Herinneringen van een Oud-Commissaris van Politie. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 Augustus SCHEEPSTIJDINGEN. BADERS, WEEST VOORZICHTIG DE ZEE IS BEDRIEGEUJK! UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. benthuizen. hillegom. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. AGENDA. noordwijkerhout. x. DE ONDERNEMENDE SPANJAARD. Bij de politie kan 't raar loopen; wie zou vermoeden, dat, als iemand in Bar celona zwendelt, men dat in Amsterdam moet uitzoeken? En toch is me dat gebeurd. Te Barcelona verscheen op het kantoor van een groothandelaar een keurig gekleed jongmensch en informeerde of hJj geen zaken kon doen; hij kon een partij puike koffie tegen een voordeeligen prijs leveren. De koopman was een geroutineerd zaken man en ging natuurlijk maar niet zoo een, twee, drie op de aanbieding in; hij wilde weten met wien hij te doen had en welke relaties de verkooper kon opgeven; verder wilde hij weten, waar de koffie lag en moest hij een monster hebben om het te laten onderzoeken, wat het net gekleedc heertje alleszins begrijpelijk vond. Hij noemde zijn naam, ga? bankrelaties in Sevilla aan en vertelde, dat de koffie in Rotterdam was opgeslagen; voor °en monster zou gezorgd worden en voor een door den Spaanschen consul te Rotterdam geviseerde verklaring omtrent hoeveelheid en kwaliteit. Over een paar weken zou de aanbieder terugkomen. Aangezien het een partij koffie van vijftigduizend peseta's waarde betrof, ging de koopman met over één nacht ijs, infor meerde bij de bankrelatie, wat in orde was en wachtte op de monsters met bij- behoorende verklaring. Die monsters kwa men in een verzegeld pakket uit Rotter dam en toen de aanbieder weer bij den koopman kwam, was de weg voor verdere onderhandelingen gebaand. De koffie was prima en de prijs billijk; daar viel wat aan te verdienen en zoo doende kwam er een voorloopige koop overeenkomst tot stand, waarbij bepaald werd, dat op de documenten betaald zou worden als de koffie was ingeladen. Menschen, die in den handel zijn, weten, dat er voor het versohepen van een lading koffie nogal het een en ander komt kijken; in de eerste plaats het cognossement de vrachtbrief zoo te zeggen. Zoo'n cog nossement vermeldt hoe groot de lading is, met welk schip ze vervoerd wordt, be vat bepalingen omtrent schadevergoeding bij verlies of beschadiging, kortom als het cognossement in orde is, behoorlijk ge zegeld en gelegaliseerd, voorzoover noodig, dan is de verkooper er eigenlijk af en heeft de kooper zijn goed in bet schip. Die vrachtbrieven zijn groote lappen papier, alleen in het bezit van de carga doors, die voor de verscheping zorgen. Na de tweede bespreking verliepen er enkele dagen of een paar weken, in welk tijdsverloop de in den handel gebruikelijke telegrammen met daarop volgende brieven ter bevestiging dier telegrammen werden gewisseld er werd nog wat over den prijs gedelibereerd en ten slotte was de zaak voor elkander Spoedig daarop vernam de koopman per telegram, dat de lading per stoomschip „Patria" van die en die lijn zou worden gebracht, welk schin op een vastgesteldcn datum van Rotterdam zou vertrekken, Antwerpen en Bordeaux zou aandoen, om dan koers te zetten naar Barcelona; de documenten zouden gezonden worden. De koopman las in de scheepsberichten, dat de „Patria" was vertrokken en ontving per post de bewuste documenten, die bij voor de inklaring noodig had. De docu menten waren in orde; er was een weeg- brief, er was een cognossement, de lading was verzekerd en de Spaansche consul te Rotterdam had alles behoorlijk gelegali seerd. De koopman had beloofd te zullen betalen en hij deed dat ook, alleen een vijfde deel van den prijs zou worden betaald, als de lading in Barcelona was, waarmee de verkooper genoegen had ge nomen. Het nette jongmensch verscheen weer en incasseerde de veertigduizend peseta s, waarna hij vertrok, zien minzaam aan bevelend. Q.B.S.M. schrijven de Spanjaar den onder bun brieven: que besa su mano, wat zooveel wil zeggen als: „leb küsse Ihre Hand". Onze Spanjaard had dan ook nooit ver zuimd zijn brieven met Q. B. S. M. te besluiten en in dit geval was dit geen ijdele plichtpleging, want hij had alle reden om de hand te kussen, die bem veertig duizend peseta's in den zak had gestopt Wat toch was 't geval? Er kwam geen koffie: er kwam zelfs geen „Patria", het geen den koopman verontrustte, waarom hij aan de cargadoors te Rotterdam 6einde en tot zijn ontsteltenis vernam, dat van die heele koffietransactie niets bekend was. Onze koonman was dus zonder koffie op de koffie gekomen. Hij snelde naar Rotterdam met zijn documenten en kwam bij de cargadoors en bij den consul; zij herkenden de formulieren, de handteeke- ningen en de stempels, doch waren sprake loos; zij begrepen niets van het geval; alleen begrepen zij, dat iets rechtens niet in orde was. Kooplieden bemoeien zich persoonlijk liefst niet met rechtzaken en daarom kreeg een advocaat het geval ter bestudeering. Hij had natuurlijk direct door, dat er sprake was van een strafbaar feit en om dat hij wist, dat ik nogal belang stelde in dergelijke zaken, al gingen ze me niet direct aan, kwam hij bij mij en ik kon me in deze Catalaansche kwestie ver diepen. De mogelijkheid bestond (en werd eerst verondersteld), dat een of andere employé van het cargadoorskantoor er tusschen zat, maar een vergelijking van de stem pels op de stukken met de echte wees al spoedig uit, dat hier een buitengewoon brutaal heer aan 't werk was geweest, die gebruik had gemaakt van valsche stem pels; alleen de formulieren van de cog nossementen waren echt, maar die formu lieren waren gemakkelijk genoeg te krij gen, zoodat het best mogelijk was, dat het heele zaakje buiten Rotterdam in elkaar was gezet. Terwijl ik zoo het een en ander onder zocht, kwamen er weer vervalschte cognos sementen; nu was een koopman in Meülla (Marokko) er in gevlogen, ook voor een vijftig duizend peseta's. Het begon een voordeelig zaakje te worden, 't Was nu maar de kwestie een uitgangspunt te vinden. Ik schreef den koopman in Barcelona en vroeg hem om een nauwkeurige persoons beschrijving en verdere bizonderheden en zoodoende vernam ik, dat er sprake was van twee lui, aan uier namen ik niet veel bad, want die waren natuurlijk valsch, maar wier signalementen me van dienst konden zfin. We gingen eens op zoek in de hotels te Rotterdam en zoodoende kwam er een klein beetje licht; ergens hadden ten tijde van de onderhandelingen een paar Spanjaarden gelogeerd en waren ver moedelijk uit Antwerpen. Nu had een nauwkeurige bestudeering der documenten aangetoond, dat zeer waarschijnlijk de for mulieren ook uit Antwerpen kwamen, waar de cargadoors ook een kantoor hadden en we gingen ons geluk in België beproeven. Om de valsche stempelafdrukken te kun nen maken, moest men rubberstempels hebben laten fabriceeren en ofschoon je die dingen overal kunt bestellen, zijn er toch maar betrekkelijk weinig inrichtingen, waar ze die stempels maken en zoodoende kostte het ons niet zoo heel veel moeite om de fabriek te ontdekken, die te Brussel was en waarvan wij 't adres in Antwerpen kregen, waar de stempels besteld waren. Ze waren besteld en afgehaald door een Belgische vrouw; dat waren er ai drie, die we moesten hebben. Maar nu? 't Was als een slimmigheid bedoeld, de stempels door een vrouw te laten be stellen en halen, maar dit bleek toch weer niet slim te ziin, want hoe gaat het met dames? Die willen haar mond nog wel eens voorbij praten en zoodoende wist de win kelier zich te herinneren, dat, toen zij de stempels haalde, ze deze nog wat in den winkel had laten staan, omdat ze nog een boodschap moest doen in een modemagazijn en toen gingen we daar eens op informatie en daar wist men te vertellen, dat de bewuste dame er een hoed had gekocht en die had ergens bezorgd moeten worden op Zurenburg, een deftige villawijk van Antwerpen. Nu dachten we ze al te hebben, maar zoo gauw ging dat niet, want dat adres in Zurenburg bleek een pension te zijn, waar de dame met haar man had gewoond, doch vanwaar ze vertrokken waren; de man was volgens de beschrijving de heer uit Barcelona, maar nu kregen we een naam, echt of valsch, dat hinderde niet, maar in allen gevalle zou hij dien naam wel ge houden hebben en als hij nog in België zat, was hij nu wel te vinden. Mijn collega te Antwerpen zocht in zijn registers, doch vond den naam niet, maar bracht mij op mijn verzoek in kennis met een anderen Spanjaard, een alleszins be trouwbaar heer. Met dezen besprak ik het geval en hij bracht licht, want hij had een café Spaansch hooren spreken en was daardoor in kennis gekomen met een landgenoot of eigenlijk met twee, maar een dezer was getrouwd met een Bel gische vrouw en ze hadden op Zurenburg gewoond. Toen ging ik 's avonds eens op stap met mijn nieuwen kennis en we troffen in een voorname inrichting de bewuste personen aan, waarna mijn Antwerpsche collega zich over hen ontfermde; het bleek, dat zo heel netjes op een villa buiten Antwer pen woonden, wat dan ook wel kon van al die peseta's; stempels en toebehooren waren aanwezig en ik liet de zaak verder aan mijn collega over. H. HALCYON LIJN. MAASBURG, 13 Aug. van Rdam te Porto Ferrajo. ROZENBURG, 13 Aug. van Methtel te Bordeaux STAD AMSTERDAM, 13 Aug. van Emden te Oefle. STAD ARNHEM, pass. 13 Aug. Ouessant, BOTT. LLOYD. BALOERAN, thuisr, pass. 14 Aug. Ouessant GAROET, 12 Aug. van Batavia n. Rdam KOTA PINANG, 12 Aug. van R.dam te Batavia. TAPANOELI. 14 Aug. van R.dam n. Java. SITOEBONDO, uitreis, pass. 14 Aug. v.m. 5 uur Point de Geile- SIBAJAK. uitreis, 14 Aug. van Lissabon. SIANTAR, thuisreis, pass. 14 Aug. Sagres KON. NEDERL. STOOMB. MIJ. VENEZUELA, 13 Aug. v. Amst. te Hamburg PERSEUS 14 Aug. v Amst. te Kopenhagen VESTA. 13 Aug. van Venetië te Triest. ORION 13 Aug van Haiffa te Beyrouth. TRITON. 14 Aug v. Alicante te Barcelona NEREUS. 13 Aug. van Coruna te Oporto DIYER8E STOOMVAARTBERICHTEN. HAULERWIJK, 13 Aug. van Uumba naar Moermanskust. THEANO, 13 Aug. van R dam te Dublin. TRENT, 13 Aug. van Leningrad n. Amst en Rotterdam. BEYERLAND, 13 Aug. van Kopenhagen te Gdynia. NIEUWLAND, 14 Aug. van R.dam te Gran- gehouth. MINNEWATER. Archangel n. Hull. pass. 14 Aug. Udsire. ALCOR. 13 Aug. van Archangel te Hull. MIJDRECHT, 13 Aug. van Novorossisk te Savona. KATENDRECHT, Rouaan n, Constanza, pass. 13 Aug. Ouessant. MIDSLAND, 13 Aug. van R-dam te Blyth. MARK. 9 Aug. van Uuras te Kotka AM6TEL. 7 Aug. van R.dam te Koivlsto. ZAAN, 11 Aug. van R.dam te Kopenhagen DE AUTOMATISCHE TELEFOON IN DE BOLLENSTREEK Bijzonderheden over de werking. Naar onze lezers bekend is, worden de automatische telefooncentrales te Llsse, Sassenhelm en Noordwljkerhout op 5 Sep tember a.s. in bedrijf gesteld. Met Ingang van genoemden datum zullen de aangeslo tenen dan zonder tusschenkomst van de telefoniste onderling kunnen spreken, als mede met de abonné's in Haarlem, Heem stede en Bloemendaal. Over het gebruik het volgende: gebezigd worden z.g. kencijfers, die voor iedere plaats verschillend zijn. Behalve van cij fers zijn de kiesschijven op de telefoon toestellen hiertoe ook van letters voorzien. Voor een interlocaal gesprek moet b.v, eerst gekozen worden de letter K., daarna het kencijfer van de plaats, die men wenscht op te bellen en vervolgens het nummer van den telefoonabonné in die plaats, met wlen men spreken wil. Indien b.v. iemand ln Llsse een aangeslotene In Haarlem wil opbellen, dan kiest hij eerst K 500, het kencijfer van het Haarlemsche net. en daarna het verlangde nummer. Het gesprek komt dan volledig automa tisch tot stand, zonder eenige tusschen komst van een telefoniste. Een interlocaal gesprek, dat volledig automatisch tot stand komt, kan ten hoog ste zes minuten duren. Tien seconden voordat de termijn van drie minuten ver streken is, hoort de aanvrager een waar schuwingssignaal. Dit signaal wordt even eens gehoord tien seconden voordat de zes minuten om zijn. Blijft men dan toch nog doorspreken, dan wordt het gesprek auto matisch verbroken. Wil men het gesprek dan toch nog voortzetten, dan moet op nieuw het nummer gekozen worden (met het kencijfer van de plaats) van dengene met wien men ln gesprek was. Dit geldt voor alle telefoonabonné's te Lisse, Sassenheim en Noordwljkerhout. Van Haarlem uit is het vol-automatische verkeer met deze plaatsen voorloopig nog niet mogelijk; dit zal waarschijnlijk eerst in den volgenden zomer kunnen geschie den. Thans komt o.a. ook Hillegom voor auto matiseering aan .de beurt. Tenslotte dient nog de volgende bijzon derheid vermeld te worden, die voor de be trokkenen te Lisse. Sassenheim en Noord wljkerhout van belang is. In het automa tisch interlocaal verkeer wordt de duur van een gesprek niet meer dpor de tele foniste. doch door een automatlschen ge- sprekkenteller bepaald. De kosten van deze gesprekken komen na afloop van het maandtijdvak met inbegrip van de locale gesprekkosten in één totaal op de telefoon rekening van den aangeslotene. Een inter locaal gesprek van b.v. 10 cent telt hierbij voor vier locale gesprekken van 2'/j cent. Specificatie van de op vol-automatische wijze tot stand gekomen lnterlocale ge sprekken door middel van de bekende in cassobonnetjes vindt derhalve niet meer plaats. vad. Opbrengst rondgang. Over de maand Juli zijn, naar „Kerk blad' meldt, de volgende bedragen voor de tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Gemeente alhier ingekomen: Rond gang f. 131.39f/j, collecte Oosteinde f. 43.80 extra collecte f.6914, totaal f. 244.34. De aardappelziekte. Op meerdere plaatsen in het polder- §ebied van deze gemeente treedt thans e aardappelziekte op. Vooral de Eigen heimers blijken erg vatbaar voor de ziekte te zijn. Omdat gevreesd wordt voor snel voortwoekeren der ziekte, vooral als natter weer zijn intocht zou doen, is men thans allerwege reeds begonnen met het rooien dezer aardappelsoort Last van „Spint". In de rozenbedrijven beeft men dezen zomer zeer groote last van de z.g. „spint", een haast met het hloote oog niet waar te nemen spinnetje, dat soms zoo massaal in de struiken kan optreden, dat de ge- geheele oogst van zoo'n kas dreigt ver loren te gaan. Als middel ter bestrijding wordt water gebezigd, dat met kracht onder tegen de bladeren der planten (waar het insect zetelt) moet worden gespoten. Dag in, dag uit kan men de bloemisten nu bezig zien met het spuiten in hun kassen, bij een temperatuur, welke soms tot 110 graden Fahrenheit oploopt. De bestrijding van verschillende parasieten in de rozen eischt, vooral in droge zomers zooals nu, heel wat tijd en moeite, en brengt belangrijke uitgaven mee. Wat niet zoo erg zou zijn. indien het product slechts een zoodanigen prijs opbracht, dat er een behoorlijk stuk brood mee verdiend kon worden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie Korbljn, 23 jaar en Beitske Hoekema, 24 jaar te Zoetermeer Bijtijds gered. Toen G. van T. alhier bij de Ringsloot kwam, zag hij daarin een kind drijven. Vlug wist hij het op 't droge te brengen; het bleek de vierjarige G. van C. B. te zijn, die hij van een wissen dood had gered. Goed afgeloopen. De jeugdige V. zou zijn nog jeugdiger neefje C. v. D. op den lastdrager der fiets meenemen. Bij het opklauteren geraakte V. aan het slingeren en viel met de fiets om. juist op het oogenblik, dat een auto naderde. De bestuurder remde uit alle macht en kon hierdoor nog juist voorko men, dat de Jeugdige fietsers niet werden overreden. Het rijwiel was echter geheel vernield. Den bestuurder trof geen schuld. ZOOWEL TE HUUR ALS TE KOOP MINIMUM GEWICHT MAXIMUM SOLIDITEIT LAAG IN PRIJS! Steeds ruime voorraad in verschillende modellen en maten 3834 Voorstraat 43, Katwijk aZee, Tel. 85 53E&BB Benoemd door den Bisschop van Haarlem tot kapelaans alhier de heeren B. Schneiders (H. Mart.) en A. M. Merks (H. Jos.> Benoemd door den Bisschop van Haarlem tot leeraar aan het klein Semi narium „Hageveld" te Heemstede mr. A. A. W. Diepéöbrock, thaps kapelaan alhier. SIMULEERENDE VROUW. De politie bijna op dwaalspoor gebracht. Zondagavond vervoegde zich op het politiebureau alhier een onbekende dame, oud 22 jaar, in het bezit van een bruine handkoffer, inhoudende een paar mantels en een portemonnaie. Oogenscbijnlijk Dleek deze vrouw, die een voornamen indruk maakte, niet normaal te zijn. Zij was niet in staat haar naam en adres op te geven. Ook had zij geen papierén bij zich; slechts een tramkaartje van de Rotterdamsche tram en een autobuskaartje van de H.T.M. Na langdurig verhoor kon niets uit baar verkregen worden. Daarop werden inlich tingen gevraagd aan de politie te Rotter dam, die van niets afwist. De politie verzocht hierop per radio om inlichtingen, zonder dat eenig antwoord inkwam. De onbekende werd in den afgeloopen nacht onderdak verleend op hef politiebureau onder vrouwelijk toezicht. Gistermorgen echter gaf zij plotseling haar naam en adres op. Het bleek te zijn mej. M. H. wonende in de Zaagmolenstraat te Rot terdam. Circa 14 dagen geleden had zij het ouderlijk huis verlaten zonder eenig adres achter te laten. Zij had vertoefd bij familie in 's Hertogenbosch en den nacht van Zaterdag op Zondag had zij in Hotel Coomans te Rotterdam doorgebracht. Bij nader onderzoek bleek zij volkomen nor maal te zijn en krankzinnigheid gesimu leerd te hebben, zóó goed, dat de politie er bijna door op een dwaalspoor was ge bracht. Door de politie is zij naar Rotterdam op transport gesteld. DE A.S. KAMPFEESTEN. Velerlei attracties. Zaterdag 10 Augustus a.s. zullen er den geheelen dag groote kampfeesten plaats hebben op het Gemeente Kampeerterrein in de Zuidduinen. Daar deze verleden jaar zoo schitterend geslaagd zijn, heeft zich dit jaar wederom een damescomité ge vormd om alies voor te bereiden. Dit comité bestaat uit mevr. Beurze, mevr. Trip, mevr. Abspoel, allen uit Leiden; mevr. Schenk uit Rotterdam en mevr. Kromhout uit Boskoop. Des morgens om 10 uur zullen de kinderspelen in het kamp een aanvang nemen. Hieraan nemen reeds een 150 tal kinderen deel, wel een bewijs, dat het kampeerterrein op het oogenblik zeer druk bezocht is. Van 2 tot 5 uur zullen er spelen voor de grooteren gehouden worden. Ieder kind ontvangt een aardig geschenk en zal goed getracteerd worden. Om 8 uur begint de avondfeestviering. Door het terrein zal een lampionoptocht gehouden worden. Men zal een tooneel op slaan waar voordrachten en muziekuitvoe ringen zullen gehouden worden. Men zal het terrein met Bengaalsch licht verlichten; tevens is er gelegenheid tot dansen. Bazar ten bate van 't Leidsche Dierenasyl Onder auspiciën van de afd. Leiden van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren werd gisteravond in de Gemeentezaal officieel de bazar geopend, waarvan de baten komen ten voordeele van het Leidsche Dierenasyl. Van de afd. Leiden van bovengenoemde vereeniging waren aanwezig de heer H. van Poelgeest, voorzitter: dr. W. Emmens, vice-voorzitter; de bestuursleden mevr. Emmens, de heer en mevr. Aalbersberg uit Oegstgeest. Ook was aanwezig mevr. van Eek uit Leiden, bestuurslid van het Leid sche dierenasyL De heer van Poelgeest sprak een ope ningswoord, heette allen welkom en zette het doel van dezen bazar uiteen. Door de Vereeniging Nationale Dierenzorg is bij de Haagsche Schouw een stuk grond ge kocht om daar een streekasyi op te richten. Dit streekgebied zal omvatten de gemeen ten Den Haag en Leiden met tusschen- liggende en omgevende gemeenten. Ver schillende burgemeesters hebben er het beschermschap van aanvaard, ook de burge meester van Katwijk; de burgemeester van Den Haag is hiervan voorzitter. De op brengst van dezen bazar zal ook ten goede komen aan dit streekasyi. Spr. dankte voor de goede medewerking, dien hij ondervonden had van burgemeester en mevr. Woldringh v. d. Hoop, den wet houder J. Dubbeldam, de Katwljkscbe dames mevr. Slotemaker, mej. Broeksmit mevr. Schattenkerk en mevr. Zeedijk. Even eens bedankte hij de firma van Nelle voor de gratis verstrekking van koffie etc. Verder werd de medewerking op prijs gesteld van den heer de Klerk en van alle Katwijkers en badgasten, die hier reeds bij de opening tegenwoordig waren. HEDEN: K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemet Bazaar Dierenasyl. 11 uur vm,—lltt| N o o r d w ij k-a a n-Zee (c-a Ver. R'damsch Hofstad-tooneel. de pastorie". 8'/, uur nam. Woensdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeente Bazaar Dierenasyl. 11 uur vm11 ucl BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 iia „Ronny." Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en Trianon-Theater. Breestraat, 8 q. „Liebe auf den ersten Ton." Woensdag en Zaterdag nam. j Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 c DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Ga kunde: Consultatiebureau voor mos kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. met 16 Augustus gesloten. Inenting j diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventleve neeskunde: Consultatiebureau voor j holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwt ter"s revue, 8 uur nam. 's Zondags 1 matinee. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, 0 Singel. Geopend ln November, Dece: Januari en Februari van 10—3 e ln Maart, April en Mei van 10—4 oe Juni, Juli, Augustus en September 105 uur In October van 104 uur dags vanaf hal.féén. Entrée Zondags i teloos. Maandags f0.25, overige cj f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen! 28. 1 Dec.—1 Febr. van 103 uur, 1F tot 1 April van 10—4 uur, 1 April1 van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec. van !l uur. Zondags van 14 uur. Entrée Mi dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Ethnographiscb Museum, Rapenburj —69 en Breestraat 18. Op werkdagen 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25. ove dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. We park. Werkdagen 8.3012. 1.30—5, Zi dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks 912.30 en 26 uur. Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April— 1 Oct. van I en Vh6 uur. Zaterdags tot 5 uur. 1 0 ber—31 Maart 94 uur. Op Zond! doorloópend geopend van 104 uur r teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenscbappi Museum (Stationsweg): Alle werkdi behalve 's Maandags van 10—4 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. 7.< September iederen werkdag van 9-11 IV:5 uur. 's Zaterdags 9—12. Koitó Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 35) opend op werkdagen van 1.30—4.30 nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie cn mm» logie (Garenmarkt)Op werkdagen 912 en l'/ii uur. Kosteloos De avond-, nacht en Zondagsdiem: apotheken wordt van Maandag 14 Aas tus tot en met Zondag 20 Aug. waai nomen door de apotheek van den t> C. B. DUYSTER, Nieuwe Rijn 18, Tel S Spr. deed een beroep op het public) het goede doel te steunen en gi"Sl gedachten terug naar den bazar, die een 5 tal jaren geleden gehouden 1 en toen zoo'n schitterend succes Hopende, dat deze bazar ook een S' succes zou mogen hebben, verklaarde den bazar voor geopend. Vele attracties zijn aanwezig, die hooge mate de belangstelling trekken bazar blijft tot en met Zaterdag avonds 11 uur geopend. Moge de Leiden over den uitslag hoogst teviw wezen Aanrijding. De wielrijder J. B. uit Duinoord, met groote snelheid bet hooge pad Duinoord afreed kwam in aanrijding mej. N. S. uit de Elias Borgerstrwt uit de M. de Ruijterstraat kwam- l werd rechts in de flank aangereden, dat de andere zijn snelheid niet ven derde. Het rijwiel van S. werd bescM°4 Morgenavond te half 8 zal er sb" evangelisatie zijn op liet strand W muziektent. Als sprekers treden dan ds. H. Siegers uit Utrecht en ds. Broe- uit Rijnsburg. J. Z. uit de Paul Krugerstraal d* bij 3e politie aangifte van het lei'' ongewcnschte gasten zich des avond' door inklimining toegang hebben vei*1 tot zijn woning en daarna een monnaie met f. 4.07, die op tafel huiskamer lag, hebben ontvreemd politie stelt een onderzoek in. Ernstig auto-ongeluk- In het midden van het dorp is een tragisch ongeluk gebeurd, l* jaarde beer J. B. is gisteravond reden door een vrachtauto bestuurJ C. D. alhier. Door 3 geneesbeere» 'U café „De Zwaan" de eerste hulp bij bet slachtoffer werd een berse ding geconstateerd. Met toestemming van B. eü ,l._; Martha-Vereenlglng alhier ecu5 houden ten bate van de armen ct' Victor-parochle. jj

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6