Lie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 13 September 1933 Derde Blad No. 22542 BINNENLAND. geen versch brood aan het ontbijt. I bilptf011,. 'wooden Tentoonstellingstrein I Ncdfri,!ri's'u''ond voortbrengselen van GEMENGD NIEUWS. ASPIRIN* buitenlandsch gemengd. VRAGENRUPRIEK. h* arbeid in broodbakkerijen ejj de arbeidswet 1919. get standpunt van Minister Slotemaker. de memorie van antwoord inzake het jontwerp tot wijziging van de bepalin- der arbeidswet 1919 betreffende den Ljd jn broodbakkerijen zegt de minis- ran Sociale Zaken, dat hij in waar- L'ng van hetgeen op het punt van de Ertiaffing van den nachtarbeid voor gers is bereikt niet onderdoet voor de a die met een beroep op het groote 1 Van die afschaffing tegen het ont- vn gekant zijn. doch wanneer hij het fcvangsuur van 5 uur v.m. als algemeene m ook voor het kleinbedrijf in de ste- wil zien vastgesteld, dan is dit niet, t3t het hem onverschillig zou zijn. in- ook zonder noodzaak, vroeger dan Jïs wordt begonnen maar dan vindt dat j reden alleen hierin, dat dat kleinbe- [t op technische gronden het recht t- hebben om, evenals de andere bak- |V om 5 uur met den arbeid aan te gen den Hoogen Raad van Arbeid achtte groote meerderheid de verkrijgbaar- ling van versch klein brood voor het Eyt ongewenscht; de minister is het mede eens. Als voornaamste bezwaar t wel. dat toelating van het versche brood aan de ontbijttafel met zich j'brengen een drang naar een vroeger bvingsuur van den bakkersarbeid. De Sister kan dan ook geen termen vinden leen regeling betreffende den verkoop versche ontbijtbroodjes in het onder- ivise wetsontwerp op te nemen. >10 - UITZEND IN G DER TROONREDE. Ig.M. de Koningin voor de microfoon. _ün Avro en KR.O. is toestemming ver- Ind tot het uitzenden van de Troonrede 119 September a.s. bit zal de eerste maal zijn, dat de Troon tje door den radio-omroep wordt ver leid. Gelijk bekend geschiedt het voor- len te 1 uur 's middags r zijn verder maatregelen getroffen om rrede ook in Nederlandsch-Indië hoor- [ar te maken. Behalve door den Phohi- Sder zullen ook een drie'tal Rijkszenders «Kootwijk de rede uitzenden, n.l. P.D.V. p 24.8 M„ P.CJC. op 16.3 M, en de nieuwe boratoriumzender P.C.X. op 16.034 M. Iflengte. Deze laatste zender zal door den Indi jken Dienst worden gerelayeerd De aan- Cht wordt er op gevestigd, dat deze ■der zonder bijzondere hulpmiddelen niet p:: het publiek kan worden ontvangen. zal zorg worden gedragen, dat ook liname en Curacao kunnen meeftaiste- IFSCHEID NEDERLANDSCHE GEZANT TE BRUSSEL. Diner bij koning Albert. |De Nederlandsche gezant en minister te dissel, Jhr. van Nispen tot Sevenaer, seft gisteren zijn rappèlbrieven aan den foning overhandigd. In verband hiermede left koning Albert ter eere van den schei- aden gezant op het kasteel te Laeken i diner gegeven, waar behalve tal van Bfdisnitarissen verschillende leden ddr tgeermg en andere hooggeplaatste actionarissen aanwezig waren. nederlandsche bond van GEMEENTEAMBTENAREN. Receptie bij het 40-jarig bestaan. ft Nederlandsche Bond van Gemeente- "tenaren herdenkt heden zijn veertig- "5 bestaan, in verband waarmede gis- otlddag in een der zalen van het Carl- p-hotel te Amsterdam een drukbezochte Ffptie. gehouden is. Ift heer K. de Boer, voorzitter van het ffflité tot aanbieding van een huldeblijk, Pa'f het hoofdbestuur toe, en wenschte pa met het jubileum van den Bond, van prte geluk. Hij gaf uiting aan zijn gevoel pi dankbaarheid voor hetgeen de Bond de afgeloopen periode voor zijn leden JMt gedaan. l-vls stoffelijk blijk van waardeering Perhandigde spr. het bestuur een enve- PPPe met inhoud, alsmede een album met namen der gevers. Het geld zal worden [ongewend ten behoeve van het R.E.V.O. f"'"et hulpfonds. k_oe voorzitter van het hoofdbestuur, de *«r Kamman, dankte de leden voor het tzchenk en zcide. dat deze dag het be- Jur een aansporing zal zijn. op den in- p-'-agen weg voort te gaan in het belang pJn de leden-ambtenaren, j Nadat de heer J. A. Hoogkamp namens verschillende afdeelingen een geschenk Mk ain?eboden en de heer P. de Boer. ■j'houder van Den Helder namens het P'neentebestuur aldaar het woord had «*«1. hebben tal van sprekers de ge- J -'"nschen van verschillende zusterorga- I aangeboden. (Vad.) DE ORANJETREIN. ■t^toen heeft de Eerste Nederlandsche I t-V,I°,on.®teIlin2strein, bijgenaamd „Oranje. 11"., z'in eerste rondreis beemdigd en is |té'- "crdPUnt Van uitsanE- utrecht' terug— 1 itir Jerste rondreis is een groot succes Ice ij 1 Bijna 400.000'menschen hebben I trun; ?de tentoonstelling bezocht. Door I {vrijen zijn goede zaken gedaan. 1 li b«te bewijs van hun tevredenheid I <fera ^lcl1 op den sluitingsdag reeds 1/3 I ®emers heeft opgegeven voor de I jaar „t rondreis, die in het vroege voor- II an 1934 zal plaats hebben en waarbij I zocht ere Plaatsen zullen worden be- oorsprong worden geexpo- VEREENIGING VAN CHRISTELIJKE WERKGEVERS. De algemeene vergadering. In hotel de Wittebrug te 's-Gravenhage werd heden onder leiding van den heer F. L. v. d. Bom van Amsterdam de jaar- lijksche algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van Christ. Werkge vers en Groothandelaren in Nederland. In de morgenvergadering, die een be sloten karakter droeg, werden de verschil lende huishoudelijke zaken afgedaan. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, de heeren mr. H. H. Ste- neker te Amsterdam en B. v. Eesteren te Den Haag. werden na bespreking goedge keurd Gehoord het rapport van de com missie van controle werd de penningmees ter onder dankzegging voor zijn goed be heer gedechargeerd. Na afloop der morgenvergadéring ver- eenigden de deelnemers zich in de Witte brug aan een door de Haagsche afdeeling aangeboden lunch In de openbare middagvergadering, heeft de voorzitter een rede gehouden ter ope ning van deze bijeenkomst waarin hij al lereerst wees op het doel waartoe deze vergadering werd bijeengeroepen. De ver eeniging stelt zich ten doel de erkenning, verbreiding en toepassing van de Chris telijke beginselen in het bedrijfsleven en medewerking tot oplossing van het maat schappelijk vraagstuk naar eisch van dat Ohr. beginsel. Men komt niet samen uit een oogpunt van groepsbelang of winst bejag, ook niet tengevolge van een Ord- nung of code maar uit persoonlijke over tuiging. Die overtuiging drong de leden de in hun vereeniging vastgestelde beginselver klaring t-e aanvaarden om ook hier Gods heerlijkheid te openbaren. De praetijk be nauwt, aldus spr. hier vaak den geloovige omdat hij zoover blijft beneden de hem gestelde roeping. Dat is oorzaak waarom men vereeniging zoekt met gelijkgezinden. Spr. wees er op dat men niet klaar is met van Chr. beginselen te spreken maar dat men komen moet tot concrete toepassing in het bedrijfsleven van hetgeen wordt beleden. Daarbij komen als vanzelf aller lei vraagstukken aan de orde als: de ver houding tot overheidsmaatregelen het t.a.v. de bestrijding der werkloosheid in te ne men standpuntSftnz. Ook de vraag hoe men staat tegenover de ter saneering der be drijven genomen maatregelen spreek hier een woord mede. Hoewel de clubs of af deelingen der vereeniging verdienstelijk werk doen, moet de vereeniging toch meer actief optreden en systematisch werken, om zoo de leden voor te lichten en de richtlijnen voor de praetijk van iederen dag aan te geven. Men zij voorzichtig tot beginsel te proclameeren wat niet anders is dan een tijdelijke maatregel, die ver band houdt met het heden. Spreker wees op de artikelen uit hoofd stuk 13 van het Vredestractaat van Ver sailles alsook op uitspraken van Hitler, in verband met het arbeidsvraagstuk, die de Christenen kunnen onderschrijven. De scheidslijn wordt echter bepaald bij het uitgangspunt dat bit Gods ordinantie is en bij den weg waarlangs het gestelde doel bereikt wordt. Spr. besloot met de wen- schelijkheid van een derde Christelijk- sociaal congres te onderschrijven en de leden op te wekken om in Gods kracht hun roeping te volgen en zich daaraan niet te onttrekken. Vervolgens begroette de heer v. d. Bom afgevaardigden van onderscheiden be vriende organisaties en verwante groepen, alsook den referent voor dezen middag, mr dr. E. J. Beumer van Utrecht oud-lid der Tweede Kamer, die daarop het woord verkreeg om te spreken over: „Dwang of vrijheid". baron de wyckerslooth de weerdesteyn. Wordt heden zestig jaar. In het Hbld. lezen wij dat dr. J. B. C. C. baron de Wyckerslooth de Weerdesteyn, lid van den Raad van State, heden 60 jaar wordt Dr. Jean Baptiste Louis Corneillc Char les baron de Wyckerslooth de Weerdesteyn werd 13 September 1873 te Ollignies in He negouwen geboren. Hij ontving zijn oplei ding aan het college der paters Jezuïeten te Katwijk a. d. Rijn en studeerde daarna aan de universiteit te Leiden in de rechts wetenschappen. In 1897 promoveerde hij in de rechten en vestigde zich als advocaat en procureur te 's-Gravenhage. Twee jaar later richtte hij daar met jhr. von Bon- ninghausen de Intercommunale Hypo theekbank op, waarvan hij juridisch advi seur werd: korten tijd was de heer De Wyckerslooth in verband met deze functie in Amsterdam gevestigd, maar in 1901 koos hij Utrecht als zijn woonplaats. In Januari 1902 werd hij gekozen als lid der Provin ciale Staten voor IJsselstein en het daarop volgende jaar volgde zijn benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, welke functie hij tot 1921 bekleedde. In dat zelfde jaar legde hij zijn lidmaatschap der Tweede Kamer, dat hij sedert 1909 ver vulde, neer In verband met het feit, dat hij op zijn 48en verjaardag werd benoemd tot lid van den Raad van State. mr. f. b. m. wobbe. Directeur van het Algemeen Mijnwerkersfonds. Het bestuur van het Algemeene Mijn- werkersfonds heeft gisteren benoemd tot directeur van dat fonds, mr F B M Wobbe te Den Haag De heer Wobbe is op het oogenblik chef van het bijkantoor der coöperatie Cen traal Beheer te Den Haag Hij is 6 Februari 1897 te Rotterdam ge boren. o DE POSTVLUCHTEN. De .Rijstvogel" (uitreis) is gisteren uit Jodphur vertrokken en te Calcutta aan gekomen. De „Pelikaan" (thuisreis) vloog gisteren san Bagdad naaf Saïrp, LAAT DEN WEG VRIJ! Conclusie van het Comité van Actie. Het comité van actie tot bestrijding van het wetsontwerp tot wijziging van de Wet op de openbare vervoermiddelen, zond ons een uitvoerig verweerschrift, waaraan wij de volgende conclusie ontleenen: „Het transportwezen evolueert snel, zeer snel zelfs, zoodat het ook de taak is van een vooraanstaand vervoerslichaam, als de Nederlandsche Spoorwegen, de consequen ties van de onvermijdelijke verschuivingen in arbeidsveld van de verschillende ver voersmiddelen te begrijpen en te aan vaarden. Door elk vervoersmiddel de plaats toe te kennen, die het toekomt, om in den geest van de commissie-Patijn te spreken, zullen ook de Nederlandsche Spoorwegen onge twijfeld op gezonde commercieele basis werkend, een voorname plaats in het ver voerswezen kunnen blijven innemen, welke voor dit centraal vervoerslichaam is weg gelegd. Indien de Spoorwegen meenen hun krachten te moeten zoeken in bestrijding van het opkomend autovervoer, en daar voor de door de Regeering toegestoken reddende hand hebben gegrepen, dan zijn belde, èn de Regeering èn de Spoorwegen, op den verkeerden weg. op dien van de onvermijdelijke desillusies De Regeering begrijpe, dat alleen een sterk, zich onbelemmerd ontwikkelend be drijfsautowezen het volksbelang voor de toekomst kan waarborgen. De ontwikke ling van het autovervoer bevindt zich nog pas in het allereerste beginstadium en eenig eindpunt in open concurrentie met andere vervoersmiddelen is voorloopig nog niet in het zicht. Daarom moet aan de natuurlijke vrije ontwikkeling van het jonge vervoersmiddel geen kunstmatige belemmering in den weg worden gelegd. De Regeering late mitsdien aan den zoo zegenrijken groei van de auto zijn vrijen loop, zulks in het belang van de Neder landsche welvaart, en hoede zich er voor de gezonde concurrentie tusschen twee verkeersmiddelen te bemoeilijken. Niet de bescherming van de Spoorwegen moet het richtsnoer voor de wet zijn, maar die van het openbaar verkeersbelang, dus die van de consumenten. baten van het straperlo-spel. Naar gemeld wordt heeft de N.V. Exploi tatie Maatschappij Scheveningen, in ver band met haar destijds aan den Haag- schen burgemeester gedane toezegging, besloten, de netto bate van door haar verworven uit het Straperlo-spel, n.l. de entreégelden, ter beschikking te stellen van door haar in overleg met den Burge meester aangewezen instellingen en doel einden. Ter uitkeering is aanwezig een bedrag van f. 28.500. te verdeelen als volgt: crisis comité f 8.500, (waarvan f.4200 reeds ont vangen), vereeniging „Het Residentie- Orkest" f. 8.000, vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer te 's-Gravenhage, Scheveningen en Omstre ken f. 4.000, Algemeene Ned. vereeniging voor Vreemdelingenverkeer f. 3.000, Bui tengewone reclame voor de Badplaats f. 5.000. Aan de uitkeering ten behoeve van de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer is de voorwaar de verbonden, dat het geld besteed wordt voor een in overleg met den burgemeester en de directie der N.V. Exploitatie Maat schappij Scheveningen te bepalen Haagsch of Scheveningsch doel. M. C. KONING ZESTIG JAAR. Morgen zal de heer M. C. Konmg, directeur van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" wonende te Vogelenzang, zijn zestigsten verjaardag vieren. Hbld. de wethouderscrisis te amsterdam. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren een uitvoerige motie van den heer Weiss aangenomen, waarin de nog zitten de wethouders worden uitgenoodigd hun mandaat ter beschikking te stellen tenein de den Raad in de gelegenheid te stellen de vrije keuze voor een nieuw college te doen. Naar aanleiding van de aanneming van deze motie is de vergadering geschorst om de partijen in de gelegenheid te stel len zich nader te beraden. Maandag a.s. zal een nieuwe Raadsver gadering plaats vinden. KONINKLIJKE VEREENIGING TOT HET HOUDEN VAN JAARBEURZEN IN NEDERLAND. In de onder voorzitterschap van den heer F. H. Fentener van Vlissingen te Utrecht gehouden algemeene ledenverga dering van de Kon. Ver. tot het houden van jaarbeurzen in Nederland, werd het jaarverslag uitgebracht en de balans, winst- en verlies- en exploitatierekening over het vereenigingsjaar 19321933 goed gekeurd. De balans sluit in debet en cre dit met een bedrag van f. 376.322.85. De vaste bezittingen komen daarop voor met een aanschaffingswaarde van f. 1.018.731.78 waarop afgeschreven f. 1.011.304.99, zoodat de boekwaarde nog bedraagt f. 7.426 79. De exploitatierekening vermeldt een bedrag- aan lasten van f. 293.808.59, aan baten van f. 282.922.99. zoodat het nadeelig saldo be draagt f 10 885.60. De periodiek aftredende bestuursleden werden allen herkozen; besloten werd in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Ir. A. Ruys, voorloopig niet te voorzien. Na afloop der vergadering werd in een buitengewone zitting van den Raad van Beheer de bronzen plaquette voor deelneming aan 25 Nederlandsche jaar beurzen uitgereikt aan de volgende deel nemers: Postma Sc Co., te Rotterdam; N.V. Metaalwarenfabriek .Rio" te Tiel. The Rawlplug Co. te Delft, Firma B. Mein- dersma te 's-Gravenhage, Eastian Sc Nieu- wendijk te Schiedam, De Luxe Papierhan del v.h. Nijkerk Sc Cohen te Amsterdam, Foppe Klijnstra Zn. te 's-Gravenhage, N.V. Snelwegerfabriek „Utrecht". W. C. Ol- land te de Bilt. N.V. Import- en Export maatschappij v.h. L. Wüst Sc Zoon te Am sterdam C. M. J. van der Miessen Czn. te Arnhem, Gebroeders de Hooge te Rotter dam. G. van der Voort Sc Zn., te Utrecht en Agentuur- en Commissiehandel v.h. I. w. fegguit te üioaamgaie, DE SCHIETPARTIJ TE MUIDEN. De heer Veth overleden. Gisteravond omstreeks 6 uur is ln het Burgerziekenhuis te Amsterdam de heer Veth uit Muiden. die bij de schietpartij in den Muidenschen raad op Dinsdag 5 Sept. ernstig werd gewond, overleden. jagen met een houten geweer Men meldt ons uit Lelmuiden. Dagen lang had de veldwachter al op den loer gelegen om een berucht strooper in han den te krijgen. Er werd door deze heel wat afgestroopt. Eindelijk was de kans schoon om hem te verballseeren want de veld wachter zag hem nu met het geweer onder den arm op een anders jachtgrond. De strooper liep in handen van den veld wachter. Gesprek tusschen veldwachter en strooper. U heeft gejaagd op een anders jachtgebied en ik moet U deswege daar voor bekeuren. Strooper: „Wie zegt dat ik gejaagd heb". Veldwachter: „Man spreek daar nu niet over, ik heb U zien jagen en ciat is voor mij voldoende". Strooper: „Nu als U dat zegt zal het wel zoo zijn. Veld wachter: „Ik moet Uw geweer inbeslag nemen als stuk van overtuiging". De strooper ziet zijn geweer in handen van den veldwachter overgaan. Dan verbazing bij den veldwachter!Het geweer was van hout auto-ongeluk te haarlem. In den vooravond heeft gisteren nabij Haarlem op den Amsterdamschen straat weg een auto-ongeval plaats gehad Een vrachtauto kwam uit de Nagtzaamstraat den Amsterdamschen straatweg oprijden in de richting Amsterdam. Op dat morflent naderde zoowel uit de richting Haarlem als uit de richting Amsterdam een auto. De auto van Haarlem wilde voor de vracht auto uitwijken, kwam daardoor te veel op den linkerkant van den rijweg met het gevolg, dat een botsing met de auto uit Amsterdam niet meer te vermijden was. Door de hevige botsing weiden beide wa gens vrijwel vernield. In de auto uit Haar lem was de familie A. H. M. uit Oldebroek gezeten, n.l. man vrouw en een broeder van Malsmede een inwoner van Elburg. Alle vier werden gewond, doch hun ver wondingen bleken niet van dien aard te zijn dat opname in een ziekenhuis nood zakelijk was. Zfj konden later hun reis met een andere auto voortzetten. De Amster- damsche auto, een two-seater, had drie personen bij zich. De bestuurder en een naast dezen heer zittende dame werden licht gewond Deze werd vrij ernstig ge wond en moest naar het ziekenhuis te Haarlem worden overgebracht. Een onder zoek wordt door de Haarlemsche politie ingesteld. ERNSTIGE VAL VAN EEN BRUG. Gisteravond circa half acht heeft te Geldermalsen een ernstig ongeval plaats gehad. Een zoontje van den stationsbe- ambte D. is, waarschijnlijk bij het spelen, van de voetgangersbrug op het station gevallen met zijn hoofd naar beneden. Voorbijgangers vonden het knaapje hevig bloedend en zwaar verwond tegen een muur langs den weg liggen. Door een van hen. die per motor pas seerde. werd direct dokter B. en een zus ter gewaarschuwd die spoedig ter plaatse aanwezig waren. Bij het onderzoek bleek, dat het jongetje een zware hersenschud ding en een gapende wond van ruim 10 c.M. lengte aan het hoofd opgeloopen had, zoodat de dokter overbrenging naar het ziekenhuis te Utrecht noodzakelijk achtte. BRAND. Gisteravond omstreeks half negen ont stond een zware brand in de kapitale boer derij van den landbouwer J. Coolen op de Koalwijk te Herpen. Het vuur was ont staan in de groote voorraadschuur, waar hooi en stroo waren opgeslagen. Spoedig stond deze schuur in lichter laaie. De vlammen sloegen over op de boerderij, die weldra in volle vlam stond. De belendende perceelen, waarvan de daken met riet be dekt waren, liepen groot gevaar, doch de plaatselijke brandweer slaagde er in deze gebouwen te behouden. De voorraadschuur de boerderij, de inboedel, een hoeveelheid landbouwgereedschappen werden een prooi der vlammen. Een viertal varken, alsmede een hond, kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. ONTHULLING MGR. ZWIJSEN-STANDBEELD. Gisteren is te Tilburg in den tuin van het voormalig Koninklijk paleis, nu Rijks H.B.S., dat binnenkort zal worden ge restaureerd tot representatief gemeente huis, een standbeeld onthuld voor mgr. J. Zwijsen, den in 1877 overleden aartsbis schop van Utrecht. Onder de talrijke aanwezigen waren o a. de voorzitter van den Raad van ministers, dr. H. Colijn, en de ministers mr. F. J. Ver schuur en mr. dr. L. Deckers. De onthulling geschiedde door het Eer ste Kamerlid, den heer Blomjous. (Vad.). geen grenswijziging van den haag. Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken aan Ged. Staten van Z- Holland doen weten, dat hij geen termen heeft kunnen vinden de totstandkoming der door hen voorgestelde grensregeling 's-Gravenhage en omgeving te bevorderen aangezien, hoezeer aan het plan zekere voordeelen niet kunnen worden ontzegd- naar zijn oordeel de daarvoor aangevoer de hoofdmotieven niet voldoende klem mend aim bevonden. RECLAME. faatcm mei hoofdpijn fe blij ven lobben? ledereen weef, dal Aspirin een produel van verirou- wen is, volkomen on schadelijk voor hef organisme, dat elke, ook nog zoo hevige pijn doel verdwijnen. op de wereld Utoluitena verkrijgbaar in de oranje-bandbulsjes van 30 fabt. 70 ch, en oranjezakjes van 2 febl. 10 ets. 6967 SCHILDER DOOR GLASSCHERVEN GEDOOD. Toen de schilder Rljckeh te Bree (L.) een groote ruit had ingezet, viel de ruit uit de omraming. De schilder werd hier door zoo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen overleed. vliegtuigen neergestort. Een vliegtuig van de lijn Laibach-Susak is gisteren tengevolge van den dichten mist in aanraking gekomen met de toppen der boomen van het bosch in de buurt van Agram (Oostenrijk), waarover het vloog, en is neergestort. De piloot, de mechantcien en zes inzit tenden kwamen hierbij om het leven. Onder de dooden bevindt zich een Duit- scher. Georg Könlg genaamd. De overigen zijn Zuid-Slavische staatsonderdanen Gisteren is een Poolsch vliegtuig dat op weg was van Warschau naar Krazznolar.sk, in de nabijheid van Tcheboksary in sovjet Rusland neergestort, Volgens de voorlooplge berichten werd de piloot gewond terwijl zijn passagier, die met behulp van een parachute uit het toestel sprong, ongedeerd bleef. De sovjet-regeering neemt de noodige maatregelen om hun zoo spoedig mogelijk hulp te verleenen. auto-ongeval van dr. schacht. In Dahlem is gistermiddag de auto van den president, der Duitsche Rijksbank, dr. Schacht in botsing gekomen met een an dere auto. Dr. Schacht zelf bleef onge deerd. maar zijn chauffeur werd ernstig aan den rug gewond, terwijl twee inzit tenden van de andere auto lichte verwon dingen opliepen. een avontuur van minister thomas. Minister Thomas was gisteren met eenige vrienden uit visschen in een open motorboot langs de kust bij Shorehatn Op ongeveer 4 K M. uit de kust weigerde de motor en de boot begon hulpeloos rond te drijven, daar er een vrij sterke zee stond. D£ opvarenden hebben toen hun aaneen gebonden zakdoeken als noodsignaal aan den mast bevestigd; de kustwacht te Sho- reham merkte dit signaal spoedig op en de reddingboot heeft de heeren behouden aan den wal gebracht, met achterlating van de vangst. Thomas en zijn vrienden verkeerden in uitgeputten staat, toen de reddingboot hen bereikte. W. S. te L. Een cursus in machine- zetten wordt gegeven aan de Haagsche Ambachtsschool. G. H. O. te V. Van het bestaan van een cursus in zadelmaken is ons niets bekend. C. C. te L. Lisse, Sassenheim, Oegst- geest, Leiden, Alphen. Zwammerdam, Bodegraven, Woerden de Haar. Zuilen. Totaal 70 K.M.; Zuilen, Utrecht, de Bildt, Huis ter Heide, Soesterberg, Soest-, Totaal 23 KM.; Lisse. Leiden, Woerden, Harme ien, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Soest. Totaal 87 K.M. F. W. M. te L: Uw aanslag is juist berekend. G. D ie L U woont vermoedelijk om zuiver persoonlijke redenen niet ter plaatse waar u werkt. Met het inkomen heeft dit elders wonen niets te maken. De kosten verbonden aan dit heen en weer reizen mogen niet in mindering wor den gebracht. U verstrekt te weinig gegevens, zoodat wij niet kunnen nagaan of uw aanslag juist is. Indien wij de cijfers van de diverse kolommen van uw aanslagbiljet weten, zullen we wellicht kunnen consta- teeren of zij juist zijn. Mevr. den Bte L. Er doen zich inder daad hier ter stede nog eenige gevallen dier ziekte voor. Gebruik van ongekookte karnemelk is vooralsnog te ontraden. B. te L. Leiden. Leiderdorp, Hazers- woude, Boskoop, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven Gelkenes Nieuwpoort, Goudriaan, Neder-Slingelatid, Schelluinen, Gorinchem, Sleeuwijk, Wou- drichem, Rijswijk, Giessen, Neer- en Op- Andel, Veen, Wijk, Aalburg. Heusden. Totaal 83.5 KM. Bovenstaande route geldt alleen voor fietsers. Voor auto's is de weg aldus: Leiden, Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Gouda, Stolwijk, Bergam bacht, Bergstoepscheveer. Lekdijk, Groot- Ammers, Giessen-Oudekerk, Giessendam, Gorinchem, Heusden. Totaal 97 2 KM. Van L. te L. Het secretariaat der Ver voor Rheumatiekbestrijdillg is gevestigd Balistraat 55, Ben Haag.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9