Harddraverijen te Stompwijk - Lindbergh's inspectie-vlucht Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. 'het Paleis van den Koning toren te gaan. Mijn vader is onvoorwaar delijk op vrije voeten gesteld." De prinses keek Dolores strak aan, ter wijl deze sprak, maar het was heel donker in de gang, en in den avondwind flikker de de lamp zoo, dat zij bijna uitwoei. De eenlge verklaring, die de prinses aan Men- doza's invrijheidstelling kon geven, was dat de koning al wist dat Don Jan leefde en buiten gevaar was. In dat geval zou Dolores het ook wel weten. Maar dat kwam er niet zoo erg op aan, hoewel zij had gehoopt dat het nieuws voor 't meisje een paar dagen zou kunnen worden ge heim gehouden. Als het lichter was ge weest. zou zij echter aan Dolores' droevige gezicht wel hebben gezien dat zij zich ver giste. „Dus je vader is vrij! Natuurlijk, dat was wel te verwachten, maar ik ben blij dat het zoo gauw is gebeurd." „De geloof niet dat het bepaald te ver wachten was", antwoordde Dolores eenigs- zins verbaasd en was benieuwd of er mis schien een eenvouder middel zou hebben bestaan om hetzelfde te verkrijgen, wat haar slechts door zulke buitengewone mid delen was gelukt. „Men zou hem tot morgenochtend in arrest hebben kunnen laten", zei de prin ses kalm, .maar de koning is natuurlijk verlangend on; zoo spoedig mogelijk den ongunstigen indruk van deze malle zaak weg te nemen." .Malle zaak?" riep Dolores gebelgd uit. „Durft u vanavond zoo iets tegen mij te zeggen?" „Maar lieve Dolores, moet je je nu daar over zoo driftig maken?" vroeg de prinses op verzoenenden toon. .Ik zou dat woord natuurlijk niet gebezigd hebben, indien alles was geëindigd op de wijze, die wij allen verwachtten als Don Jan werke lijk dood was geweest „Wat bedoelt u daarmee?" vroeg zij, vreeselijk opgewonden, terwijl zij snél de prinses bij een pols vastgreep. „Wat ik bedoel? Wel Plotseling hield zij op. want het was heel goed mo gelijk dat Dolores de waarheid toch niet wist. „Wat zei ik eigenlijk?" vroeg zij om tijd te winnen, „en waarom houd je mijn pols zoo stevig vast?" ,,U noemde den moord van Don Jan een malle zaak. en toen zei u, als Don Jan werkelijk dood was geweest alsof hij daar in zijn kamer, hier dicht bij. niet dood op den vloer ligt! Bent u krankzin nig geworden? Wilt u op zoo"n hartelooze wijze grappig tegen mij doen? Wat be duidt dat allemaal?" De prinses was heel wereldwijs en in een oogwenk begreep zij Dolores de waar heid te moeten zeggen die nooit zou ver geten wie haar het gelukkige nieuws had gebracht. Bovendien zou zij het toch spoe dig van anderen hooren. .Lieve Dolores." zei ze vriendelijk, „laat mijn pols los en geef me een arm. We be grijpen elkaar niet, anders zou je niet zoo boos op me zijn. Er is iets gebeurd, dat je blijkbaar niet weet „O, neen! Ik weet alles, alles!" zei Do lores, haar in de rede vallend en zich ver zettend tegen het langzame loopen, waar toe de prinses haar diwong. .Iaat me naar hem toe gaan!" riep zij uit. .Ik wil hem, nog éénmaal zien „Maar kindlief, luister toch naar me dat ik Je niet alles ineens vertel, doe ik omdat de schok je misschien te machtig zou zijn. Er bestaat eenige hoop dat hij. niet dood is .Hoop? O, neen, neen, neen! Ik heb. hem toch dood zien liggen ..Hij was flauw gevallen niet dood „Niet dood?" vroeg Dolores met gebro ken stem. „Toe, vertelt u me toch gauw alles!" .Heen. Dolores. Hij is, nadat je hem ver liet. weer bijgekomen hij leeft en de wond is onbeduidend; 't was maar een schram. Hij is door den val bewusteloos geworden, en morgen zal hij weer heele- maal in orde ziin." Dolores had dien avond leed en schande doorstaan op een wijze, zoo dapper als misschien nog nooit een vrouw had ge daan maar de vreugde over het bericht dat Don Jan leefde, was haar toch te machtig. Zwaar leunde zij tegen de prin ses aan, wild met haar armen zwaaiend, alsof zij naar adem snakte en zij stootte klanken uit, die meer op gekreun dan op vreugdekreten geleken. .(Wordt vervolgd)., j WEDSTRIJD VOOR MOTORBARKASSEN in do haven te Hamburg, om den „blauwen band". Moment ait den strijd. Eboll, die. na den dwerg te hebben ver laten zich naar Don Jain's vertrekken spoedde, om zich te overtuigen dat de dwerg haar niet had bedrogen, of wel zich op de een of andere wijze had vergist. Dolores had haai- mantel met kap In de troonzaal verloren. Trots het halfduister herkende de prinses haar en hield haar staandie. „Ik heb overal naar je gezocht", zei ze. „Waarom ben je toch van me weggeloo- pen?" „Het was mijn blinde zuster, met wie u liep," antwoordde Dolores, die dadelijk haar stem herkende, en uit hetgeen haar vader had medegedeeld, begrepen had wat er was gebeurd. „Waar gaat u heen?" vroeg ze zonder de prinses tijd te geven een vraag te stellen. „Ik zocht naar je. om je te vragen van avond bij mij te blijven." „Ik wensch bij mijn vader te blijven, die ik onder geen voorwaarde alleen wil laten. Ik dank u wel voor uw vriendelijkheid". „Maar je vader werd kort geleden naar de gevangenis gebracht in den weste lijken toren. Hoe zou je dus bij hem kun nen blijven?" „U bent wel goed ingelicht", zei Dolores kalm. .maar uw man ls zooeven naar hem toe gegaan om hem in vrijheid te stellen. Ik gaf Don Ruy Gomez het bevelschrift dat de koning mij persoonlijk ter hand stelde, en de prins was wel zoo vriende lijk er zeil mee, naai den westelijken llb.S T ALTIJD ZOO VLUG GING. Tc Bussum werd ccn wielerwed strijd voor loopjongens gehouden. De deelnemers in de bocht. PRESIDENT ROOSEVELT bezocht een aantal vrijwillige arbeidskampen. e president aan d,e lunch in het kamp te Madison County, met de leiders van het kamp. liefdesgeschiedenis uit 't oude Madrid door P. MARION CRAWFORD. Naar het Engelsch door W. H. C. B. ITO) hiar ^e5'gen Kijd liep zij door om naar zuster op het terras terug te keeren, om nogmaals naast het dierbare hoofd man. dien zij lief had. neer te «en en een laatste gebed uit te spre- voordat zijn gezicht voor eeuwig zou Meim ,worden- Die wensch schonk haar ëenni om den langen weg door de llua?®6 Rktgen te vervolgen. Sinds zij v8!!61 de ri-ijheid had doen herkrij- Ktid zij het recht naar haar eigen »iii keeren, maar onderweg, ter- bél*] 'lug en met lichten tred doorliep, fchw B zij zelf niet hoe zij de kracht had I ïaa-w 'e doorstaan, wat deze avond I *v v. Bebracht. Maar de jeugd be- I ti' L0ïer een groote veerkracht, grooter I weet. Wkte11 Profes den laatsten doorgang be at i' uitliep op het terras, hoorde I té~ voetstappen achter zich, en tj^een mantel gehulde vrouw had haar I mgehaald. Het was de prinses van LINDBERGH EN ZIJN VROUW maken een vlucht over het Noordelijk gedeelte van den Atlantisehen Oceaan Het vliegende echtpaar te Reykjavik PAARDENMARKT TE BREDA. Over don rug van het te verkoopen paard bieden de kooplieden door middel van handslag. DE SULTAN VAN MAROCCO IN PARIJS. Do sultan (midden) bij het verlaten van de moskee in, Parijs. Rechts Si Kaddour Ben Ghabrit. HARDDRAVERIJEN TE STOMP WIJK. „Weidlooper", eigenaar R Sormanj, berijder J. dc Vlieger, dient bij de finish.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5