Gymnastiek schoenen The Berlitz School of Languages i Zaak te Koop MODERNE TALEN Het adres voor HUISJE TE HUUR iSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 30 Augustus 1933 UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. MAARMANSSTEEG No. 3 LEIDEN TURFMARKT 3 VERT ALINGS-BURE AU. Waarom koopt U! voor 60 ct. p. week AANVANG DER LESSEN MAANDAG 4 SEPT. A.S. teer Speelman gelooft niet, dat wij 1934 het Rijk noodig hebben, doch ,-el Hij wil nu gaan tot 150 opcenten. E discussie wordt het voorstel van B. W. aangenomen. Tegen de heer v. Bij hebben hier dus over 1934 een e meer te betalen voor personeele be- —je dan dit jaar. foorstel tot heffing om een belasting op [openbare vermakelijkheden. *1 en W. stellen voor dit voorstel voor rij aan te houden. Hiertoe wordt be- jemeenschappelijke regeling met de ge- .nte Lisse volgens art. 19 der Lager Eerwijswet. foheffing openbare school met ingang 1 Jan. 1934. Je voorzitter doet voorlezing van een [rijven van Ged. Staten inzake ophef- r van de openbare school, j en W. stellen nu voor, de overeen- Est met Lisse en de school op te heffen, hgekomen is een request van de ouders [Teerlingen van die school, verzoekende 1 over te gaan tot opheffing, daar het [tel leerlingen toenemende is. heer Speelman wil persoonlijk het Jotsie offer brengen voor de saneering [gemeente. Hieruit volgt dat hij voor de letting is. Spr. is het niet eens met de Ei veering, doch het beteekent een be ziging van f. 8000 zooals door B. en W. jegd is. i ander bezwaar is de regeling met Spr. is er voor, dat elke ouder zijn naar de school kan zenden, zooals [wil. voorzitter zegt dat de ouders kunnen ren tusschen Lisse, Oegstgeest en War- kcL [heer v. Zonneveld: de voorzitter heeft :gd, dat er op onderwijs flink bezui- 1 is. Hoe veel en waar weten we niet, laten wij voorzichtig zijn en het peil het onderwijs niet verlagen, i breede discussie, ook over reiskosten [vergoed zullen worden, wordt het voor- met alg. stemmen aangenomen. heer Speelman: wat doen wij nu met ichool? voorzitter: er kunnen 2 woningen gemaakt worden. Wij kunnen het ge- [iken voor gemeente-gebouw, bijv. kan .ritenles in gegeven worden; doch daar jen wij later mee komen, ferzoek J. Bakker om vergoeding in vervoer kinderen openbare school, j voorzitter zegt dit is tijdens het vo- i punt reeds behandeld en geregeld in bet Marchant. fespreking instelling Burgerlijk Arm- Kmr. pe voorzitter heeft voor zich liggen een ng dossier van aanvragen om steun. De paliteit wordt tegenwoordig zóó, dat p zeer spoedig steun vraagt. Tot dusver n deze verstrekt via de armbesturen, Eh langs dien weg gaat 't wel wat te ge- pelijk. Hij geeft als voorbeeld een ge- waarin B. en W. steun niet noodig blten en aanvragen verwezen naar het pestuur. Binnen het uur was de aan- er terug met het advies om steun, tijden zijn wel veranderd en daarom ten B. en W. een Burgerlijk Arm- ur nu wel gewenscht, hoewel zij niet n dadelijke beslissing staan, heer v. Zonneveldde gevallèn die u t zijn zeker nog niet bij het Steun- geweest. (De voorzitter: neen). Er besloten, dat de crisisgevallep zouden en bij B. en W., doch niet elke diaconie at zich aan het voorschrift. P de begrooting is f. 6000 uitgetrókken nu reeds f. 6100 uitgegeven. Als wij ons de afspraak gehouden hadden zouden rondgekomen zijn. Kunnen B. en W. de "oniën er niet op wijzen, dat niet te ïg die briefjes geteekend moeten n? De tot nu toe gevolgde weg is de en hij wil zoo doorgaan, voorzitter: wij kunnen de regeling laten, dan adviseert het Burgerlijk bestuur, zoodat allen gesteund wordt het beslist noodig is. heer Speelmanais het nu goed gaat, "ten wij het zoo laten. Laten wij maar langer praten. De voorstanders kun de tegenstanders toch niet overtuigen, heer Schrama is voor een Burgerlijk bestuur, hetgeen hij nader uiteenzet, voorzitter: men kan het Armbestuur r een bepaalden tijd instellen en bo wlen verleent de raad jaarlijks een cre- t. Na zeer langdurige discussies wordt oten, dat het Steuncomité over deze h een advies zal uitbrengen zoodat in volgende vergadering de zaak nog- s behandeld zal worden, ndvraag. De heer v. Breda wijst op slechte naleving der winkelsluiting op dag. speciaal van sigarenwinkels, rts vraagt hij, wanneer het Sportter- in gebruik genomen wordt, voorzitter zegt Inzake de eerste vraag cht toe, terwijl weth. Bader zegt dat terrein nog niet in gebruik genomen worden. Binnenkort krijgen de heeren uitnoodiging om het terrein eens te chtigen. e heer Warnaar wijst op de snelheid de auto's in de kom der gemeente. voorzitter zegt dat er reeds vele p-verbaien zijn opgemaakt, doch het Pt niet veel. Ook wordt de politie be teerd door de belangstelling van het De heer Speelman zegt dat in het wan delpark 2 doode boomen staan, die ge vaar opleveren. De voorzitter: er zijn 95 zieke iepen, die gerooid moeten worden. De heer Speelman wenscht te spreken van den 2en ambtenaar ter Secretarie waarover in de vorige vergadering sprake was, na zijn vertrek. De voorzitter: deze is reeds benoemd De heer Speelman: moet de raad dit niet doen? (de voorz.: neen, B. en W.). De heer v. Zonneveld wijst op het venten met ijsco's op Zondag. De voorz.: daar kan ik niets aan doen, dat is volgens de wet. De heer Verkleij vraagt een trottoir van af ,,Even Buiten" tot aan het rijwielpad. De voorzitter: dat kost f. 1500; het rijk geeft hiervoor f. 600 en wij hebben de toe zegging van bijdragen in de loonen Het zal ons kosten ongeveer f. 600. Vinden de heeren dat goed? Het wordt evenwel aangehouden tot de volgende vergadering. Nadat weth. Bader nog enkele mede- deelingen gedaan had over steun aan kleine kweekers, werd de vergadering ge sloten. Tot 2den ambtenaar ter Secretarie is door B. en W. benoemd de heer G. J. de Raadt, thans volontair ter Secrétaric te Bommel. VEUR—LEIDSCHENDAM. Auto in den wegberm. Gistermiddag te ongeveer 4 uur zakte aan de Rietvinklaan te Veur een auto van de fa. Gebr. PI. uit Leiden, dienst Leiden- Den Bosch in den berm van den weg. De auto had juist geladen bij de Veursche Vleeschwarenfabriek en moest iets verha len, t«n einde een andere te laten passee- ren. De tractor stond echter od de baan van de N.Z.H.T.M.. zoodat het tramver keer stop stond. Nadat de tractor met moeite was weggereden, kon het tramver keer worden hervat. Een kraanwagen bracht na een uur den wagen weer op m weg. de: Aanrijding tusschen tram en auto. Nabij Schakenbosch had een ernstige aanrijding plaatq tusschen een vrachtauto bestuurd door v. d. Z., wonende aan den Broekweg en een versnelde tram van de N.Z.H.T.M. De chauffeur had, alvorens de baan over te steken iemand vooruit ge zonden welke den weg vrij gaf. Juist toen de tractor de lijn gepasseerd was. naderde de tram, welker bestuurder uit alle macht remde, doch niet met 't gewenschte resulteat. De tram greep het achterdeel van de auto en sleurde deze nog een 40 M. mede. De auto en ook de tram werden beschadigd. De chauffeur kwam gelukkig geen letsel. Met vertraging kon de tram haar reis voortzetten. Tegen F. J. T. te Veur is door de Rijks politie proces-verbaal opgemaakt op grond van het feit dat deze zich voor rijkspolitie had uigegeven en iemand met een geweer bedreigd. Het geweer is in beslag genomen. Door de Rijkspolitie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen F. v. d W. te Zevenhuizen Z.-H., welke hier ter plaatse in beschonken toestand 'n auto bestuurde. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier, staan als werkzoeken den ingeschreven: 15 timmerlieden, 5 met selaars, 7 opperlieden, 5 grondwerkers, 3 schilders, 31 land- en tuinarbeiders, 12 los- arbeiders, 1 loodgieter, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 3 bankwerkers, 5 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwerker, 1 ge reedschapsmid, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 mach. bankwerker, 1 monteur, 2 electri- ciens, 1 smid, 1 fabrieksarbeider, 1 handels reiziger, 1 survaillant, 1 goudsmit. To taal 103. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namid dags 1 uur. WASSENAAR. DE WASSENAARSCHE WINKELWEEK. Ommegang door de buurtschappen. Als vervolg op de ommegang in het Centrum van het Dorp ter gelegenheid van de officieele opening van de Wassenaarsche Winkelweek, werden gisteravond de overige buurtschappen met een officieel bezoek vereerd. Voorafgegaan door de muziekvereeniglng „Excelsior" die den optocht muzikaal op luisterde, liepen naast de officieele per sonen in gesloten formatie de leden der sportvereeniging WI K. ALPHEN. DE KOMENDE WINKELWEEK. Van 28 Scpt t/m. 7 October. Naar men ons officieel mededeelt, is in de Maandagavond gehouden vergadering van de plaatselijke Middenstandsverecni- ging in samenwerking met „De Hanze" be sloten de a.s. winkelweek te houden in de week van 28 September tot en met 7 October a.s. en wel volgens een voor onze gemeente geheel nieuw systeem, n.l. het z.g. „bonr.cnsysteem". Voor elke twee kwartjes of 50 cent die het publiek ge durende deze week betaalt, 't zij m de winkel, 't zij aan huis zal een bon af gegeven Worden, dus bij betaling van f. 1 2 bons, f. 1.50 3 bons enz. Dit systeem geldt dus ook voor groentehandelaren, bakkers, slagers, kappers enz. kortom voor alle zaken die deelnemen aan de winkel week, zijnde de leden van de Middenstands organisaties, 't Publiek vraagt voor elke 50 cent die men betaalt een bon, dus ook voor rekeningen die men voldoet Wanneer men dus in deze week een rekening gaat be talen, krijgt men zoovele keeren een bon als het te betalen bedrag 50 cent uit maakt. Elke bon zal voorzien zijn van een nummer Verschillende dezer nummers geven recht op zeer fraaie prijzen. Hoe meer bonnen men diis heeft, hoe grootcr de kans wordt om in het bezit van een der prijzen te komen. Verdere bijzonder heden zullen t.z.t. worden vermeld. Mc werking zal worden gevraagd van de autoriteiten, muziek en sportvereenicingen. Het Post- en Telegraafkantoor. De directeur van het Post,- Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier maakt bekend, dat op 31 Augustus a.s. het kantoor en de daaronder ressorteerende hulpkantoren en stations voor den postdienst gesloten zullen zijn behalve tot 14 uur voor zegel verkoop, aangeteekende en expresse stuk ken, spaarbank Rijksverzekeringsbank en Ouderdomsrente Voor spoedaangelegenheden, den Post cheque en Girodienst en den postwissel- dienst betreffende, is het kantoor normaal geopend. Voorts dat te dezer plaatse de derde brie venbestelling, de courantenbestelling en de vierde buslichting en te Aarlander- veen, Nieuwkoop. Noorden, Ter Aar, Lan- geraar, Uithoorn, Woubrugge en Zeven hoven de tweede brievenbestelling niet zullen worden uitgevoerd. Met ingang van 10 September as. zal het kantoor alhier op Zondagen voor den postdienst van 1314 uur gesloten zijn. In een daartoe Vrijdagmiddag half drie te houden samenkomst zal het nieuwe hoofd van de Juliana-bewaarschool, mej. N. van Wijk, worden geïnstalleerd. Zooals door ons reeds gemeM zal deze geheel opnieuw ingerichte scnool dan tevens te bezichtigen zijn eïi 4 Septeïnber a.s wor den heropend. Een drietal leden van de onlangs opgerichte Alphensche reddingsbrigade onderafdeeling van E.H.B.O. t.w. de dames N. Kroon, I. Joha en de heer G. W. de Jong, gymnastiekleeraar, zijn geslaagd voor het diploma A, reddend zwemmen, afgenomen door den bond voor het red den van drenkelingen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan „Het Kerkehout" met omgeving alwaar ondder het geven van pittige marschen een rondgang werd gemaakt. Daar werden alle deelnemers hartelijk ontvangen door het bestuur van de Sport vereeniging „Wassenaar" waar op haar sportterrein nog eenige muzieknummers door Excelsior ten gehoore werden ge bracht en W.I.K. een demonstralie gaf in vrije- en ordeoefeningen, welke demon stratie met een warm applaus werd be loond. Vervolgens werd „Den Deijl" een bezcek gebracht en tenslotte aan het Oostdorper- kwartier. Op het dorpsplein werd de stoet ont bonden en werden verfrisschingen aan geboden. Op het sportterrein Wassenaar bracht dq heer Wubben .voorzitter van de ge combineerde Besturen, den voorzitter dier vereeniging den heer H. A N. Jansse in warme bewoordingen dank voor het gulle onthaal door die vereeniging. Bij het ontbinden van den stoet bracht hij voorts dank aan de Vereeniging W.I.K. vóór haar keurige opluistering en Sport- demonstratie, terwijl hij bovendien Excel sior met weigemeente woorden dank zeide voor de spontane medewerking, die deze vereeniging, ondanks dat het haar be kend was, dat er twee extra drukke en zware dagen voor den boeg staan, zoo ten volle werd gegeven. Behalve de door ons reeds gemelde vereenlgingen zal ook de voetbal vereeni ging A R C. Donderdag deelnemen aan de door de Chr. Oranje en Wllhelmlna-vereen. georganiseerde athletiekwedstrij den BOSKOOP. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag 3 September, zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy. Te 'sGravenhage zijn geslaagd vo ir coupeuse do dames Sjaan Guldemond, P e Jongejan en Rie Jongejan alhier en \oor costumiöre mej Inge van Enter te Harers- woude, allen leerlingen van de Mode vakschool van mej. Langeveld alhier. Morgen zal de gemeente-secretarie, met uitzondering van het bureau van den Burgerlijken Stand, voor het publick ge sloten zijn. HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezsr gemeente komt Donder dag a.s. des voormiddags te lO'/s uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding re kening van het waterbedrijf over 1932. 3. Aanbieding gemeente-rekening 1932. 4. Be noeming commissie tot het nazien der re keningen. 5. Voorstel tot opheffing van de openbare lagere school. 6. Ontslag schoon maakster der openbare lagere school we gens opheffing dezer school. 7. Vaststellin- verordening regelende de vee- en vleesch- keurloonen en rechten. 8. Benoeming lid der commissie tot wering van schoolver zuim. Aanbeveling: M. Jansen en J. Raap horst. 9. Wijziging der begrooting 1933 KOUDEKERK. Viering Koninginnedag. Ter gelegenheid van den verjaardag van T7 M. de Koningin wordt morgenavond in de Ned Herv. Kerk alhier, door den Chr. Nat. Werkmansbond een Oranjeavond gehouden. Als sprekers zullen optreden ds. J. de Bruyn van Alphen a d. Rijn en de heer C. Stroo alhier. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, d. van J. A de Haas en M. J. Crama. Ondertrouwd: P. W. de la Rivière jm. 29 j. en M. A. Klaver jd.. 29 j. C. Meer burg jm. 27 j. en E. Roest jd. 23 j. Morgen is het postkantoor voor geld zaken den gehee'.en dag gesloten en voor postzaken na 12 uur. WADDINXVEEN Waarschuwing. Dc burgemeester wijst er op, dat het meermalen voorkomt, dat met lijsten wordt gecirculeerd, waarvoor geen toestemming van B. en W. is verleend. Ieder wordt in zijn eigen belang aangeraden, op geen lijst te teekenen, waarop niet het stempel der gemeente of do handteakening v«jn den burgemeester voorkomt Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Elisabeth Theresia, cl. van H. A. Cats en C. A. van Oeffelen; Jan Adrianus, z. van J. Verkaik en G. den Hollander; Anna, d. van P. O. van Rhijn en M. P. Veltman. Overleden: L. P. Versluis, 17 jaar. Ondertrouwd: J. Uithol, 30 jaar en J. Borg, 21 jaar. Getrouwd: A. van Loon, 25 jaar en N. W Marchand, 23 jaar; P. van Bergen, 29 jaar en M. Hofstede, 23 jaar. Ter gelegenheid van de herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin op 31 Aug. a.s. zullen de gemeente-secre tarie en het kantoor van den ontvanger voor het publiek gesloten zijn. NIEUWE UITGAVEN. N.V. A. W. Bruna en Zoon's Uitg. MIJ., Utrecht: „Misdaad aan de Rivièra" door E. Philips Oppenheim. „Sanders in Actie" door Edgar Wallace. Bij Van Gorcum en Comp. N.V., uitge vers te Assen, verscheen een boekje „Drentsche Legenden" door mevrouw J. H. Bergmans—Beins, Ingeleid door mr. Harm. Smeenge en verlucht door Hein Kray. Prijs van dit boekje bedraagt f. 1.25. DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1933. Hilversum 1875 M. Avro-uitzendlng. 8.00 Belaardconcert door Toon van Balkom 830: Aubad- te R'dam door 2500 zangers en zan-C" O en kinderkoor o 1. van M. C. Grimberg—Huyser, m. m van de Rot- terdamsche Harmonie o. 1. van A. Haan- st_a 9 00: Gramofoonpl. 10.00: Mor genwijding 10.15: Gramofoonpl. 11,00 Causerie Mevr. Lucy Picrson 11.30: Gramofoonpl. 12.00: Omroeporkest o. 1. van N. Treep 2.15: Gramofoonpl. 2.30: Orgelconcert F Hasselaar m m. v. koor o. 1. van W. Hespc 3.303.45: Gramofoonpl. 4.00: Voor zieken en ouden-van-dagen 4.30: Gramofoonpl. - 5.00: Radlotooneel voor kinderen o. 1. van Kommer Kleyn 5 40: Paul Godwin en zijn orkest 6 30: Sportpraatje door H. Hollander 7.00: vervolg Paul Godwin - 7.30: Majoor W G. de Bas: Onze nationale vlag 8 00: Vaz Dlas 8.05: Omroep orkest o. 1. van N Gerharz m. m. v. W. Ravelli (bas) en M. Rodriguez (cello) 10 30: Ooggetuigen-verslag van het vuur werk te Schevenlngen 1100 Vaz Dias - 11.10: Gramofoonnlaten. Huizen 290 M. 8 30—9.15' Kro, 10 00: Ncrv. 11.00—12.00: Kro. Hierna: Ncrv. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Gramofoonpl. 10.15: Morgendienst o. 1. van Dr. J. A. Rust 10 45: Gramofoonpl 11.00 dito. 11.30 Causerie 12.15: Orkestconcert 2.00: Carillonbespeling J. Vincent 3.00 Gramofoonplaten 4.00Bijbellezing door Ds. J. Penriebakker m. m. van zang en orgel 5.00: Concert door de Harmo nie „Meyerbeer" o. 1. van A. Bleien 7.15 Knipcursus 7 30: Journ. weekoverzicht 8.00: Verst. Ncrv-Klelnorkest o. 1. van P. v. d. Hurk m m. van Maartje Offers Offers (alt-mezzo) en gramofoonpl. ca. 920: Vaz Dias 10.30—11.30: Gramof- muziek. Daventry 1554 M. 1035: Morgenwijding 10.50. Tijdsein en berichten 12.20: Rutland Square en New Vlctoria-orkest o. 1. v Austin 135: Gramofoonpl. 2.35: Schotsche Studio-orkest o. 1. van G. Dal- nes 3.20: Kerkdienst 4 05: Sted.Ork. van Buxton o 1. v. Fellowes 5.05: Western Studio-Orkest o. 1. v. F Thomas 5.35' Kinderuur 6 20: Berichten 6.50: BBC-orkest o. 1. van A. Reynolds 7.50: Troise en zijn Mandoline-orkest m. m. van I. John tenor) 8.20: Radio-mili tair orkest o. 1. van Ch Leggett 9.00: „Great Snakes", hoorspel van H. C. Sar gent en J C Holllday 10 00: Berichten. Causerie 10.35: Voordracht 10.40 Dansmuziek (gramof.-platen) 10.50— 12.20: BBC-dansorkest o. 1. van H. Hall. Parijs „Radio-Paris" 1724 M. 8.05, 12.50, 7 30 en 8 20: Gramofoonmuzlek. Kalundborg 1153 M. 12 202 20: Concert uit „Angleterre" o. 1 van Skalka 3.05: Blaasorkest o.*l. van Dyrlng, m. m. van zanger 8.30Radlo-Symphonie-orkest 0. 1. van N. Malko. m. m. van N. Hansen (zang) en F. Jensen (plano) - 10.5012 50 Dansmuziek uit „Arena". Langenberg 473 M. 6 25: Gramofoonpl. 7.23: Concert door Kurorkest te Deyn- hausen o. 1 van Ladewig 11.50: Gramo foonplaten 12.20: Concert door orkest o 1. van Planer 1 20: Concert o. I. van Eysoldt 5.20: Gramofoonpl. 6.20: Concert o. 1. van Keiper 7.20 Concert 8 40: Weragkamerorkest o. 1. v. Keiper, m. m van Lucie Bromby (sopraan 10.50— 12.20: Concert o. 1 v. Eysoldt. Rome 441 M. 8.50: Sel. uit „La grotta di Trofonio". opera van Salieri. Leiding: Gc- russi. Causerie Sel. „L'occaslone fa 11 ladro", opera van Rossini. Leiding: Ge- russi. Causerie. Sel. II Socrate im- maginario". opera van Paislello. Brussel 338 en 508 M. 338 M.: 12.20— 1.20: Gramfoonpl. en Planorecital 130: Omroepkleinorkest o. 1. van Leemans 5.20: Gramofoonpl. 8.20: Radio-Sym- phonle-orkest o. I. van Kumps 9.20 Concert uit Knocke Hierna: Gramofoon platen. 508 M.: 12.20' Omroepkleln-or- kest o. 1. van Leemans 130' Gramof.- platen 5.20: Radlo-Symphonle-orkest o. 1. v. Kumps 6.35: Gramofoonpl. 8.20: Omroeporkest o. 1. van Walpot 9.20 Concert uit Ostende. Hierna: Gramofoon platen. Deutschlandsendcr 1635 M. 3,20: und es leuchten die Sterne", spel van Kiss- hauer 9.15: Omroepkamerorkest o 1. v. Rlchter-Reichhelm 10.20 en 1105: Be richten 11 2012 50: Concert o. 1 van Eysoldt. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: Hulzen. 3e programma: Donderdag 31 Augustus: 8,00—13,35: Langenberg 13,35—afloop: Daventry. Wijzigingen voorbehouden. Ini|iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 6154 ''''''^"'''''''■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinillllllllllllllllllllllllllllllllMIII Het Instituut voor onderwijs in DOOR NATIONALE LEERAREN. Altijd kunnen nieuwe cursussen worden begonnen. Inlichtingen gratis CAFE MONOPOLE STATIONSWES 7-* Dondtrdig II Ab(. «peelt het JASZ ORKEST 7325a en neemt D alle risico zelf? verburen wij U doorloopend een moderne Stofzuiger, merk „Primo" (Verkoopprijs f. 125.-) Reparatie en onderhoud gratis I DB STOFZÜIGERCENTRALE IIVLLMW Korevtarstriat 7 - TeleL 2946 9484 Te bevr.: Hoef straat 59 7327a Hoofdcursus Leidsche Mode-Vakschool LOKHORSTSTRAAT 19 A Aaumelding nieuwe leerlingen dagelijks Lokhorststraat 19a. tusschen 3 8 uur. Den geheelen dag Morschweg 48 Telefoon 595. 6173 Directrice-Leerares: M. HOOGEVEEN. f. 3200.- Op pracht stand wegens vertrek f. 3200.- Te koop aangeboden Dameskapsalon met geheel moderne inventaris en soliden inboedel. Netto verdienste gemiddeld f. 76. p. week. Controle toegestaan. Koopers geen kosten. Te bevr. bij CORN.KOK beëedigd makelaar, Fagelstraat 5, Telef. 3348. 6205 op eersten Winkelstand van Leiden. Brieven onder No. 7326a Bureau van dit Blad. 3—8

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7