B.N.L.I-K.N.G.I Baalbergen's Tenten zijn LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 8 Augustus SPORT. BEKER WEDSTRIJD INGEZONDEN. Mijn vacantie is safe! UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. CRICKET. AJAXZUOZ BOYS. Morgen aan de De Kcmpenaeratraat. AJax ontvangt morgen aan de De Kem- penaerstraat de Zuoz-Boys, liever gezegd de Zuoz-OLd Boys, want het elftal, dat de Zwitsersche kostschool van Engelechen thans naar ons land heeft afgevaardigd en dat morgen ln Oegstgeest op visite komt, bestaat meer uit oud-leeraren en oud-leerlingen van de Zuoz-school, dan uit leerlingen. Reeds enkele Jaren maken deze Zuoz-spelers een vacantle-trlp ln ons land en tot dusver waren de resultaten niet zoo heel gunstig geweest. Juist dit seizoen hebben de AJax-gasten van morgen een zeer sterk elftal gestuurd, dat tegen Haarlem vooral en tegen Te y/ene op een zeer goede prestatie kan terugzien. Tegen H.C.C. werd gisteren ge wonnen met 46 runs op de eerste Innings, Amon opende een week geleden de Sur- rey-lnnlngs met niemand minder dan Hobbs en samen met den grootsten bats man aller tijden zette hl) een stand va 83 voor het eerste wicket op. Voor Zuoz- Boys opende Amon ln Haarlem met Keats, die dit seizoen voor Cambridge tegen Oxford uitkwam en die twee samen be vochten tegen een sterk Haarlem-elftal al direct de overwinning. Tegen „Te Werve" yvaren de „cracks" al gauw tilt, maar dat was voor de Zwltsersche Engelschen toch geen beletsel om te winnen. Morgen komen dus de Zuoz-Boys bij Ajax op bezoek, dat versterking heeft ge zocht ln aanval en verdediging met Jan Offerman van Hennes D.V.S. en van den H.BS.'er Wunder. Desondanks heeft AJax geen kans, maar er zal morgen aan de De Kempenaerstraat goed Internationaal cricket te zien zijn. ZEILEN. P WEDSTRIJDEN TE HAMBURG. Uit Hamburg wordt gemeld: Gisteren zijn op den Alster de team wedstrijden aangevangen ln de twaalf- voetsjollenklasse, waaraan wordt deelge nomen door onze landgenooten Gallé en San Maas. Er heerschte een matige wind. De eerste race werd gewonnen door Gallé ln den tijd van 1 uur 33 min. Jan Maas werd vierde. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Gallé ln 1 uur 33 min.; 2. Völker 1 uur 34 min.; 3. Myllus; 4. Jan Maas. WIELRENNEN. DE OLYMPIA-WEDSTRIJDEN OM DEN HAARLEMMERMEERPOLDER. Onder begunstiging van prachtig zomer weder werden gisteren de op Initiatief en onder leiding van het bestuur van de Am- sterdamsche sportclub „Olympia" georga niseerde wielerwedstrijden om den Haar lemmermeerpolder gehouden, ter eere van het. 7e lustrum van deze sportclub. Omstreeks 10 uur 's morgens in de nabij heid van het dorp Halfweg namen de wed strijden een aanvang en loste de burge meester van deze gemeente mr. A. Slob, het startschot. De gedetailleerde uitslagen lulden als volgt: Profs en onafhankelijken: I. J. W. de Wolff A'dam; 2. Reijneveld, A'dam; 3. Hes- selinga: 4. Nerlngs, 5. A. d. Otter, Rotter dam; 6, Brongen; 7. Visser; 8. Aanden; 9. Relnberg; 10. A. la Crolx, Amateurs: 1. H. Jansen Breda; 2, Jac ques Pootjes Den Haag; 3. J. Balk, Half weg: 4. Th Rekelhoff, A'dam; 5. A. Clee- ren, IJmuiden; 6. T. Oudenaarden. Rotter dam; 7. D. Ramp. Leiden; 8, J. Overdijk, A'dam; 9 Adr. Hellemons, Blelswijk; 10. Bakker, Amsterdam Nieuwelingen: 1. P. Schipper, A'dam; 2. C Voorhof; 3 M Buuron, Bergen op Zoom 4. J. Bak; 5. A J. Verweer, Rotterdam; 6. P. Stroet. Hoofddorp; 7. J, de Boer, Hoofd dorp; 8. P. de Hoog, A'dam; 9. H. Cuvelier, Hoofddorp: 10. J. Badé; 11. H, Koning, Hoofddorp. Veteranen: I. J. Koppen, Amsterdam. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Naar wij vernemen zullen te Boskoop verschillende wedstrijden worden gehou den bestaande uit athletiek, gymnastiek, alsmede voetbalwedstrijden. Allereerst or ganiseert Bosk. Boys op Zaterdag 26 Aug. een sportdag, waaraan ook bulten de ge meente wonende personen kunnen deel nemen. Vervolgens ligt het in de bedoeling, al thans zal een en ander een bespreking uit maken bil het comité van De Feestcom missie 1919" om op Koninginnedag een gecostumeerden voetbalwedstrijd te houden En tot slot, zullen door de gymnastiek- en Athlvereenlglng .Hou-Vast" zeer waar schijnlijk op Zaterdag 9 September, gym- nastiekwedstrljden worden georganiseerd, waaraan eveneens personen of clubs van bulten de gemeente kunnen deelnemen. f PROPAGANDAWEDSTRIJDEN L.A.K. In verband met het vevzoekvan enkele vereenlglngen zijn de lnschrijmcgerr voor de te houden propaganda-athletiekwed- strijden op a.s. Zaterdag en Zondag nog verlengd tot morgenavond te 7 uur. Laat een leder nu medewerken en het bestuur van den L.A.K. geen onnoodlg werk bezorgen. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. DUIVENSPORT. DE ZWALUW (VOORSCHOTEN). Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Vil voorde (België), afstand 134.500 KM. De prijzen werden als volgt behaald: J. v. d. Burg le en 7e; W. D. Köhne 2e; G. A. v. Adrichem 3e en 15e; C. Zwaan 4e; J. Verhoeven 5e, 11e ,12e, 13e en 16e; H. H. J. v. Klaveren 6e en 8e; J. A. A. v. d. ElSkamp 9e en 10e; A. de Graaf 14e. De eerste vogel werd 9 uur 28 min. 29 sec. geconstateerd, terwijl de laatste prijs winnende vogel om 9 u. 52 min. 47 sec. hét hok bereikte. GEVLEUGELDE VRIENDEN (Wassenaar). Wedvlucht met Jonge duiven vanuit Vil voorden (België). Afstand 135,653 K.M. De vogels werden ln vrijheid gesteld te 7 uur 30 met N.-Oosten wind. De eerste vogel bereikte het hok te 9 uur 18 min 21 sec. en maakte een gemiddelde snelheid van 1253,8 Meter per minuut de laatste prijswinnende vogel werd geklokt te 9 uur 47 min. 37 sec. met een gemiddelde snel heid van 968,62 Meter per minuut. De uitslag was: 1, 4, 10, 13, 23 en 24 K. Scheffer; 2, 19 en 27 A. l'Aml; 3. 14, 16 en 21 A. G. Visser: 5, 9, 15, 20. 22. 26 en 28 K. I. Waasdorp: 6, 11, 18 en 25 J. P. Brede- rode; 7. L. J. Raaphorst; 8, C. Versteeg; 12. J. H. Groeneveld; 17. P. P. Oosterveer. RECLAME. WOENSDAGAVOND 7.15 UUR Entree 10 et, H.B.L.O terrein, Zoetern. Singel. O^" Verplichte Rijwielstalling a 10 cent 5474a VOETBAL. JAARVERSLAG K.N.V.B. Aan het jaarverslag van den K.N.V.B. blijkt dat dit seizoen door 734 elftallen aan de competities werd deelgenomen, waarvan 50 ln de eerste klas, 110 in de tweede, 198 in de derde, 137 in de vierde, 48 in de reserve eerste klas, 91 in de re serve tweede klas en 100 in de reserve derde klas. In totaal werden 6132 competitiewed strijden gespeeld tegen 5787 ln het voor afgaand seizoen. De beoefening van de voetbalsport blijkt nog steeds toe te nemen, wat merkbaar Is aan het steeds grooter wordend aantal leden van den K.N.V.B. In het afgeloopen seizoen is het aantal leden van 48.433 op- geloopen tot 56.534. Had de K.N.V.B. in het vorig seizoen 444 toegelaten vereenlglngen dit aantal is thans 474. De KS.V.B. en de tot dien bond toege treden plaatselijke en gewestelijke bonden, hebben op het oogenbllk in totaal 1467 ver eenlglngen (vorig seizoen 1303), spelende met 4230 elftallen (vorig seizoen 3891) en 100.719 leden (vorig seizoen 86.236), zoodat ook hier de 100.000 is gepasseerd. Uit het financieele verslag blijkt, dat het boekjaar eindigt met een voordeelig saldo van f. 41.549.54. De grootste uitgaafpost is die van de salarissen en wel f. 40.397.11, daarop volgt een post van bijna f. 27.000 voor algemeene onkosten, een van ruim f. 22.000 voor di verse commissies en een van bijna f22.000 voor scheidsrechtersdeclaraties. In totaal bedroegen de uitgaven f. 134.089.09. De grootste ontvangpost Is de winst be haald bij de Internationale wedstrijden en wel f. 69.759.83. De kampioens- en serie wedstrijden hebben opgebracht f. 13.192.65. Rekent men hierbij nog de winst, behaald bij oefenwedstrijden en semi-interland- wedstrljden, dan komt men tot een bedrag van ruim f. 86.000 uit de wedstrijden. Aan contributies werd ontvangen ruim f. 29.000 en aan heffing dat is een soort inkomstenbelasting van de vereenlglngen een bedrag van f. 29.280.60. In totaal bedroegen de ontvangsten ruim f. 175.000. Wat de drie in het Amsterdamsche Stadion gespeelde Internationale wedstrij den betreft, was die tegen Hongarije het minst voordeelig. De ontvangst bedroeg slechts ruim f. 49.000, waarvan ten slotte als winst ruim f. 18 000 in de bondskas kwam. De wedstrijd tegen Zwitserland bracht Iets meer op en wel f. 57.149.57. Hiervan hield de K.N.V.B. ruim f. 22.000 over. Het meeste bezoek trok de wedstrijd te gen de Belgen. Hier was de recette ruim f. 85.000. waarvan de K.N.V.B. ten slotte ruim f. 32.000 overhield. HET U.V.S.-TOURNOOI. De uitslagen zijn: Adsp. B.: Zulderkw- b.—Sportman b. 0—0 Junioren: L. Boys a.U. V. S. b. 11. Adsp. A.: D.V S. a.—Lugd. a. 2—2. Junioren: R.C.L. a.—L. Boys a. 91. Het programma voor morgen luidt, aanvang 7.30 uur: Adsp. B U.V.S. b.—Lugd. b. Junioren: Lugd. b.Lugd. a. „CRONESTEYN". Morgenavond te 7 u. 15 speelt Crone- steljn II tegen U.V.S. V. Donderdagavond te 7.15 uur speelt Cro- nesteljn I tegen U.V.S. IV, op het Crone- steijn-terrein. OM DEN B.N.L. BEKER. Morgenavond speelt K.N.G. I tegen B.N.L. I, voor de demi-finale van den B N.L. seriewedstrijden op het N B.L.O.- terrein aan den Zoeterwoudsche Singel, aanvang 7.15 uur. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN KATWIJK. De voor hedenavond vastgestelde wed strijd Quick Boys 2Rouwkoop I, gaat niet door. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven EEN ERNSTIG GEVAL VAN MENSCHENMISHANDELING. M. de R.i Ik zal niet vertellen, wat er gezegd werd naar aanleiding van de gruwelijke behan deling van de koelen te Lisse. Er werd zoo iets gezegd van wijlen de gruwelkamer ln het voormalige Panopticum en van een neuspijniging, ook met een stok of liever een rietje. Gelukkig voor dien Lisser boer zijn er thans menschelijker rechters, zelfs over zijn onmenschelijke handelingen. En anders waren er misschien nog wel dieren beschermers, die hem als een lief dier zou den beschutten tegen die neuskriebellng. Dierenbeschermers zijn eoedhartiger dan zoo'n boer. En toch, M, de R., ben ik daarvan nu ook weer zoo heel zeker niet. Waarom toch moest na die loffelijke vermelding van den politieman te Llsse tegelijkertijd een snauw, als een venijnige hondenbeet, gegeven worden aan het adres van alle overige politiemannen? Dat is ernstige menschenmishandellng. Daarmee toch worden alle politiedienaars van de Eems tot de Schelde verdacht ge maakt. Dat Is niet edel van „Dierenvriend", 't Edelste, wat ik er in ontdekken kan is, dat hij daarmee aantoont, dat politiedie naren geen beesten zijn. Maar als alle dierenbeschermers zóó hun achting luch ten, wilde ik toch wel dat ze wat meer menschenbeschermers werden. Ook nog om een andere reden. In mijn buurt wonen ook ettelijke dierenbescher mers. En ook zij meenen het met hun me- demenschen en zelfs met diens neuzen en zelfs voetzolen niet te best. Een overbuurman van me hebben ze het eenigen tijd geleden op een schoonen Zondagmorgen zoo zuur gemaakt dat hij in wel wat krachtige taal zijn weerwraak uitte en ln gedachten kreeg ik heel wat door hem stuk getrapte hondenpootjes en menschenbeenen van de eigenaars der hondjes te zien, waarvan een viervoeter zoo snood was geweest, om op een gebrui kelijke hondenmanier mijn buurmans deur en drempel letterlijk te verzegelen. De hond is dat. geleld aan een koord, niet kwalijk te nemen, maar de leider of leidster kon toch een betere plaats voor de benauwenissen van hun lieve Kees of Bruuntje uitkiezen, 't Liep dan niet uit op een geregelde mishandeling van gevels, trottoirs en menschen. Met kwalijk verholen verlangen lazen we eens van een Amsterdamsche verordening, waarbij het dierenbeschermers, die hun medemenschen vergaten, verboden werd, het hondenuur te vieren op de trottoirs. Mijn bovenbedoelden buurman schoten er de tranen van in de oogen. Dierenbescher mer snauwt daarom misschien op alle politie, maar wellicht komen vele dieren vrienden reeds door dit schrijven op de ge dachte, dat zij als menschenvrienden hun buren en derzelver gevels, deuren en trot toirs eens wat minder beestachtig laten behandelen door hun viervoetige lievelin gen, De vree blijft dan in onze wijk het best bewaard. Ook geen snauwen op poli tie meer. De honden kunnen dan misschien ook meer van de graskant onzer singels genieten. MENSCHENVRIEND. "ui^:!3|10giODILii!13!BL'ÏEBEllini!121 BADERS, WEEST VOORZICHTIG DE ZEE IS BEDRIEGELIJK! iïïi3iiiinj3iiiniiiRn7iniijiinnïïnüïiMiiiiii RECLAME. want ik heb "AKKERTJES" in mijn zak. Ik heb géén bedorven dag door "zoo'n" De Ideale pijnslillers die altijd, van pas komen en direct aldoend helpen. Vergeel vooral niet ze mee te nemen! Akker-Cachels kosten slechts 50 per 12 stuks. Overal verkrijgbaar! 5173 WELDADIGHEIDSVOETBAL TE SASSENHEIM. Zaterdagavond om 7 uur wordt op Sporthoff te Sassenheim een wedstrijd gehouden, uitgaande van de Ver. Tey- lingen. De opbrengst hiervan is geheel bestemd voor het Crisis-Comité. De wed strijd wordt gespeeld tusschen een ver sterkt Eassenheim's elftal en 't „Neder landsche toerelftal". In deze laatste ploeg komen o.m. uit Piet van Reenen (Ajax), Jan de Natris, oud-Internationaal, P. Krom van R.C.H. en Cor Jurjaans (AJax). Door de muziekvereenlglng Ambrosius zal mede werking worden verleend. SERIEWEDSTRIJDEN VOORWAARTS (BOSKOOP). De uitslagen zijn; Voorwaarts I—Waddinxveen III 3—0; Voorwaarts H—Bosk. Boys y 1—2. BLOEMBOLLENVERNIETIGING. Kweekers van Tulpen en Narcissen uit Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg gelleven nota te nemen van een advertentie in ons blad van gisteren, waarin staat aange geven wanneer de inlevering van de bollen ten behoeve der saneering en op order van de Nederlandsche Bloembollenkweekers- Centrale, moet plaats hebben. o HAARLEMMERMEER. Botsing. Op den Hoofdweg raakte de bestuurder van een motorrijwiel de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de motor tegen een passeerende auto botste. De be stuurder en de duopassagier liepen zoo danige verwondingen op dat ze zich onder geneeskundige behandeling moesten stel len. o HILLEGOM. Beroepen. Door de Ned.-Herv. Kerk alhier, is een beroep uitgebracht op ds. J. P. E. C. Eer- hardt, te Workum. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het Roode Kruis. In café Molnar, Wassenaarscheweg 19, is door de afdeeling Rijnland een ver- bandtrommel geplaatst. Voor de hoofdacte slaagde te Haar lem de heer Herman C. v. Kuyeren. KATWIJK AAN ZEE. DE STRANDFEESTEN DER V. V. V. Een schitterende inzet. De eerste dag van de jaarlijksche, bij oud en jong zeer gewilde strandfeesten van V.V.V. is door het prachtige, dank zij het frissche zeewindje, niet te warme zomer weer, prachtig geslaagd- Reeds in den vroegen oentend hadden de chef van het materiaal, de heer Wiepjes en de heer Kuyt er voor gezorgd, dat alles op het strand aanwezig was en de verschillende wedstrijdbanen behoorlijk werden uitge legd. Het telkenjare door den heer D. van Duyn welwillend afgestane, oude tentoon stellingsgebouw, was ook nu te ongeveer half tien weer het verzamelpunt. Voorafge gaan door twee tamboers van U.N.I. en be geleid door den secretaris der V. V.V., den heer Van den Wijngaart en de heeren De Bruyn en De Vries, werd in optocht naar het strand gemarcheerd. Op den boulevard hadden wedstrijden plaats op autopeds en de kleintjes lieten op het heelemaal voor hun alleen bestemd deel van het trottoir eens goed zien hoe bedreven ze op deze wankele apparaten wel zijn en welke snelheden ontwikkeld kun nen worden. Op het strand trok de hinder nisloop groote belangstelling. Sommigen ondervonden oogenschijnlijk geen hinder van de heusch niet gemakkelijke hinder nissen. anderen vielen reeds bij de eerste hindernis den boegspriet af- De al lerkleinsten bekampten elkaar in het blok jes stapelen. Na afloop werd weer naar het tentoonstellingsgebouw gewandeld waar een frisch glas limonade een heerlijke ver- frlssching bracht en enkele tractaties wer den dankbaar aanvaard. Uit de keur van prijzen, in deze gemeente door de dames Van den Wijngaart, De Bruyn en De Vries gekocht, mochten de verschillende „kam pioenen" hun keuze doen: dat deze niet altijd even gemakkelijk was laat zich indenken. 's Mddagis werd er vol ijver op echt va- derlandsche wijze gekampt tegen de zee: net minder dan 16 sterke forten met breede, zware wallen werden opgeworpen. Zoo ijverig werd er gewerkt, dat velen bla ren in de hand hadden. Bij het doorzetten van den vloed viel het eene kasteel na het andere ten offer aan deze natuurlijke Jury. Tenslotte restten slechts drie forten, de nrs 1, 2 en 3. Gunstiger omstandigheden dan deze bladstille zomeravond is voor een lampion- optocht moeilijk denkbaar. De onafzien bare stoet van blijde kinderen met de meest ulteenloopende, vaak zelf gemaakte, lampions welke door de flikkerende kaar sen grillig verlicht werden, leverde een fantastisch schouwspel op. Te negen uur waren allen marschvaardig en voorafge gaan door inspecteur van den Wijngaart met 4 agenten te paard trok de vroolijke kinderschare op de pittige muziek van UNJ. door 't dorp. Langs de geheele route was de belangstelling zeer groot, dank zij de voortreffelijke maatregelen van de po litie had alles echter een zeer ordelijk ver loop. Zoo het weer ook heden meewerkt en alles wijst tot nu toe in deze richting dan belooft ook het tweede deel en dan vooral het vuurwerk, dat hedenavond om 10 uur wordt afgestoken uitstekend te sla gen en zullen ook nu weder velen uit den omtrek naar de badplaats getrokken worden. Een lid der Reddingsbrigade redt drie menschen. Gistermiddag omstreeks halfvijf waren ter hoogte van de Oude Kerk een dame en heer met een dochtertje aan het zwem men bij de tweede zandbank. Daar zij niet gelet hadden op het opkomende water, dorsten zij niet terug te keeren. Het lid van de Katwijksche Reddingsbrigade, de heer D. Parlevliet Dzn., uit de Lange Dwarsstraat, wist allen behouden op het droge te brengen. Hulde aan dezen kra- nigen redder! Een groot succes voor V.V.V. Het bestuur van V.V.V. ontving van het hoofdbestuur van de P. T. en T. bericht, dat aan een verzoek van V.V.V. is voldaan om van 1 Augustus af het Post- en Tele graafkantoor doorloopend van 8 uur des gens tot 7.30 's namiddags geopend te doen zijn. Het Roode Kruis. Bij den heer W. van Mels, Blnnensluis 5, telef. 40 is door de afdeeling Rijnland een verbandtrommel geplaatst. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 ij „Onder verdenking". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 er. 1 Luxor-Theater. Stationsweg, 8 ulrJ „De schrik der Oceaan". Woensdag en Zaterdag nam. jl Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 t Trianon-Theater. Breestraat, 8 i „Die Blume van Hawaï". Woensdag en Zaterdag nam, j Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en r DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve kunde: Consultatiebureau voor kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. ïj| met 16 Augustus gesloten. Inenting diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventierj neeskunde: Consultatiebureau voot j holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouw ter's revue, 8 uur nam. 'sZondags t| matinee. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Singel. Geopend in November. Decesj Januari en Februari van 10—3 in Maart, April en Mei van 104 nel Juni, Juli, Augustus en September i 105 uur in October van 104 uur. li dags vanaf halféén. Entrée Zondags t teloos, Maandags f0.25, overige f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, RapecJ 28. 1 Dec.1 Febr. van 10—3 uur, 1 Ff tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—l d van 10—5 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 1) uur. Zondags van 14 uur. Entrée Ms dags f0.25, overige dagen f. 0.10. EthnogTaphisch Museum, Rapenbuij —69 en Breestraat 18. Op werkdagen i 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, era dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Wa park. Werkdagen 8.3012, 1.30—5, 2)1 dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks 9—12.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. werkdagen van 1 April— 1 Oct. van 8- en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. 10( ber—31 Maart 9—4 uur. Op Zond) doorloopend geopend van 104 uur. K teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappi Museum (Stationsweg): Alle werkds behalve 's Maandags van 10—4 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Tol September iederen werkdag van 9-1! l'/i5 uur. 's Zaterdags 9—12. Koste! Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): opend op werkdagen van 1.304.30 nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en min iogie (Garenmarkt): Op werkdager 9—12 en l'/a4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdier.' apotheken wordt van Maandag 7 tot met Zondag 13 Aug. a.s. waargen;: door de apotheken: G. H. Blanken, Hm woerd 171, telef. 502 en D. J. V. Dries Mare 110, telef. 406. Vreemde manieren. De heer K., caféhouder in het Waals deed bij de politie aangifte, dat hij lx* kreeg van 2 personen uit Rijnsburg - samen een 17-tal glazen bier nuttigden heengingen zonder te betalen. De politie is de daders op het spoor. In den afgeloopen nacht heeft de pol een vuurtje gebluscht aan de Haven, cenlg afval uit de kuiperij op het eri G. H. lag te branden. Aneta-Holland meldt, dat besteaij voor uitzending naar Curacao mej. B. van Gullk alhier. Mej. G. Dam, alhier, is te GronW geslaagd voor het examen Nuttige Haa werken. Door de politie is in de buurt van J Kampeerterrein in de Zuidduinen anns houden het 7-jarige knaapje W. H. I wiens opsporing door de politie uit senaar was gevraagd. Het knaapje is J» ter beschikking van de ouders gesteld. Door de politie is in beslag genoö een blauw geschilderde kano, die ter noc? van de Varkevisserstraat is aangespoeld ZOOWEL TE HUUR ALS TE MINIMUM GEWICHT MAXIMUM SOLIDITEIT LAAG IN PRIJS! Steeds ruime voorraad in verscbü' modellen en maten Voorstraat 43, Katwijk a. Zee. Te' 3, NOORDWIJKERHOUT. Een in de Ned, Herv. Kerk gd*** maandcollecte bracht ruim f. 63 op- Onze dorpsgenoot P. Warrocrljtjr aangesteld als nachtwacht bi) a- nietlgen bloembollen. jJ

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6