ONTSIERENDE RECLAM LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 5 September ij INGEZONDEN. VISSCHERUBERICHTEN. LAND- EN TUINBOUW. SCHADE AAN STADSCHOON! KERK- EN SCHCÜLNÏEUWS RADIO-PROGRAMMA. (Bulten verantwoordelijkheid der Red) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE NIEUWE LEIDSCHE STADHUISPLANNEN. Waar lk vroeger reeds uiting gal aan mijn warme belangstelling inzake de Leid- scne Stadhuisplannen, moge het mij ge oorloofd zijn andermaal mijn Leidsche vrienden daarvan te doen blijken. Vooreerst dan door te zeggen hoezeer het mij spijt, dat in de Lakenhal niet tegelijk met de nieuwe plannen, ook nog eens het plan Dudok is tentoongesteld geweest; een vergelijking ware zeer leerrijk en belang wekkend geweest. Ja, dat plan Dudok dat verworpen werd omdat het niet passen kon tusschen de voortbrengselen van schoonc bouwkunst, die bloeien aan de oevers van Nieuwe Rijn en omstreken! Maar zoowat alles wat in den laatsten tijd ln het Centrum is gebouwd of ver bouwd werd ge- of herboren in laten we voor plaatselijk gebruik maar zeggen in een „Mertens- of in een Dudokstijl." Als de Leidsche zakenlieden, en dat zijn toch de Slandaardburgers, die ook Lieven de Key hebben laten bouwen zóó door gaan, dan zie ik reeds in den naasten toe komst een omgeving ontstaan, waarin een Dudok- of Mertens-stadhuis wonderwel zou passen Zoo nu het uitgevoerde ontwerp Blaauw daar wel in passen denkt U? Tot mijn spijt heb ik nog niet vernomen of soms iemand weer een Hjst van 183 leelijkvinders bijeen heeft gebracht, Eventueele IJveraars in die richting zij meegedeeld, dat ik alleen het ontwerp B, al 183 keer leelijk vond, en dat het mij zeer waarschijnlijk voor komt, dat er nog veel meer zulke enthousiasten te vinden zouden 'zijn. Kijk, toen Lieven de Key begon te bou wen vond hij al een stuk gevel Dat liet hij lustig staan; doch al liet hij zich zelfs in zijn afmetingen er door beïnvloeden, hij bouwde in zijn eigen stijl. Toen later de muur van de Key moest worden verlengd, geschiedde zulks bij herhaling „vrij een voudig" in de destijds gebruikelijke stijlen. De doorloopende lijst met de pinakels bracht de eenheid, totdat men vond, dat de gevel te lang werd; toen sloot men de pinakelrij met het klokkenstoeltje af. Maar nu! Nu wil men den gevel verlengen in zijn ouden stijl. In welken der 4? In L. de K.'s stijl, waarvoor de anderen dan maar moeten wijken! Nu is het behoudens met het oude monument vrij stellig zeer sym pathiek, maar dan toch zoo als het „ge geven en gebleven" is, sprankelend en le vend en niet in een verbeterden, lees ge- normaliseerden of versaaiden staat. En wat is dat voor een argument, dat de gevel beter worden kon, indien het bordes in het midden kwam! Welk een verheuging der kleine zielen! Wie zou dat in de smalle straat ooit kunnen zien of waardeeren? Neen. dat is zoo'n echte teekenplanken- vondst, geen schoonheid ontsproten uit de fantasie van den architect zonder fan tasie geen bouwkunst maar afgelezen van de teekenplanken zonder met het hoofd in tie straat te hebben geloopen; van dien zelfden teekenplank waarop door zoo vele bou wkunstenaars de fraaiste looze geveltoppen zijn geschapen of de interes santste „gotische" voorgevels van labo ratoria of musea die overigens slechts voorzien zijn van blinde zijmuren. Teeken plank-architectuur, geen uiting van een levende verbeelding. En wat is dat voor een plein, dat dan zeker wél moest passen in de omgeving van N Rijn en Botermarkt? Een plein met een dooden hoek en waarop eigenlijk geen verkeer mogelijk is; een nutteloos en onbenut plein! een plein dat alleen maar dienen moet om het Visch- marktgebouw weg te kunnen stoppen ach ter het Breestraatgebouw. Nu daar zal het dan staan, zielig weggemoffeld en leu nend tegen een paar overgebleven pandjes aan den Maarsmanssteeg. En wat voor een gebouw? Om dat mooi te vinden is een Commissie noodig: alleen brengt niemand dat voor elkaar! De Noordgevel is toch wel van een onge repte saaiheid en een sjofele geestes armoede; de Oostgevel, die op het pleintje uitkomt geeft in zijn verdeeling wel een staaltje van bloemrijke architectuur, dat kan wedijveren met de slechtste stijlbloe- men die men op het terrein van het Nieuw Acad Ziekenhuis kan plukken. Ergens en ergerlljkers op dat gebied bestaat niet! Al leen kunnen wij de geestige en decoratieve verbinding van N. Rijn en Botermarkt, die de Koornbrug siert: als alle geestigheden rank en licht, van hout met een aardig kleurtje Maar wat nu te denken van een plan, waarop die geestige decoratie wordt verveelvoudigd en als omlijning van een plein woidt gebruikt van een plein, dat in geenerlei organisch verband met de brug staat; en inplaats van rank en licht, van zwaar materiaal als basis van een rondloopend balcon en daarmede drager van den ganschen bouw? De geestigheid verlengd tot een zwaar- op-de-handsche en misplaatste grap! Is er overigens iemand die het nut of de schoonheid van dat rondloopende bal con' kan inzien'' Een marktgalerij onder de ramen van de raadzaal is toch nog wat anders dan een winkelgalerij onder een achtergevel. En wat te denken van den toren? Het massief zoodanig gebroken door 4 groote ramen dat alle gevoel van zwaar te verloren is gegaan en daarop een spits die ni .i. weinig meer is dan een zielig knutselwerk. Zie eens daarnaast de vor men van den ouden torenspits en probeer dan nog een genormaliseerde, gekanali seerde en geknechte saaiheid op prijs te stellen naast de levende renaissance over vloed en overmoed. En al dat schoons her- be.gt in zijn binnenste een dienstgebouw met een modern plat dak, gebouwd om een binnenplein, dat eigenlijk weinig meer dan een lichtkoker is, en waarvan de wanden in een zuiveren Ambachtsschool- of dorps- timmerman-aannemerstijl zijn opge trokken. Staat dit gladde, saaie, leven- en geest- looze schoonheidskampioensel de plaats gaan innemen waar Dudoks fleurige schepping reeds had kunnen staan; moet dit bouwsel, dat door zijn slechte want on evenwichtige massaverdeeling zijn omge ving zou dooden, de plaats Innemen van Dudoks fijne van Kropholler's fraaie of van Mertens' ernstige bouwwerken, die alle de gicndelementen van de schoonheid der omgeving onaangetast zouden laten?! Ja Kropholler's plan. Al wat daar goeds van gedacht, gesproken, geschreven of ge drukt wordt kan men beamen, en tocM en toch kan iemand de vrees bekruipen of het niet wat te veel in een uitgesproken hlstorischen stijl zou uitvallen, of niet de architect ietwat slecht in de omgeving zou passen als hij in een colbertje uit een auto stapte om naar het werk te kijken, instede van te stijgen uit een wiegend karos onder het statig afnemen van een breedgeranden, zwierig gezwaaiden pluim hoed. Als het af ls. zouden we dan Keizer Karei de Groote en zijn Hof niet tegen kunnen komen? Fraaier en hem meer passende troonzalen kan hij vroeger niet ter beschikking hebben gehad Ls het wel zeker, dat de leden van den gemeenteraad onder rr.oeelijk minder opgewekte debatten niet konden gaan droomen over Koning Arthur en zijn Ridders van de Ronde Tafel? De omgeving zou er toe kunnen leiden. Voorwaar is het een sympathieke ge dachte om den toren in den oorspronke- lijken vorm te herbouwen, maar wordt die toren niet te klein voor het verdubbelde gebouw en de zich uitbreiden' it stad? En hem te verlengen; ja, hoe? En wat zou er dan terecht komen van de verhoudin gen van dat aardige Vaderlandsche Ge schiedenis gevangenpoortplein„je? En de andere toren uitstekend boven de Breestraat-gevel geeft nu zoo'n beetje het gevoel van een familieveete. Oom Toren is kennelijk van dezelfde familie maar kijkt toch wel wat te strak en te misprijzend neer op dat jolijtige, ietwat ooersche ge- flierefluit van dien Lieven dc Key daar onder hem. Neen deze Heeroom Toren is nog te streng! kijk, de Camponile van Giotto rijst als een blanke uloem boven Florence op; zooiets hadt men ook van Dudok's toren kunnen gaan zeggen, maar dat heeft niet mogen zijn. Maar ziet nu eens naar Mertens' toren. Het torenlichaam breed, stoer, zwaar; lijkt op de Torre della milizien in Rome. zoowat de oudste toren; op de Camponile in Venetie, op den Domtoren te Utrecht, op allerlei torens van allerlei tijden, 't Is een kerel van een toren en toch beschei denlek een pasje achteruit gegaan- Toch wordt hem nog verweten dat hij modern is en pal tegen het oude gebouw aan is gaan staan. Net of er geen 350 jaren lang moderne 18de, 19de en 20rtc eeuwsche bouwsels pal tegen aan hebben gestaan, en welke' Maar van de Breestraat af. zou mc-n alleen het bovenste gedeelte zien en de spits. En die spits is een kuif. jolijtig en fantastisch, maar toch gebonden in de zelfde profielen als Lieven de Key's top gevels. Die spits is geen familie, maar wel een nazaat van den ouden gevel. En ook de rest van het plan M. heeft zulke fraaie eigenschappen. Wordt daar wel de noodlge aandacht aan gewijd? Wat is de Vischmarktgevel niet mooi opgelost als achtergevel" zonder groote middenpartij met monumentalen ingang, die met den hoofdingang zou kunnen wedijveren. Zeker de gevel is ernstig en gesloten maar past zich wonderwel aan bij de ge vels die C. en A.. P. en C., V en D.. A en BX en Z. en wie men verder nog als. bouwheeren in het Centrum kan verwach ten zich hebben of vermoedelijk zullen laten bouwen. Maar bij alien zakelijken ernst zijn de verhoudingen toch heel wat beter dan bij plan Blaauw en is er een veel fraaier gebruik gemaakt van de trap penhuizen als breking en van de galerij als basis van den gevel. Hoe kundig is door de galerij in de Koombrugsteeg het hoogte verschil BreestraatVischmarkt verdoe zeld, hoe prachtig is het op de binnen plaats benut tot ontwikkeling van een fraai en levendig geheel. Hoe goed is de raadzaal in hel plan ge legen. hoe goed bedacht het open bin nenplein. Gerust er is zeer veel schoons ln dit ernstige plan te vinden. Mag ik dan ook eindigen met den wensch, dat daaraan meer aandacht moge worden gewijd, met veel dank voor de plaatsing en met een vriendelijken groet van STEPHENSON IJMUIDEN, 5 Sept. VISCHPR1JZEN- Tarbot per K.G. f. 0.70—0.60, Griet per kist van 50 KG. f. 25—12, Tongen per KG. f. 1.20—0.50, Middelschol per kist van 50 KG. f.29, Zetschol f.25, Kleine Schol f. 24—3.40, Schar f. 10.50—3.60, Vieeten per stuk f. 16—2.10, Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 4.80, Groote Schelvisch f. 29, Middel Schelvisch f. 19—15, Klein- middel Schelvisch f. 13—5.70, Kleine Schel visch f. 5.50—3.30, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 43—28.50, Gullen per kist van 50 K.G f.10—1.65. Wijting f. 2.80-1.80, Koolvisch per stuk f. 0.28—0.15, Makreel per kist van 50 K.G. f. 13—7.50. Aangevoerd 848 kisten versche haring. Prijzen van f. 63 per kist. Aangekomen 10 Stoowtrawlers. R.O. 15 met f.1743, IJM. 73 met f.4497, IJM. 10 met f.3190, IJM. 112 met f.1718, IJM 133 met f. 1307. IJM. 27 met f. 1083, IJM 238 met f 761, IJM. 183 met f.2028, IJM. 88 met f.991, IJM. 159 met f.1280, 1 logger- K.W 74 met f.780. UITVOERING TUINBOUWSTEUNWET. Aan de besturen der veilingsvereenigin- gen is door de regeeringscommissaris het volgend schrijven gezonden: Reeds bij de tuinbouwsteunuitkeenng 1932 ls het gebleken, dat een registratie der bedrijven, die voor steun in aanmer king komen, niet kon worden gemist. In verband met de op handen zijnde uitkeering voor 1933 en de noodzakelijkheid om zich een juist beeld te kunnen vormen van den omvang van den tuinbouw en de onderscheidene cultures, is het noodig op korten termijn tot een registratie van de tuinbouwbedrijven over te gaan. Met het oog daarop, stel ik er prijs op van u te vernemen het aantal aanvoerders aan uw veiling. Deze opgaaf is noodig in verband met de vaststelling van het aantal formulieren die voor uw veiling noodig zijn. AARDAPPELSTEUNREGELING 1933. In verband met een tot stand gekomen Kon. Besluit, regelende de bevoegdheden van de Nederlandsche Aardappelcentrale, Kazernestraat 3, Den Haag, Telef. 180934, deelt de Ned. Aardappelcentrale mede, dat haar de uitvoering van de steunregeling oogst 1933 is opgedragen. De Ned. Aarciappelcentrale steunt voor deze uitvoering op de medewerking van de gewestelijke aardappelorganisatie. Het adres voor Zuid-Holland is: Directie Gew. Aard. Org.. Anna Paulownastraat 20, 's Gravnhage. Teneinde belanghebbenden met de rege ling op de hoogte te stellen, volgen hier in het kort de voornaamste punten: 1. Het vervoer van alle aardappelen is. behoudens het hierna bepaalde, verboden met ingang van 4 September. 2. Het vervoer kan worden toegestaan op vervoervergunningen, die namens de Cen trale door districtskantoren der geweste- I lijke organisaties, welke op alle plaatsen I van beteekenis worden gevestigd, worden I afgegeven 3. Een bedrag van f. 1,00 (één gulden) per 100 K.G. is verschuldigd, indien op een vervoerverguning aardappelen worden vervoerd in de sorteering van 36—60 m.m. maximium lengte 8 c.m. en bestemd voor binnenlandsche consumptie. 4. Voederaardappelen, exportaardappe len door den Ned. Alg. Keuringsdienst (N.A.K.) goedgekeurde pootaardappelen of eventueel te re-expedieeren aardappelen zijn vrij van dat recht, mits de verzenders zich aan de daarvoor geldende bepalingen onderwerpen. 5. Vrij mag worden vervoerd ten hoogste 10 K.G. aardappelen in de sorteering 35-60 m.m. maximum lengte 8 c.m., kennelijk bestemd voor de consumptie van één per soon of één gezin. 6. Vervoervergunningen zullen slechts aan door de Ned. Aardappelcentrale erken de handelaren worden verstrekt. 7. Voertuigen mogen consumptie-aard- appelen slechts in geplombeerde zakken onder begeleiding eener vervoervergunning vervoeren. 8 Vervoer van de boerderij of bewaar plaats naar een nabijgelegen laadplaats moet eveneens door vervoerbon gedekt zijn. 9. Aardappelen, bestemd voor veevoeder, moeten worden gedenatureerd. 10 de consumptieaardappelen zijn ge classificeerd in vier groepen en wel: ru briek I: Bravo, Zeeuwsche bonte, Zeeuw - sche blauwe, De Wet, Duinaardappelen en daarmede gelijk te stellen soorten; rubriek II: Eigenheimer, Bonte Star, Bevelander Eigenheimer. Eigenheimer Dalgrond le vrucht. Eigenheimers Dalgrond 2e vrucht, Furore Koh I Not. Noordeling, Roodestar, Souvenir en daarmede gelijk te stellen soorten; rubriek III; Alpha Bintje, Eerste ling Erdgold. Friso Gelkaragis, Great Scott, Industrie, Ideaal. King Edward, Majestic, Monocraat. Present, Royal Kidney, Tri umph. Wilde Duke en daarmede gelijk te stellen soorten; rubriek IV: alle zand- en veenaardappelen. 11 De daarvoor aan de telers te betalen minimumrichtprijzen per 100 K.G zijn: voor rubriek I f. 3.00. rubriek II f. 2.00, rubriek III f. 1,50, rubriek IV f. 1,25, indien in de voorgeschreven sorteering van 3560 m.m. vierkante maat wordt afgeleverd, hormaat of rooster van 33 m.m. is hier mede gelijk te stellen. 12. Door de gewestelijke organisaties zal voorloopig 3/4 van de minimumrichtDrijzen- aan den teler worden uitgekeerd. Het in gehouden bedrag zal met het saldo van het heffingsfonds dienen, om uiteindelijk nog in voorraad zijnde partijen te kunnen steunen. Mocht dat saldo daarvoor niet toereikend zijn. dan kan de Centrale be sluiten tot terugvordering van de telers van een zeker percentage od de reeds uit betaalde gelden. Is het saldo gunstig, dan zal aan de telers alsnog het geheel of een gedeelte van het van het ingehouden. 3/4 van den minimumprijs kunnen worden uitgekeerd. 13. Boven deze minimumrichtDrijzen is voor rubriekl, II en III een toeslag te be talen aan den teler voor levering in de periode van 1 December1 Maart van JO cent per 100 K G Maart 20 etApril 40 ct. en Mei tot einde seizoen 60 ct. per 100 K.G Voor zandaardappeten ziin deze be dragen te halveeren. 14. Koopers moeten met inachtneming van plaatseliike betalingscondities. de koopsom betalen aan de gewesten, waar onder de betreffende teeler ressorteert, die op zijn beurt od geldende bepalingen, be taling van het gewest ontvangt. 15. De inkoopprijzen worden door de grossiers voor onkosten, vrachtloonen enz. met f. 1.00 (één gulden) per 100 K.G, ver hoogd: op plaatsen, waar deze onkosten volgens een ontworpen regeling laeer zijn, wordt het surnlus afgedragen aan het ge west voor fondsvorming 16. Directe verkooo van teler aan klein handelaar kan slechts onder inachtneming van alle voorschriften en betaling van de verschulcjigde heffingen en den grossiers toeslag plaats vinden. Anders wordt, geen vprvoerbewijs verstrekt 17. Alle eventueel door de Centrale over te nemen aardappelen moeten worden ge denatureerd en moeen niet meer voor con sumptie wovden verhandeld of aan een fabriek worden afgeleverd. De denatifree- ring geschiedt door en voor rekening van den houder onder toezicht der controleurs van de srew#>stAijikp aardapoelorganisattes of "ar de Centrale. 18 Overtreding van de voorschriften of bepalingen van de Centrale of srewesteliike aardanoeloreanisatie kan worden eestraft. met een eeldhoete' van ten hoogste f ïooon of intrpHungr van erkenning als teler of hor»Hoiaar voor den tiid van 1 tot 10 iaar irtlipHftn{rpn fp verkriierpn OO de disfripfcVnvtfnreri en gewest elite*» kan toren of de centrale Foto Bla Een mooie boomenrij aan den Apothekersdijk en daarvoor alweer misprezen reclamebord! een door vel Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit. De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid iiiHiiiiiiuiiiniinmBmiiniiiiHiiiiii PREDIKBEURT VOOR WOENSDAG 6 SEPTEMBER. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van Mandersloostraat: Nam. 7,15 uur, de heer Wijnen van Oldenbroek. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Drachten (Evangelisatie) E. Emmen te Noordhorn (Gr.). GEREF. KERKEN. Tweetal: te Gorinchem, Th. Delleman, te Aalien en W H. van de Vegte, te Goes. Beroepen: te Wormer, B. E. van Euu- ren te Kemelum. GEREF. GEM. Beroepen: te Bruinisse, J. S. Barth te Borsselen. NA DE VACANTIE. Het Zenclingsbureau te Oegstgeest, gno 6074, verzoekt ons plaats voor het volgenue: I Het begin van deSeptembermaand is 1 voor ons steeds een moment, waarvan wij I den ernst sterk gevoelen. Achter ons ligt dan de eerste helft van het jaar samen I met de vacantiemaand, die voor onze i financiën steeds zéér ongunstig is. En vóór ons ligt de tweede, kleinere helft van het jaar, die een buitengewone krachtsinspan- I ning van ons eischt, omdat van deze -* menschelijkerwijs gesproken en alle hoo- gere factoren even ter zijde latende afhangen zal. of dit jaar ontvangen zal worden, wat volgens raming noodig is en dus of wij met of zonder tekort zullen sluiten. Daarom is de vraag van begin September steeds weer deze: hoe staan I wij er voor? Welnu over dien stand van zaken willen wij hier eenige mededeelingen doen. De maand Augustus heeft ook dit jaar geen uitzondering gemaakt op den regel, dat zij I een laagterecord brengt in de inkomsten. Al was het nog iets beter dan verleden jaar. toch is het totaal niet boven de f. 25,000 gekomen, waardoor de achterstand dus mèt f. 65.000 is vergroot. En het totaal daarvan is ver boven de tweemaal hon derd-duizend gulden gestegen. Voeg daar bij. dat in deze maand de gelden moeten verschaft worden om het volgend kwartaal of tenminste het volgend half kwartaal den arbeid in Indië te bekostigen, dan is het zonder meer duidelijk, dat de zorgen weer buitengewoon groot zijn. Daar staat tegenover, dat de vacanties afgeloopen en de menschen dus weer be reikbaar zijn. Wij kunnen weer vol moed aan het werk gaan en doen dat ook. Niet alleen worden de eerste voorbereidselen voor de November-zendingsweek reeds ge troffen, maar ook in het treffen van de voorbereiding voor andere maatregelen hebben wij niet stil gezeten Ei* zal in September een krachtige actie in en met de classicale zendingscommissies gevoerd worden en ook op andere wijze zal de huidige nood weer onder de aandacht van een zoo groot mogelijken kring van met de Zending medelevende menschen worden gebracht. De vergelijking met verleden jaar bewijst dat dit meeleven volstrekt niet verslapt, irtefctnócTi vooral in de laaco e maanden eerder toeneemt. De groote beteekenis van het werk in Indie wordt in toenemende mate beseft. Wij zijn overtuigd dat de op roepen tot steun en medewerking, die wij de verdere maanden van dit jaar onafge broken zullen doen hooren. in breeden kring weerklank vinden en beantwoording zullen vinden en dat er daardoor een eind uitkomst zal kunnen woeden bereikt, die tot dankoore verwondering zal k- noen stemmen. VOOR WOENSDAG 6 SEPTEMBER. Hilversum 1875 M VARA-Uitzending 8.00: Gram.pl 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15 Voor Arb i. d Continu bedrijven: De Notenkrakers o.l.v. D Wins, VARA-Tooneel o.l.v W v. Caoellen A. Bouwmeester (declamatie) en Gram ol 12 00. VARA-kleinorkest o.l.v H. de Groot 2 00 Concert door de F'tereflu'ters o.l.v. Ray Forest 3 00: Voor Je kinderen 5 30. Orgelspel C Steyn 6 00: Eddy Wa- I lis en zijn ensemble 6.30: Declamatie I A. Bouwmeester 6 40: Vervole Eddy Wa- Ue 7.00: Causerie Jan Oudegeest 7.15. Vervolg Eddie Walis 7.45' door Leo Fuld. 8.00: Causerie G G.-I 8.OS: Vaz Dias 8.15: Uit het Ga K en W. te Den Haag: Ter gelege^ van het lustrum van de fed. Den VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot. 1 Marie Vos (Coloratuursopraan) j Gaspar Lajos en Zigeunerorkest li Vervolg uitz. uit Den Haag: De Flierl ters o.l.v. Ray Forest m.m.v E. BT (zang). 11.0012.00: Concert door j par- Lajos en zijn Hongaarsche Zige kapel. Huizen, 296 M. NCRV-Uitzendinl 8.00: Schriftlezing en meditatie oT 9 30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst! Ds. J W. Esselink 1100: Grampj 12.30- Cello-recital L. v. Maanen. Ai] vleugel J Rosekrans 1.15: GranU 1.39: Zaltbommel's Kinderkoor o.l.v.) nicke. M.m.v. P. Jakma (piano) -j Chr Lectuur 3.30: Trio: v d Ho:( m.v C. v. Ravenzwaay-Mollenkamp 5.00: Kindsruur 6 00: Causerie C v. d Heuvel 6 30 Afgestaan-] Ned. Chr Persbureau 7 30: Gram?! 8 09- Herdenkingsavond in de NieuweJ A'dam ter gelegenheid van het 35-ii geeringsjubileum var H M. de Kc; Vaz Dias 10 10—1130: Gram: Daventry, 1554 M 10.35: More? ding 10.50: Tijdsein Berichten - —11.20: Lezing 12 20: Orgels'fc. Q Lean 105: Western Studio-::/: F. Thomas 150: E Par-ons' o.- 2.35: Gram.pl 3 20: Piano-rec.i" Lush 3.35' Sted. orkest Bournes o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. H AJrJ (piano) 5.05: Orgelspel R Dixon - Kinderuur 6 20. Berichten G 50 Johnson's orkest 7.35: Fred, Ir Novelty Kwintet m.m.v. C O'Connc. 8.20: Variété-programma 20 taire marschen door het Radio M: orkest o.l.v Legett en Wood. 1009-1 richten 10.20: Orgelconcert S J chent 10.50: Voordracht 10.55— lï Het Casani-Club Dansorkest o.l.v. V Kunz. Parijs Radio-Paris". 1724 M - j 12 35: Gram pl. 12.50: Orgelconcert] 7.30 8 20. Gram.pl. 9.20: Oh! P-5 operette van Yvain. Kalur.dborg, 1153 M 12.45—1 35: cer-tcert 11 h. Bellevue-Strandhotel Concert uit Rest .Wivex" 5 20—» Grampl 8.20: Rad:o-Symphonie-or o.l v Prof. N. Malko m.m.v. E. 3r (zang) en L Preil (viool) 1115—^ Dansmuziek door E. Tuxon's orkest 1 Piano-Trio Langenberg, 473 M. 6.25: Gram.pl 7.23: Concert o.l.v Pullom 10 25 en J Gram.pl. 12.20: Westduitsch Kas orkest o.l.v. Keiper 120 Concert Wolf 5.20. Planoduetten door E en H. Haase 6.20: Die Fröhlichen 7.20: Volksliederen, gedichten en fel' ten uit de 16de en 17de eeuw 8 25 rag-orkest o.l.v. Kühn 9 05: ,.H3var Baden" reportage 9.35: ..Stippvis^ 9.50: Voordracht 10.50—12.20: Die I lichen Fünf. Rome, 441 M. 8.50: Concert Romeinsch Kwartet 9.35: RadioM 10.05. Vervolg concert, m.m.v. '3r listen. Hierna dansmuziek door prj Rumba Casanova" 1115: BericM Brussel, 338 en 508 M 338 M U Concert uit Antwerpen 1-30: VerJ concert 5.20: Dansmuziek 7.05: Gfl pl. 8 20: ..Armoede" schets v. PjNJJ —9 05- Operette .Knokkelbeen" v E iebroeck. Leiding: Walpot 508 M ]-■ Omroepklein orkest o.l.v. Leeman? - Piano-recital 1.05: Vervolg orkeJc' eert 1.30: Gram.pl. en zangvoorar. 5 20: Symphonieconcert o.l.v. Kumps 6.50: Omroepkleinorkest o.l.v ^eQ' 8 20 Omroeporkest .ol.v. Kumps - Concert uit Ostende Hierna GraJJ. J Deutsehlandsender. 1635 M J2jj- ons de: Pchnabe' gewachsen 1st" programma 9.20: Concert d n 1» Mil. orkest v d BBC ol.v. Leggetten 10 00: Gram.Dl 10.35 en In richten 11 20—12 50: Dansmuzies Muenchen GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF le programma: lederen dag vaD uur: Hilversum. - 5- 2e programma: lederen dag va uur: Hulzen. 3e orogramma: Lij Woensdag 6 September. 8,00—-J- genberg 12,20—19.50 Daventry —afloop Luxemburg. Wijzigingen voorbehoud."1-^

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12