C. G. SMIT scheepsverbindingen LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 11 Augustus Ij VISSCHERIJBERICHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAND- EN TUINBOUW. Burgerlijke Stand v. Leidi CHR. NAT. WERKMANS BOND. In de middagzitting van den Chr. Nat. Werkmans Bond hield het Tweede Kamer lid. de heer J. Bakker een referaat over het onderwijs: .De Bondstaak vooral nu". De wenschelljkheden, welke spr. In dit refedaat aangaf, vatte hij tenslotte samen in de volgende twee resoluties, welke hij de vergadering ter bekrachtiging voor legde: Resolutie I. De vergadering van den Chr. Nat. Werk mansbond, spreekt als haar gevoelen uit dat de productieve werken zooveel mo gelijk behooren te worden uitgevoerd door het vrije bedrijf met verplichtstelling van een percentage werklooze arbeiders, dat geregistreerd is bij de Arbeidsbeurs en haar organen, dat nieuwe productieve werken, zooals kanaliscerlng, aanleg van wegen, ontwate ring enz. dienen ter hand genomen te worden, dat mede in het belang van de tewerk stelling van jonge arbeiders de arbeid van vrouwen en vooral van gehuwde vrouwen dient te worden beperkt, dat tevens ter bestrijding der werkloos heid bij overheidsdiensten de gelegenheid tot vervroegd pensioen ln ruime mate wor de opengesteld en cumulatie van inkomens tot het uiterste worden beperkt, dat een billijke verhouding tusschen stad en plat teland Inzake loon- en steunregelingen ln het leven worde geroepen, dat de werkloosheidsverzekering wette lijk dient te worden geregeld, dat een wij ziging van de invaliditeitswet ter opneming van alle arbeiders ln de sociale verzekering dringend noodzakelijk is, dat de Ouder domswet ln die voege dient te worden ge wijzigd. dat met geringe geldelijk opoffe ring de kleine zelfstandigefiWegen de ge volgen v. ouderdom verzekerd kunnen wor den, terwijl daartoe voor de 55-jarigen en ouderen een nieuwe overgangsmaatregel ter bekoming van ouderdomsrecht ir. het leven dient te worden geroepen. dat ln dezen crisistijd met zijn moge lijk verzwarende maatschappelijke con structie ln de richting van autarkie krach tig gewaakt dient te worden voor de be langen van den middenstand, en machtigt het Hoofdbestuur, bij de Overheid zoodanige stappen te doen, dat de Overheid in kennis wordt ge steld met de in deze resolutie uitgespro ken verlangens ten aanzien van de behar tiging der sociale belangen van verschil lende bevolkingsgroepen, en tevens aandrang op de overheid te oefenen tot het treffen van zoodanige maatregelen, waardoor de ln deze resolutie uitgesproken verlangens kunnen worden verwezenlijkt. Resolutie II. De vergadering van den Chr. Nat. Werk mans Bond spreekt als haar gevoelen uit: dat een Commissie ter herziening van het sociaal program van den Bond dient te worden Ingesteld. dat de sociale arbeid onder de jeugd be hoort te worden bevorderd door een sa menwerking met de Chr. Jeugdorganisaties in het algemeen en ter plaatse de chr. sociale arbeid te doen plaats hebben in en bulten de bestaande jeugdorganisatie en door tevens daartoe den weg te openen door die Jonge menschen de afdeelingsver- gaderingen te doen bijwonen hen in het afdeellngsverbond te doen opnemen ter wijl tevens waar mogelijk, tot oprichting van jeugdorganisaties dient te worden overgegaan, dat op de afdeelingen aandrang wordt uitgeoefend om gelegenheid te scheppen voor de Jeugdige werkloozen op nuttige en aangename wijze bezig gehouden kunnen worden, dat een propagandawerk behoort te wor den Ingesteld, waarin een goed voorbereid huisbezoek zal plaats hebben en tevens propagandasamenkomsten kunnen worden gehouden, dat in woord en geschrift het meest krachtig getuigenis uitga onder ons volk ten aanzien van de door den Bond beleden christelijke beginselen, opdat bij de opko mende geestelijke en maatschappelijke stroomingen, waardoor de huidige geeste lijke en maatschappelijke structuur met revolutie wordt bedreigt on verzwakt het Koninkrijk van Jezus Christus voor Staat en Maatschappij blij ven gehandhaafd, in de overtuiging, dat alleen daardoor de tijdelijke en geestelijke belangen van ons volk kunnen worden be vorderd, en verzoekt het Hoofdbestuur ter vervul ling van de in deze resolutie uitgesproken wenschen de noodige maatregelen te nemen. Op dit referaat volgde eenige gedach- tenwisseling. welke in de vergadering van heden zal worden voortgezet. UIT NED. OOST-INDIE. NIEUWE GOUVERNEUR MIDDEN-JAVA. BUITENZORG. 11 Aug. (Aneta). Met ingang van 18 November a.s. is benoemd tot Gouverneur van Midden-Java de heer J. C. de Vos thans resident ter beschikking van den Gouverneur van West-Java. GEÏNTERNEERD. BUITENZORG. 11 Aug (Aneta) Djama- loedin Tamin, commissaris van de Pari (Partai Republiek Indonesia). Mohamad Arif Slregar alias Mohamad Ajoob Siregar agent van de Partai Republiek Indonesia ter Sumatra's Westkust en Palembang. en Daja bin Joesoef. agent dier partij te Ba tavia. zullen volgens een heden verschenen besluit te Boven-Digoel worden geïnter neerd. IJMUIDEN, 11 Aug. VTSCHPRIJZEN. Tarbot por K.U. f. 1.15—1.10, Tongen per K.G. f. 1.70—0.60, Kleine Schol per kist van 50 K.G. 1.17-3.60, S^har f.7-2.50 Aangekomen 2 loggers: KW 144 met f.496, K.W. 104 met f.619. DE AJLGEMEENE TOESTAND. Duitschland en Oostenrijk. Ondanks alle protesten te Berlijn en de toezeggingen der Duitsche regeering heeft de Duitsche naziinspecteur voor Oostenrijk Habicht Woensdagavond andermaal gele genheid gekregen te Muenchen een radio rede te houden tegen Oostenrijk. Den Oostenrijkschen bondskanselier be titelde Habicht als lid van een terroristen- bende, wiens regeering tot alles, behalve tot Iets goeds in staat was. De stappen der mogendheden te Berlijn zouden niet de geringste uitwerking heb ben. Er zou geen vrede of stabiliteit in Europa heerschen zoolang Oentraal-Europa niet tot rust is door een Oostenrijksch- Duitsche vereeniglng onder nazi-bewind. Als Doilfuss overtuigd is, dat hij het volk achter zich heeft, laat hij dan den moed hebben een beroep op het volk te doen. De nationaal-soclaiistische beweging zal zich gaarne verbinden, die uitspraak onvoorwaardelijk te aanvaarden. De rede van den nationaal-sociallst Habicht heeft in Londensche kringen een or.gunstigen indruk gemaakt Men wijst er op, dat het uitspreken van deze rede in strijd is met de toezegging, welke de Duitsche regeering aan Italië heeft gedaan, zoodat in het bijzonder Italië Pijnlijk door dit incident moet zijn getrof fen. Men spreekt de hoop uit, dat dit het laatste incident tusschen Duitschland en Oostenrijk zal zijn. Mocht dit niet het ge val zijn. dan zullen Engeland en Frankrijk niet aarzelen, een beroep op het vredes verdrag van Versailles en op den Volken bond te doen. De belde regeeringen staan door haar gezanten ln geregeld contact Volgens een bericht uit Weenen is de Oostenrijksche regeering voornemens te Berlijn een officieel protest tegen deze rede In te dienen. BELGIE. Een incident in den Congo. Volgens berichten uit Leopoldsville is het militair escorte, dat den territorialen administrateur bij den stam der Basjilele vergezelde, op eenige pijlen onthaald, die door inboorlingen werden afgeschoten. Een soldaat is ernstig gewond. De sol daten hebben met geweervuur geant woord en verscheidene inlanders zijn neergelegd. Het Incident schijnt echter zuiver plaat selijk te zijn. RECLAME. FRANKRIJK. De stakingen in den Elzas. Om 2 uur gistermiddag verschenen alle employé's bij de tram, die sinds 2 Augus tus in staking zijn, weer op hun post, om het werk te hervatten. OOSTENRIJK. Politieke inbraak bij den minister van Binnenlandsche Zaken. Uit Klagenfurth wordt gemeld, dat in den nacht op Donderdag in de woning van den Oostenrijkschen minister van Binnenlandsche Zaken, Schumy, is inge broken. De motieven voor de daad zijn nog niet opgehelderd. Aangezien geen voorwer pen van waarde zijn ontvreemd, doch de schrijftafel van den minister wél werd opengebroken, vermoedt men een diefstal van politieken aard. Tot nu toe kon nog niet worden vastgesteld of documenten worden vermist. Van een inbraak heeft niemand iets bemerkt. Opmerkelijk is dat óe zeer waaksche hond vóór de misdaad in den tuin is bedwelmd. Vingerafdrukken en voetsporen der vermoedelijke daders zijn genomen. RUSLAND. 10 Wit-Russeu gevat. Uit Chabarowsk wordt aan het Rus- sisch Telegraaf-Agentschap gemeld, dat aldaar de instructie is geopend' tegen tien Wit-Russen, die waren gearresteerd, toen zij zich, gewapend en in een Mandsjoe- rijsch vaartuig gezeten, op het gebied der USSR bevonden Bij de instructie bleken allen te be hooren tot een spionnage-organisatie tegen Rusland te Charbin, verbonden aan militaire organen in Mandsjoerije, welke sedert October 1931 groote activiteit had ontplooid. Zij had ten doel het vormen van spionnage-afdeelingen, benden op roerlingen en bandieten in het grensge bied van het Verre Oosten, alsmede een krachtigen strijd met de wapens tegen de U S SR. Als de instructie is beëindigd zal de zaak worden voorgelegd aan het regio naal gerechtshof voor het Verre Oosten. DUITSCHLAND. De strijd tegen de werkloosheid. Voor werkverschaffingsdoeleinden zijn, naar het rijksministerie van arbeid mede deelt, door de credletcommlssie der Duit sche vereeniging voor openbare werken, N.V. iDeffa) gisteren credieten van meer dan vijf millioen rijksmark goedgekeurd, van welke meer dan drie millioen rijks mark voor het nieuwe werkverschaffings program zijn bestemd, dat dus spoedig tot uitvoering komt. Met name dient te worden vermeld, dat de rijksspoorwegen door een leening der Deffa van een millioen riiksmarkt in staat zullen worden gesteld, het dubbelsporlge, 49 kilometer lange baanvak Flochingen— Tubingen te electrificeeren. Twee andere leeningen van elk rond een millioen rijksmark zijn verstrekt voor de instandhouding en voltooiing van admi nistratiegebouwen en andere bouwwerken van het land Baden en voor maatregelen tot werkverschaffing in Neurenberg. Het bestuur van de werkgeversvereni ging voor het district der Noord-Westelijke groep van de vereeniging van Duitsche ijzer- en staalindustrieelen heeft op zijn laatste bijeenkomst een resolutie aangeno men, waarin het o.a. luidt: „In den strijd tot vermindering der werkloosheid moeten alle mogelijkheden tot het aanstellen van nieuwe arbeidskrachten worden benut. Wij bevelen daarom onzen leden dringend aan, ervoor zorg te dragen, dat de gemiddelde werktijd van het geheele bedrijf of een ge sloten werkeenheid de veertig uren per week niet te boven gaat. in zooverre dit geen belangrijken bedrijfsbelangen in den weg staat". ENGELAND. Van Ierland. De textiel-industric Leening van Oostenrijk volteekcnd. De Valera heeft tot nu toe 'n verbod tegen de Zondag vastgestelde parade der 300000 blauwhemden voor het oorlogsmo nument te Dublin, ter herinnering aan de stichters van den Icrschen Vrystaat Grif fith, Collins en O'Higglns, nog niet defini tief uitgevaardgd. Reeds gisteren kwamen honderden blauwhemden uit verschillende deelen van Ierland naar Dublin. Slechts enxcle fascisten droegen hun uniform. Voor het week-end zijn veel extra-treinen ingelegd Mogelijk zal de regeering verbieden deze extra-treinen te laten rijden. De „United Irishman", het officieele or gaan van de partij van Cosgrave, bevat een merkwaardige beschuldiging. Daarin wordt beweerd, dat te zeifder tijd, dat ver leden week de ambtenaren van De Valera, beslag legden op revolvers die in het bezit waren van particulieren, collectanten van het Iersche Republikeinsche leger van huis tot huis gingen, om bijdragen te vragen voor ..bewapening en uitrusting" van het republikeinsche leger. Personen die een bijdrage weigerden, werden als „vijanden" ingeschreven; de anderen als „vrienden". De beschuldiging is nog niet tegengesproken. De leider der nationale garde (Blauw hemden), generaal O'Dufly verklaarde, een veldtocht voor te bereiden tot afschaf fing van het parlementarisme en tot wederinvoering van een nieuw regeerings- stelsel volgens fascistisch model. De natio nale garde, die ongewapend is, zou, zoo verklaarde hij, niet aan een burgeroorlog deelnemen. Een mededeeling der afdeeling spinne rijen van de katoenindustrie in Lancashire, welke zich beweegt in de richting van een stelselmatige controle van de productie en de prijzen, heeft groote belangstelling ge wekt in industrieele kringen Men wijst er op. dat dit initiatief van de spinnerijen het begin zou kunnen blij ken van een veelomvattend plan, waarin de organisaties van producenten en ar beiders zullen samenwerken. De sociale subcommissie der federatie van meester-spinners, welke de vorige week bijeengekomen is, heeft slechts een ruwe schets ontworpen van de nieuwe voorstellen, maar er is geen besluit geval len voor of tegen de politiek van dwang De leden van den, uitvoerenden raad der vereenigde textielarbeiders zijn te Man chester bijeengekomen om de meeningen inzake een overeenkomst betreffende de katoenindustrie te bespreken, vervat in een brief der gemengde commissie van het Vakvereenigingscongres en de Arbeiders partij. De inschrijving op de Britsche tranche der Oostenrijksche leening, ten bedrage van 4.514 200 p. st. tegen den koers van uitgifte van 96 'Ie. is gisterochtend open gesteld. De rentevoet bedraagt 3 en de leening wordt door de Britsche regeering gegarandeerd. Spoedig was (je inschrijving overteekend en reeds om 1 minuut over over negenen werd de inschrijving gesloten JAPAN. Plannen tot belangrijke kabinets reorganisatie. De leiders der regeering zijn hoopvol gestemd ten aanzien van de uitvoering der plannen betreffende reorganisatie van het kabinet met het doel het tot een waarlijk nationaal kabinet te maken, door Soegoeki, den voorzitter van de Seiijoekai-nartij en Wakatsoeki, voorzitter van de Minseito- partij, over te halen zitting te nemen in dit kabinet als ministers zonder porte feuille- Deze kwestie zal waarschijnlijk de vol gende maand zijn beslag krijgen, bij de opstelling van de begrooting voor het vol gende jaar. Hatoyama, de minister van opvoeding en een der leidende figuren van dë Seijjoekai heeft een bezoek gebracht aan den premier Saito. tijdens welk be zoek, naar verluidt, door hem een uiteen zetting is gegeven van het standpunt van de Seijjoekai in dit opzicht. Verder ver luidt, dat de Seijjoekai-leden gunstig ge stemd zijn ten aanzien van het aanvaar den van een ministerpost zonder porte feuille door den partijvoorzitter. CHINA. JAPANSCH OFFENSIEF IN MONGOLIË. De Japansche troepen zijn, nadat zij het achter de Chineesche linies liggende Koe Joean hadden gebombardeerd, opgerukt naar Dolon Nor in de Mogoolsche provincie Tsjarhar, welke ten Westen van Jehol is gelegen. Slechts een klein gedeelte der troepen van den christen-generaal Feng Joeh Siang hebben den Japanners tegenstand geboden, zoodat te verwachten is, dat Dolon Nor. een belangrijk strategisch punt door de Japanners zal worden ingenomen. De Japanners motiveeren hun optreden in Mongolië met de bewering, dat de troe pen van Feng communistisch gezind zou den zijn. VEREENIGDE STATEN. Het prohibitiebureau opgeheven. Het Drohibitiebureau. dat gedurende zijn 13-jarig bestaan blootgesteld is geweest aan tal van scherpe aanvallen, wordt thans op geheven De meeste emoloyé's worden ont slagen De afwikkeling der loopende kwes ties geschiedt door het departement van justitie. Steen straat 49 Telefoon 485 F" Uw huis voor f l Vleeschwaren waj Croquetten en Saladj HET AMERIK. HERSTELPROGRAM. BALTIMORE, (Maryland), 11 Aug. (Reuter) - De „industrie-generaal" John son heeft een beroep gedaan op 't land, om thans in winkels te koopen, die het embleem dragen van de beweging voor nationaal herstel, den blauwen arend. Te vens verzoekt hij de verbruikers die fir ma's te bevoordeelen. die de loonen ver- hoogen. Hij ontkende, dat hij erop aan drong de andere winkels te boycotten. NEW-YORK, 11 Aug. (Reuter) Pre sident Roosevelt heeft een verordening uitgevaardigd, krachtens welke alle leve ringen voor openbare werken afkomstig moeten zijn van firma's die zich hebben aangesloten bi.1 het nieuwe stelsel der arbeidscodes. Ér zou een accoord tot stand zijn gekomen, tot beëindiging der staking in de hoedenindustrie te Reading (Pennsylvanië), welke 10.000 werklieden omvat. CUBA. De anarchie houdt aan. In weerwil van de dwang-methoden van presiden' Machado duurt de algemeene staking voort. Te Santiago heeft de militaire comman dant bevolen, dat binnen vijf dagen alle zaken moeten zijn heropend. Winkeliers en zakenlieden, die aan dit bevel geen ge hoor geven, zullen als revolutionnairen worden beschouwd. Havanna wordt met hongersnood be dreigd, als gevolg van de algemeene werkstaking, welke het vervoer van levens middelen heeft stilgelegd. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft medegedeeld, vanaf morgen de hon- gerigen vanuit vier stations te zullen voe den, en ook de universiteit Beien heeft meegedeeld, het weinige voedsel, dat zij heeft, te zullen uitdeelen. De prijzen der nog voorradige levensmiddelen stijgen snel. Een bij de kruideniers ingesteld onderzoek heeft aangetoond, dat zij nog slechts rijst en witte boonen in huis hebben. Brood, boter, melk. aardappelen en knolgroenten zijn niet te krijgen. De consul van Honduras heeft geprotes teerd bij de regeering van Cuba, wegens het feit, dat een burger van Honduras tijdens de beschieting van j.l. Zondag is gedood. De Cubaansche ambassadeur te Washington. Cintas, bevindt zich op weg naar Havanna. De Cubaansche minister van buiten- landsche zaken. Ferrara, heeft getelegra feerd aan den Cubaanschen gezant te Lon den, dat tijdens een onderhoud inet den Amerikaanschen gezant in Cuba deze heeft verklaard, dat noch hij noch zijn regee ring ooit zal denken aan interventie op Cuba. De toestand is nog ingewikkelder gewor den, doordat het bestuur der liberale partij een motie heeft aangenomen, waarin be middeling van den Amerikaanschen ge zant in de politieke moeilijkheden van Cuba wordt veroordeeld, als zijnde een schending van Cuba's souvereiniteit. ZUID-AFRIKA. Voor een fusie. GOERING OVER BALBO'S TOCHT. ESSEN, 11 Aug. (Wolff). De „National- zeitung" te Essen publiceert een onder houd met den ïijksminister voor lucht vaart. Goering, over de beteekenis van den vlucht van het eskader-Balbo voor de techniek en het wereld-luchtvaart- verkeer. Volgens minister Goering heeft Balbo's vlucht een drievoudige groote beteekenis. Hij toont aan, tot welke prestaties de Italiaansche luchtvaart in staat is. Hij geeft de mogelijkheden te zien, welke het Italiaansche vliegtuigtype „Savoia" bezit en hij heeft een groote algemeene be teekenis. Aangetoond is thans, dat men tusschen Europa en Amerika reeds massa-vluchten kan houden en dat het geen utopie is om aan een regelmatig luchtvaartverkeer over den Atlantischen Oceaan te denken. In de toekomst zal men waarschijnlijk de route over de Azoren kiezen en op het trajeeVvan de Azoren naar het Ameri- kaansche vasteland zouden twee vlieg tuig-eilanden, zooals de „Westfalen" van nut zijn. De vlucht van Balbo heeft ook bewezen 1 dat Duitschland zonder een militaire iuehtmacht prijsgegeven is aan de aan vallen van vreemde mogendheden. Goe ring spoorde derhalve aan tot beoefening van de vliegsport, speciaal het zweef vliegen. DE „GRAF ZEPPELIN". HAMBURG. 11 Aug. (Wolffi. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is gisteravond in Rio de Janeiro opgestegen voor den terugtocht. Het congres der nationale partij ln Transvaal heeft met 591 tegen 9 stemmen een motie aangenomen ten gunste van een fusie tusschen de nationale en de Zuid- Afrikaansche party. Met 579 tegen 21 stemmen verwierp het congres een voor stel tot eventueele instelling van een republiek. Met groote aandacht luisterde het con gres naar een rede van Hertzog, die hoe wel hij niet bepaald op fusie aandrong, er zich niet tegen verzette maar meende dat het volk moest beslissen en dat de leiders zich aan de beslissing van het volk moesten houden. Hli achtte den tyd rUD voor fusie der partyen in Transvaal, zoo niet in andere provincies. Transvaal zal nu een congres van de party voor de heele Unie vragen om de fusie te bespreken. Indien een dergeiyk congres voor fusie is, zal men zich tot de leiders der Zuid-Afrlkaansche party l wenden. GROVE GEARRESTEERD. SANTIAGO DE CHILI, 11 Aug. (Rf J De gepensioneerde kolonel Grove, :.,J 1932 naar de macht greep en kortaf president der republiek was, is gqj teerd. SCHEPEN VERGAAN. NEW-YORK 11 Aug. (Reuter) ..Tidewater" petroleum-maatschappij j mede. dat de houten driemaster „G® horse", het laatste der Spaanscht i schepen, dat voer tusschen New-Yori de Canarische eilanden, twee maande! leden met man en muis Is vergaan J Caraibische zee ter hoogte van Cub! bemanning bestond uit dertien pe: BRINDISI, 11 Aug. (Reuter) schen Durazzo en Brindisi is een Ji| Slavische paketboot vergaan. De bej ning werd gered. o DUITSCHE ZELFMOORDEN. LEIPZIG, 11 Aug (Wolff). Neubeck, de vroegere intendant, heeft in z:jn gevangeniscel opgehangen. KEULEN, 11 Aug. (Wolff). Bijl begin van het Goerreshaus-proces J de voorzitter mede. dat de beklaagde i| zich vannacht in zyn cel had opgehsLi PARIJS. 11 Aug. (Havas). Eet! vlucht Joodsch advocaat heeft zich in l hotelkamer van he}, leven beroofd. MOEDERMOORD. BOEKAREST, 11 Aug. (Reuteri. In| Roemeensche gemeente Negresei ontsiL een twist tusschen een vrouw, Petiillal heeten en haar zonen. Deze ranselden f moeder af en wierpen haar toen i vuur. De vrouw kreeg zulke ernstige biai wonden, dat zij spoedig daarop stlertl beid? misdadigers zijn in hechtenis f nomen. GEVECHTEN MET ANARCHISTE.)! BUENOS AIRES, 11 Aug. (Reuter! Tijdens een inval door de politie tel sario zyn twee agenten en vier band sl gedood. Een groote politiemacht was naarj hoofdkwartier getrokken van een ba anarchisten, waarop een wanhopig geva ontstond, met het bovenvermelde gevoil DOODENDIENST VOOR LUITENA\| SQUAGLIA. HORTA, 11 Aug. (V.D.). Gisteren! te Horta op de Azoren een doodencéj gehouden voor den verongelukten vlf van het eskader van generaal Balbo tenant Squaglia. De plechtigheid bijgewoond door bijna alle civiele ai litaire autoriteiten, het consulaire ta hooge ambtenaren en een groot deel I bevolking. De „Citta di Catania" arriveert W om het stoffelijk overschot van Squd de drie overlevende Italianen en de schadigde machine af te halen. TYPHUS EPIDEMIE IN CHILI SANTIAGO DE CHILI, 11 Aug. (ReutJ De medische dienst van het Chileen* leger is opgeroepen, om het offensie! I leiden tegen de tvphus-eoidemie. waaitj in een maand tyds 4.000 personen t aangetast. De sterfte onder de patient) bedraagt ongeveer 30 procent. De autoriteiten hebben de sluiting i last van bioscoopen en andere opesNl plaatsen van vermaak. Het onderwal voorioopig gestaaki. LEEUWARDER BOTERNOTEERfiiG.1 De Leeuwarder boternoteering gisteren 61 ct. per K.G. GEBOREN: Jacobus, zoon van D- Bavelaar enj Redel Bernardus Theodorus Jol""?! zoon van B. Th. J. Schmidt en J plancke. o ONDERTROUWD. P. J. v. d. Raadt, Jm. 26 jaar enJ Hillenaar, ]d„ 25 jaar P- G. de or^ jm., 27 jaar en H. J. Th. v. Adriglu®; 28 Jaar J. J. Sjardin, jm. 27 Jaar en Buys, jd. 27 jaar G Been, jm.. 23 IJfJ] J. G. Witholt. jd., 21 jaar J. J. 5 '7 bergen, jm., 32 jaar en C. M. de Ia 81 jd. 36 jaar. OVERLEDEN. K. I. G. v. d. Staaij, M„ 66 jaar--f,3 Nobelen, M„ 57 jaar J O. Kou?1*;! 74 jaar L. P. Boezaard—Pijpers, De navolgende schepen zyn Zs 12 Augustus 1933 radiotelegrafisC" .- reiken via het kuststation Scheven Radio. j,. Baloeran, Cottica, Colombia, gens, Dempo, Indrapoera, K°t3„ ij Kota Nopan, Kota Tjandi, Leerda^ .1 St. Aldegonde, Poelau Bras. Pert»' T biah, Statendam, Sibajak, Van Veendam. Zeelandia. By verzending van een radio J via Scheveningen Radio bedragen o kosten 44 cents per woord.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2