RAADSELS. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. REGENLIEDJE RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door N.N. Mijn geheel van 4 letters is heel warm, neem den kop er af, dan word ik een deel van den dag, zet er dan weer een letter voor, dan ben ik geen lekker weer. II. Wie heeft er heel veel pennen en Bchrijft toch nooit brieven. III. Ingezonden door Marietje Laterveer. Mijn geheel van 2 lettergrepen is een viervoetig dier. Mijn 2e is een dier dat dikwijls dient om mijn Ie te bewaken. IV. Ingezonden door Liesje Thors. Ik word met 8 letters geschreven en ben een nuttig man. 3, 6, 8, 4, 5 is een dorp zoowel in het Gooi als in Gelderland, beide dorpen heeten precies hetzelfde. 4, 1, 1, 7 is de naam van een zeer geliefde persoon in Nederland die nu kort ge'eden haar 75en verjaardag heeft gevierd. 3, 2, 8 is een ander woord voor prul of vod. I, 2, 3 is een onderaardsche graver. V. Ingezonden door Annie v. d. Meij. Wie het heeft, zegt het niet Wie het neemt, weet het niet Wie het kent, wil het niet. VI. Ingezonden door Dikkie de Wit. Mijn geheel is een raadselnichtje van 11 letters. 9, 2, 11 is een kleur, 1, 2, 3 is niet mager, 9, 10, 8, 4 zit aan een molen, 6, 5 is versterkend voedsel, 7 is hetzelfde als 1 VII. Ingezonden door Doortje van Masseveld. Welk getij wacht de visscher niet al? VIII. Ingezonden door Marie Borreman. Welke twee handwerkslieden maak )e uit deze letters. ooaudrstc. iiuehssdrchl. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Voor den kapper. 2. Kat wijk. Katwijk. 3. Draadnagel. 4. Een spoortreintje. 5. Wanneer de kaars brandt. 0. Adam. 7. Kroes, kroeshaar (fijn krullend haar). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN; Janie van Iperen, Dorus de Gees, Keesje de Geus, Lilly van der Leeuw, Jaantje van der Voet, Babs van der Voet. Tine van der Star, Jacobus Nieboer, Jo van der Linden, Tleleman van der Linden, Hennie de lEcluse, Dirkje Hopman, Marietje Later veer, Johannes Jacobus Planje, Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Truus de Graaf. All de Blauw, Rini Vlasveld, Daniël van der Steen, Marie Brokaar, Marie Borreman, Mien Planjer, Maart je Zaalberg, Marietje Zaalbegr, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adrianus v. Vliet, Liesje Thors, Greetje de Leeuw, Jannle de Moed, Rie de Moed, Antje de Nie, Nelly de Leeuw, Gerrie van Doesburg, To Noest, Jannle de Water, Frans de Water, Rika Kanbier, Annie van der Valk. Geen groot pakket met brieven. Jullie hadden het zeker te warm om raadsels op te lossen en brieven te schrijven. Nu dat kan ik begrijpen hoor, er zijn zeer heete dagen geweest, vooral Zaterdag en Zon dag was het hier buiten zelfs heel be nauwd. Nu zal het een heel korte corres pondentie worden deze week, want zooals jullie ziet aan het lijstje namen, waren er zóó weinig brieven en heb Ik dus ook niet op veel brieven te antwoorden, wel een heel verschil bij 's winters als er stapels brieven naast mij liggen, die op ant woord wachten. Marietje Laterveer, je brief en je mooie briefkaart uit Den Helder kwamen tege lijk aan. Je krijgt dus de kinderkrant op gestuurd, terwijl je uit logeeren bent en lost dan nog de raadsels op en schrijft mij een brief, nu ik moet zeggen, dat je heel ijverig bent. Ga je nu ook nog in Bergen logeeren of enkel een dagje daarheen van uit Den Helder. Gerrie van Doesburg en Nelly de Leeuw, jullie raadsel zal ik zeker eens plaatsen; ln dat van Gerrie zal Ik iets veranderen, want dat eene woord vind ik niet erg bekend voor kinderen. Johannus Jac. Planje, je zusje is zeker een kleine speelpop voor de grooteren en krijgt ze dat lieve naampje daarom. Janie v. Iperen, denk er toch om, je naam ook onder Je brief te zetten, niet alleen op de enveloppe. Wat hebben jul lie een mooi schoolreisje gemaakt, zóóveel gezien, je zal wel echt hebben genoten. Drietal de Geus, dank aan Gerard voor zijn ansicht uit Amsterdam. Je hebt zeker veel plezier gehad? En Dorus zoo'n heer lijke reis met de autobus naar Utrecht en de Dom beklommen. Keesje, spaar je nu trouw postzegels. Ik wensch jullie allen een prettigen feestdag als Moeder jarig is. Jaantje en Babs van der Voet, er zijn zóóvelen, die niet meedoen in de vacantie en eenige of vele malen overslaan, dat vind ik heel gewoon en ieder is mij dan na de vacantie weer welkom. Gezellig zoo allen met elkaar op de fiets naar zee en daar toen gekiekt op het strand? Ik ge niet van buiten, maar ik kan o zóó slecht tegen groote warmte. Antje de Nie, dat is best hoor, neem dan ln Augustus, terwijl je uit logeeren bent, maar eens vacantie van de raadsels en ga dan met September weer meedoen. Jannie en Rie de Moed, dat tweede raadsel zal ik eens gebruiken, maar zooals dat le is er pas eenzelfde geweest. Greetje de Leeuw, gaan jullie iederen dag met je vieren zwemmen, waar naar de zwemschool? Leeren jullie al lang zwemmen? Liesje Thors, wat heb je een goeden verjaardag gehad, veel cadeautjes. Ga je leeren zwemmen? Heb je daarom die zwemgordel om op te drijven gekregen? Als je ln schooltijd te veel werk en lessen hebt, dan sla je maar eens over met de raadsels To Noest, dat gebeurt natuurlijk tjik- wijls in de vacanties dat er vriendinnen uit logeeren gaan, maar als je zóóveel vrien dinnen hebt, zooals Je mij schreef, blijven er toch ook altijd nog over met wie je kan spelen. Jo en Tie! van der Linden, ja het is hier wel mooi weer al een week, al vind ik het wat al te warm. Ik kan o zoo slecht tegen hitte, ik zit maar lekker onder de boomen ln de schaduw, dat is het prettigste. Marie Brokaar, Je raadsel zal ik eens een plaatsje geven in de kindercourant. Dirkje Hopman, het is al vele jaren ge leden, dat ik in Katwijk ben geweest, daardoor weet ik het niet. Ik zou er alles wel heel erg veranderd vinden als ik er weer eens kwam. Ik hoop, dat het de belde dagen van het strandfeest ln Katwijk mooi weer was. want anders zal het vuur werk niet goed geweest zijn. Werden er ook allerlei spelen gedaan? TTuus de Graaf, ik hoop dat je veel ple zier en mooi weer zal hebben dien dag als Je met de zangvereeniging een boottocht gaat maken. Ben je al eens meer in Haar lem geweest? Tine van der Star, dat raadsel kan Ik niet plaatsen, dat heeft er al eens inge staan, de anecdote kan ik wel gebruiken. Rika Kanbier, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag- Zoo, logeer je altijd de heeie vacantie in Aalsmeer, heb je daar familie wonen? Drietal van Vliet, wat een heerlijke va cantie met zooveel pretjes, maar ik ben blij voor Jullie dat je van een pretje al lang van te voren geniet door er over te praten en nog lang daarna door er dan nog met elkaar over te praten. Dus de fa milie gaat ln 2 gedeeltes uit logeeren, de door C. E. DE LTT.I.E HOGERWAARD Zeven heeft de klok geslagen, En ik spring mijn bedje uit. - Wat ls 't donker! Och, het regent! Hoor het tikken op de ruit! Eiken dag hetzelfde liedje En vergeefs zoek ik de zon Zou je denken, dat voor regen Zonllef op de vlucht gaan kon? Regen regen, nog meer regen! O, hoe regen toch verveelt! Juist nu ik in de vacantie Zoo graag buiten had gespeeld! Regendruppels rollen ruischend Langs mijn venster in de straat, 't Lijkt of regen, zachtjes fluist'rend Nu een liedje zingen gaat. En 't ls gek: ik moet wel lulst'ren Naar wat lijkt 'n eentonig lied. Voor wie goed hoort, is de regen Zoo eentonig werk'lijk niet! Regen rulscht: Ik breng verkwik! Dorst had menig dier én plant, Je zult zien: zoodra ik heenga En de zon schijnt over 't land. In den tuin en ln de straten, Dan ls alles lekker firsch. Ruik de geuren! Zie de schoontw Of 't dan buiten heerlijk Ls! Als het regent, wel. verheug je Op wat later komt: de zon! Wist Je wel. dat zü daarboven Zoo geduldig wachten kon Doe dan niet voor zonllef onder! Kleuter, zeg. beloof le 't mij - "k Kan niet anders, 'k moet wel km! En 'k ben plots'ling weer heel blij. Regen, regen, éénmaal zul Je Zelf wel vinden: 't Is genoeg! - Wat zou 'k lachen, als de zon Je Eén-twee-drle! naar huls toe joeg! (Nadruk verboden). eene helft in Assen, en de andere wel erg warm weer geweest sommige tla Hennie de lTScluse, ja ik zag het da lijk aan den brief dat je weer zelf schi en dus hersteld was, natuurlijk moet nog voorzichtig zijn en vooral met z< hitte, dan vat je dikwijls nog veel gan koude. Veel genoegen met het reisje de Zondagsschool. Ali de Blauw, de raadsels die er nog hebben ingestaan, zal Ik plaatsen. Da zoo verschillend op de scholen, de waarop men naar een ander klasse g dat kan ik heusch niet onthouden mijn heeie raadseljeugd. Drietal de Wit, dien Maandag dat jt naar Katwijk hadt zullen gaan, rege; het hier ook, maar daarna is het hier wel erg warm weer geweest sommigg da: waren mij wat al te heet, want ik kan helaas volstrekt niet tegen. Rini Vlasveld, je 2 raadsels zal ik pla sen. Ga je in Augustus een heeie week den Haag logeeren, dat is heerlijk voor en dan dikwijls naar Schevenmgen, je wel genieten. Heb je mee gedaan i wedstrijden op het strand in Katwijk? Marie Borreman, het was hier Zom ook zóó warm, verschrikkelijk, ik begi best dat het toen te warm was om i groote wandeling te gaan doen met ouders. Zoo, ga je dan meedoen met tor tje trekken, ik hoop dat je wat aardigs trekken. Annie v. d- Valk, wat een dikke bi wel vellen vol en ook nog nieuwe raad! die ik eens zal plaatsen. Je hebt mij a dig en uitvoerig geschreven over je t» tochten en alles wat Je hebt gezien in 4 sterdam, den Haag enz., Je ziet veel als je het nu zoo goed onthoudt, is1 heel nuttig voor Je. Veel plezier verder. Marietje Laterveer, later nog je mo ansicht van uit Bergen ontvangen. Allen hartelijk gegroet door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKö Kloosterzande (Zeeland.)

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12