. Theater. Gisteravond had de officieele opening plaats van het permanente bioscoop theater dat door den arbeid van de heeren H. J. Roeleveld en A. A. v. Reijzen, tot stand is gekomen. De openingsvoorstelling uitsluitend toegankelijk voor genoodigden werd bijgewoond door het bijna vol tallige gemeentebestuur, den gemeente secretaris, den commissaris van politie en meerdere officieele personen. De zaal maakte door de nieuwe beschildering en de vele fraaie bloemstukken een keurigen iDdruk. De heer Roeleveld sprak een welkomstwoord. Nadat spr. de vele per sonen en firma's die aan de tot stand- koming van de bioscoop medewerkten had bedankt, sprak het raadslid, de heer J. G. v. Eeden het officieele openingswoord. Sp.r roemde den ondernemingsgeest der directie in dezen tijd. Gezien den serieuzen opzet, twijfelde spr. geenszins aan het slagen van deze onderneming. Het feit, dat Noordwijk een bioscoop bezit waarin prima sprekende en musiceerende lilms worden vertoond, is niet alleen een cul tureel, maar ook een economisch belang. Vervolgens kanden de aanwezigen genieten van een afwisselend programma. In verband met den steun voor som mige tuinbouwproducten over 1933 en de noodzakelijkheid om een juist beeld te krijgen van den omvang van den tuinbouw en de onderscheidene cultures, zal de re geering overgaan tot registratie van de tumbouw-bedrijven. Deze registratie is hier in handden gegeven van het bestuur der veiling „De Eendracht". Ieder, die in 1934 z.g. crisis-producten wil telen, moet in 't bezit zijn van een teeltbewijs. Die niet aan de registratie deelneemt, krijgt geen teeltbewijs. Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit blad. Het aantal werkloozen in onze ge meente is stijgende. De vorige week be droeg dit nog 377, thans reeds 410, ver deeld als volgt: 193 landarbeiders, 61 losse arbeiders, 46 visschers, 1 kellner, 82 bouwvakarbeiders, 1 wagenmaker, 2 chauf feurs, 1 bakker, 1 electricien, 1 letterzetter, 1 straatmaker, 19 jongens cn 1 analvste. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Michaël, z. van H. F. de Kan-Caspers; Elisabeth, d. van L. de Munnik-van der Marei; Johanna Aleida Maria, d. van L. J. J. Meijer-v. d. Berg; Johanna Gerarda, d. van E. A. van Duin- Eckert; Johannes Cornells, z. van J. Hulse- bosch-Spigt; Maria Ge sin ad. van J. F. van den Berg-van den Berg: Petrus Adrla nus, z. van J. van der Slot-de Ridder. Ondertrouwd: Pieter Thomas J. Verhoe ven, 24 jaar te Noordwijk en Maria C. van Denzen, 24 jaar. Getrouwd: Theodorus J. Verlaan, 26 jaar, met Sara van der Zwart, 24 jaar; Frede- rikus L. van Tol, te Hillegom, 27 jaar, weduwnaar van Helena M. van Maris met Maria Okkerse, 23 jaar. De R.K. Voetbalvereeniging N.V.C. gaat met den tijd mee. Gisteravond gaf ze een vertooning met lichtbeelden in cafe „Gouwenberg". De heer F. J. van Veen uit Amsterdam gaf hierbij een verklaring van de spelregels. Er was groote opkomst. De heer Gerard Vreiling alhier, is te A'dam geslaagd voor hot diploma V.E.V. sterkstroom-monteur. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij de R.K. Kerk had een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door J. K. M. D. te Am sterdam en een vrachtauto bestuurd door P. J. N. te Hoofddorp. Beide auto's wer den beschadigd. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De bestuurders gaven elkander de schuld. De politie "heeft pro ces-verbaal opgemaakt Van 26—29 Sept. a.s. zal in 't gebouw .Irene" te Oegstgeest. een ba.zaar ten bate der Pauluskerk gehouden worden. Uitnoo- digingen worden niet verzonden, daar ieder hartelijk welkom is. Ieder, die de Paulus kerk kent, zal gaarne willen meehelpen om de schuldenlast te verminderen. Men zie de advertentie in dit blad. Ten nadeele van den timmerman H. K. uit Leiden is van een bouwwerk aan de Louise de Colignylaan, waar K. werk zaam was, een heerenrijwiel ontvreemd. Een oud karretje stond er voor in de plaats. De politie stelt een onderzoek in. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. De prijzen blijven maar matig. De aan voer is nog steeds groot. Van Dahlia's gaat de aanvoer verminderen doch van Grysanthen neemt deze toe. Ook Asters komen er nog volop. De prijzen waren als volgt: Dahlia's 30—70 ct., extra soor ten tot f. 1.05, Pompon-Dahlia's 15—25 ct., Asters in diverse kleuren en soorten 8—15 ct., Anjers 25—50 ct., Gladiolussen 25—60 ct., extra 60—90 ct., Helianthus 20—35 ct., Zinnia's 30—55 ct., Herfstasters 1.4—6.50 Tritoma's f. 1.60—2.70. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida, d. van D. J. van Rijn en G. de Mooij. Ondertrouwd: Daniël Koekebakker en J. M. van Voorst; Jan Hagenaar en W. van Duijn. Getrouwd: J. Piek en A. van Egmond; D. de Koning en M. v. d. Eijkel; H. Blom en J. Hogewoning. Overleden: G. Star, wed. van J. Ravens- bergen, 97 jaar. -o- SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Klazina, d. van K. Hou ders en A. v. Duyvenbode; Johanna Maria Nicoletta, d. van C. G. Booy en J- P. Ma thot; Johannes Adrianus, z. van M. Zand vliet en P. C. Buschman; Maria Johanna Theresia, d. van G. P Scholten en W. J. T. Brouwer. Overleden: Helena Maria van den Berk. 81 jaar. Ondertrouwd; R. Voorthuis, 29 Jaar en A. Zijerveld, 26 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: W. A. Wijnands, J. v. Bele- renlaan 27, van Noordwijk; J- P. de Graaf, Hoofdstraat 55, van Amsterdam; G. H Kremer en gezin, Rijksstraatweg 39, van Lelden; G. Snip, J. van Belerenlaan 27, van Haarlem; J. Hoogervorst. J. v. Bele renlaan 17, van Voorhout; G. J. de Raadt, Beukenlaan 48, van Bemmel- Vertrokken: A. J. du Croix, Molenstr. 15, n. Haarlem; T. J. van der Laan, Hoofd straat 157, naar Heemstede; W. F. van Klaveren en gezin, Hoekstraat 12, naar Voorhout; J. E Warmenhoven, Hoofdstr. 78, naar Den Helder; J. C. Ie Clercq, Hoofdstraat 48, naar Haarlem; C. G Wijntjes, Molenstraat 2, naar Wassenaai; H. E. M. Eiferink, Tijloosstraat 35. naar Lemsterland; F. M. Kiesef, Hoofdstraat 178, naar Voorhout- Gevonden voorwerpen: 1 portemon naie met inhoud, 1 handdoek en zwem pak. 1 rozenkrans, 1 paar bruine schoe nen. 1 autosleutel en 1 gouden heeren- ring, 1 pakje manufacturen. IJ- VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier, staan als werkzoeken den ingeschreven: 13 timmerlieden, 7 met selaars, 5 opperlieden, 9 grondwerkers, 2 schilders, 37 land- en tumbouwarbeiders, 15 I os-arbeiders, 1 zilverbewerker, 1 lood gieter, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 3 bank werkers, 4 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 schoen maker, 1 stuurman, 1 meubelmaker, 1 mach. houtbewerker, 1 monteur, 1 electri cien, 1 kantoorbediende, 1 fabrieksarbeider, 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 survaillant. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks fen Raadhuize voor werk- 'gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namid dags 1 uur. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren; Cornelia Hendrika Alida, doch ter van L, Tuynman en H. C. v. Egmond Andries, zoon van G. M. Schijf en J. Nek Cornelia Sophia, dochter van N. v. Schie en G. P. v. d. Poel Anna Beatrix Theresia dochter van O. R. Lampo en J. E. Speirlngs Antonlus Cornells, zoonv. J. Th. Koek en J. P. v. d. Meer. Gehuwd: S. P. van Rijn J.m. oud 25 J. en F. A. van Leeuwen j.d. oud 22 j. P. v. d. Vliet J.m. oud 23 Jaar en M. W. v. d. Voet J.d. oud 23 Jaar J. F. Westen j.m. oud 27 Jaar en M. C. J. Leenen J.d. oud 27 jaar. Overleden: Adolf Johan Kamerllngh Onnes, oud 68 Jaar. WASSENAAR. Loop der Bevolking, Gevestigd: M. Wagner, uit BoMm» Waalsdorperlaan 22 b; J. van Nie Jjl Amsterdam, Rijksstraatweg 374; f' m Buchholz, uit Delft, Meijendell 5 q'. 'q Dieckmann, uit Den Haag, Rljksstraatwe» 795; P. Henneken, uit Zegwaart, Rhw£ straatweg 360; S. Furstenberg, uit Ham burg, v. Z. v. N.str. 79; Wed. J. A. Tlbbt geb. M. C. Bakker, uit Leiden, Zijllaan A. D. de Jong Luneau, uit Den Haag, van Bommellaan 12; L. Klein, uit Den Haat Laan van Koot 12; M. Christ, uit Oosten! rijk, Schouwwcg 28; J. C. Tiemstra, uil Den Haag, Buurtweg 153: W. Kraak, uil Den Haag, Windlustweg 20: J. C. Rooij. akkers, uit Anna Paulowna, Oostdorpera™ 71: A. G. P. Zonneveld, uit Oirschot, Rlilt£ straatweg 310; S. R. Hermanides, uit Ub- bergen, Deljlerweg 5; C. A. A. J. M. Hou. ben, uit Diemen, Eikenlaan 5; J. van Dop en vr. uit Rijswijk Z.H., L. Kerkdam 5! J. B. Krul en gez., uit Den Haag, Kap straat 5; L. D. J. Reeser en gez., uit Den Haag, Wittenburgerweg 66; w. Greevo en gez., uit Den Haag, O. Wassen.weg 7. Vertrokken: H. KlaiJ, naar Den Haa Hooigracht 3: Wed. C. J. Huber ge Poulie, naar Voorburg, Kon. Wilhelm.Iaa 512; J. O. Gregory, naar Leiden, Groen hovenstraat 6; A. Lubbers, naar Lelden J. v. Goyenkade 1; G. Balduin, naar Dei Haag, Noorderbeekdwarsstraat 93; J. J. i d. Does, naar Den Haag, Valkenboschlaan 385; E. J. Schouten, naar Leiden, Haarlem merweg 20 a; M. C. Wijsman, naar Voor- hotu. Boerhavenstraat 28 L. C. van Ever dingen geb. van Tienhoven, naar Zoelen, Huize Djoerang; J. Raaijmakers, n. Eind hoven, Keizersgracht 22; A. J. Knijnenburg naar Wateringen, Quintsheuhveg 100; J. Bijl, naar Leiden, Rapenburg 23; B. Tb. H. Wezenberg, naar Gendringen, Hoogveld 70; H. W. van Huizum en vr. naar Dej Haag, Lambergestraat 50: J. C. Slot, naar Rotterdam, Scnietbaanstraat, Isr. Zieken huis; M. J. Couveé, naar Leiden, Steen- schuur 18 a; M. J. van Voorbergen, naar Sassenheim, Hoofdstraat 261; W. Mlller- burg, naar Weesperkarspel, Zandpad 4i; J. J. ten Sicthoff en dr., naar Den Haaf, Zwolschestraat 83: I. A. Maks, naar Do Haag. Zwolschestraat 383; P. H. Noordover, naar Leeuwarderadeel, Huizumerweg, bon* R.K. Kerk; K. Mann ,naar Den Haag, Pr. Mauritsplein 11. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Johannes Simon, z. van L. C. van Egmond en J. J. Noorder- meer, Wilhelmina Cornelia en Ag-itba Elizabeth ,drs. van W. Vosse en J. C. SuelderwaardTheodora Maria Cornell», d. van J. Th. van Rijn on M. C. C. v. Wijt Overleden: Maartjo Cornelia Stebauiver, 41 jaar, echtgen. van G. Delwei; Eva de Kadt ,64 jaar, echtgen. van R. de Kadi Ondertrouwd: A. Vlieland en A. vin Beelen: G. Spierenburg en M. de Groot; G. F. \agelkerke en A. G. I. A. D. Suren- broek; A. L. de Bruljn en F. R. Muhr; J. Haak en A. J. Drabbo; R. F. Stok- huljzen en H. Schenck de Jong; J. Kallf en Jhv. W. A. C. Quintus: J. van Haas trecht en W. M. Schröder; H. G. de Lange» en M. M. Laman. Getrouwd: H. G. van Everdingen en L. C. van Tienhoven; H. W. van Huizum H. Klarenberg. Verzoek der politie. Naar aanleiding van een op 18 Septemter 1933, des n.m. omstreeks 123/* uur Pi?,'" gehad hebbende aanrijding op den Rijk»- straatweg alhier tusschen een motorrijn» en een auto en waarbij de motorrit ernstig werd gewond, verzoekt do jt- meente-politie van Wassenaar den moti- rijder wien hot slachtoffer vlak voor vost- melde aanrijding is gepasseerd, zich spoedig mogelijk als getuige te Wil» melden. H. B„ te L. Harderwijk, Hierden, Hulshorst, Nunspeet. Nieuw Soerel, EPJ Ernst, Vaassen, Grift, Terwolde, Deventer- Totaal 49.17 K.M. K. te L. Inderdaad is er dezer dage" een wetsontwerp ingediend tot wering buitenlandsche arbeiders. De 'bi'115!®! heeft echter nadrukkelijk verklaard w» het voorloopig niet in de bedoeling "t; aan Dultsche dienstmeisjes het verblijf i» ons land onmogelijk te maken. N. L. te L. Vraag U eens bij een df°" gist. H. R. B. Hierover kunnen wij nader inlichten. Misschien kan Informa tie bij de politie U helpen. 209. Als we nu maar In de richting van jouw tante in Tirol gaan, dan schieten we tenminste een eindje op, kon Simmy niet nalaten een beetje spottend te zeggen, Maar Wo-Wang trok een gezicht, of hij een aüto ge huurd had en gaf lekker geen antwoord. HIJ begon zelfs kalmpjes zijn staart opnieuw te vlechten. 210. Simmy hield zich aan den rand van zijn ve'^J vast, want hij vertrouwde dat zweven en glijden a Want zoods' de lucht maar half. En dat was maar goed ook. opeens maakte het kamertje een duik voorover, --- j Wo-Wang achterover tuimelde en schenen ze naar omlaag te gaan. Strakjes vallen we te Ple gilde Simmy, maar Wo-Wang zei: Hond je kal®- j-f

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18