IfcuJaargang DINSDAG 8 AUGUSTUS 1933 No. 22511 [tammer bestaat uit DRIE Blades EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. [VISSCHERIJBERICHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Iff"- pRlJS DER ADVERTENT1EN «i ets. oer regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen *1, aeentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle ïmKre advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën «Sluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. KT een maximum aantal woorden van 30. iïwasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van io Cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voog Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:) Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week f.0JB Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. PARKCONCERT. B muziekvereniging P. C. en L., diree- (I de heer M. Bolderdijk, zal Vrijdag ket concert verzorgen voor den Bond .eidsche Harmonie- en Fanfare-Ver ingen. t concert zal gegeven worden in het toen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur (es. Jeien zijn te huur tegen den geringen F van vijf cent. Bij eventueel uitstel slecht weer zal dit op de bekende b worden medegedeeld. |t programma luidt: feant de Gloire, marsch, Z. Basus. [erom, ouverture, H. Moratin. Souvenir de Campine, fantasie, zcret de Spinoc, ouverture iymphonique, C. Cadenne. ia Dame Blanche fantasie, Boieldieu. Uarche des jeunes Gardes. V. Daumers. j Secret de la Bohémienne, luverture, R. Masserd. Moulin sur ie Fensch, tubade. N. Werkmeister. fa Prima Rosa, wals, B. Salian. fchez ma tante, fantasie, Jan Bat. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Jzigingen: Stigter, Hoogewoerd 135, Leiden. Sla- Wijziging uitgeoefend bedrijf in: kalfs- en varkensslagerij, annex vleeschwaren. Haak, Papelaan 118, Voorschoten. ^-lgieters-, fitters- en sanitair bedrijf. ™maar: J. Haak, Voorschoten. o Onze oud-stadgenoot de heer A. van Kraan, thans onderwijzer aan de L.O.-school te Middelhamis is ge- |gd voor het examen Fransch L.O. [f Mej, M. H. Matze alhier is geslaagd het examen Fransch L.O. |[0p 10 Augustus komen bij het 6e re- veld-artillerie alhier de reserve 2e unts Folkersma en v. Spangen onder ►spenen. k cadet-sergeant J. Bunschoten is be- M tot tweede-luitenant bij het 6e rei. [•artillerie. De beëediging zal plaats Xn op 19 Augustus a.s. des voormid- i te 10 uur op de Maaldrift. - Donderdagavond geven het zusterkoor het gesticht Endegeest en het mu igezelschap Orpheus" een concert voor [patiënten, terwijl Vrijdagavond zulks zal fats hebben voor de patiënten van het jatorium Rhijngeest. De politie te Katwijk-aan-Zee heeft es-verbaal opgemaakt tegen zeke- i M., wonende aan de Haarlemmerstraat lier. die ten nadeele van den heer L. diens hotel aan den Boulevard een et aantal gummi-poppen en -dieren 1 ontvreemd. IJMUIDEN, 8 Aug. VISCHPRIJZEN. ïarbot per K.G. f. 1.20—1.10, Griet per pt yan 50 K.G. f. 46—23, Tongen per K.G. JL65—0.85, Groote Schol per kist van 50 lirv' T. 34, Middelschol f. 21.50, Zetschol [1 13-50, Kleine Schol f. 13.50-1.S0, Bot JJ E1$».Schar f. 4,10—3, Vleeten per stuk ■1.30, Middel Schelvisch per kist van 50 tiT. f;24r22» Kleinmiddel Schelvisch f. 18 Kleine Schelvisch f. 7—2.20, Kabel- Iüw. per kist van 125 K.G. f. 44-25, Gullen rr van 50 K.G. f. 7.50-0.55, Lengen Fr St ic«f-0-60' Wijting per kist van 50 Kac 2-601.80, Koolvisch per stuk f. 0.16 Makreel p. kist v. 50 K.G. f. 10-8. ■Aangevoerd 730 kisten versche haring. BE) en i- 4.803.70 per kist. [Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 147 E B UM. 89 met f.1222, IJM. 59 EL i?, °-N- 60 met f.3209; en de C fd?c fterS: E- 409 met f.381, E. 408 #t 1-476, A. 143 met f.420. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". J n"gvJusschen 55 gr. O' Nbr. VV1 Qfu el' 8J-.0' Wl. en en 55 en 0 gr. 20' Wl sëÜ sr- u wl- en »r- 423 lLn. H- 245. 150 kantjes; SCH. 280, 12 larf. ^u0" we8 "aar huis; GDY. 51, kantiev 243' 18 last( SCH- 32S' 320 "801 tam 162. 93 kantjes; K.W. 39, kantl K.W ,35' 12° kantjes; VL. 172, '40 lanA 5 199, igo kantjes; VL. 14, 1st KW SCH 5®. "iets; VL 121. 22 Ktjes cru2, 30 kantjes; UDY. 211. 14 kant ie,: IrS' 57' 14 'ast. SCH. 353, 170 40 kant,eS,CHr3 227 kantjes; KW. 53. UB. 240 .DY' 56. 180 kantjes; SCH. 2Vi' 310 kantjes! SCH' 95' 11 Iast; SCH" OL SCH 8r* 23- Nbr. en 0 gr. 57" E 6 Au„' 17 kantjes. Cr 23 Nh. SC 1 55 gr- 18' Nbr. en 55 ?7 Wl ku, cn 0 gr. 35' WL en 0 gr. J'nt)es- sch' 7 last' KW' 57' 90 W kantjes 061 18 kantjes; SCH. 339, DE ALGEMEENE TOESTAND. De Duitsch-Oostenrijksche controverse. De Fransche gezant te Berlijn heeft gis termorgen in het ministerie van buiten- landsche zaken te Berlijn met verwijzing naar het vier mogendhedenpact verklaard, dat, naar opvatting van de Fransche re geering, de Duitsche propaganda met betrekking tot Oostenrijk in zekere, den laatsten tijd voorgekomen gevallen met de bestaande verdragsverplichtingen niet vereenigbaar is. Den gezant werd geantwoord, dat de rijksregeering een toepassing van het vier mogendhedenpact in dezen vorm niet ge motiveerd acht, dat van Duitsche zijde geen overtredingen van het verdrag van welken aard ook waren geschied en dat Duitschland daarom een inmenging in het Duitsch-Oostenrijksche geschil voor niet toelaatbaar houdt. De Engelsche gezant, die des middags eenzelfde verklaring als de Fransche ge zant aflegde, kreeg hetzelfde bescheid. Van Duitsche zijde wordt verder nog opgemerkt: De vertoogen der beide ambassadeurs richten zich tegen het vliegen boven Oos- tenrijksch gebied met toestellen en tegen radio-uitzendingen, welke voor het Duit sche Volk bestemd waren. Hieromtrent is op te merken, dat niet is geconstateerd wat voor toestellen het betreft. Zelfs in de officieele communi ques van de Quai d'Orsay is slechts ver klaard, dat het vliegtuigen van onbekende nationaliteit betreft. Dat men de Duitsche regeering wil beletten in radio-voordrach ten het Duitsche volk op de hoogte te stellen van den toestand in Oostenrijk, is volkomen onbegrijpelijk. Indien iemand reden tot klagen heeft, Is het Duitschland. Men behoeft slechts te herinneren aan de voordrachten, die door den zender Straatsburg in de Duitsche taal zijn ge houden. Voorts is te constateeren, dat de geheele actie door de tegenpartij met weinig begrip is gevoerd. Men heeft het niet alleen juist geacht de geheele demarche door de pers te laten aankondigen, hetgeen een grove schen ding der diplomatieke gebruiken is, doch men heeft de beteekenis der aangelegen heid ook ernstig overdreven tegenover de mededeelingen in de Fransche pers, aldus wordt opgemerkt, zijn de mogendheden het in deze aangelegenheid het in het ge heel niet eens geworden. Kenmerkend is het dat de Italiaansche ambassadeur zich niet bij de démarche heeft aangesloten en dat slechts een actie der Fransche regee ring samenviel met een gelijken stap der Engelsche regeering. De ware reden der geheele actie zou ook niet zijn dat hier de onafhankelijkheid van een derden staat wordt aangetast, doch dat de stap veeleer slechts ten doel heeft de Oostenrijksche regeering in de oogen der buitenwereld en daarmede ook van haar eigen landslieden te versterken. Of het voor de positie der Oostenrijksche regeering voordeelig is, is evenwel te be twijfelen. Het schijnt dat de Engelsche en de Fransche regeering zich bij hun stap pen uit prestige-overwegingen hebben laten beïnvloeden door de pers en dat zij de actie niet ondernomen zouden hebben wanneer de regeeringen niet te voren In de pers aan banden waren gelegd. Naar het schijnt hebben evenwel ook finan- cieele belangen der mogendheden in Oos tenrijk een niet geheel duidelijke rol ge speeld. Indien te Parijs en Londen de be voegde ministers niet met verlof,maar aanwezig waren geweest, zou men in het bijzonder te Parijs wel hebben overwogen alvorens zulk een ondoordachten stap te doen. Ten slotte is zakelijk op te merken, dat het Viermogendhedenpact niet de moge lijkheid biedt de aangelegenheden van een partner met een vijfde mogendheid ter sprake te brengen. Het Viermogendheden pact kan dienen tot de pacificatie der wereld en alle aangelegenheden moeten door de betrokken viér mogendheden op vriendschappelijke wijze worden afgewik keld. Her viermogendhedenpact is evenwel niet tot stand gebracht om vermaningen te richten tegen een der onderteekepaars van het verdrag. Tot zoover het Duitsche standpunt. Men ziet, het is een vrij krasse afwij zing, die ongetwijfeld, ook door de wijze van uiten, weer veel kwaad bloed zal Zetten Over blijft nu nog de kwestie voor den Volkenbondsraad te brengen en wij geloo- ven, dat het dien kant wel zal opgaan In de buurt van Kufstein heeft zich een grensincident voor gedaan. Een aantal personen, ongeveer 15 in geta}. uniform van den vrijwilligen arbeidsdienst droegen, hebben uit een hinderlaag twee manschappen der Oostenrijksche hulp politie beschoten, van wie er een gedoöd werd. De andere gaf van zijn kant vuur op de aanvallers, die daarop de vlucht namen. FRANKRIJK. Herriot's reis. Herriot is op reis naar het Oosten te Athene aangekomen, waar de regeering hem een dejeuner aanbood. Later is hij naar Istamboel vertrokken. DUITSCHLAND. De communistische actie. Van officieele zijde wordt medegedeeld: Nu de geheime staatspolitie de beide K. P. D -leiders Cosca en Putz, benevens vijf tien communistische functionarissen tegen wie de rechter van instructie wegens hoog verraderlij ke en staatsgevaarlijke hande lingen een arrestatie-be vel had uitgevaar digd. heeft gearresteerd, is bij het verdere onderzoek in deze zaak nog gebleken dat de rijksleider der ..Rote Hilfe". die nog steeds over een uitgebreiden internationa len agenten- en spionnagedienst beschikt, in Duitschland een contra-revolutionnaire actie in het leven tracht te roepen. Ook de rijksboeren-commissie der KP.D. tracht haar ondermijningswerk te hervat ten. Hoewel door de geheime staatspolitie de vroegere bureaux der „Rote Hilfe" ge sloten zijn, kon den laatsten tijd worden vastgesteld, dat de uit elkander gedreven functionarissen der ..Rote Hilfe" zich lang zamerhand weer aaneen begonnen te sluiten. Bij de arrestatie van Cosca en Putz is men drie geheime bureaux op het spoor gekomen welke zich in het Oosten en Wes ten van Berlijn bevonden. Naar ontwijfel baar vast staat, hebben daar herhaaldelijk in de nachtelijke uren bijeenkomsten plaats gevonden. Van deze bureaux uit gingen ook de meeste .gruwelberichten" naar het buitenland. Toen de politie wist. dat Cosca met zijn handlangers in een dezer bureaux weder een geheime samenkomst had werden alle mogelijkheden tot vluchten afgesneden. Onverwacht drongen de beambten het huis binnen en namen de geheel verraste com munistische functionarissen gevangen Alle arrestanten waren in het bezit van valsche passen en papieren. Uit het in beslag genomen materiaal blijkt, dat de gearresteerden zich bezig hielden met staatsvijandige plannen. Ook van elders komen weer arrestatie- berichten. De drie uit het Saargebied weggesleepte communisten zijn vrijgelaten. Een heel re laas wordt er bijgegeven, dat deze ontvoe ring zou geschied zijn door heele of halve communisten! Of men dit zelfs in Duitschland zal slikken? ENGELAND. Spanning cp Ierland. Volgelingen van Gandhi gearresteerd. Op Ierland is de stemming gedrukt en onzeker. Zij. die den gang van zaken nauwkeurig volgen, voorzien, dat spoedig na de verdaging van het parlement op 9 Augustus een onweer zal losbarsten. Voor de werkkamer van de Valera is een spe ciale wacht opgesteld. In de sousterr a ins van de regeeringsgebouwen zijn politie agenten ondergebracht. Alle bezoekers van het parlement worden nauwkeurig onder vraagd en gefouilleerd. Men verwacht, dat de Valera de betoo ging van de ..blauwhemden" op 13 Augus tus zal verbieden. Dit is de nationale garde, die eenige dagen geleden door gene raal O'Duffy is gevormd Deze heeft van zijn kant verklaard, dat de betooging in ieder geval zal doorgaan. Blythe. oud-vice-president van den uit voerenden raad van den Vrijstaat, en eenige andere leden van de oppositie heb ben geweigerd hun revolvers af te geven, zooals de regeering geëischt heeft. Zij achten deze noodzakelijk voor hun wettige zelfverdediging. Raja Gopal Achariar. de voornaamste aanhanger van Gandhi, is tijdens een tournée, waarop hij het program van het congres uiteenzette, gearresteerd. Met 16 anderen Zij zijn veroordeeld tot zes maan den strenge gevangenisstraf. VEREENIGDE STATEN. Cox thnis - De melkboeren-actie. .De economische conferentie is te vroeg bijeengeroepen" verklaarde gouverneur Cox bij zijn terugkeer uit Engeland. De taak der conferentie zeide hij werd In zeker opzicht belemmerd door de landen van Midden-Europa, die „omdat zij het hoofd moesten bieden aan economische moeilijk heden van binnenlandschen aard. niet ge reed waren voor de conferentie." Niemand had deze ontwikkeling kunnen voorzien. Niemand is dan ook te laken. De wereld was niet klaar. De staking der melkboeren in Albanl neemt van dag tot dag scherper vormen aan In verband hiermede heeft de gou verneur van den staat New-York Leh- mann. den leiders van alle politie-distrlc- ten opdracht gegeven, hulpagenten aan te stellen tot handhaving van de orde Vijftienduizend stakende boeren hebben de landwegen afgezet, teneinde iederen toevoer van melk onmogelijk te maken. Hier en daar is het tot handtastelijk heden gekomen. In regeeringskringen verwacht men, dat de staat van beleg zal worden afgekon digd en dat de nationale garde zal wor den opgeroepen, indien de gewelddadighe den zullen voortduren. DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. PARIJS, 8 Aug. (V.D.) De Parijsche ochtendbladen bespreken uitvoerig de stap pen die door de ambassadeurs van Frank rijk en Engeland te Berlijn naar aanlei ding van de Duitsche actie tegen Oosten rijk zijn gedaan alsmede het antwoord van het Rijksministerie van Buitenland- sche Zaken en de commentaren in de Duitsche pers. Vooral de perscommentaren beschouwt men als een weinig vriendelijke beant woording van opmerkingen, die door de betrokken regeeringen in vriendschappe- lijken zin waren gemaakt. De Duitsch- Oostenrijksche incidenten die deze démar che noodzakelijk hebben gemaakt komen daardoor in een betreurenswaardige phase, die verhinderd had kunnen worden en die minder gewenscht moest worden geacht. De ..Petit Parisien" verklaart bovendien, dat Duitschland thans weet. dat de staten die zich achter de genomen maatregelen scharen, door het conflict tusschen Duitsch land en Oostenrijk ten zeerste verontrust worden. De verklaringen die eenige Duit sche nieuwsagentschappen hebben gege ven maken het mogelijk zich een beeld te vormen van de motieven, waarop het ant woord der Rijksregeering aan de diploma ten gegrond was. De socialistische .Populaire" schrijft, dat Hitier weigert zijn politiek tegen Oos tenrijk als een schending van het Verdrag van Versailles te beschouwen en dat hij er ook niets in ziet dat in strijd is met den geest van het Vier Mogendheden Pact, Hij wijst de Engelsch-Fransche démarche af als onvereenigbaar met de souvereini- telt met Duitschland. Men behoeft boven dien maar de commentaren der Duitsche persagentschappen te lezen om in te zien hoe onhandi? deze demarche is voorbereid Het is eindelijk tijd den diplomaten de zaak uit de hand te nemen en haar over te geven aan den Volkenbond, die zeker zou toonen tegen deze zaak te zijn opge wassen indien Parijs en Londen dat zou den willen. o JAPANSCHE AVIATRICE GEDOOD. TOKIO. 8 Aug. (Reuter). De Koreaan- sche aviatrlce Keigen Boku 28 jaar oud, die met eenige andere vliegers het lucht vaartescorte vormde voor Amy Johnson op de laatste étappe van haar vlucht naar Japan in 1931. is vanmorgen dood aange troffen. Haar vliegtuig was te pletter gevallen op een heuvelhelling nabij het dorp Taga in de prefectuur Shizuoka. Gistermorgen was zij uit Tokio vertrok ken naar Osaka en vandaar zou zü naar Tsjang-Tsjoen vliegen, de hoofdstad van Mandspoekwo Sedert haar vertrek had men niets meer van haar vernomen. BINNENLAND. Wetsontwerp tot regeling; der in-dienst- neming van buitenlandschc arbeidskrach ten spoedig tegemoet te zien. (Binnenland', 3e Blad). Korting op de Indische pensioenen door den ministerraad goedgekeurd. (Binnen land, 3e Blad). Wering van vTeemde studenten; plannen in voorbereiding. (Kerk en School. 3e BI.) Felle brand in de Vereenigde Touwfa- brieken te Vlaardingen. (Gemengd, 3e BI.) BUITENLAND. Duitschland wijst de stappen van Frank rijk en Engeland inzake Oostenrijk af. (Buitenl. en Tel. Ie Blad). De communistische actie in Duitschland. (Buitenl., Ie Blad). Toenemende anarchie op Cuba. (Buiten land en Tel le Blad). Dc Fransche vliegers Codos en Rossi verbeteren het lange afstand vliegrecord. (Buitenl. Gemengd. 3e Blad en Tel. le Blad). Balbo met zijn eskader voor den Oceaan- tocht gestart. (Tel., le Blad). OOSTENRIJK. Om een hakenkruis. De nationaal-socialistische persdienst meldt uit Innsbruck, dat op de Noordelijké ketens van de Alpen Zaterdagnacht door nationaal-socialisten een reusachtig Ha kenkruis, dat ver in den omtrek zichtbaar was. was geschilderd. De politie spoorde een aantal haar be kende nationaal-socialisten op. arresteerde dertig personen, van wie velen blijkbaar aan het schilderen van het Hakenkruis hadden deelgenomen en dworn hen onder politiebewaking den bergwand tot zeven tig meter hoogte te beklimmen, om het met olieverf geschilderde Hakenkruis weder te verwijderen BALBO VERTROKKEN. CLARENVILLE (New FoundlancD, 8 Aug- (Reuter) Hedenochtend om 2.45 plaat selijke tijd is het eskader van generaal Balbo van hier vertrokken voor den tocht over den Atlantischen Oceaan. Zooals men weet, gaat de tocht naar de Azoren. DE TOESTAND TE STRAATSBURG. PARIJS. 8 Aug. (V -Dj - Dc toestand te Straatsburg is weinig veranderd en do staking duurt ongewijzigd voort. De bin nenstad biedt een troostelooze aanblik. Sedert dagen is door de staking van het gemeentepersoneel de openbare weg niet gereinigd, en de groote hitte verhoogt de onaangename uitwerking van deze ver ontreiniging. In sommige deelen van de binnenstad veroorzaken de in de zon rot tende bestanddeelen van etensresten en ander weggeworpen afval een vieesclijke 1 lucht, zoodat men zelfs vreest voor den gezondheidstoestand van de betrokken buurt. Eenige straten, die zoo vervuild wa ren, dat de toestand onmogelijk zoo blijven kon. zijn door de brandweer met brand spuiten schoon gespoten. Gisteren zijn een aantal abattoir-arbei ders en bierbrouwers weer aan het werk gegaan. De bouwvakarbeiders hebben ver klaard. dat zij bereid zijn den arbltralen uitspraak van den Minister van Arbeid te aanvaarden Ook de communistische, vak bonden hebben zich daartoe met de sta kers willen hervatten wanneer de arbei ders toestemmen in de vorming van een commissie, die belast zal worden met het vaststellen van de loonnormen- CUBA. Toenemende anarchie. De algemeene staking neemt met het uur scherper vormen aan. De botsingen worden steeds talrijker. De stakenden heb ben alle zaken gedwongen te sluiten. De waterverzorging is stopgezet en de levens middelen beginnen schaarsch te worden. Duitsche en Spaansche kooplieden hebben door tusschenkomst der diplomatieke ver tegenwoordigers geprotesteerd tegen den terreur der stakers. In het binnenland schijnt anarchie te heerschen. Alle ver bindingen zijn verbroken De algemeene staking is ook overgeslagen op Santiago, waar bij botsingen 3 personen zijn gedood. De Amerikaansche ambassadeur Welles heeft op een conferentie met vertegen woordigers der Cubaansche regeering en der oppositie verklaard, dat de regeering der V. S. „den toestand op Cuba zeer ern stig achtte, ingeval het Cubaansche Con gres niet binnen 24 uur middelen en wegen vond tot een vreedzame bijlegging der on lusten." Dit verkapte ultimatum houdt ln verband met de Amerikaansch-Cubaan- sche overeenkomst, de mogelijkheid in van een Amerikaansche interventie. Ambassa deur Welles heeft verschillende wegen voorgesteld om tot een compromis te ko men en heeft aandrang op het congres uitgeoefend een dezer wegen te bewan delen. Het allerbeste zou zijn het aftreden van president Machads. doch deze weigert tot dusver. Misschien zal hij echter toch moe ten toegeven, daar het leger onbetrouw baar is geworden. DE UITWIJZING VAN LANDER UIT TURKIJE. LONDEN, 8 Aug. (V.-D.> Het rapport van den Britschen ambassadeur in Tur kije over de opzienbarende uitwijzing van den hoofdvertegenwoordiger der Vickers Armstrong Ltd., Lander uit Turkije, ls te Londen ontvangen en door het Foreign Office bestudeerd. Uit een officieuse verklaring valt af te leiden, dat de uitwijzing van Lander waar schijnlijk niet zonder rechtmatige reden is geschied en niet onrechtvaardig was, zoo dat vermoedelijk van Britsche interventie geen sprake zal zijn en het incident voor- loopig als gesloten kan worden beschouwd. De Engelsche regeering wacht thans nog het rapport van Lander zelf af. waarvan het definitief zal afhangen of nog diplo matieke stappen zullen worden gedaan. Lander is gisteren uit Sofia naar Londen vertrokken DE CHINEESCHE OOSTERSPOORWEG. MOSKOU. 8 Aug i Reuter i De onder handelingen tusschen Sovjet-Rusland en Mandsjoekwo over den verkoop van de Russische rechten op den Chlneeschen Oosterspoorweg aan Mandsjoekwo hadden heden een iets hoopvoller aanzien. De Russische delegatie verminderde haar vraagprijs van 250 millioen goud roebel met 50 millioen goudroebel, doch de I vertegenwoordiging van Mandsjoekwo was niet bereid boven haar bod van 50 millioen yen te gaan. De delegatie van Mandsjoekwo las een verklaring voor, waarin ten volle erkend wordt, dat Mandsjoekwo groote waarde hecht aan het bezit van den spoorweg. Daar deze spoorweg, aldus de delegatie, voor Rusland zijn waarde heeft verloren, stellen wij de Sovjet delegatie met het oog op de financleele positie van Mansjoekwo voor, ons aanbod van 50 millioen yen thans te aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1