te Jaargang VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1933 No. 22544 ICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBERICHTEN. EIDSCH OAGBLAO DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVER TENT1EN Cts. ner regel voor advertentlën uit Lelden eD plaatsen ar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle dere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën (sluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. een maximum aantal woorden van 30. casso volgens postrecht Voor eventueele opzending van leven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsptein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35; per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd ztfn, per week .0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. nmmer bestaat uit VIER Blade* EERSTE BLAD. DRANKWET. gemeester en Wethouders van Leiden -n ter algemeene kennis, dat J. G. te Leiden, een verzoek heeft inge- ter bekoming van een verlof B voor verkoop uitsluitend van alcoholvrijen k voor gebruik in het perceel Bree- t No. 114, aldaar. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. den, 15 September 1933. 7130 CL AS SIC ALE VERGADERING GEREF. KERK. de gisteren gehouden classicale ver- "ing der Geref. Kerk heeft de praeses Bouwman zijn blijdschap uitgespro- over het feit. dat ds. Petersen van oop. na een langdurige ongesteldheid, werk weer heeft kunnen hervatten, el hij zich nog niet zoo gevoelde dat eze vergadering kon bijwonen. Voorts en door den praeses de kerken van Oegstgeest gelukgewenscht met het dat zij konden overgaan tot den bouw een nieuwe kerk. de behandeling van de emeritaats- age van ds. G. M. den Hartogh, in nd met diens benoeming tot hoog- r aan de Theologische Hoogeschool ampen, sprak ds. Bouwman woorden gelukwensch. Spr. was van meening. de algemeene synode een uitnemende e heeft gedaan en sprak zijn vertrou- uit. dat van ds. Den Hartogh voor de ding van predikanten veel mag wor- verwacht. Daarna werd besloten het Vitaat te verleenen, waaraan de depu- k van de particuliere synode, die ter adering aanwezig waren, hun goed- 'ing hechtten. DE NEDERLANDSCHE WEEK. Van 20 tot 30 September. ^aarmate de datum van 20 September ert-, nemen de plannen voor de orga- tie der Nederlandsche Week vasteren aan. bedoeling is, zooals de naam reeds geeft, in de eerste plaats propaganda aken voor het Nederlandsche product den meest algemeenen zin van het rd. Tot dusverre hebben zich niet min- dan ruim 400 deelnemers opgegeven de Winkelweek, een aantal, dat dat vorige jaren aanzienlijk belooft te ;tjn overtreffen. Evenals voorheen zul- vederom bonnen ter beschikking van clientèle worden gesteld, welke kans en op een of meerdere der 1500 prij- 1 welke in totaal zijn uitgeloofd. Bo- dien zal op 20 en 25 September een ~enaamde zilvervlucht boven onze worden gemaakt, waarbij telkenmale r een totaalbedrag van f. 10.000 aan "rdebonnen zal worden uitgestrooid. De rde dezer bonnen bedraagt f. 2,50, .00. f 0.50, f. 0.25 of f. 0,10. De Vereeni- g ..Nederlandsch Fabrikaat'" stelt daar- oven duizend verrassingen beschikbaar r hen, die het best het aantal deel- ende étalages aan de Ned. Fabrikaat- ie weten te benaderen. Deze étalages kenbaar aan de bekende rood-wit en uwe kaart. De hiervoor disponibele zen zullen worden geëxposeerd in de lage van het winkelpand Haarlemmer- at 73b e officieele opening is bepaald op ensdag 20 September des morgens te lf twaalf en zal geschieden dooi den "gemeester, mr. A. van de Sande Bak- yzen, vermoedelijk in den foyer der adszaal. Natuurlijk zijn er aan deze 1 e van onze Leidsche neringdoenden weer attracties verbonden. Het mu- (kkorps .Werkmans Wilskracht" zal des (Onds eenige malen een ommegang door stad maken, terwijl overdag vanuit een to gramcfoonmuziek ten gehoore zal _rden gebracht. Ook de industrie blijft t achter. Verscheidene fabrikanten la- op diverse plaatsen in de stad recla- ^stands bouwen, welke bij avond door de gelijke Lichtfabrieken tegen uiterst ;t'.ge voorwaarden zullen worden be- De Hooglandsche Kerk en de oude mbeurs zullen vanwege bovengenoem- fabrieken eveneens op zeer bijzondere "e worden verlicht. Vermoedelijk zal nabij de Hartebrugskerk een licht- ft worden opgesteld, terwijl nog plan- in voorbereiding zijn voor verlichting .,de Doezastraat. Het voornemen om •ij de Gijselaarsbank een 35 meter jen reclame-lichttoren te bouwen. Jt nog niet geheel en al vasten vorm "genomen. Tenslotte vestigen wij nog- l&ls met nadruk de aandacht van alle ,*enmenschen op het bestaan van het .eau der Nederlandsche Week. dat is Afgebracht in het pand Breestraat 123 ^aar men zich geheel gratis en vol- vrijblijvend door experts kan laten nichten omtrent reclame verlichting Ij. etalages e.d. Eebiïïk^ake Van deZe unieke gelegenheid EEN LEEDSCH VIOLIST VOOR DE A.V.R.O.-iVnCROFOON. CHR. GEREF. KNAPEN VER. „SAMUEL", Ir. L. van Gelderen. Onze stadgemoot, de heer ir. L. van Gel- deren e.i., is voor de tweede maal dooi de A.V.R.O. uitgenoodigd voor haar micro foon in een viool-recital op te treden en wel op Donderdag 21 September a s. des morgens van halftwaalf tot 12 uur. De solist wordt aan den vleugel begeleid door Egbert Veen. Het programma luidt: Allegro molto appassionata uit het viool concert in e kl. t.. Mendelssohn. Arieta espanola. Joan Manen. Chabad er Nigun Engel. Freilachs, Engel. Het eerste jaarfeest. De Chr. Geref. Knapen Ver. „Samuel" heeft gisteravond in het kerkgebouw der Chr. Ger. Kerk haar eerste jaarfeest ge houden. Vele belangstellenden w.o. ook de predi kant, ds. Joh. Jansen, woonden de samen komst. die 'n eenvoudig karakter droeg, bij. De Voorzitter der Knapenver. sprak, na opening, mede namens de Chr. Geref. Zangver. ..Philomela", die tegelijkertijd haar jaarlijksche uitvoering gaf. een kort welkomswoord waarin hij gelegenheid vond te wijzen op de noodzakelijkheid van het bestaan van een Knapenvereeniging. Spr. eindigde met te wijzen op de bede van David „Schep mij een rein hart o God, en vernieuw in het binnenste van mij een venten geest". De avond welke een vlot verloop had, werd afgewisseld door enkele bijdragen van de leden der K V. en zang van de zangvereeniging. die weer bij vernieuwing getoond heeft Crescendo te gaan. De directeur, de heer Verver, kan met genoe gen op dezen avond terug zien: zijn koor maakt goede vorderingen. Uit het jaarverslag van den secretaris memoreeren wij nog dat de vereeniging momenteel 25 leden telt. Ds. Joh. Jansen, die door den voorzitter onder hartelijke bewoordingen als eere- voorzitter werd geinstalleerd. sprak het slotwoord waarin hij er o m on wees. dat die den 'Heere vroeg zoeken, Hem zullen vinden. Met het zingen van Ps. 119 3 werd de samenkomst besloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: J. van der Meer. Roelofarendsveen B. 230; handel in tuinhout. Wijziging: Herfst en Helder. Koogewoerd 10, Lei den: vernisstokerij. verf malerij en handel in verfwaren en vernissen, enz. De ven nootschap en commandite is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Verf- en Vernisfabrieken Herfst en Helder N.V Dir M. J B. Herfst, Leiden en J. A. Herfst, Leiden. Maatsch. kap. f 30ft.onn. waarvan geplaatst en gestort f 100.000. DE HULDIGINGSFILM IN HET TRIANON-THEATER. Van hedenavond af wordt in 't Trianon- theater alhier vertoond de film. opgeno men door Polygoon van de grootsche hul diging van H M. de Koningin in 't Stadion te Amsterdam. Koningin Wilhelmina spreekt voor de microfoon Verschillende afgevaardigden van vereenieingen uit Leiden zijn in deze uitvoerige film opgenomen. Men zie de advertentie in dit Blad. DE ARBEIDSBEURS. Op den 14en Sept. 1933 waren 2729 (vj. 3187) werkzoekenden ingeschreven. INSTITUUT VOOR TROPISCHE GENEESKUNDE TE ROTTERDAM- LEIDEN. Jaarverslag van den secretaris. In de vanmiddag gehouden vergadering van de Vereeniging Instituut voor Tropi sche Geneeskunde Rotterdam—Leiden, heeft de secretaris prof. P C. Flu, het jaarverslag over 1932 uitgebracht. Aan dit uitgebreid verslag is het volgende ont leend: Hoewel evenals in het vorige jaarver slag ook nu niet een in al zijn onder deden rooskleurig jaarverslag kan worden uitgebracht, kan toch de toon thans wat opgewekter klinken, daar de gang van zaken in ons ziekennuis te Rotterdam reden tot gicote tevredenheid geeft. Gedurende 1931 hadden er onder de do centen der Vereeniging verschillende mu taties plaats. In December 1932 kan dr. Burgerhout het ziekenhuis overdragen aan dr. Huls hof f, die tot directeur werd benoemd. De nieuw benoemde directeur brengt over de lotgevallen van het ziekenhuis het volgend verslag uit: De algemeene moeilijkheden in het za kenleven en speciaal in de haven deden ernstig hun invloed bemerken op oen gang van zaken in het ziekenhuis, zoodat zeker kan worden geconstateerd, dat een uiterst moeilijk jaar voorbij is. Toch zijn er lichtpunten. Het jaar 1932 is voor ons ziekenhuis te scheiden in twee halve jaren en in alle opzichten kan wor- oen geconstateerd, dat het tweede half jaar gunstig afsteekt bij het eerste. Het gemiddelde patiënten-aantal was over het eerste halfjaar 26. over het 2de halfjaar 33.1 en naderde in dit 2de halt- jaar het minimum aantal waarmee de ex ploitatiekosten (ongerekend de afschrij vingen) konden worden gedekt. Indien het patiënten-aantal maar eenigszins op peil kan worden gehouden, laat de toekomst zich lichter inzien Op 1 Januari 1932 waren in het zieken huis aanwezig 27 patiënten. Opgenomen werden 365 patiënten, ont slagen werden 343 patiënten, overleden zijn 10 patiënten. Op 1 Januari 1933 waren nog aanwezig 40 patiënten. Het aantal verpleegdagen bedroeg 10819, waarvan 1ste halfjaar 4733, 2de halfjaar 6086. Gelijk blijkt uit het overzicht der ziek ten. waarvoor de 392 patiënten in 1932 be handeld werden, werden opgenomen voor Interne ziekten160 patiënten Huid- en Vener. ziekten 103 patiënten Chirurgische ziekten 124 patiënten Onbekend en observatie 5 patiënten 392 patiënten Van de 160 interne patiënten leden 55 aan tropische ziekten en wormziekten, meest van tropischen aard, dus ruim een derde deel der interne patiënten. Totaal werden verricht 4691 onderzoe kingen. Gedurende 1932 werd het Instituut te Leiden, schijnbaar vanwege de merkwaar dige tijden, die wij beleven, door een zeer klein aantal buitenlandsche geleerden be- j zocht. Met de entingen tegen cholera en typhus werd voortgegaan. Het aantal ge- ente personen en de hoeveelheid geleverde vaccin daalde nog meer dan reeds in 1932 geconstateerd was. De cursus voor naar de tropen vertrek- kende artsen werd gedurende 1932 twee- i maal gegeven en mocht zich ook gedu rende dit jaar in een onverflauwde belang stelling verheugen. De cursussen aan indologen en a s. In dische juristen werden geregeld gegeven en genoten veel belangstelling. Ook gedurende 1932 gaf de hoogleeraar in de tropische hygiëne colleges aan stu denten en organiseerde hij practica aan studenten in de geneeskunde. Deze prac tica in de bacteriologie, serologie en pa- rasitopogie duren acht weken, worden aoor telkens 30 studenten tegelijk geioo- pen en worden driemaal per jaar gege ven. Verder werd ook dit jaar meegewerkt aan den cursus voor zendelingen te Oegst geest en aan die der Hoogere Krijgsschool te Den Haag. Het bezoek aan de poliklinieken te Rot terdam verminderde van 2453 nieuw inge schreven patiënten in 1931 tot 2157 in 1932 Het aantal consulten dat in 1929, 1930 en 1931 respectievelijk 6105. 10477 en 11897 had bedragen, vertoonde in het verslag jaar, in weerwil van het dalen van bet patiënten-aantal toch nog een aanzien lijke stijging, daar het tot 13423 steeg. Het aantal geslachtszieken nam niet onaanzienlijk af. In het verslagjaar werd voortgegaan met den volle bevrediging schenkenden „follow-up"- arbeid, volgens een stelsel, te Rotterdam uitgewerkt, dat voor Neder land algemeen ingang gaat vinden. In 1932 kreeg de sociale werkster opdracht tot het opsporen van 435 patiënten Zij bracht daartoe een groot aantal bezoeken en voerde een omvangrijke correspondentie. 392 patiënten werden als resultaat van haar bemoeiingen in den loop van het verslagjaar weer onder behandeling ge bracht. Het spreekuur van de zuster voor maatschappelijk werk wordt ten zeerste op prijs gesteld, hetgeen ook blijken kan uit het feit, dat niet minder dan 677 bezoeken werden genoteerd. Het spreekuur voor vrouwen en kinderen werd in 1931 door 150 patiënten bezocht. Dit aantal steeg in het verslagjaar tot 176 terwijl het aantal consulten 1753 be droeg. Van de gemeente Rotterdam werd de grootste medewerking ondervonden en 't wordt op prijs gesteld, dat vooral, wat be treft het sociale werk. bij de bestrijding der geslachtsziekten juist door deze mede werking zoo aanzienlijke vorderingen kon den worden gemaakt. Ook voor dit jaar ontvingen wij we derom een aanzienlijk bedrag aan regee- ringssubsldie, daar onze vereeniging de verplichting heeft overgenomen, die op de legeering rustten op grond van het feit, dat deze zich heeft aangesloten bij de Internationale Conventie van Brussel be treffende de bestrijding van geslachts ziekten onder zeelieden. OOSTERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. Het 7e congres gesloten. Ter gelegenheid van het zevende Con gres van het Oostersch Genootschap in Nederland, dat alhier gehouden is, heeft de heer Georges Coedès, directeur van de Ecole fran^aise d'Extréme-Orient te Hanoi (Indo-China) in het groot-auditorium van het Leidsche academiegebouw gister avond een lezing met lichtbeelden gehou den over: de jongste resultaten van de archaeologie in Indo-China. Na herinnerd te hebben aan de vriend schapsbanden, di© de oriëntalisten van Frankrijk en Nederland en meer in het bijzonder de geleerden van Indo-China en Nederlandsch Indië, samenbinden en na zijn vreugde er over uitgesproken te hebben, Leiden na vijf en twintig jaar weer te hebben teruggezien, zette spr. de resultaten uiteen, die de archaeologische onderzoekingen van de Ecole francaise d'Extrême-Orlent gedurende de laatste drie jaren hebben opgeleverd. De voorhistorische onderzoekingen van Mile. M. Colani hebben in Laos, in het bijzonder in de provincie Tran-nink een megalitische beschaving aan het licht ge bracht, waarvan de overblijfselen tot gra ven behoord hebben; groote monolitische kruiken bevatten en voorts schijven, ver sierd met dierenfiguren in relief in gra ven, gehouwen in de rots in de nabijheid van de Men-hir-velde'n. De oudste van deze overblijfselen dateeren uit het bron zen tijdperk en de nieuwere uit het begin van het ijzer-tijdperk. In Tongkin heeft men verleden jaar Chineesche baksteenen graven bloot ge legd, welke teruggaan tot de Han-dynas- tie (begin van de Chr. jaartelling); zij behooren tot een reeds bekend type. maar zijn buitengewoon goed bewaard. Een bij zonder belangrijke ontdekking is die van een Chineesche oven, welke schijnt terug te gaan tot ongeveer de tiende eeuw en die tot nu toe het eenige bekende monu ment is van de Chineesche bezetting. In Cambodja hebben de nieuwe tijd rekening van de Khmer-monumenten en een hypothese van Golubew over de oor spronkelijke ligging van de noofdstad in de 9e eeuw, aanleiding gegeven tot op gravingen. welke reeds succes hebben ge had en welke schijnpn aan te toonen. dat het middelpunt van het oudste Angkor zich ten Zuiden van de tegenwoordige stad bevindt, op den heuvel van Fhnon-Bak- king. Verder heeft men voor de eerste maal eenige reconstructieweden onder nomen, waarbij men de methodes gevolgd heeft toegepast door den Archacologischen Dienst van Nederlandsch Indië welke me thodes de heer Marchal, conservator te Angkor, ter plaatse is gaan bestudeeren in het jaar 1930. Spr. maakte van deze gelegenheid gebruik om zijn bewondering uit te spreken voor de bewonderenswaar dige werkzaamheden van den Archacolo- glschen dienst in Nederlandsch Indië. Tot slot gaf spr een overzicht van de verhandeling, welke spoedig zal verschij nen in het Bulletin de l'Ecoie frangaise d'Extrème Oriënt, waarin een Jong ge leerde. de heer Paul Mus. een buiten gewoon scherpzinnige oplossing geeft van het probleem van de Boroboudoer. Prof Snouck sprak eenige woorden van dank voor deze belangwekkende voor dracht. Vanmorgen werden de laatste sectie vergaderingen gehouden In de Voor-Aziatische sectie werden de volgende voordrachten gehouden: H A.«- selberghs 'Utrecht) De matroos dip in het want klimt", dr. W D van Wijngaar den (Leiden) „Amen-em-Ope en de oudere Egyptische wijsheid", dr J. H. Kramers (Leiden) .De nieuwe Turksche geschied beschouwing". In de Indisch-Indonesische sectie tra den de volgende sprekers op: Prof. dr. Ph. S. van Ronkel (Leiden), ..Sporen van Dravida-Bataksche betrek kingen; A. C. Kruyt (Nijmegen), .,De Indonesi sche hoed als symbool van de zon"; prof. dr J. Ph. Vogel (Leiden i „De Ar chaeologische Atlas van Grooter Indië"; prof. dr. J. J. L. Duyvendak 'Leiden). Nieuwe gegevens betreffende de Chinee sche maritieme expedities tijdens de Min» Dynastie." Om 12 uur vond ln het groot-auditroium der Universiteit de slotzitting Dlaats, waarin de voorzitter, prof. dr C. Snouck Hurgronje andermaal een rede hield en dank bracht aan allen, die tot het wel slagen van dit congres hadden medege werkt. Op 18 September e.k. zal de kornet F. J. Heeris van het 6e regiment veldartil lerie alhier, met groot verlof vertrekken. BINNENLAND. Eerste Kamer en regeering over het uniformverbod (Binnenland, 3de Bladi. Vergadering van bet Verbond van Ned. Werkgevers; openingsrede van den heer Gelderman (3de Blad). Crisisheffing op oliën, vetten en suiker te wachten? (Binnenland, 3de Blad). De bekroningen van de Dahlia-tentoon stelling te Amsterdam (Land- en Tuin bouw. 3de Blad). Oude vrouw bij Giekerk (Fr.) in een auto verbrand; haar zoon levensgevaarlijk ge wond en later aan de verwondingen over leden (Gemengd, 3de Blad en Laatste Be richten, lste Blad). 3UITFNLAND. Rondom den Rijksdagbrand (Buitenl., lste Blad). Bijzonderheden over de arrestatie van den vroegeren Pruisischen minister Hirt- siefer (Buitenland lste Blad). De economische moeilijkheden in de Ver. Staten (Buitenl. en Tel., lste Blad). IJMUIDEN, 15 Sept. YTSCHPK1JZEN. Tarbot per KG. f. 0.60—0.10, Tongen per K.G. f. 1.30—0.60, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 24—16.5J, Middelsuiol t 26 16.50, Zetschol f. 19—15, Kleine Si hoi f. 19—4.20, Schar f. 13—4.80, Tungschjr t. .0 —12.50, Roggen per 20 stuks f. 11—4.60, Vlceten per stuk f. 1.15. P,eterman en Poon tjes per kist van 50 KG. f. 1.70—1.60, Kleinmiddel Schelvisch f. 11.50 II, Kleine Schelvisch f 8—2.60, Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 38-22.50, Gullen ner kist van 50 K.G. f. 11.50—2.10, Heilbot per K.G. f. 1. Aangekomen 1 Stoomtrawler: [JM 106 met f.1141; 6 kotters: MD 522 met f.tOl, MD 217 met f. 770, MD 486 met f.U77, GO 131 met f.382, LL 923 met f.477, E 169 met f.585; 2 loggers: KW 122 met f.376, KW 123 met f.39 voor gedeeltelijke lading pekelharing. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 13 Sept. üp 54 gr. 15' tot 54 gr. 27' Nbr. en 1 gr. 9' tot 1 gr. 34 Ui. SCH 3, 70 kant.es; SCH 9J, 10 kantjes; SC,I .09, 70 kantjes, SCH 281, 60 kantjes; SCH zt9, 3 kantjes; SCH 46, 72 kanijes, SCH 45, 52 kantjes; SCH 275, 60 kanijes. fJM 1 9, 190 kantjes; IJM 283, 70 kantjes; VL 85, 680 kantjes; KW 31, 39 kantjes, KW t27, 07 kantjes; KW 29, 300 kantjes; KW 102, 270 kantjes; GDY 45, 350 kantjes. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 13 Sept. Tussdien 54 gr. 54 en 54 gr. 37' Nbr. en 0 gr. 35' en 1 gr 2u 01. VL 3, 80 kantjes; VL 14, 10 kim.jes; VL 39, 200 kantjes. VL 80, 400 kun jes; VL 89, nihil; VL 97, 140 kantjes; VL 103, 310 kantjes; VL 112, 350 kanijes, Vl 121, 15 kantjes; VL 150, 30 kantjes; VL 172, 310 kantjes; VL 203, 120 kanijes; VL 204, 178 kantjes, VL 206, 10 kantjes, Vl .08, 2 kantjes. SCH 6, 260 kan.jes, SCH 57, 350 kantjes: SCH 24,, 300 kun.ies. SC., i0, 95 kantjes; SCH 3„9, nihil. SCH 40., 3 0 kantjes, KW 3.', 1 kantjes, KW 50, 40 kantjes; KW 57, 90 kantjes. KW 91, 300 kanijes. KW 110, 231 kantjes, KW 163, 200 kantjes; IJM 490, 250 kantjes; GDV 61, 62 kantjes; GDY 83, 27 last. GDY 126, 300 kantjes; GDY 262, 340 kantjes. De Jaarlijksche dank- en bedestond voor het Chr. Onderwijs zal ditmaal wor den gehouden op Woensdag 20 September a.s in de Hooglandsche Kerk. Ds. H. Janssen van 's-Ciravenhage, leger en vlootpredikant voorheen predikant bij de Chr Geref. Kerk alhier, zal ln deze dank- eD bedestond als voorganger op treden. Wij verwijzen belangstellenden voor bijzonderheden naar de in dit nummer opgenomen advertentie. Hier ter stede is opgericht de NV. liegtax" welke gevestigd is aan de Hoogewoerd 131 en waardoor het aantal taxi's in onze stad voorlooplg weer met zes is toegenomen Het ziin keurige Mor riswagentjes. vier vler-cylinders type 1934 en twee zes-cyllnders tvoe 1933 De waiens bieden ruime zerieflllke zitplaatsen, heb ben rondom onsolinterbaar glas open- schuifbaar dak en alle vier nortieren Bijzondere aandacht zal worden besteed aan snel voorkomen terwijl in de stad met matige vaart gereden wordt

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1