CORRESPONDENTIE. HET VISCHJE. AVOND. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. ANEKDOTEN. VEEL ECHTER. Prijsraadsels! JullLe ziet het ik heb ge daan wait ik de vorige week beloofde, de prijsraadsels zijn er en ik vertrouw dat er geen klachten sullen komen want dat jullie ze wel aardig en niet te moeilijk zult vinden. Werkt plezierig en leest goed alles wat ik er bij heb geschreven. Nu ga ik maar eens een apart woordje aan velen van jullie antwoorden. To van Duuren ja zeker mag je een raadselnichtje van mij worden. Ik vind aardig dat jullie thuis zoo graag de kin derkrant leest. Van af 11 jaar behoort men tot de grooteren Marietje Laterveer je anecdotes zal ik later eens plaatsen. Ali de Blauw ja natuurlijk hqppt ieder een op een prijs. Wat mooi dat jullie allen een boek hebt gekregen met platen. Gerdn Spieker de raadsels die er nog niet hebben ingestaan, zal i»k eens een beurtje geven. Ik heb nog heel veel van het mooie herfstweer genoten Mar janna en Marius van den Anker ik mal de raadsels, die geschikt zijn en er nog niet in stonden plaatsen, dat beloof ik jullie Verleden week heeft he* hieT ook enkele dagen geregend en daarna weer prachtig mooi weer zoodat ik veel burten kon zitten. Corrie Delfos dat vind i'k gezellig hoor, dat je nu voortaan weer gaat mee doen. Mag je nu weer heele dagen naar school dat is een goed teeken, dat doet mij veel plezier Zeker herinner ik mij dat je graag over je kleine zusje schreef, kan ze nu al praten en loopen? Je vindt zeker heerlijk als ze je uit school komt halen. Stientje Griffioen o ja het heeft hier de vorige week Woensdag en Donderdag ook heel hevig geregend. Neen, dien eenen dag had je er geen last van, zeg je, om dat je toen op een verjaarpartij was, maar het was toch wel jammer, dat jullie toen niet buiten konden spelen. Marie Biesheuvel je had vergeten je naam onder Je brief te zebten, die stond alleen op de enveloppe. Nog wel gefeli citeerd met je verjaardag, heb je een vroolijken dag gehad? Carolientje Verbiest je anecdote zal ik eens plaatsen. Bep van Duuren je bent mij ook welkom als raadselniohtje en je mag ook wel nieu we raadsels insturen, maar niet bij de prljsraadlsels. liever de week daarna. Willy Samonis je mag gerust samen in zenden met Bep van Duuren, maar ieder op een apart papier de oplossingen der prijsraadsels. Ans en Rietje Vollenga het was Zondag prachtig weer om bramen te gaan zoe ken. hebben julHe er veel gevonden? Dat smaakt lekker hè. bramensap over gries- meelouddlng. Nelly de Leeuw als je dit leest ben je dus jarig wel gefeliciteerd en veel plezier dien dae Liesje Thors er worden altijd 4 boeken verloot 2 onder alle grooteren en 2 onder alle kleineren. Ik vermeld in de Kinder krant de namen van degenen die gelukkig hebben geloot, en die mogen het boek dan gaan halen aan het bureau L. D Viertal Kret dat wist ik wel dat jullie na de vacantie weer zoudt gaan meedoen. Hoe vervelend dat Celia en Corrie ziek zijn geweest ZUn jullie prettig uitgeweest in de vacantie2 Joop van Dort je mag een raadselneef van mij worden. Dat was een heele schrik hoor, toen je door de voorruit van de auto sloeg en een diepe wonde kreeg; het was ook heel leelijk van dien jongen om dien stok daar te zetten. Adriana Struik wat heerlijk dat feest van alle scholen met die volksspelen. Heb jij met het turfrapen den eersten prijs be haald. en wat was die prijs? Eempien en Jo Wassenaar kan Hannie nu al zoo flink loopen dat ze mee kan naar het dorp om boodschappen te doen. Hoe ver is het wel loopen van jullie huis naar het dorp? En hebben jullie een brievenbus dichtbij? Greetje de Leeuw nog wel gefeliciteerd al is je verjaardag al voorbij. Heb je een vroolijken feestdag gehad? Bep Nieboer in de vacantie hebben zoo heel veel kinderen overgeslagen, jij bent heusch niet de eenige. Ik heb niet gedacht hoor dat je mij heelemaal vergat. Ben je in de vacantie verhuisd? Annie en Reinier den Hertog ja hè wat een prachtig weer was het Zondag. Nu In een kleine glazen kom Eens een zilvervischje zwom. *t Diertje wa svan zusje Door Een heel kwartje zag z' er voor. 'tVischje zwom zoo lustloos rond, Zocht, of het een uitweg vond, Stiet met 't kopje tegen t glas »t Blonk of het van zilver was. Kind, die kom is veel te klein! 'k Wou niet graag jouw vischje zijn; Zoo sprak Oma op een keer, Toe, geef het de vrijheid weer! In den vijver bij Oom Piet Heeft het stellig geen verdriet; 't Is daar ruim en mooi en frisch, Juist iets voor zoo'n kleinen visch. Zullen wij meteen maar gaan? Kleed je dan maar even aan; In den bus zijn wij er gauw, Door keek, of ze schreien zou. Maar haar hartje overwon Weldra scheen toen weer de zon. Oma! riep'ze, 'k doe het, hoor! Vindt je dat niet lief van Door? HERMANNA. (Nadruk verboden). De avond is gekomen; Reeds slapen bosch en veld. En aan den wijden hemel Staan sterren ongeteld. Komt kind'ren, bergt je boeken En speelgoed aan den kant; Je bedje wil je brengen In 't verre Droomeland. Je hebt maar ln te stappen, Je oogen doe je toe, En één, twee. drie, je bent er, Je weet het zelf niet hoe. Als 't morgen dan weer dag wordt, Kom je weer vroolijk hier, En van je verre reizen Ben je niets moe geen zier! HERMANNA. (Nadruk verboden). vandaag regent het hier den geheelen dag. Ik hoop voor Leiden dat het met de winkelweek en 3 October feesten mooi weer zal zijn. Drietal de Wit dat raadsel zal ik later eens plaatsen. Zijn jullie aan het poppen kast spelen, en maken jullie zelf de pop pen er voor en ook een hondje, dat is knap hoor. Het is hier ook zulk prachtig herfst weer geweest, ik heb er erg van genoten. Gisteren en vandaag veel regen, maar misschien verbetert het weer spoedig. Drietal de Geus eerst eens Gerard vast feliciteeren met zijn verjaardag en veel plezier wenschen dien dag. Prettig hè, net op Zondag Heb je al iets over je vlieger gehoord? En alle drie een prijs met de bloemententoonstelling Dorus zelfs een prachtige prijs, een horloge, dat is een mooi buitenkansje, je had zeker erg goed voor je geranium gezorgd. Drietal van Vliet wat prettig Aaltje dat je zoo goed leert naaien en knippen. Het is van harte te hopen voor Leiden dat het mooi weer zal zijn in de winkelweek, jullie mogen zeker ook wel eens 's avonds naar alle mooie verlichting gaan kijken en naar alle etalages. Hennie de l'Ecluse wat had je grappig geschreven eerst dik en recht en toen op eens dun en schuin, of had je eene andere pen genomen. Het was net of het door 2 verschillende kinderen was geschreven. Ik hoop dat je een heerlijken dag hebt naar Den Haag en Scheveningen. Werkt nu allen maar met genoegen aan de prijsraadsels, julie kunt ze best oplos sen, en doet toch alsjeblieft voor je eigen bestwil en ook om het mij niet moeilijk te maken, wat ik telkens weer opnieuw vraag Naam en leeftijd onder de oplossingen schrijven en tijdig inzenden. Vele hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSE ONTVANGEN VAN: Marjanna van den Anker, Marius va den Anker, Corrie Delfos, Joke Kou (mooie ansicht uit Bethanië in Zeist) Janny de Water, Frans de Water, Ann Nancy van der Mey, Aaltje van Vlie Boukje van Vliet, Adrianus van Vliet, Ma rietje Zaalberg, Maurits van Nood, Johat van Nood, Cornelis J. Arbouw, Greetje de Leeuw, Johannes Jacobus Planje, Nelly di Leeuw. Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Willy Simonis. Bep van Duuren, Stientje Grif. fioen, Tineke van Nood, Adrie van Nood Hennie de l'Ecluse, Joop van Dort, Rie Oudshoorn, Klaas Oudshoorn, Daniël van der Steen, Adriana Struik, Truus de Graai, Jo Wassenaar, Eempien Wassenaar, Fran- cina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Ries de Moed, Jannle de Moed, Nico Kret. Celia Kret, Hans Kret, Corrie Kret, Antje de Nie, Annie den Hertog. Reinier den Hertog, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Liesje Thors, Bep Nieboer, Annie Zaalberg. Jo van der Linden, Tiele- man van der Linden, Carolientje Verbiest, Marie Brokaar, Marie Beusheuvel, Maartje Zaalberg, Conny van Vliet. Bep Rlebeek, Gerda Spiecker, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Ali de Blauw, Wim Kruit, Rika Kanbier, Marietje Laterveer Rika de Graaf To van Duuren. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. School, schol 2. Miaauw. 3. Appel, bol, appelbol. 4. Een gans (want van de voeren worden wel kussens enz. gemaakt). 5. Babbelkousen. 6. De echo. 7. Bescheidenheid, scheiden. Ingezonden door Carolientje Verbiest. Mama (leest hardop voor): „En toen moest het arme vrouwtje met spinnen in haar onderhoud voorzien". Jantje: „Mama als dat arme vrouwtje niets dan spinnen te eten krijgt, toe stuurt u haar dan eens wat lekker eten". Ingezonden door Jo Beumer. Mevrouw tot nieuw heel jong dienst meisje): „Hoor eens Kaatje denk er aan, dat je heel goed oplet wanneer de niels overkookt". Kaatje (komt na een half uurtje binnen): „Mevrouw, het was precies 3 minuten over zessen toen de melk overkookte". Wim ging bij zijn oom Iogeeren, Buiten: op een boerderij. Jongens, 't was er toch zoo prettig! Eerst was onze Wim echt blij. Alles kreeg hij: melk en zonlicht Hij mocht met het hooien mee! En ook kijken bij het karnen Hij had dus plezier voor twee! Dacht je. hè? maar toen die kerel Thuis kwam en zijn moeder vroeg: Vondt je 't daar niet prettig, jongen. Zei hij: 't Was er echt genoeg! Maar bij jou ben ik toch liever, Want een nachtzoen kreeg ik mei-» En al was de dag ook prettig, 's Avonds had ik maar verdriet! TR. VERDONER SALOMONS.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16