Om het Leidsch Dagblad-Schild. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 4 September X U.V.S. winnaar van de estafette „Dwars door Leiden". o De zegevierende U.V.S.-ploeg met haar trainer. Dit was de tiende jaarlijksche estafette „Dwars door Leiden"! Een lustrum-vie ring, die met een even verdiende als over tuigende zege van U.V.S. is geëindigd! Dezelfde blauw-witten, die verleden Jaar definitief beslag legden op den fraaien Leidsch Dagblad-estafette-stok (zij het ook na eenige strubbeling) toonden ook thans hun superioriteit door driekwart van het traject aan den kop te gaan, door zelfs het gevreesde Haagsche „Vlug en Lenig" achter zich te laten en door met wellicht een voorsprong van een meter of twintig als eerste te eindigen De strijd was dit jaar weer volkomen open, al hebben zeer velen gemeend dat V en L„ dat te elfder ure ingeschreven had, tenslotte met vlag en wimpel zou triomfeeren. Ploegen als Donar en U.V.S. verschenen duchtig voorbereid aan den start en afgezien van een eventueel over wicht van de Hagenaars mocht men toch bij voorbaat al rekenen op een boeienden kamp tusschen de Leidsche en Alphensche loopers, waarvan bekend was dat zij vrij wel aan elkaar waren gewaagd. Dat V. en L. daarbij in geenerlel opzicht den toon heeft kunnen aangeven is voor Lelden een verheugend feit, al moet hierbij worden gemeld dat de Hagenaars met een jeug dige ploeg waren verschenen, welker prestaties op geen stukken na de kracht van een V. en L. op haar sterkst vermo gen weer te geven. Overigens zou dit resul taat den athleten uit de residentie toch wel eens iets tegengevallen kunnen zijn. En het was waarschijnlijk ook In verband daarmede dat captain Wolf na afloop liet doorschemeren dat zijn vereeniging het volgend jaar zoo mogelijk met haar cracks ten tooneele zal verschijnen. Zijn hoop dat V. en L. ook dan van Leidsche zijde op zeer krachtigen tegenstand stuiten zal wordt onvermengd door ons gedeeld! Zóó is deze tiende estafette, voor het eerst langs een nieuw parcours, een succes geworden over de gansche linie. En het stemt tot blijde voldoening dat mede dank zij het krachtige optreden der Leid sche politie de overlast van het buiten gewoon talrijke publiek op dezen mooien Zaterdagmiddag tot een minimum beperkt is gebleven. Onze oproep van Vrijdag is met goede resultaten bekroond Uitzonde ringen daargelaten was het overigens zeer enthousiaste publiek bereidwillig en goed schiks, slechts een enkeling poogde mee te fietsen (doch werd met krachtige hand verwijderd) en nergens werd eenigerlei wanklank vernomen. Wij hebben een oogenblik gevreesd dat het te late begin moeilijkheden zou veroorzaken in verband met het tramverkeer op de Korevaarstraat doch het pessimisme bleek ongegrond en van al die strubbelingen, die vorige jaren dc loopers zoo ernstig konden hinderen, bleef men volkomen gespaard. Een vlotter verloop had men zich nauwelijks kunnen denken! De start was thans aan de Kastanje kade. terwijl de route verder ging langs Heerenstraat, Koninginnelaan, Lamme- schansweg. Korevaarstraat, Steenschuur, Rapenburg O.Z.; om de Gijselaarsbank, Rapenburg W.Z., Kaiserstraat, Witte Sin gel tot de finish bij het Leidsch Dagblad. Omstreeks kwart over drie viel het start schot en met A.R.C. aan den kop werd de groote strijd begonnen. Merkwaardig snel scheen de A.R C.'er uit te loopen, gevolgd door U.V.S. II. maar dra bleek de tactiek hier den wedstrijd te beheerschen Op de laatste honderd meter toch van dat eerste traject kwamen vooral Bonte van Donar en Van der Steen van U.V.S. I zoo onstui mig vlug naar voren dat de Alphenaar aan den kop als het ware scheen stil te staan. En bij het punt van overgave op de Koninginnelaan had zoowel Bonte als Van der Steen den A.R.C.'er reeds weten te passeeren. Schilthuizen (U.V.S.) nam hier den kop vóór den Donar-man P. Janssen, terwijl V. en L. op de vijfde plaats bleek te liggen, doch daar Obblnk vrij hard kwam opzetten om nog voor het be reiken van den Lammeschansweg de derde plaats in te nemen. Een buitengewoon felle strijd ontwikkelde zich hier tusschen Hoexum (Donar) en Wassenburg (U.V.S.). Even ging de Donar-man naar voren er volgde een nek-aan-nek-raceen voordat het volgende wisselpunt op de Korevaarstraat (bij de Cathrijnestraat) was bereikt, had Wassenburg de leiding weer overgenomen Nog was het verschil miniem, maar De Lange heeft daarna als het ware den grondslag gelegd voor de uiteindelijke zege door zoo enorm snel weg te spurten, dat hij zienderoogen op Prevoo van Donar uitliep! Tien. twintig meter kwam hij voor, en toen Beekman en Schu mann eveneens nog eenig terrein wonnen was de voorsprong nabij de Gijzelaarsbank geleidelijk tot misschien wel een meter of veertig uitgedijd Zoo stond Donar als het ware voor een onmogelijke taak. maar nog altijd waren de oogen gevestigd op de loopers van Vlug en Lenig, die nu een maal, gelijk gezegd, als favorieten waren gestart! En de Hagenaar van Ooyen had te dien aanzien de zenuwen in beroering gebracht. Hij toch was op het Rapenburg OZ. Secrève van Donar gepasseerd en verwacht werd dat thans de groote aanval op de leiders zou worden ingezet. Doch de actie bleek niet zoo krachtig dat U.V.S. er door kon worden bedreigd. Slechts een interessante strijd om de tweede plaats was er het gevolg van. Die bracht nog al even wat wisseling. Nabij het kantonge recht was Donar weer tweede, eenige hon derden meters verder opnieuw derde en pas Bronsgeest maakte daar op den Wit ten Singel een eind aan door overne mende van Schüss, die z'n aandacht te veel aan den Hagenaar had besteed, In plaats van U.V.S. te attaqueeren in hoog tempo op Ouwehand in te loopen. Van veertig meter daalde het verschil tot dertig, tot twintigEn met den snel startenden Rozendaal als laatste man scheen Donar inderdaad nog een kansje te maken. Hoe sterk waren de zenuwen ge spannen in die laatste minuten, hoe en thousiast, maar ook angstig en nerveus moedigden de honderden supporters van U.V.S. en Donar hun favorieten aan De zeer regelmatig loopende, prachtig ge trainde U.V.S.-ploeg had inmiddels met verbeten kracht doorgezet. Haar voor sprong mocht dan geslonken zijn, nog altijd was zij aan den kop en met den tactischen G. Anokkee als finishman gaf zij tenslotte aan Donar geen kans. Want halverwege het laatste traject bleek Rozendaal over zijn hoogtepunt heen en onder donderend gejuich liep Anokkee toen weer zoo onweerstaanbaar uit dat hij nog met een zeer beduidenden voorsprong als eerste door dé lijn van aankomst ging Vlug en Lenig was derde, terwijl Alphia, voor zoover van uit onze persauto te be kijken was, bijna voortdurend vierde heeft geloopen en ook als zoodanig is binnen gekomen. De heer Bergers, voorzitter van den L AK., heeft na afloop de prijzen uitge reikt, Hij bracht daarbij in het bijzonder warmen dank aan de directie van het Leidsch Dagblad, die nadat de estafette- stok definitief gewonnen was onmid dellijk weer een nieuwen wisselprijs in den vorm van een schitterend schild dat algemeen bewonderd werd) beschikbaar had gesteld. Hij dankte verder de politie voor haar uitstekende medewerking, de firma Schravendijk voor het gratis ter beschikking stellen van een vrachtauto, de schenkers van prijzen en niet het minst de Haagsche vereeniging Vlug en Lenig voor haar komst, en hij heeft namens het L.A K.-bestuur den Donar-man Bonte, onder daverend applaus, gehuldigd OM LAWN-TENNIS. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. H. A. Bonte (Donar), die voor de tiende maal achtereen deelnam aan de estafette. ter gelegenheid van het feit, dat hij de eenige is die voor de tiende maal aan de estafette had deelgenomen! En daarbij steeds als eerste is gestart! Wij laten tenslotte de volledige uitslag hier volgen, er daarbij op wijzende dat Alphia (ingevolge haar eigen verzoek) nog steeds bij den Goudschen Athletiek-Kring is aangesloten en dientengevolge onder de niet-Leidsche vereenigingen moet worden gerangschikt: dit in tegenstelling met haar plaatsgenoote AJR.C. 1. en winnaar van het Leidsch Dagblad- wisselschild 10 persoonlijke draagme- dailles, eveneens van het „L D.": U.V.S. I in den tijd van 9 min. 24,1 seq. De ploeg SUCCESSEN VAN TIMMER EN MEJ. COUQUERQUE. Onder groote belangstelling vonden gis teren te Amsterdam de finales plaats van de nationale kampioenschappen. Alleen ih het Gemengd Dubbelspel was Zaterdag de eindstrijd reeds gespeeld, waarbij mej. Rollln Couquerque en Timmer zonder veel moeite in een zeer matige partij wonnen van mevr. Dros en Koopman, die geheel uit vorm waren. De finale heeren-dubbelspel bekampten Timmer en Karsten elkaar, na Zaterdag resp. Koopman en Leembruggen geslagen te hebben. Karsten begon goed, zijn service vooral scoorde eenige nuttige punten. Zijn back en forehand hadden vaart genoeg om te gen het spel van Timmer succes te kunnen hebben en door tactisch plaatsen in dc hoeken bracht Karsten het in den eersten set tot 22. Doch toen werd het een spel, zóó teleurstellend voor den toeschouwer, dat men geen oogenblik waande getuige te zijn van een ontmoeting, die uiteindelijk ging om den hoogsten nationalen titel. Met zijn gekapte slagen had Karsten in het geheel geen succes en zijn dropshots faalden. Zoo werd het snel 62. In den tweeden set het zelfde spel als in het laatste gedeelte van den eersten set. Geen moment spanning, geen oogenblik van brilliant spel. Er was geen sprake van dat een zege van Timmer ook maar in ge vaar was. Tegen dat vaste spel van zijn tegenstander kon Karsten onmogelijk op. Met 60 in den tweeden set en 4—0 in den derden had Timmer 14 games achter een gemaakt voor en aleer Karsten zich in zooverre herstelde, dat hij twee games vlak achter elkaar kon maken. Met 4015 op 52 had Timmer tenslotte twee win- ningstrokes. De eerste ging verloren door een footfault, de tweede gaf hem game, set en match Mej. Rollin Couquerque en mevr. Dros hadden zich in de finale dames-enkelspel geplaatst door verdiende, hoewel vrij zwaar bevochten overwinningen op mej. Terwlndt en mej. Van Llndonk. In dezen eindstrijd was heel wat meer spanning dan bij de heeren. De score ging vrijwel gelijk op met mej. Rollln Couquerque, steeds met game- voorsprong. Voornamelijk door beter plaatsen in de rallies haalde zij den eer sten set met 64. In den tweeden set was mevr. Dros Canters er aanvankelijk goed in. Zij had de goede lengte in haar slagen gevonden, de rallies werden sneller, mej. Rollin Cou querque ging meer missen. Het werd 30 voor mevr. Dros, 13 en tenslotte 14. Toen verslapte mevr. Dros echter, mej. Rollin Couquerque zag haar kans, haalde haar achterstand in tot 44 en won ge makkelijk den set met 64, daar mevr. Dros er totaal uit was. Met 64, 64 won mej. Rollln Couquerque het kampioen schap. Voor de rest verwijzen wij naar de uit slagen, na te hebben vermeld dat die kam pioenschappen gewonnen werden door de dubbels: TimmerKoopman en mej. Rol lin Couquerquemevr. Dros. De uitslagen van Zaterdag waren Heeren enkelspel, halve eindstrijden: Timmer slaat Koopman 64, 97, 63; Karsten slaat Leembruggen 61, 36, 6—3, 7—5. Dames-enkelspel, halve eindstrijden mej. Rollin Couquerque slaat mej. Ter- windt 63. 64; mevr. Dros slaat mej. Van Lindonk 75, 63. Heeren dubbelspel, halve eindstrijdert: Timmer en Koopman slaan Wetselaar en Van Eek 61. 64, 86; Karsten en We ber slaan Leembruggen en Hughan 64, 6—4, 3—6, 6—3. Gemengd dubbelspel, aindstrijd: mej. Rollin Couquerque en Timmer slaan mevr. mevr. Dros en Koopman 64, 60. Dames dubbelspel, halve eindstrijdmej Belzer en mej. Kerckhoff slaan mevr. Straub en mej. Jurrema 61. 64. De resultaten van gisteren waren: Heeren enkelspelTimmer sl. Karsten 6—2, 6—0, 6—2. Dames enkelspel: mej. Rollin Couquer que sl. mevr. DrosCanters 64. 64 Heeren dubbelspel: Timmer en Koop man sl. Karsten en Weber 64, 64. 62. Dames dubbelspel: mej. Rollin Couquer que en mevr. DrosCanters sl. mej. Belzer en mej. Kerkhoff 62. 64. KAMPIOENSCHAPPEN VOOR OEFENMEESTERS. J. Goed raad kampioen enkelspel. Gisteren zijn te Noordwijk de wedstrij den om de kampioenschappen voor oefen- meesters beëindigd. Het aantal deelne mers aan dit tournooi is niet groot ge weest, vooral blijkbaar doordat verschil lende oefenmeesters van oordeel zijn dat een reeks nederlagen aan hun prestige te kort zal doen. maar de wedstrijden mogen niettemin dank zij de goede zorgen van den heer Waasdorp als welgeslaagd worden beschouwd. Er werd een halve competitie gespeeld, waarbij Waasdorp en bestond uit de loopers: van der Steen. Schilthuizen, Wassenburg, De Lange, Beek man, Schümann, J. Delfos, J. Annokkee, Ouwehand en G. Annokkee. Verleden jaar won U.V.S. in 9 min. 16 seconden, doch vrijwel alle loopers klaagden ditmaal over tegenwind, waardoor de tijd gedrukt werd. 2. Donar in 9 m. 27,1 sec. met de loopers Bonte, P. Janssen, Hoexum, Prevoo, Secrève, J. Janssen, Pont, Schüss, Brons geest en Rozendaal. 3. Vlug en Lenig, in 9 min. 40,8 sec. met de loopers: Nasse, Obbink, Burky, Graaf f, Van Ooyen, Peters. Adam, Geul, Wolf en v. d. Kamp. 4. Alphia (op vijf meter achter V. en L.) met: J. de Jong, J. Verkerk, S. van Roon, van der Wagt, van Veen, Costerus, Bijl, Schellingerhoud, A. Sampimon en Mechelse. 5. A.R.C.6. N.R.M.. 7. U.V.S. II. Vlug en Lenig ontving den eersten prijs (een door een Z.H A.B.-bestuurslid uitge loofden beker) in de groep van niet-Leid- sche vereenigingen, terwijl Alphia als zoo danig den tweeden prijs kreeg. Behalve het schild en de beker bestonden de prij zen uit medailles. J. Goedraad tot den laatsten dag onge slagen bleven. In de beslissende partij won Goedraad door iets meer snelheid en variatie in 4 sets, waardoor hij titelhouder werd. Waas dorp en Hemmes wonnen het dubbelspel. De uitslagen van Zaterdag zijn: J. Goedraad sl. Schuuring 63, 60, 62; J. Goedraad sl. Hemmes 63, 61, 64; Waasdorp sl. Hummel 62, 6—3, 79, 61; Hemmes sl. Dekker 62. 62, 46, 26, 62; Hummel sl. Schuuring 64, 63. 6—0: Dekker sl. Dieckmann 4—6, 62, 1—6. 63. 60; Schuuring sl. Dieckmann 62, 3—6, 86, 63. Gisteren waren de resultaten: Waasdorp sl Dekker 6'2, 64, 62; Schuuring 'sl. Dekker 63. 810, 46, 63, 61; Hummel sl. Dieckmann 75, 62, 61; J. Goedraad sl. Waasdorp 64. 62. 06, 6—4: Jan Goedraad kampioen. Eindstrijd dubbelspel: Waasdorp en Hemmes sl. Dieckmann en Goedraad 9—7, 7—5. 8—6. OM DEN DAVIS-CUP. Te Montreux heeft Zwitserland met 3—2 van België gewonnen. De Leipzig won Duitschland met 50 van Denemarken. -o WEDSTRIJDEN VAN R.A.P. TE ALPHEN. De laatste uitslagen zijn: Heeren-enkelspel: V. Henriquez Gouda sl. J. A. Eisses, Woerden 60. 6—1; L. Hen riquez. Gouda sl. Ph. G. J. Roest, Alphen 62. 64; L. Henriquez, Gouda sl. M. M. v. Beek,, Bodegraven 6—3, 62; M. M. v. Beek, Bodegraven, sl. J. A. Eisses, Woerden 6—3. 63; Henriquez, Gouda sl. V. Hen riquez, Gouda 63, 36, 1210. Dames-enkelspel: Mej. C. Bergshoeff, Alphen, sl. R. v. Dam, Bodegraven 62, 6—1. Gemengd Dubbelspel: Mej. C. Bergshoef J. C. Westerbrink, Alphen. sl. mej. M. BuysertD. Korver, Woerden 62, 63. Heeren-dubbelspel: L. en V. Henriquez, Gouda. sl. A. KempBoonsma, Woerden, 60. 62; L. en V. Henriquez sl. D. Korver J. A. Eisses. Woerden. 62, 61. Begunstigd door zeer fraai weder werden deze wedstrijden Zaterdag gehouden op de baan van hotel „Toor" te Alphen, alwaar ook Zaterdagavond om halfacht door den heer N. v. d. Linde de prijzen werden uit gereikt. De prijswinnaars zijn: Heeren-enkelspel: 1ste pr. L. Henriquez Gouda; 2de pr. V. Henriquez, Gouda; 3de pr. M. M. v. Beek, BodegTaven; 4de pr. J. A. Eisses, Woerden. Dames-enkelspel: 1ste pr. mej. C. Bergs hoeff, Alphen; 2de pr. mej. R. van Dam, Bodegraven. Gemengd dubbelspel: le pr. Mej. C. Bergshoeff, Alphen en J. C. Westerbrink, Alphen. Heeren-dubbelspel: 1ste pr. L. en V. Henriquez. Gouda; 2de pr. D. KorverJ.A. Eisses, Woerden. De prijzen bestonden uit medailles en kunstvoorwerpen. WIELRENNEN. VAN EGMOND ALS BEROEPSRENNER. Zaterdag heeft Van Egmond te Den Bosch gewonnen na een beslissingsrit te gen Pijnenburg. De uitslag was: 1. J. v. Egmond, 2. J. Pijnenburg, 3. G. Leene, 4. J. v. d. Heuvel, 5. P. v. Kempen, 6. M. v. Oers. Gisteren reed hij te Roermond, waar hij door Moeskops werd geslagen. Uitslag: 1. P. Moeskops, 2. Van Egmond, 3. G. Leene, 4. Cober. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE HILLEGOM. De Hillegomsche Sportvereeniging H.Z.V. heeft Zaterdagmiddag en -avond in de Gemeente-Zweminrichting aldaar schooi en onderlinge wedstrijden georganiseerd. De wedstrijden zijn bij gunstig, hoewel wat winderig weer goed geslaagd. Voor de schoolwedstrijden was veel be langstelling. Zoo behoorden tot de aan wezigen mevr. Pont (burgemeester Pont vertoefde buitenslands), wethouder Klaver en eenige raadsleden. De schoolwedstrijden hadden tot uitslag: 30 M. schoolslag, jongens: 1. Henk van der Zanden; 2. Bertie Verneij. Idem, meisjes: 1. Hannie van den Berg; 2. Rens van Til. 30 M. rugslag, jongens: 1. Henk van der Zanden; 2. Adr. de Rooy. Idem, meisjes: 1. Gré Guldemond; 2. Rens van Til. Estafetteploegen, jongens, 5x30 M. schoolslag: 1. Openbare School; 2. St. Jo- sephschool; idem meisjes, 5x30 M.: 1. Openbare School. Hinderniszwemmen door meisjes: 1. An nie Woerlee (na loting): idem door jon gens: 1. Joop Duindam. De voorzitter, de heer L Burggraaf, hield bij de uitreiking der prijzen een pro pagandistische toespraak. Alle deelnemers kregen een reep chocolade, in totaal ong. 150 scholieren. Om 5 uur vingen de onderlinge wedstrij den van leden der H.Z.V. aan. Hiervoor was de belangstelling niet zoo groot als 's middags. Naar het aantal punten voor trouwe opkomst op de oefenavonden, deelname aan de oefeningen en vorderingen zijn de prijzen toegekend aan de heeren: 1. M. Kraay; 2. Fr. Out; 3. L. Kraay; 4. K. Albers en 5. K. de Graaf en aan de dames: 1. M. de Graaf; 2. Cl. van Hum mel; 3. Nick van den Berg; 4. N. van Houten en 5. C. Seysener. Bij een verloting onder, deze leden zijn prijzen gewonnen door den heer W. van den Berg en mej. E. L. F. Kraay. Een zwemdiploma is behaald door 11 dames en 5 heeren Hiervoor waren de eischen 50 M. crawl, 50 M. rugcrawl en 500 M. schoolslag, achter elkaar. 100 M. gekleed zwemmen, 25 M, gekleed drenke ling trekken, 10 M. gekleed onder water zwemmen en 1 dulksprong van den spring- toren. Dit diploma is uitgereikt aan de dames Miep van den Berg, E. L. F. Kraay, C. J. van Hammei. Nel Paardekooper. Mart. Gijselaar. mevr G. v. d. Werf. N. J. de Graaf ,H. Ketelaar, J. Wielenga. Jo Paar dekooper en B. Walraven en aan de hee ren J J. Cardol, KI. Albers, C. W. de Craef, H. Rpeland en Fr. Out. 2 K.M.-WEDSTRIJD IN DE De Lcidenaar H. v. d. Reyden H- v. d. Reyden (L. Z. C.) Zaterdagmiddag had in de Vliet bijl Leidschendam de reeds tweemaal f laste door de A.V.Z.R .uitgeschren K.M.-zwemwedstrijd plaats. Aan de zijde van het water hadden zich zeh 2000 toeschouwers opgesteld. De staf plaats vanaf den tuin van Café v. r De jury bestond uit de heeren B. J. naar, voorz. kamprechter, H- Vi^ Starter, C. de Reede, keerpunt-com ris, T. Keuzekamp, secretaris; J. v.r Doorschodt, J. J. Th. de Kok, J. en Kavelaar, tijdopnemers. Het startschot werd gelost door 1 meester Keyzer. De uitslagen warenl Dames Veteranen: 1- Mevr. Boa A.V.Z.R., 50 min. 22 sec.; 2. Mevr. J I S.Z.C.. 51 min- 33 sec.; 3. Mevr. r A.V.Z.R., 64 min. 43 sec. Dames: 1. Mej. M. Olsen, RD.Z, 34 sec.: 2. Mej. C. Koning, S.Z.C. 4" sec.; 3 Mej. C. Prasing, H.D.Z, 46 mial Heeren Veteranen: 1. Th. M. v. J melen. S.V.H., 40 min. 54 sec.; 2. Al Meer. H.Z. en P.C. 45 min. 15 sec.; 3.1 Honsbeek C.J.M.V., 58 min. 31 sec. Heeren: 1- H. v. d. Reyden (L Zwemclub) 34 min. 47 sec.; 2. W. Scbj S.H.C., 35 min. 14 sec.; 3. P. Lut IL Zwemclub) 37 min. 19 sec-; 4. J. f D.Z.C, 40 min. 30 sec. Leden: A.V.Z.R.. 1. W. Verhoef, i 46 sec 2. J. de Groot, 40 min. 50 s Mej. R. v. Santen 47 min. 56 sec. De prijzen werden met een voorj persoonlijk woord uitgereikt door Ir meester Keyzer. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. Zaterdagmiddag zijn door de Zwemclub „H.O.B." in de badinn van ..Het Oosterbad" te Aalsmeer nale wedstrijden georganiseerd, s' flinke deelname was. De uitslagen waren als volgt' 50 M. schoolslag meisjes tot 16 Annie Cnossen (Purm.Z. en P.C.) m sec.; 2. An Boomhouwer (H.OB in 50 M. schoolslag jongens tot 16 ji J S Kemp (H.V.G.B.) in 39 sec van Heerden (H.V.G.B. in 39 2/5 st 50 M. vrije slag meisjes tot 16 J( N. C. Hems (IJ) fh 33 1/5 sec.; Spanjerdt (IJ) in 34 sec. na loting Kodde lA.D.Z.) 50 M. vrije slag jongens tot 16 JU D. van Gelderen (Haarlem) in 283 2. A. H. Sipkema iH.P.C.) in 3215 5x50 M estafette schoolslag dar H.D.Z. I in 3 min. 44 sec.; 2. IJ IM 47 2/5 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1 W. H( (Haarlem) in 1 min 26 4/5 sec. Captein (HaarlemI in 1 min. 29 2/5 100 M. schoolslag dames 1 F (IJl in 1 min. 32 1/5 sec.; 2. T. VI (HDZ.i in 1 min. 33 2/5 sec. 150 M. wisselslag heeren: 1 J- Jong (D.J.K.) in 2 min. 22 4/5 sec A. van Dijk (A.Z. 1870) in 2 nun na loting met. D v. Viersen (D W.K 150 M wisselslag dames: 1 (IJl in 2 min. 20 sec.: 2 D. (H D.Z.I in 2 min. 26 2/5 sec. 200 M vrije slag heeren: 1. h (A.Z. 1870) in 2 min. 35 2/5 sec.: 2. J* (Haarlem) in 2 min. 38 2/5 sec Tusschen de verschillende nt® gaven de heer Lotgering van Am»® ex-kampioen van Nederland en wiju genoote eenige schitterende staaltjes hoogspringen te zien, terwij! na een polo-match werd gehouden AZ 1870 en D.W.R., met als resultaat gelijkspel (2—2). GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFlVEEt Voor de Noordwijkstfhe GolfwM* Zaterdag twee eindstrijden gespeel In de finale om de mrs. Cremen'^i Cup sloeg mevr. Nielsen (22) me berger (26met 2 up. De eindstrijd om den W. F. van lom-beker voor dames had tot mej. Lemberger (13) sl. mevr. s met 1 up. De Golfweek is gisteren ,vo?5^,eeni_ een zeer geanimeerden singlei via» strijd. Eerste werd E. Spur i-4'- 'ff, 21ste hole kwam; tweede nicvr. Bruine Groeneveldt op de 21e gr a „He •fSUll verldjf.» Nadat Waller zich reeds In den eindstrijd om den F3_/..e-re0 wiselbeker had geplaatst won 6 i Wassaard (12) den tweeden I» -cl strijd van J. S. C. Tromp Meester- 3 en 2.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14