DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. SCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 2 September 1933 UIT DE RIJNSTREEK. bodegraven, het koninginnefeest. boskoop. een mooi koninginnefeest. hazerswoude. koudekerk. ter aar. ^scheiden maar hartelijke viering. j schitterend weet werd de verjaar- ,an Hid. de Koningin hier feestelijk r[j Wegens de tijdsomstandigheden liet programma bescheiden zijn; de Oranjevereenigiiig beperkte zich tot terdenkingssamenkomst en een con- en zocht de „Vfjfjaarlijksche" samen- met de „Borefsche ruiters", die concours zouden houden, morgenuren waren gevuld met de liten. eenerzijds van de leerlingen van X en Openbare Scholen en ander van de leerlingen van de Chr. Scho ne allen begeleid werden door mu- cn met vlaggen en oranje een waren tocht maakten door de bevlagde ton. Hierop volgde direct een rlng- j op de Nieuwe Markt, waaraan 22 deelnamen. De eerste prijs werd nnen door den heer C. Oorsprong met L, Verburg; de tweede door M W. cin met mej. T. de Wit; de derde door ppelaar met'mej. J. Anker, de vierde D. Vergunst met mej. J. Zeeuw. Deze -n behaalden dten eersten prijs voor mooist versierden wagen, terwijl J. R. Vliet met mej. R. Veldhuijzen den 2en ontvingen. enegns in den morgen ving het ruiter- urs aan, uitgeschreven in samenwer- met de Ned. Federatie van Landelijke reenigingen. 's Morgens werden dres- roeven gehouden, terwijl 's middags en muzikalen opmarsch, de wedstrijd ging met een springconcours voor en heer; voor groepen van drie rui- gevolgd door een springconcours in B., en nummers Carousselrijden en nummer lintenroof. Vooral 's middags er heel veel belangstelling, uitslag van het concours luidde als dividueele dressuurproef1. D. Ver- t, Bodegraven; 2. Jan Boer, Bodegra- 3. A, P. v. d. Berg, Waddinxveen; 4. Bodegom, Bergambacht, essuurproef voor viertallen: 1ste prijs tsche ruiters; 2de prijs Siegfried, ambacht; 3. Gouwe Ruiters; Wad- 'een; 4. Boreftsche ruiters, rmgconcours dame en heer: 1ste prijs T. Speelman en J. de Boer. rmgconcours groepen van 3: 1. Gouwe ers; 2. Boreftsche ruiters; 3. Boreft- ruiters, 'dividueel springconcours: 1. A. P. v, d. "e, Waddinxveen; 2, F. M. van Tol,, dlnxveen; 3, C. M. van Donk; 4. D. gom. tenroof: 1. M. Donker, Waddinxveen; ac. Oppelaar, Bodegraven; 3. Jog. v. n, Bodegraven. afloop van dit concours gaf de Vijf- "ksehe nog een concert, waarna de -p volgde, waarvoor ook thans weer dige belangstelling bestond, usschen verzamelde de Chr. Oranje- 'ging een groot aantal belangstel- In de Geref. Kerk aan de Spoor- Het groote. gebouw was geheel ge- Na een kort openingswoord van den tter, den heer I. Hoogendoorn, volgde rede van den heer p. van Nes Czn. te 'recht. Deze sprak over „Oranje in het Hij wees op het voorrecht Neder- er te zijn, op de vrijheid, de gastvrij- en de liefde, die in iederen Neder- er toch nog leeft. 't nu komt er een zwenking. De jelïevende Nederlanders moeten even- vooral in dezen tijd getrouw zijn en ten een periode van verval te keeren. teekende de figuur van H. M., haar en medelijden met het arme en ':e en wekte op tot de hüldigng van 9 "mber te Amsterdam. ,t H.M. werd namens de vergaderden telegram van geluk verzonden. afloop van deze samenkomst was er concert op de Markt, waarvoor weer belangstelling bestond, belfder tijd werd op het terrein in •Bodegraven de bioscoopvoorstelling ven, waar groóte drommen menschen etig waren. l afloop bleef het nog korten tijd Tig, maar spoedig keerde de rust Burgerlijke Stand. boren: Grietje, D. van J. Dekker en 'ls Willem Jacobus. Z. van K. van en F. Oskam Catharina Mensje. D. J- Plomp en J. Ravestein, dertrouwd: D, Groenendijk 26 j. en rrepaal 28 j trouwd: J. A. Janmaat 23 j. en A. M. of 27 j. c. v. d. Akker 25 j. en o Vecht 27 j. ededen: L. Brak 65 j. Loop der Bevolking. vestigd: G. v. d. Neut, zonder beroep Montfoort. «rokken: M, C. J. v. d. Waai, z. b., Hidderkèrk; S. de Vries, boerenar- er naar Drachten J. de Hart, z. b„ rv,, sterdam W. Vadér en gezin, outer Rijkswaterstaat, naar 's-Graven- J. v. d Giesen, leer], verpleegster «mersfoort. Te water geraakt. 5 be Meije geraakte het raadslid Leli- paard en wagen te water. In uen tentwagen zaten zijn vrouw, outer en een buurvrouw. De vrouw jonden aan het gelaat, de buur- Prak door den val een rib, terwijl aairt?1' bloedende wonden opliep, die 1 kerkboek, 1 rozenkrans, 1 sportriem, en kele sleuteltjes, eenige petten, 1 auto- contactsleutel. 1 klnderportemonnaie met inhoud: 1 gToene ceintuur en een post duif. Verloren: 1 zwarte vulpenhouder. 1 bruine portemonnaie, 1 heerenrijwiel, 1 knipmes, 2 beiastinmerken in étui, 2 mu ziekboekjes. Inlichting bij de politie op Maandag. Op den overtocht reed een volgeladen vrachtauto met melkbussen tegen een partij steencn op, die terzijde van den weg voor bestratingsdoeleinden waren neergezet. Van de auto liep een wiel af, dat vernield werd, het spatbord werd ingedrukt en de gebroken as schoof over de straatsteenen heen. De bestuurder wist snel te remmen en kwam zelf zonder letsel vrij. aaidd cr den moesten worden. Het paard lag j -i wagen, maar kon nog net bijtijds worden. 1 2ijn middagdutje gestoord! fc v- d. W. alhier reed op den i j "Umschen weg per rijwiel links pw" «eg. Zonder waarschuwing stak "ode ,8 dwar5 over. Een achter hem au'ornobilist moest tegen het huis ie om n'e' tegen den man --1 seuDe auto werd zwaar be- Ti'gd Unijeo de muur ontzet. R, deed net -•a gdutje en werd daarin wreed ftord. -l ?crl voorwerpen: 1 pakje rook- e j fteerenrijwiel, 1 herdershond PorwSr^shorioge, 1 damesparapluie, «aaies met inhoud; 1 zakmes, Wedstrijden en illuminatie. Het was voor „De Feestcommissie 1913" geen gemakkelijke taak, gezien de beperk te geldmiddelen die beschikbaar waren, om een programma samen te stellen, dat aantrekkelijk was, en tevens voor den ge- heelen dag iets goeds te geven. De tom missie is daarin echter volkomen geslaagd! De feeststemming kwam er ai spoedig in, toen door klokgelui in de morgen uren het feest werd ingeluid. Om 5 uur, werd door de harmonie „Concordia" op het Raadhuisplein de koraalmusiek uitge voerd, waaraan door de kinderen der hoogste klasse van diverse scholen een tweetal coupletten gezongen van het „Wien Neerlandsch bloed". „Wij willen Holland houden" en het oude „Wilhelmus" hetgeen evenals vorige keeren een diepen indruk maakte. Na de zang werd een optocht geformeerd van ongeveer 1250 schoolkinderen, waai- van de meesten voorzien waren van vlag gen, bloemen enz.,' terwijl in. den stoet mede liepen de drie plaatselijke muziek korpsen 't.w. „Concordia", St. Caeciiia" en .Excelsior". De stoet werd besloten met een groot aantal, versierde rijwielen en andere voertuigen. Deze zeer lange optocht, werd in ver band met den grooten afstand voor de kinderen alleen in het Oostelijke gedeelte van de gemeente "chnuden. u.l. vanaf Raadhuisplein, Dorpstraat, Reijerskoop. Tuinstraat, Biezen, Nieuwstraat, Dorp straat, waarna de stoet op het raadhuis plein werd ontbonden. Hierna werden de kinderen en de respectievelijke scholen onthaald op ver snaperingen. In de middaguren hadden op het ter rein van de gemeente achter de Juliana- straat de verschillende volksspelen plaats voor meisjes en jongens, waarvoor veel animo was, terwijl de belangstelling van het publiek buitengewoon groot was. Ook de geconstumeerde voetbalwedstrijd welke om 4 uur een aanvang nam, is een succes nummer geworden, de lachsalvo's waren niet van de lucht, naast verschil lende aardige en veffnakelijke Costumes zagen wij ook een politieman voetballen. Qm halfzeven, werden er in de Gouwe door de Boskoopsche reddingsbrigade zwemdemonstraties gehouden, ook hier bevond zich een talrijk publiek. Er werden kranige staaltjes van reddend zwemmen ie zien gegeven, doch ook komische num mers ontbraken niet. O.a. „Financieel yis- schen onder de maat" waar haitelijk om werd gelachen. Het slot van de feestviering was de gondelvaart, waaraan zeer veel zorg besteed was. Ook de deelname was zeer goed; wij zagen aardige gondels, o.a. een vlet waarop een grasveld was aange bracht en waarop zich „De Boys Juniores" bevonden, deze werden hartelijk toege juicht, verder „De IJsclub Boskoop", gymnastiek en tumvereeniging ,Hou-Vast' ook een gondel van de Coöp. broodbakkers had aller aandacht. Het geheel had een schitterenden aanblik en een sprookjes achtig aanzien. De harmonie „St. Caccilia" verleende hare medewerking. Vanaf de Gouwekaden sloegen duizen den het schouwspel gade. Ook de eiëctri- sche verlichting van de korenmolen van den heer Abbenbroek, alsmede langs de Gouwe is uitstekend geslaagd. Een concert van de harmonie „Con cordia" op het balcon van hotel „Neuf" was het slot, van deze goed geslaagde feestviering. In de café's en andere in richtingen, waar diverse strijkjes aan wezig waren, werd het feest nog in een gezellige stemming tot na middernacht voortgezet. Verkooping. Op de gehouden verkooping ten over staan van notaris Houtzagers, zijn de perceeien Rldderbuurt 1 en Biezen 2, eige naar de heer P. L. Binken alhier, gegund aan de Amstelbierbrouwerij te Amsterdam voor de som van f. 8000 Ingebruikneming Schoolgebouw. Door B en W. is in tegenwoordigheid van architecten, bouwondernemers en het personeel der school, het hernieuwde ge bouw der voormalige vereeniging voor Mulo aan den Zijdeweg overgedragen aan het bestuur der Vereeniging voor Chr. Ned. Herv, Scholen te Boskoop. In zijn toespraak wees de burgemeester er op. dat in tegenstelling met het spreek woord .Als twee ruilen, moet er een hui len" hier zoowel voor het school- als voor het gemeentebestuur een betere oplossing gevonden was. Ieder wordt thans baas in eigen huis. Voorts sprak de burgemeester woorden van dank tot de architecten en aannemers, de heeren J v. d. Vliet, J. Meyer. Heems kerk en J. van den Broek, die ondanks de moeilijkheden die zich speciaal bij een ver bouw voordoen alles tot een keurig geheel herschanen hebben De burgemeester wenschte het bestuur en het personeel der school een opgewek- ten arbeid toe in deze nieuwe omgeving. Nadat de voorzitter der schooivereeni- gine, de heer A E. Stijkel woorden van dank had gesDroken voor de loyale mede werking in alle ODZichten van B en W. ondervonden werd een rondgang door de verschillende localiteiten gemaakt, welke op allen, zoowel door kleur, verlichting, verwarming als inrichting een prettigen. indruk maakten. Examen Reddingsbrigade. Na de alhier gehouden examens in de bad- en zweminrichting uitgaande van de Boskoopsche Reddingsbrigade werden de volgende diploma's behaald: Voorbereidend diploma de dames R. Nij- hof en J. Turkenburg. Diploma A: de dames Co Goudkade en Miets-Ge'oerts (afgewezen 1). Diploma A: de heeren J. G. Bak, J. v. Klavereh. J v. Gemeren. T. Ravenhorst. J. V. d. Maat. Mar, Erkelens, G. J. v. d. Stam. C. P. Driesprong H. Stolker, R. U. Jongenburger en W. Verboom (afgewe zen 1) Diploma B, de heeren: R. Blom, C. Ver meulen en J. P. Ramp (afgewezen 1). Diploma C: de heer Jo Houtman (af gewezen 2). Door den A N.W.B. is aan het einde van den Zijdeweg nabij de Dwarszijde een wegwiizer geplaatst. Dit is voor toeristen van groot belang, gezien do kruising Boskoop. Benthuizen en Hazerswoude. De verjaardag van H. M. de Koningin. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M, de Koningin had de Chr, Oranje- vereeniging voor hare leden een samen komst georganiseerd in het gymnastiek- locaal der Christ. School. Reeds voor het avonduur was het ruime locaal tot in alle hoeken gevuld. De voorzitter der Chr. Orattjevereeniging de heer B. Offringa, opende na gemeen schappelijk gezang het samenzijn met ge bed en schriftlezing, waarna hij de aan wezigen een hartelijk welkom toeriep, en zijn blijdschap er over uitsprak, dat zoo- velen waren opgekomen om den verjaar dag van H M. de Koningin mede te ge denken Nadat de Chr. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" eenige stukken ten beste had gegeven, werd uitgevoerd het vader- landsche stuk „Ik zal handhaven", terwijl na de pauze leekespel: „Wilhelmus van Nassauwe" ten beste werd gegeven. De beide stukken werden meesterlijk uitgevoerd, en het applaus bewees, dat niettegenstaande de steeds stijgende tem peratuur, genoten werd. Na het slotwoord van den voorzitter, waarin allen hartelijk dank werden ge zegd voor de medewerking om dezen avond zoo goed te doen slagen, sloot ds. Kiehl het feestelijk samenzijn, na het zingen van den avondzdrig. met dank gebed. GEMEENTERAAD. De Westzijderweg - De vee- en vleesch- keuring - De keurloontarieven - Het salaris van den keurmeester. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden tegenwoordig, behoudens de heer J. van Beek Szn., die kennis had ge geven van verhindering. Voorzitter de burgemeester, de heer J. van der Meulen. Na opening der vergadering met gebed hield de voorzitter eep kM'ée toespraak in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin. De notulen werden na voorlezing onver anderd vastgesteld en vervolgens'verschil lende ingekomen stukken voor kennisge ving aan genomen. Naar aanleiding van een verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. kerk om het derde lokaal van de O. L. school te gebruiken voor bijzondere school, werd op ■voorstel van B. en W. besloten den Kerke raad te verzoeken, dit schrijven in te trek ken en eene aanvrage in te dienen, die aan de L. O.-wet voldoet. Op een adres van verschillende belang hebbenden om verbetering van den West zijderweg merkte de Voorzitter op dat reeds in de voorgaande vergadering naar aanleiding van een vraag van den heer L Noordam besloten is, te wachten tot de behandeling van de gemcentebegrooting voor 1934 en daarbij te beoordeelen in hoeverre zulks financieel mogelijk is. In verband daarmede werd besloten het adres voorloopig aan te houden De heer M. Schee! drong er op aan. toch wat aan dien weg te doen. waarop de voorzitter antwoordde, dat B. en W. dit reeds opdroegen aan den gemeente opzichter. Van den Hanzebond en slagerspatroons was namens H. van Meurs een verzoek ingekomen om aan het Dorp een gelegen heid open te stellen voor de aangifte van vee en vleesch voor de keuring De voorzitter deelde mede. dat B. en W. daar bezwaarlijk aan kunnen voldoen. In de eerste plaats is deze zaak niet van zóó algemeen belang, dat er voldoende aan leiding bestaat voor de aanstelling van iemand geld uit te geven. Het zijn maar enkele slagers, die één of- tweemaal in de week een aangifte hebben. Daar kan toch moeilijk een aparte gelegenheid voor het Dorp voor gemaakt worden. Bovendien ls het niet zonder gevaar, daarmede te be ginnen. Het zou aanleiding kunnen geven tot uitbreiding met andere gevallen. De heer J. de Kort merkte op, dat niet alleen de slagers, doch ook de noodslach- ters naar den Rijndijk moeten voor aan gifte. De heer D. Buitenhuis informeerde of er veel kosten aan verbonden zijn. De voorzitter antwoordde, dat het wel wat zal kosten, doch hoeveel is niet te zeggen, echter althans een klein bedrag en veel administratieve moeilijkheden. Nadat nog enkele heeren een opmer king hebben gemaakt en ontraden is om tot zooicts over te gaan werd met alg. st. het verzoek afgewezen. De rekening van het Waterbedrijf dienst 1932 werd aangeboden sluitend met een voordeelig saldo van f. 1671,61'/i. De Gemeenterekening dienst 1932 werd aangeboden en bleek een nadeelig saldo van f. 3509.01 aan te wijzen. De oorzaak moet naar den Voorzitter meedeelde, gezocht worden in enkele ra mingen die tegengevallen zijn, zoo wat de personeele belasting, de vermogensbelas ting en het schoolgeld betreft. Voorts heeft de Landarbeidersstichting niet aan haar verplichting voldaan. Twee eigenaars van een plaatsje aan den Rijndijk betalen geen rente en aflossing, met gevolg dat de stichting geen rente en aflossing aan de gemeente betaalt. De heer C. A. van Dam vroeg of de Landarbeidersstichting dat dan maar zoo laat passeeren en niets doet om daar een einde aan te maken. De voorzitter antwoordde, dat reeds her haaldelijk over het geval is gesproken, doch bedoelde stichting schiet niet op. Het kan echter zoo niet langer, zij dient maat regelen te nemen. De heeren M. Scheel, J. de Kort en J. W. van Vliet werden benoemd tot het na zien van de beide rekeningen en beschei den. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de O. L. school ten laatste door geen enkel kind meer werd bezocht, werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. en na een korte bespreking met alg. st. be sloten de O L. school op te heffen, de desbetreffende verordening in te trekken en voor twee kinderen het busgeld te be talen voor het bezoeken van de O. L. sch. te Boskoop. De schoonmaakster van de O, L. sch., mej. van Gent, die in dezelfde hoedanig heid zal worden aangesteld aan de Ned. Herv. School werd eervol ontslag verleend uit den dienst der gemeente. In behandeling kwam thans de wijzi ging van het keurloon enz. voor vee en vleesch. Na bespreking werd op voorstel van de heeren C. A. van Dam en D. Bui tenhuis, waarmee Burgem. en Wethouders accoord konden gaan, het keurloon van een schaap teruggebracht van f. 1.50 op f. 1.25 en van een kalf van f. 1.50 op f. 1.25 en van een geit van f. 1 op f. 0.75, terwijl het recht voor het gebruik van het noodslachtlngsgebouw voor een schaap en een geit werd bepaald elk op f. 0.75 In plaats van f. 1. Het tarief van het keurloon, gewijzigd övereenkomstig het voorstel van B. en W. en met inachtneming van de wijziging daarin aangebracht bij de behandeling, luidt thans als volgt: een paard boven één jaar f 5 beneden één jaar f. 2.50. een rund f. 5—, een kalf f1.25, een nuchter kalf f. 0.75, een varken f. 1.50, een schaap f. 1.25 en een geit f. 0.75. Bij keuring van meer dan 5 runderen in één week f. 3.50 per stuk en bij meer dan 10 f, 2.50 per stuk, bij meer dan 5 kalveren f 1 per stuk, bij meer dan 20 f. 0.75 per stuk. bij meer dan vijf nuchtere kalveren f. 0.50 per stuk en bij meer dan 100 f. 0.40 per stuk, bij meer dan 10 varkens f. 1 per stuk en bij meer dan 100 f. 0.75 p. st. Voor het ingevoerd vleesch bedraagt het keurloon f. 0.03 per KG. Voor het gebruik van de Inrichting voor noodslachtingen zal een recht geheven worden van f. 4 voor een paard boven één jaar en f.2— beneden één jaar, f.4 voor een rund. f. 1.50 voor een kalf. f. 0.75 voor een nuchter kalf, f. 1.50 voor een varken, f. 0.75 voor een schaap en f0.75 voor een geit. In verband met de vermeerdering van de werkzaamheden van den keurings-vee- arts door de vestiging van een slacht plaats in deze gemeente van de firma Zandvoort deelen B en W. mede, dat zijn jaarwedde dient herzien te worden; echter is het niet mogelük deze herziening thans reeds aan te geven. Daarom is het beste de zaak voorloopig aan te zien, doch den keuringsveearts een zeker percentage te garandeeren van de keurloonen, waarnaar zijn jaarwedde dan wordt verhoogt. B. en W stellen voor voorloopig 75% aan te houden. De heer N. P Kaptein Informeerde naar het keurloon in naburige gemeenten. De voorzitter en de heer C. A. van Dam gaven daarop inlichtingen. De heer C. A. van Dam merkt, naar aan leiding van de voorgestelde reductie voor grootere aantallen, op, dat daardoor feite lijk de groote zaken de kleine het bestaan verzwaren, moeilijker maken. Verder maakten hij en de heeren J. de Kort en M. Scheel opmerkingen over het bestaande noodslachtlngsgebouw. De ruimte voor het tijdelijk opbergen van afgekeurd vee en vleesch is te klein. Verder drongen zij aan op maatregelen om af te keuren vee dat op Zaterdag is aangevoerd niet tot Maan dag te laten liggen omreden dit een erge stank verspreid, vooral met warm weer. De voorzitter deelde mede, dat het afge keurde vee en vleesch drie maal per week, ongeveer des nam. 3 uur zonder mankee- ren wordt afgehaald voor vervoer naar de destructor. Indien het meer keeren zou moeten behoort dit apart betaald te wor den. Thans kost het niets. B. en W. zul len de geopperde bezwaren bekijken in verband met de stichting van een nieuw noodslachtlngsgebouw. Wat de herziening van de jaarwedde van den keuringsveearts betreft, maakten verschillende heeren bezwaren tegen het percentage. Na bespreking werden vastgesteld de gewijzigde verordening op het keurloon en de rechten voor het gebruik van het nood slachtlngsgebouw, de gewijzigde verorde ning op de invordering en wat de Jaar wedde van den keuringsveearts betreft ge garandeerd een verhooging van Jaarwedde overeenkomende met 75% van de meer dere keurloonen tot een maximum van gemiddeld f. 0.40 per week. Over eventueel verdere verhooging zal nader beslist worden. Hierna werd overgegaan tot het ver kiezen van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Gekozen werd de heer M. Jansen. Op voorstel van B. en W. werden enkele wijzigingen gebracht in de begrooting dienst 1933. Van de rond vraag werd geen gebruik gemaakt. Hierna volgde sluiting. Herdenkingsavond Chr. Nat. Werkmansbond. In de Ned. Herv. Kerk had een samen komst plaats, georganiseerd door den Chr. Nat. Werkmansbond, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin Do voorzitter de heer A. v. d. Ent opende, nadat Ps. 66 1 en 2 gezongen was, den avond met gebed en las gedeelte voor uit Ps. 66. Hierna heette spr. alle aanwezi gen hartelijk welkom, speciaai de beido sprekers van dezen avond. Het lag in de bedoeling van den Chr. Werkmansbond dezen avond op bescheiden wijze te her denken. De opkomst was volgens spr. be vredigend, hoewel deze grooter had kunnen zijn. Hierna werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. Ds. de Bruin van Alphen ,a. d. Rijn kreeg bierna gelegen heid zijn rede uit te spreken. Spr. had tot onderwerp gekozen „De Rijke zegenin gen van God, ons volk door het Oranje huis geschonken". Daarop werd gezongen Ps. 121 1. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer C. Stroo, welke in aansluiting van den vorigen spr. tot onder werk had „Wat is onze taak nu? Hoe staan wij tegenover die zegeningen?" 't Is moeilijk aldus spr., op dezen dag een blij gelaat te toonen, in oen tijd van crisis en werkeloosheid. Maar het moet en het kan! Wij moeten ons scharen onder het wettig gezag. Spr. had tot tekst Matth. 22 21 het tweede gedeelte. Hierna werd spontaan ge zongen „Zij zullen het niet hebben" enz. De heer Stroo sprak vervolgens een slot woord, waarin hij allen hartelijk dankte voor het welslagen van dezen avond. Daar na werd geëindigd met gebed en het zingen van de Avondzang. Ter gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van het echtpaar G. Dorre- paal-v. d. Akker bracht het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" het echtpaar een serenade. Te water gereden. Een vrachtauto van den groentenhande- laar v. E. geraakte bij hef voorbijrijden van een auto, waarbij deze de vracht wagen aanreed, in een sloot langs den weg tusschen Kattenbrug en Pulmot. Er was eenige materieeie schade: overigens hep het ongeval goed af. Openluchtconcert „Arti." De muziekvereeniging „Arti et Religione" gaf op Koninginnedag een openlucht-con cert. Er bestond groote belangstelling. 173. Sim en Wo-Wang waren hard weggeloopen, toen zij zagen wat voor verwarring er dreigde te komen, met dat heer, die als een okkernoot tusschen een noten kraker gevangen zat. en zoo afgrijselijk gilde. Op een wenk hield de grootste olifant stil en een man knielde in het stof het hoofd voorover op den grond. 174. De groote heer boven in de koets riep iets naar omlaag en dadelijk snelden drie mannen het hek bin nen, llejsen tn een draf tot bij het huls, vlogen de treden van het bordes op en. botsten bijna tegen Wo-Wang aan, die in al zijn waardigheid van huisknecht hen uit de hoogte monsterde en vroeg, wat zij wenschten. a-8

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11