natuurlijk 15 ct. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 24 Augustus 1933 Derde Blad No. 22525 BINNENLAND. INGEZONDEN. even goed voor hèm geschikt! VRAGENRUBRIEK. SPREEKCEL. CORRESPONDENTIE. [DELINGEN IN UNIFORM, it-autoriteiten krijgen instructies. ,v[j vernemen heeft de minister tastitie ih een schrijven allen com- «en van politie en den hoofden - en gemeente-politie instructies omtrent het optreden tegen lfUn»en in uniform en op uniform [de kleederdrachten. schrijven wordt er aan herinnerd algeheel uniform-verbod binnen- al worden uitgevaardigd. Ten aan- n vreemdelingen echter beveelt de r reeds nu maatregelen aan. Be- worden vreemdelingen die een zoo- de uniform dragen, of op uniform Fende kleeding of speciale kenteeke- l moeten worden aangehouden, ,en zij niet strafrechtelijk vervolgd Sneer mocht blijken, dat zij nog niet e hoogte zijn van dit verbod zal hun Waarschuwing gegeven worden. Vol- i hieraan niet en worden zij ten [en male aangehouden dan moeten ter de grens worden gezet. De politie 1 wijders opdracht gekregen een [systeem bij te houden van de vreem- jgen die gewaarschuwd zijn of die uit End zijn gewezen. (Tel.) frOERRECHT OP BUITENLANDSCH FRUIT. lelijksoortige maatregelen als voor het graan. de Msb. verneemt is zeer binnen- "een besluit te wachten, waarbij de r van fruit wordt gemonopoliseerd en slechts toegestaan is aan houders Bewijzen, welke verstrekt worden na ling van een vastgesteld bedrag, [regeling zal gelijksoortig zijn aan die onlangs ten aanzien van buitenland- fgranen is getroffen. pE VRIJE MARGARINEHANDEL. Een adres aan de regeering. [.Völlmar, juridisch raadsman van het jte van actie van margarinehande- 1 heeft een adres aan den minister van lomische zaken en arbeid, waarin gend wordt verzocht om terstond [regelen te nemen, opdat aan den on- jbaren toestand in den vrijen mar- lehandel een eind kome. pogingen om bij de Crisis-Zuivel- •ale gehoor te krijgen waren vrueh- Zij verwees adressante naar de ad- lommissie. |derdaad is een bespreking gehouden hen de commissie van advies inzake jarine en de contact-commissie voor largarine-industrie en de commissie loverleg uit de drie middenstandsbon- Tot eenigerlei daad van de Crisis- 1-Centrale heeft deze bespreking r niet geleid. Staande de vergadering leen commissie benoemd, die tot op- E: kreeg zich in verbinding te stellen [de z.g. contact-commissie, welke ech ten zuiver partijdige instelling van de der margarinefabrikanten is en niets de margarinehandelaren heeft ge- ;ens adressant wordt de geheele mar- iehandel thans geregeerd door het der fabrikanten; de vrije concur- is ten eenenmale uitgeschakeld. De ;-Zuivel-Centrale, in staat om ten in te grijpen, laat na den finan- Kn ondergang van een bedrijf, waarin schatting ongeveer 6 a 7000 Neder- ers een bestaan vinden, te stuiten, de toepassing van de Crisis-Zuivel- voor de bestaande margarinefabri- en een feitelijk monopolie ontstaan, monopolie door hen wordt uitgebuit. !t comité van actie hoopt, dat de mi- ir aan deze zaak de aandacht zal be- in, die van de Crisis-Zuivel-Centrale icht had mogen worden, want de toe- d in den vrijen margarinehandel is z.i. ludbaar. dit adres is een toelichting gevoegd den heer van Duyn, accountant te 'avenhage, die een beschouwing geeft de wijze waarop de tegenwoordige de margarinehandel ongunstige toe- id is ontstaan. N. R. Crt- DE KORTING OP DE VERLOFS- TRACTEM ENTEN. Actie van de vereeniging van Indische verlofgangers. I^rfsteren had in Hotel Olympia, te "tavenhage een algem'eene vergadering J» van de Vereeniging van Indische [«gangers, onder voorzitterschap van voorzitter, mr. F- A. Janssen van Raay, [zakelijk ter bespreking van de 17 dg op de verlofstractementen. 'loten werd, na eenige uitlegging van voorzitter en den secretaris-penning- er, den heer D. van Geuns, een re- 'n te dienen bij de betreffende auto- 'cn en daarvan afschrift te zenden "n Volksraad. Men hoopt daardoor te «kstelligen, dat, indien een verdere RE op de verlofstractementen onver- j"Dk is, zulks zal geschieden op zoo- go wijze, dat deze korting naar ver- 'ikh "[at uitgaat boven de op de acti- wezolifigingen toegepaste korting en a- door de verlofstractementen nnale wijze te berekenen naar de ton actlviteitsbezoldiging: hetzij b. E]„ee1 Sedeelte der verlofstractemen- Mr.d n r, eld de eerste 150 gulden per r- de korting niet toe te passen. ^SLEDEN DOOR GEDEP. STATEN T HUN FUNCTIE ONTHEVEN. i ^"Puteerde Staten van Noord- hall»n van hun raadslidmaatschap itejpOrklaard de heeren J. B. Rood- ic;ïe Hlmkenberg te Wormerveer. in- (®venSfct'evelllke verboden levering ■v. ootugbaarheid van functies. P' H°°dzant was directeur -'kfabrlek in Wormerveer en had ®?en tsohto ?edaah aan het Gemeentelijk Ëjjjf'h Wormerveer, terwijl de heer Hanctio evcneens raadslid, tevens van brandweercommandant DE RONDVLUCHT 1933. Morgen en Zaterdag. Het is buiten kijf, dat de Nederlandsche rondvlucht in ons land een luchtvaarteve nement van den eersten rang is geworden. Dat is verleden jaar wel gebleken, toen men overal in den lande uitliep om al die sierlijke kleine vliegtuigjes, die Pan- dertjes en Koolhovens en hoe ze meer mogen heeten, te volgen. En, zoo mogelijk, op de vliegvelden te zien dalen en opstij gen. Zilveren en blauwe, roode en gele libelleneen keurig en fleurig ge zicht! Behalve de 4 K L. M-machines en, naar wij vernemen, een aantal Soester- bergers, gaan er zes toestellen van de Na tionale Luchtvaartschool mee en 15 par ticuliere vliegtuigen. Algemeen leider is de chef-piloot dei K. L. M., de heer I. A. Aler en commandant van het sportvliegtuigen-eskader is de heer H. M. Schmidt Crans, chef-instruc teur der Nationale Luchtvaartschool. Morgenochtend om 9 uur vertrekt men van Waalhaven. Tegen half tien zal men dus Katwijk en Noordwijk passeeren om via Zandvoort naar Amsterdam te vliegen. Dien dag blijft men te Enschedé. Zater dag eindigt de vlucht op Waalhaven ZUID-HOLLANDSCHE BAKKERSBOND. De 15de jaarlijksche vergadering te Schiedam. Gistermiddag heeft de Provinciale Zuid- Hollandsche Bakkersbond zijn 15de alge- meene vergadering gehouden te Schiedam, na 's morgens officieel ten stadhuize ont vangen te zijn. Na een welkomstwoord van den voor zitter der Schiedamsche afdeeling, den heer G. Schaeffer en opening der verga dering door den bondsvoorzitter J. Schou ten zijn de verschillende jaarverslagen uitgebracht en bij de gehouden bestuurs verkiezingen de aftredende leden herbe noemd. De jaarlijksche contributie is op nieuw tot hetzelfde bedrag vastgesteld ep als plaats voor de volgende jaarvergade ring is Den Haag aangewezen. Na afdoening der Interne zaken heeft mr. M. J. Broekhuysen Jr., secretaris der Ned. Vereeniging van Werkgevers in het bakkersbedrijf, een inleiding gehouden over: Omzetbelasting. Bijzondere nadruk werd gelegd op de van alle kanten geopperde bezwaren tegen het gewijzigde wetsontwerp tot heffing van een omzetbelasting, die voornamelijk ge rezen waren door het feit, dat er bij in voering van de wet alle reden zou bestaan voor den tusschenhandel om zooveel mo gelijk uitgeschakeld te worden, daar de weg van producent tot consument zeer lang is en dus vele malen omzetbelasting betaald zou moeten worden. Vervolgens behandelde spreker de vrij stelling van de grondstoffen voor het bak kersbedrijf zooals bloem, meel en melk en zoo mogelijk gist en zout en wees op het onbelast zijn van brood naast het wel be lastbare nevengebak. Spreker eindigde met er als derde punt op te wijzen, dat er in de huidige tijdsom standigheden betere gemeenschapszin aan wezig schijnt te zijn. wat aan een drang naar organisatie merkbaar is. De middenstand heeft het wel zwaar te verantwoorden, maar moet toch doordron gen zijn van den plicht aan de regeering steun te verleenen bij het streven naar eert beteren financieelen toestand. De dag is besloten met een diner. „Vad." 28 AUGUSTUS TE GRONINGEN. Ontzet-herdenking met een niet- traditionecl programma. Binnen Gruno's veste bereidt men zich thans voor de herdenking van het ontzet dier stad in 1672. Het programma der fees telijkheden zag er de laatste jaren steeds gelijk uit; het was steeds in den trant traditioneel. Het begon met een concert, werd afgewisseld door keuring van tuig- paarden op de markt, en de paardenren nen op het Stadspark, nogmaals wat con certen en tot slot vuurwerk. Dit jaar heeft het bestuur der Vereeni ging voor Volksvermaken echter de wen- schelijkheid ingezien van het invoegen van eeni nieuwe numers en het laat zich aan zien, dat hiervoor wel belangstelling zal bestaan. Zelfs heeft een der landelijke reisvereenigingen een harer reisroutes zoo ingericht, dat men den middag te Gronin gen zal doorbrengen. 's Morgens zullen nu de ruiters der Lan delijke rijvereenigingen een défilé en pa rade houden op de Groote Markt, terwijl des middags tijdens het concours hippique in het Stadspark de nationale kampioen schappen van landelijke rijvereenigingen zullen worden verreden en verder op het gebied van paardensport allerlei belang wekkends te zien zal worden gegeven Voor deze wedstrijden zijn verscheidene medail les en twee wisselbekers uitgeloofd. Te hopen is, dat bij de afwerking van dit niet-traditioneele programma de tra- ditioneele regen ook achterwege mag blijven. (Msb.). DE AMSTERDAMSCHE GEMEENTEBEGROOT1NG. Gisteravond is de Amsterdamsche ge- meentebegrooting verschenen. Het eindcijfer voor 1934 beloopt f. 114.552.218,—, waardoor deze begrooting een bedrag van ruim een half millioen gul den hooger is dan de vorige. En toch is het bezumigingspotlood heftig gehanteerd. De verhooging vindt zijn oorzaak aller eerst in een nadeelig saldo van 1932 ten bedrage van 1.257.000 gulden, welk bedrag cp 1934 als uitgave voorkomt. Dan zijn er posten voor hoogere uitgaven voor rente van leeningen en aflossingen ten bedrage van ruim f. 3 000.000. Aan den anderen kant staan er weer lagere cijfers voor rentevergoeding van tijdelijk op te nemen gelden van ongeveer f. 1.500.000.en een half millioen afschrijving op buitengewone uitgaven, waarvoor nog niet is geleend. Een paar kwade posten als hoogere bijdragen voor pensioenfonds, hoogere raming van het verlies op de tram en de handelsin richtingen, samen ook weer een anderhalf millioen beloopend. vinden wij dan weer hier met zwarte cijfers. De onlangs toegepaste korting op salaris en loonen, welke f. 2.400.000 oplevert, zou zoo op het eerste gezicht een bezuiniging van twee en half millioen geven, doch dit is niet geheel juist, omdat in deze cijfers een verhooging van pensioenverhaal is ge calculeerd. SPANJE S EX-KONINGIN. Heeft Nederland bezocht. Naar gemeld wordt heeft de ex-koningin van Spanje in gezelschap van haar dochter en schoonzoon, de hertogin-en hertog De Lekera, ongeveer een week in ons land vertoefd. Van de residentie uit werden verschei dene excursies ondernomen. Het bezoek was strikt incognito. Gisteren heeft men ons land verlaten. BOND VAN SMEDENPATROONS IN NEDERLAND. In de gisteren te Apeldoorn voortgezette algemeene vergadering van den Bond van Smedenpatroons in Nederland, werd ver der gegaan met de afhandeling van de agenda- Diverse voorstellen van afdeelin- gen maakten nog een punt van beraadsla ging uit. Inzake aansluiting van afdee- lingen bij combinaties zullen geen ver plichtingen worden ingevoerd, waar hier van in de practijk niet veel succes werd verwacht en vele bezwaren werden aange voerd. Uitgebreide besprekingen werden ge voerd in verband met de rekening en ver antwoording van den penningmeester over het jaar 1932 en speciaal werd be handeld de vraag: op welke wijze zullen de bestaande tekorten worden gedekt en nieuwe tekorten worden voorkomen? Na serieuze behandeling werd besloten om ge durende drie jaren een extra-bijdrage van f. 1— te heffen per lid, te betalen door de afdeelingen. De vorming van een Weer- standskas werd aangehouden tot nader order. Besloten werd toe te treden tot het Verbond van Gas- en Waterfitters en in verband daarmede eenige bepalingen aan het Huishoudelijk Reglement toegevoegd. De mededeelingen over landbouwwerk tuigen werden met veel belangstelling en instemming aangehoord en besloten op den ingeslagen weg voort te gaan. In verband met de toegezegde bijdrage van f. 1.— per lid zal de vergadering van het H. B met afgevaardigden der Com binaties in 1934. wanneer belangrijke pun ten van behandeling worden ingediend, wel worden gehouden. De begrooting voor het jaar 1934 werd met eenige wijziging vastgesteld, speciaal inzake de afdeeling Incasso zullen ingrij pende maatregelen worden getroffen. Na bij de rondvraag nog enkele vragen van meer internen aard te hebben bespro ken, sprak de Bondsvoorzitter een kort slotwoord, waarin hij allen, die mede- werktèn om deze dagen op zoo uitnemende wijze te doen slagen, en speciaal de afd. Apeldoorn, een woord van hartelijken dank bracht. Na afloop van de lunch werd een excursie gemaakt naar het radio-station Kootwijk. De tentoonstelling trok ook gisteren weer veel belangstelling en kan dan ook als vol komen geslaagd worden beschouwd. LEGER-MUTATIES. Bij K. B. is benoemd tot generaal-majoor der infanterie, de kolonel E. H. van den Akker, commandant der Vile infanterie brigade. Benoemd tot generaal-majoor bij den geneeskundigen dienst de dirigeerend offi cier van gezondheid eerste klasse dr. E. J. Denekamp, chef van het militair hospitaal te 's-Gravenhage, Benoemd tot luitenant-kolonel der mili taire administratie de majoor R. G. G. Riegen van dat dienstvak. Op verzoek ter zake langdurigen dienst eervol uit den militairen dienst ontslagen de generaal-majoor B. E. Stöver, comman dant der lie divisie, tevens bevelhebber in de 2e militaire afdeeling; de generaal- majoor dr. J. C. Diehl, inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht; de generaal-majoors van den Akker en Dene kamp voornoemd; de luitenant-kolonels C. J. J. Kessler, van den staf der IVe in- fanterie-brigade; B. ten Broecke Hoekstra, van den staf der VUIe infanterie-brigade; D. J. C. H. Brussen. commandant van het 7e regiment infanterie; N. J. Schallenberg, commandant van het 17e regiment infan terie; O. E. W. baron van Voorst tot Voorst, commandant van het 16e regi ment infanterie; F. E. Jochim van Noot dorp. commandant van het 2e regiment infanterie; H. A. Fischer, commandant van het 21e regiment infanterie; J. A. J. M. Schotman, van den staf der infanterie, toegevoegd aan den inspecteur van den Vrijwilligen Landstorm, en de luitenant kolonel der militaire administratie Riegen voornoemd. Benoemd tot reserve-luitenant-kolonel de eervol ontslagen luitenant-kolonels ten Broecke Hoekstra en Schotman, beiden voornoemd, zulks ter nadere indeeling door den minister van Defensie. Aan de generaal-majoors Stöver en dr. Diehl. beiden voornoemd, is H. Ms. dank betuigd voor de veeljarige en belangrijke diensten door hen aan den lande bewezen. Toegekend de titulaire rang van luite nant-generaal aan den generaal-majoor dr Diehl voornoemd. Alle bovenstaande mutaties geschieden met ingang van 1 November. VERSPREIDE BERICHTEN. Op 77-jarigen leeftijd is in Den Haag overleden de heer J. A. Waleson, oud hoofdofficier van den Marine-Stoomvaart dienst der 2e klasse. Op 29-jarigen leeftijd is overleden mr. C. J. Graadt van Roggen, redacteur van de „N. R. Crt.", die als student te Utrecht het lustrumspel „Ichnaton-Horemheb" ont wierp. Hij was de zoon van den bekenden secretaris-generaal der Ver. tot het hou den van Jaarbeurzen. LIFT NED. OOST-INDIE. DE LEGERFORMATIE ONVOLDOENDE. Aanwerving van soldaten. BATAVIA, 23 Augustus. (Aneta). De gemachtigde der Regeering voor de afdee ling Oorlog zette in den Volksraad uiteen, dat de ervaring leerde, dat de personeel- formatie van 1926 onvoldoende is voor de handhavmg van orde en rust. Niettemin is het totaal van de huidige formatie nog daar beneden. In Nederland zullen dit jaar 100 en in Ned.-Indië minstens nog 50 soldaten wor den aangeworven. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven NOG EENS „DIERENMISHANDELING." Geachte Redactie, Het antwoord van den heer V blijkbaar deskundige, geplaatst tegenover inzichten van andere deskundigen, demonstreert slechts de bekende waarheid, dat ook „des kundigen" onderling zeer van inzicht kun nen verschillen Waar de heer V. van door mij gegeven voorbeelden, de strekking niet heeft kunnen of willen verstaan, zij in 't kort herhaald: belanghebbend te zijn, is niet per sé hetzelfde als humaan of ver standig te zijn. Ik wijs er ook nog op, dat mijn deskundigen niet steeds spraken van wat 1 s, maar ook van hetgeen zij wen- schelijk achtten. Dat is hun goed recht. Hieraan voeg ik toe, dat de boer, die mij voornamelijk inlichtte en zijne Katwijk- sche ervaringen toevoegde aan de mijne, welke meerendeels elders lagen, volkomen bereid is zoowel de afkeer der zijnen van de te Lisse gevolgde methode, als zijn voor keur voor andere methoden, toe te lichten tegenover een lid van het Hoofdbestuur van de N. V. t. B v. Ddie zich beweegt op dat terrein, en dat ik reeds een stap gedaan heb in die richting. Mijn persoonlijke meerdere of mindere bekendheid met „het boerenland" (en des- zelfs bemesting!!, laat ik terzijde. Echter houde de heer V mij de overtuiging ten goede, dat de belangstellende, welecns in staat is tot onpartijdiger beschouwing, dan de belanghebbende, en dat dit een zaak is, èn belangstelling, én beter oplossingen, waardig. U, geachte Redactie dankend voor de verleende plaatsruimte Hoogachtend, Fr- H. B. Katwijk aan Zee. 23-8-1933. DE VERHOUDINGSPRIJZEN TUSSCHEN BOTER EN MARGARINE. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het antwoord op de gestelde vragen betreffende de verhou- dingsprijzen tusschen boter en margarine, welk antwoord werd gegeven door Z. E. Min. Verschuur aan den heer Wijnkoop, verzoeken wij U beleefd een plaatsruimte in Uw blad. waarvoor bij voorbaat onzen hartelijken dank. Door de publicatie van het antwoord van Z. Ex.. waarin prijzen genoemd worden van f. 0.98 en f0.95 per kg., zou de mee ning bij het publiek kunnen ontstaan dat de winkelier in margarine op dit artikel, hetwelk in doorsnee wordt verkocht a f. 1.08 per kg. (0.27 per pakje van 'It pondi een winst zou maken van 0.13 per kg., het geen zeer zeker niet te veel zou zijn, vooral als men daarbij rekent thuis bezorgen, verpakking enz. Echter is die rekening jammer genoeg lang niet zoo, hetgeen uit onderstaande zal blijken. Door de contigenteering krijgt de win kelier lang niet het quantum, dat hij voor zijn zaak noodig heeft en de schaarschte die daardoor is ontstaan heeft den grossier of menger aanleiding gegeven de marga- rineprijzen danig te verhoogen. Het komt op meerdere plaatsen voor dat er een prijs genoteerd wordt van f. 104 per kg„ zoodat er bij den verkoopprijs van f. 0.27 per pakje totaal geen winst voor den winkelier overschiet. Zooals de toestand thans is, is er geen sprake van een behoorlijke winst, laat staan van een winst zooals uit het ant woord van Z. Ex. zou kunnen worden be grepen. Het wordt dan ook meer dan tijd dat er maatregelen worden genomen om ;n dezen toestand verandering te brengen. Ook de handel in roomboter is al niet beter en ook hierin lijdt de winkelier een kwijnend bestaan. De kleinhandelsprijs varieert thans tus schen f. 0.92 en f. 0 95 per '/s kg terwijl hiervan de inkoopprijs is: ca. 0 86 p kg. Wanneer hierbij de exploitatiekosten gerekend worden en inweging wordt bijge teld is het uiteindelijke winstbedrag 0.0 De crisiszuivelcentraie is, zooals uit bo venstaande blijkt, voor de winkeliers in derdaad een uitkomst? Het publiek moge door deze uiteenzet ting goed begrepen hebben dat een winst op margarine en boter, zooals Z. Ex. meent dat er gemaakt wordt, in geen geval be staat en de betrokken autoriteiten mogen er voor zorgen dat er betere toestanden door ontstaan. Eenige Leidsche winkeliers. CHR. MILITAIR TEHUIS. Geachte Stadgenooten. De maand Augustus is voor het Chr. Militair Verband te Lelden de maand van spanning, meer in het bijzonder voor wat betreft het Militair Tehuis aan den Morsch weg. Ook nu is die spanning er weer. ja, zelfs in verhoogde mate. Zaterdag 26 Aug. zal het de dag zijn, waarop de groote jaar lijksche collecte voor het Tehuis gehouden wordt. Als 's morgens en 's middags de dames zullen uittrekken, de stadswijken in, is dit het beslissende moment voor een ge heel jaar. Een steeds voortbestaand te kort. verminderde rijkssubsidie, achteruit gang in de vaste bijdragen door den ncod der tijden, zijn de factoren, die het voor het Tehuisbestuur heel erg moeilijk maken dit werk in stand te houden. Toch moet deze arbeid voortgang hebben, zoowel uit het oogpunt van Chr. naasten liefde t.o. van de vele jonge mannen, voor wie dit „het Tehuis" is. zoomede als tegenwicht tegen de moreele en andere gevaren waaraan de soldaat is bloot ge steld. De Mil. Tehuizen zijn een volksbelang omdat de daar heerschende sfeer wars is van elke gezagsondermijning. Het weldenkend deel der Natie dient met volle sympathie achter dezen arbeid te staan. Met dankbaarheid denken we terug aan de collecte van het vorige jaar, toen de opbrengst boven verwachting was Toch durven we het wagen op een nog hoc- geren opbrengst aan te dringen, In Sep tember as. staair de herhalüigs-oefenin- RECLAME. Juist omdat de teere kinderhuid steeds verpleging noodig heeft, is Palmoiive zeep zoo geschikt. De groote hoeveelheid olijf- en palmoliën, bij haar bereiding ge bruikt, verzacht de huid en be- ^hermt haar tevens. De zeep, die Uw teint frisch en jeugdig houdt, is onontbeerlijk voor het dagelijksch bad der kinderen. 5871 Abonné, te L. De kosten kunnen wor den verhaald op de goederen en Inkomsten van den ter beschikkinggestelde. J. B te L We raden u aan onverwijld deze aangelegenheid met den verhuurder te bespreken en met dezen een schikking te treffen. P. A. de H. te L. schrijft: Zéér aan te bevelen zou het zijn het drukke auto- en rij verkeer in de Janvos- sensteeg door het invoeren van éénrichting verkeer, inrijdende vanaf de Haarlemmer straat, te ontlasten. W. L. te L. Wij zullen uw voorstel on getwijfeld in ernstige overweging houden. Zoolang het publiek de plannen (die vol gende week in de Lakenhal te bezichtigen zijni echter nog niet heeft kunnen be- studeeren is daarvoor de tijd in leder ge val nog niet aangebroken gen ons weer te wachten met zijn stroom van bezoekers aan ons Tehuis. Dat bij de grootst mogelijke zuinigheid zulks vanzelf vele uitgaven vergt, begrijpt een leder. Er is echter ook nu weer vertrouwen in Leidens Burgerij. Toen het een oogenbllk dreigde, dat Leiden het garnizoen zou kwijt raken, werd menige klacht vernomen Voor zeer velen beteekende dit het verlies van in komsten. Mogen wij iets van de dankbaar heid over het niet verdwijnen in onze col lecte terug vinden? Zijn er mogelijk nog eenige dames, die Zaterdag as. een kleine wijk voor hun re kening willen nemen, dan verwachten wij gaarne aanmelding bij een der onöerge- teekenden of aan het Tehuis Morschweg No 34. U mijnheer de Redacteur dankend voor de opname en de belangen van ons Tenuis bij u. geachte lezers, van harte aanbe velend. verblijven. Voor het Chr. Militair Verband C. MULDER, Maredljk 149. JOH. DE MOED. Rijn- en Schlekade 90. L. QUESTROO Jr., Nieuwe Rijn 51.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9