HAAS AZIJN I jfë&iv dank U, ik gefauik oCfeen, DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 16 September I93; GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. AGENDA. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. UIT DE OMSTREKEN. TOCH EEN AANSLAG? Onderzoek inzake den Lutinc-toren. Uit West-Terschelling wordt aan „Het Volk" gemeld: De justitie te Amsterdam stelt thans een zeer Intensief onderzoek ln naar de oor zaak van de vernieling van den toren van den heer Beckers boven het Lutlne-wrak. Te dien einde zijn enkele deskundigen en twee rijksrechercheurs op Terschelling aangekomen Er zijn namelijke enkele zeer sterke aanwijzingen, die het waarschijnlijk maken, dat de toren niet, zooals oorspron kelijk algemeen werd gedacht, door de zee ls verwoest. Volgens deze aanwijzingen- zouden wel degelijk misdadige elementen een rol heb ben gespeeld. BIJ het onderzoek is men gestooten op een uitgebreid complot van heden, die er belang bU hadden den toren zoo snel mogelijk te doen verdwijnen. In het belang van het onderzoek kun nen verder nog geen mededeelingen wor den gedaan Wel zUn binnenkort sensatio nele onthullingen te verwachten In een circulaire aan de aandeelhouders, die binnenkort verschijnt, zullen de con cessionarissen. de firma Drost en Doek- een een uiteenzetting van den huldigen toestand geven. AUTO RUDT IN OP TROEP MILITAIREN. VU' hunner gewond, van wie een ernstig. Gisteravond ls op den Utrechtschen weg nabij het Rijksopvoedingsgesticht te Amers foort een auto van den heer L. uit Soes- terberg op een groen militairen ingereden, die van een avondoefening terugkeerde. De troep was voorzien van de voorge schreven verlichting en stond links van den weg. terwijl een andere troep pas seerde. Er was evenwel voldoende ruimte voor de auto om voorbij te rijden, doch de bestuurder, omtrent wiens nuchterheid ernstige twijfel bestaat, reed met groote snelheid op de troep ln. De aangereden militairen (vijf in getal) zijn naar het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort overgebracht. Een hunner moest met twee gebroken beenen en een hersenschudding ln het ziekenhuis ach terblijven, terwijl de andere vier, na al daar verbonden te zijn, per ziekenauto naar het Militaire hospitaal te Amers foort zijn overgebracht. De politie heeft de auto ln beslag geno men en tegen den bestuurder proces-ver baal opgemaakt, TWEE NEDERLANDERS IN DUITSCHLAND VERONGELUKT. In den afgeloopen nacht heeft op den straatweg Nieuwkerk-Geldern (Duitsch- land) een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. waarbij twee Nederlanders zijn ge dood. Een vrachtauto van de firma Borst te Nijmegen, beladen met landbouwpro ducten, is door nog niet opgehelderde oorzaak tegen een boom gereden. De 19- jarlge bestuurder en zijn 16-Jarlge broer, beide zoons van den firmant, werden daarbij zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later overleden. Bovendien werd een 16-Jarig Dultsch meisje uit Wupperthal zwaar gewond, zoodat zij ln het zieken huis moest worden opgenomen. KINDERVERLAMMING. Te Vlaardlngen zijn weer twee gevallen van kinderverlamming opgegeven, zoodat zich daar thans tien gevallen voordoen. Te Vlaardlnger-Ambacht ls ook wederom een geval geconstateerd. „Vad." VERLOTINGEN MET PRIKPLANKEN. De Centrale recherche te Rotterdam heeft een Inval gedaan ln het kantoor van de Hollandsche Prlk-puzzle-comblnatle aan den Stationsweg aldaar. Tegen den directeur G. T. ls proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Loterljwet. Vermoed wordt, dat hij 700 winkelhouders over het geheele land de verlotingen door middel van Prik-planken zijn uitgezet. Er worden maatregelen genomen om deze ln beslag te nemen. BUITENLANDSCH GEMENGD. AMATEUR-PILOTE GEDOOD. Lady Clayton, een kundige amateur- pilote. is overleden aan de verwondingen, welke zij op het vliegveld Brooklands heeft opgoloopen. Zij had den motor van haar machine aangezet en klom ln de cockpit, toen het vliegtuig begon te taxiën De snelheid van het toestel nam spoedig toe. waardoor lady Clayton tegen den grond werd gesmakt. In bewusteloozen toestand weld Zij naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij korten tijd later overleed. Lady Clayton was de 25-jarige weduwe van sir Robert Clayton, die verleden Jaar ls gestorven aan een ziekte, welke hij had cpgeloopen tijdens een vlieg- en motor tocht door de Lyblsche woestijn. NIEUW TYPE VLIEGTUIGMOEDERSCHIP In Gothenburg is een nieuw type oor logsschip voor de Zweedsehe marine van stapel geloopen. De ..Gotland" ls volgens deskundigen een bijzonder geslaagde Com binatie van kruiser en vlteetulgmoedev- schib. De „Gotland" heeft tot nu toe 11.5 milltoen kroon gekost: met Inbegrip van de bewapening heeft de Zweedsehe Rltks- dag 16.5 millioen toegestaan. Het schip heeft een watervernlaatslng van 5000 ton, een lengte van 130 M.. een breedte van 14.5 M cn een dleugang van 4 5 M. Het is bewnoend met 0 kanonnen van 15 c.M 4 stukken luchtafweergeschut van 75 CM en 6 torpedolanceerhulzen De snelheid bedraagt 27 knoopen. RECLAME. 4238 (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken woreft niet teruggegeven DE NIEUWE STADHUISPLANNEN. Geachte Redactie; Naar aanleiding van de verschillende ingezonden stukken het Leidsche Raadhuis betreffende deel ik U mede. dat mijn in ziens een punt niet voldoende is belicht. Ik zou U derhalve willen verzoeken ook deze zienswijze in Uw blad kenbaar te mogen maken. Voor de beschikbaar gestelde plaatsruimte zeg ik U beleefd dank. Allereerst meen ik te mogen constatee- ren, dat de Raadhuis Advies Commissie in haar rapport erkent, dat het vraagstuk voor den bouw van het Raadhuis op grond van het programma onoplosbaar was. Immers de plannen der 4 architecten, welke aan het programma voldeden, von den geen genade bij de RA.C De heer Blaauw zag slechts kans aan de opgave te voldoen door niet minder dan 3 per- ceelen bij het terrein te trekken en bovendien door zich vrij belangrijke af wijkingen ten opzichte van het programma te veroorloven. De afdeeling Onderwijs moest volgens het programma op dezelfde verdieping gelegen zijn, als Algemeene Zaken en Financiën, doch is op het plan Blaauw een verdieping lager gelegen. Op den Beganen Grond aan de Vischmarkt komen verschillende afdeelingen voor, die het programma een verdieping hooger had gedacht, en hier noodig waren ln ver band met den dienst in het Raadhuis. Van een der inzenders vemam ik, dat de heer Blaauw op de eenlge bespreking welke plaats had met de inzenders en de R.AC. gevraagd heeft, of het toegestaan was, dat van het programma werd afge weken. Dr. van Gelder, voorzitter der R.A.C. antwoordde hierop; dat dit niet toegestaan was, daar de distributie der lokaliteiten over de verschillende verdie pingen met zorg samengesteld was. Af wijkingen konden niet worden toegelaten behoudens een ondergeschikte ruimte, zooals b.v de leeszaal voor de ambtenaren. Het antwoord was zoo positief, dat de heer Kropholler meende aan B. en W. te moeten vragen, of hij het recht op zijn honorarium behield indien hij van het programma afweek. Het wil mij nu voorkomen, geachte Redactie dat degene die verantwoordelijk ls voor ae vaststelling van dit programma wel zeer ernstig heeft gefaald Men heeft eerst een voorproject gehad in het plan- Dudok. welk voor-project toch in ieder geval dit voordeel heeft gehad, dat de samenstelling van het programma hier door zeer vergemakkelijkt werd. In de R.A.C. had zitting de directeur van Gemeentewerken, zoowel als de Oud directeur van Gemeentewerken. Deze beide heeren hebben de geheele ontwikkeling van de Raadhuis kwestie meegemaakt en kunnen toch zeker niet beschouwd worden als lieden, aan wie men het opstehen van een programma niet kon toevertrouwen. Bovendien mag de Gemeente Lelden zich verheugen ln het bezit van een Wethouder van Openbare Werken, die wel is waar geen architect is, doch eveneens als bouw kundige geacht moet worden ln staat te zijn een programma samen te stellen het welk mogelllkheden bood en niet geleek op 't bekende schaap met de vijf pooten. Hiermede is de zaak nog niet ten einde. In de R.A.C. zaten ook nog 3 leden- architecten n.l. ir. feremer. Rijksbouw meester te Den Haag. de heer van der Kloot Meyburg, architect te Voorburg en dr. Ir. Plantenga, Directeur van de Haag- sche Academie. Al deze heeren te zamen hebben geen kans gezien een programma samen to stollen, waaraan op redelijke wllze te voldoen was Van dit programma zijn de inzenders de dupe geworden Ik kan mij derhalve geheel met de zienswijze van Uwe Redactie vereenigen, dat, op den Gemeenteraad de eere plicht rust, dat de door haar of in haar naam gemaakte fout wordt hersteld door een nieuwe meervoudige opdracht met een nieuw behoorlijk samengesteld programma. Hoogachtend, M. G MELDER. DE NOODTOESTAND TE SASSENHEIM. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van ecnige onderteekenaren van Sassen- heim over het wanbeheer van het huidige Gemeentebestuur, meenen ondergeteeken- den zich de vrijheid te moeten veroorloven, hunne bescheiden meening daartegenover te moeten stellen. Wij spreken allereerst onze groote ver wondering erover uit, dat geen dezer bee- ren-onderteekenaren bij ons weten zich ooit met de politiek in onze gemeente heeft ingelaten. Immers ware dit wel het geval geweest, dan zouden zij wellicht in hunne resp. Kiesvereenigingen er vóór gezorgd hebben, dat de zetels in onzen gemeente raad niet door de tegenwoordige, maar door meer kundige functionaris sen in casu door hen zelf bezet zou den zijn. Zouden die heeren het werkelijk zooveel beter kunnen als de heeren raadsleden, die zich nu al reeds meer dan 15, 20. 25 ja zelfs 30 jaren voor de gemeenschap gegeven hebben? Er wordt gesproken over bezuiniging en dan gewezen op de bezuiniging in het bloemisten bedrijf. Maar beste heeren, is nu deze noodgedrongen bezuiniging een voorbeeld tot navolging? Hierdoor toch, worden honderden arbeiders ten laste ge bracht van de gemeenschap, zoodat het gemeentebestuur verplicht was de Perso- neele Belasting tot 200 opoenten te ver- hoogen. Niet enkele raadsleden waren tegen dit voorstel, maar naar wij meenen te weten, alle, zonder uitzondering. De nood zakelijkheid noopte hen, gezien de eisch van de Regeering, dat eerst alle belas tingobjecten voor 100 procent moeten zijn aangeboord, alvorens de gemeente succes zou hebben om regeeringssteun te verkrij gen, wat, indien de economische toestand zoo blijft, onvermijdelijk zal moeten ge beuren. Want naar wij uit goeden bron ver nemen, zijn de best gesitueerde ingezete nen van ons dorp zelfs zonder inkomen. Het is derhalve niet voldoende tegen dit voorstel van belastingverhooging te stem men, maar dan ook practisch de mid delen aan de hand te doen'om daaraan te ontkomen. Punt 3 van het ingezonden stuk is o.i. misleidend; want hier is geen sprake van een nieuwe aanstelling, maar slechts het vervangen van een ambtenares, die de dienst met pensioen verlaat, zoodat er geen vermeerdering van personeel plaats heeft. Qndanks dat de bevolking, sinds de ambtenares benoemd werd verdubbeld is, en do werkzaamheden door de werk- loosheidszorg en van den algemeenen Cri sistoestand zoo enorm gestegen zijn, vin den wij dit ingezonden stuk der heeren onderteekenaars op zijn zachts genomen hunner onwaardig. Zijn de heeren niet buitengewoon incon sequent, wanneer zij er op wijzen, dat de ambtenaren geen bijbaantjes mogen be- kleeden en daarnaast voor dat werk volon tairs willen zien? Deze volontairs kunnen niet ter secretarie zijn, indien de ambte naar niet het bijbaantje van leeraar op zich neemt. - Er wordt in het stuk gesproken van ambtenaren van de hoogste tot de laagste. Het gaat dus niet tegen onzen burgemeester, want hij is in den zin der wet geen ambtenaar. Voor het geval het wél tegen hem gaat, zou het ons zeer voor de heeren spijten. Zijn de heeren den gouden tijd vergeten, dat zelfs de gewone kweeker zijn neus optrok voor het beschei den salarisje van een Burgemeester? Wij raden u in den gemoede aan, iri deze droeve tijdsomstandigheden, waar het gaat om de belangeh van ieder onzer: Houdt het gezag hoog en maak het den vertegenwoordigers onzer gemeente niet moeilijker dan hun taak reeds is. Hoe noodig dit is, hebben de duizenden bewezen bij gelegenheid van de grootsche huldiging op 9 September in het Stadion te Amsterdam. Burgers van Sassenheim, laat u dit tot voorbeeld strekken. Houdt het gezag hoog! Eenige Ingezetenen. Mijnheer de RedacteurI Naar aanleiding van het ingekomen stuk voorkomende in Uw blad van 8 Sept. wil ondergeteekende gaarne enkele opmerkin gen maken; daar voor bij voorbaat mijn dank. Immers, de onderteekenaars van het stuk hebben zich geërgerd over de wijze, waar op onze gemeente tvordt bestuurd en noe men als punt één de verhooging van 200 opcenten op de personeele belasting. Ondergeteekende kan niet nalaten een woord van protest te schrijven tegen de demagogische (volksmisleidende) taai der oiiderteekenaars. Wanneer het waar is, dat de belangen van de gemeente hun zoo na aan 't hart liggen .waarom doen zij dan niet alles wat in hun vermogen is, om de lasten van de gemeente te verlichten? door in hun bedrijf alleen gemeentenaren aan het werk te stellen? Er zijn in onze gemeente vol waardige vakmenschen genoeg zonder werk, die de anderen kunnen vervangen, door de vrouwen en kinderen uit de bollen schuren te weren en er mannelijke voor in de plaats te nemen, door hun arbeiders minstens het contract-loon uit te betalen, wat toch volgens hun eigen oordeel, niet te hoog is en billijk en rechtvaardig; om zóó ook die menschen in de gelegenheid te stellen de gemeente-huishouding te laten draaien, de financiën te verlichten, zoodat die gehate belasting niet geheven behoeft te worden. Waarom is die belasting bij die heeren dan wel zoo gehaat? Komt dat misschien, omdat door deze belasting het geld ge haald wordt waar het nog is? Ja, het is heel gemakkelijk, als het niet naar wensch gaat menschen op straat te zetten en hen op lasten van de gemeente te schuiven, maar uiteindelijk zal toch de gemeenschap daarvoor op moeten brengen. En wat is er dan logischer en billijker dan dat het gehaald wordt waar nog is? Het is een heel klein kunstje, om het publiek wijs te maken, dat het de schuld van de overheid is, die maar met geld smijt en geen rekening houdt met de moeilijk heid der bedrijven. Ach, de massa mensch gelooft dat zoo graag, omdat er bijna nie mand is, of hij heeft iets aan te merken op diegenen, die met uitvoering en leiding belast zijn en groote verantwoordilijkheid hebben. Daarom zijn het juist die menschen, die de kroon waardig zijn, om met hun volle verantwoordelijkheid de maatregelen te nemen, die noodig zijn voor een goed geordende vredelievende maatschappij. En ik noem het struisvogelpolitiek van hen die (ofschoon zij weten dat het noodig is), den moed niet hebben, het tegen de buitenwereld te vertellen, doch net doen of dat zij er geen schuld aan hebben! Maar als het gemeentebestuur dan zoo slecht regeert en geld verspilt, waarom zijn onderteekenaars dan zoo bang van in menging van het Rijk? Is het niet veeleer een bewijs, dat zij doordrongen zijn van het feit, dat de gemeente zuinig wordt beheerd? Want als t Rijk er zich mede moet bemoeien daii worden wij nog veel meer aan den tand gevoeld. Neen mijne heeren, op deze manier komen wij de moeilijkheden niet door. Hebt gij grieven of weet ge een anderen weg brengt het bij Uw betrokken organisaties, brengt het tér kennis van uw afgevaardig den, bespreek de plannen ter verbetering, doch zet niet onnoo<3ig de massa tegen het ontzag op, want de wrange vruchten van uw actie zullen op de eerste plaats op uw hoofd drukken. Niemand heeft meer belang bij een goed geordend en vredelievend bedrijfsleven dan u. Niemand heeft meer behoefte aan een stevig gezag dan u. Niemand heeft meer belang bij een finan cieel krachtige gemeente dan gij, en helpt daarom mede, om de massa menschen meer koopkracht te geven, wat zij verkrijgen door een goed betaalde arbeid; geeft hen niet gedaan, ten koste van de gemeente en neemt u nieuwe krachten, neemt dan eigen ingezetenen. Het kan nu eenmaal economisch nöoït iuist zijn, wanneer men de massa-menschen buiten het productie proces zet, want dan zit men met overproductie, alleen omdat de menschen niet bij machte zijn ze af te nemen. Bezuiniging is goed en zeker voor de Overheid. Doch bezuiniging beteekent geen loons verlaging en gedaan geven. Neen, als rnen dat gaat doen, dan spant men recht het paard achter den wagen en dan zal blijken dat trots de 200 opcenten de geheele economie vastloopt: zelfs zóó, dat noch een Stalin, noch een Mussolini noch een Hitier en noch minder het libera listische stelsel, daar een oplossing in zal bréngen. Maar de eenige oplossing is, om in breed overleg, niet opzij-zetting van ons persoonlijk egoïsme, met waardeering voor hen die het goed meenen, met het brengen van groote persoonlijke offers, met inacht neming dat wij menschen vol onvolmaakt heden zitten (die overwonnen moeten worden) en dot wij menschen nu eenmaal geen paradijs van de aarde zullen maken. Zeker, ook wij hebben grieven en groote ook; wij zullen niet ophouden deze bij de betrokken instanties kenbaar te maken en zoo het eenigszins mogelijk is, deze ver beterd te krijgen. Doch wij zijn niet blind voor de moeilijkheden waarvoor Rijk- en Gemeentebesturen staan. Hopende dat deze enkele woorden er toe mogen bijdragen dat goed willende ordelievende menschen niet de dupe wor den van een demagogische actie! U mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik met de meeste hoogachting, N. v. d. ZWAAN, Voorz. van den R.K Land- arbeidersbond „St. Deus Dedit", Sassenheim. 197 Het was me een tochtje wel Ze werden dood moe en Slmmy kon eindelijk niet verder. JU. met je tante In Tirol, zaten we nog maar btj onze baas op dat bulten! Zeg niks van m'n tante In Tirol, dat ls zoo'n 11e'... Goed, goéd, zei Simmy haastig, geen ruzie alsje blieft, dan maar weer verder. 198. Ze liepen en kropen, het lichtpuntje werd ge lukkig al veel grooter en toen ze het eindelijk bereikt hadden, staken ze voorzichtig om beurten een hoofd door het gat, maar van wat ze nu zagen begrepen ze geen steek. Zondag. O. Rijn 41a: Wijdingsdienst „Harmoni 10'/: uur voorm. Leger des Hells (Hooigracht 30): Sama komsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te i uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Hartebrugskerk: Conferentie voor nle*. Katholieken, pater Hendrichs; 8'/. u j namiddag. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstar tooneel. „Moord". VU uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nai „Madame Blaubart". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 on Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nai „Schasucht 202". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 oui Trlannn-Theater, Breestraat, 8 u. nai „King Kong". Woensdag en Zaterdag nam. 2 u® Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 our. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot enl met Zondag 17 Sept. a.s. waargenomenL door apotheek: D. Pelle, Kort-Rapenburgl 12, telef. 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 u. tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Bockel, de Bruljne, Kort- mann, JaspeYse en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. AALSMEER. Einde van het badseizoen. De bad- en zweminrichting „V.I.B.A1 sluit heden voor dit seizoen. In deze in richting hebben in den afgeloopen zomer 60 personen het diploma als geoefend zwemmer behaald, waarvan de oudste 50 en de jongste 6 jaar was. Voor do afd. Aalsmeer der C.hH. heeft in hotel „De III Kolommen" gespro ken mr. Leeuw over het onderwerp Boycot-actie dor S.D.A.P., de regeering Colijn en de roode Dinsdag als strijddag tegen de belastingwetten der regeerinc. De publieke belangstelling was slecht matig. De rondgang over de maand Augus tus, ten bate van het stichtingsfonds wn de tweede Ned. Herv. prcdikantsplaats te Oostelnde, heeft opgebracht f. 152.81, col lecte Oosteinde f. 34.93 '/ocollecte dorp f. 40.40'/», te zamen f. 228.11 Va- HAARLEMMERMEER. De a.s. bietencampagne. De suikerbieten waarmede dit jaar ruin 2000 hektaren zijn bctceld, hebben zich oitr 't algemeen prachtig ontwikkeld, zoodit een ruim beschot wordt verwacht. In de Hoofdvaart te Hoofddorp liggen reeds eenige schepen op bevrachting ti wachten, als een teeken, dat het rooien spoedig zal aanvnngen. Geitenkeuring. De vcreeniglng ter bevordering van de geitenfokkerij te Nieuw Vennep, hield on der veel belangstelling aldaar een geiten keuring. Als keurmeesters fungeerden de heeren J. L. Groot uit Alkmaar, D. Wil uit Berkhout en K. Vet uit Zaandam. Mede aanwezig was de loco-burgemeester de heer Kistenmaker, die namens het gemeen: - bestuur de voreeniglng hartelijk tocsprat en voor haar verderen bloei do beste wen- schen uitte. De uitslag is als volgt: Aangevoerd wer den 44 geiten. Rubriek 1: Ié pr. N. Dol: 2e pr. J- Stam; 3e pr. L. Mosterd: 4e pr. J- v- Pol; 5e pr. J. v. tl. Prosz; he pr. Bouterse, 7e pr. C. Dol: 8e pr. C. Elshout. Rubriek II: le pr. J. v, d. Pol: 2e pr- J. Bouterse; 3e pr. A. Verberne; 4e pr. J. v. d. Pol. Rubriek III: lc pr. G. Struik; 2e pr. P. de Waal; 3e pr. J. Bouterse; 4e Pr* H. Duivel. Rubriek IV: le pr. A. Verberne. Lammeren: le pr. N. Dol; 2e pr. Griekspoor; 3e pr. A. Pruisen: 4e pr- Verkuijl; 5e pr. J. v, d. Pol; 6 Pr- Elshout: 7e pr. J. Adriaanse: 8e Pr- Bokken: lc pr. P. Clement; 2e pr. Dol; 3e pr. J, Adriaanse. Voor een muziektent. De te Hoofddorp opgerichte Federal van Muziek- en Zangverenigingen. zich onder meer ten doel stelt een cige' muziektent te verkrijgen, hield gisw' avond een vergadering, ter bespreking V» nadere plannen om spoedig tot hot reiken van genoemd doel te geraken eenige discussie vond liet denkbeeld e een z.g. „bonte avond" te organiseer' zooveel instemming, dat besloten daarvoor aan 't werk te gaan. Bad- en zweminrichting. De vercenieing „Bad- en Zwcininrld®® Hoofddorp" nêeft wegens elndlglnC het seizoen de zweminrichting met in»'1' - van 15 September gesloten. Het politle-dlploma van de Alge"1^ Ned. Politiebond werd behaald doof heer J. Melgert alhier.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6