LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 Augustus m UIT DE OMSTREKEN. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllill GAAT NIET TE VER IN ZEE! WAAGT UW LEVEN NIET! Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt AGENDA. AALSMEER. Aanbesteding. Door den bouwkundige C. G. Luik en N. Langhout is namens den heer G. Mans, aanbesteed: het bouwen van een woonhuis met gewapend betonnen schoellng, aan den Lelmulderdljk. Het laagst werd inge schreven: Metselwerk: P. Terreehorst, al hier f.1890; timmerwerk: A. ""-atrrse, Haarlemmermeer f.1300; timmer- en met selwerk: P. Terreehorst, alhier f,3320; loodgleterswerk: T, Vlasman, Lelmuiden 1.324; timmer- en loodgleterswerk: A. Snaterse, Haarlemmermeer f. 1575; schil derwerk: N, W. Meijssen, Uithoorn 1.335; massa (zonder schilderwerk): Gebr. Zorn, Uithoorn 1.3373. De gunning werd nog aangehouden. Verkooping. Door notaris H. Bax zijn Donderdag middag ln gebouw „De Oude Veiling" al hier publiek verkocht: Twee perceelen teelland, gelegen aan den Hornweg In ""n Oostelnderpoel, groot resp. 2.01,00 HA. en 1.00,30 H.A., eigendom van de he""»n Hoogland, Molenaar. Kater en Doets. Per ceel I werd gekocht door J. Schrijver te Haarlem voor 1.4100; perceel n door J. P. Berghoef q.q. te Aalsmeer voor 1.1825 Gisteravond heeft „Aalsmeers Fanfa recorps" een wandeling met muziek langs den Uiterweg gemaakt. Op verschillende plaatsen werd halt gehouden en een extra nummer te beste gegeven. De muziek trok, zooals steeds, veel belangstellenden. Het Instituut voor Arbeidersontwik keling heeft besloten ook thans weer een nieuwen cursus te organLseeren vin de Arbeldersavondschool. Verder besloot het om dezen cursus uit te breiden tot een tweejarigen, dus een 1ste en 2de klasse, met voor leder een afgerond leerplan. Door de welwillende medewerking van het gemeentebestuur kan voor het doel weer gebruik gemaakt worden van een der lokalen der o. 1. school aan de Rozen straat. - HAARLEMMERMEER. De Bloembollensanecring. Gedurende de laatste drie weken zijn onder toezicht van wethouder Ouwerkerk ruim 600.000 K.G. bloembollen vernietigd. Hoewel nog niet alle partijen zijn ingele verd, is de aanvoer thans tot nader aan kondiging stopgezet. HILLEGOM. HUlegomsche Beurs. De Beurs werd gisteren bezocht door precies 100 personen. De handel wordt levendig. Door den Dahlia-kweeker J. van Oosten alhier was een extra Inzending nieuwe Amerikaansche Dahlia's geëxpo seerd: bloemen met geweldige afmetingen, als Sonhlcan, Red Cap Sharazat, Full Moon, Donna California enz. Ook werden ons getoond schitterende aanwinsten als No. 83 en 107. De bezoekers waren hier voor vol bewondering. Door de volgende firma's werd een vast Beurstafeltje genomen: N.V. Van Til- Hartman; F. Rijnveld en Zn. N.V.; A. H. Staats; H. Walkers Gzn.; Willem Dekker N.V.; N.V. René Schoo en Co., Heemstede; Johs. Capteln, Heemstede en De Jong en Co. Tentoonstellingscomité. Uit de organisaties, die met de onderne mers vergaderd hebben om de ten"-ton stelling van bloemen en nlj verheldsartl- kelen in Februari 1934 voor te bereiden, ls thans een comité gevormd, dat bestaat uit de volgende heeren: B. Rijnveld. voorzitter Bijl van Duyvenbode, plaatsverv. voorzit ter. K. J. van Gemert, secretaris. G. J. W. Mathot plaatsverv. secretaris, D. E. Nieu- wenhuls, P. D. van Mourlk, A. van Zon neveld, H. Schoonderbeek en D. van Eg- mond Jr. Een eere-comité zal nog gevormd worden. De voorbereidende besprekingen droegen een aangenaam en veelbelovend karakter, De adjunct-Inspecteur der Nederl. Spoorwegen, alhier, dr. J. O. M. Broek is overgeplaatst naar het Inspectie-bureau te Amsterdam. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw Bloembollenteelt Het is nog steeds de bloembollensanee- ring, die de volle belangstelling heeft bij tuinders-kweekers. Nu de tijd was aange broken van inlevering en men dagelijks wagenvrachten bloembollen naar de vuil nisbelt kon zien vervoeren, was het ge sprek steeds over het saneeringsplan en de gevolgen hiervan. Dat er een groote op ruiming noodig was, zal velen wel duidelijk zijn nu zelfs na deze inkrimping van den voorraad de handel nog zeer stroef is. Wat zou het geweest zijn. zegt men, als de al- geheele voorraad had blijven bestaan. On verkoopbaar. In de groenten en aardap pelen ging het deze week aanmerkelijk beter althans voor wat betreft de beste kwaliteit. Vooral in bloemkool is het merk baar dat de kwaliteit het doen moet. Met prijzen van ruim 1.20 per 100 voor 1ste soort, kon 3de 6oort zelfs geen kooper vin den en moest naar de belt!! Een teeken des tljds? Onveilig duin! Wegens schieten met scherp zal het ter rein achter de Rijksschletbanen volgende week onveilig zijn: van Maandag tot en met Vrijdag van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. Zaterdag van 19 uur n.m. Inwijding „Huize Callao". De Inwijding van kapel, klooster en pension ln „Huize Callao" zal plaats heb ben op Vrijdag 1 Sept. a.s. KATWIJK AAN ZEE. LEDENVERGADERING DER ORANJE- VEREENIGING. Een belangrijk programma op 1 September Gisteravond had een ledenvergadering plaats van bovengenoemde vereeniging in Casa Cara. De voorzitter, de heer J. Vol- beda, heette de vele aanwezigen harte lijk welkom. Hij deelde mede, dat de collecte onder de Katwijksche bevolking gehouden voor het Koninginnefeest tot nu toe ruim f.300 heeft opgebracht; dit stemt tot tevredenheid. De feestkas bezit nu ruim f. 1000. Met de firma Kat in Leiden is onderhandeld, dit iaar zal een buiten gewoon groot vuurwerk afgestoken worden. Voor het kinderfeest is dit jaar een be drag van f. 535 uitgetrokken. De voorzitter deelde mede, dat het. aantal leden ge stadig toeneemt; hij hoopte dat meerdere inwoners dit voorbeeld zullen volgen en daardoor de taak van het bestuur ge makkelijk zullen maken om een waardig Koninginnefeest te kunnen vieren. Na dit openingswoord las de heer D. C. O. Boek hoven de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde de vaststel ling van liet programma. Medewerking is toegezegd door de mondorgelclub „Con cordia", de Katwijksche Harmonie „U.N.I.', de Gymnasiiekvereeniging „Hercules"; on derhandelingen zijn nog loopende met de voetbalvereeniging „Quick Boys". Des morgens om half 8 zal Concordia voor de patientjes in bet Zeehospitium spelen. Om 9 uur beginnen de tractaties der schoolkinderen in de scholen. Om 10 uur marcheeren zij naar het strand, waar een kwartier later begonnen zal worden met het afsteken van een Japansche vuur werk, bestaande uit 12 nummers. Tevens zal na afloop daarvan een Zeppelin van 4 M .lengte de lucht ingaan. De gefieele middag zal gevuld worden met verschillende volksspelen, w.o. ring- rijden met versierde sjeezen. De juiste middagverdeeling zal later bekend worden gemaakt. Des avonds vindt van hall 8 tot half 9 een muziekuitvoering in de tent plaats. Van half 9 tot half 10 lampionoptocht voor vereenigingen. Aan deze lichtstoet kan een ieder deelnemen, die voorzien is van stok met lampion. Van half 10 tot half 11 muziek in de tent; een ieder wordt in de gelegenheid gesteld aan het bossen rondom de muziek tent deel te nemen. Tot slot zal om half 11 een buitengewoon mooi vuurwerk wor den afgestoken. De geheele vergadering betuigde ad- haesie aan dit programma. Lang werd gesproken over de vaststelling van den datum van het feest, naar aanleiding van het voorstel van één der leden om het feest te houden op 30 Augustus, in plaats van op 1 September, zooals op een vorige vergadering reeds was vastgesteld. De voorsteller wilde rekening houden met het belang der badgasten, die den lsten September vertrokken zouden zijn. Dit voorstel kon de goedkeuring van de vergadering niet wegdragen en werd met slechts 3 stemmen voor verworpen, zoodat het Koninginnefeest gevierd zal worden op 1 September. De voorzitter bracht dank aan hen, die voor het feest langs de huizen gecollecteerd hadden. De heer Volbeda bracht het feit in herinnering, dat weldra de Koningin 35 jaar over ons land zal geregeerd hebben en dat Zij den 9den September in het Stadion in Amsterdam gehuldigd zal wor den. Spr. deelde mede, dat het algemeen comité hem opgedragen heeft om voor de organisatie hier ter plaatse zorg te dragen. Spr. heeft dit aanvaard en reeds ver scheidene circulaires aan vereenigingen enz. gericht. De burgemeester zond een schrij ven aan de dne Oranje-vereenigingen m deze gemeente voor een bijeenkomst daar omtrent in het Gemeentehuis op heden avond.Het staat reeds vast, dat een depu tatie uit deze gemeente naar Amsterdam zal gaan. De directie der spoorwegen heelt medegedeeld, dat een trein uit Leiden zal vertrekken. De heer v. d. Plas heeft zich bereid verklaard om autobussen te lalen rijden uit Katwijk. Na rondvraag werd de vergadering door den heer Volbeda gesloten. Van een wagen gevallen. Doordat de 9-jarige C. v. d. P. uit de Tooropstraat aan het Prins Hendrik kanaal van een wagen viel, werd de Jongen zóö ernstig aan het hoofd verwond, dat hij door twee agenten naar het politie bureau gebracht moest worden. Dr. j. de Ruiter Zijlker verleende de eerste genees kundige hulp; per brancard werd hij naar de ouderlijke woning overgebracht. Bijeenkomst met de badgasten. In het gebouw Irene had wederom een Bezellige bijeenkomst met badgasten plaats. dtmaal berustte de leiding weer bij ds. Ingwersen.Nadat deze de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend had, ver telde hij van zijn vacantie-uitstapje naar Duitschland; hier werden door hem de streken bezocht, waar Prins Willem van Oranje zijn jeugdjaren had doorgebracht. Met belangstelling werden zijn gezellige uiteenzettingen gevolgd. De heer Gouw luisterde de bijeenkomst met zijn mando line-ensemble op: mej. Oouw toonde weder om haar vaardigheid op de xylophoon. Door mej. Dijkhuizen en den heer J. Heu- tink werd voortreffelijk gereciteerd. Ook mevr. van Beelen-Krijgsman droeg eenige gedichten voor. Ds. Ingwersen sloot deze geslaagde bijeenkomst met dankgebed. Vereeniging „Katwtjks Stille Strand." Bovengenoemde vereeniging, die de be langen behartigt van de bewoners van het Tentenkamp op het Noorderstrand alhier, heeft op haar laatstgehouden vergadering aan het bestuur toegevoegd de heeren A. Parlevliet en C. Luchthart. belden -,v>'er, leden der „Katwijksche Reddingsbrigade". Het Secretariaat der Vereenlgliw werd opgedragen aan den heer G. A. Kinker. Jutfaasscheweg 132 D te Utrecht. Wegens het onstuimige weer is gister avond het concert in de muziektent op den Boulevard niet doorgegaan. De Kat wijksche Harmonie U.N.L hoopt dit nu hedenavond, bij gunstig weer te kunnen geven. Op het politiebureau is te bevragen een heerenrijwiel, dat ln den afgeloopen nacht onbeheerd door de politie in de Stengelinstraat is aangetroffen. LISSE. Wijziging Politieverordening. De politieverordening zal eenige wijzi ging ondergaan en wel deze, dat ieder, die bulten de volgens de winkelsluitings wet vastgestelde uien op straten en wegen consumptie-ijs of andere geringe eetwa ren verkoopt zonder vergunning van B. en W„ gestraft zal worden met een boete van ten hoogste f.5. Het Openbaar U. L. O.-Onderwijs. De Raad zal een voorstel van B. en W. te behandelen krijgen om met ingang van 1 Sept. de leerlingen van de openbare UL. O. te plaatsen op de openbare ULG, in Hillegom. Het nieuwe Sportterrein. In de eerstvolgende Raadsvergadering zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen om aan de plaatselijke voetbalver- eenigingen Lisse en Lisser Racing Club een sporterrein beschikbaar te stellen, ter grootte van ongeveer 1.5 HA. tegen een vergoeding van f.400 per jaar, waarvan f. 250 komt ten laste van de R.-K. club Llsse en f.150 voor LR.C., door welk be drag de kosten gedekt worden die de ge meente jaarlijks aan rente, aflossing, etc. heeft te betalen. NOORDWIJK. Mond- en Klauwzeer. Onder verschillende veestapels in onze gemeente heerscht het mond- en klauw zeer. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen in onze gemeente bedraagt op het oogenblik 352, waarvan 92 bouwvakarbeiders, 165 landarbeiders, 41 visschers, 42 losse arbeiders, 1 wagenmaker 2 chauffeurs, 1 kellner, 7 jongens, en 1 analyste. 100 van deze werkloozen zijn te werkgesteld bij de gemeentelijke werkver schaffing in de Noordduinen. Concessie gevraagd. Door den heer J. Korbee uit onze ge meente is aan Ged. Staten concessie ver zocht voor het in werking brengen van een autobusdienst van IJmuiden, over Drie huizen, Santpoort, Overveen, Zandvoort, Vogelenzang. Noordwij kerhout, Noordwljk, Katwijk, Valkenburg, Haagsche Schouw, Leidsche Straatweg, den Haag naar Sche- veningen en omgekeerd. Het fanfarecorps „Excelsior" heeft toestemming bekomen van den Burge meester tot het geven van een concert op 25 Augustus op het pleintje voor de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk aan Zee en om met slagwerk van Noordwijk Binnen naar Noordwijk aan Zee te trekken. Door Ged. Staten dezer provincie is aan de N.V. Mij. van onroerend goed „Bevea" te Noordwijk vergunning ver leend tot het bouwen en gebruiken van een viaduct voor enkel spoor over den Gooweg ten behoeve van zandtransporten uit de duinen. Door B. en W. is een vergunning ver leend voor het houden van een speldjesdag op Zondag 27 Augustus aan het bestuur van het Wit Gele Kruis, Afdeellng Noord wijk. Door B. en W. is toestemming ver leend voor het houden van een bloempjes- dag op 19 Augustus aan het bestuur van de Afdeellng Noordwijk der Zuid-Holland- sche Vereeniging „Het Groene Kruis". NOORDWIJK AAN ZEE. C.oncert en lampionoptocht. Het aangekondigde concert, gevolgd door lampionoptocht is, wegens den ster ken Zuid-Westen wind, tot nader aankon diging uitgesteld. NOORDWIJKERHOUT. Voor een brand in een padvinders- tentje werd de motorspuit gewaarschuwd. Het brandje was spoedig gebluscht. OEGSTGEEST. Geslaagd uitstapje. Per s.s. „Kagerplassen" heeft de Amuse- ments-Vereeniging gisteren een boottocht gemaakt naar Groenendaal. Begunstigd door prachtig weer vertrok de flink be laden boot gistermorgen vanaf de Bees tenmarkt te Leiden. In opgewekte stem ming werd Groenendaal bereikt, waar verschillende wedstrijden zijn gehouden, w.o. hardloopen, driebeenloopen, flesch- loopen en hinkelen. De spelen stonden on der leiding van de heeren Medendorp, Binsbergen. De Groot Van Waveren en Krol. Verschillende firma's, zoowel uit Leiden als uit onze gemeente hadden voor de wedstrijden mooie kunstvoorwerpen beschikbaar gesteld, waarvoor het bestuur zeer dankbaar is. Het ls een prettige dag geweest, die zonder eenlgen tegenspoed is beëindigd en waaraan het bestuur en de deelnemers aangename herinneringen zullen be houden. De heer L. J. van Eiser ls te 's-Gra- venhage geslaagd voor het examen Hoofd- acte L.O. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Het voornaamste product was deze week de bloemkool, waarvoor zeer goede prijzen werden betaald, voor eerste soort va- rleerend van f.18.40—21.70. Tweede kwa liteit kon gemakkelijk van f. 8.60—12.10 opbrengen. Vroege aardappelen kwamen niet veel meer voor. Zfj brachten van f. 0.250.40 per kist op. Voor Eigenhei mers was Iets beter vraag met hoogere prijzen. Per kist van 25 K.G. gingen deze ypor f. 0.30—0.55, Geslaagde Autotocht voor Ouden van Dagen. Alhier ls onder groote belangstelling de jaarlijksche autotocht voor Ouden van Dagen gehouden, waarvan door ongeveer 60 oudjes in 24 auto's werd deelgenomen. Onder het levendige getoeter der claxons vertrok men des middags te halftwee, na een rondgang door het dorp naai de Die rentuin ln Den Haag, waar met belang stelling de dieren bezichtigd werden. Van daar ging het door het park de Kievit naar Scheveningen waar van de zee ge noten werd en men zich tegoed deed aan verschillende tractatie's, evenals later in het Roomhuis. Des avonds te ongeveer 8 uur keerde men in de beste stemming huiswaarts; velen hadden zich weer verzameld om de deelnemers te begroeten, w.o. de burge meester. De oudjes werden ingehaald door vereeniging „Willielmlna", waarna men zich nog vereenigde in de versierde zaal van het Weeshuis, waar men in gezellig samenzijn bijeenbleef. De avond, waarop weer verschillende tractaties werden rondgediend, stond onder leiding v*i ds. Peter, terwijl meer deren het woord voerden. Een der oudjes dankte op hartelijke wijze voor den heerlijken middag. Om 10 uur werden allen per auto thuisgebracht. Gelukkig is de tocht zonder ongelukken verloopen; ook het weer, dat zich 's mor gens ongunstig liet aanzien, werkte in hooge mate mede. Een woord van dank komt toe aan het Comité, dat geen moeite spaarde, om velen weer een prettig uitgaansdagje te be zorgen! o SASSENHEIM. Niet alle wegen leiden naar Rome. Onze jeugdige werklooze, die een tocht naar Rome zou maken en met zijn kame raad niet verder dan de Fransche grens gekomen was. had een nieuwe '-artner gevonden en welgemoed trok men nu voorzien van een tent opnieuw per rijwiel in de richting van Italië's hoofdstad. Ge zien de opgedane ervaringen zou nu de reis over Duitschland gaan, doch ook hier stapelden zich zooveel moeilijkheden en bezwaren op, dat het tweetal besloot wederom terug te keeren. Berooid en hongerig de tent hadden ze onderweg moeten verkoopen om aan proviand te komen kwamen zij in de nacht in de ouderlijke woning terug. Mis schien is de reislust nog niet bekoeld, en zoeken zij wederom een nieuwen weg! Voor het Crisis-Comité. De netto-opbrengst van de j.l. Jaterdag gehouden voetbalwedstrijd ten bate van het Crisiscomité bedraagt, ondanks het feit dat de duurdere plaatsen onbezet bleven, f. 147.71. Door de politie ls deze week controle gehouden op de snelheid van auto's. Vele chauffeurs reden te hard en processen- verbaal volgden dan. In den kom der ge meente is met het oog op de smalle straat, wel eenige snelheidbeperking noodig. VOORSCHOTEN Teraardebestelling van wijlen den heer v. d. Eist. Onder zeer groote belangstelling had op de Ned. Herv. Begraafplaats de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer C. v. d. Eist, die op een zulk een noodlottige wijze om het leven is gekomen. Onder de zeer velen, die zich rond de geopende groeve hadden geschaard, merkten wij op, burgemeester E. Vernède, mevr. R. van Kempen-Mellet en de heer en mevr. dr. M. v. d. Stoel. Dr. W. D. van Wijngaarden, Em. Predi kant, heeft de aanwezigen gewezen op de broosheid van het leven en het bereid moeten zijn te kunnen sterven, wanneer men wordt opgeroepen. Dr. M. van der Stoel heeft bij de groeve een woord van dank gesproken voor de nauwe plichtsbetrachting en de accura tesse waarmede wijlen de heer van der Eist zijn taak vervulde, die niet altlid ge makkelijk was, maar met opgewektheid werd gedaan. Nadat de familie en vele anderen bloemen op de kist hadden ge strooid, heeft een neef namens de familie bedankt. Diep onder den indruk verlieten de aanwezigen den doodenakker. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron had in Hotel Het Wapen van Voorschoten de openbare verkooping plaats van twee woonhuizen, onder één dak, met scharen, erf en tuin aan den Leidscheweg no. 32 en 34, alhier groot 980 M2. Kooper de heer J. M. de Ruyter q.q. voor f.6700. Een perceel tuin aan de Noortheystraat groot 1651 M2. werd opgehouden. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Govert Maria, z. van O. Rijneker en A. van der Ham. Opbrengst Bazar. De bazar ten bate der Geref. Meisjes- vereenlging heeft f. 150. —opgebracht ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Leden waterleiding en Wcrkloozen- commissie De levering van gas. De gemeenteraad kwam onder voorzitter schap van den burgemeester bijeen. Alle leden aanwezig, met uitzondering van den beer Noordman, wegens ziekte De voorzitter opende, waarna de secre taris de notulen der vorige vergadering las, die onveranderd werden goedgekeurd. Daarna deed de voorzitter incdedeelingen van de Ingekomen stukken, waarvan diverse voor kennisgeving werden aangenomen, o.a. missive van Ged. Staten houdende vast stelling van de gemeente-rekening 1931. Goedgekeurd werd daarna de rekening van de gezondheidscommissie te Alpben aan den Rijn over 1932, sluitende met een batig saldo van f. 740.78. HEDEN: K a t w ij k-a a n-Z e e (GemecntJ Bazaar Dierenasyl. 11 uur vm.—li Zaterdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeente Bazaar Dierenasyl. 11 uur vm.—li Zondag. Oud-Hortuszicht: Tulnconcert „De p 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. t „Mam'zelle Nltouche". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 15 Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur c .Rivalen". Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 J Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Trianon -Theater Breestraat, 8 u. i „Onmogelijke liefde". Woensdag en Zaterdag nam. 2 l Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 H DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gent kunde: Consultatiebureau voor moeiiL kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Toi| met 18 Augustus gesloten. Inenting l diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde: Consultatiebureau voor i holisten. 710 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala): BouwmJ ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 7 matinee. De avond-, nacht en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 14 And tus tot en met Zondag 20 Aug. waaij nomen door de apotheek van den I C. B. DUYSTER, Nieuwe Rijn 18, Tel. I Op grond van de overgelegde begroot] van genoemde commissie voor 1934 besloten op de gemeente-begrooting dat jaar te ramen een bedrag van f.lfl als bijdrage in de onkosten dier commia Naar aanleiding van een reclame hot] belasting van v. d. P. werd besloten i mindering van f. 3 te verleenen. Een i zoek van v. d. D. om ontheffing i schoolgeld werd afgewezen, terwijl i bedrag van f. 2.95 watergeld onintj werd verklaard ten bate van Th. M. 1 B. werd voor den tijd van 3 maand een onderstand in de huishuur verleg van f. 1 per week. In verband met door Ged. Rtaten maakte bewerkingen betreffende de I verordening werd besloten deze te wij conform die bemerkingen. Verder werd besloten de begrootiofj het waterleidingbedrijf te wijzigen in f band met het leggen van nieuwe bl leidingen, waarvan Se werkzaamheden I len geschieden door inwoners van Zoel woude. De rekening over 1932 werd verrold voorloopig vastgesteld, lettende op I advies der rekeningscommissie dat c; op of aanmerkingen zijn, zooals zij B. en W. is aangeboden. Tot leden der waterleidingcommissie' den opnieuw benoemd de heeren I Bennekom, Paardekooper en Meijdam f tot leden der werkloozencommissic I heeren van Haastregt, de Graaf, Berd en Wessel. Vastgesteld werd een nieuwe Bomv-I Woningverordening, zooals deze door f daartoe benoemde commissie is ontwvj Aan B. en W. werd een verhoogd diet toegekend voor het doen van I stellingswerken aan de Kippenbrug leverantie van het ijzerwerk werd gund aan Gebr. van Beveren te Zoel] woude voor f. 160. Mede werd besloten tot het bouwen i een schuurtje bij de veldwachterswoni aan den Hooge Rijndijk. Het werk kJ gegund aan Kluiters alhier voor de f van f. 158.40. In verband met de heerschende iepj ziekte werd besloten alle iepen boo«J aan de Miening en de Noordbuurl nevens verscheidene doode iepen, spreid ln de gemeente, openbaar te J koopen. Na discussie werd bij stemming besloten met 6 tegen 4 stemmen (de ren Bergers, de Graaf, van Haastregt f MeijdamJ met Leiden een contract «4 te gaan voor 35 jaar voor de teven! van gas. Het leggen der buisleiding, komt te liggen vanaf de Lammebrug 1 aan de pastorje in de Zuidbuurt ea Krepelsteeg, benevens gedeeltelijk f Vlietweg, kost de gemeente niets, de gasprijs zal bedragen 2 cent w den Leidschen gasprijs. Omtrent het verzoek van M. v. 1 Leiderdorp om vergunning tot bet MJ .1 van 62 woningen op bet landgoed ,,B°l vreugd" werd besloten de beslissing verdagen tot uiterlijk 15 October a-W dat inmiddels het advies van de "r» ciale commissie ipzakc advies voor breidingsplannen is ingewonnen. Na discussie werd in beginsel tot het projecteeren van een uitbröj» plan aan den Hooge Rijndijk, aansis aan dat der gemeente Leiden, i", W. werd een manco crediet veriwt™' wijl besloten werd in onderhand!»^ treden met de architecten Bik e" veld te Leiden. Hierbij was de rondvraag aan waarbij o.a. de heer Meijdam iaWrlj r(i naar het verleenen van een 'Jf. 'j A f. 114 voor betaling van huishuur, waarop de voorzitter 'jij,, in een volgende vergadering te s° den .De heer Paardekooper vera" plaatsing van een lantaarn in buurt zoodra de boomen geroote f de heer de Graaf om aandacht te p aan een stinksloot in de Kruisten"] na werd de vergadering geste' Te 's-Gravenhage ls geslaoSp1'^ examen Hoofdacte L.O. mej. 6. M- alhier. de "J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6