DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMYj LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 1 September SPREEKCEL UIT DE RIJNSTREEK. RIJNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert heden avond om acht uur. Onderwerpen ter be handeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling verordening Inning leges voor de afgifte van Jachtakten. 3. Vaststelling gewijzigde verordening, regelende de eischen van de benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters.è 4. Voorloppige vaststelling rekeningen Gemeentebedrijven over 11932. 6. Voorlooplge vaststelling gemeente-reke ning over 1932. 6. Adres van den heer P. Kort Jr. aankoop strook grond gelegen aan de Burgemeester MelJ boomstraat. 7. Benoeming leden van de commissie van bijstand voor de Gemeentebedrijven. 8. Voorstel van B en W. tot het aanbrengen van een nieuw wegdek. Noord wij kerweg 9. Wijzigingen gemeentebegrootlngen 1932 en 1933, Burgerlijke Stand. Geboren: Albertus Antonie, z, v. C. L. Koemans en W. Passchier Maria Jo hanna Geertrulda d. v. J. J. v. d Weljden en J. M. Roelandse Wilhelmlna, d. v. N. W. v. d. Haak en K. de Mooij Wille- mijntje, d. va. J. v. d. MelJ en M. E de Rijke Cornelia Hendrika, d. v. M. A. Grimbergen en S. P. Vink. Overleden: Cornelia Agatha Hogewoning 46 J. Ondertrouwd: G. v. d. Weljden 25 j. en J. v. d. Meij 24 j. H. Blom 23 j. en J. Hogewoning 24 j. J. Piek en A van Egmond D. de Koning en M. v. d. Eijkel. Getrouwd: G. Verkerk 28 j. en J Ravens- bergen 27 j. G. v. d. Weljden 25 j. en J. v. d. MelJ 24 J. Tractatie van de schoolkinderen. Ter gelegenheid van Konlnginne-ver- j aardag werden gisteren de kinderen op de scholen onthaald en verder door het onderwijzend personeel aangenaam bezig gehouden. Overige feestelijkheden hadden hier niet plaats. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus, z. van T. C. van Rijn en C. A. van der Laan; Theresia Maria. d. van J. van Benten en A. Dom- browski; Antonia Hendrika. d van T. Fran ken en W. van der Willik; Adriana Catha- rina, d. van J. P. A. Kiebert en A. M. van der Velde. Overleden: Adriana Maria Hassing, 66 j. Getrouwd: J. J. Langeveld en C. C. van Rijn, 25 jaar. Ondertrouwd: H. T. Slingerland, 22 jaar en A. M. van den Berg, 20 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. A. Kouwenhoven, War- naarlaan 10, van Oegstgeest. S. J. C. van der Boom, Warnaarlaan 10, van Ovcrschie; J. Hoogcwoning, Hoofdstraat 178, van Lisse; H. E. Wempe, Hoofdstraat 238, van Haarlem: L. Dijkstra, Rijksstraatweg 39, van Leiden. Vertrokken: J. W. Kaptein, Hoofdstraat 255, naar Alphen a. d. Rijn: H. P. J. Smits Hoofdstraat 167, naar 's-Hertogenbosch; iW. P. den Hollander geb. v. d. Hulst, Rijksstraatweg 73, naar Oegstgeest; F. Spithorst, J. P. Gouverneurl. 24. naar Avereest; A. R. M. Hueber, Hoofdstraat 202, naar Velsen. Verkooping. Ten overstaan van notaris A. B. Ter Haar te Noordwijk werden in het hotel „Het Bruine Paard" bij afslag verkocht 10 huizen in de Bijdorpstraat alhier. De uitslag is als volgt: No. 21 in bod op f. 1450; no. 23 in bod op f.900; no. 25 in bod op f.800; no. 27 in hod op f.800; no. 29 in bod op f.800; no. 31 in bod op f.750; no. 33 in bod op f.850; no. 35 in bod op f.875; no. 37 in bod o pf. 875; no. 39 in bod op 1.875. Na verschillende combinaties waardoor de perceelen in bod stonden op f.9591, wcra de eindcombinatie gemijnd op f. 1000, door den heer C. van Velzen alhier, die dus koopcr werd voor f.10591. VEUR—LEIDSCHENDAM. HET TUINFEEST AFD. B. V. L. Schitterend geslaagd. Als inzet van de feesten ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin hield de Bijz. Vrijwillige Landstorm een groot tuinfeest op een terrein aan de St. Josephstraat te Veur. Behalve de 4000 toeschouwers waren aanwezig Z.E de minister van Defensie Deckers de Tweede Kamerleden Duijmaer van Twist, de burgemeesters van Nootdorp en Voorschoten, pastoor Kammers. het college van B. en W. en raadsleden van Stompwljk en Veur, hoofdofficieren en officieren van het leger enz. De leiding van het feest was in handen van burgemeester Keljzer, die als ope ningsrede hield. Als voorzitter van de afdeeling van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm allen van harte welkom, inzonderheid minister Deckers, evenals de voorzitter van de B. V. L Exc. Duijmaer van Twist. Wij geven u de verzekering, aldus spr., dat als het moet gij op de B. V. L kunt rekenen. De B. V. L. wil laten zien dat zij er nog Is, zij het dan als voorzorgsmaat regel. De B. V. L. is een vredeslnstltuut tot behoud van ons Vorstenhuis. Een woord van dank aan allen die tot het welslagen van dezen dag hebben medegewerkt. Helpt ons, gij kunt altijd rekenen op de B. V. L. tot bescherming van ons goed. Spr. stelde voor een telegram van trouw en hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Het woord werd thans aan kapelaan H. J. Bangert uit Leiden. Laten wij veronder stellen, aldus spr., dat wij In ons water land geen dijken en slaperdijken hadden, dan zouden wij ons moeten verwijten dat wij geen maatregelen hadden genomen en zou bil een ramp het aantal slachtoffers ons aanklagen. Het zou krankzinnig zijn pas een brandspuit te knopen als er al reeds brand was uitgebroken. Brand en water zijn elementen waarvan we voordeel, doch ook nadeel kunnen heb ben. Zoo Is het ook met revoluties, zij brengen wel eens iets goeds doch maken meestal stuk wat ons heilig is. 't Gezag en het Oranjehuis staan in ons land sterk en onvergankelijk; wij mogen ons gelukkig prijzen dat de liefde van ons Oranjehuis zoo groot Is dat men in andere landen er Jaloersch op is. Hulde aan alle B V. L.'ers, want zU zijn de noodzakelijke dijk tegen ongewenschte elementen; elk vuur van revolutie zullen zij dooven. Hulde aan Haar die vol toewijding voor het volk Is. Onze tegenstanders liegen wanneer ze ons schoone dingen beloven, koeien met gouden horens, hun luchtkasteelen bewij zen de wantoestanden in andere landen, waar zij victorie hebben kunnen kraaien. Wij laten ons niet paaien met schoone be loften en laten ons niet inpalmen door wien dan ook. Als het noodig mocht zijn, zullen wij ge reed staan om te verdedigen wat ons hei lig is en dierbaar. Holland zal Holland blij ven; ik ben paraat! In elke R. K. Kerk zal Zondag a.s. wor den gebeden voor H. M de Koningin. Onze dierbaarste wensch is dat God onze Koningin zal behouden; wij zweren trouw aan Koningin en Oranjehuis. Tweede spreker was het Tweede Kamer lid en burgemeester van Vriezenveen de heer J. M. Krijger Jr. die de beteekenis van den B. V. L schetste. Beide redevoeringen kregen een krach tig applaus. Hierna volgden een tweetal tableaux getiteld ..Alarm", voorstellende de ver schillende arbeiders in hun resp. vakken werkzaam, welke op het eerste signaal wegsnellen om het dreigende gevaar te keeren, en „Als 't moet", voorstellende een groep militairen vertegenwoordigende alle wapenen, gereed om te verdedigen het in het midden geplante Oranjevaandel. Ook deze nummers kregen een welverdiend applaus. De mooiste nummers van het program ma waren de kranig volgende curoussel- rijden door onderofficieren van de bereden artillerie te Den Haag, motorwedstrijden met hindernissen voor leden van den mo- tordienst van den B. V. L en springcon cours van de bereden veldartillerie Kra nige staaltjes van dressuur en behendig heid werden aanschouwd. Nadat de jury bestaande uit de heeren Hazebroek, Perquin en luit. Eschauzier de punten had vastgesteld werd overgegaan tot het uitreiken van de prijzen, hetwelk door Z.E. minister Deckers geschiedde. Prijswinnaars waren: Motorwedstrijden: 1. v Nielen met zil veren medaille extra; 2. v. d. Arend met zilv tak extra: 3 Voorham met bronzen medaille extra: 4 Verlaan; 5. Perquin; 6. Bleljs; 7. de Bode Springconcours 1 opperwachtmeester Meiners; 2. wachtmeester Koenens; 3. op perwachtmeester de Hartog; 4. wacht meester Alma; 5. wachtmeester de Mink; 6. wachtmeester Nijhuis. Tot slot bracht de burgemeester minis ter Deckers dank voor zijn belangstelling, waarop deze wederzijdsch dank bracht aan den burgemeester voor de arbeid in dezen verricht. Met een driewerf hoera aan de Koningin en minister Deckers was het feest afge- loopen. Des avonds gaf de R. K. Harmonie St. Cecilia een uitstekend geslaagd concert. VOORSCHOTEN Loop der Bevolking. Gevestigd J. W. ten Bruggecate, Donk laan 17, van Wassenaar. Vertrokken: A J. F Hillen, naar Groes- beek; M. van der Tak-Krabbe, naar 's Gra- venhage; Q. J. Kouwenhoven. naar Uden; W. H. Westerduin, naar 's Gravenhage; J. van der Tuin en gezin, naar Epe. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, zoon van W. Anker en J M. Schippers. Overleden: J. J. W. Schuss, oud 74 jaren- WASSENAAR. Ergerlijke baldadigheid. In het Kievitscark werd een vlag gesto len Bij de fam. T in de Kerkstraat werd een vlag, die voor het huis stond, uit den grond gerukt en een eind verder in een tuin neergeworpen. Gecompliceerde aanrijding. Op den hoek Van Oudermeulenlaan en Rijksstraatweg had een botsing plaats tus- schen de auto van K. uit Delft, een vracht auto van B uit Den Haag en een zand- auto bestuurd door R. alhier. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, maar de auto's van K. en R. waren zoo bescha digd. dat ze moesten worden weggesleept. Aangehouden. De burgemeester van Schipluiden ver zocht opsporing, aanhouding en voorgelei ding van een zekeren R. die verdacht werd van rijwieldiefstal. De verdachte werd hier aangehouden. Het rijwiel werd in beslag tenomen en R ter beschikking van den urgemeester te Schipluiden gesteld. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Johanna, d. v. H. van der Hoort en J. Leeuwenkamp Jo hannes Adrianes z. v. T. Verhaar en C. A van Eik. Ondertrouwd: Dirk Zevenbergen jm. 34 j. en Wea Scholte jd. 27 j. van Maarn. GEVAAR OP DEN HAAGWEG. Een wielrijder wijst er op, dat op den Haagweg de auto's met een dergelijke vaart rijden, dat het oversteken per fiets naar Voorschoten vaak levensgevaarlijk is. Zich afvragende of de put weer gedempt moet worden als het kalf verdronken is, pleit inzender voor een beter politie toezicht op dezen weg. ALPHEN. GROOTSCHE KONINGINNEDAG. Talrijke wedstrijden en schitterend avondfeest. Ook hier is de verjaardag van onze Landsvrouwe op luisterrijke wijze gevierd. Door de Wilhelmlna- en Chr. Oranjever- eeniging was dit jaar een zeer groot pro gramma opgesteld. Reeds vroeg wapperde van de gemeentegebouwen de nationale driekleur terwijl ook vele particulieren dit jaar de vlag hadden uitgestoken. Reeds dit gaf onze gemeente een vroolijk aanzien! Traditioneel werd het programma in de vroegen morgen aangevangen met het beieren van de klok van de Ned. Herv. Kerk Julianastraat, gevolgd door koraal- muziek op het kerkplein en voor het Nuts- gebouw door de plaatselijke muziekver- eenigingen. In de morgefruren bepaalde zich het feest in hoofdzaak tot verschillende fees telijkheden voor de kinderen op de scholen, waar zij tevens door genoemde vereeni- gingen werden getracteerd. Toen de schooljeugd los kwam, getooid met vlag getjes, sjerpen en andere Oranjeversiering was reeds overal een groote drukte op straat te constateeren. Het middagpro gramma ving aan met een optocht met muziek van de plaatselijke gymnastiek en voetbalvereenigingen. De opstelling had plaats aan den Buitenweg, waar zich toen het meeste publiek concentreerde. Deze optocht was tevens bedoeld als marschwedstrijd. De optocht werd begeleid door muziek van „Crescendo" en vooraf gegaan door de vaandels van beide ver- eenigingen en verschillende bestuursleden. Na een rondgang door onze gemeente be reikte men tegen halfdrie het A. V. V. ter rein. waar inmiddels de verschillende volksspelen een aanvang hadden genomen. De belangstelling voor deze volksspelen was dit jaar niet zoo groot als anders, wat was toe te schrijven aan het feit, dat de inschrijving, gelet op de schoolfeesten voor de kinderen, alleen was opengesteld voor kinderen boven de 12 jaar. terwijl ook de tevens gehouden gymnastiek en athle- tiekwedstrijden hieraan zeker niet vreemd zijn geweest. Desondanks hadden zich toch ongeveer 300 deelnemers opgegeven. De belangstelling voor deze volksspelen van de ouders was evenwel groot en bij de verschillende spelen als kuipjesteken en anderen werd dikwijls weer hartelijk ge lachen. Om halfdrie had door de deelne mende vereenigingen aan de athletiekwed- strijden de opmarsch en vaandeldéfilé plaats, gevolgd door een fraaie gym- nastiekdemonstratie en vrije oefeningen dames en heeren. Vooral de knotsoefenin gen der dames van „Hou-Vast" vielen hierbij zeer te roemen. Om halfvier vingen de athletiekwedstrijden aan. Inmiddels was zoowel het W. V. als A. V. V. terrein, waar deze wedstrijden werden gehouden, bezet door een duizend koppige menigte. Weldra heerschte overal een vroolijke stemming. De talrijke athféliekwedstrijden gaven menigen vinnigen strijd te zien. Het uitvoe rige programma werd vlot en correct afgewerkt. Uit alles bleek dat de regeling en leiding in uitstekende handen was. Een bijzonder woord van lof is dan ook zeker op zijn plaats en wel aan de leiders de gymnastiekleeraren de heeren P Zuidam en G. W. de Jong. de verschillende jury leden. de tijdopnemers en lest best de ijverige wedstrijdsecretaris de heer D. Soeteman, die veel kreeg te verwerken, doch blijk gaf van groote sjoortervaring. Om plm. 6 uur waren de wedstrijden beëindigd en werd door het bestuur de ver schillende prijzen uitgereikt bestaande uit verschillende medaille's Het grootste suc ces boekte de R. K. S. V. ..Wilskracht", die in totaal dezen middag 19 prijzen in de wacht wist te sleepen. Daarop volgen „Al- phia" met 11 stuks: „Hou-Vast" 12 stuks: A. R. C. 7: D. O. S. 5: E. D. O. 3 en „Kwiek" 2. Rest ons van het middagprogramma te vermelden, dat een en ander werd opge luisterd door muziek en zang van verschil lende zangvereeniglngen. zoodat het zeer gevarieerd programma voor „elk wat wils" bood Hieronder laten wij volgen de ver schillende uitslagen: Volksspelen Indlanendans: le pr. J. Blauw; 2e H. de Jong: 3e S. Pierrot; 4e I. Vis: 5e I. Scholen: 6e P. Vis TZn7e M. Davelaar. Blaastrappenle p>r. J- de Jong; 2e T E. de Groot; 3e J. Pureveen: 4e H. Schóne- wille; 5e R. Borgmeijer Ringsteken per rijwiel: le pr. Mien Bal; 2e Lies Verleun: 3e Marie Joha: 4e T. Griffioen; 5e C. Vrisekoop. Baldrijven meisjes: le pr. Stien Blom; 2e Jeanne v. Engelen: 3e Nel den Hoed; 4e Janny Versteeg; 5e Bep Bogaars: 6e Anny Kok Kuipjesteken: le pr. W. Vellekoop: 2e J. de Jong; 3e H. Wolfert; 4e J. Bolding; 5e H. Kwakernaak; 6e J. Basie. Baldrijven jongens: le pr. K. Laros; 2e C. de Boer; 3e W. de Graaf; 4e S. Pierrot; 5e J. Stalenberg; 6e R. Davelaar; 7e W. Stapper. Balkruien: le pr. Lot Wybenga; 2e Stien Blom; 3e Corrie Kopomans; 4e Dina Geertman; 5e Jeanne van Engelen; 6e Nel v. Vliet. Athletiekuitslagen100 M. hardloopen Heeren: le pr. K. Schmall, A.R.C., 11.7 sec.; I. W. Bergshoeff. A.RC., 11.7; 2. H. Velle koop, A.R.C., 11.8 sec.; 2. D. Vriesekoop, Wilskracht, 11.8 sec.; 3. G. Bergshoeff, A.R.C.. 12 sec. 80 M. hardloopen Jongens, 1416 j.: le pr. W. Costerus, Alphia, 10.1 sec.; 2. B. Ver sluis. Wilskracht. 10.2 sec.; 3. H. v. Deuren, Wilskracht, 106 sec.; 3. v. Muijen, E.D.O. 10.6 sec.; 4. A. Lagendijk. Wilskracht 10.7 s. 80 M. hardloopen Meisjes. 1416 j.: le pr. C. Bergshoeff, Kwiek, 9.9 sec.; 2. H. J. Bonte, Hou-Vast 12 sec.; 3. C. Rijneker, Hou-Vast, 13.1 sec. 60 M. hardloopen. jongens, 1214 j.: le pr. H. v. Engelen. Wilskracht, 8.6 sec.; 2. Jac. de Groot, Wilskracht, 8.9 sec.; 3. Pon- sioen, Wilskracht, 9.1 sec.; 4. H. v. d. Meent Hou-Vast, 9.3 sec. 60 M. hardloopen Meisjes, 1214 j.: le pr. M. Schouten, Hou-Vast, 9.4 sec.: 2. C. v. 't Wout, Hou-Vast, 9.9 sec.; 3 G. Roest, Hou-Vast. 10 sec. 400 M. hardloopen, Heeren: le pr. D. Vriesekoop, Wilskracht, 53.9 sec.; 2. H. Megchelse. Alphia, 55.1 sec.; 3. A. Sampie- mon, Alphia, 57.2 sec. 1500 M. hardloopen, Heeren: le pr. B. Loogman, Wilskracht, 4 min 17.7 sec.; 2. D. Vriesekoop, Wilskracht 4 min. 28 sec.; 3. C. Bijl, Alphia, 4 min. 35 sec. Kogelstooten, Heeren: le pr. Joh. Mulder Alphia, 11.81 M.; 2. K. Schmal. A.R.C., 11.54'/i M.; 3. H. Krumpelman, Wilskracht, 11.05 M. Kogelstooten, jongens, 1416 j.: le pr. W. Costerus, Alphia. 12.50 M.; 2. B. Versluis Wilskracht. 10.21 M.; 3. A. Lagendijk, Wils kracht, 10.08 M. Verspringen, Meisjes, 1416 j.: le pr. C. Bergshoeff, Kwiek, 4.42 M.; 2. M. Schouten, Hou-Vast, 4.10 M.; 3. T. Bonte, Hou-Vast, 3.97 M. Verspringen, Heeren: le pr. Jac. Ver kerk, Alphia, 5.90 M.; 2. Sampiemon, Alphia 5.90 M.; 3. Jan de Jong Jr.. Alphia, 5.83 M.; 4. H. Janmaat, Wilskracht, 5.65 M. Verspringen Jongens, 1416 j.: le pr. B. Versluis, Wilskracht, 5.05 M.; 2. A. Hoek, Hou-Vast, 4.82 M.; 3. A. Lagendijk. Wils kracht, 4.72' M.; 4. A. Roest, Hou-Vast. 4.70 M. Hoogspringen Heeren: le pr. Jac. Ver kerk, Alphia, 1.60 M.; 2. K. Schmal, A.R.C., 1.55 M. Polstokhoogspringen Heeren: le pr. S. Koopmans, D.O.S., 2.65 M.; 2. T. v. Leeuwen D.O.S.. 250 M.; 3. C. v. d. Linden. D.O.S., 2.40 M. Estafette Jongens, 1416 j.: le pr. Wils kracht, 41.4 sec.; 2. Hou-Vast, 43.3 sec.; 3. E.D.O. 45 sec. Estafette 4 x 100 M., Heeren: le pr. Wils kracht, 50.1 sec.; 2. A.R.C., He pi. 51.2 sec.; 2. D.O.S. le pi. 51.2 sec.; 3. Alphia lie pl. 51.4 sec. In dit nummer werd A.R.C. Ie pl., D.O.S. Ile pl., Alphia Ie pl. gediskwalifi ceerd. Marschwedstrijd: le pr. Hou-Vast 247 pnt.; 2. Wilskracht 241.5 pnt.; 3. D.O.S. 238 pnt.; 4. E.D.O. 217 pnt. Hiermede was het gezamenlijke pro gramma van de Chr. Oranjeverg. en W.V. afgewerkt .terwijl in de morgenuren door beide vereenigingen aan H M. de Koningin een telegram van eerbiedige hulde werd gezonden. Tijdens de athletiekwedstrijden was op het terrein een tent opgesteld van de afd. E.H.B.O. alhier. Gelukkig kwamen geen ernstige incidenten voor, doch enkele keeren hebben de leden echter heelkundige hulp verleend. Mede zagen wij op het ter rein, de leider van E.H.B.O. dr. A. W. Hil- dernisse. Het avondfeest van de W.V. ving aan met een voetbalwedstrijd AlphenOlym- pia I waarvoor wij verwijzen naar de ru briek sport. Overigens gaf de gymnastiek- vereeniging „Hou-Vast" een keurige gym- nastiekdemonstratie, waarbij de Rhyth- mische oefeningen, knotsoefeningen, fan- tasiën met de schitterende belichting een fantastisch schouwsjoel opleverde en voor leden en leider een groot succes werd! Ook de zang van Schoten's chr. gemengd koor viel bij de talrijke aanwezigen bijzonder in de smaak, terwijl de muziek de vroolijke stemming nog belangrijk deed verhoogen. Het geheel werd tenslotte besloten met een uitstekende geslaagde bioscoopvoorstel ling. Over het Avondfeest der Chr. Oranjever- eeniging het volgende: Na een toespraak van den voorzitter, den heer Belgraver gaf het muziekgezelschap „Arti" eenige mooie nummers muziek. Deze avond bijeenkomst werd gehouden op de met vetpotjes verlichte terreinen van de Martha-Stichting. Vooral deze verlichting gaf rondom de vijvers een fantastisch as pect. Evenals vorige jaren was de belang stelling zeer groot. Zeker bevou eenige duizenden menschen op i_ rein. Als spreker trad dezen avotJfl G. W. Westenburg van den Haait vlotte wijze een schitterende <w uitsprak. Het geheel werd afgewisJJ gemeenschappelijke zang van OraiS ren, terwijl de muzlekverg. .ArtfiS nig nummer ten beste gaf. Beslotnj met een keurige filmvertooning, bor, waren op het terrein overal geiuidun. tie's opgesteld. Zoowel Oranje als vj v kunnen met genoegen op een schip! geslaagd feest terugzien, dank zij prachtige weer. Burgerlijke Stand. Geboren: Daniël, z. van D. de i en E. S. Wonergem: Mees. z. van G 1 man en T. T. van Essen; Elizabeth d H. Hesselmg en Eva Brak; Pieter u nie, z. van H. Doornekamp en J. zja Johanna Theresia, d. van J Groem en M. C. van Kreuningen; Aaltje, S. Dam en C. v. d. Haven; Clasina t G. A. Beuk en J. BruinesHendrik' i G. Stapper en Kn. Idelenburg; Henl Gerarda, d. van A. L. de Vogel e: Senne; Lena Cornelia, d. van L al en M. J. Verhoeff; Geertruida Magd; d. van A. Fr. Redegeld en W. W. de 1 Bemardus, z. van A. Blanken en A ger; Cornelis Johannes, z. van P. J tein en J. A. v. d. Tol. Overleden: Andries de Ruiter naar, 78 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. Daalder en gez i brugknecht, Zeilmakerstraat 13. vaa Helder: P. J. H. Lemmen en gez, mer N S„ Visserstraat 13, van Nut Hoogteijling, dienstb., Oudsh. weg 17J Woubrugge; J. Kreeftenberg. echtgen Th. H. te Beest, z.b., Nieuwstraat 29 Wisch; G. G. van Leer, z.b. Raadhi 263, van Nijmegen: H. Uitt'enbogaai gez., reiziger, Vinkebuurt 46. van \V« Vertrokken: F. Blom, monteur ba van Hoom 210, naar Rotterdam, Bo 15a; Cornelia F. Groenendijk, echtgei F. Blom, z.b.. van Lemzonlaan 2, naa Cornelia Westmaas, z.b., van Raad straat 20, naar Zoeterwoude, H. Ri F 242b; Maria M. A. Valk, onderwi; van Noordeinde 28, naar Rotterdam Kruiskade 12; Renze A. de Roos. kap bed., van Raadhuisstraat 247, naar v/arden, Sjoerwerstraat 14: Petrus He kerk, z.b., van Hoogedijk 7. naar Dui land. Emden, Hilmarsum 17: Jan del waterbouwkundige.' van Schoolstraa naar Leiderdorp. Kastanjelaan 3; Ad E. Nagtegaal, huish.. Raadhuisstraat naar 's Gravenhage, Valkenboschkade Martinus J. de Vries, kleerm.kn., van radstraat 6. naar Amsterdam, Fa schoolstraat 10; Josina M. v. Hols onderwijzeres, van Pr. Hendrikstraat naar Apeldoorn, v. Heutslaan 10; Th Bienert, dienstb., van Bruggestraat 5, Duitsehland, Gelsenkirchen; Jan v. d. Ent, dienstb.. van De Ruyterst naar Haarlem. Kinderhuissingel 88, hanna R. v. Fulpen, dienstb.. van einde 18, naar Bodegraven, Melje 79. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, zoon van A. 1 dingerbroek en A. Littel. Gehuwd: P. C. van der Hoeve en Ph. W M Zuidwijk, 26 jaar Overleden: H. J. Buitenhuis, wedi A. v. d. Toorn, 78 jaar. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Ingekomen van Utrecht: J. Sch dienstbode, Bilderdam No. 390. Vertrokken naar Heerlen, Oude K straat No. 10. J. van der Meij, blos Nieuwe Weg No. 200; naar Gorlncl Kweekelstraat No. 29. A. M. de Neef, on wijzeres, Woudsche Dijk No. 68; naar hoorn, Drechtdijk No. 11, H. P. Bern arbeider, Dorpsstraat No. 332. Gevestigd: Van Aalsmeer. M. Verho Friezeweg 355 Van Alkemade, wei en 20on, Oude-Wetering Achtera ijk 1 Van Amersfoort C. A. J. Flikweert, Fr! weg No 356. Vertrokken: Naar Rijnzaterwoude Bergshoef muziekleeraar Heerenwez. Ondertrouwd: C. de Vos, te Uithoor] M. Verhoeven P. A. Straathof en M Klein te Alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren. Jacoba Elisabeth, D, van A Brand en C. Fransen; Cornelis JaM Z. van P. A. Zandvliet en A. M. He» Wilhelmus Johannes, Z. van G. Senne A. J. van Velzen; Leendert, Z. van C D» peling en G. H. Weijnen. 171. Want in geen geval mocht er Iets gebeuren met den grootsten olifant, die thans naderbij kwam en die op zijn rug een prachtig rood huisje droeg. De olifant stapte met afgemeten passen voort en toen hij met zijn kostbare vracht op zijn rug juist voor het hek was aangekomen.... 172. Ging een van de gordijntjes van de draag^ij wat op zij en een grimmig gezicht met zwarten en hel-feelen tulband keek even naar omlaag, om wat daar wel gebeurde. De voorlooper lag nu op grond voor het hek. te zk° des

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14