Zoo'n baby-huidje rl 15 ct LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 15 September 1933 Derde Blad No. 22544 KAISERSWERTH. GEMENGD NIEUWS. VRAGENRUBRIEK. heeft goede verzorging noodig! FINANCIEN. [»te Jaargang I 1833 17 SEPTEMBER 1933 door H. A. C. SNETHLAGE. I. Fandag. 17 September viert het diako- anwerk zijn honderdjarig bestaan! Kaar ook in ons land (o.a. hier ter Cej dit werk zulk een groote beteekenis ,l( is het vanzelfsprekend, dat wij het 'alleen aan Duitschland overlaten, gedenkdag te vieren, maar ook hier T gedachte wijden aan het werk, aan grondlegger van dezen arbeid, Theo- f Fliedner. W-4 predikant D. Theodor Fliedner, die het werk van Kaiserswerth aanving. loven dit artikel staat Kaiserswerth. Dit jdje aan den Rijn, dichtbij Düsseldorf, is f bakermat van het diakonessenwerk, en j altijd het centrum daarvan. Het „Kaï- Jrswerther Verband" omvat de over de ieele wereld verspreide diakonessen- [üzeii in één groote organisatie. Thans ian in 69 Duitsche en in 40 buiten liitschland gevestigde huizen ruim 00 zusters in dienst van den Kaisers- ther-arbeid. Duitschland is een comité aan 't werk iweest om den 17en September voor Kai- Jrswerth tot een feestdag te maken en feestgave aan te bieden. Menschen 1 allerlei richting hebben in dit comité g, Rijkspresident von Hindenburg is óeschermheer. JAl is onze stemming misschien van Rn aard. dat wij moeite hebben om dat pt uit Duitschland komt, te bewonderen, t mag ons toch niet verhinderen, dank- fear te gedenken, wat dit land ons ge- fven heeft als geestelijk-zuiver bezit. September nam Pastor Theodor Siedner in het tuinhuis van zijn pastorie e Kaiserswerth een ontslagen vrouwe- llke gevangene op; zij werd daarin als in Jen geïmproviseerd asyl opgeborgen; en lit was het begin van den diakonessen- pbeid. Maar aan deze gebeurtenis ging fen stukje geschiedenis vooraf. [Theodor Fliedner werd in 1822 predikant i de kleine protestantsehe gemeente te >erswerth, in een overwegend katho- omgeving. Deze gemeente is arm, liedner gaat een collectereis onder enen naar Holland en Engeland. Holland telt steeds een aantrekkingskracht ge- '1 voor collectanten! ben ik indertijd het negentigjarig jubi- i van Kaiserswerth als afgevaardigde 1 Holland bijwoonde, heb ik erop ge- dat niet alleen wij aan Kaisers- >rth Teel te danken hebben, maar ook •alserswerth aan Holland: ons land heeft fliedner in de gelegenheid gesteld, de wye, die hij als bedelaar had, en die latuurlijk; voor liefdadigheidswerk van Uorme beteekenis is, te ontwikkelen! I et tuinhuisje bij de pastorie van Fliedner, «aar het groote werk van Kaiserswerth werd aangevangen. «S88 ,and heeft nog meer gedaan: op f'ln collectereis ln Holland heeft Fliedner •Amsterdam een „diakones" ontdekt, een tort.*' die 'n de Doopsgezinde Gemeente cm- uarn was a's armverzorgster. Flied- "eelt hierdoor de gedachte gekregen, np«i 'dter op schitterende en origi- I W !2e heeft uitgewerkt: vrouwen aan br-JÜ te zetten voor het werk dei «mhartigheid. Ook keerde Fliedner naar v-. yc^'erth terug, diep onder den indruk ?een hij aan „philantropisch" werk lanrt had in Holland en Engeland. Hol- rwwa? hierin Duitschland vooruit! een ?r ,eze 'Kollektercise" heeft Fliedner o-Pcrslag gegeven, een soort van jour- vtprtk u hij. teruggekomen in Kaïsers- ulh,„ heeft uitgegeven: tweee deelen, een eeraïf1? vers'ag dus. Ik heb het nog eens th«vapleegd in de Koninkliike Biblio- boe- n", Pleizier" gehad van dat aardige S'Het verplaatst ons ln 1827. Wij ver- ons over de langzame manier van reizen, in postkoets en trekschuit. Wij loopen met Fliedner door Amsterdam Den Haag, Rotterdam, Utrecht, en vele klei nere steden, huis in huis uit, wij zien Holland door de oogen van een vreemde ling, wij leeren allerlei menschen kennen, gezien en beschreven door een „bedelaar". Wij wonen de oud-Hollandsche godsdienst oefeningen bij, die soms twee tot drie uur duurden, wij genieten van de min of meer kinderlijk-enthousiaste beschouwingen van een man, die open staat voor het „geeste lijk leven", in den breeden zin van het woord. Niets wordt ons gespaard, en Juist daardoor is het zoo interessant. Het bevat een schat van materiaal voor wie Holland van dien tijd wil kennen, en het is toch in zekeren zin weer de geschiedenis van den modernen tijd. Teruggekeerd in Kaiserswerth gaat Fliedner, die meer werkkracht heeft dan zijn kleine gemeente van hem gebruiken kan, gevangeniswerk doen in Düsseldorf, en als hij dan in September 1833 geen weg weet met een uit de gevangenis ont slagen vrouw, bergt hü haar voorloopig op in het tuinhuis, dat in zijn pastorietuin staat. Op dien dag, den 17den September is het „diakonessenwerk" feitelijk be gonnen. Wie Kaiserswerth thans bezoekt, ziet een klein Duitsch stadje, aan den P.ijn, merkwaardig door den overvlied van groote gebouwen, zeer ouaerwetsche. maar ook vele fraaie, moderne Het Kaisers- werther Diakonessenhuis is een groot complex stichtingen. En wanneer men het voorrecht heeft rondgeleid te worden, brengt men u, onder den indruk van het overweldigend vele, dat gij gezien hebt, naar het „Gastenhauschen". de wieg van het Diakonessenhuis. Hier komt. over u de ontroering over hetgeen door Fliedner is tot stand gebracht. In dat huisje staat de buste van Fliedner. en op den muur is een tekst geschilderd, het woord van Jezus uit Mattheus 13 31 en 32: „Het Konink rijk der hemelen is gelijk een mosterd zaadje, hetwelk een mensch heeft geno men en in zijnen akker gezaaid: hetwelk wel het minste is onder al de zaden, maar wanneer het opgewassen is, dan is 't het snelste van de moeskruiden, en het wordt een boom, alzoo dus de vogelen des hemels komen en nestelen in zijne takken." Ge overziet in gedachten dit werk, dat over de geheele wereld is verspreid, en dat 35.000 diakonessen in zijn dienst heeft, en ge zijt hier bij het mosterdzaad, ge hebt waarschijnlijk nooit de geweldige be teekenis van dit woord van Jezus zóó be grepen als hier. De „boom" staat in Kai serswerth, en zijn takken breiden zich over de geheele wereld uit: de vogelen, die rust en veiligheid zoeken en een nest, zijn de millioenen menschen, die door het diakonessenwerk geholpen worden. Zooals uit den opzet duidelijk wordt, en ook blijkt uit de geschiedenis van het diakonessenwerk, is de bedoeling ervan niet alleen ziekenverpleging. Wij in Hol land kennen dit werk in hoofdzaak als ziekenverpleging. Maar wanneer men de geboorte en ontwikkeling van het werk in Duitschland vooral, beschouwt, ontdekt men, hoe diakonessenwerk eenvoudig is: werk van barmhartigheid. De diakonessen werken onder gevangenen, voor de ver waarloosde jeugd, in kinderverzorging, voor krankzinnigen, in gestichten voor oude mannen en, vrouwen, enz. Merkwaar dig is ook in Kaiserswerth de arbeid op de school. Kaiserswerth telt een aantal scho len, zelfs een prachtig meisjeslyceum, waar diakonessen onderwijs geven en het opvoedende werk verrichten. Dit Heet „Lehrdiakonie". Een der belankrijkste takken van den boom is de wijkarbeid. ook in ons land bekend door vele „wijk zusters", in de steden en op het platte land. In Holland zijn een twaalftal huizen aangesloten bij den Kaiserswerther-bond. Zij zijn in enkele opzichten anders als de Duitsche huizen, maar worden toch van uit hetzelfde beginsel geleid, en in hen gelden de regels van Kaiserswerth. Het Utrechtsche is het oudstee. het werd in 1844 gesticht. Tegen het „Duitsche Systeem" werden en worden menigmaal bezwaren inge bracht. Wij zullen daar straks nog iets over zeggen, maar willen hier constateeren. dat Fliedner, onbewust, in 1833 den grondslag heeft gelegd voor een arbeid van enorme beteekenis. Wat ons in Fliedner treft, is de schijn bare „zwakheid" van deze figuur. Zijn portret geeft een man te zien, die niet imponeert door forschheid of uitdrukking van een sterken wil. Toen hij met het werk begon had hij eerst allerlei collega's trachten over te halen met dit werk te beginnen. Hij vond Kaiserswerth niet de geschikte plaats voor dit werk, zichzelf niet de aangewezen man. Maar allen ant woordden hém. dat hij hetzelf moest aan pakken. Typisch is. wat hij hierover schrijft: dus bogen wij gewillig onze schouders onder dezen last". Hier is een arbeid, die door dezen man aanvaard werd als een last, en die steeds zijn kracht heeft gevonden in eenvoudige gehoorzaamheid en bereidheid tot het offer Diaconessenarbeid beteekent: ge hoorzaamheid. zelfverloochening, bereid heid tot het offer. De lievclingstekst van Fliedner was: Hij id i Christus) moet was sen, ik minder worden. OUDE VROUW IN EEN AUTO VERBRAND Haar zoon in levensgevaar. Gistermiddag heeft op den weg tusschen Giekerk en Zwartewegzand (Fr.) een ern stig auto-ongeval plaats gehad. Vermoe delijk door een defect aan de stuurinrich ting botste een vrachtauto, beladen met turf, bestuurd door W. R. tegen een boom, In den wagen waren tevens gezeten de oude vader en moeder van den chauffeur, alsmede een zoontje van R. en diens neefje. Door de botsing vloog de auto in brand en in een oogwenk stond hij in lichter laaie. Tengevolge van den schok was de oude vader van R. uit den wagen gevallen; hij had lichte verwondingen op- geloopen. De jongste R. en diens neefje waren bijtijds uit den wagen gesprongen. De bestuurder zelf en zijn moeder waren er veel slechter aan toe. Zij zaten in dc cabine bekneld en eerst na eenigen tijd konden direct toegeloopen landarbeiders de oude vrouw en haar zoon bevrijden. Vrouw R. was inmiddels geheel verbrand, terwijl R met zeer zware brandwonden werd opgenomen en naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Bij informa tie deelde men ons mede, dat zijn toestand hoogst zorgwekkend is. De familie R. was afkomstig uit Ooster- nijkerk. De vrachtauto is geheel vernield. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Gisteravond omstreeks kwart voor negen is dc 25-jarige schippersknecht W. M. de Jong uit Gouderak op den onbewaakten overweg aan den Veeneweg te Rotterdam door een goederentrein gegrepen De man werd een eind meegesleurd en hem ver volgens een voet afgereden. In zorgwek- kenden toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. GAS VERSTIK KING. Gistermiddag ontdekten buren aan de Lambertusstraat te Blerick bij de woning van den 37-jarlgen H de G. een gaslucht. Dc marechaussee werd gewaarschuwd en 1 verschafte zich toegang tot de woning. Men vond den heer de G. dood op zijn stoel Het geheele vertrek was vol gas, zoo dat de G gestikt moet zijn. De zaak is in onderzoek BUITENLANDSCH GEMENGD. ZIJN GROOTOUDERS MISHANDELD. Verdachte aangehouden. Door gemeente-politie en rijksveldwacht ls gisteravond te half tien onder de ge- i meente Zeelst (NBr.) aangehouden G die er van verdacht wordt, een aanslag op zijn grootouders te hebben gepleegd op j.l. Zaterdag. G beweert, dat hij zich heeft schuil gehouden in de bosschen tusschen Zeelst en Oirschot. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zal ter beschikking van de politie worden gesteld. SCHIETPARTIJ TE SCIIEEMDA. Vrouw door revolverschot getroffen. Een vrij hevige schietpartij heeft eer gisteravond de gemoederen der bewoners van Scheemda ernstig verontrust. Een zoon van een bekenden smokkelaar B., beweerde geld te moeten hebben van den heer A. S. te Scheemda Deze ont kende echter deze schuld en B. Sr. meende toen ook gerechtigd te zijn zich met deze zaak te bemoeien. Weldra was de toestand zeer gespannen en plotseling kwam de ontlading, toen B. Sr. een revolver greep en een schot loste op S. Deze wist echter te „duiken", waardoor evenwel zijn vrouw werd getroffen. Zij werd vrij ernstig aan het hoofd verwond. De dader sprong dadelijk na zijn daad te hebben gepleegd in een roeibootje, waarmede hij zich uit de voeten wiide maken. De politie was hem echter voor en arresteerde hem. De toestand van het slachtoffer was gisteren redelijk. n j, b, te Z. Zwammerdam, Haarlem, Alkmaar. Schoorldam, Anna Paulowna, v. Ewijcksluis, Wieringen. Den Oever, af sluitdijk, Zurich, Wons, Bolsward. Totaal 175.6 K.M. Bolsward, afsluitdijk. Alkmaar, Heilo, Limmen. Castricum. Beverwijk, Velsen. Totaal 116.9 K.M. Velsen, Haarlem. Leiden, Den Haag, Wassenaar. Katwijk, Noordwijk, Noordwij - kerhout, Vogelenzang. Aerdenhout, Haar lem, Halfweg, Amsterdam, Amersfoort, Ede. Arnhem, Wageningen. Amerongen, Doorn Driebergen, de Bilt, Utrecht, Zwam merdam, Leiden, Den Haag. Totaal 347 K.M. J. A. G te L. Leiden, Alphen, Zwam merdam, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bilt. Soesterberg, Amersfoort, Hoevelaken, Halte Terschuur, Voorthul zen, Oud- en Nieuw Milligen, Apeldr i weg naar Anpen. rechts af Klaren Totaal 130 K.M. Mevr. B te L. Een van degenen, die bij de stichting dier vereenlging op den voorgrond traden, was de heer W. C. H van Kesteren, Wasstraat 54. DE BUIT VAN DEN INBREKER. In Utrecht is eergisternacht ingebroken in een café aan de Waterstraat. De dader, aldus het ,.U D.is blijkbaar goed op de hoogte geweest met de situatie ter plaatse, want hij is zonder veel moeite eigenlijk het huis kunnen binnen komen, namelijk aan de achterzijde, waar het grenst aan een slopje in de Florastraat. Het was een klein kunstje, om van dit slopje op een binnenplaats te komen, behoorende bij het café, en door het openschuiven van een laam kwam hij binnen. Tot zoover is alles nog heel nuchter en heel zakelijk. Zulke inbraken komen méér voor. Maar nu komt de lijst van het gestolene. Uit het café zijn, blijkens een globale in ventarisatie, verdwenen: vier mandfles- schen met jenever, ieder inhoudende 10 Liter, en twee met een inhoud van 5 Liter; voorts nog ongeveer 10 Liter cognac, in flesschen, en twee flesschen limonade. Nadat de spiritualiën in de wacht wa ren gesleept, is de inbreker nog eens ver der gaan kijken, of er nog iets van zijn gading was te vinden. Toen viel zijn oog op de volière van den caféhouder, die een groot kanarieliefhebber is. Hij hield in de volière een fraaie collectie, en had er bovendien nog een aantal in zoogenaamde broeikootjes zitten. Welnu, gisterenmorgen kwam hij tot de ontdekking, dat er niet minder dan 18 van zijn gevederde zangers verdwenen waren. In de volière zaten er nog maar een paar. en de broedkooitjes waren leeg. Tevens waren er 2 kooien ver dwenen, waarin de kanaries blijkbaar mee genomen zijn. De lijst van het gestolene bij een in braak zal er waarschijnlijk nog nooit zoo vreemd hebben uitgezien als deze. Maar aan den anderen kant heeft de rechercne, die het onderzoek in handen heeft het misschien nog nooit zoo gemakkelijk ge had bij de opsporing van den dader. Zij behoeft namelijk alleen maar te kijken of er ergens bruiloft wordt- gevierd, want die omstandigheid alleen kan aanleiding zijn, om een flinke hoeveelheid drank en een aantal zangers te gappen. Vermeld zij nog, dat het perceel 's nachts onbewoond is, zoodat de inbreker onge stoord zijn gang kon gaan. HET DRAMA TE MUIDEN. Er zijn aanwijzingen, dat de fotograaf I die den aanslag in Muiden's raadszaal heeft gepleegd, waarbij vier menschen zijn gewond, denzelfden dag zijn gezin een paling had voorgezet, die vergiftigd was. De zaak is in onderzoek. BRAND. Eergisteren is te Nieuweroord, gemeente Westerbork. de nog nieuwe boerderij, eigendom van en bewoond door den land bouwer en aannemer H. Booij Azn., een prooi der vlammen geworden. Het huis met hooi, timmergereedschap pen, aannemersmateriaal en huisboedel verbrandden. De spuit van Nieuweroord was tegen het vuur niet opgewassen. Huis en inboedel was verzekerd, echter niet het aannemersmateriaal. HEVIGE AARDSCHOK IN ARMENIË. In het gebied van Erzeroem Armenië) is een hevige aardschok waargenomen Verscheidene dorpen zijn zwaar geteis terd, KONING FOEAD VAN EGYPTE r.ERE-DOCTOR. De medische faculteit "an de Berlijnsche universiteit heeft koning Foead van Egypte het eere-doctoraat verleend, teneinde daar mee de groote diensten te erkennen, welke de koning heeft bewezen aan de medische weten-rhap, en voor de verbetering der hygiënische toestanden, zoomede de be strijding der volksziekten. GEVECHTEN BIJ ECHTSCHEIDINGS- PROCES. Tijdens een echtscheidmgsproces in een dorp nabij Varna Bulgarije), ontstond een discussie tusschen het echtpaar over de verdeeling der goederen De bewoners van het dorp. meerendeels Turken van afstamming, kozen partij en de oneenig- heden liepen zoo hoog, dat een regelrecht gevecht ontstond, waarbij van revolvers, geweren, stokken en steenen gebruik werd gemaakt. Toen de politie ter plaatse verscheen, vluchtten de vechtenden met achterlating van 25 gewonden, die naar het ziekenhuis te Varna werden gebracht. RECLAME. uiillnininiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiaiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiniiiniin GROOTE VERDUISTERINGEN. De procureur generaal der sovjet-repu bliek deelt mede dat in de nabijheid van Witebsk bij vakvereenielngen groote ver duisteringen zijn ontdekt De schuld zou verscheidene millioenen roebel bedrasen. De leiders dezer vakvereen'ginsen zouden reeds verscheidene jaren bedragen heb ben geïncasseerd en valsche boekingen hebben verricht. Bovendien werden groote hoeveelheden levensmiddelen verduisterd, zoodat de bevolking te lijden had aan ge brek aan levensmiddelen. Deze gebeurte nissen hebben het aanzien van den amb tenarenstand benadeeld E-»n aantal amb tenaren is gearresteerd en door het soo°d- gereeht veroordeeld tot eevar?enisstraffen van 3 tot 10 jaar In totaal werden 35 ambtenaren veroordeeld ROOFOVERVAL TE ANTWERPEN. Gistermorgen heeft in de Leopoldstraat te Antwerpen een brutale roofoverval plaats gehad Twee loopers van de West minster Foreign Bank hadden bij de Bel gische Bank een cheque van 250 000 francs geïnd. In de Leopoldstraat kwam hen een auto achterop Plotseling greep een der Inzittenden van de auto de tasch van den eenen looper waarop de wagen oiilsnel 1 wegreed. Van de autobandieten geen spoor Het nummer' van de auto was bekend, doch het bleek een gestolen auto te zijn. Zacht als fluweelteer en soepel is baby's huidMet hoeveel trotsche liefde lacht moeder haar kindje toe! En met hoeveel wijne voorzorg moet zij handelen om baby's huid gaaf en zacht te houden. Palmolive zeep, dank zij de groote hoeveelheden olijf- en palmoliën bij haar bereiding gebruikt, biedt de juiste be scherming. Het is een ideale zeep voor baby zoowel als voor moeder. Millioenen moeders over de geheel we reld welen 't uit dagelijksche ervaring - 20.000 schoon heids-experts bevestigen het. 7091 BRANDSTICHTER GEVAT. Oslo is in den afgeloopen zomer door een reeks geheimzinnige branden bezocht Zoo ontstond er brand in de koninklijke stal len en ook een paar restaurants in het centrum der stad teerden door het vuur geteisterd Men dacht aan de mogelijkheid van brandstichting Dezer dagen is te Oslo ln verband hier mee een opzienbarende aanhouding ver richt Gearresteerd is namelijk de 30-ja- rige zoon van den koninklijken stalmees- I teT Page. Hem worden zes brandstichtingen o.a. in de koninklijke stallen ten laste gelegd maar hij wordt van nog veel meer brandstichtingen verdacht. Er is ln ver band met deze aanhouding een nieuw on derzoek ingesteld naar den brand op het kasteel Skougum van het kroonprinselijk paar, dat nauwelijks een iaar na het hu welijk van den kroonprins tot den grond toe afbrandde De aangehoudene. Engelschman van ge boorte was kellner en ln verscheidene res taurants waar hij gewerkt heeft, is brand geweest. UITGIFTE SCHATKISTPAPIER. Tot hoogstens f. 60 milliocn. Vrijdag 22 September tusschen 9 uur v.m. en 1 uur n.m. wordt, ten kantore van den Agent van het Ministerie van Finan ciën te Amsterdam, de Bijbank van De Nederlandsche Bank te Rotterdam en het Agentschap der Nederlandsche Bank te 's Gravenhage. de inschrijving opengesteld op schatkistpromessen en 3'/* pet schat kistbiljetten tot een totaal bedrag van ten hoogste f. 60 millioen. De schatkistpromessen, groot f. 10.000, f. 50.000 en f. 100 000. onder dagteekening van 2 October 1933 uit te geven, worden gesteld ten name van den nemer of order; zjj. feebbea een looptutf van 3 of 3 maanden en zijn derhalve op 2 Januari 1934, resp 2 April 1934 betaalbaar De schatkistbiljetien. ten bedrage van f. 1000. f.5000 en f. 20.000, dragen 3' i pet. rente per jaar en worden uitgegeven onder dagteekening van 2 October 1933; zij heb ben een looptijd van 1 jaar en zullen op 2 October 1934 worden afgelost. Dc biljetten zijn voorzien van 2 halfjaar- lijksche coupons, elk ten bedrage van f. 17.50 per f 1000. De geboden prijs voor schatkistpromes sen moet per f. 10 000 ,die voor schatkist biljetten per f. 1000 in Nederlandsche munt kunnen betaald worden. De uitgifte der schatkistbiljetten kan kiachtens de bepahngen der wet niet be neden pari geschieden De minister behoudt zich de bevoegdheid voor inschrijvingen geheel of ten deelc te weigeren. De toewijzing van beide groepen schat- kistpromescen afzonderlijk en van dc schatkistbiljetten geschiedt tegen dc daar voor door den minister vast te stellen nrij- zen. met dien verstande, dat alle inschrij vers. op wier inschrijvingen toewijzing plaats vindt, voor beide groepen promessen en biljetten afzonderlijk denzclfden prijs betpien. Ir^M^n tot den nrils, waarvoor promessen of biljetten worden toegewezen, of tot hoogeren prijs een grooter dan het beschikbare bedrag ls ingeschreven, ge schiedt de toewijzing in de eerste plaats aan die inschrijvers, die voor een hoogeren prijs, dan waartegen toegewezen wordt, hebben ingeschreven en voor het overige bedrag, zooveel mogelijk pondsgewijze, aan hen, wier inschrijvln'"-orijs gelijk ls aan den prijs van 'toewijzing. Bij de toewijzing van schatkistbiljetten wordt de eventueel uit to keeren courtage buiten aanmerking gelaten. De stortine van d« verschuldiede som moet geschieden op 2 October 1933 vóór half één uur nam BOSSCHE HANZEBANK. Totaal 50 pCt. aan crediteuren uitgekeerd. Naar de Bossche Crt. meldt, zal in het faillissement der Bossche Hanzebank bin nenkort een vierde uitkeering geschieden en wel van 2' pet. Daarna zal in totaal 50 pet. aan crediteuren zijn uitgekeerd Waarschijnlijk zal er nog een kleine siot- uitkeering volgen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9