174»te Jaargang DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1933 No. 22543 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJBEPIPHTEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENT1EN 1)0 Cts. oer regel voor advertentlën uit LeldeD eD plaatsen taai agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle I .-Here advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën I uisluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. Itll een maximum aantal woorden van 30. I incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van Ibrieven 10 Cts norto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein - Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTj Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. I nummer bestaat uit VIER Blade* EERSTE BLAD. LEEDSOH CRISIS-COMITÉ. de wekelijksche Woensdag-Collecte! ■deze oproep vinde bij velen gehoor D« Ldmiddelen van het Comité zijn uitge- |lii de zomermaanden hebben de bijdra- ltn nagenoeg stil gestaan; het werk van (t Comité evenwel niet. Vele noodlijdende stadgenooten moesten tor dezen moeilijken tijd worden heen- Iholpen. ÏDat het Comité daartoe in staat was, knkt het in niet geringe mate aan de Ibrengst van de wekelijksche collecten j aan de dames, die bereid waren deza Jjdragen in ontvangst te nemen. fVelen hebben de hulp van het Comité dringend noodig; in den komenden Ir.ter zullen zware eischen aan de kas Jordon gesteld. I Het Comité besloot dan ook weder met r wekelijksche collecte een aanvang te laken op Woensdag 20 September a.s. in jt vertrouwen, dat deze eerste na de Ccantie collecte extra zal worden bedacht, fvelen zijn bereid te geven, daarvan is let Comité overtuigd. Er is echter groot tbrek aan dames, die 's Woensdags één j twee uur beschikbaar willen stellen, om wekelijksche bijdrage op te halen Jaardoor bestaat het gevaar, dat de (toensdag-collecte niet tot haar recht but en dat mag toch niet! I Het Comité bedoelt dus met dezen kroep een tweeledig verzoek: le. Doe wekelijks een bijdrage in het >ene busje, elk bedrag hoe klein ook, is i harte welkom. 12e. En dit wel in het bijzonder aan de Vues: stel U 's Woensdags één of twee beschikbaar, om deze bijdragen in btvangst te nemen. Voor zoover mogelijk rordt U Ingedeeld in de wijk, welke nabij llw woonplaats is gelegen. 1 Ge kunt U opgeven bij Mevr. L. C. Stuurman—v. Gulden. Mare- leel 20, telef. 234; mevr. S. De Vries Vries. RaDenburg 38, telef. 852; mevr. I v. OerleSDierenburg. Zoeterd.singel 90; pevr. J. c. H. WarneekeGussenhoven, latiorisweg 6, telef. 1516: mej. C. Verhey fcn Wijk. Zoeterw.singe! 57. telef. 57; mevr. flom, Nieuwe Rijn 29a: mevr. W. J. HenkhorstSwart. Breestr. 69, telef. 3235: peer, P Werner.Somerwil, Maresingel 53. pief. 1638; mevr. J. S BakhuyzenWolters p'de Singel 186, telef. 769: mej. N. de >er, Morschweg 63, mevr. J. Hofsteenge ïpman, Fruinstraat 3: mevr. S. Hagen pollandet. Rünsburgerweg 155. telef. 1187; F I de Graaf. Lage Riindiik 4. telef. 356: Tves Keulemans. Plantsoen 55: Mevr S. ™ef—ter Smette. Leliestraat 126; mej. JC Kroes. Bilderdiikstr. 1, telef. 613: mevr. Iv .'(andersVermeulen Oogstgeesterlaan "D telef 292mevr. D le Poolev Beek. "witte Sinoel 72. telef. 220. of on het bureau fan het Crisis-comité, Stille Rijn No. 3. telefoon 1946. Wanneer aan dezen onroep gehoor wordt Ifeeeven, zal het Comité in staat zijn aan |R,pn de helnende hand te bieden. Bij voorbaat hartelijk dank! Het Dag. Bestuur van de afd. Leiden van het Nationaal Crisis-Comité. I Giro-nummer 188690. HOLL. MIJ. V. LANDBOUW Afd. Leiden en Omstreken. Gisteravond hield de afd. Leiden en lumstreken der Holl. Mij. v. Landbouw "sar vergadering in hotel „den Burcht". De voorzitter, de heer C. Bakker, opende «ze bijeenkomst met een woord van waar- «eling aan het overleden lid B. van Dor- "en' die steeds de belangen der afdeeling SEOurende zijn leven voorgestaan had. Vervolgens las de secretaris de notulen oer vorige vergadering, welke zonder meer «erden goedgekeurd. Under de ingekomen stukken was een -nmsgeving van het bestuurslid dr. van •evoldt van verhindering tot bijwoning "«"r vergadering. ama volgde behandeling der beschrij- „H'Wef der te Alkmaar op 20 Sept. a.s. houden Algem. Vergadering. Voor den ""Menden voorzitter dr. H. J. Lovink, candidaat gesteld de heer P. Stapel v™".te Hoogkarspel, terwijl de heer C. J. Vers Stoel Wassenaar, candidaat I ol.m de vacature Leeuwenburgh. I reno de verschillende crisismaat- 'r; 1 en ontspon zich een geanimeerde dis- 'f Hoofdzakelijk werd de bespreking a.'iL. over het doen verminderen der I v?e rLoductie door afslachting van rund- I hein j meening over eventueele nuttig- I er maatregel, was niet algemeen n-j echter staat omtrent deze maat- v.; \etl welke door de Regeering via de ooi „,ee~Centrale zullen worden genomen, if ets vast. I tario-i uur sloot de voorzitter deze ver- linw5?' hadat de rondvraag weinig be- I had opgeleverd. PRINSES JULIANA IN LEIDEN. H.K.H. Prinses Juliana is gisteravond tegenwoordig geweest bij een bijeenkomst der novieten van de Ver. van Vrouwelijke Studenten in het clubgebouw aan het Ra penburg. Vandaag heeft Zij aan boord van een der salonbooten van Van der Schuyt's reeöerij een tocht over de Kager- en Brasemermeren meeegemaakt. OOSTERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. Voortzetting van het 7de Congres. Zooais wij in ons blad van gisteren nog kort hebben gemeld, heeft het bestuur van het Oostersch Instituut gistermiddag in de lokaliteiten van het Instituut een receptie gehouden. Behalve alle deelnemers aan het congres waren ook tegenwoordig de gezant van Egypte (ie heer Murad Kamil Bey, de president-curator der Leidsche Universiteit mr. A. van de Sande Bakhuy zen, de rector-magnificus prof. dr. J. Hu.- zinga en het voltallig bestuur van het Oostersch Genootschap in Nederland. Nadat prof. Snouck Hurgronje een kort welkomstwoord had gesproken, gaf hij het woord aan i?n Egyptischen gezant den heer Murad Kamil Bey, die in de Fransche taal een uitvoerige rede uitsprak. Rede van den Egyptischen gezant. Mijn regeering heeft mij belast, aldus spr., aan het Isiam-Instituut te Leiden de verschillende hier uitgestalde voorwerpen ten gescnenke aan te bieden. Met een hart vol vaderlandsliefde en trots kwijt ik. mij thans van de taak. die mij is opgedragen. Te trotscher voel ik mij met het kwijten van de mij verleende opdracht, omdat deze het gevolg is van een verzoek, dat Ik heb gericht tot Z M. den Koning, ter gelegen heid van een audiëntie, die hij mij wel heeft willen toestaan tijdens mijn vacan- tieverblijf in mijn land, nu eenige maan den geleden. Ik had het Instituut inderdaad twee keer bezocht onaer leiding van den vol- ijverigen en toegewijden directeur, mijn vriend prof. Wensinck en iederen keer kreeg ik het verlangen en kwam de wensch bij mij op, dat Egypte, dat het hart van den Islam vormt, in het Instituut verte genwoordigd moest zijn door eenige spre kende voorwerpen, die den aard en het karakter van mijn land zouden vertolken. Nu ik vandaag op de gunstigste plek het portret van Z. M. den Koning van Egypte, den hoogen beschermer van den Islam, zie opgesteld, ben ik uitermate verheugd ge stemd, want aan mijn verlangen is vol daan en mijn wensch is vervuld: het ver heven portret als het welsprekendst be wijs van de sympathie van Egypte voor dit Instituut. Oprichtend of steunend in zijn eigen land talrijke wetenschappelijke en nut tige instellingen, heeft de Koning van Egypte den wensch te kennen gegeven, ook zijn daadwerkelijke belangstelling te too- nen in het Isiam-Instituut te Leiden, voor al omdat hij bewondering heeft voor dit land. waarin alles zoo voortreffelijk geor ganiseerd is. en bovendien uit waardeering voor prof. Snouck Hurgronje wien de on eindige eer toekomt de oprichter van het Instituut te zijn, waarvan hij de president is. Het Isiam-Instituut, één der belang rijkste onderdeelen van het Oostersch In stituut. gesticht 27 September 1927. dank zij de bedragen, die de talrijke bewonde raars van prof. Snouck Hurgronje bijeen hebben gebracht ter gelegenheid van diens 75sten verjaardag, kan beschouwd worden als het geesteskind van de groote Moskee Al-Azhar. Deze Universiteit, die over 9 jaar haar lOOOsten verjaardag hoopt te herdenken, wordt door alle eeuwen heen beschouwd als vormende het middelpunt van de be schaving der Moslimsche wereld. Spr. gaf vervolgens een uitvoerig over zicht van de inrichting en de werkwijze van de Universiteit van Al-Azhar. Spr. sprak te slotte zijn vreugde er over uit. hier in dit gezelschap, dat sympathie heeft voor Egypte en dat de sympathie heeft van Egypte, over zijn land en over den Islam te hebben mogen spreken. Hij sprak zijn beste wenschen voor de ontwik keling van het Instituut uit. waarna spr. prof. Snouck Hurgronje huldigde. Deze rede werd eenige malen door iuid applaus onderbroken, terwijl ook aan het slot luid applaus weerklonk. Prof dr. C. Snouck Hurgronje voorzit ter van het Oostersch Instituut in Neder land, heeft in een rede dank gebracht voor het vorstelijk geschenk. Hierna werden de geschenken door de talrijke bezoekers bezichtigd De dag van heden wordt vrijwel geheel in beslag genomen door sectie-vergadering. In de Voor-Aziatische sectie, welke on der leiding stond van prof. dr. J. L Pa- lache werden de volgende onderwerpen behandeld: Prof. dr F. M. Th. Böhl over „De intocht der Sumerlérs en het prae- Sumerisch vraagstuk; de heer B A, van Proosdij (Leiden) over ..Koning. Land en volk van Sumer"; dr. A. van Selms (Hans- weert) over ..Opmerkingen over het reli gieuze gebruik der Samas-teksten"; prof. dr E. Mittwoch (Berliin) over „Die ange- blichen abessinischen Philosophen des 17 Jahrhunderts"; prof, dr A. Götze (Mar burg) over ,Das Problem der churritischen Kultur": prof dr. J. Scha: (Konizsberg) over „Zur soziologischen Betrachtunetwei- se des islamlschen Gesetzes" Drof dr. J. L Palache (Amsterdam) over „Het Ebed- Jahoc-raadsel in Deutero-Jesaia" en prof. dr. P. Kahle (Bonn) over „Eine islami- sche Quelle uber China um 1500 (das ChL- tay-name des A]i Ekber" In de Indlsch-Indonesische sectie onder leiding van prof. dr. J. C. van Eerde werd gesproken door: Prof. dr. J. Gonda (Utrecht), over „Iets over het Oud-Javaanse'- Bhismaparva": door den heer R. Kern (Leiden) over „Een Soendaneesch schrijver"; door dr. A. Zie- senlss (Lelden) over ,Het Wrhaspatitatwa, een oud-Javaansch Saiva-tekst"; door prof. G. Ferrand (Parit;) over „L'ile des femmes"; door dr. H. Götz (Leiden), over .Westersche invloeden op de Indische cul tuur der Mohammedaansche periode"; door dr. C. L. Fabri (Leiden) over „The ancient Hungarian Script and the Brahmi Charac ters" (met lichtbeelden); door B. Ch. Shastri (Leiden), over .Verklaring van een brief behoorend tot den Gupta-tsmpel van Van Deogarb" (met lichtbeelden); door Th. P. Galestin (Leiden) over „Iets over de vaartuigen in de reliefs der Hin- doe-Javaansche kunst (met lichtbeelden), door dr. A. J. Bernet Kempers (Den Haaz) over „Vóór-Indische invloed op de Ootl- Javaansche kunst" (met lichtbee den> Vanavond houdt de heer G. Goede* zijn aangekondigde lezing over „De 'aatste vorderingen van de Archaeologie in Indo- Cl.ina", terwiil morgenochtend de laatste sectievergaderingen plaats vinden. HET EERSTE LUSTRUM VAN „NOMATEG". Een geslaagde feestviering. In Rehoboth. De jubileerende Vereeniging heeft den dag van gisteren ingezet met een bijzon dere morgenvergadering in Rehoboth. Vele vrienden hadden zich naar hier op gemaakt om met het bestuur dezen dag te herdenken Onder hen merkten wij o.a. op de heeren Filippo en Van Lienden, na mens de commissie van toezicht. Brinks namens het College van Collectanten der Ned. Herv. Kerk, Beekenkamp namens de Leidsche Chr. Jeugdcentrale en den heer S. Riemens met mej. Van Nes namens de Herv. Jongeren Organisatie. De zaal van „Rehoboth" toonde, door dat vele bloemstukken waren aangedragen een feestelijk aanzien. De voorzitter de heer A. J. van 't Riet sprak een openingswoord, waarin hij nog even herinnerde aan den zoozeer geslaag den wijdingsdienst in de Hoogl. Kerk. Ver volgens gaf spr. een blik in de toekomst, hierbij schetsende het moeilijke, doch heerlijke werk, waarvoor Nomateg zich gesteld zal zien. Velen willen in deze da gen niet van Christus getuigen doch Nomateg wil in de kracht des Heeren getuigen van het rijke Evangelie, daarbij niet eigen eer zoekende Vervolgens kreeg de secretaris de heer J. Heijmans gelegenheid zijn jaarverslag uit te brengen, waaruit bleek dat de ver eeniging excelsior gaat. Door intensieven arbeid en veel steun van belangstellenden is het gelukt de vereeniging onder Gods zegen tot grooten bloei te brengen. De heer Filippo .sprekende namens de commissie van toezicht, wenschte de ver eeniging geluk met dit eerste lustrum, haar toewenschende dat zij nog lange jaren onder de jeugd der gemeente Leiden mocht werken. Een en ander deed spr. vergezeld gaan met 'n prachtigen voorzittershamer. In eenige hartelijke woorden hebben voorts de heeren Brinks, Beekenkamp en Riemens hun sympathie geuit voor het werk van Nomateg. De heer J. Manjt sprak namens de leden van Nomateg de beste wenschen uit. het geen hij vergezeld deed gaan van een bloemstuk en een oorkonde. Wij willen, aldus de heer Marijt. u be loven om trouw te blijven aan onze be lofte en medehelpen Nomateg in de ko mende jaren grooter te maken ter ver heerlijking van Gods naam. Als laatste spreker voerde de heer M. Heijmans. voorz. der feestcommissie, het woord, die uitging van de woorden van Da Costa: „een mensch leeft uit de her innering. uit de bevinding en uit de ver wachting". Bij de ontvouwing van deze gedachte vond spr. gelegenheid stil te staan bij het verleden, heden en de toe komst van Nomateg. Spr. eindigde met een opwekking om trouw te blijven aan de beginselen. De penningmeester, de heer van 't Riet, bood hierna de leden van het lustrum comité als aandenken voor hun vele be moeienissen in deze een boekwerk en een doos postpapier ten geschenke aan, de lustrum-gift ontvangen van de firma Cailenbach en Werner. Vermelden wij nog dat vele felicita ties van onderscheidene firma's binnen kwamen. Na afloop van de morgenvergadering vereenigden de aanwezigen zich aan een koffietafel waar o.a. het woord is gevoerd door dr. J. Riemens namens den kerke- raad der Ned. Herv. Gemeente. In de Stadsgehoorzaal. 's Avonds had Nomateg in de Stadsge hoorzaal, die tot de laatste plaats bezet was, een feestavond georganiseerd. Er heerschte vanaf den aanvang een blijde feeststemming, die naarmate het later werd. toenam. Het moet voor het actieve bestuur van Nomateg. dat getoond heeft wat organi- seeren ls. dan ook ongetwijfeld een aan gename herinnering zijn en blijven, dat zoovelea aan de uitnoodiging om dezen feestavond bij te wonen, gehoor hebben gegeven. Deze feestavond was ook financieel de kroon op het werk; de groote sympathie van de vele Nomateg- vrienden is hier gedemonstreerd. De heer M. Heijmans. voorzitter der feestcommissie, sprak een welkomstwoord, hierin den wensch uitsprekende, dat deze avond moge bijdragen tot nog meerdere bekendheid van het mooie werk van Nomateg, de vereeniging die nu reeds 5 jaar de banier des Kruises mag opheffen. Nomateg heeft in de afgeloopen 5 jaar veel moeilijkheden gehad, maar mede door het krachtige werk van de predikanten Boissevain, Kuilman, Locher en Riemens, heeft zij ook deze weten te boven komen. Maar ook den Nomateg-vrienden, die zoo daadwerkelijk gesteund hebben, komt een woord van dank toe. Maar bovenal mogen wij achter dit alles God zien en daarom Hem in de allereer ste plaats onzen dank. Door de kracht Gods wil Nomateg dan ook op den ingeslagen weg voortgaan. De heer J. Heijmans declameerde na dit welkomstwoord op schoone, pakkende wijze het vers „In storm en nood" Merk baar was het hoe hij de aanwezigen wist te boeien door zijn voordracht. Als extra-nummer stond op het pro gramma een toespraak van den penning meester den heer Van 't Riet. Op de hem eigen wijze stak hij in eenige opgewekte woorden een keurige toespraak af. Na drukkelijk wees hij erop dat Nomateg wil dienen en absoluut niet heerschen. Noma teg wil de Ned. Herv. Kerk helpen en in het geloof zal Nomateg dan ook alles aanpakken. Na dit kernachtig woord, dat reeds in de pauze vele vruchten afwierp, werd het eerste bedrijf opgevoerd van „De ver jongde professor", blijspel in drie bedrij ven en ten tooneele gebracht door de Chr.-Hist Jongerengroep te Voorburg Wekte dit eerste bedrijf al ontelbaar vele lachsalvo's op. het na de pauze volgende 2e en 3e bedrijf bleek in staat de lach spieren onophoudelijk in beweging te houden. Alleraardigst was b v. de Haar- lemmerolie-scène, en, om dan nog iets te noemen, het spel van den pseudo-pro fessor. Tusschen de bedrijven door en in de pauze deed een strijkje onder leiding van den heer Brons zich een en ander maal hooren. Dr. J. Riemens, die evenals dr. Boisse vain en ds. Thomas, aanwezig was. sprak een kort slotwoord en verzocht den Avondzang te zingen. Het eerste lustrum van Nomateg is op waardige wijze gevierd en zal zijn scha duwen ongetwijfeld zoowel voor- als achterwaarts werpen tot heil en zegen van grooten en kleinen! V. V. S. L. Voor het lidmaatschap der Ver van Vrouwelijke Studenten te Leiden hebben zich 125 novieten aangemeld. Het vorige jaar bedroeg dit aantal 132. LEIDSCH STUDENTEN CORPS. Gisteren is de Inschrijving gehouden van de adspirant-lden van het Leidsche Studenten Corps Hiervoor hebben zich opgegeven voor de faculteit van rechten 57, rechten en letteren 2, medicijnen 32, wis- en natuurkunde 7, theologie 2. let teren 3, in totaal 103 of 10 meer dan het vorige jaar HET NOVITIAAT VAN UNITAS. Het Novitiaat van de Algemeene Studen- ten-Vereeniging Unitas Studiosorum Ba- tava neemt een aanvang op Woensdag 27 September. De Novitiaats-Commissie houdt op 25 en 26 September zitting, teneinde de aanko mende studenten in de gelegenheid te stel len om zich op te geven als candldaat- leden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Van Egmond en Company, Hoofdstraat 26, Sassenheim, bloembollenexport. Vennooten: P. C. Spek, Boskoop; P. A. van Egmond, Sassenheim en J. van Egmond, Sassenheim. Opheffing: Gebrs. van der Voort. Hoofd straat 169. Sassenheim, bloembollenkwee- kerij en -export. Wijzigingen: J Vrijenhoek, Haarlem merstraat 119. Leiden, drogisterij. Bijvoe ging uitgeoefend bedrijf: handel in zaden. J. van Diest en Zonen, Teylingerlaan 7a. Sassenheim, kweeken van en handel in bloembollen, planten, enz. De zaak is verplaatst naar Frank van Borselenlaan, Voorhout. Rotterdamsche Bankvereeniging N. V. (filiaal) Jullanastraat 55, Alphen aan den Rijn. hoofdzaak: Rotterdam. - Nieuwe procuratiehouder: W Vink, Bodegraven (beperkende bepalingen). J. H. Perfors en Lamers, Hoofdstraat 123/125, stoffeerderij. behangertj han del in behangselpapieren, enz.; handel in land- en tuinbouw-artikelen. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: fabriek van hang- en steeketiketten; alsmede zakkenhandel. Tevens wordt handel gedreven onder den naam; Firma J. H. Perfors. BINNENLAND. Dc omzetbelasting door de Tweede Kamer aangenomen; bloembollen, boeken, genees middelen en electrischc energie voor alge meen nut vrijgesteld. (Pari. Overzicht, 3e Blad). Weinig verandering in den stand der werkloosheid. (Binnenland, 3e Blad). Dahlia-tentoonstelling in dc hoofdstad; verschillende kweekers uit Leiden en om geving exposeeren er. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). BUITENLAND. Bijzonderheden over dc Winterhulp in Duitschland. (Buitenl., le Blad), Terwijl Herriot in Frankrijk terug is, arriveerde Cot in sovjet-Rusland. (Buiten land, le Blad). Wisseling aan het Japanschc departe ment van buitenl. zaken. (Tel. le Blad). Maandag as. zal de heer W Sierat zijn zilveren jubileum herdenken als Kana lisatiewerker aan de Lichtfabrieken alhier, Onze stadgenoot de heer C. Harte- veld verwierf het diploma met aanteeke- ning van den Alg. Ned. Politiebond. Mej. J. Snel, onderwijzeres te Katwijk aan Zee, is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. Fröbelschool, Heerensingel 28, alhier. Een lezer schrijft ons uit Cheribon: Den 9den Augustus herdacht onze oud stadgenoot. de heer N. Segaar, chef van de 3de Telegraaf en Telefoonsectie aldaar den dag, waarop hij 25 jaar geleden bij do Nederlandsche P. T T. in dienst trad, waarvan ruim 11 jaren bij den Indischen P. T. T. dienst. Zoowel van ambtelijke als particuliere zijde, zoomede uit sportkringen bestond veel belangstelling. Door het lager-technisch-personeel werd te zijnen huize een Slamatan gehouden, waaraan door een 30-tal personen werd deelgenomen. Met de opening van het Academisch Ziekenhuis aan den Rijnsburgerweg ver anderde het aspect v^n de Oegstgeester- laan. Meer en meer ging men ertoe over kamers te verhuren en heden ls in het perceel Oegstgeesterlaan 29 een gelegen heid tot dlneeren geopend. Het pension „Ten Braak", dat daar sedert tien jaren gevestigd is, komt de eer toe op dit gebied In deze omgeving de eerste te zijn Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad De Stcrt. No. 178 bevat de statuten betreffende de N V. Wernink's Betonpual alhier. Vandaag heropent de heer A. L H. Righart van Gelder, oud-kellner der socië teit „Minerva", en onder den naam „An ton" ook bij vele anderen een welbekende figuur, ln het pand Lage Rijndijk 1, eer tijds geëxploiteerd door den heer Joh. Bouman. het café-billard „De Rijn". Het interieur onderging verschillende verbe teringen. terwijl naar de exploitant ons verzekerde, de bediening niets te wen schen zal overlaten. IJMUIDEN,' 14 September, Tarbot per K.G. f. 0.60—0.40: Griet per kist van 50 K.G. f,3520; Tongen per KG. f.1 300.65: Middelschol per kist van 50 K G f.33: Zetschol per kist van 50 K.G. f 29; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.30—4.70; Schar per kist van 50 K.G. f. 83.50; Roggen per 20 stuks 9 50 8; Vleeten per stuk f 1.50; Pieterman en Poontjes Der kist van 50 KG. f. 3.60—1 10; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f 1916: Kleinmiddel Schelvisch p, k. v. 50 KG. f. 13.506 50; Kleine Schelvisch p. kist van 50 K.G. f. 6.10—170, Kabeljauw per kist van 125 KG. f,42—35; Gullen per kist van 50 K.G. f.16—1.40; Wijting per kist van 50 KG f. 1.80—1 30; Makreel per kist van 50 K.G. f. 10.50—5, Aangevoerd 340 kisten versche haring. Prijzen f. 7.504 70 per kist. Aangekomen 8 stoomtrawlers: IJM 7 met f.2269; IJM. 14 met f.1754; IJM. 21 met f.1395; 1JM. 18 met f.2440; IJM 90 met f.1560; IJM 115 met f.1331; UM. 116 met f.3750; IJM. 432 met f. 1228; en 3 log- gers:KWe 65 met f.448; KW. 112 met f 662, IJM 204 met f.700; 2 kotters: FN. 57 met f.793; FN. 165 met f.723, en de IJM. 268 met f. 3674 voor Dekclharing KW. 122 met 504 kantjes pekelharing voor Kat wijk; KW. 123 met. 446 kanties pekelharing voor Katwijk: KW. 122 heeft 57 kantjes en de KW. 123 91 kantjes te IJmuiden verkocht. Prijzen van f. 14 30—6.60 per kantje. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 12 Sept. Tusschen 55 gr. 15' en 55 gr. 8' Nbr en 0 gr. 30' en 0 gd. 41' Wl. VL 16, 300 kantjes; VL. 216, 266 kantjes; VL 217 49 kantjes; SCH. 107, 110 kantjes; K.W. 130, 7 last.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1