LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 15 September 19 UIT DE OMSTREKEN. GYMNASTIEK. HET 30-JARIG BESTAAN VAN „HOU-VAST". Een receptie, een feestavond en een souper. Door „Hou-Vast" (Alphen) werd giste ren, ter gelegenheid van haar 6e lustrum een feestavond gehouden. Aangevangen werd met een optocht door de leden, eere leden en bestuur door het centrum van de gemeente, voorafgegaan door het muziek corps van „Crescendo". Hoewel het weer niet schitterend was en Pluvlus meerdere malen dreigde en zelfs eenlge keeren zijn tranen de vrijen loop liet, had het geheel, tusschen de buien door, toch een geslaagd verloop. Overal, waar de optocht passeerde bestond hiervoor van de zijde van het publiek groote belangstelling. Tegen acht uur arriveerde de optocht aan de Nutszaal waar zU werd ontbonden. De Nutszaal waar door het bestuur een receptie en feestavond zou worden gehouden, was op keurige wijze versierd. Vooral de palmen voor het tooneel en de ook overigens rond in de zaal met kwistige hand geplaatste bloemen en verdere verslering in de kleu ren van „Hou-Vast" boden een keurig as pect. De zaal, waar het bestuur recipieerde, was weldra ln een „bloemhof" herschapen. Reeds lang voor de receptie stroomde het als het ware bloemstukken, terwijl het be stuur ook van een groot aantal schriftelijke gelukwenschen en telegrammen had ken nis te nemen. Voor den aanvang van de receptie hadden bestuur eere-voorzitter en eere-leden voor het tooneel plaats genomen en de leden zich met het oude en nieuwe vaandel op hot tooneel opgesteld. Onder de talrijke personen, die het bestuur kwa men compllmenteeren, zagen wij verschil lende officials op sportgebied. Allereerst werd het bestuur gecomplimenteerd door den heer Metz, voorzitter van het bestuur en technische commissie van den Turn kring Lelden. In welgekozen bewoordingen bracht deze zijn gelukwenschen over en sprak er zijn vreugde over uit dat „Hou- Vast" de vaan van de gymnastiek al deze jaren heeft weten hoog te houden. Een bui tengewone herdenking moet het, aldus spr. ook zijn voor de eere-voorzitter den heer L. N. v. Dien en de eere-leden, mede-op richters de heeren C. Laros en I. van Elk. Ook voor de „spil" van „Hou-Vast" den voorzitter en directeur den heer P. Zuidam is het zeker een bijzondere dag. Spr. ein digde zijn speech met de aanbieding van een schitterende bloemenmand. De heer Zuidam dankte voor deze belangstelling, welke het bestuur zeer op prijs stelde en sprak den wensch uit dat de aangename samenwerking met het bondsbestuur steeds bestendigd zal moge blijven. Er kwamen hierna afgevaardigden van: „Excelsior" Lelden, onder aanbieding van een eere- medallle; „Brunhilde" Lelden; „Concordia" Lelden; „D.O.S.", Noordwijk; „Sparta" van de Martha-Stlchting; „Bato", Woerden; „Bodegraven"; „Alphla"; „A.R.C."; R.K.SJ. ..Wilskracht"; Chr. Sportverg. „DOS."; Alphensche zwemclub en tal van anderen, benevens andere vooraanstaande personen uit Alphen en vele oud-leden. Tenslotte willen wij bijzonder nog noemen de schit terende bloemenmand ln den vorm van een salonboot; de „Volharding" die door den heer N. Goedhart c.s. namens de ouders der kinderen werd aangeboden ter herinnering van de door de kinderen on langs reeds ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan gehouden boottocht. De voetbalvereeniglng „Alphen" vertegen woordigd door de heeren G. J. v. d. Kolk en D. Soeteman bood een schitterende voorzittershamer aan. Nog noemen wij tenslotte den heer en Mevr. K. R. Kuipers door wie eveneens een medaille werd aangeboden. Hiermede werd de receptie gesloten nadat verschillende ververschln- gen waren geserveerd. Onmiddellijk daar op ving de feestavond aan voor de leden met hun dames en vele genoodigden. De voorzitter hield hierbij allereerst een toe spraak. Hoewel alom de crisis nog voort duurt, zal men zich afvragen aldus de voorzitter; heeft „Hou-Vast" nu reden tot zoo'n feeststemming, daar de meeste ver- eeniglngen toch alom door de economische omstandigheden hebben te lijden. Met recht heeft onze vereenlging echter reden tot deze feeststemming. Zij mag zich ge lukkig achten nog niet direct nadeelige gevolgen van de tijdsomstandigheden te ondervinden. Tevens releveerde spr. de aangename verhouding die bestaat tusschen leden en bestuur, maar ook de goede clubgeest die algemeen onder de leden heerscht. In 't bijzonder heette de heer Zuidam welkom den eere-voorzitter den heer L. N. v. Dien aan wlen „Hou-Vast" veel dank ls ver schuldigd. de mede-oprichters en eere- leden de heeren C. Laros en I. v. Elk die spr schetst als de pioniers. Pijnlijk heeft het het bestuur aangedaan dat niettegen staande de gezonden ultnoodiglng het da- gelijksch bestuur der gemeente dezen avond niet aanwezig was en zelfs geen be richt van' verhindering had gezonden. Temeer spijt' het ons. zelde de voorzitter omdat wij ons toch zeker eenlg recht mo gen aanmatigen omdat wij toch ook be doelen de opvoeding van de jeugd. Verder heette de voorzitter nog bijzonder welkom den heer en mevr. K. R. Kuipers jegens wien de vereeniging ook grooten dank is verschuldigd. Tot slot constateerde spreker dat H.-v een kerngezonde vereenlging is waarin steeds een aangename en prettige geest heerscht (applaus). Hierna gaf hij de leiding gaarne over voor dezen feest avond aan den heer Ph. van Dien. De avond had een buitengewoon geanimeerd verloop waarbij het bekende humoristen- gezelschap Tholen en van Lier de stem ming verhoogde, terwijl mede de muziek van het ensemble .The Players" hiertoe veel heeft bijgedragen. Eerst 'aat .verd de feestavond besloten en eindigde dit waar dig herdenkingsfeest waarop bestuur en leden met genoegen op kunnen, terugzien, met een souper in het hotel De Vergulde Wagen" waarbij natuurlijk nog vele malen het 6e lustrum werd besproken HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Janna Johannlsse, van Bloe- mendaal, Zulder-Statlonsweg 23, naar IJweg 675 Teresla Koolbergen, van Haarlem, Jansweg 37, naar Fortweg 28 Berend Puitrum, van Aalsmeer. Kleine NoorddUk 142, naar Modderpad 61 Hen- drikus A. Rijnbeek, van Utrecht, Plompe- torengracht 3, naar Venneperweg 457 Johannes Tulen, van Loonopzand, Hoofd straat 39, naar Korenaarstraat 24 Adria- nus Daamen. van Zutphen, woonschhlp, naar woonschip Ringvaart, t.o. Nleuwe- meerdljk 189 Josephus F. Truljman, van Zandvoort, Prinsenhofstr. 31, naar woon schip Ringvaart t.o. Nleuwemeerdljk 189 Flovlmond H. P. Kox, van Zandvoort, Swalmstraat 31, naar woonschip Ringvaart t.o. Nleuwemeerdljk 189 Jacob Olthof, van Amsterdam, van Ostadestr. 132, naar IJweg 149 Abraham G. Enzler, Aalsmeer Kanaalstraat 25, naar Spieringweg 194. Vertrokken: Teunls A. Hoeljenbos, van Venneperweg 4, naar Hillegom, Hoofdstr. 67 Maartje Hogerwerf, wed. D. W. van Dijk, van Lijnderdijk 276. naar Zwolle Café Melkmarkt 25 Cecilia Jiittemann. van Hoofdweg 121, naar Dultschland Maria Ecker, van Hbofdweg 121, naar Dultschland Johan H. Smidt, van Bad hoevelaan 147, naar Amsterdam, Weesper- zijde 23 A Hendrik Staats, van Wilgen laan 84, naar Wieringen. den Oever, Ges- terweg Johannes Bermond, van Nleuwe meerdljk 310. naar Amsterdam. Bilderdijk- kade 74 A Elizabeth H. Mastenbroek, van Zwanenburgerdijk 487. naar Haarlemmer- llede c.a„ Kanaalweg 1 Anna C. van den Berg. van Hoofdweg 110, naar Haarlem Holsteljnstr. 3 zwart Cornelia G. van Geile- kom. van Badhoevelaan 83. naar Amster dam, Polanenstr. 11. 3 hg. achter Jantje Smit, van IJweg 1644, naar Gravenhage. van de Spiegelstraat 5. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina, D. van A. D. de Regt en W. Verdel Barend, Z. van L. W. Biesheuvel en A. Breure Wilhelmus Pe trus, Z, van C. Pijlman en E. H. Zoeteman Wllhelmlna Maria, D. van J. W. Mesman <n M. Scheppers Bertina, D. van F. B. Sieverdlng en G. v. d. Plas Gerrit Jakob, Z. van J. G. Bakker en A. v. d. Akker Allda Jacoba, D. van J. J. Ludlage en A. J. v. d. Meer Antje, D. van S. van der Lult en D Rappee Hendrika, D. van N. Scheltes en H. Melnster Hulbert, Z. van D. v. d. Heuvel en J. W. Hoekman Cornells Gljsbertus, Z. van C. van Millln- gen en J. van der Pol Adriana Hendrika, D. van A. M. Kauffman en P. Persoon Johanna, D. van H. Gorlee en W. S. Berg. Getrouwd J. P. Baarsen 25 j. en J. D. G. Offerhaus 21 j. W. de Jong 29 j. en E. C. H. Wallbrink 22 j. W. Koolbergen 22 j. en E. J. van Walsteijn 20 j. P. D. Dijk huis 23 j. en M. A. Biesheuvel 25 j. Overleden: Barend Vreugdenhll 62 j., geh. met J. Molenaar Izaak, 22 mnd„ Z. van G. OostWOUder en P. M. Nortier. Middenstandsvereeniging. In een in de Landbouw te Hoofddorp gehouden vergadering van de Federatie van Middenstandsvereenigingen in Haar lemmermeer werd naar aanleiding van het uitgebracht rapport der winkelweek commissie, besloten van het saldo van ruim L 160 een bedrag van f. 100 beschik baar te stellen voor de kas van het Witte Kruis. Ten aanzien van de cursussen, werd De- sloten weder een cursus in bouwkundig teekenen en boekhouden te doen houden. Aan de gevolgen overleden. De echtgenoote van den koster bij de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp, den heer de Blaeij, die in den toren de klok zou luiden voor een begrafenis, plotseling on wel is geworden en vermoedelijk van een trapje is gevallen, is gisteren, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden Inbraak. Gisternacht is ingebroken in een schuur staande achter de woning van den heer E. aan den Nieuwemeerdljk alhier. De dieven hebben kans gezien een van de in de schuur staande rijwielen te ontvreemden. De politie stelt een onderzoek in. De assistent bij de directe belastingen de heer T. A. v. d. Riet, wordt met ingang van 1 October a s. overgeplaatst van Haarlemmermeer (Nieuw Vennep) naar Alkmaar. SCHERMEN. LEIDSCHE SCHERMBOND Floretwedstrijd. Gisteravond werd ln schermzaal „Gijs- berti" een floretwedstrijd gehouden. Opgekomen waren vier schermers. Bij een eventueel volgenden floretwed strijd hopen wij grootere deelname te zien. De 4 schermers bekampten elkaar fel en toonden goed floretslhermen. Er werd geschermd om 5 touché's onder leiding van den hoofdsecondant van Du uren De uitslag werd als volgt: 1. J. J. Swaan Jr. (AE.W.) 2 gew part. 10 ontv. 13 geg. tr; 2. Volkers 2 gew. part. 12 ontv 14 geg. tr; 3. Dreef 2 gèw. part. 12 ontv. 12 geg. tr; 4. Erades 0 gew part. 15 ontv. 10 geg. treffers. As Donderdag 21 September zullen bij den laatsten wedstrijd van het zomerpro- gramma, n.l. op degen, de prijzen, welke verbonden waren aan deze wedstrijden, worden uitgereikt. De prijswinnaars moeten dus op voor noemde datum aanwezig zijn. SCHAKEN. SCHAAKCLUB BODEGRAVEN. Voor de Schaakclub Bodegraven" zal ln een Simultaan-seance binnenkort weer optreden, mr Oskam uit Rotterdam. Mr. Oskam is een sterk speler, die 3 maal achtereen won van Tarlakower. DUIVENSPORT. SNELHEID VAN POSTDUIVEN. Naar aanleiding van ons berichtje van gisteren deelt een lezer ons mede dat 1295 M. per minuut geenszins een bijzon dere snelheid beteekent. Meermalen wordt er een snelheid be reikt van 100 a 110 KM. per uur. hetgeen ongeveer 1800 M. per minuut is. HILLEGOM. De Bloembollenbenrs. Gisteren werd de beurs door 150 per sonen bezocht. Bloemen waren in verband met den feestdag niet geëxposeerd. De handel was flauw. De beurscommissie heeft bij de controle zes personen den toegang geweigerd. Deze controle zal nog strenger en uitgebreider worden. DE KONINGINNEFEESTEN. Een prachtig verloopen dag! Het zonnetje, dat gisteren het défilé in den morgen in den steek had gelaten, is s middags, toen het bloemencorso der kin deren gehouden werd, den deelnemers en den velen toeschouwers genadig geweest. Acht en dertig deelnemende rijwielen, kar retjes, autopeds, vliegmachines enz. waren in de Sixlaan opgesteld, om beoordeeld te worden. Er waren mooie en grappige nummers, zooals een bruidspaar met een slip pen drager, twee of drie zinspelingen op de saneering van bloembollen, een wandelende bloem, en een kruiwagen met zand. De laatste had een beteekenis! En dan waren er verscheidene keurige bloem- schikkingen. De jury bestaande uit mevr. mr. Pont, mevr mr. Peek en de heeren van Mourik, D. RIjnveld, G. Veldhuyzen van Zanten en H. G. Hoogervorst, kende de volgende prijzen toe: 1. no. 18 Jan de Groot autoped; 2. no. 24 G. Daim fiets; 3. no. 19 Huib de Groot fiets; 4. no. 23 F. Daim fiets; 5. no. 38 Lolo Stassen kleine fiets; 6. no. 11 M. Huysson kinderwagen. Het origineelste no. 30 kinderen Schrier, bruidspaar. Na de keuring trok de stoet via de van den Endelaan, waar zeer vele men- schen stonden, met muziek naar het feest terrein, waar mevr. Pont de prijzen uit reikte. Bij vele versieringen was het werk van den vakman te onderscheiden; De spelen van kinderen waren intusschen op het terrein reeds aangevangen. Er was veel deelneming en groote belangstelling. De uitslag der spelen om prijzen was: Driebeen loopen: 57 jongen, 1. J. van Dijk J. Smits; 2. Fr. Boekman—H. Persoon; 3. C. van der Zanden—B. Frederiks; 4. C. Annaert—J. Langeveld. Eieren dragen 65 meisjes 1. J. Lieverse; 2. M. Guldemond; 3. C. de Gier; 4. R. van der Westen. Zakloopen, 73 jongens: 1. J. Voors; 2. H. Meijer; 3. C. Blokker. Hardloopen met hindernissen door jon gens: 1. M. Verkerk, 2. S. Tensen, 3. T. van Vliet, 4. B. Koppert. Slofje loopen door meisjes: 1. R. Nieu- wenhuis, 2. R. v. d. Burg, 3. D. Doorne bal; 4. M. Rusman. Staartsteken door meisejs: 1. G. Pauw; 2. T. van Leeuwen; 3. R. Klinkenberg; 4. A. Schoonderbeek. Ruiter te paard door jongens: 1. A. den Hartogh; 2. C. Philippi; 3. C. Vreeken, 4. J. van Roode. Turfrapen voor meisjes: 1. A. Struijk; 2. A. Leenderts; 3. S. Ras; 4. A. van der Weijden. Touwtrekken in twee groepen comité leden onder captain Pont en captain Rijn- veld; de laatste behaalde de overwinning. Haal den trein tfebr jongens: 1. H. Rijn beek, 2. G. Mens; 3. J. van Berkel; 4. G. van Riek. Baby-rijden door meisjes: 1. T. Broekhof; 2. J. Bruinenberg; 3.- L. van Berkel; 4. J. Vis. Tobbetje steken door jongens: 1. C. Gabel; 2. A. van der Meij; 3. J. Reeuvvijk; 4. J. Jansen. Baby-rijden door dames: 1. C. van Riek, 2. A. Goemans, 3. C. Jansen, 4. L. Rusman, 5. R. Willemse, troostprijs J. van Dijk. Tobbetje steken door heeren: 1. J. van der Linden, 2. N. Winkelaar, 3. L. van Schie, 4. C. Koppers, 5. A. Tesselaar, troostprijs C. Eldenbroek. Mastvechten door heeren: 1. J. van Deur- sen, 2. W. Verkerk, 3. J. Wittenaar, 4. Fr. Boelé. Plankfietsen1. M. Hulsebosch, 2. M. van Saase, 3. R. Meijer, 4. G. v. Beek. Touwtrekken door jongens in groepen: I. Muilezels, 2. Kurketrekkers, 3 Mollen. Het laatst kwamen de turnoefeningen van „Jahn". Voor de avondspelen was eveneens zeer veel belangstelling voor zoover de men- schen een plaatsje langs de lijn hadden weten te veroveren. Het publiek was zóó talrijk, dat men in vele rijen om het terrein geschaard stpnd. Het weer, dat in het begin van den avond met buien dreigde, hield zich ver der uitstekend. Dit kwam het mooie vuurwerk ten goede, dat tot slot van het feest afgestoken werd! KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin. Het duinterrein achter de schietbanen zal volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn op Maandag, Woens dag, Vrijdag van 9 uur voorm. tot 8 uur nam.; Zaterdag van 1—9 uur namiddag. Het maken der nieuwe beschoeiing in het Overrijn is door B. en W. opgedra gen aan den laagsten inschrijver, den heer C. J. Kiebert te Sassenheim, die inge schreven had voor f. 14.241. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Leonardus, z. van M. J. v Steijn en M. C. de Roode: Petrus Philippus, z. van P. Ph. Zonneveld en A. Duivenvoorden; Gerrit Bertus, z. van L. Goor en N. Kamerman; Theodorus Leo nardus, z. van A. A. Kleijhorst en A. v. d. Zwan; Alida Maria, d. van A. W. v. Noort en J. M. A. Warmerdam. Overleden: Pietje Eigenbrood, 19 jaar; Albertus Moolenaar, echtgenoot van J. v. Aalst, 65 jaar. Ondertrouwd: P. Nieuwenhuis en H. Abbink. Getrouwd: W. C. v. d. Burg en 1. Hoo gervorst; H. M. v. Zoen en M. E. P. Tim- mers; A. A. v. d. Aart en A. v. Diest. Loop der Bevolking. Vertrokken: H J. Schenk, naar Loon op Zand; M. v. Dam, naar Rheden. H. Dubbelaar, naar Lichtenvoorde; Mei. M. M. Groen, naar Hillegom; Mei. M. v. Eeuwen, naar Leiden; F. G. Wesselin?, naar Leiden: W. J. v. d. Oetelaar, r^ar Noordwijkerhout; Mej. A. Knikker, naar Zeist Gevestigd: Mej. N. Hack, van Vriezen- veen, Heereweg 136; M. de Rijke en gez., van Amsterdam, Kanaalstraat 158; J. Th. Koppen, van Amsterdam, Wilhelminastraat 21; Mej. C. C. M. Vreeburg, van Bergen (N.H.), Achterweg 4. In de laatste dagen is de bollenaan- voer voor de saneering enorm. Niet min der dan 14 werklooze arbeiders werden aangesteld om de aangevoerde bollen te storten. Reeds hebben verschillende firma's een aanvang gemaakt met het rooien van Gladiolen. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. van Vlijmen, van Rot terdam. Kr. Zandweg 80. naar Langeveld 29 A. M. Koop, van Amsterdam. "Van der Hoopstraat 78, naar Langeveld 29 G. M. Hensen, van Nijmeegen, De Ruyierstraat 61, naar Bronckhorststraat 42 C. L. van Delft, van Den Bosch, Hinthamerbolwerk 1. naar Bronckhorststraat 42 F. Meijer, van Ter Aar, Korteraar, naar Schevening- schestraat 11 G. Oepte, van Amsterdam Uithoornstraat 16. naar Oude Zeeweg 90 Vertrokken: M. C. Verhaar, van Voor straat 59, naar Oude Niedorp. Zijdewind P. J. Beemsterboer, van Oude Zeeweg 52 naar Apeldoorn, Stationstraat 15 H B G. Casimir geb. J. Jonker, v. Oranje- weg 34, naar Leiden, Vinkenstraat 2 C. Tissing, van Voorstraat 26, naar Winscho ten, Buitenvenne 78 W. A. Wijnands, van Katwijkschestraat 7, naar Sassenheim, J. v. Beierenlaan M. A. H. Ch. Geluke, van Langeveld 29, naar Gent (B), Mole naarstraat 50 W. M. E. Smit, van Lange veld 29. naar Gent (B.), Molenaarstraat 50. M. A. Waasdorp, van Langeveld 29, naar Gent (B.), Molenaarstraat 50 J. A. H. D. Waasdorp, van Gooweg 12, naar Den Haag, Wassenaarscheweg 138 J. Th. van der Meer en fam., van Pickéstraat 54, naar Den Haag, Van Brakelstr. 28 K. Koostra, van Umuiderstraat 43, naar Rynsburg, Vilet 76/77 L. J. J. Beuk, van Jan Kroonsweg 76, naar Voorhout, Nijverheids school. Burgerlijke Stand. •Geboren: Adriana Maria Apolonia, D. v. Q. A. Sluijs en J. J. Koelewijn Neeltje Louise, D. van D. v. Duijn en A. L. Dohm Johannes Bernardus Magdalena Z. van W. A. te Boekhorst en J. J. P. Maat. Pe- tronella Theodora Maria, D. van L. J. van der Holst en A. C. C. van Rhijn Cor nells Petrus. Z. van C. Smit en C. M. Ruig- rok Jan Maarten. Z. van J. van Duin en M. Haasnoot Johannes Adrianus, Z. van L. W. v. d. Zalm en J. A. Weterings. Ondertrouwd: J. P. Passchier 20 j. en M. Korbee 23 j. P. Th. J. Verhoeven 24 j. en M. C. van Denzen 24 j. Getrouwd: C. W Hoogteijling 24 j. en I. Vlieland 21 j. Militaire oefeningen. 20 en 21 September a.s. zullen in onze gemeente militaire oefeningen worden ge houden door het regiment grenadiers en het 4e regiment infanterie. Bij deze oefe ningen zal geschoten worden met mitrail leurs en geweren met losse patronen. De burgemeester heeft de ingezetenen verzocht 'zoo noodig toegang tot hunne terreinen aan de militairen te verleenen, indien zulks gevraagd wordt. Noordwijks' Bioscooptheater. Met ingang van 23 September zal in deze gemeente een bioscoop-theater onder den naam RD.B. geopend worden dat, gezien de reeds gecontracteerde programma's, niet behoeft onder te doen voor 'n groote-stads theater. De groote zaai van hotel ..Royal" te Noordwijk-Binnen zal tot dat doel worden mge.-icht. Exploiteurs zijn de heeren A. A. van Reijzen en A. J. Roeleveld, Radio cen trale houders te Noordwijk-Binnen. Bij de Philipsfabrieken is een geluids film-installatie aangekocht, dat tot het film-installatie aangeoocht, die tot het Trijssenaar van de N.V. „Loetafoon" zal dit apparaat komen installeeren. Door den heer H. Meeuwenoord is een adres gericht aan den Raad houdende het verzoek om in het badseizoen op het stille strand een schuur te mogen plaatsen voor het opbergen van tenten. Door B. en W. zal aan den raad een crediet worden gevraagd van f. 5700 voor het aanbrengen van een vast wegdek op de bestaande keibestrating van den Lijn- baanweg en het leggen van een riooL Door B. en W. wordt aan den raad voorgesteld gunstig te beschikken op een verzoek van de door de Noordwijksche werkloozen opgerichte voetbalclub „Nort- gho" om een gemeenteterrein bij de open bare school als voetbalterrein beschikbaar te stellen. NOORDWITKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Agathus, Z. van T. Bouwmeester—Van der Raad Anna Ma ria, D. van P. C. van SaaseKoomen Johanna Geertruida, D. van J. C Aartman Lampe Petrus Nicolaas, Z, van W. DuivenvoordeEdelaar Antonius Cor nells, Z van G P van den BergDuiven voorden Adrianus Adriana Francisca, Z. van J C. van der VoortDe Ridder Wilhelmus Adrianus, Z. van P. A. Warmer dam—Van Leeuwen Jacobus Adrianus Maria, D. van J. W. RuigTokVan Emme rik Johannes Philippus, Z. van J. Hoog kamerKoster Jacobus Johannes, Z, v. J. P 3eelenGieske Petrus Hubertus, Z. van N. KorsDe Klerk Alida Jo hanna, D. van J. C. van SchieDuijndam. Overleden: Nicolaas Verhagen 71 j Johannes Brouwer 61 j. Laurens Wij nands 23 j. Jacob Eduard Giesen 85 j. weduwnaar van Cornelia Dorst. Ondertrouwd. Frederikus L van Tol, weduwnaar van Helena M van Maris 27 j. en Maria Okkerse 23 j. Pieter Th. J. Verhoeven 24 j. en Maria C. van Denzen 24 j. Petrus Nicolaas Meiland 29 j. en Johanna M. Ladenstein 27 j. Gehuwd: Wilhelmus J. van den Oetelaar 29 j. en Margaretha M. van den Berg 28 j. Cornells van der Putten 46 j. en Apol- 'lonia P. Versteege 32 j. Theodorus J. verlaan 27 j. en Sara van der Zwart 24 j. Kostelooze inenting. Op Dinsdag 26 September 1933 des t te 11 uur bestaat in het Dorp in een l0 der BiJbelschooi en op Woensdag 21 s. 1933, des voormiddags te 11 uur ln de z ln een lokaal van de R.-K. School g. genheid tot kostelooze vaccinatie a- melding hiertoe moet geschieden ter meente-secretarie vóór of op Donderdag!! September e.k., tot 's middags 12 uur kan de opgave van schoolgaande kindei geschieden bij de hooiden der lai scholen. Geslaagd voor het examen politi ploma van de Alg. Ned. Politiebond heer G. J. Klinkenberg alhier. o RIJNSBURG. De Tuinbouw. Het voornaamste aanvoerproduct is het oogenbllk de bloemkool, waarv steeds een redelijken prijs werd beta- varieerend van f. 9.50 tot f. 14.10 per l voor 1ste soort. Tweede soort ging r f. 3.30 tot f. 5.20. Derde soort ging in kle kwantums voor de zouterijen tegen f.07 de minimumprijs. Sinds de regeling v aardappelen ging de aanvoer hlerv steeds minderen. De verkoop aan particulieren achtt velen verre te verkiezen boven den ver koop onder de bureaucratische bepaling Er blijft dan, naar men zegt, te veel de bekende „maat en strijkstok" hang en de tuinder krijgt toch geen product! prijs. Wat thans verkocht werd ging v f. 2 tot f. 2.30 per 100 K.G. Peen ging w voor redelijken prijs, van f. 3.20 tot f.4 per 100 K.G. Uien van f. 2 tot f. 2.20 100 K.G. De Bloembolleninlevering. Waren tot nu toe nog vele kweekers gebreke gebleven aan hun verplichtingea volgens het saneeringsplan te voldoen, Lt Woensdag was de inlevering zóó groot, al! deze tot heden nog niet geweest is! Zelfs vooraanstaande personen die no! niet ingeleverd hadden, waren thans pre sent. 0 VEURLEIDSCHENDAM. De begrooting van het gasbedrijf. Verschenen is de begrooting 1934 vat het gemeentelijk gasbedrijf van Stomp- wijk en Veur. De totale verkoop wordl geraamd op 391000 M3 is f. 47.340. Dj achteruitgang van 't verbruik hoopt mee tot stilstand te brengen door 't inmiddeli in werking getreden z.g. vastrechttariei De verdere tarieven zijn onveranderd ge bleven. Voor straatverlichting plus onder houd zal Stompwijk f. 3021 en Veui f. 1316.64 moeten betalen. Voor deze ver lichting is een prijs teruggebracht var 13 pet. 12 ct. per M3. Evenals verleder jaar zal ook thans van alle loonen er salarissen 5 pet. worden gekort bovea f. 1000. Cokes en teer worden geraamd op resp. f. 5597.10 en f. 1672.22, Meterhuur op f. 1425, terwijl de gem. Voorburg weke gas levert aan den Westvlietweg voor elke M3. 2 ct. zal vergoeden in totaal f. 1200. De eindbedragen zijn f. 68.137.15, waar onder eep nadeelig saldo van f. 834.46 (ia 1932 voordeelig saldo f. 332.92V2)- Het nadeelig saldo komt ten laste van beide gemeenten, ieder voor de helft. Put ingestort. Voor rekening van de gemeente Veur wordt aan den Vliet door den aannemer A. Haagen een septic-tank gemaakt. Door de onvoldoende bekisting is gistermiddag de gegraven put weder ingestort. Gelukkig was geen der werklieden op dat momen' daarin aanwezig. Bij de arbeidsbemidöelin zijn Inge schreven voor Stompwijk 90 83) en voor Veur 51 (47) werkloozen. VOORSCHOTEN De gevonden granaat vernietigd. Gistermiddag is de hier gevonden gra naat vernietigd nadat hiervoor een des kundige was overgekomen. In een weiland werd een gat gemaakt, het projectiel voorzichtig vervoerd en in het gat ge plaatst met springstof en een lont. Enkele oogenblikken van gespannen aandacht en. het gevaar was verdwenen. Voor schoten. alhoewel niet in oorlogstoestand, heeft tijdelijk haar granaattrechter gehad De controle van de Crisis Zulvelcen- trale heeft op eenie-* plaatsen een partij gesmolten vet in beslag genomen. A.s. Zaterdag wordt hier de collecte gehouden ten bate van het Ned. Roode Kruis. o WASSENAAR. De werkman D., die op het buiten Backershagen eenige werkzaamheden ^er- richtte, kreeg daarbij een radiator op den voet. Nadat de eerste hulp was verleend, werd hij per auto van den heer Goemans naar zijn woonplaats, Voorburg, vervoerd. ZOETERWOUDE. Adres der gemeente. Door B. en W. dezer gemeente is e011 adres gericht aan de Vereeniging YaJ Ned. Gemeenten, waarbij haar bemiddeling wordt ingeroepen teneinde te komen tor wijziging der bepalingen van de Honger en Middelbaar Onderwijswet, zoodat n voortaan mogelijk zal zijn een gedev/ der kosten, aie de gemeenten moeten me talen voor de leerlingen die een gy1"" sium en H.B.S. bezoeken, op de ouae of verzorgers dier leerlingen te verhai Door het plaatselijk crisis-comité besloten ook dit jaar wederom de€ja(r nemen aan den nationalen bloempje *j waartoe in deze gemeente op 5, o October a.s. bloempjes te koop 1 worden aangeboden. Gedurende de maand August^ J-j; werd in deze gemeente aan steun werkloozen uitgekeerd een bedrag f. 459.16, wegens kosten van werkver* fing f. 231.87, terwijl door de werkl1- kassen werd uitbetaald f. 643.55. 2~*

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14