Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 September 1933 Vierde Blad No. 22532 IT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. geslaagd koninginnefeest. katwijk. katwijk aan zee. leidschendam. lisse. noordwijk. noordwijkerhout. noordwijk binnen. noordwijk aan zee. oegstgeest. jaarvergadering Proeftuin. tor tot stichting en instandhouding proeftuin alhier heeft haar jaar- ine gehouden in „De Oude Vei ne voorzitter, de heer G. Busker- %prak een hartelijk woord van Verder mocht hij tot zijn vol- eonstateeren, dat de Proeftuin .."een steeds groeiende belangstel de verheugen. Vanaf 1 Januari tot augustus is hij door 486 personen t geworden, voor het overgroote deel measchen, die kwamen om vakkun- fedenen- Een bijzonder woord van ik de voorzitter tot den chef van ,1 den heer Zwartendijk, die door 'tstekende vakkundige leiding den njn op steeds hooger plan weet te -n. De notulen van de vorige verga- werden door den secretaris, den Ir Koeman, gelezen en onveranderd :eurd. Ook het jaarverslag, waarbij elijkheid in overweging aan het wordt gegeven om het voortaan - te doen verschijnen. Door den heer aren werd, als lid der Fin. Com- 1932 rapport uitgebracht, boeken -heiden van den penningmeester den P Joore Gzn„ waren ln volkomen De voorzitter dankte den penning- er voor zijn accuraat beheer. Over waren de inkomsten en uitgaven 979.01, terwijl de begiooting 1933 50— aanwijst. Tot bestuurslid werd -lamatie herkozen de heer N. v. Erk r Ir. Koeman gaf dan een opsom- van proefnemingen op den tuin. rozen worden verschillende onder en beproefd, of de resultaten beter zijn dan van caniux of rubing- verschillende nieuwe soorten roosjes; rozen-variëteiten35 nieuwe nten (waaronder kleinbloemige) 's voor potcultuur; dahlia's-zaallin- Steeds wordt doorgegaan met het oren van violieren, wat beslist noo- om de goede variëteiten in stand den. Met den zaadkweek van lathy- ordt, gezien de reeds bereikte goede ten, doorgegaan. Van seringen zijn 8-tal nieuwe variëteiten in cultuur, ubbele stdókbak wordt gebouwd met liende wijze van verwarming. Van 'che grondontsmetting worden resultaten verwacht. Uitgeloot wer- e volgende aandeelen: nrs. 119, 123, J44, 66, 285, 163 188, 110 en 63. Na vraag sloot de voorzitter met een oord de vergadering. cieele openstelling van de nieuwe bruggen. er begunstiging van prachtig weer n vele ingezetenen van Haarlemmer den verjaardag van HM. de Ko op waardige wijze gevierd, feestterreinen met de omgeving le- een recht gezelligen aanblik op, ook uit tal van woningen de vader- 'e driekleur wapperde en 't oranje- tje, dat op zoo'n dag bijzonder aan- 7! is, zich slechts bij tusschenpoozen hielden. de Badhoevebuur't, waar de feeste- 'en reeds Woensdag mede ter her- "g van het 10-jarig bestaan van de evereeniging aldaar waren begon- "n de honderden kinderen naar har- hadden genoten, werd onder groote gstellingg 's middags het feest, opge- cd door muziek, voortgezet met 'liende volksspelen, die vlot en uit- d van stapel liepen en waarbij de 'telanggstelienden zich kostelijk ver en. Het feest werd met een schltte- vuurwerk besloten. Nieuwvennep was het Oranje-comité nals vorige jaren met een keurig esteld programma voor den dag en. De regeling van het feest was tor bij de daarvoor geconstitueerde sie. onder voorzitterschap van eer J. A. van Arkel, in goede handen, t met aller krachtige medewerking 't volkomen naar wensch slaagde. Des "s te halftwee kwam de commissie Nijssen bijeen, waar de waarne- burgemeester, wethouder Kistema- het feest namens het gemeentebe- met een krachtige toespraak opende, de heer v. Arkelin een gloedvolle allen. ook het gemeentebestuur dank gebracht voor de betoonde medewer- en belangstelling, de vertegenwoordi- van het gemeentebestuur en het pol- tuur had welkom geheeten en een der had medegedeeld over de aan- 8 van de nieuwe lantaarns aan de Bebouwde brug aan het bestuur van gemeente. rna had deze overdracht namens de nJ plaats; een aardige attentie en mooie daad van waren burgerzin, 'oor de wnd. burgemeester zijn har- h dank bracht. deze gelegenheid had tevens de offi- openstelling plaats van 't te Nieuw- P door de zorg van het polderbestuur "de bruggencomplex, waarbij de aaf, de heer Van Dorsten, een har- f e" van groote waardeering getui- "°espraak hield en daarna het lint Pte. De heer Van Arkel bracht P namens de burgerij van Nieuw- P een woord van dank en waardee- voor de tot stand gebrachte groote Ook met het oog hierop was pstus 1933 voor de bewoners van dit diü '""Beving een hoogst belangrijke ""Jde feeststemming verdubbelde! ™»r het dorp met de muziek voorop fju optocht met de schoolkinderen uoor vele groote en kleine belang- gevolgd en was een indrukwek- siricht. De kinder- en volksspelen. ,r Vfcl animo bestond, vielen bij- -J" den smaak. Tot slot werd een t„ vuurwerk afgestoken. "jfhuizen heeft men zich dit I «£2 niet onbetuigd gelaten om een "Programma in elkaar te zet- te 9 uur had allereerst een k.S?'e??t plaats in de Ned. Herv. UlernÜ de eei-w, heeren Brörens en het woord voerden. Daarna bijeenkomst plaats van de kin- J' openbare lagere school, die ge- r het °°r een optocht der kinderen fcerna ÏP naar *"et feestterrein, c- l "adden kinderspelen plaats. ii« aan gezelligheid en groote be- niet ontbrak, fthartj n vin6en te ongeveer 3 uur ^den ook een vlot en aangenaam verloop, 's Avonds was er een lampion optocht. die een fantastischen aanblik opleverde en waarbij de prettige stemming, die er den geheelen dag had geheerscht, niet verloren ging. Voor de niet-bescha- digde lampions, die na afloop van den optocht werden ingeleverd, werden num mers uitgereikt, die recht gaven op deel name aan een verloting. Aan den Aalsmeerderdijk had een op tocht plaats met kinderen, die uitnemend slaagde, terwijl daarna de kinderen ont haald werden en gelegenheid kregen om eenige spelletjes te doen. Gaarne een woord van welverdiende hulde aan de verschillende Oranjeveree- nigingen, voor de uitnemende wijze waarop zij zich van haar taak hebben gekweten en dank aan allen, die door gift of persoon lijke medewerking, aan oud en jong een onvergeteifjken en heerlijken dag van groot genot hebben bereid. Voor Hoofddorp, waar de Oranje-Veree- niging een mooi programma heeft samen gesteld, is het feest bepaald op Woens dag a.s. iVIiddenstandsvereeniging. In een in de Landbouw te Hoofddorp gehouden ledenvergadering van de Midden- standsvereeniging „Haarlemmermeer", had een bespreking plaats naar aanleiding van het door den Kon. Ned. Middenstands bond gestelde vragen, ten aanzien van een eventueele wettelijke regeling van het automatenwezen. De vergadering verklaarde zich tegen wettelijke regeling, terwijl ze ook niet wenschelijk achtte om het automatenwezen bij plaatselijke verordening te doen regelen. Besloten werd deel te nemen aan de demonstratie van de middenstanders op Woensdag 20 September a.s. in de groote zaal van den Dierentuin te 's Gravenhage. Bloembollendiefstal. In Haarlemmermeer heeft gisternacht weder diefstal van bloembollen plaats ge had, die ter vernietiging waren gedepo neerd en wel van een partij, die op het land lag bij den heer M. aan den Spiering weg alhier. Bij dezen diefstal werd ge bruik gemaakt van een driewielige bak fiets, die nadat een hek over de sloot was gelegd in het land werd gereden. De vermoedelijke daders, een tweetal aan den Venneperweg alhier wonende mannen, werden Woensdag door de politie aan gehouden. Loop der Bevolking. Gevestigd; Wilhelmus Eggebeen, van Amsterdam, Osdorperweg 1, naar Hoofd weg 106 Eldert P. Enninga, van Am sterdam, Makassarstraat 53, naar IJweg' (nieuwbouw) Zwanenburg Aaldrik Haak v. Amsterdam, Nieuwendammerdijk 38 hs naar IJweg 117 Machiel A. Heeren, van Amsterdam, J. Banckersstraat 124 1 hg, n. Kastanjelaan 41 Gerrit van Honk, van Oploo c.a. B. 191 naar Sloterweg 1463 Lucas Koning, van Amsterdam, Dusart- straat 6, naar Badhoevelaan 77 Hen drik Manck, van Amsterdam, Pieter Last mankade 82, naar Hoofdweg 104 David Reinhart, van Amsterdam, Douwes Dek kerstraat 27, naar Nieuwemeerdijk 443 Jacob Speksnijder, van Langerak 94 naar Aalsmeerderdijk 244 Gerrit v. d. Berg, v. Haarlem, Koudenhorn 2, naar Nieuwe meerdijk 253 Marinus Heijselaar, van Haarlem, Jansweg 19, naar Kruisweg 1242 Maartje Hogerwerf, wed. D. 'W. v. Dijk, van Zijpe (N.H.) Schagerbrug F 65, naar Lijnderdijk 276 Homme Homsma, van Kortenhoef, Zuwe 1, naar Sloterweg 1037 Ferdinand H. F. Pas, van Amsterdam, Valeriusstraat 286 huis naar Burgemeester Amersfoordtlaan 51 Eduard J. J. Pot- harst, van Maartensdijk, Oosterspoorlaan 12, naar Eikenlaan 10 Arie de Vormer, van Haarlem, Ursulastraat 8, naar IJweg No. 797. Vertrokken: Aalbert J. Dijksman, van Kruisweg 327. naar Haarlem, Nassaustraat 17 rood Pieter Kreeft, van Kruisweg 4, naar Haarlem, Nassaustraat 17 rood Jo hannes G. Aalbers, van Sloterweg 188, n. Amsterdam, Cornelis Springerstraat 36, 2 hoog Evert J. Geijtenbeek, van IJweg 333, naar Amsterdam, Wilhelminastraat 21 3 hg Popke de Jong, van Lijnderdijk 251 naar Amsterdam. Brouwersgracht 246 1 hg Rpeloffina M. Volmer, wed. J. Vlaar, van Venneperweg 492, naar Am sterdam, Admiralengracht 150 2 hg An- tonie Kornman, van Lindenlaan 19, naar Amsterdam, Prinsengracht 82, 1 hg Louis M. G. G. Burton, van Venneperweg 479, naar 's Gravenhage, van Slingerlandt- straat 101 Anna M. A. Garthoff, van Marialaan 50, naar Dongen (N.Br.) R.K. Kweekschool voor meisjes Wilhelmina F. C. Koch, van Kruisweg 1270, naar Alk maar, Oudorpdijkje 2. Burgerlijke Stand. Geboren: Nelis Marinus, zoon van P. v. Zuidam en W. van Eeuwijk Simon, zoon van G. A. Roubos en A. Bokhorst Eliza beth. dochter van H. A. den Braber en C. Koster Pieter Gerrit Jacobus, zoon van G. van den Heuvel en A. B Schuurman Maartje Wilhelmina, dochter van F Jon ker en B. E. Blokker Gerrit, zoon van P. Reijnders en C. Café Arend, zoon van J. Kagchelland en G. van Leeuwen Maria Catharina, dochter van H. Schön- hage en M. G. Gorter Catharina Maria dochter van W. B. Kortekaas en A. Tromp Johanna, dochter van P. J. Edes en J. C. Hekman Neeltje Huiberta, dochter van A. Buijs en L. Demper Gerrit. zoon van I. J. van der Walle en T. Boogaard Simon Johannes Abraham, zoon van S. Groot en C. M. de Vlieger. Ondertrouwd: J P. Baarsen. 25 j. en J. D. G. Offerhaus, 21 j. P. D. Dijkhuis, 23 j. en M. A. Biesheuvel. 25 j. W. de Jong, 29 j., en E. C. H. Wallbrink, 22 j. Getrouwd: A. P. Everaardt. 25 j. en J. C. Bogers, 22 j. J. J. van der Weele, 20 j. en A. den Daas, 17 j. A. Ruijgrok, 30 j. en E. C. T. M. van Nieuwburg. 26 J. J. Elffers, 31 j.. en G. J. Dunweg. 24 j. J. Doeleman, 29 j. en J. Oosthoek, 28 j. C. van Diest, 25 j en S. J. Blootshoofd, '23 j. W. Buis. 21 j. en H. C. J. Haspels 21 j. K. Tas, 34 j. en A. Alderden, 23 j. Overleden: Karei Philippus. 16 j.. zoon van H. Eickhoff en B. van Driel Anna van Vliet. 71 j. geh. met A. Kouw Jan netje het Jonk, 49 j„ geh. met J. van Beusekom. Levenloos geboren: kind van het vt. gesl. van G. v. d. Meer en T. van Dam. Mej. J. J. van Kempen te Haarlem is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Hervormde school te Nieuw Vennep. Verknoping. Ten overstaan van notaris W. Wachter te Sassenheim had in het Hotel de Ros kam de verkoop bij afslag plaats van een partij Bloembollenland aan de Horneslaan te Katwijk aan Zee. De uitslag is als volgt: Perceel 1 groot 30 Aren 90 c.A. In bod op f. 750: Pcrc. 2 groot 29 Aren 10 c.A. In bod op f.700; Perc. 3 groot 29 Aren 70 c.A. In bod op f.700-: Perc. 4 groot 29 Aren 25 c.A. In bod op f.700; Perc. 5 groot 32 Aren. In bod op f. 750; Perc. 6 groot 32 Aren 34 c.A. In bod op f. 750; Perc. 7 groot 32 Aren 63 c.A. In Bod op f.800: Perc. 8 groot 33 Aren 60 c.A. In bod op f.750; Perc. 9 groot 36 Aren 58 c.A. In bod op f. 860. De eindcombinatie werd gemijnd door Gcbr. Verdoes alhier, die koopers werden voor f. 7140. Tweede Telefooncel. Wegens het vele gebruik maken van de telefoon op het postkantoor alhier is ten gerieve van het publiek in de wachtkamer van het gebouw een tweede telefooncel ln gebruik gesteld. Zilveren jubileum van den heer v. d. Schaik Onder zeer veel belangstelling herdacht de heer F. van der Schaik ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen den dag dat hij 25 jaar geleden als wegwerker bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Onder hartelijke bewoordingen en geluk- wenschen overhandigde de opzichter van weg en werken het gebruikelijke geschenk onder couvert en oorkonde. Ook van zijn collega's ontving de jubilaris mooie ge schenken en bloemstukken, terwijl hij tal rijke gelukwcnschen ook van het hoofd bestuur van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel ontving. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Maria, d. van G. M. Paardekooper en A. W. Wassenaar; Cor nelis Jozef, z. van J. P. de Koning en M. C. Kortekaas; Leonardus Cornelis, z. van P. v. Stein en M. C. v. d. Meij. Overleden: Maria de Vries, echtgen. van J. v. Tol, 75 jaar. Getrouwd: P. Noordermeer en J. v. Velzen. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. J. M. v. d. Lans, van Haarlem, Julianastraat 92; Mej. I. Hooger- vorst, van Oegstgeest, Akervoordelaan 37; Mej. A. C. Keizer, van Benoebroek, Heere- weg 258. Vertrokken: A. A. v. Zeist, naar Velsen: W. Siebert, naar Leiden; Mej. G. C. Knij- nenburg, naar Wassenaar; Mej. G. v. d. Tang, naar HUlegom; Mej. C. J Tulen, naar Hillegom; Mei Balkenende, naar Noordwijkerhout; B. Klijn en gezin, naar Noordwijk; W. v. Ingen en gezin, naar Gouda; Mej. A. J. L. Muilman, naar Oolt- gensplaat; Mej. M. Janssen, naar Frane- ker; Mej. A. Roozen, naar Leeuwarden; P. J. Fenstra, naar Amsterdam: H. J. Vaneveld, naar Voorhout Met verlof. Naar wij vernemen zal de Burgemeester van heden af gedurende 3 weken met verlof buiten de gemeente vertoeven. De gemeenterekening dienst 1932 wijst aan op den gewonen dienst aan uitgaven f. 891.108.15, aan inkomsten f. 875.987.60, na- deelig saldo f. 15.120.55. Op den kapitaal- dienst bedragen de inkomsten f. 701.001.56 en de uitgaven f. 621.516.40, batig saldo f. 79.485.16. ADRESVAAN DEN RAAD. Inzake de werkloosheid. Ingekomen is een adres van de afdeeling „Noordwijk" van den Algemcenen Ned. Bouwvakarbeidersbond, den Ned. Christ. Bouwvakarbeidersbond en den R.K. Bouw vakarbeidersbond „St. Jozef" aan den Raad, waarin zij te kennen geven, dat er onder de bouwvakarbeiders een verschrikkelijk* werkloosheid heerscht en dat deze abnor male werkloosheid naar bunne meening voor een overwegend groot deel is toe te schrijven aan de mistoestanden die op het oogenblik in de bouwnijverheid te Noord- wijk heerschen als gevolg van het be lemmeren van het heele bouwvak door zeer knellende banden van onuitvoerbare wetten en verordeningen. Adressanten verzoeken den Raad met den meesten aandrang ten spoedigste zeer ingrijpende maatregelen te nemen, opdat alle beletselen, die aan de normale uitoefening van bet bouwvak in den weg staan, worden weggenomen o.a. door wijziging en voor ieder begrijpelijk maken van de belangrijkste artikelen der bouwverordening, en de geheele bouw- en grondpolitiek in Noordwijk zoodanig te vereenvoudigen en te verlichten, dat het weer mogelijk wordt aan alle wegen in en om Noordwijk rendabel te bouwen, alsmede een uitbreidingsplan met bebouwingsvoor schriften te ontwerpen, waarin met de economische mogelijkheden van Noordwijk wordt rekening gehouden en die in de eerstkomende jaren ook werkelijk ver wezenlijkt kunnen worden. Gevonden voorwerpen: een jongens- Sportkous, damesrijwiel, rozenkrans, witte schort, deksel van een stoplicht, gouden horloge „Union" met zilveren ketting hee renrijwiel, grijze damesparapluie, zwarte portem. met inh., zilveren polshorloge Irisa", koptelefoon, zwarte vulpen, con tactsleuteltje met kettinkje, sleutel, bril het dikke glazen, bruine vulpen „Parker", ring met 6 sleutels, blauw lederen kinder hoedje, zakagenda V.C J.C. 1933, bruine kinderschoen, bifbat, ceintuur, rozen krans, poesje, horloge met monogram, zwarte lakceintuur, doublé armband, groen manteltje, wandelstok, zilveren broche, rijwiel bel.merk, bruine dames- tasch met inh., heerenrijwiel „Fongers", waarop een regenjas, bruine portem. met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ter politiebureele te Noordwijk- Binnen. Legeroef eningen. De volgende week worden in de bosschen nabij huize „De Boekhorst" groote leger- oefenlngen gehouden. Men is reeds druk in de weer met de voorbereidende maat regelen voor berging van manschappenen paarden. Vreemde gast! Een Katwijkschc visch-auto die te veel naar links uithaalde, kwam in den haag terecht van het bekende „Jagershuis" al hier, en vervolgens in de waranda, waar van vier pilaren vernield werden. De Oranjefeesten. De Oranjefeesten zijn hier goed geslaagd! Begunstigd door het oranjezonnetje had de viering een. schitterend verloop. Te 10'/i uur vertrok het bestuur van de Oranje- vereeniging met het fanfarekorps .Excel sior" van het Lindenplein om een wande ling te maken met de schoolkinderen. De stoet werd op de Wilhelminastraat opge steld. Zooals verleden jaar, was weer veel werk gemaakt, vooral in de Wilhelmina- school, van het vormen van aardige groe pen en versieringen. Na deze wandeling had de gebrulkelijko tractatie plaats in de scholen, 's Middags te 2 uur hadden er kinderspelen plaats op het Lindenplein, terwijl een ringrijderij op rijwielen plaats vond op de Voorstraat. De kinderspelen gaven den volgenden uitslag Prijswinnaars ringrijderij op rijwielen voor meisjes: le prijs Rie Engelsman; 2e prijs Agnes Ruygrok; 3e prijs Marie Kriek; 4e prijs Corrie Waasdorp; 5e prijs Leni Koeleman; 6e prijs Annie van Eeden; 7e prijs Jo v. d. Weijden: 8e prijs Marie de Lange; 9e prijs Corrie Alkemade; 10e prijs Jo Koelewijn; 11e prijs Loetje Varkevisser; 12e prijs Marietje C as pers; 13e prijs Neeltje Haak; 14e prijs Beb v. d. Weijden; 15e prijs Ina Boot. Prijswinnaars mooist versierd rijwiel: le prijs Trien Plug; 2e prijs Marie Kriek; 3e prijs Agnes Ruygrok; 4e prijs Marie de Lange; 5e prijs Margje van Went; 6e prijs To Putteiaar. Prijswinnaars mastklimmen v. jongens: le prijs F. v. Oosten: 2e prijs Jeroen Her mans: 3e prijs Hugo Steenvoorden; 4e pr. Frans Vink; 5e prijs Willem v. d. Berg; 6e prijs Leen Plug; 7e prijs Bernard Diels; 8e prijs Adriaan van Went. Prijzen baldragen voor meisjes: le prijs Lena Peschier: 2e prijs Neeltje v. d. Hoon- oord; 3e prijs Alie de Haan; 4e prijs Maric Steenvoorden; 5e prijs Catrien de Lange; 6e prijs Annie Faasse; 7e prijs Nel Her mans; 8e prijs Marie v. d. Berg; 9e prijs Annie Reekers; 10e prijs Jo v. d. Lind; 11e prijs Dora Steenvoorden; 12e prijs Jannie v. d. Haak; 13e prijs Rika Smit; 14e prijs Ida Reekers; 15e prijs Jo Maurits; 16e prijs Rika Wijnands; 17e prijs Nellie van Oos ten; 18e prijs Grietje v. d. Haak; 19e prijs Mien Christiaanse; 20e prijs Corrie Hooge- veen; 21e prijs Jannie Groenewoud; 22e prijs Jo Koelewijn; 23e prijs Catrien van Schooten; 24e prijs Rietje Bierman: 25e prijs Nellie Bierman: 26e prijs Nellie West geest; 27e prijs Greta Vink; 28e prijs Jo van Dam; 29e prijs Tina Duinstee; 30e prijs Rika v. d. Meer; 31e prijs Annie Her mans. Prijswinnaars zakloopen voor jongens: le prijs Jo Hoogervorst: 2e prijs Frans v d. Berg; 3e prijs Jan Zwetsloot; 4e prijs Wim Ruigrok; 5e prijs Jacob Hoogeveen, 6e prijs Jacob v. d. Loo; 7e prijs Adriaan Sluljs: 8e prijs Plet Meyer; 9e prijs Simon Steenvoorden10e prijs Kees Ruygrok; 11e prijs Jan van Bakker; 12e prijs Kees van Dam: 13e prijs Louis Doone: 14e prijs Jac. Sluys; 15e prijs Jan Groenendijk; 16e prijs Joop Noordermeer: 17e prijs Martien Groenewoud: 18e prijs Rlenus Janson; 19e Prijs Evert Steenvoorden; 20e prijs Nico Zoet; 21e prijs Lou Janson; 22e prijs Cor Vink; 23e prijs Adriaan Bierman; 24e prijs Willem Zoutenbier; 25e prijs Jan v. Went; 26e prijs Krijn Haasnoot Na afloop werden de prijzen ln hotel Royal door den voorzitter, den heer H A. Mathot, met een toepasselijk woord uit gereikt. 's Avonds had onder enorme belang stelling een concert plaats, gevolgd door een lampionoptocht met muziek. Hoewel 'n sober programma was samen gesteld in verband met de tijdsomstandig heden. kan het bestuur der Oranjevereeni- ging zeer tevreden zijn over het resultaat van haar werk. EEN GESLAAGD ORANJEFEEST. Kinderwedstrijden en Lampionoptocht. Gisteren werd hier, begunstigd door prachtig weer, het verjaardagsfeest van H. M. de Koningin gevierd, dat hoofdzakelijk gewijd was aan de kinderspelen. Om 1 uur werd het feest aangevangen met koraal- muziek van den toren. Daarna sprak burgemeester de heer J. B. V. M. J. v, d. Mortel, een korte openingsrede, waarin spr. vooral wees op de beteekenis van dezen bijzonderen Oranjedag, daar deze samen viel met het 35-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Spr. besloot met een „driewerf hoera" voor 's lands Vor stinne, waarop het muziekkorps de „Echo der Duinen" het Wilhelmus inzette, dat door allen werd meegezongen. Inmiddels was door het bestuur van de Oranje- vereeniging een telegram aan H. M. ver zonden. waarin zij de Koningin geluk- wenschte bij de herdenking van Hare Majestelts geboortedag, en uiting gaf van haar verknochtheid aan het Koninklijk huis Om half twee maakten de school kinderen, met muziek voorop, een rond wandeling door het dorp, waarna een trac tatie volgde Om half drie volgden de diverse wed strijden voor kinderen, waarvan de uit slagen lulden als volgt: Meisjes, versierde rijwielen: eereprijs, Sabine v. d. Mortel: le pr. Antje Krug; 2. All v, d. Luyt; 3. Do Plas: 4. Jettle Geertsma; 5. Cor Westgeest; 6. Truus v. d. Berg. Ringsteken: le prijs Antje Krug. 2. Mientje v d. Niet; 3. Corrie v. d. Berg; 4. Ali v. d. Luyt; 5 Rika Meeuwenoord; 6. Gré v. d. Berg; 7. Cor Westgeest; 8. Cor Broeders; 9. A. M. C. Woltjer. Behendigheidsloopen: le prijs Jo Lind- hout, 2. Cath. Plug; 3. Suze Haak; 4. Marijtje v. Beelen; 5. Corrie v. Duin; 6. Neeltje Plaatser; 7. Gerry v. Duin: 8. Sjaantje Haak; 9. Corrie v. d. Berg. Jongens, tonkruien: le prijs Gljs v. d. Wiel; 2. Jacob de Heus; 3. Herman Kor- bee; 4. Nic. Barnhoorn; 5. P. v. d. Deljl; 8. Kees Duindam; 9. Jan Duindam. Boegsprletloopenle prijs Erie Warners, 2. Chart v. d. Sluys: 3. Jan Coenraads Nederveen; 4. Jacob de Heus; 5. Leen Hellenberg: 6 Wim Bedijn; 7. Albert v. d. Wiel: 8. Plet v. d Deyl. Tobbesteken: le prijs Jan Hoek; 2. Henk Warners; 3. Maarten Ammeraal; 4. Dirk Klinkenberg; 5. Willem Passchier; 6. Jacob Haasnoot; 7. A. R. Smit; 8. Jacob Haak. Nadat de prijsuitreiking had plaats ge had, was het de beurt aan de gymnastiek- vereeniging „D-O.S." die met muziek voor op uit Noordwijk-Binnen kwam marchee- ren. De demonstraties, door D O S. gegeven geschiedden onzer zeer groote belangstel ling. Het publiek heeft blijk gegeven van groote waardeering voor de prestaties van kleine zoowel als van groote gymnasten. Een leuke boerendans viel buitengewoon in den smaak. Om half negen ving de muziekvereni ging „Echo der Duinen" haar concert aan, in het autopark aan den Boulevard, waar na een aardige lampionsoptocht werd ge formeerd die helaas wel wat laat af marcheerde. Niettemin was deze fantastischen stoet, waarvoor veel belangstelling bestond, een waardig slot van dezen, voor de Oranje- Vereeniglng succesvollen dag! EEN MOOI ORANJEFEEST. Vele wedstrijden en ringrijderij. In vervolg op ons verslag van gisteren vermelden wij. dat het middagfeest te 1 uur een aanvang nam op eenige open ter reinen in het Oranjepark. De R.-K. Har monie „Triumph" hield er daar met opge wekte muziek de vreugde in. De verschillende wedstrijden hadden een vlot verloop, waarvan de uitslagen hiema volgen. In de omgeving van het Raadhuis was het tegen halfdrie een enorme drukte. Niet minder dan 20 versierde rijtuigen verschenen voor de jury ter beoordeeling. Het was ditmaal niet gemakkelijk door het groote aantal. Aan het einde van dezen taak sprak de jury eenparig dank uit voor de groote deel name en de waarlijk kunstige versieringen. De uitslagen luiden als volgt: Versierde rijtuigen: 1ste prijs de heer C. Bakker en mej. M. v. Zijverden: 2de de heer A. C. Paardekooper en mej. P Jansen; 3de de heer J. Juffermans en mej. J. Paarde kooper: 4de de heer M. Verhaar en echt- genoote; 5de de heer N. de Wit en mej. J. Strijk; 6de de heer P. Paardekooper en mei. J. v. Velzen. Na afloop van de beoordeeling werd op de Endegeesterlaan door 21 paren deelge nomen aan de ringrijderij. De publieke belangstelling was hierbij enorm groot. De N.Z.H.TM.-Harmonie verleende hierbij haar medewerking. In vlot tempo is de strijd verioopen, waarvan wij hieronder den uitslag geven. Ringrijderij voor paren: 1ste prijs mej. L. Verdegaal en de heer H. Hoolmans; 2de mej. M. v. Zijverden en de heer C. Bakker: 3de prijs mevr Zandvoort en de heer Zand- voort; 4de mej. A. Breedijk en de heer J. Bouman; 5de mej J. v. Velzen en de heer P. Paardekooper; 6de mej. Heemskerk en de heer J. Heemskerk. Na afloop verschenen voor „Het Witte Huis" de resp. prijswinnaars tot het ln ontvangst nemen van prachtige prijzen, bestaande uit luxe-voorwerpen. De voorzitter der Oranjevereeniging. dr. D. Timmermans, sprak vooraf hartelijke woorden van dank tot het Gemeentebe stuur voor de zoo hoog gewaardeerde me dewerking en reikte vervolgens met voor Ieder een toepasselijk woord de prijzen uit. Op het A.S.C.-terrein werd een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen een A. S. C- combinatie en S.C.O.I. welke eindigde met 34 in het voordeel van S C O Het avondfeest is besloten met een nl- leraardigsten lampionoptocht met mede werking van beide muziekcorpsen De deelname aan dezen optocht was wederom groot; een en ander verliep in goede orde. Was in den ochtend het ernstig auto- ongeval nabij Endegeest een teleurstel ling. wij kunnen, dank zij de uitstekende hulp van het politiecorps, op een schitte rend geslaagd oranjefeest terugzien! Hulde daarvoor aan het bestuur van de Oranjevereeniging! De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt: Tonkruien voor meisjes van 1214 laar: lste prijs Marie Juffermans: 2de R. Mechelse; 3de T. Akerboom; 4de L. Koo- loos: 5de D. Star; 6de R. Onderwater; 7de C Molenkamp. Hardloooen met hindernissen voor meis jes van 1315 iaar: lste prijs Mies Dut- vendak: 2de Jo Volkering; 3de Marie Lee mans; 4de An. v. d. Kraan; 5de J. v. Eigen;' 6de J. Siardijn. Mastklimmen voor jongens van 1416 iaar: lste prils Jac. v. d. Luvt; 2de P. Verbeek; 3de K. Broers; 4de F. Koudijs: 5de Arn Vermeer: 6de A Juffermans; 7de A. Ruigrok: 8ste J Akerboom. Muiltje loopen voor meisjes van 1113 jaar- lste orijs Wimmi Kraan; 2de M. Reisdam: 3de Gr. v. Eigen; 4de R. v. d. Hoog: 5de N. Wilmer; 6de M. Buitenom; 7de J. Raphael: 8ste L. Gravenkamp en vervolgens tot 30. Zakloopen met parapluie voor jongens van 11—13 iaar: lste priis Jan Uittenbo- caard Jr.; 2de T. de Vreede: 3de R. Uitten- bogaard Jaczn 4de Hans v. d. Stel; 5de K v. d Putten' 6de Jac. Uitten, bogaard; 7de P v d. Mey; 8ste K. Star en vervolgens tot 14. Hardloooen met hindernissen voor jon gens van 1214 jaar: lste prils Nico Jan sen: 2de Henk Los: 3de Adr. Duvverman; 4de Geo den Ouden: 5de Joh de Jong; 6de Jan Wassenaar: 7de Jacob Wassenaar; 8e M Buitenom: 9de Alb Ruigrok. Tonkneppelen voor mannen: lste prijs J. Wijsman: 2de L Wijsman: 3de D Hoo gervorst: 4de C. Strijk; 5de W. v. d Sleet: 6de J Wezel; 7de L. v. d. Hoonaard; 8ste Joh. Glasbergen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13