R. HW FRUITSODA zegt niets LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 13 September 19] PARLEMENTAIR OVERZICHT CORRESPONDENTIE. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. TWEEDE KAMER. HET UNIFORM-VERBOD AANGENOMEN. De Kamer heeft nadat dr. F. Rutgers, oud-gouverneur van Suriname, was toe gelaten en beëedlgd als lid het wets ontwerp van Minister van Schalk Inzake het uniform-verbod behandeld en aange nomen. Men weet, dat strafbaar wordt het in het openbaar dragen of voeren van kleedlng- tukken en opzichtige onderscheldlr.gs- teekenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkundig streven. Reeds de eerste spreker, ds. Llngbeek, bracht een strijdvraag aan de orde. Zal de uniform der Roomschc Graal-melsjes on der dit wet)e vallen? Neen! heeft de Mi nister in de stukken gezegd. Ja! zei de heer Llngbeek. en hij voegde er bij: de Pauselijke vlag ook. Hij was van oordeel, dat de katholieke kenteekenen wel degelijk ook een staatkundig streven uitdrukken, en daarom onder het ontwerp dienen te vallen. Maar de heer Westerman was van oordeel, dat het ontwerp reeds nu te ver ging en zelfs menschen zal kunnen tref fen, die een eenvoudig partij-insigne dra gen. HIJ vond dit een ongemotiveerde aan randing van de vrijheid. Men heeft zoo betoogde hij op straat veel meer last van het gepeupel, dat de politie sart en hoont, dan van de fascisten, die volstrekt nog niet tot eenlgc machtsontwikkeling zijn gekomen, en die, overal in het land last hebben van aanranding en vervolging. De heer Westerman verklaarde intusschen voor het ontwerp te zullen stemmen, maar dan „op afbetaling". d.w.z in afwachting van andere maatregelen tegen terreur en ten bate van onze nationale eenheid. De heer Boon stemde mr. Westerman toe dat met dit wetje de misstanden nog niet voldoende en volledig bestreden zullen zijn, maar het misbruik van distinctieven en de machtsontwikkeling van part. korpsen op staatkundig gebied worden er toch door te gengegaan. Én terwijl de heer Westerman 't vormen van particuliere korpsen vergoe lijkte en verklaarde als middel van zelf verdediging, riep de heer Boon uit. dat alle machtsvorming naast de offlcieele staats organen ten eenenmale ontoelaatbaar is. Dezelfde afgevaardigde stelde in het licht, dat wel degelijk ook de A. J. C. onder de verbodsbepaling zal vallen. De leider der sociaal-democraten, de heer Albarda be twistte dat echter, en heeft overigens van zijn kant geprotesteerd tegen elke aantas ting der meenings-vrilheid van andersden kenden en sprak er zijn teleurstelling over uit, dat er nog steeds geen verbod van par- tijkporsen ls uitgevaardigd. Hij heeft in den breede op het gevaar van dergelijke korpsen gewezen en vroeg dringend maat regelen daartegen, evenzeer als hij zou xvenschen. dat de Minister van Onderwijs in dc school-reglementen bepalingen liet opnemen tegen het dragen van politieke ondcrscheldingsteekenen door de school jeugd. De katholieke heer Schaepman verde digde het wetsontwerp met overtuiging. Hij wees op het provoceerend optreden der nationaal-soclalisten in Limburg en Nijmegen. Het was deze afgevaardigde, die er op wees dat ook het meevoeren van politieke vlaggen en vanen dikwijls een uittartend karakter draagt en daarom evenzeer ver boden moet worden. Dit is zei hij geen aantasting van de vrijheid, maar een klein offer ln het algemeen belang. En ds. Zandt, die de Graal-unlformen onder dit ontwerp ook strafbaar vond. wilde speciaal een verklaring, dat het dragen van Oranje nooit strafbaar zal zijn. De heer Van Dijk zag ln het wetsontwerp slechts de eerste stap, die door andere moet worden gevolgd, om allerlei politieke provocaties ln den ver volge te voorkomen en te beletten, van welke zijde die ook komen. Ook de heer Joekes verdedigde, namens de vrijzinnig- democrcaten. het ontwerp, betoogend dat tegen alle richtingen gelijkelijk moet worden opgetreden, en prof. Visscher gaf als zijn meening te kennen, dat het eigen lijk alleen gaat om de souvereiniteit van den Staat, van de Regeering en dat, wan neer deze krachtig gehandhaafd worden, allerlei demonstraties vanzelf moeten wor den geweerd. Nadat de heer Snoeck Henkemans het ontwerp nog had verdedigd en de heer Schalker het had bestreden, heeft minister van Schalk zijn ontwerp nader toegelicht. Hij heeft er daarbij den nadruk op ge legd. dat het ontwerp niet tegen een be paalde partij of beweging is gericht, wel is een maatregel tot orde-handhaving. een maatregel van preventief karakter, ge richt tegen politiek-militaire krachts ontwikkeling, die vaak een bestrijding is van het gezag. Alle onderscheidlngs-tee- kenen en kleeding, welke orde en rust ln gevaar brengen, worden door het ontwerp getroffen. En de Minister sprak als zijn meening uit, dat de rechterlijke macht, gedragen door het vertrouwen van het overgroote deel der bevolking, met de toe passing niet veel last zal hebben. Zoo zal de rechter omtrent de A. J. C. moeten be slissen. doch wat de Graal betreft her haalde de Minister dat aan deze beweging elk staatkundig streven vreemd is. Na tuurlijk zoo verklaarde Zijne Excellentie zal het dragen van oranje en rood-wit- blauw niet onder de wet vallen, maar wan neer het gedragen wordt om te spotten of te krenken, zal er tegen opgetreden moeten worden. Bij de artikelen kwamen drie amende menten aan de orde: een van den heer Boon, om ook het uitsteken van partij- vlaggen en andere politieke emblemen on der de wet te doen vallen: één van den heer Albarda om het dragen van vlaggen en banieren in optochten buiten te wet te stellen: één van den heer Westerman. om ook het dragen van niet-opzichtige revolu tionaire onderscheidingsteekenen strafbaar te stellen. Na eenig onderling debat tus- schen verschillende afgevaardigden, neeft de Minister die amendementen ontraden. Het uitsteken van vlaggen acht hij een materie voor de gemeentelijke autoriteit en bovendien moeilijk te regelen; het mee voeren echter van vlaggen en opschriften in optochten, die een staatkundig streven beteekenen. kan een uittartend karakter dragen; het verbieden van kleine insignes gaat te ver. Na welke bestrijding de heeren Boon en Westerman hun voorstellen in trokken en dat van den heer Albarda met 56 tegen 26 stemmen werd verworpen (voél de socialisten, de communisten, de katho liek Arts en de christen-democraat Van Houtenl. zoodat ook het meevoeren van politieke vlaggen, banieren en opschriften to optochten verboden zal zijn. Toen kwam de stemming en daar bij werd het wetsontwerp met 56 tegen 24 stemmen aangenomen. Er tegen stemden de sociaal-democraten, de communisten en de revolutionaire socialist Sneevliet. Zoodat de sociaal-democraten, die het wetsontwerp met gejuich hadden binnen gehaald en begroet, er zich tenslotte toch nog tegen verklaarden, waarschijnlijk om dat het amendement-Albarda was ver worpen. Vlak voor de stemming had de heer ds. Llngbeek zich verwijderd, omdat het wetsontwerp naar hij in een korte verklaring zelde wél „de Pauselijke vlag" toeliet. AVONDVERGADERING. WERING VAN BUITENLANDSCHE STUDENTEN. In de avondvergadering heeft de Kamer behandeld het wetsontwerp van minister Marchant, dat hem bevoegdheid geeft bui- tenlandsche studenten den toegang tot onze Universiteiten te ontzeggen. Tegen dit ontwerp hebben de heeren Van der Waerden en Boon ernstige be zwaren doen hooren. Zij meenden, dat Ne derland hiermede de klok terug zet; dat 't eigenlijk een aantasting is van het asyl- recht; dat het bovendien onnoodlg is, om dat er van toevloed van buitenlanders niet kan worden gesproken. Zij ondersteunden uitdrukkelijk het adres van de vele hoog leeraren. die zich tegen het ontwerp heb ben verklaard. Minister Marchant zette daarop uiteen, dat het hier een preventieve maatregel be treft, Wanneer hij gewacht had. tot er wer kelijk een groote toevloed zou zijn geko men. zou hij te laat hebben ingegrepen. De Minister moest dus vóór zijn. Hij zal waarlijk geen willekeurige macht uit oefenen en ls bereid de hoogleeraren te hooren, alvorens den maatregel te nemen. Maar men mag niet het risico loopen, dat Nederlanders geen plaats kunnen krijgen omdat er te veel buitenlanders zijn. Als de hoogleeraren en de heeren Van der Waerden en Boon dit ook niet willen, zul len zij het ontwerp moeten steunen, om moeilijkheden te voorkomen. Hierna volgden replieken, waarbij nog eenlge andere sprekers. De Minister heeft daarop verzekerd, dat vreemdelingen, die hun voorstudie reeds afgesloten hadden, toegelaten zullen worden. De maatregel zal slechts worden genomen bij uiterste noodzaak, en enkel en alleen om achterstelling van Neder landers te voorkomen. Na deze mededeeling verklaarden enkele leden voor het ontwerp te zullen stemmen. Het werd aangenomen met 41 tegen 10 stemmen (tegen: socialisten, communisten en de heer Boon). DEPARTEMENTALE INDEELING. Na kort debat werd eveneens aange nomen het wetsontwerp tot wijziging dei- departementale Indeeling, met name van de ministeries van sociale en economische zaken. HAGENAAR. RECLAME. LIMONADEFABRDEK TE LEIDEN. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Voor mooiweerilefhebbers, die bij droge of natte weiden geen belang hebben, is het tot op heden najaarsweer bij uitnemend heid. De boer echter ziet met zeer veel verlangen uit naar wat regenwater, want het zijn vooral de hooge weilanden, die daar reeds groot gebrek aan hebben. De grasvoorraad is dan ook sedert einde Aug. aanzienlijk gekrompen. De melkproductie gaat sterk achteruit en dit maakt de si tuatie ten opzichte van een geforceerde afslachting van melkkoeien om tot beper king van melk- en zuivelproducten te komen zeer moeilijk. Het is te verwachten dat men aan de crlsisrundveecentrale dan ook om deze redenen de afslachting nog wel uitstelt, en indien in het najaar geen groote aanvoeren ter markt komen, kan het nog wel eens afstel worden. Te meer daar de gebruiksveeprljzen zelfs nu al op- loopen In het begin dezer week waren de aanvoeren over het algemeen wel iets grooter; doch niettemin kon alles goed worden opgeruimd. België was ook weer aan de markt, zelfs werd mager vee voor de mesterij naar onze zuidelijke buren verkocht. Alles tot eenigszlns hoogere prijzen, Voor het aangevoerde slachtvee was eveneens een behoorlijke vraag en hoewel men door de oploopende prijzen de aanvoeren wat hooger had opgevoerd, leden de prijzen er toch niet onder. De vorige noteeringen hielden stand. Dank zij duurder varkensvleesch. neemt de binnenlandsclie vraag naaf lams- en schapenvleesch met den dag toe. Ook de vetschaarschte ls de oorzaak daarvan. Oude vette schapen waren dan ook weer goed te verkoopen en de prijzen trokken Iets aan. De varkensstapel schijnt thans reeds dei-mate Ingekrompen, dat er in de zuidelijke streken van ons land zoo weinig zware soorten voorhanden zijn. dat men zich uit het Noorden moet voorzien. Er werd in enkele gevallen reeds boven de 20 cent betaald. De prijzen zi.in thans van 1920 cent per pond levend gewicht. VAN DER S. J. B., te L. Uw „Ingezonden" berust vermoedelijk op een misverstand. Het be stuur der 3 Oct. Ver. heeft er geen oogen- blik aan gedacht om een Limburgsch muziekkorps te engageeren. Wel komt het korps der Koloniale Reserve uit Nijmegen doch de eenlge betaling, die "dit ontvangt, is vergoeding van reiskosten. AALSMEER. De moeite waard! De bloemist C. Maarsen Azn., aan den Uiterweg. had het geluk bij het visschen een karper te verschalken, die ruim 24 pond woog. Met behulp van een paar per sonen. die ln de nabijheid waren, kon men met veel moeite en tact de visch binnen boord halen. Ongetwijfeld een zeldzaam buitenkansje! De nieuwe brug. De nieuwe brug ln den primairen weg over de Ringvaart ls nu voor het verkeer opengesteld. Wegens het ophoogen van een gedeelte van den Aalsmeerderdijk naar den primairen weg wordt het verkeer vanuit deze gemeente in richting Haarlem en Schiphol, dat anders over de Ring- vaartsbrug plaats had, nu over de primaire brug geleld. Het Plaatselijk Crisiscomité. Het Plaatselijk Crisiscomité, dat hier sinds zijn oprichting reeds veel en nuttig werk mocht doen in verband met het leni gen van den allerergsten nood van menig burger in dezen donkeren tijd, heeft zich genoodzaakt gezien een oproep tot de bur gerij te richten. De geldmiddelen toch zijn zoo goed als geheel uitgeput en waar wel zeker is, dat in den komenden winter zware eischen aan de kas zullen worden gesteld, zal in de eerste helft der volgende maand een collecte langs de huizen der in gezetenen worden gehouden, terwijl boven dien een „vlaggetjesdag" zal worden geor ganiseerd. Bij het gehouden toelatings-examen der Rijkstuinbouwschool voor Bloemen teelt zijn geslaagd: A. Alderden, J. J. Al- derden, A. Heeren, K. Keessen, allen al hier; A. G. Blankenberg, Overveen; G. van Klaveren, J Klok, F. Koster. H. A. Robert, J. Stuwe, allen te Amsterdam; W. A. v. d. Mye, Heemstede; J. Padt, Zandvoort; J. H. Terhorst, Utrecht; J. Seffinga en W. v. d. Veen, belden te Haarlem. HAARLEMMERMEER. ERNSTIG ONGELUK TE HOOFDDORP. In den toren van de Ned. Herv. Kerk. Gistermiddag omstreeks 3 uur heeft in den toren van de Ned. Hervormde Kerk aan den Hoofdweg te Hoofddorp een ernstig ongeluk plaats gehad. Nadat de echtgenoote van den koster, den heer de B. op den weg bij de kerk op den uitkijk had gestaan naar een begrafenisstoet, en dezen had zien aankomen, was zij naar boven gegaan in den toren om de klok te luiden. Toen plotseling het klokgelui niet meer werd vernomen en een poosje daarna ook niet weder werd gehoord, begaven de huisgenooten zich naar boven en vonden juffr. de B in bewusteloozen toestand op den grond liggen. Direct werd de hulp. ingeroepen van dr. Bult, die haar met hulp van de wijkzuster e.a. door-middel van een ziekenraam uit den toren naar de aangrenzende kosters woning droegen, hetgeen niet gemakkelijk ging met het oog op de groote omzichtig heid waarmee dit gebeuren moest. Vermoedelijk is juffr. de B., die een zware hersenschudding heeft bekomen, tijdens het luiden van de klok onwel ge worden. van de trap gevallen en met het hoofd op den grond terechtgekomen. Het bewustzijn was 's avonds nog niet teruggekeerd, zoodat van haar toestand nog weinig valt te zeggen Ongeluk. Een wielrijder, de hggr S. uit Haarlem, wilde zich onder het fietsen overtuigen of zijn bagage nog aanwezig was. Hij kwam hierbij met zijn hand zoodanig fusschen de spaken van het wiel bekneld, dat twee vingertoppen bijna geheel werden afge- kneld. Hevig bloedend begaf de man zich naar een dokter om verbonden te worden. Inbraken. Bij bewoners in de omgeving van Sloten hebben 's-nachts ongewenschte bezoekers zich toegang verschaft tot de achter de woningen staande schuren. Bij een hunner werd een nog in uitstekenden staat ver- keerend rijwiel ontvreemd. Ook werden eenige lantaarns vermist. HILLEGOM. Deelnemers aan route van het défilé. Het défilé der schoolkinderen op den feestdag van morgen zal opgesteld worden als volgt' 1 Tamboer; 2. St. Josephschool; 3. Muziekkorps; 4 Openbare Schooi: 5 Chr. Burgerschool: 6 Julianaschool; 7 School met den Bijbel; 8. R.K. U.L.O. School; 9. Muziekkorps; 10. St. Martinusschool; 11. Openbare UL.O School. De te volgen wegen zijn: Wilhelminalarin beide zijden van den Endelaan. Molen straat, 't Hof langs het Raadhuis, Raad huisstraat, Krochtstraat, Meerstraat, Prins Hendrikstraat, van Meerbeekstraat, Raad huisstraat, 't Hof en aldaar ontbinden. Het bloemencorso voor kinderen vangt om 1 uur aan ln de Sixlaan, vanwaar naai de Jhr. Mockkade gegaan wordt. Om 1.30 uur beginnen daar de kinderspelen al. Crescendo speelt 's middags en de Hill. Harmonie Kapel 's avonds KATWIJK. Loop der Bevolking. Vertrokken: D. Parlevliet met gezin, van v. d Piaskade 14 n. Polen J. A. Dale- bout, van Zuidstraat 113 n. Putschelaan 32a, R'dam P. Heemskerk met gezin van Overrljn 9 n. Rijnsburg, Vliet Z.Z. 37 Th. C. Droogh van Overrljn 7 n. Duitsch- land Essen, Ruhr G. Hartog van Zee hospitium naar Schiedam, Gemeente Zie kenhuis J. E. Richardson, van 3e Ka naalstraat 1, n. Ie Groenesteeg 14 boven. Lelden J. M. Castenmlller. van Zeeweg 1 naar Oudenbosch, Kweekschool Sacré- coeur J. J. M. Bernhardt van Overrijn 7 naar Mauvestraat 27II. Amsterdam G. P. Keukens van Overrijn 7 naar Belgie, Henegouwen, Sem. St. Augustinus te Ger- pinna. Ingekomen: A Oenema, van Warmond, Heerenweg A. 103 n. Zuidstr. 51 J. G. Koers met gezin, van Hilversum, Hyacin tenlaan 26 n. Nw. Duinweg 50 F. Ph. Meijer, van Lelden, Hoogl. Kerkgracht 34 n. van Meiskade 85 C. Ouwehand, van Leiden, Hoogl. Kerkgracht 34 n. van Meis kade 85 T. Zwanenburg, van Oude Sin gel 170, Leiden, n. Waaigat 9b C. H. Stouten, van Oude Singel 170, Leiden, n. Waaigat 9b J. A. v. Rossum, van Papen- drecht, Westeind 47 n. Duinoord 19 J. W. Barnard met gezin, van R'dam, P. de Hoochstr. 25b, Varkevisserstraat 60 M. A. Bruna, van Bockel A. no. 1 n. Overrijn 2 A. W. C. Verhees, van Bussum, Wil lemslaan 16 n. Badstraat 3. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw-wintercursus. Blijkens een advertentie in dit blad zal de afd. Katwijk der Alg. Ver. v. Bloemb. cultuur trachten dezen winter een 2 jarigen Tuinbouw-win tercursus te houden. Hiervoor moeten een bepaald aantal leerlingen zich aanmelden. Juist in dezen tijd, nu zoo intensief mogelijk gewerkt moet worden om zich te kunnen hand haven, zullen de jonge tuinders ongetwij feld hun best willen doen om hun kennis op tuinbouwgebied te verrijken. En zulk een cursus is hiervoor een prachtgelegen- heid. Ook van omliggende plaatsen mogen jongelui zich aanmelden. NOORDWIJK. Adres aan den Baad. Door de bewoners van de Schevening- schestraat is een adres gericht aan den raad, waarbij wordt verzocht deze straat in behoorlijken toestand te brengen en te bevorderen, dat deze straat eigendom van de gemeente wordt. NOORD WIJKERHOUT. Veiling „De Eendracht". De veiling „De Eendracht" houdt van heden af alleen veiling op Maandag, Woensdag en Vrijdag en wel zoolang, als de aanvoer bevredigend bb'jft. Bij den winkelier Brugman, werden de etalage-ruiten ingegooid. OEGSTGEEST. Mooie onderscheiding. Op de groote Bloemententoonstelling van de Koninklijke Tuin- en Landbouw Maat schappij te Antwerpen, behaalde de firma G. Lubbe en Zn. alhier, met een inzending van door haar gewonnen Tritoma's een Gouden medaille met lof der jury plus een eersten eereprijs zijnde een zilveren coupe de Martougin en eec eereprijs geschonken door de stad Antwerpen bestaande uit kristallen bocaal met inscriptie. Deze groep was op smaakvolle wijze gearrangeerd door de firma Weekhout te Dordrecht. De bloeddorstige honden. Wederom heeft een hond in het nach telijk uur een jacht gehouden achter de schapen van den landbouwer A. U. Een vijftal schapen werd licht gewond, terwijl een tweetal in de sloot werd gejaagd. Hoewel de politie spoedig ter plaatse was, kon de hond niet worden neergeschoten, daar deze reeds was gevlucht. Een verder onderzoek wordt voortgezet. Ongenoode gasten hebben in het nachtelijk uur een bezoek gebracht bij den heer Z. langs den Rijksstraatweg. Door een ruit te verbreken werd de toegang verschaft, doch de hond joeg den inbrekex op de vlucht. Er wordt niets vermist. Nog steeds wordt door verschillende landbouwers aangifte ter secretarie ge daan van mond- en klauwzeer onder hun veestapel. Van gemeentewege worden d« voorgeschreven kenteekenen geplaatst. Door mej. M. O. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van haar rijwiel, hetwelk zij in den tuin bij haar woning had geplaatst. Door de gevonden. Het was door een zekeren J. T. F. te Leiden medegenomen en in een steeg achter gelaten. De politie heeft de zaak verder in onderzoek. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Veel bloemen verlangen naar een flinke bui. Komt deze, dan zal de aanvoer spoedig zeer groot zijn. De kwaliteit begint van de droogte te lijden. De prijzen zijn maar zeer pover. Betaald werd: He'.ianthus 20— 35 ct., Montbretia 8—14 ct., Zinnia's 15—35 ct., Dahlia's 2045 ctPompon-Dahlia's 10—15 ct., Anjers 15—30 ct., Gladiolussen in diverse kleuren 15—35 ct.,, Auratum f. 6.50 —7.10, Chrysanthen 15—25 ct. .Asters 10—15 ct. Rozen per bos 8—14 ct. De Bloembollcnsaneering. Volgens de nieuwste regeling behoeven bona fide bollentrekkers die over 1931 en 1932 de leverbare bollen uit eigen kraam geheel gebruikten in eigen trekkersbedrijf, geen leverbare bollen volgens het sanee- ringsplan in te leveren. Naar wij echter vernemen komt het zoo goed als niet voor, dat een kweeker alle leverbare bollen voor zijn trekkersbedrijf gebruikt, daar sommige soorten hiervoor te duur waren, of weer andere soorten die zich niet laten broeien. Hiervan zal dus niemand, of bijna niemand kunnen profiteeren. VALKENBURG. DE JAARLIJKSCHE PAARDENMARKT. Droevig tijdsbeeld. Gisteren werd, der traditie getrouw, de jaarlijksche paardenmarkt gehouden. Dit maal was, zeker door de treurige tijds omstandigheden,, de aanvoer heel weinig voor onze gemeente. Ongeveer 200 paarden j. en enkele veulens waren aangevoerd. De i handel was traag. Wanneer wij in de geschiedenis bladeren HEDEN: Lammermarkt: Tentsamenkorast des Heils; 8 uur nam. Stadszaal: Feestavond N.O.MATi 8 uur nam. Voorschoten (Muziektent) Vrije Evang. Gem.; 8 uur nam. Donderdag. Pieterskerk: Concert v. Isterdael, 8 Swaap en Leo Mens. 8.15 uur nam.' Vrije Evang. Gem.: Spr. de heer K zendai. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u r.si „Einmal möchte ick keine Sorge haben" Zondag nam 2 uur 4 uur 3U en s i Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur naj „Emma". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 u. 30 en 8 uu| Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nu „De Vrouw beveelt". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uul Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur 1 DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gentel kunde: Consultatiebureau voor moellïji kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Tot e met 16 Augustus gesloten. Inenting l diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve i neeskunde: Consultatiebureau voor AlcJ holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Singel. Geopend in November. Deceml Januari en Februari van 10—3 un in Maart, April en Mei van 104 uur Juni, Juli, Augustus en September n 10—5 uur In October van 104 uur Zi dags vanaf halféén. Entrée Zondags teloos, Maandags 10.25, overige f. 0.10. dagi Rijksmuseum van Oudheden, Rapento: 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 r tot 1 April van 104 uur, 1 April—1 van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 10- uur. Zondags van 14 uur Entrée dags f. 0.25, overige dagen f0.10. Ethnographiscb Museum, Rapenburg I —69 en Breestraat 18. Op werkdagen u) 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overigf dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werfil park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zatef dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks vsj 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April— 1 Oct. van 9- en U/26 uur. Zaterdags tot 5 uur. 1 Ociij ber—31 Maart 9—4 uur. Op Zonttea dÓorloopend geopend van 104 uur. KaJ teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappiiij Museum (Stationsweg): Alle werkdag behalve 's Maandags van 10—4 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Tot 1 September iederen werkdag van 9—1! a 1'/:—5 uur. 's Zaterdags 9—12. Koste!t| Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): opend op werkdagen van 1.304.30 nam. Zondags gesloten Rijksmuseum voor geologie en mineiij logic (Garenmarkt): Op werkdagen 9—12 en 1'/»4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst oil apotheken wordt van Maandag 11 tot e met Zondag 17 Sept. a.s. waargenoms door apotheek: D. Pelle, Kort-RapenM 12, telef. 594, en dan getallen van enkele duizende] lezen en zelfs van het feit dat rijf 9 twintig jaren geleden aanvoeren va 700 a 800 stuks geen zeldzaamheid ware» dan ls het nu wel een droevig tijdsbeeld. Schietwedstrijd Valkenburgsche Burgerwacht. De „Valkenburgsche Burgerwacht" hiS onder leiding van haar commandant, o heer P. Koot, de jaarlijksche onderMSJ schietwedstrijd op de banen te KatwJI Er werd geschoten op schijf Burgerwaca telling 110 en elke deelnemer deed1 schoten met 1 proefschot. Tevens «e verschoten de wisselbeker, geschonK" door den burgemeester. De uitslag van de wedstrijd is: le E Imthorn 92 punten; 2e pr. P. v. Stijn 90P- 3e pr. Jan v. Dijk 89 p.; 4e pr. Chr. l® horn 89 p.; 5e pr. P. Koot 85 p.; Pr', Noort 83 p.; 7e pr. A. de Roode 81 o_. pr. C. Korpershoek 78 p.; 9e pr. Anffl- Roode 78 p.; 10e pr. Mart. v. Stijn Ej» De rozenprljs werd gewonnen door heer H. Imthorn met 4 rozen. Op de wisselbeker werd beslag L door den heer P. v. Stijn met 49 pun Het was een spannende, geanunee wedstrijd. ctiin, Ten huize van den heer M. H. v. de voorzitter, werden door dezen nwi toepasselijk woord de prijzen aan ae t lukkige winnaars uitgereikt. VOORSCHOTEN Dc Arbeidsbemiddeling- Bij het correspondentschap der 8 J9j bemiddeling alhier, staan als werrf niet- den ingeschreven: 15 timmerlieden, j selaars, 6 opperlieden, 5 grond we schilder, 36 land- en tuinarbeiders, j arbeiders, 1 loodgieter, 1 talti'dw* rietdekker, 3 bankwerkers, 4 co cd-| 1 radio-techniker, 1 betonwerker, 1 fe flr 1 schapsmid, 1 schoenmaker, 1 stu. mach. houtbewerker, 1 monteur, 'jje/d ciên, 1 kantoorbediende, 1 *abrie ,jiiaoi. Ij 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 sun goudsmit, 1 bakker. Totaal 109-

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6