KELDER's KOFFIE DWERGEN KODAK, Wat vervelend W. F. v. d. BERG Het is ons gelukt WINKELHUIS Bouwrijpe grond Laat uw kind ook fotografeeren. D. A. KELDER ZOON - LEIDEN VISSER, Haagweg 52 LIMITED GED. ZIEKENVERPL. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 28 Augustus UIT DE RIJNSTREEK. SPECIAAL VOOR DEN FILTER ELECTRISCHE KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL WACHT U DAN NIET LANGER Het is thans zeker dat de «oai Royal Midgets Amerikaansche NAAR LEIDEN KOMEN Een bekwaam Chauffeur AARDIGE SCHOENTJES, maar Oh!mijn likdoorn *oETS-!r REISGEZELSCHAP. Maatschappij biedt Heerenkleeding aan ft TARIEF VAN SCHOENREPARATÏEr^ Aftsbevel^gj: I A.VAH MMriupvsiL lii! bldfi Jaumstceg Uevonden voorwerpen: een vulpen houder, een speelgoed aap, een koorts- thermometer, een zwarte kat, een akten- tasch, een kinder pantoffel, een bal, een heerenhandschoen, een muziekrol in doos, een belastingplaatje, zes dameshals kettingen. Door H. alhier werd aangifte gedaan, van het feit, dat zich iemand aangemeld had als komende van het Brokkenhuis en op die wijze onrechtmatig voorwerpen ver- «amelde. Op den Groot Haesebroekschen- weg werd iemand aangetroffen met een wagen lompen. Hij beweerde het woord „brokkenhuis" nergens te hebben gebruikt. Met het oog op meer zulke gevallen wordt een grondig onderzoek ingesteld. ZEVENHOVEN. De heer C. Keizer, t Aan den Amstel overleed zeer plotseling !n den ouderdom van bijna 61 jaar de heer C. Keizer, die meermalen Ouderling van kerkelijk Mijdrecht was en zitting had in het comité voor Chr. winterlezingen. Dezer dagen was het 25 jaar geleden dat de arbeider P. van Peet in dienst trad bij den landbouwer A. P. van der Weijden alhier. De raad dezer gemeente ging een leening aan van f. 1000. ZOETERWOUDE. Uitslag der Geitenkeuring. Begunstigd door mooi zomerweer hield de geitenfokver. „Zorg en Vlijt" haar jaar- lijksche geitenkeuring. Er is hier een op leving te bespeuren in de geitenfokkerij. Niet alleen de belangstelling voor deze keuring, maar ook de aanvoer en de kwaliteit van de aangevoerde geiten was belangrijk beter dan het vorige jaar. Het wakkere bestuur had ook dit jaar weer eenige prijzen beschikbaar gesteld voor de verschillende rubrieken, zoodat alles mee werkte om de opkomst zoo groot mogelijk te maken. De uitslag van de keuringen was als volgt: Klasse I. Witte ongehoornde éénjarige Eeiten: Hannie van W. Vink, 1ste prijs, ena 2 van W. van Elzen en Beppie van P. v. d. Salm tweede prijzen. Klasse II. Witte ongehoornde overjarige geiten. Eerste prijs Plonia van A. Westhof. Tweede prijs Corrie van W. van Rijn. Derde prijs Sientje van W. van Elzen. Klasse III. Bonte en gehoornde overjarige geiten: Eerste prijs Heintje van H. Schra- der. Tweede prijs Lena van W. van Elzen. Derde prijs Annie van N. Hoogeveen. Klasse IV. Witte ongehoornde lammeren. Eerste prijs Ali 2 van P. A. Beyersbergen. Tweede prijs Janna van J. v. d. Drift. Klasse V. Bonte en gehoornde lammeren. Eerste prijs Pietje van P. v. d. Salm. De hoofdprijs van deze keuring werd behaald door Corrie van W. van Elzen. Deze werd dit jaar door de jury beschouwd als de beste raelkgeit van de gemeente. Het bestuur kan met genoegen op dezen dag terug zien! Voor de Nationale huldiging van H.M. de Koningin bij bet 35 jarig regeerings- jubileum op 9 September in het Stadion blijkt veel animo. Meerdere vereenigingen zullen aan het défilé deelnemen. In net belang van een goede regeling is tijdige opgave zeer gewenscht. Degenen, die als nog wallen mededoen, gelieven zich spoe dig bij hun organisatie op te geven. De totaal-kosten bedragen f. 1.55. ALPHEN. De a.s. Kon in minnefeesten. Door de WUhelmlna- en Chr. Oranje- vereeniglng ls voor de as. Koninginne- fcesten op Donderdag 31 Aug. as. het navolgende programma vastgesteld: Voorm. 8 uur klokluiden; 89 uur ko- raalmuziek voor het Nutsgebouw en de Ned. Herv. Kerk; 1012 uur Kindertrac- tatle en kinderspelen op alle scholen. Van 25 uur op het W.V.-terrein volksspelen, voor Jongens 2 uur kulpjessteken 16 J. en ouder; 2 uur Indianendans 12 tot en met 15 J.; 3 uur blaastrappen 16 J. en ouder, 3 uur baldrijven 12 tot en met 15 j. Voor meisjes: 2 uur baldrijven 12 tot en met 16 jaar. 3 uur balkkruien 12 tot en met 16 jaar. 3 uur ringsteken per rijwiel 16 J. en ouder. Voorts van 26 uur gymnastiek- en athletiekwedstrijden. Nr. 1, 2 uur Marsch- wedstrljd. Almarsch aan den Buitenweg. Route: Gaslaan, Statlonsstr., Conradstr., Oranjestr., Dwarsstr Zaalbergstr.. Prins Hendrikstr.. Julianastr., Bruggestr., Van Mandersloostr., Aarkade, Hortensiastr., v. Boetselaerstr., W.V.-terrein. Nr. 2: 2.30: Opmarsch en Vaandeldefilé. Algem. vrije oefeningen. Demonstratie gymnastiek. Nr. 3: 4 uur groote atletiekwedstrijden voor oames, heeren, meisjes en jongens. 60, 80, 100, 400, 800, 1500 M. hardloopen, 4 x 100 en 4 x 80 M. estafette. Nr. 4: hoogspringen, vèrspringen, polstokhoogspringen, kogel- stooten. 36 uur: Zangdemonstratie door verschillende zangvereenigingen. 33.30: kinderkoor van Zanglust. 3.304,00 groot Zanglust. 4,00-4,30 de R.K. zangver. O.BJC. 430—5.00: Kinderkoor Sursum Corda. Van 55.30 meisjeskoor Sursum Corda. - 5.306 uur: Het Alphensch Mannenkoor Avondfeesten Wilhelminaver. 6.30: Voetbalwedstrijd. 7 uur Zang van Scho- ten's Chr. Gemengd koor. 8 uur: Gymnas tiek (gymnastiekver. „Hou-Vast". Rhytmi- sche oefeningen. Meeisjes: Knotsoefenin gen. Dames: hoogrek. Heeren: paardsprin- gen. Heeren: Rhytmische oefeningen Da mes: 9 uur Rhytmische fantasien met schitterende belichting. Dames: 10 uur Bioscoop. Muziek. Avondfeesten Christ. Oranjever. op het terrein der Martha- Stlchting. 7.458.15: muziek door Artl et Rellgloni 8.159.45: spreker ds. G. W Westenburg N.-H pred. te Den Haag. 8 459 uur: Volkszang van de bekende Oranjebiljetten 99.30: zang door Alphen's mannenkoor. 9.3010 uur: Muziek door A'tl. 10 uur, fllmverloonlng opgeluisterd door muziek. Muziek etc. zal worden versterkt door krachtige geluidsinstallatie over het ge- heele terrein. Aanrijding. De jeugdige wielrijder v. d. W. werd den Gnepnoek aangereden door een vracht auto. De jongen bekwam hierbij verschil lende verwondingen aan armen en been, bovendien werd zijn kleeding en rijwiel beschadigd. Omlegging van het verkeer tijdens vernieuwing Hofbrug. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoe ling bij de a.s. vernieuwing van de Hof- brug in onze gemeente, liggende in den rijksstraatweg Leiden—Utrecht het ver keer dat dan over deze brug gestremd zal zijn, om te leggen als volgt: Het verkeer komende van Gouwsluis gaat langs de Pr. Hendrikstraat Rijks straatweg tot de Stationsstraat, langs dezen weg, Gaslaan, Buitenweg en de Lem- zonlaan (Z.) waar men dan van zelf op den rijksstraatweg komt voor de richting Bruggestraat en naar Leiden. Het verkeer komende uit de Bruggestraat en de richting Gouwsluis dus vanaf de ge stremde brug (Julianastraat) en gedeel-te Wilhelminastraat zal via de Lemzonlaan (N.ZJ met het verkeer komende vanaf Leiden, langs den Lemzonlaan, den Bui tenweg, Gaslaan, Stationsstraat langs het Station Conradstraat en Hazeveld (N.) naar den rijksstraatweg (in onze gemeente aldaar genaamd Pr. Hendrikstr.) worden geleid. Grootendeels wordt dus een een richtingverkeer Ingesteld, wat alleen op de Gaslaan niet mogelijk ls. Over het ge heel zal men echter met geen groote snel heid kunnen rijden, terwijl de stremming geruimen tijd zal duren. Vanwege de ge meente is men reeds aangevangen met het plaatsen van borden op de verschillende hoeken als o.a. In het Visserpark, etc. die de bestuurders zullen dienen als weg wijzers. Athletiekwedstrijden op Koninginnedag. Ter gelegenheid van de a.s. Donderdag door de W. V. en Chr. Oranjevereeniglng te organiseeren Komnginnefeesten, zullen ook des middags op het W.V.-terrein zeer belangrijke gymnastiek- en athletiekwed strijden houden Zoowel voor de gewone volksfeesten als deze wedstrijden is de be langstelling zeer groot. Alleen voor de athletiekwedstrijden hebben zich ongeveer 100 personen in laten schrijven. Het ge heel belooft een mooien middag te worden als men' weet dat o.a. athleten als H. Megchelse. Vrisekoop. Bergshoef, Verkerk enz. tegen elkaar zullen uitkomen. Boven dien zal een estafette worden gehouden waaraan deelnemen de plaatselijke gym nastiek- en voetbalvereenigingen „Hou- Vast". „Wilskracht", „D.O.S.", „EDO.", „Alphla", „Alphen" en „Kwiek". De lei ding dezer athletiekwedstrijden hebbende vereenigingen opgedragen aan de gymna- stiekleeraren de heeren P. Zuidam en G. W. de Jong. Aan de fa, J. Gesman en H. Turken burg alhier is door het Kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk te Voorburg opgedragen den bouw van een Rusthuis op den tuin der Pastorie. Bedoelde firma was de laagste inschrijf- ster voor f.94975. Oplevering 1 Mei 1934. Onze plaatsgenoote mej. B. de Wit slaagde te 'sGravenhage voor bet examen costumière. Aanvangende 20 Sept. zal door het ijverige bestuur van de afd. van E.H.B.O. in onze gemeente weer een nieuwe cursus worden ingesteld. Aan deze cursus kunnen 40 personen deelnemen. AARLANDERVEEN 40-jarig jubileum. Dezer dagen herdacht mej. Walraven haar 40-jarig jubileum bij den oud-notans mr. C. v. d. Lee alhier. Ter gelegenheid van dit feit werd de jubilaresse op groot- sche wijze gehuldigd en des avonds door de plaatselijke muziekver. „Excelsior' een serenade gebracht. De heer D. de Vries bestuurslid van „Excelsior" een der oprichters dezer ver- eeniging heeft als zoodanig moeten be danken wegens vele werkzaamheden. Hij vervulde de functie van tweeden voor zitter. Ook hier doen zich onder het vee der verschillende landbouwers talrijke ge vallen van mond- en klauwzeer voor. BOSKOOP. Auto rijdt de Wetering in. Door het onklaar geraken van de stuur inrichting is een personenauto uit Den Haag aan den Zwarteweg nabij Reijers- koop in de wetering gereden. De chauffeur, alsmede een in den wagen zittende heer, konden spoedig gered wor den. Laatstgenoemde had echter aan een zijner beenen een wond opgeloopen, die door een dokter werd verbonden. Een kraanwagen van de firma van der Meer, heeft de auto wederom op den vasten wal gebracht Het verkeer is ge- ruimen tijd gestremd geweest Het a.s. Koninginnefeest. Als vervolg, op ons bericht betreffende den Koninginnedag, kunnen wij nog mede- deelen, dat de schoolkinderen, na beëindi ging van den morgen optocht in de diverse scholen onthaald zullen worden. De volksspelen zullen niet op het spoor- land, doch op het terrein van de gemeente, achter de julianastraat gehouden worden, alwaar ook den gecostumeerden voetbal wedstrijd plaats vind. Verder kunnen wij nog berichten, dat de gondelvaart die in de avonduren ge houden zal worden een succes belooft te worden, aangezien velen zich daarvoor hebben opgegeven. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. van Gemeren en A. Stapper: R. Kraal en D. van der Nat. Mej. Gretha de Jong, alhier, slaagde te 'sGravenhage voor het examen leerares coupeuse. Gedurende den afgeloopen week wer den aan de bad- en zweminrichting te dezer plaatse 208 dames, 122 heeren en 25 volksbaden genomen. NIEUWVEEN. Oranjeherdenking. De Chr. Oranjevereeniging zal de ver jaardag van H. M. de Koningin herdenken in een samenkomst in het Evangelisatie lokaal op 31 Aug. Ds. Fokkema van Am stelveen zal een rede houden. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. v. Ankeren uit Batavia; M. M. Koppenol uit Canada; T. Wildschut uit Wymbritseradeei; E. Kosters uitErmke (Duitschland). Geboren: Albertus Gerardus, zoon van A. J. van der Hoorn en M. J. Hölscher. Overleden: Reitze Lemstra, 75 jaar. ROELOFARENDSVEEN. Kinderfeest der Mariavereeniging. Het bestuur der Mariavereeniging orga niseerde dezer dagen het feest voor de kin deren Des morgens woonden allen de H. Mis bij. waaronder de Algemeene H. Com munie. Hierna had een feestlüke bijeen komst plaats voor de Meisjes en des na middags een voor de jongens in de St. Pancratiuszaal, alwaar zij verwelkomd werden door den geestelijken adviseur, kapelaan Meereboer. Begonnen werd met het ringen van het St. Annalied; vervol gens gaf de heer Dévilé uit Leiden een voorstelling met de poppenkast terwijl hij bovendien verschillende goocheltoeren ver richtte. welke met de grootste belangstel ling werden gevolgd en waarbii de kinde ren meerdere malen medewerkine moch ten verleenen. In de pauze werden ver schillende versnaperingen rondgedeeld. Het was een blijde dag voor de kinderen. Het a.s. Koninginneteelt Naar wij vernemen heeft de vereeniging gemeend het Kg:::- op 31 Augustus wegens de tijdsoiüt heden op zeer bescheiden wijze te vieren. In den voormiddag zullen deren van alle scholen getracteere s- In de middaguren vinden zwemdeu- ties plaats, alsmede een vllegerwe ringsteken met rijwielen enz. De 0- vereenlging „Concordia" en de Chr vereeniging „De Lofstem" zullen avonds een concert geven. De oprit van den Brugweg den Henegouwerweg welk werk d provincie werd uitgevoerd is thans tooid. Het is geheel van beton opge de zijwanden zijn met gele steentl gewerkt. Onmiddellijk na de opens werd er een druk gebruik van ge Het geheel beteekent een groote ve ring! WADDINXVEEN Bedankt. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, ds. W. J. van Lok horst te Hilversum. WOUBRUGGE. Roeiboot omgeslagen. Alhier werd een roeiboot, twee hengelaars in de vaargeul v Woudwatering zaten te visschen, door motorvrachtboot overvaren. De roe: kantelde .beide visschers werden er ui worpen. Juist bijtijds konden zij het vende bootje nog bereiken en kla zich hieraan vast, totdat op hun h: roep redding kwam opdagen. De richte schade werd onderling geregen, öe uitslag der geitenkeuring. Het mond -en klauwzeer maakte, di op de keuring te Hoogmade minder ge aangevoerd waren, dan in 1932. De i gevoerde geiten waren echtr van vrij gi kwaliteit. In totaal waren er ruim 20 ren aangevoerd. Het bestuur stelt ook pogingen in het werk om de geitenfok! te bevorderen. Er wordt reeds ee jaren melkcontrole bij geiten toegq zoodat wij wel kunnen zeggen dat de tenfokkers te Hoogmade vooruit ri Wanneer wij dan weten, dat er hier geen enkele veehouder is, die zijn n vee laat controleeren, dan blijkt da: wel, dat de geitenfokkers op dit gebit, rundveefokkers voor zijn. De uitslag van de keuringen was volgt: Klasse I. Witte ongehoornde éénji geiten: Tina van J. Wortman, eerste Henkit van J. B. Borst, tweede prijs Klasse II. Bonte of gehoornde éénj: geiten. Eerste prijs Marie van J. Worta tweede prijs Mina van W. v. d. Ploeg Klasse III. Witte ongehoornde overji geiten. Eerste prijs Sientje van C. Tweede prijs Mina van S. Verlaan, Klasse IV. Bonte en gehoornde gel Eerste prijs Sientje van L. Borstn tw! prijs Willy van W. v. d. Ploeg. Klasse V. Geiten, die reeds éénmaal medaille behaald hadden. Eerste Truus van L. J. Borst; tweede prijs C van J. B. Borst. Van de lammeren behaalden twee 1 meren van den heer Wortman resp. eersten en tweeden prijs. ZWAMMERDAM. Mond- en klauwzeer. Ofschoon de eerste gevallen van ma en klauwzeer alhier reeds weder geal zijn, worden nog dagelijks nieuwe vallen aangegeven. Vooral in „De Tem[ is deze ziekte onder het rundvee algem verbreid. Een nog niet besmette hoeve daar thans een hooge uitzondering. ZWARTMERK A. zwartgebrande koffie. 65 cent ZWARTWERK B. 55 BLAUWMERK, half zwart - half bruin gebr. koffie5^ per balfpondpak SEDERT 1770. 6092 L ZANDVOORT's Slagerijen vraagt SLAGERSJONGEN en IEMAND om bij de klanten fe bezorgen, die tevens opgeleid wil worden in bet slagersbedrijf. Aanmelden Vleeschwaren- en Conserven fabr. ,,De Rijnstreek", Hazerswoude Rijndjjk. 6090 tocb dat ik op mijn eigen matrat nooit too heerlijk uitgerust ben all In mjjn vacantietjjd in 't HoteL maar laat dan Uwe WATRASSEN OPWAKEN EN BIJVULLEN door 7064a V0LM0LENGR. 17. TELEF. 1502 v.h le Matrassenmaker der Firma KORT Wollen Dekens wasscben in de maand Sept. e 85 CL per stuk te huur gevraagd voor direct of later. Omtrek Kort Rapenburg, Haarl.straat, Steenstraat en Stationsweg. Br. Bur. v. d. BI. onder No. 6076. Ondergeteekenden berichten hierdoor, dat hunne kantoren te LEIDEN op Donderdag 31 Aug. a.s. den geheelen dag GESLOTEN zullen zijn. Amsterdamsche Bank N.V F. Muys van de Moer. Bank-Associatïe N.V Nederl. Middenstandsbank N.V J Brugman Co Noord-Hol] Landbouwcrediet N.V De Twentsche Bank N.V. Den Ouden's Effectenkantoor. HaaksmatfcCo. Effectenafd. H. W. A. van Riessen. Incasso-Bank N.V. Rotterdamsche Bank vereeniging N.V. gevraagd en goed kunnende werken. Aannemer: 7076a G. A. KO.MIVG, Leidsche- weg 230 B bij de Vink. te koop aangeboden, gelegen aan den Haagweg, gem. Leiden. Brieven bureau van dit blad onder No. 7067a. Één druppel ..Gets-it" en als bi) tooverslag ls de pijn verdwenen. Likdoorns en eelt verschrompelen en vallen daarna af. MGets-it" ls een wetenschappelijk preparaat, dat gebruikt wordt door duizenden, die veel moeten loopen. Iedere apothe- ker en drogist verkoopt de echte „Gets-it" ln flacons van 90 cent. 6061 Echtpaar zraagt 1 of 2 pers. voor Antotoebt Dolemleten ItaUê voor gezamenlijke reke ning Vertrek 80 of 31 Aug. Inlichtingen 7075a telef. 3131. De „Brownie" Junior is een eenvoudig toestel van de Kodak fabriek, waarmee ieder kind brilliante foto's kan maken. Er is nog tijd om mee ie doen aan de Kodak Jeugd-wedsirijd. Volledige inlichtingen over den wed strijd in iedere complete uitrusting. CompUte Uitrusting Brownie Junior Slx-2Q Kodak Rolfilm, Brownie Waterproof p* fasch... prijs J Verkrijgbaar bij lederen vooraanstaanden lotohandelaa' 6064 b.z.a. voor verpl. tevens huish. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 7071a naar maat vanaf f. 5.— per maand. Vraagt eens inzage stak® collectie betere genre. Coupeurs bezoeken U door het Ce'3''e land. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 455 Dims Znlen ei Kikken, 2» soort 10j Danes Zolii en Hikken, le soort 1 Heerei Zelen en Makken, 2e toert f I.— Meerei Zelen n Hikken, le teert f I.BO KINDERWERK NAAR GROOTTE BEREKEND Zoolleer, Rnbberleer, Rubberhakken, Rubberxolen, Fournituren tegen Schoenreparatie kan in 1 uur klaar 1 Voor net en sterk, alsmede solide afwerking wordt ia£< 6098 zeldzaam l»ge P*®!

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 8