SCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 28 Augustus 1933 HILLEGOM. (vieren Chr. Oranje Vereeniging. r 31 Augustus, den verjaardag der nn, beeft de Chr. Oranje Vereeniging volgende plan. Zij organiseert dan verzoek van den Burgemeester hier speldjes-verkoop voor de restauratie ged. Herv. Kerk te Delft, het Mauso- der vorstelijke familie 1 bestuur der Chr. O.V. wekt op, dag de vlag uit te steken. ,s Avonds S uur wordt een dankstond in de Kerk alhier gehouden. Als spreker op ds. A. K. Krabbe, Geref. Predi- de Gem. Zangvereeniging „Zingt den r" zal zingen en de heer S P. Visser eelt het orgel. t gebruikelijke kinderfeest wordt in nwerking met het algemeene feest te later gegeven; vermoedelijk half -mber. Hen vrachtauto is op den hoek van -bachtstraat en Hooidstraat door de aangereden. De auto werd vrij ernstig adigd. Gevonden voorwerpen. Aanwezi® en -vragen aan het bureau van politie: leute), paar kleppers, zijden dames schoen, touw, gevlochten damestasch ipsslot. KATWIJK. Loop der Bevolking. rtrokken: H. Kulk, van Louwestraat naar Bennebroek „Vogelenzang", W. n met gezin, van Sluisweg 23, naar en op Zee, Leo Gestelweg 13; A. H. rmans, van Valkenb.weg 21 a, naar enburg (Z.H.), Valkenb.weg 8. vestigd: F. van Popta, van Wynbritse- 1 Oudega 177, naar Zeehospitium: M. Plukker, van Heerlen, Akerstraat aar Caliao; J. A. M. v. Anrooij met van Rosmalen E 103, naar Brugge- tB. Vermaas en gezin, idem, idem; v. d. Berg, van den Haag, L. Lom- traat 38 a, naar Rusthuis Caliao M. teulle, idem, idem. KATWIJK AAN ZBE. E KAMPEERVLAG GEHESCHEN. Door den inspecteur van politie. t was voor den inspecteur van politie heer J. H. van den Wijngaart, een enaam oogenblik, toen hij Zaterdag- ddag in het gemeente-kampeerter- uitgenoodigd werd om voor de eerste de kampvlag te hijschen. Want on- feld kan hij de geestelijke vader ge el worden van dit kamp, dat zelfs tot en vreemde zulk een goede reputatie -rven heeft, waarover wij reeds dik- berichtten. n er herhaaldelijk klachten kwamen het zonder toezicht kampeeren in de 'n en op particuliere terreinen rijpte ai heer v. d. Wijngaart het denkbeeld n gemeenteterrein te vestigen, dat s propagandistische waarde zou heb- voor de gemeente als badplaats. In vergadering van B. en W. werd zijn Iel te berde gebracht en de toen- e burgemeester Schokking voelde er voor. Door de gemeente werden on- andelingen .met het domeinbestuur eknoopt over een mooie duinkom ten en der gemeente, die voor het doel ngewoon geschikt was. In principe de ontvanger der registratie der do en te Noordwij k er geen bezwaar Toestemming werd verkregen van minister van defensie, omdat het be- e terrein een onderdeel van de miii- oefenterreinen uitmaakte. In den ge- teraad weder het voorstel ook aan- men, zoodat tenslotte de gemeente .terrein, groot 2 3/4 H.A. gepacht heeft. Seheele terrein is met harmonicagaas sterd. Voortdurend staat het kamp er politietoezicht. Er heerscht tucht en Pline. Kampeervergunningen worden eens geweigerd teneinde het gehalte kampeerbewoners op peil te houden, jeugdige bewoners van het kamp zul- jater als badgasten in de gemeente toren. Ook komt het meermalen dat de ouders in het dorp kamers terwijl hun kindereh een tent in kamp hebben opgeslagen. Zoodoende n rij nog eenigermate onder de hoede ouders. ^inspecteur van politie, de heer v. d. paart, heeft de algemeene leiding van kampeerterrein; de hoofdagent van de heer P. Ruwhof. houdt de ad- vïï? 15 kü en heeft het dagelij ksche ent De technische inrichting van het -P staat onder leiding van den direc- i,„ de Semeentewerken ir. J. H. de onder wiens leiding alles steeds functioneert, ook als er in het van het badseizoen soms 500 a 600 nen gelijktijdig aanwezig zijn. Het h| "af daartoe ook bij de kamp- ian i Paauw. die van den beginne als zoodanig reeds is aangesteld oi wien de kampbevolking steeds oi spreekt. Als bewijs van de belang- Kpjfj waarin jjgj. ijamp zjcj1 in steeds W® maS verheugen, dienen de e™e cijfers. verm ia5r der oprichting 1931, werden tu.hnmgen verstrekt voor ruim 2400 on; in 1932 848 vergunningen voor «lonen en gedurende het badsei- reM o™ waren er tot Zaterdagmid- 5 nl». 2 vergunningen verstrekt voor personen. stris J? er een vaste kampcommissie d» I',regelmatig voeling houdt rt wit ^t€lten en lampfeest orga- d jlr' uagelijksch bestuur wordt ge- uoor de dames Beurze, presidente; e,toretaresse en Trip, penningm •r m5a5ht'S te Leiden. hji.Tr. bestuur was voor de offici- ilddae»van de kampvlag op Zater- w bitgenoodigd burgemeester mr. chtt« van der Hoop, die echter V. "hinderd te zijn, de plechtig - *jh evr w°nen ,de wethouders J. Dub- etaris n Veltkamp; de gemeente- van 0 Boekhoven; de diree- Jn- r<'someentewerken, ir. J. H. de Wiin„5 'hspecteur van politie J. H. ?0*hof de hoofdagent van politie ®«'Vt,0:25 der Povensonoemde hee- uievr d e auto's afgehaald waren, v tt,. ,-irze een toespraak. I» j, allen hartelijk welkom. Wat '"5n, Pkongt, aldus spr., is voor p«rders, zoowel aanwezig als reeds voor dit Jaar vertrokken een heug lijk feit! Immers kunnen wij nu onze eigen kampeervlag hijschen, symbool van samenwerking, van een dracht en saam- hoorigheid. Mijnheer Ruwhof, ontvang ons aller hartelijke dank, dat gij daartoe het initiatief genomen hebt. Ik mag de ver tolkster zijn van alle aanwezige kampeer ders om u te danken voor het goede idee, dat ge ons aan de hand deedt. Immers het getuigt toch zeer zeker van een goede ver standhouding, die in dezen tijd zoo welda dig aandoet. Waar eendracht heerscht is macht, macht in de goede beteekenis van het woord! Vooral wij vaste kampeerders voelen, wanneer straks de vlag zal worden geheschen, een snaar in ons trillen, een snaar van dankbaarheid- Moge die goede verstandhouding blijven, die er steed3 moet zijn tusschen gemeente en kamp. Laten wij vaste kampeerders de kern moge vormen van een steun voor de autoriteiten om ons kamp te maken tot een geheel, waarop w allen trotsch mogen zijn. Reeds voelen wij het groeien en bloeien en wij danken u voor de medewerking en de belangstelling die wij in menig opzicht van u mochten ondervinden. Wij hopen van harte, dat dit steeds crescendo moge gaan en dat het kampeerterrein voor ons en voor zoo velen steeds moge zijn een plaats van verkwik king en gepaste ontspanning en rust in Katwijk's mooie duinen. Het symbool van onze vlag is het blauw van de lucht, het geel van het strand en het groen van de duinen, met op de gele baan het wapen van Katwijk. Vervolgens noodigde zij den heer v. d. Wijngaart namens de commissie uit, voor de eerste maal de kampvlag te hijschen. Onder luid hoezee van alle aanwezigen gaf deze hier aan gevolg. Tweede spreker was weth. Veltkamp. Deze teekende de vlag als symbool van eensgezindheid. In een kamp behoort orde en rust te heerschen, dat is in het belang der personen, die er vertoeven, Spr- prees de orde en tucht, die op dit gemeentekam peerterrein steeds heerscht en was dank baar. dat de gemeente daar geen zorgen over behoeft te hebben. Ais laatste spreker voerde de heer G. C. Borderwijk uit Den Haag het woord, na mens' het dichtbijgelegen particuliere kampeerterrein. Spr. betuigde de belang stelling van het andere kamp. De pas ge heschen vlag zij een symbool van de een heid, die er bestaat tusschen de politie autoriteiten, de heeren v. d. Wijngaart en Ruwhof met het kamp. Die vlag zij ook het symbool van vriendschap en verdraag zaamheid. Ook hij prees het Initiatief van den heer Ruwhof. Diezelfde vlag zullen wij het volgend jaar, in kleiner formaat, op onze tenten plaatsen. Spr- hoopte ten slotte, dat het rood. wit en blauw nog vele jaren als onze nationale vlag moge wapperen en daarbij het blauw, geel, groen in de kampen. Ten slotte werd nog het „Kamplied" gezongen, op de wijze van het Limburgsche volkslied, dat speciaal voor deze plechtigheid vervaardigd was. Na af loop van de plechtigheid kwam men bij een in het gastvrije zomerverblijf van den heer en mevr. Beurze, waar door hen de eerewijn werd rondgediend. De vlag is 3 M. lang bij 2.25 M. breed en werd geléverd door den hëèr De Goede uit Leiden, die met zijn vrouw de plechtigheid bijwoonde en de vlaggestok aan de Com missie cadeau heeit gedaan. Nadat geruimen tijd een gezellige bij eenkomst gehotiden was, werd door de ge meentelijke en politieautoriteiten een wan deling door het kamp gemaakt, waarbij men de verbeteringen, die elk jaar aan gebracht worden in oogenschouw nam. Ook werden er besprekingen gehouden met de commissie, wat er voor het volgend jaar zou kunnen worden tot stand ge bracht, om het kampeerterrein aan de hoogst gestelde eischen te laten voldoen. Na bezichtiging van het kampeerterrein werd ds terugreis met auto's aanvaard. P. O. uit de Duinstraat deed bij de politie aangifte, dat bij per rijwiel is aangereden door een vierwielige vracht auto van H. V. uit de E. A. Borgerstraat. De bestuurder van de auto beweerde echter, dat hij den man ter zijde heeft geduwd, omdat hij zoo ,met zijn rijwiel slingerde en hij anders onder zijn auto zou ge komen, zijn. Op het politiebureau is te bevragen een heferenrijwiel, dat onbeheerd is aan getroffen. LISSE. Dc vernietiging: van Bloembollen. Ingevolge het saneeringsplan zijn reeds op de Gem. vuilnisbelt alhier vernietigd: 850.000 K.G. Narcissen, 230.003 K.G. plant goed tulpen, 130.000 K.G. leverbare tulpen, 272.700 manden leverbare hyacinthen en 908.040 manden hyacinthen plantgoed. Kampeerweek der „Tijgers". Een groep „tamme tijgers' der Lissesche Padvinders verliet verleden week Maan dag het ouderlijk huis om een week door te brengen in de. duinen bij Noordwijker- hout. De kampeerwagen bengelde achter een der fietsen. Deze bleek een schitternd hulpmiddel te zijn en deed dienst als provisiekast, buffet en hakblok (voor het boterhammensnijden). Het weer hield zich best. Slechts één ochtend is verregend. Toen moest men binnen eten: verder kon men gezellig rond de uitgegeven tafel de maaltijden ver orberen. Die maaltijden waren ua het kampvuur, de beste oogenblikken van den dag! 'sMiddags werd de zee nogal eens opgezocht en 's avonds brandde het kamp vuur. Dan werd er gezongen, of bij het spookachtig flakkerende licht een phan- tastisch verhaal verteld. De frissche wind en het drukke leven zorgden voor een flinke nachtrust. Door onze gemeente is met Hillegom een regeling getroffen inzake het plaatsen van L O.-leerlingen op de Opcnbaie U.L.O. te Hillegom. Dc raad keurde deze regeling goed. NOORDWIJK. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Twee zwaargewonden. Zaterdag namiddag te ongeveer 6 uur had alhier een ernstig auto-ongeval plaats. Op den Heerenweg nabij de boerenhofstede van den landbouwer H., waar deze weg een sterke bocht maakt, reed een auto komende uit de richting Noordwijk een andere auto achterop en wilde deze voorbij rijden. Gelijktijdig kwam een auto uit de richting den Haag aanrijden. De bestuurder der auto komende uit de richting Noordwijk, de heer A. uit den Haag, reed in snelle vaart en had blijkbaar feen gelegenheid of voldoende tegenwoor- igheid van geect om tusschen beide auto's door te rijden, hoewel er voldoende ruimte was. Een botsing was hierdoor onvermijdelijk. Deze ging met een geweldige knal ge paard en was zóó ernstig, dat de bestuur der de heer A. en de naast hem zittende dame A. zeer ernstig werden gewond. De eerste werd op medisch advies direct per ziekenauto naar* het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd: de dame naar „Bro- novo" in den Haag. Bij informatie vernamen wij dat beider toestand redelijk is. Een juist passeerende arts uit Amsterdam en dr. Visser alhier, verleenden de eerste geneeskundige hulp. Van de inzittenden der auto, komende uit de richting den Haag, de familie ten C. uit A. bekwamen drie personen lichte verwondingen. Zij konden echter zonder auto hun reis vervolgen. Beide auto's waren zeer ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. Rondgang van „Crescendo". Zaterdagmiddag hield de Harmoniekapel „Crescendo" alhier een muzikale rondgang door het dorp. Een achttal meisjes col lecteerde bij de bewoners: de opbrengst dezer collecte was plm. f.89 en zal wor den besteed voor de aankoop van nieuwe instrumenten. Begin van duinbrand. Gisteren ontstond alhier in de Noord duinen een begin van brand. De gealar meerde brandweer, die met de motorspuit spoedig ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen en kon onverrichter zake huiswaarts keeren daar de brand inmiddels met zand was gebluscht. LEIDSCHENDAM. »3eslaagd voor het examen Coupeuse van den Ned. R.K. Schoolraad, afgenomen door de R.K. Vereeniging tot bevordering van Industrieonder wijs voor meisjes „St. Anna" de dames B. Kortekaas cn C. Hen driks beiden alhier. SASSENHEIM. Het a.s. Oranjefeest. Het Oranjefeest alhier zal bestaan uit een kinderfeest dat te 2 uur met een op tocht aanvangt. Op het terrein Sporthoff vindt een zanghulde plaats waarna trac- tatie volgt. Door het Crisis-comité wordt deze ge bezigd om de finantiën te versterken Op het terrein Sporthoff zullen diverse ver makelijkheden zijn, die inóefan zorgen dat er geld in liet laadje koirvt'. Wij achtén een woordtin opwekking om een bezoek aan het telicin .to brengen niet overbodig, al zijn voor de meeste ingezetenen de tijden ook zorgelijk Wij' vertrouwen dan ook dat vélen zullen too- nen het streven van het comité, uitkomst te brengen in vele gezinnen, zullen steunen. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 29 Augustus des avonds half acht, ter behandeling van de volgende onderwerpen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3 Benoeming Commissie tot het nazien der Gemeenterekening 1932. 4. Herziening regeling bezoldiging Amb tenaren van den Burgerlijken Stand. 5. Reclame Hondenbelasting. 6. Sluitingsuur café's. 7. Voorstel verlaging huur teelland over 1932-1933. 8. Verhuren teelland. 9 Comptabiliteitsbesluit. 10. Verzoek van C. J. Kiebert tot raile schikking van de Berkenlaan onder sub D. van het uitbreidingsplan 11. Verordening: tot heffing van 2C0 opcenten Personeels Belasting. 12. Verordening tot heffing belasting op de vermakelijkheden. 13. Gemeenschappenike regeling met de gemeente Lisse als bedoeld in art 19 der Lager Onderwijswet. 14. Voorstel tot opheffing der Openbare Lagere School met ingang van 1 Jan. '34. 15. Verzoek van J. Bakker om vergoe ding in kosten vervoer kinderen naar open bare school. 16. Bespreking over instelling Burger lijk Armbestuur Door de Arr. Rechtbank te 'sGraven- hage is beëedigd als makelaar in onroe rende goederen, Assurantiën en Hypotheken de heer E. Dijkstra aihier. o STOMPWIJK. De Jaarwedden. - Het ventverbod. De raad dezer gemeente kwam onder voorzitterschap van den loco-burgemeester v. Wijk in openbare zitting bijeen. Afw. z. kennisgeving de heer L. de Groot. De notulen der vorige zitting werden ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Mededeeling van Ged. Staten dat de gemeente in 't onge lijk is gesteld betreffende 't beroep van Boheemen inzake schoolgeld, dat de ge meente in 't gelijk is gesteld betreffende 't beroep van Hoogendoorn inzake 4 K.M. afstand school en de daaraan verbonden vervoerkosten. Rapport van 't Verif. Bur. van de Ver. van Ned. Gemeenten inzake kasopname gemeente-ontvanger. Voorgesteld werd deze stukken voor kennisgeving aan te nemen De heer Vink vraagt of in 't geval Hoogendoorn de afstand gemeten is van de deur van diens huis af over de le of 2e brug, daar dit ca. 50 M. verschil maakt. De voorzitter: gemeten via de brug is 't nog geen 4000 M. Doch over de 2e brug meer. maar 't moet thans 5 K.M. zijn; bij de begrooting zal hierop nader worden teruggekomen. De stukken werden hierna voor kennis geving aangenomen. Voorstel n. a. v. adres RB. voor Kat. Herstel De heer Vink spijt 't dat de voorzitter iets anders zegt dan in 't praeadvies staat, 't Verbond v. Nat. Herstel heeft met deze zaak niets te maken. De raad mag zich door hen de wet niet laten voorschrijven. De heer Bloemheuvel is het eens met den heer Vink en zal voor 't praeadvies van B. en W. stemmen. 't Adres werd hierna voor kennisgeving aangenomen. Z. h. st. werd goedgekeurd de rekening en verantwoording van de Gezondheids commissie te Alphen a. d. Rijn. Voorstel betreffende Jaarwedden der ambtenaren van den Burgerlijken Stand. De heer Bloemheuvel gaat accoord met 't afwijzend praeadvies. De heer Willemsen kan niet accepteeren de uitdrukking van B. en W dat een ambtenaar zich de benoeming tot ambte naar van den Burgerlijken Stand behoeft te laten welgevallen. Alle werkzaamheden kunnen een ambtenaar worden opgedra gen De bedoeling van Ged. Staten is het voorkomen van cumulatie van functies; in onze gemeente is deze zaak echter goed geregeld. De heer Vink: de betrokken ambtenaar wordt door den raad benoemd en is deze dan geen verdere verantwoording schuldig. Met de idee van Ged Staten is hier vol doende rekening gehouden. Het praead vies werd hierna z. h. st. aangenomen. Voorstel tot wijz. raadsbesluit d.d. 20/6 (rek. courant-overeenkomst Bank voor Ned. gemeenten) werd z. h, st. aange nomen. Voorstel n. a v. adres J. Uyttenbroek inzake ontslag als schoolschoonmaker. De heer Bloemheuvel vraagt naar de gronden van 't ontslag; is adressant aan genomen per jaar, maand of week? De voorzitter: per week had de uitbetaling plaats. In de stukken staat de reden van het ontslag. B. en W hebben recht van ontslag geven; de verhuizing naar Veur was niet de reden doch B. en W. kunnen volgens 't arbeidscontract bij herhaalde beslaglegging op 't loon ontslag geven. Het adres werd hierna voor kennisgeving aan genomen. Z. h. st. werd aangenomen het voorstel lot verhooging van het subsidie Burgerlijk Armbestuur 1933 met f 8000. Voorstel n. a. v. het adres H. de Ramph en M. M. J. v. d. Lubbe, inzake vent verbod. De heer Bloemheuvel: 't adres is juist, 't politietoezicht is gebrekkig. Aan den Broekweg en Tedingerstraat wordt de deur plat geloopen door venters. Dat 't politie toezicht veel te wenschen laat bewijst wel dat de gem.-opzichter klaagt over 't vele dat aan den Broekweg vernield wordt. De voorzitter: „ik begrijp niet dat de gem.-opzichter daarover bij een raadslid gaat klagen. Er komt politie te kort ,'t is zelfs voorgekomen dat 2 politiemannen ziek waren, de derde bodediensten deed en de rijkspolitie met verlof was, er was nie mand ter beschikking. Het venten zal ln B. en W. nader worden besproken Niet tegenstaande de mooie borden is 't ven ten eerder toe- dan afgenomen. Bonafide venters dient men echter toe te laten, ook al leveren zij goedkooper dan adressanten. De politie moet op overtredingen beter letten. De voorzitter: alles weren gaat niet, dan zou men precies hetzelfde doen als wat 't buitenland doet: muren optrekken. De heer Vink behoort tot de partij der achterlijken, doch heeft met verbazing Bloemheuvel aangehoord, die een muur wil optrekken en protectie wil. Een debat daarover zou wel interessant zijn. Wat het politietoezicht betreft ook 't be delen bij de booten naar Kager- en Bra- semermeer dient te worden verboden. Ook de melkbezorging op Zondag, na de vast gestelde uren moet de aandacht hebben van de politie. Bij de art begrooting is te praten over een algeheel bezorgverbod op Zondagen. De voorzitter: politie houdt regelmatig toezicht bij de pleizierbooten; dit geschiedt op verzoek van de reederij v. d. Schuijt. Het adres wordt gesteld in handen van B. en W. ter afdoening. Verder voorkomende zaken: Medegedeeld dat nog is ingekomen een besluit van G. S. waarbij niet v/ordt toe gestaan een gratificatie van 2 x f.25 voor de 2 jubileerende ambtenaren-. Ingekomen zijn vragen van den heer Bloemheuvel inzak? el. draden Bro?kweg (zie ons blad van 21 dezer). De heer Bloemheuvel heeft geen be wondering voor de werkwijze aan den Bröekweg, de oude trottoirbanden heeft men gegooid op de nieuwe rioolbuizen, de huizen zijn in de diepte gekomen en loo- pen bij regen onder, toen de tegels lagen kwam men met een telefoonkabel, ge vraagd en toegezegd is de verlichting on dergronds en de palen zig-zag geplaatst, thans is het net verbouwd, doch op ge vaarlijke wijze langs de draden van de huizen; waren de kosten voor onder- grondsch dan zooveel meer. De heer Willemsen: de schuld ligt bij 't bedrijf, dat zegt, dat 't geen bedrijfs belang is en Veur grijpt dit aan om er van af te komen, doch toen in Veur aan den Damlaan de zaak in orde gebracht moest worden, stond Stompwijk dit loyaal toe. B. en W. hadden 't oordeel aan den raad moeten vragen inplaats van aan de commissie van beheer. Spr. verwacht van B. en W. een definitief voorstel, we zul len dan zien wat Veur doet. De voorzitter: Veur was niet te over tuigen inzake 't bedrijfsbelang, de kosten bedroegen f.2500; Veur wilde wel iets doen n.l. Stompwijk f.1000 laten betalen, 't Be drijf heeft Veur deze richting aangewe zen. Scherp is in B. en W. over deze zaak gesproken. De heer Willemsen: ik stel voor, de zaak gereed te maken zooals wij wenschen. De voorzitter: laten wij dit behandelen in de volgende gec. vergadering. Hiermede nam de héér Willemsen genoegen. Na nog eenige discussie volgde sluiting. VEUR—LEIDSCHENDAM. GECOMBINEERDE RAADSZITTING. Benoemingen - De openbare lagere school. De Raden van Stompwijk en Veur kwa men onder voorzitterschap van den loco- burgemeester van Wijk in gecombineerde zitting bijeen. Afwezig zonder kennisgeving de heer L. de Groot van Stompwijk en wet houder Waardenburg van Veur. Na ingekomen stukken volgde voorloo- plge vaststelling bedrijfsrekeningen 1932- van de Lichtbedrijven. De heer Raaphorst, begrjjpt niet, dat een verminderde gasproductie van 1042 M3. zulk een groot kolenverbruik van 75000 Ko. minder geeft. De Voorzitter kan als niet deskundige geen antwoord geven op de cijfers welke de heer Raaphorst den raad doet; een schrif telijke indiening vooraf, zou het mogelijk gemaakt hebben inlichtingen in te winnen bij 't bedrijf. De heer Willemsen merkt als deskundige op, dat de betrokken kolen weinig gas houders zijn. zoodat het kwantum grooter Is dan van meer gashoudende. De heer Raaphorst wenscht dan gebruik van betere kolen De heer Willemse: die betere kolen geven meer gas, laten geen cokes na en de cokes- productie is voor een ga.sbedrijf een voor naam ding. De rekening werd hierna voorloopig vastgesteld. Aangeboden werd de bedrljfsbegrooting 1934. Tot leden van de commissie van on derzoek werden benoemd voor Stompwijk de heeren Vink. Bloemheuvel en Willemsen, van Veur de heeren Borst, Schrader en Zuidwljk. Voorstel Electr. verlichting gemeenschap pelijke openbare Lagere school (Veursche School). De heer Raanhorst gaat accoord met den aanleg; de begrooting is echter veel te hoog, f. 4 50 oer lichtpunt is voldoende; ook is 't aantal lichtpunten te veel. De Voorzitter: bij de aanbesteding zal wel blijken of de begrootine te hoog is en dan valt 't mee: 't aantal lichtpunten zal wethouder de Koning die deze zaak heeft behandeld wel toelichten Wethouder de Koning. Het aant.al licht punten is door den Gemeente-opzichter in overleg met 't schoolhoofd vastgesteld en als maatstaf is genomen de R K. meisjes- noodschool De heer Raaphorst: als Stomowiik aan deze post moet meebetalen, zal zij dit ook moeten doen aan de betegeling van den speelplaats, welke heeft nlaats gehad. De Voorzitter: over de betegeling kunnen wli nu niet praten. Wethouder de Koning: de kosten van betegeling zullen nog wel bekeken worden ln de gecomb. B en W vergadering. De heer Koerts .heeft indertiid de electr. verlichting aangeraden, Jntussehen is door B .en W. dit voorstel. (Vier jaar is deze zaak hane-ende de oudercommissie heeft daarop de zaak bti den raad aanhangig ge maakt en met succes). In verband met de regelmatig voorko mende geschillen dient de regeling met Stompwijk verbroken; deze heeft thans een eigen school. De heer Willemse: er is gebleken dat de Veursche school eigenlijk is de school van Stompwijk want de laatste heeft er inder tijd het meeste aan betaald. Opzegging van de gemeenschappelijke regeling wenscht hij niet, indertijd hadden wij Veur noodig, de regeling is echter te wijzigen. De kosten dienen ten laste van de kapitaalrekening te komen bij splitsing krijgt ieder dan zijn juiste portie. De voorzitter: het bedrag ad f. 45.75 is voor Stompwijk van zoodanige beteekenis dat boeken op de kapitaalrekening weinig zin heeft. De heer Vink: Veur stuurt aan op schei ding yan tafel en bed; wij moeten nog een tijdje bij elkaar blijven, 't Bedrag is te ge ring om deze zaak tegen te houden. De heer Borst wil niet smeeken aan Stompwijk om die f. 45 75, Veur wil geen echtbreuk. Rustig moet de gemeenschap pelijke regeling worden voortgezet. De heer Willemsen moet bedenken dat de oogen van de Stompwljksche kinderen meer waard zijn dan f. 45.75. De heer Willemsen zal zich terwllle van allen bij 't voorstel neerleggen, waarna 't z. h. st. werd aangenomen. De Veursche raad stemde daarna ook voor electrische verlichting van dc ondcr- wiizerswoning. Hierna volgde sluiting. De gehuwde werkloozcn kunnen op vertoon van stempelkaart thans een g-atis maal groenten aan de veiling bekomen. De Broekweg is na reconstructie weder voor alle verkeer opengesteld. -o WARMOND. Bezoek van Weeskinderen. Op 30 Augustus a.s. zullen een groot aantal weeskinderen van alle gezindten uit Den Haag een bezoek brengen aan onze gemeente cu een rondvaart maken over de Kagermeren. Deze tocht wordt hun gratis aangeboden door de exploitanten van de jachthavens ,,'t Fort" en „Cieco". Na afloop van dezen tocht zullen den kinderen op de terreinen van de jacht havens ververschingen wo.den aangeboden. Tegen telefoonpaal gevallen. Een motorrijder, komende van de richtln^ Leiden, kwam bij den bocht aan de War- monderdamschenweg te s'ippen en reed met volle vaart tegen een a'daar staanden teic- loonpaal. De motorliets werd zwaar be schadigd: dc berijder liep eenige lichte kwetsuren op. Geslaagd te den Haag voor bet examen hoofdacte de lieer Th. C. van der Zalm en mej. B. E. C. van Leeuwen, beiden alhier. WASSENAAR. Aanrijding. Op den hoek Vljverweg—Wilhelminalaan kwamen dc auto's van V. alhier en van J. uit Den Haag iu botsing. Er was alleen materieele schade aan beide wagens. Ge klaagd wordt over het slechte uitzicht aldaar. Er zal nu door snoeiïng van het plantsoen verbetering worden aangebracht. V. alhier deed aangifte van het feit, dat zijn rijwiel dat hij even in den tuin van W. had geplaatst ontvreemd is. De politie doet onderzoek. Door R. werd aangifte gedaan van het verdwijnen van een portemonnaie met zeven gulden. De portemonnaie lag in de keuken. Dit is binnen zeer korten tijd de tweede maal, dat geld uit een keuken ont vreemd is. Op het bouwwerk van den heer L. kreeg Sch. uit Voorschoten een ongeval. Zijn knie werd ontwricht en vermoedelijk zijn ook spieren gescheurd. Na door dr. Hubbeling verbonden te zijn werd Sch. per auto naar zijn woning vervoerd. 'I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7