Lkslf&CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 15 September 19; KERK- EN SCHOOLNIEUWS UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lllllllllllllllllllllllllllllllllllll PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 17 SEPTEMBER. ABBENES. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, de heer J. D. van der Meer. BENTHUIZEN. Ned, Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. ,7 uur, ds. Fokkema van Amstelveen. Geref. Gem.: Voorm. halfelf en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Krulshoop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven (HA.), ds. Dam. Geref. Gem Voorm. 10 uur en nam. halfzeven .Leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bljdemast. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Mispelblom Beijer. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Waardenburg. DE KAAG- Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Jong van Schevenlngen; nam. 6 uur, ds. Slddré van Noordwljk-Binnen. Geref Kerk: Voorm. haltfien en nam. 3 uur, ds. Meljering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dr. Riemens van Leiden; nam. halfzeven, de heer C. Stroo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. LEIDERDORP. Voorm. 10 uur nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien (Voorb. H A.) en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Heemskerk van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, leesdienst; nam. 3 uur, ds. van der Bos van Oude Wetering. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. van Wijngaarden. Gerei. Kerk: Voorm. half elf (Bed. H A.) en nam. half acht (Dankz., ds. Speelman van Nieuwveen. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Nienhuls. NIEUW* VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur, de heer Aangeenbrug. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Noort. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje): v.m. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. M. van der Voet van Roodeschool; nam. 5 uur, ds. Henneman. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht (Voorb. H.A.), ds. van der Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. half elf, ds. van Wijngaarden. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half zeven, leesdienst. RIJNSBURG. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. de Jong. SASSENHEIM- Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Slderius van Katwijk aan Zee. nam. half zeven, ds. Peter van Rijnsburg. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Japchen van Waarder; nam. half zeven, leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Broekstra van Rijnsburg. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 u., ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm half elf, ds. A. E. F. Junod. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur (Bed. H.A.), ds. Nauta. ZOETER WOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eljkman. o— NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Krimpen a. d. Lek, L. Vroegindeweij, te Wilnls, KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Lange verhalen weet men in tuinders kringen nog op te dlsschen uit de jaren 19141918 toen men door velerlei maat regelen gebonden was, doch tenslotte niet zooveel kon telen dat er geen kooper voor te vinden was. Integendeel! Zonder die regeeringsmaatregelen, zou Nederland, toen nog geheeten de groententuln van Europa, zonder eten zijn gekomen. Er was aan de vraag nooit te voldoen! Hoe geheel anders ls het nu! Er zijn nu regeeringsvoorschrlften om te trachten de teelt zooveel mogelijk in te krimpen. Want er is veel te veel. En in andere landen schijnen ze ook groententuinen te hebben. Men wil het Hollandsche product niet. Men tracht de invoer zooveel mogelijk tegen te gaan. mede om hun tuinders een kans van bestaan te geven. In de jaren 1914—1918 dacht men aan banden te liggen. Wat nu gaat geschieden, is heel iets anders De maatregelen van toen halen er niet bij. Neem de bloem- bollensaneering, die door velen wordt ge laakt. door anderen wordt toegejuicht. Er zullen wel twee kanten, een goede en een kwade aan zijn! De tijd zal 't leeren. Dezer dagen begint de registratie der tuinbouw bedrijven. die noodig is in verband met wel of niet niet vereischten steun over het bedrijf in 1933 en beperking van de teelt van sommige producten over 1934. Vervol gens de gewestelijke aardappelenorgani satie. Daar zijn de maatregelen uit de oorlogsjaren nog maar peuleschilletjes bij! Intusschen begint de handel stil te staan en met spanning wordt uitgezien naar a.s. Maandag, wat gebeuren zal te Rotterdam op de beurs. Verwacht wordt een zóó geringen aanvoer van aardappe len, dat de steden in ongelegenheid zullen geraken. Intusschen draait de tijd; de tuinder krijgt een slechten, niet loonenden prijs voor zijn product, de consument moet door de verschillende heffingen een hoogen prijs betalen, de kleinhandel wordt de vericoop zoo moeilijk mogelijk gemaakt en de grossier moet al aardig bij kas zitten om de verschillende voorschotten te be talen, voor hij zijn aardappelen kan ont vangen Door de vastgestelde maat blijlt de tuinder dikwijls met een groot kwan tum aardappelen zitten, die momenteel zelfs niet vervoerd mogen worden, som migen zelfs tot 60<7o en dat in normale omstandigheden bijna altijd koopers vond. 't Is tot vele tuinders, koopers en consu menten nog niet doorgedrongen waarvoor dergelijke maatregelen nuttig en noodig kunnen zijn. De verbolgenheid is dan ook veelal groot, niet het minst onder de ar beidersklasse waar men genoodzaakt is dure aardappelen te koopen en dat zonder zulks in het voordeel ls van den tuinder, die geen productieprijs hiervoor ontvangt. KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst der Nation aal-Socialistische Beweging. Gisterenavond werd in de Gemeentezaal een drukbezochte vergadering der Natio naal Socialistische Beweging gehouden. De heer P. M. v. d. Berg, leider van de groep Katwijk, sprak zijn teleurstelling uit over het feit, dat de heer van Geelkerken ver hinderd was als spreker op te treden. Spr. heette vervolgens de heeren Teunissen uit IJmuiden en v. d. Weide uit Overveen wel kom. Is men hier tevreden met de hulp aan de vlsscherij, met de belastingen? aldus vroeg de eerste. Onze nieuwe wereldbe schouwing is niet tegen te houden. Onze boodschap is de eenheid van het Neder- landsche volk. Wij voeren strijd tegen het Marxisme, maar ook tegen de rechtsche partijen, onder wier regeering zich het ge val der „Zeven Provinciën" heeft afge speeld en de Internationale door den aether mag uitgezonden worden. Spr. wees er op, dat de huldiging van HM. de Konin gin een spontane betooging was. Er is ver andering gekomen en dit is het werk ge weest van de leden der N.S.B. Iedere natio naal socialist zou als ds. van Hoogenhuyze gesproken hebben. Ook de andere partijen zijn aan fascisme gaan doen. maar dat is namaak. Wij zul len ons laten regeeren door deskundigen en op den rooden Dinsdag willen wij onze Koningin-door een juichend volk laten rijden. Irrvele andere landen is er reeds het fascisme: dwars door Europa ligt een dam tegen het communisme. Wij zullen de lamheid, de slapheid vermoorden, het par tijwezen moet weg. aldus spr. Laten wij er ook aan denken, dat er maar één God is en het Godshuis moet een tempel blijven. Ons program is eerlijk. Wij beloven den arbeider geen heilstaat, maar werkgever en werknemer moeten tot elkaar gebracht worden. De tweede spreker de heer v d. Weide wees er op, dat het natlonaal-socialisme de ziel van het volk beroert. Als het iemand te pakken heeft, dan laat het hem niet meer los! Deskundigen moeten de problemen op lossen en zij moeten zelf de consequenties aanvaarden. Het Marxisme heeft geleerd, dat de godsdienst een uitvinding van de bezittende klasse is om de arbeiders er onder te houden Daarom alleen verdient het al vernietigd te worden. Ook is het geloof nooit meer bespot geweest dan door een rechtsche regeering. Hoe meer men tegen ons waarschuwt, aldus spr., des te meer propaganda maakt men voor ons. Het uniformverbod zal niet zoo lang blijven bestaan. De zwarthemden worden een gevaar voor de natte geacht, maar sor. wees op andere gevaren: Wijn koop bijv. krijgt een groot Inkomen uit de staatskas, om het volk te kunnen opruien. Benoemd: Te Terneuzen als hulppredi ker. A. v. d. Flier, cand. te Utrecht, GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Oostzaan H J. Westerink, cand. te Nunspeet, Aangenomen: Naar Huizen (N.-H.) als hulppred. P. Kuijoer Jr., cand. te Hil versum. DOOPSGEZINDE GEM. Aangenomen: Naar Hollum en Nes (Ameland) W. Broer, proponent te Giet hoorn, Gij hoort tot ons, aldus besloot spr. omdat een innerlijke drang u zal roepen om mee te strijden voor de Nederlandsche natie. Na gedachtenwisseling werd deze rustig verloopen vergadering geëindigd met het zingen van „Mijn schild en mijn betrou wen" en een driewerf Houzee!" De tijdelijke agenten van politie A. Dubbelaar en J. Duijvenvoorde zijn thans aangesteld als aardappel-controleur. Het 5-jarig zoontje van H. A. uit de Zuidstraat is aangereden door een drie- wielige transportmoterfiets van D. v. D. Het kind is door dr. Eikclenboom be handeld. De politie stelt een onderzoek in. Onder voorzitterschap van den heer C. J. Lainbour werd de eerste jaarvergade ring van de Katwijksche Voetbalvereeni- ging „Katwijk" in het Jeugdhuis gehou den. De secretaris vermeldde in zijn verslag dat de vereeniging steeds in bloei toe neemt. De heer M. Harteveld bedankte als bestuurslid. Voor hem werd gekozen de heer A. Verloop. LISSE. Geslaagde Boottocht voor Ouden v. Dagen. Gistermiddag maakten de Ouden van van Dagen een mooien boottocht, aange boden door het comité „Lisse Vooruit". Te half twee werd in de haven af gevaren onder enorme belangstelling van het publiek. Hoewel in den voormiddag fiksche regenbuien het slagen van den boot tocht bedreigden, brak des middags de zon echter door en zoo hebben de ouden van dagen een uiterst genoeglijken middag gehad. De tocht werd gemaakt per plezierboot geheel met glas beschut, van de reederij van der Schuijt te Leiden, Kapitein de heer Neuteboom. Over boot en de bediening past een woord van lof! Het eindpunt was de Gouwsluis in Alphen waar gekeerd werd. Via de Zijl en het Wijhe werd de terugtocht gemaakt over de Kagerplas naar Lisse. In de nabijheid van onze gemeente werd het „Wilhelmus" spontaan gezongen. De heer v. d. Eerden, voorzitter van „Lisse Vooruit" sprak de oudjes toe in hartelijke bewoordingen. Op de boot wer den ververschingen ruimschoots aange boden. Er was van alles volop! Het eenparig getuigenis der Ouden van Dagen was, dat zij allen een heerlijken tocht gehad hebben en er een volgenden keer weer graag aan zullen deelnemen. Voor „Lisse Vooruit" een succes! OEGSTGEEST. HEERLIJKE AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Laat, maar daarom niet minder prettig! Door onverwachten tegenspoed is de traditioneele autotocht voor ouden van da gen dit jaar later tot stand gekomen dan de bedoeling was. Vele oudjes vroegen zich. reeds weken geleden af:„Zal er dit jaar niets van komen?" Zij rekenden er allen weer zóó vast op, totdat dezer dagen de oproep hen bereikte. En met groqte vreugde en dankbaarheid in het hart werd dezen oproep begroet. De Commissie voor den rondrit voor ouden van dagen is dan ook met een snel heid aan 't werk gegaan, als nooit te voren Met liefde zijn de giften geschonken in velerlei vorm en vele hebben autobezitters hun auto beschikbaar gesteld. Naar wij vernamen was er zelfs een, die al weken geleden spontaan zijn medewerking kwam aanbieden en zich daarbij ook financieel niet onbetuigd liet. Zoo moet het ook eigenlijk gaan, maar de tijdsomstandigheden zijn er thans helaas niet naar! Dus kwam dan gisteren den dag, waar op het feest voor de ouden in onze ge meente zou plaats vinden. Omstreeks half één des middags kwa men de eerste auto's met van vreugde stralende ouden van dagen in het Wilhel- minapark aan, totdat het aantal auto's was gestegen tot 25. Terwijl in iedere auto versnaperingen werden gedeponeerd, on der de goede zorgen van mevrouw Timmer mans, werden de oudjes allen voorzien van een .bloemetje" en kregen de dames een fleschje odeur, welke attentie door haar op hobgen prijs werd gesteld! Al direct werd de vreugdetoon opge voerd bij het verschijnen van den burge meester. den heer A. J. van Gerrevmk, die met zijn echtgenoote den geheelen tocht zou medemaken. Precies 1 uur vertrok, onder gejuich van vele toeschouwers, de stoet met voorop de chef der politie, de heer J. C. Krijger, het geheel onder toezicht van den ordonnance den heer J. P. Breedijk. In een kalm tempo werd regelrecht naar Den Haag gereden, waar al spoedig de Haagsche motorbrigade de leiding op zich nam en de stoet langs Zorgvliet, Gr Her- toginnelaan, Stadhoudersplein, langs Houtrust naar de Boschjes van Poot bracht, waar de eerste ververschingen werden aangeboden. Nadat men een klein uur in deze, nog ongerepte natuurrijke omgeving van dennenbosch vertoefd had, werd de tocht voortgezet naar 't Westland. De groote uitbreiding van Den Haag tot aan Kijkduin, heeft zeker menig deelne mer getroffen. De tocht ging over Poeldijk, Honselersdljk, Naaldwijk (waar ook de plaatselijke motorbrigade medewerking verleende), naar de Lier. Het einddoel van den tocht was een bezoek aan de groote Anjer- en druivenkweekerij en restauratie van den heer P Kester. Een van de vele groote kassen was daar ter ontvangst ingericht en hier werd de thee geserveerd. Nu kwam de groote attractie: „het drul- venmaal". En dat daarvan ls genoten, be hoeft geen betoog! Natuurlijk is daarna een gedeelte van de groote kweekerij bezichtigd, daar het niet mogelijk is in dien korten tijd het geheele bedrijf te bezoeken. En zoowel ouden als de jongeren, die hen vergezelden, hebben genoten! Tegen half zes vertrok men; allen kwa men zonder tegenslag weer in de gemeente waar het gezelschap met muziek in „het Witte Huis" werd ontvangen. De inwendige mensch werd na dezen rit versterkt en men was in de gelegenheid zijn vreugde over het genotene te uiten! Tegen het einde sprak de voorzitter, de heer J. Kamsteeg zijn genoegen uit, allen hier weer gezellig bijeen te mogen zien! Dit is de dag, aldus spr.. waarnaar wij allen al zoo lang hebben uitgezien alsof hij nooit zou komen! Met dit uitstel was, naar veler gedachten, ook het mooie weer ver loren gegaan. Hoewel dit zich in den mor gen niet gunstig liet aanzien, is het toch nog buiten verwachting mooi geworden! Door omstandigheden was dan ook de tijd van voorbereiding ditmaal wel uiterst kort, maar wij waren allen vervuld met de gedachte dat wij. ouden en jongeren,, aan elkander verbonden moeten zijn en toch minstens één dag per jaar recht moeten samenleven! Alle zeilen zijn dan ook bijgezet voor de regeling! Spr. dankte dan ook, gezien de donkere tijden, de autobezitters voor hun medewerking aan dit mooie doel, en ver volgens voor den financieelen steun van vele ingezetenen waardoor het mogelijk is geworden den ouden van dagen eenige prettlgd uren te bezorgen! Zich richtende tot den burgemeester en zijn echtgenoote, zeide spr., dat de com missie in groote mate erkentelijk ls voor hun tegenwoordigheid en medeleven! Voor de hartelijke ontvangst in „het Witte Huis" bracht hij den heer van Ingen Schenau hartelijk dank, als ook het strijkje voor de opwekkende muziek! Tot slot dankte spr. allen voor de goede samenwerking waardoor deze autorit zoo schitterend is geslaagd en wekte allen op om een volgend jaar zoo mogelijk een nog gTooter tocht te kunnen maken De burgemeester zeide dat het tegen woordig zijn bij verschillende .gelegenhe den door den burgemeester in vele gevallen wordt opgevat als een beleefdheid, maar bij hem is dat zeker met dezen tocht geheel anders geweest! Hij verklaarde hierbij dat het hem en zijn echtgenoote een zeer groot genoegen is geweest om deze mede te maken. Spr. dankte de commissie dan ook voor de hem geboden gelegenheid, en vervol gens den voorzitter voor de tot hem ge- richtte woorden. Aan het einde sprak namens de ouden van dagen, de heer H. v. d. Mey die den burgemeester dankte voor zijn betoonde medeleven. Hij dankte daarna den voor zitter en eenige comitéleden, vervolgens allen die dezen dag van vreugde voor hen hebben bereid! Na het zingen van het Wilhelmus wer den de oudjes naar huis gebracht, allen voorzien van een doos druiven, waarna deze heerlijke dag weer tot het verleden behoorde! Aanrijding. Op den rijksstraatweg had een aanrijding plaats tusschen twee auto's resp. bestuurd door G. van Z. te Den Haag en W. J. M. te Weesperkarspel. Beide auto s wer den beschadigd doch konden hun weg nog vervolgen nadat zij ter plaatse waren gerepareerd. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. De politie werd met een en ander in kennis gesteld. Past op uw fiets! Ten nadeele van J. P. K. te Leiden is alhier een in goeden staat verkeerend heerenrijwiel ontvreemd van den open baren weg. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoek instelt. Den laatsten tijd worden veel rijwielen van den openbaren weg ontvreemd. Men zij dus op zijn hoede en late zijn fiets niet onbeheerd op den weg staan. Door eenige personen, die zich met de hockey-sport bezig hielden, is aan gifte gedaan van het feit, dat tijdens hun spel van hun rijwielen de belastingmerken zijn ontvreemd. WARMOND. Autotoch van de „Hanze" naar de Jaarbeurs. Gedachtig de spreuk „Men moet het nuttige met aangename weten te ver eenigen", had het Bestuur van de Hanze alhier een uitstapje georganiseerd naar de Jaarbeurs te Utrecht en aan dit uitstapje tevens verbonden een autotocht door de mooie omstreken van Utrecht. Een 34 tal dames en heeren hadden zich voor dit tochtje opgegeven: des morgens werd om half negen afgereden. Afstanden tellen in dezen tijd niet meer en zoo was men spoe dig in Utrecht in het jaarbeursgebouw waar de zakenmenschen naar harteluïft konden genieten van de vele snufjes die de moderne techniek heeft gebracht. Na enkelen uren in het gebouw te hebben doorgebracht had een gezamelljke lunch plaats; en al spoedig bleek de ware stem ming er in te komen Nadat allen voldaan waren, toog men weer in de bus om een rit te maken door de mooie ogevlng. Ondanks den stroomenden regen heerschte er een opgewekte en vroolijke stemming, en al kon het plan niet worden uitgevoerd zooals het bestuur dit gemeend had, toch hebben allen genoten van de mooie omge ving, die ook bij zulk een triestig weer, toch nog zooveel aantrekkelijks heeft. Over Amersfoort en Bussum werd naar Amster dam gereden, waar men zich aan een ge zellig diner vercenigde. Tijdens dit diner werd het Bestuur met zijn voortvarenden Voorzitter van verschillende zijde hartelijk dank gebracht voor dezen genotvollen dag en de geestelijke adviseur sprak hierbij den wensch uit, dat wanneer de Hanze wederom een excursie zou uitschrijven nog meerderen hieraan deel zouden nemen. Want zulke tochtjes, aldus spreker, kwee ken de samenhoorigheld aan, iets wat de middenstand in dezen tijd zeer noodig heeft. Vroolljk en opgewekt keerde men huiswaarts om in Hotel „De Stad Rome., met nog een kort maar gezellig samenzijn, dezen zoo zeer geslaagden dag te besluiten. Een woord van hulde komt toe aan het zoo actieve bestuur dezer vereeniging, dat geen moeiten en zorgen spaart om hare leden veel nuttigs en aangenaams te brengen! De Gemeenterekening. Uit de door den Ontvanger dezer ge meente overgelegde rekening van het af- geloopen jaar blijkt, dat aeze rekening sluit met een batig slot van f. 9 679.98 op den gewonen dienst en ben nadeelig slot van f. 543.50 op den buitengewonen dienst. Aan ondersteuning aan behoeftigen en werkloozen is in totaal uitgegeven een be drag van f. 13.140 26 waarbij nog komt een bedrag van f. 3 776.57 wegens subsidie aan werkloozen kassen. Alleen het onderwijs in deze gemeente vergt een bedrag van f. 18 340.70. Deze beide posten zijn van grooten invloed op het verloop der ge- raeentefinanciën. HEDEN: Stadszaal (foyer): Vergadering dM nemers Ned. Winkelweek. 8Vs uur nam Maandag. Schouwburg: Ver. R'damsch Hobu tooneel. „Moord". 8'/< uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u nu .Madame Blaubart". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 oh Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur na „Schasucht 202". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 ugj Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nat „King Kong". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur1 DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijk! kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Tot et met 16 Augustus gesloten. Inenting teg^ diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve GeJ neeskunde: Consultatiebureau voor Alcov> holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst deJ apotheken wordt van Maandag 11 tot et met Zondag 17 Sept. a.s. waargenome: door apotheek: D. Pelle, Kort-Rapenbun 12, telef. 594. WASSENAAR. Tentoonstelling „Floralia". In het Wapen van Wassenaar werd eer tentoonstelling gehouden van de door dl Floraliavereeniging in het voorjaar aan d schoolkinderen en ouderen uitgereikt! plantjes. Door zeer velen waren de plantjes inge zonden en deze waren op overzichtelijk! wijze opgesteld; smaakvol, afgewisseld me vele voor dat doel ter opluistering gezon den bloemen en planten waarvoor den hee ren van den Berg, van Biezen en Zeg waard een extra woord van dank voor toe komt. Door vele deelnemers en deelneemsters er dit jaar weer veel zorg aan de hen toe vertrouwde plantjes besteed; er bleek dul delijk dat velen uit de in vorige jaren op gedane ervaringen leering wisten te put ten. Zelfs vaklieden hebben zich afgevraagd hoe het toch mogelijk is om dergelijke g weldig groote en met bloemen bezaaid! exemplaren te kweeken. Dat de jury een moeilijke taak had 1 vervullen laat zich dus gemakkelijk be grijpen. De prijzen yrerden als volgt toegekend; eenjarige planten voor kinderen: Begonia's le pr. Dick de Rooy, 2. Jan vat Biezen, 3. Corrie van Tol en nog 8 andere bekroonden. Zonalen: le pr. H. J. Karei, 2. Dorus de Geus. 3. Wim Zegwaard en nog 8 anderen. Fuchsia's: le pr. Marie v. Biezen, 2. Diet de Rooy, 4. Truus Corbeel en Leo Grevers en nog 8 anderen. Antirbinums: 4. Corrie Parlevliet, 5. Win van Tol, 6. Jan van Biezen, 7. Frans v»« der Lely. Afrikanen: le pr. Marietje Grevers Leo Grevers, 3. Adriaan Grevers en 8 ar deen. Amaranthus: 1. Bram van Tol. Voor de Ouderen: Begonia's 1-jarig: J. C. de RooyGo»- dendorp le pr.: Mej. J. Corbee 2e en f Crompvoets 3e pr., benevens nog zes an deren. Agerathum: le pr. Mej. C. van Biezen 2. Dick de Rooy, 3. Mej. G. van Biezen ei 3 anderen. Salvia's: de dames, le pr. met lof Met Duivenvoordenv .d. Velde, 2. Mevr. Ver steegSegaar, Mej. van Biezen en 4 ar deren. Asparages: le pr. Mej. v. d. Boon, Johan v. d. Lely, 3. Mej. van Egmond. Cyrtomia: le pr. Mw. v .d. Lely, 2. M* van Zetten, 3. Mw. Duivenvoorden—van der Velde. Asparages Overjarig: le pr. Mw. van der Lely. 2. Johan v. d. Lely, 3. Mw. A. van Biezen en 4 anderen. Begonia's Overjarig: le pr. Die): de Roof, 2. Marie van Biezen, 4. Telly v. d. Schans 5. Jaantje Vogels. Zonalen Overjarig: 3. Dick de Rooy, 1 Jan van Biezen, 5. Annie van der Lely. Margariet Overjarig: 3. Corrie van Tol- Campanula Overj.: le pr. Mw. Duiven voordenv. d. Berg. Fuchsia's Overjarig: le pr. Truus Zes- waard. 2. Dick de Rooy. 3. Arie Zegwaar» en Jan van Biezen. 5. Wim Zegwaard Des avonds werden de keurige prijzen bestaande uit waardevolle luxe voorwerpen enz. onder een toepasselijk woord door den Voorzitter aan de gelukkige prijswinnaar j ter hand gesteld. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Dirk Zevenbergen en ScholteVan Maarn. w Geboren: Thomas, z. v L. van der Me en A. van Ejjk. Overleden: L. Steijn 7 jaar. Steunt, bij gelijken prijs en kwalt""' De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw lo«l En bestrijdt gij de werklood heil

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6