^gekomen berichten. DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 21 September 1933 BINNENLAND. MHIHHIIIISIIilllHIHIIItlHHttHIIIIK HIIIIIIIIIIIIKIIIIIimillllllllllllHIIIIIIIIII PE JOODSCHE VLUCHTELINGEN. rat Oenève wordt gemeld: p. Nedexlandsche regeering heeft het «rnemen het vraagstuk der Joodsche Echtelingen op de agenda van den Vol stond te plaatsen. BRAND. Vannacht om vier uur werd de brand- gealarmeerd voor een feilen uitslaan- brand in de Koopmansstraat te Toen de motorspuit ter plaatse kwam i de brand reeds zulke afmetingen aan- nemen, dat er niets meer te redden ,j De belendende huizen konden worden icheroid. Het geheele woonhuis van het iin Dibbets brandde geheel uit. De iade, welke omstreeks achtduizend gul- bedraagt, wordt door. verzekering dekt. DE POSTVLUCHTEN. iet postvliegtuig de „Ijsvogel" Is heden, ■gen om 7 30 uur van Schiphol vertrok- "Het heeft 1 passagier aan boord met stemming Rangoon; twee passagiers met temming Singapore en één dlenst-pas- ;ier voor Halle-Leipzlg. lervoerd worden 302.314 KG. post. 16.700 ,G. pakketpost en 88.2 K.G. goederen. UIT NED. OOST-INDIE OVERSTROOMINGEN. TOELOENG AGOENG, 21 Sept, (Aneta). in hevige regenval werd geconstateerd het gebergte, bij de dessa Kalidawir, de essa Kalibatoer en op de onderneming lil Gentong van de cultuurmaatschappij lit Tello, tot 200 m.M. Vele zware aard- lischuivingen waren hiervan het gevolg, cht woningen en vijf bruggen zijn totaal irnleld, twee kinderen werden gedood en »ee volwassenene werden gewond. De be- llklng is gevlucht. Te Kalidawir is alles «rstroomd. taf, bij gelijken prijs en kwaliteit, e Nederlandsche Industrie, 'iermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AALSMEER. Aanbesteding. Door den bouwkundige H. Prins is aan- esteed het bouwen van een woonhuis met He en melkwinkel, aan de Sportlaan in 'lin Zuid alhier, voor rekening van den eet N. A. Zekveld. Het laagst werd inge- thieven voor: Metselwerk: Fa. Klooster- in te Aalsmeer-Oost f.3226; Timmer- ek; Fa. J. en Jac. van der Laarse, Aals- SHr f.2498; Lood- en zinkwerk: Gebrs. j"tt Aalsmeer f. 617: Schilderwerk: H. de ke: Aalsmeer f. 388; massa (behalve het fiilderwerk)J. de Jong, Aalsmeer f6490. Diploma's „Het Oosterbad". In „Het Oosterbad" werd door de vol- IMde personen het diploma als geoefend ^emmer(ster) behaald: de dames J. M. Kramer—Boomhouwer, M. van Itterzon pongtind, M. M. van BreemenScheib; Si meisjes Conny Bakker en Maantje Bak- pt; de jongens Jacob Wever en Cornells P°'te. in totaal werd dezen zomer in „Het Oosterbad" door 104 personen het diploma *ls Beoefend zwemmer(ster) behaald. De Werkloosheid. Dat de werkloosheid in deze gemeente JOB steeds zeer groot is, blijkt wel uit het «it. dat thans bij Arbeidsbemiddeling 193 jverkzoekenden staan Ingeschreven, waar- 116 land- en tuinbouwarbeiders. Hoe- jwl er hier thans nog wel gebouwd wordt, «desondanks onder de bouwvakarbeiders Boote werkloosheid; ongeveer een 60-tal timmerlieden, metselaars, schilders, helers oir staat ingeschreven. BENTHUIZEN. Anto-ongevaL Des morgens te omstreeks 4'/: uur reed Personen-auto, door het defect raken *®n het stuur op de hoek tegen het hek 'an de woning van A. v. S., waarna de ?aBen omsloeg. Een der inzittenden de "«r de j. kreeg door de glasscherven van op het hoofd een wond van 10 lengte, zoodat geneeskundige hulp worden ingeroepen. De auto werd Beh 0r den heer G 16 ZeSWaart weg" HAARLEMMERMEER Vreemd werkvolk voor de bietencampagne. (jt0,£cSchillende plaatsen zijn de vreem- l en den Haarlemmermeerpolder öe kI blnnenkomen om te trachten bij UnHren werk te vinden in het bieten- te: fpu°r de arbeiders uit eigen gemeente fel tlent een teleurstelling, omdat het I °ok Verwachten is dat sommige boeren Jaren wel weder evenals voorgaande kerwïï Zldlen besluiten om dit vreemde oik voor eenige weken aan te nemen. Voetganger: steek de hand als richting-wijzer uit! Dinsdag werd een koopman, de heer S., die op den Hoofdweg alhier liep en zich op het erf van een boerderij wilde bege ven, door een achterop komenden wiel rijder, die hem rechts wilde passeeren, zoodanig aangereden, dat hij tegen den grond smakte en op twee plaatsen aan het hoofd verwond werd. S. overeind gekomen zijnde, ging direct op den wielrijder af om hem onder de aandacht te brengen dat hij beter had moeten uitkijken. De wielrijder maakte op zijn beurt S. er opmerkzaam op dat hij al liep hij rechts van den weg zijn hand had moeten uitsteken bij het inslaan van een zijpad. S. ging zich hierop door een dokter laten verbinden. HILLEGOM. Veiling van bollengrond. Door Notaris Lodder alhier zijn gisteren in het openbaar geveild de perceelen bloembollengrond met woonhuis, bollen schuur en loods aan den Stationsweg, welke in bod stonden op f. 30.000. Er is f. 2000 boven gemijnd door den heer J, Brouwer, die dus kooper werd voor f. 32.000. De grootte van het geheel is 2.23.01 H.A. KATWIJK. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. A. Ober, van Overrijn 7 naar Schimmert, Apost. school St. Marie Joh. J. Meijer van Bruggestr. 1. naar Heemstede, Sem. Hageveld Th. van Eg- mond, met gezin, van Varkevsserstr. 21, naar Rotterdam, Savornin Lohmanstr. 75 R. Wensink, van Varkevisserstr. 13, naar Amsterdam, 's Gravenzandeplein 15 huis L. Lommen, idem A. W. Jongerius, van Varkevisserstr. 350 naar Emmalaan 22, Oegstgeest A. Jongerius, idem J. Noort, van Valkenb. weg 18, naar Papen straat 4, den Haag N. Noort, idem M. Brongers, van Zuidstr. 7, naar R'dam, Rosepoortstr. 16 G. Parlevliet, van Dwarsstr. 21 naar Lange weg 15, Hillegers- berg L. Blonk, van Westpad 15, naar Havenkade 10, Venlo G. W. J. van Rijn, van Kerksteeg 7 naar Broederplein 19 Zeist Jac. J. M. de Veen, van Overijn 7 naar Oudewater B. 115 D. C. Schuite maker van R. v. Limburgstr. 9, naar Ste- vlnstraat 7, Schevenlngen. Ingekomen: C. H. Ippel, van Kruger- laan 130, Gouda naar Tramstraat 49 c C. Th. van Dongen, van Utrechtsche weg 288, Amersfoort naar Overrijn 7 M. G. Timmermans, van Mariastraat 2 a 's Gra- venhage naar Rusthuis „Callao" G. E. Les, van Noordsingel 113, Rotterdam, naar Zeehospitium A. S. Maris met gezin, van Rijnsburg, Oegstgeesterweg 72 naar Zee- steeg 2 A. E. H. Slnnige van Varkev.weg 276, Rotterdam, naar Meerburgstraat 2 L. A. van Zaaien, van Pannesheiderstr. 55, Kerkrade naar Overrijn 7. Late aardbeien. Als een bijzonderheid kunnen wij mel den,. dat de heer C. Kromhout, wonende aan den Molentuinweg alhier dezer dagen voor de tweede maal in dit seizoen rijpe aardbeien kqn oogsten. Donderdag 28 September a.s. des n.m. te half drie zal in het voormalig gemeentehuis gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting of her-inenting. KATWIJK AAN DEN RIJN. De aardappelmisère. In het eerste stadium van de aardappe- lenmisere moest een heffing van f. 1 per 100 K.G berekend worden. Na eenige dagen moest deizelfde heffing verhoogd worden tot f. 2 en gisteren werd op last van de Aardappelen-Centrale weer order ge geven, dat maar ï.l behoefde berekend te worden. Wedstrijd Wisselbcker der Burgerwacht. De wedstrijd om den wissel beker waar aan de Burgerwachten van Leiderdorp, Valkenburg, Voorschoten, Wassenaar en Katwijk zulten deelnemen, zal Zaterdag a.s. aanvangen te 2 uur. Als korpsschutlers voor deze wedstrijd zijn aangewezen Chr. J. Minnee, P. Slingerland, Jac. Meijer, C. v. Leeuwen en J. Slingerland, met als reserveschutters Jac. de Kreek en A. Slingerland. Aan dezen wedstrijd, die zeer spannend belooft te worden, zal ook een vrijebaan wedstrijd verbonden zijn, waar aan alle leden van genoemde Burgerwach ten mogen deelnemen. De heer A. v. d. Oever die aan vankelijk was benoemd tot het afgeven van vervoervergunning.m van consumptie aardappelen, daarna weer van zijn functie was ontheven, is thans weer als zoodanig herbenoemd. o KATWIJK AAN ZEE. VERGADERING COMMISSIE VAN PLAATSELIJK SCHOOLTOEZICHT. Lezing van den heer J. J. Kraal. Gistei avond werd in het gemeentehuis door bovengenoemde Commissie vergaderd. De voorzitter, ds. R. P. A. Rutgers sprak het openingswoord, waarna de secretaris de heer W. v. d. Akker de notulen der vorige vergadering las. Nadat de voorzitter lezing had gedaan van de ingekomen stuk ken ,werd verslag van schoolbezoek uit gebracht. De heer Nic. Bos deed ook namens den heer J. v. Duijn verslag van het bezoek van de school in de Weeshuis straat en van de Geref. School te Katwijk a. d. Rijn. Op deze scholen werd geklaagd ove rhet ondervinden van hinder van drukte cp straat. De heeren A. Kuipers en Joh. Zuijderduijn hadden de Leidsche Buiten school en de school in de Mierenweide be zocht De heer Kuipers bracht ook namens den heer Zuijderduijn zijn verslag uit. Beide scholen ondervinden zeer veel last ^■ar. den rook van de Chemische fabriek, uok zou de Buitenschool meer politie toezicht willen zien. In 1934 zijn aan de beurt van aftreding de heeren W. v. d. Akker en R. P. Tjebbes. De volgende twei-tailen zullen den ge meenteraad vuo. gelegd worden: W. v. d. Akker—C. v. d. Ri es en R. P. Tjebbes— mei H. Wassenu-r. Vervolgens hi d de lieer J. J. Kraal een referaat over inde Schooltoestanden". Spr. begon ziju u.e./.iüii met hei schetsen van hel onder ij t .n tijde van Karei den Groote. Toen en nog veie honderden jaren daarna was het onderwijs uitsluitend in handen der kerk en der geestelijkheid. De bestaande scholen waren zoo goed als alle. opleidingsinrichtiDgen voor toekom stige geestelijken en verbonden aan de kloosters. Maar enkele kloosters hadden ook z.g. buitenscholen, waar sommige edelen en voorname burgers hun zoons heen stuurden. De eerste stadsschool in ons land werd in 1290 te Dordrecht ge sticht, later volgden ook Leiden en andere steden Na de uitvinding der boekdrukkunst kwamen langzamerhand in alle grootere plaatsen scholen, maar de toestand op het Êlatteland bleef het nog zeer lang treurig. igenlijk duurde dit tot den Franschen tijd. De eerste algemeene staatswet op 't L.O. is verschenen in 1801 als uitvloeisel van de grondwet der Bataafsche Republiek J. H. v. d. Palm). De heer Kraal behandelde voorts uit voerig de wetten op het lager onderwijs van 1801. 1803, 1803 en 1857. In 1796 wer den door de Maatschappij tot Nut van het Algemeen de eerste kweekscholen voor onderwijzers te Amsterdam en Haarlem op gericht. Spr. schetste de eigenaardige toe standen, die ovor dien tijd beerschten, wat de benoeming van een onderwijzer betrof. Spr. somde op de verschillende soorten van scholen, die er toen bestonden en beschreef ten slotte op zeer interessante wijze het onderwijs, dat daar gegeven werd. Naar aanleiding van het gesprokene van den heer Kraal ontspon zich een aangename gedachtenwisseling, waarna de voorzitter hem namens de vergadering dank zegde voor zijn zeer onderhoudend referaat Er werd besloten, dat de heer Kuipers op de wintervergadering een lezing zal houden. Na de rondvraag sloot ds. Rutgers deze vergadering. Dmonstratie auto-motorbrandspuit. Onder leiding van den opperbrandmeester Herm, Parlevliet werd gisteravond om 6 uur op het terrein van het v.m. Groot- Badhotel een demonstratie gegeven met de auto-motorbrandspuit. De gemeentelijke autoriteiten, n.l. bur gemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, de beide wethouders, J. Dubbeldam en C. A. Veltkamp; de gemeente-secretaris D. C. O. Boekhoven; de directeur der gemeente werken ir. J. H. de Bruijn: de inspecteur van politie J. H. "V. d. Wijngaart, waren op het terrein aanwezig. De motorspuit stond opgesteld in de Koningin Wilhelminastraat Een uitgebreide proefneming werd gehou den met veel slangenmateriaal, aangesloten op de waterleiding. Uit drie waterpijpen werden krachtige stralen in de hoogte geworpen, die ver boven de daar ver rezen gebouwen uitkwamen. Zooals altijd trok deze demonstratie veel toeschouwers, die door de politie op behoorlijken af stand gehouden werden. Naar wij ver namen, bevinden zich de brandDlusch- middelen in zeer goeden staat. Badgastenrecord geslagen! Gisteren is op het politiebureau de balans opgemaakt van het aantal badgasten, dat dezen zomer hier vertoefd heeft. Het aan tal ingeleverde badlijsten beeft bedragen 2331 met daarop voorkomende 12470 bad gasten. Verleden jaar bedroog dit aantal reeds 10036, zoodat het record van L9Ü2 opnieuw geslagen is. rc De militaire manoeuvres. Gisteren heerschte hier een groote drukte door de militairen, die in de duinen manoeuvres hielden. Infanterie, mitrail leurs, geschut, keukenwagens, roodekiuis- wagens, allerlei afdeelingen waren aan wezig. Om 4 uur trok het 4de regiment langs den Nieuwen Binnenweg naar Noordwijkerhout. Officieren in auto's en ordonnancen te paard reden af en aan. De politie regelde op den straatweg het ver- ker. Nauwelijks was de afmarsch begon nen, of een hevige onweers- en regenbui ontlastte zich hier. Tevens is gisteren een groot aantal gre nadiers en jagers uit Den Haag gearri veerd. dat vandaag de vijandelijke troepen bestrijdt, waarbij een brug over den Rijn ter hoogte van den Vreugdenweg wordt geslagen. LEIDSCHENDAM. Ten overstaan van de notarissen mr. Aug. M. R. Beguin te Voorburg en W. A. Caron te Voorschoten had in hotel „De Zwaan" alhier de openbare verkooping plaats van 8 woonhuizen aan den Achter weg te dezer plaatse nos. 11, 13, 15, 17, 36, 38. 40, 42. Kooper, de heer J Sluiter, Heerenstraat 96, Voorburg, voor f.12610. LISSE. Benoeming hoofd der Openbare School. Gisteravond om half acht werd de raad der gemeente in een spoedeischende ver gadering bijeengeroepen. De oorzaak voor deze spoedvergadering na de zitting van de vorige week, was de benoeming van een nieuw hoo.d voor de Openbare School dezer gemeente. Daar de burgemeester met verlof buitens lands vertoeft, werd de vergadering door den wethouder P. Warmerdam gepresi deerd Afwezig waren wethouder Tromp en de hearen Lnngeveld en Verduijn. Medegedeeld werd dat de voordracht als volgt door den Inpecteur was samengesteld: 1. A. J. van Gilst, to Sassenheim; 2. A. W. Korswagen, Zutphen; 3. H. C. Huize bosch, Voorburg. B ijstemming werd met algemeene stem men benoemd de heer A. W. Korswagen te Zutphen. Niets meer voor deze zitting aan de orde zijnde, werd zij gesloten. Uitstapje Geref. Knapenvereeniging. Gistermiddag maakte de Gerei. Knapen- vereeniging „Samuël" onder leiding van den leider den heer A. R. Kuiper een uitstapje. Dit werd per fiets gemaakt naar Haar lem, Overvecn, Hertenkamp en Groenendaal Er werd naar hartelust gevoetbald in een park buiten Haarlem; verder werden de jongens met allerlei spelletjes op aange name wijze beziggehouden. De heer Kui pers heeft er slag van, om de jongens op gang te houden en hen te doen ge meten van spel en natuur. Vooral in Groe- nendeel werd genoten, terwijl een paar glazen limonade de rest deden. Met het vallen van den avond waren zij weer thuis. Voor de a.s. kinderfeesten op 4 Oct. wordt thans in de gemeente een collecte gehouden. Al zijn ae tijden slecht, toch zal menigeen voor de jeugd nog wel iets over hebben. - Bij beschikking van den Minister van Ec. Zaken zijn voor het studiejaar 1933— 1934 wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouvvschool alhier de heeren A. J. Borggreve te Haarlem en D de Vries te Amsterdam en tot leer a res mevrouw A. J. L. Boogaard te Bennebroek. NOORDWIJKERHOUT. De militaire manoeuvres. De aankomst der militairen, die hier gisteren werden ingekwartierd, bracht heel wat levendigheid in het dorp. Eerst wer den de paarden gestald en daarna vven'en de manschappen ondergebracht. Alles ge schiedde op ordelijke wijze. De grootste drukte concentreerde zich in de du'.nen, nabij de bekende „Boekhorst". Aanrijding. Gisteravond te ongeveer 7 uur vond wederom een ernstig auto-ongeluk plaats bij den bekenden viersprong. Een Buick- auto, komende van de Langelaan, botste in volle vaart tegen een vrachtauto, ko mende van Noordwlik. De personenauto vloog van den dijk op afgegraven bloembollenland, de portieren werden afgerukt en 'n inzittende heer kreeg een diepe hoofdwonde. Van den vracht wagen werd de motor in elkaar gedrukt, doch de chauffeur bekwam geen letsel. VEUR—LEIDSCHENDAM. Auto-botsing. Op den Veenweg had een auto-botsing plaats. De heer B. wilde met zijn auto hel pad naast den winkel op rijden en stak daartoe den weg over, juist toen een vrachtauto bestuurd door L. A. van L. naderde. De wagens botste tegen elkander waar door de wagen van van L. bovendien weer tegen een paal terecht kwam Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. o VOORSCHOTEN Op de gehouden algemeene vergade ring van de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden werd besloten tot het doen houden van een Zondagsschool voor kin deren van 8—12 jaar en het doen geven van Vrijzinnige Catheehisatie voor jongens en meisjes van 14 jaar en ouder. V/ARMOND. Koe door bliksem getroffen. Tijdens het onweer dat zich gistermiddag boven deze gemeente ontlastte, werd een goede melkkoe van den veehouder van der Voort alhier door den bliksem ge troffen. Hoewel dit voor hem een groute schadepost is, mag toch nog van geluk gesproken uorden oindat da knecht juist onder deze koe die hij gemolken had, vandaan kwam. De knecht kwam met den hevigen schrik vrij. Het aantal steuntrekkenden ln deze gemeente bedraagt 9. terwijl het aantal ingeschreven werkloozen momenteel be draagt 26. Aan steun werd in de afgeloo- pen week uitgekeerd 'n bedrag van f 73.68. Ernstige schade door iepziekte. Hoe ernstig in deze gemeente de lep- ziekte heeft geheerscht moge blijken uit het feit. dat meer dan 100 boomen zyn aangetast en velen stervende zUn en huil bladeren laten vallen. Vooral ln de Dorps straat nabij de boerderij „Meerrust waar een 20-tal flinke boomen stonden, Isi er geen enkele gespaard gebleven; al*eiJ moeten verwijderd worden. Wij hopen dat het gemeentebestuur t. z. t. tot planten van een ander soort boomen zal overgaan, daar boomen in hooge mate bijdragen tot verfraaiing onzer gemeente. WASSENAAR. Aanrijding. M. de Leiden deed mededeeling, dat een aanrijding aan den Doijl had plaats gehad. R. uit Amsterdam, bestuurder van een vrachtwagen reed op een stilstaande auto, waardoor deze schade bekwam. Bij onder zoek bleek, dat R. te veel aan Bachus had geofferd en dat hij niet in staat was, zijn auto goed te besturen. Hem werd daarom op het politiebureau gelegenheid gegeven om weer normaal te worden. De hoer G. van Den Haag deed mededeeling, dat van een hem tocbenoorend onbewoond perceel aan den Wittenburger- weg, een markies was gestolen. Van den diefstal van fruit uit ccn tuin aan den Langen Kerkdam, waarvan we onlangs melding maakten, is gebleken, dat dit is geschied door een ze.en'al kna pen. Wegens hun zeer jeugdigen leeftijd werden ze door de politie ernstig gewaar schuwd. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand- Geboren: Petrus Jacobus, zoon van J. V. Angevare en M. A. v. 't Schip. ZOETER WOU DE. Ledenvergadering der Pluimveevereeniging „Ik leer nog". De PI -ver. „Ik leer nog" hield haar alge meene leden vergadering, welke werd ge opend door den Voorzitter den heer F. den Hertog met een woord van welkom. Hierna werden door den secretaris den heer M. v. Leeuwen de notulen van de vorige vergadering en het Jaarverslag voorgelezen, waarin hij een beeld gal dat, gezien de tijdsomstandigheden, de veree niging zich goed weet staande te houden, waarna een en ander werd goedgekeurd. Door den penningmeester den heer W. C. de Groot werd verslag uitgebracht om trent de financiën. De ontvangsten waren f580.57, de uitgaven f. 598.28, zoodat een klein verlies moest worden geboekt van V 17.71. De commissie tot het nazien der boe ken, bestaande uit de heeren Th. Verklei en G Heemskerk, verklaarden deze boeken in orde. waarbij een woord van hulde ge bracht wer dvoor het goede beheer. De aftredende bestuursleden de heeren W. de Groot, H. v. Tellingen en B de Jeu werden met alg. st. herkozen, en namen hun benoeming weder aan Tevens v/erd besloten wederom een feestavond te hou den in den a.s. winter. Nog werden een 13-tal prijsjes aan de gelukkige winnaars uitgereikt, waarna sluiting volgde. De distributie van onvermengde margarine. Het gemeentebestuur heeft zich gewend tot den Minister van Sociale Zaken met verzoek om wijziging te brengen in de regeling betreffende het distribueeren van onvermengde margarine en wel in dier voege, dat voortaan bedoelde margarine ook kan verstrekt worden aan groote ge zinnen, waaronder te verstaan gezinnen met 8 en meer kinderen. In het adres wordt er op gewezen dat dergelijke gezin nen zeer zeker ook zijn aan te merken als te behooren tot het behoeftige gedeelte der bevolking, wanneer men weet dat de inkomsten uit arbeid van zoo'n gezin in de meeste gevallen niet grooter zijn, dan het. bedrag dat een werklooze aan steun trekt. Bij beschikking van den Minister van Financiën is bepaald, dat voor deze ge munte gedurende het ultkeerlngsjaar 1933/1934 geene korting zal worden toe gepast op de ultkeerlng uit het Gemeente fonds ingevolge de Financieele Verhou dingswet. Aan den heer L. van Leeuwen be steller bij den dienst der oosterijen alhier is. ingaande 1 October 1933, eervol ont slag als zoodanig verleend met toekenning van pensioen. Als hulpbesteller is benoemd de heer Aric van Benten alhier. Tot onderwijzeres aan de R.K Meis jesschool in deze gemeente is tijdelijk be noemd mej. C C. F. van Beek uit Hazers- woude. 205. Rirrrn't.wat was dat voor «en geratel? Wo-Wang en Simmy schrokken tegelijk wakker en zaten elkaar slaapdronken aan te staren. Rrtrrtrrtrrt en dat nie; alleen, het was ook net ot ze zweelden.dat kon toch niet? Kijk eens voorzichtig tusschen de zeiltjes dooi, Simmy! „v 206 Sim deed het, maar werd zoo bleek, als een negertje maar wit om zijn neus kan worden. Zijn oogen stonden zoo verschrikt als Wo-Wang nog nooit van hem had gezien Die keek op zijn beurt ook eens en gal zelfs een glll Wat gebeurde er nu wel met hen? 3—3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7