LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 3 Augustus UIT DE OMSTREKEN. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. (ieboren: Dina, d. van C. B. van de Velde en J. Verkerk. Getrouwd: Pieter Blom en Aagje Ver boom. HAARLEMMERMEER. Mooi succes. De gemengde zangverecniging „Hoofd dorp" heeft op het te de Bilt gehouden z.ingconcours een len prijs behaald in de cere-afdeeling met 322 punten. Voorwaar een mooi succes. Van een wagen gevallen. Gisteren verloor de 17-jarige G. W., die zich op een erf aan den Sloterweg op een wagen bevond doordat het paard plotseling een zijsprong maakte zijn evenwicht. Aan het hoofd en een been verwond, werd do knaap opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Gemeenteraad. Aan de agenda voor de morgen te houden openbare vergadering van den raad dezer gemeente zijn nog toegevoegd de volgende punten. Benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer D. J. G. Krijger en voorstel tot het aanvragen van rijksvoorschotten krachtens de landarbeiderswet. Drinkwatervoorziening. Dat het aantal aansluitingen aan het net van het Provinciaal Waterleidingbedrijf alhier in den laatsten tijd belangrijk is toegenomen, moge wel hieruit blijken, dat in Haarlemmermeer thans meer dan 5000 perccelen zijn aangesloten. Het aantal brandkranen bedraagt in deze gemeente 117 Ook het tot de gemeente Alkemade be- hoorende Kagereiland is aan het Noord- Hollandsche waterleidingnet aangesloten. Door den Commissaris der Koningin Sn deze provincie zijn tot leden van de gezondheidscommissie herbenoemd de hee- ren J. C. Hulsbos aan den Aalsmeerderdijk en D. van .Wicringen te Abbenes. HILLEGOM. De oude remise te koop. De remise van de oude stoomtram, die sinds 1 Januari LI. leeg staat en er met den dag troosteloozer gaat uitzien, staat thans voor afbraak te koop. Ook een rij ncrsoneelwoningen moet gesloopt worden. Het is te hopen, dat zich spoedig een gegadigde meldt voor den afbraak. 12'/i jaar dienstbode. Gisteren was het 12Vj jaar geleden dat mej. C. van der Zon dienstbode werd bij mevrouw Hoek-Boljon. Ofschoon de meestc- resse onlangs is overleden, wilde de familie den dag toch niet ongemerkt laten pas- seeren, omdat mej. v. d. Z. mevr. Hoek tijdens de langdurige ziekte onvermoeid en voorbeedig had verpleegd. De familie Hoek bood 'n prachtig geschenk en bloemen aan. Mevr. van Hattum overhandigde namens de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen een medaille en een oorkonde. Mej. v. d. Zon was zeer verrast en dank baar. Vijftig jaar gehuwd. Gisteren was het echtpaar Kokkelkoren, wonende aan de Weeresteinstraat, vijftig jaar gehuwd, 's Avonds kwam de Hille- gomscne Harmonie Kapel een serenade brengen ,zeer tot genoegen van het echt paar en de familie. De belangstelling was groot en op Weerestein was het ongewoon druk. Verjaardag Koningin-Moeder. De R.K. Harmonie „Cresoendo" zal Zaterdagavond nog ter eere van den ver jaardag van H.M. de Koningin-Moeder een concert in de tent geven. Mej. W. J. A. Gerritsen is te Den Haag geslaagd voor het examen Engelsch M O. acte A. KATWIJK AAN DEN RIJN. De „Hoenderloo"-collecte heeft hier f 19.27 opgebracht. De heer J. J. W. alhier deed aangifte bij de politie, dat bij hem van het land een partij Dahlia's (wltkleurlge) is ont vreemd. De politie doet onderzoek. KATWIJK AAN ZEE. DE ORGELOVERDRACHT IN DE GEREF. KERK. Een gedenkwaardige avond. Gisteravond had in de Geref. Kerk een plechtige bijeenkomst plaats, waarbij het geheel gerestaureerde kerkorgel door het orgel-comité aan den kerkeraad werd overgedragen. Dit orgel was meer dan 300 jaar in gebruik geweest; en men zegt, dat het reeds dienst gedaan had, toen in de Oude Kerk nog de Roomsch Katholieke Kerkdienst werd uitgeoefend. Bij den af braak van het orgel werd door ds. Ing- wersen op een balk een zeer oud perka ment gevonden met muzieknoten in Gregoriaansche stijl. Bij de invoering van de Herv. godsdienst deed het orgel daar eeuwen dienst totdat er niet meer in die kerk gepredikt werd en het orgel in han den van de Geref. Kerk overging. Geen wonder dat dit muziekinstrument lang zamerhand de gebreken van den ouder dom ging vertoonen. Er werd een orgelcommissie benoemd bestaande uit de heeren Chr. J. Minnee, voorzitter; C. Haasnoot, penningmeestsr en D. C. van Leeuwen, secretaris. Deze commissie stelde zich in verbin ding met de firma G. van Leeuwen en Zn., orgelbouwers te Leiderdorp, die de restauratie van het orgel op zich nam. Het orgel is gebouwd volgens het pneumatisch kegelsysteem, met 17 spre kende registers, verdeeld over 2 klavieren en vrij pedaal De nieuwe klavieren loopen tot drie gestreept g. terwijl de oude slechts tot driegestreept d gingen. Mamiaal n is, voor de superoctaaf-koppelingen uitge bouwd tot viergestreept g en heeft dus 68 tonen. Het pedaal, dat een omvang had van C—c', 25 tonen, ls ln het nieuwe orgel uitgebreid tot f en heeft dus 30 tonen. De speeltafel ls geheel nieuw. De kla vieren loopen van Cg"", 56 toeteen, het pedaal van Cf'. 30 toetsen. De indeeling van de belde klavieren en van het pedaal zijn volgens de inter nationale congresmaat. De windladen zijn eveneens geheel nieuw. Het nieuwe pijp werk is modem ingericht. De Geref. Kerk was goed bezet. Aan wezig waren oa. de burgemeester, mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; ds. H. Meijering, predikant te Katwijk aan den Rijn en de heer van Leeuwen, restaurateur van het orgel uit Leiderdorp. Met psalmgezang, gebed en voorlezing van den 148sten Psalm werd door ds. N. Buffinga uit Rotterdam geopend. De heer Chr. J. Minnee voerde het woord als voorzitter van het orgel-comité en schetste de geschiedenis der restauratie en bracht voorts dank aan de heeren Dirksen en v. d. Burg, die zoo belangloos als deskundigen advies gegeven hebben, aan de firma van Leeuwen voor het schit terende werk dat zij hebben afgeleverd en aan den heer Van Dijkhuizen, die met zijn schiderwerk het orgel uitwendig verfraaid heeft. Spr. bedankte timmerman v. d. Bijl voor zijn bemoeienissen en koster G. Pronk. De heer Verlint stond gedurende de restauratie zijn huisorgel aan de kerk af en hem werd hierna hartelijk dank gebracht. Dank heeft spr. vervolgens aan zijn medeleden maar boven al aan de dames en heeren die door het comité geld te leenen of te schenken de restauratie mo gelijk maakte en aan ds. Buffinga die be reid was ds. Ingwersen te vervangen. Met den wensch, dat van het orgel een nuttig gebruik zal worden gemaakt voor allen die zoowel in vreugde als leed de nabijheid van God zoeken droeg de heer Minnée het orgel aan den kerkeraad over. Op zijn verzoek zongen allen Ps. 150: 1 en 2. Als voorzitter van den kerkeraad aan vaardde de heer C. A. Veltkamp met een woord van waardeering voor het werk van het comité, ds. Ingwersen en den heer Holtrust het orgel. Ds. N. Buffinga sprak eenige woorden naar aanleiding van Openbaring 5: 914. In zijn mooie rede liet hij, gestaafd door voorbeelden uit den Bijbel, het Goddelijke van de muziek uitkomen. De heeren J. Vertint, organist van de Geref. Kerk alhier; H. J. Dirksen te Heemstede en G. van den Burg te Amers foort lieten achtereenvolgens hooren, welke prachtige klanken er ln het orgel zitten. Het was een groot verschil met het oude orgel. Met dankgebed van ds. Buffinga werd deze gewijde bijeenkomst gesloten. De Strandevangelisatie. In verband met de overdracht van het orgel in de Geref. Kerk zal de strandevan gelisatie hedenavond om half 8 plaats heb ben. Als sprekers zullen optreden ds. J. Versteegt uit Nieuwerkerk a. d. IJsel en ds. H. W. Engelkes uit Meppel. De verlichting van Duinoord. Sedert de verlichting van Duinoord met natrlumlampen. waren de lampen uit de gewone electrische lantaarns verwijderd. In overeenstemming met het gele natrium- licht zijn de electrische lantaarns thans voorzien met lampen van geel glas, zoodat daar de voetpaden weer verlicht zijn. De kindcrzangschool op reis. De heer Nic. van Beelen heeft met zijn groote kinderzangschool zijn jaarlijksch uitstapje gemaakt. Ditmaal was het een boottocht naar de Kager- en Brasemer- meren. Om 8 uur 's morgens reeds werd in optocht gemarcheerd naar het Prins Hendrikkanaal, waar de stoomboot „Con cordia" van den heer Hofenk uit Leiden, voor de afvaart gereed lag. Mede was aan boord 't muziekgezelschap TJH.I. onder leiding van den heer P. C. Langmuur, dat zich tijdens de reis zeer verdienstelijk maakte, ook maakte enkele leden van de K.RB. de reis mede; hun diensten waTen gelukkig niet noodig. Op een der eilandjes in de meren is geland, 's Avonds om 8 uur kwam men in deze ge meente weer terug. In marschorde werd geloopen naar den Boulevard, waar de muziek zich nog eens Het hooren en waar ten slotte den heer Nlc. van Beelen voor zijn woning door de kinderschaar een lulde ovatie werd gebracht voor den gezelligen dag dien hij zijn zangschool bereid had. De Badlijsten. Gistermiddag om half zes werd op het politiebureau de tweede officieele telling gehouden van het aantal badgasten. Op dat oogenblik waren er ingediend 1372 badlijsten met 7147 personen. Wederom zijn verscheidene personen verbaliseerd, die niet op tijd de badlijsten hadden inge zonden. De politie deelt mede. dat de inlevering met de belastingen geen verband houdt, maar alleen dient om controle te kunnen uitoefenen op hen, die tijdens het had seizoen onder ons verkeeren. Een hartelijk afscheid! Mevr. H. M. B„ wonende Rijnsburgerweg te Leiden, die tijdelijk vertoefde ten huize van v. d. O. m de Voorstraat, deed bij de politie aangifte, dat zij bij haar vertrek is mishandeld door mej. v. d. O., die haar geslagen en geschopt heeft, terwijl zij bovendien getracht heeft haar een tasch te ontrukken. Door de politie zal proces verbaal worden opgemaakt. In een kelder gevallen. G. v. d. P. uit de Havenstraat viel, ter wijl hij aan het schilderen was, in den kelder van een perceel in de Voorstraat. Met een lichte hersenschudding werd hij opgenomen en door de politie per bran card naar zijn woning vervoerd. De collecte voor de stichting „Hoen- derloo" bracht f 106.24 op. J. B. van den Slulsweg deed bij de politie aangifte van mishandeling door mej. C. v. D. uit de Donker Curtlusstraat. Tegen haar zal procesverbaal worden op gemaakt. o LISSE. Mond- en klauwzeer- Onder het vee van den landbouwer H. alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. Stijging werkloosheid. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs dezer gemeente staan als werkzoekenden inge schreven 183 personen. Het werkloozenaan- tal steeg deze week met 42. Kostelooze Rijwielplaatjes. Bij de dienstgeleiders der Belastingen alhier zijn 230 aanvragen binnengekomen voor een kosteloos rijwielplaatje. Thans worden voor dit doel géén zittingen meer gehouden. Herstellende. Naar wij vernemen is de heer J. Noor- landt ,die reeds eenige weken door een vrij ernstige ziekte zijn ambtelijk werk, als controleur voor den Raad van Arbeid, niet kon verrichten, weer herstellende en nemen de pijnen gestadig af. Echter zal het nog eenige weken duren aleer hij zijn arbeid zal kunnen hervatten. Voor het M.U.L.O.-diploma slaagde F. L. M. Koeman alhier. Onze plaatsgenoot J. van der Spruyt Wz. is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot agent van de gemeente-politie te Amsterdam. De Juli-inzameling voor de Classicale Zending der Ned. Herv. Kerk heeft f. 229.88 opgebracht. O NOORDWIJKERHOUT. Concert St. Bavo-Club. Ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder gaf de St. Bavo-club een concert in de tent. De belangstelling was groot. De heer A. J. Enders is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch L.O. OEGSTGEEST. Verkeersongeluk. Door den sterken wind is de 39-jarige wielrijder S. S.. wonende te Leeuwarden, op den Rijksstraatweg nabij het Groene Kerkje, terwijl hij midden op den rijweg reed tegen een auto gereden van en be stuurd door H. J. S.. wonende te Den Haag. De wielrijder kwam te vallen en bleef met een hersenschudding liggen. Na door dr. T. alhier te zijn behandeld. Is hij met een ziekenauto naar het Diaconessen- huis te Leiden vervoerd en ter verpleging opgenomen. Door eenige jeugdige personen is ten nadeele van den bloemkweeker C. van K. alhier een bij zijn warenhuis staande kachel vernield. De schade wilden de „hee ren" niet vergoeden, zoodat door de politie proces-verbaal werd opgemaakt. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Wel is het weer de laatste dagen niet bevorderlijk voor dén groei der bloemen, vooral niet om 1ste soort te kweeken, doch het is toch nog beter dan een hitte als de vorige week. De prijs gaat dan ook iets hooger dan in de hittegolf-dagen. Betaald werd: Dahlia's 40—85 ct., Pompon- Dahlia's 25—40 ct., Galardia 1525 ct., Scabiosa 15—25 ct., Zinnia 70—95 ct., Mar grieten 1015 ct., Gladiolussen 25—85 ct. Asters 815 ct. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Heemskerk, uit Glienekel (Duitschl Noordwijkerweg 9; P. A. Bru- ring, uit Katwijk, Zeehospitium, Vliet Z.Z. 9: W. Zintel, uit Hazerswoude, A 230, Oegstgeesterweg 39; A. van Egmond, uit Enschede, Delistraat 57, Spinozalaan 2; A. Tamme!, uit Almelo. Bleekweg 2, Vliet Z.Z. 24; F. H. Spruit, uit Amsterdam, Hoog- weg 48, Rapenburg 1; Tr. van der Meij, uit den Helder, Ruijghweg 277, Oegst geesterweg 2 a. Vertrokken: Cath. de Mooij, Oegstgeester weg 38, naar Katwijk, Voorstraat; W. Passchier, Oude Vlietweg 2, naar Eind hoven, Kersroosstraat 15. SASSENHEIM. Geslaagd uitstapje. Gisteren maakten de leden van de naai- krans per autobus een uitstapje naar Hoek van Holland, Rotterdam en 's Gravenhage. In Rotterdam werd het Witte Huis be zichtigd en „bestegen" en ook een bezoek gebracht aan de Bijenkorf. Des avonds omstreeks half elf arriveerde het gezel schap zeer voldaan over den onvergetelij- ken dag weer in Sassenheim. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Catharina, d. van Boekei en E. P. Weijers; Johannes Cor nells Bernardus, z. van D. van Schaik en J. Scheel; Adriana Maria, d. van Ype Anne Jorna en H. Wassenaar; Helena Ger- truda, d. van A. J. Meewissen en D. Flipphi; Elisabeth Maria, d. van H. M. Bisschops en M. Heemskerk. Overleden: Richardus van den Oudenaller, 17 jaar; Johanna Maria Hermina van Zonne veld, 10 jaar; Agatha Petronella v. Dijk, 76 jaar. Ondertrouwd: H. de Boever, 21 jaar en M. Bruijn, 21 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gerritje Buurman-van Duijn, Charbonlaan 15, van Leiden. VOORSCHOTEN. Raadsagcnda. Vrijdag a.s. 's avonds te 8 uur komt de raad bijeen ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding Gemeente rekening 1932. 3. Benoeming Commissie tot nazien der Gemeenterekening en die der bedrijven. 4. Voorstel tot aanvaarding van een geschenk van den heer W. A. Caron. 5. Beschikking op het verzoek van den heer P. van der Kioolj, ex. art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. 6. Goedkeuring begrooting Schoolartsen- dienst. 7. Voorstel inzake salarissen Ambtenaren van den Burgerlijken Stand 8 Wijziging Bouwverordening. 9. Besluiten Comptabiliteit. 10. Reclames Schoolgeld. Hooibroei. Geregeld worden gedurende de laatste Jaren bij alle landbouwers de hooibergen of hooitassen gecontroleerd Hierdoor wordt zeer dikwijls brand voorkomen. Gistermiddag werd een hooischelf, staan de achter de woning van den heer K„ Val- kenburgscheweg nabij .De Haagsche Schouw" gepeild. De brandmeester achtte het hier raadzaam de brandweer te waar schuwen. Deze waarschuwing bleek niet onnoodig. want nauwelijks was een slang op de waterleiding gekoppeld of de vlam men vertoonden zich'. Onder leiding van brandmeester W. T. Lekkerkerker is het begin van brand ge- blusc'nt waardoor nog tamelijk veel vee voeder gered kon worden. Verzekering dekt de schade. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. De steun aan bloembollenkweekers. Toezicht op gesubsidieerde instellingen. Gistermorgen kwam onder leiding van burgemeester Wiegman de raad in verga dering bijeen; in zijn openingsrede her innerde deze aan den feestdag van H. M. de Koningin-Moeder. Op zijn voorstel ver zond de Raad een telegram van geluk- wensch. Voorts sprak de voorzitter den wensch uit, dat weth. Boichel, wien on langs een ongeluk overkwam, spoedig zijn werkzaamheden weder moge opvatten. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, het verzoek voor subsidié van de Chr. Oranjevereeni- glng. teneinde met de Wilhelmina-veree- niging den verjaardag van H. M. de Ko ningin te kunnen vieren, werd afgewe zen. Een levendige discussie ontstond over het voorstel van B. en W. om de verorde ning regelende het toezicht op gesubsi dieerde Instellingen aan te vullen met een bepaling dat deze verplicht zijn aan een lid van het college van B. en W. inlich tingen te verstrekken. Tenslotte werd het voorstel aangenomen met dien verstande dat op voorstel van den heer Idenburg werd ingelascht de bepaling, dat dit lid dan namens B. en W. moet optreden. Opgeheven werd het één-richting ver keer voor het dorp. Daarna kwam ter tafel een voorstel van B. en W. tot steunverleening aan kleine bloembollenkweekers. In een uitvoerig praeadvies kwamen B. en W. tot de conclusie, dat ook hier iets voor de menschen moet worden gedaan. Zij stelden voor crediet te doen verstrek ken door de Coop. Boerenleenbank op z.g.n. kraamcontract onder garantie van de gemeente voor rente en aflossing. De credieten zullen worden geopend door B. en W. na voorlichting van een Commissie van Advies. Het totaal van de te verleenen credieten is gelimiteerd tot f. 10.000, terwijl per con tract niet meer beschikbaar mag worden gesteld dan t. 500 per H.A., met bollen be planten grond tot een minimum van 3 H.A. Uit het per contract geopende crediet zal per week niet meer worden betaald dan ten hoogste f.30. De heer Boender juichte het voorstel toe. Hij wees erop, dat vele kweekers nevenbedrijven hebben en vroeg of zij ook van de regeling kunnen profiteeren. De heer van der Kroft heeft ook met vreugde het voorstel begroet. Hij wees erop, dat de regeling alleen voor erkende kweekers is niet b.v. voor een metselaar, die een partij bollen heeft. Wat de tuin ders betreft, wil hij erop wijzen, dat zij die hun overtollig land met tuinbouwge- wassen bezetten met kweekers zijn gelijk te stellen. De heer von Weiier vroeg, wat zal ge beuren als het maximum niet voldoende blijkt. De heer van der Stoel had gaarne een bedrag van f. 700 per H.A. zien vastgesteld en wilde een eenvoudiger regeling voor arbitrage. De heer Indenburg vroeg of het de be doeling is hypothecaire garantie te ver langen en in welke verhouding het be-' drag van f.500 staat tot de prijzen, welke kunnen worden gemaakt. De heer Kimman wilde ook de bloemen- kweekers in de regeling betrekken. Mr. Wildt Meijboom vroeg of het niet beter is het wekelijksch op te nemen be drag afhankelijk te stellen van de opper vlakte van den beteelden grond. Voorts heeft hij bemerkt, dat geen da tum wordt genoemd voor beëindiging van het jaarlijksch crediet. Mr. Kiewiet de Jonge wilde weten, om welke reden men tot een limiet van f. 10.000 is gekomen. Hij wees erop, dat wanneer tot steun wordt overgegaan en de grens wordt bereikt, de consequentie zal voeren tot uitbreiding. Hij meende, dat, wanneer men wil steunen, men ge heel moet helpen en niet half. Daarom is het noodig te realiseeren. waartoe het be sluit van heden kan leiden. De voorzitter beantwoordde de sprekers en uitte zijn voldoening over de tegemoet komende houding van den Raad Wie onder de regeling zullen vallen, zal de Commissie moeten uitmaken. De bedoeling is de kleine kweekers in hun bedrijf werkzaam te doen blijven en door de moeilijkheden heen te sturen. Het is dus zeer goed mogelijk, dat het bedrag te klein zal blijken. Verder is het moeilijk te zeggen, hoe B. en W. aan dit bedrag zijn gekomen. Ge gevens waren bijna niet te krijgen. Daar om zijn B. en W. afgegaan op het advies van den Bond en de Coop. Boerenleen bank. Geschat is, dat de oppervlakte ge middeld 1 H.A. zal bedragen per kweeker. Verondersteld wordt dat er een 20-tal zul len komen, waarvoor benoodigd is 20 X f.500.— f. 10.000— Bedoeling is, dat de Commissie voor zichtig zal handelen. Arbitrage komt pas aan het slot tus- schen gemeente en bank, als er kwestie komt van terugbetalen. Het plan is alle mogelijke garantie contracten te sluiten. Bloemkweekers val len niet in de regeling. B. en W. hebben gemeend een bedrag van f.30 per week te moeten aanhouden. Dit is berekend voor 3 H.A. a f.500 per jaar opbrengst. Voor kleinere bedrijven willen B. en W. niet minder uitleenen, omdat het mogelijk is, dat zij meer uit gaven hebben dan een grooter bedrijf. Het bepalen van een datum is met op zet weggelaten. Verschillende heeren voerden dan in tweede instantie het woord. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 3 I .Bet groote Geheim". P Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 e I Luxor-Theater, Stationsweg, 8L .Brandend Geheim." Woensdag en Zaterdag nam. <1 on/lorr nam O nnr A 11 nn OA 11 uououag tu UU.IÜ Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en) Trianon-Theater, Breestraat, e n „Grafin Marlza". Woensdag en Zaterdag nam. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 enj DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventiere c 1 kunde: Consultatiebureau voor c l kinderen. Halftwee tot 3 uur nam -1 met 16 Augustus gesloten. InenUy'l diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praevenfel neeskunde; Consultatiebureau voorf holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bom ter's revue, 8 uur nam. 'sZondags! matinee. De avond-, nacht- en Zondagsdiec apotheken wordt van Maandag 31 j, en met Zondag 6 Augustus waarga door apotheek W. Pelle, Kort Ra» 12. telef. 594. Tenslotte werd gediscussieerd beroepsinstantie, voor het geval 'dj ters het niet eens worden, inplaab den Kantonrechter, den voorzitter a Kamers van Koophandel en Fabrieig te wijzen. Een amendement in dien zin wer! vaard en tenslotte het geheele 15 aangenomen. Door den Raad werden in de com van advies benoemd de heeren C C der Kroft en G. J. van der Stoel. Vastgesteld werd hierna de beg::, van het electriciteitsbedrijf 700: welke eerst thans aan de orde kwaï gevolge van de omzetting der N V E- citeitsmaatschappij „Wassenaar" 15 bedrijf. Naar aanleiding van een voorste Ged. Staten, om geen salaris meer r, stellen voor ambtenaren van den Bt lijken stand, die tevens het ambt var gemeester, secretaris of ambtenaar te cretarie, bekleeden en geen verhoogt bezoldiging toe te kennen, hebben W. een uitgebreid prae-advles uitgeS waarin zij verschillende bedenking, peren tegen het voorstel. Het praeadvies werd goedgekeurd. Daarna werd behandeld een voor.-: het nemen van een besluit inzake i> kelsluiting. B. en W. hebben advies gevraag! de Middenstandsorganisaties omtre. aanwijzing van de 21 uitzonderrnrk: Dit advies luidde uitzondering Ie a voor 6 Zondagen, voorts voor d» 61 waarop het Koninginnefeest wordt g; en een aantal dagen in Novembers cember. Na lange discussie werd he: r stel van B. en W. aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd gelden te verstrekken voor de aai fing van leermiddelen voor de Chr aan de Bloemcamplaan en voor uitift van de R.-K. U.L.O.-school voor Een aanvraag om gelden voor nti ding van de R.-K. Jongensschool met lokaal, werd geweigerd. Een verzoek van J. F. H. Greuo goeding krachtens artikel 13 der Lage: derwijswet. werd na eenige discussie gehouden. Besloten werd tot wijziging van dei dienstbaarheid, rustend op een pa bouwterrein aan de Konijnenlaan. Besloten werd tot verkoop van rato' M2. bouwgrond aan C. van Laai f. 9.03 per M2. Vastgesteld werd de vergoeding M tens art. 101 der L.O.-wet voor de bill dere scholen over 1930. De vergoeding] draagt oer leerling voor het lager ca wijs f. 20.24 en voor het U.L.O. f 45.91 De begrooting voor 1933 werd gevit O.m. werd geraamd f. 3000 voor het n schaffen van een auto en f.1400 voor 1 motor met zijspan voor de poll®] f. 37.000 voor stichting van een noods'ti" plaats met winkel en woonhuis. Na behandeling van eenige belas'infl clames werd de vergadering gesloten. Auto-ongeluk. Gistermorgen reed een Duitsche in de richting Leiden op het oogen» dat de heer G. uit Den Haag hem passeeren, haalde de Duitsche auto m links uit. Om een aanrijding te voorkomen, t® de heer G. zoo krachtig, dat rijn jj omsloeg en in een droge sloot ter» kwam. De heer G. en drie inzittende^ mes kwamen met den schrik vrij. do® heer M. werd aan zijn rechterbeen i wond. Ten huize van dr. Baart 01 Faille werd hij verbonden. De auto door een kraanwagen van de Gi Nieuw-Wassenaar weggesleept. 0 ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Wilhelmina Anna. van C. J. Turk en Th. M. van Dies'- mianus Arnoldus Petrus, z. van r. Paardekooper en W. M. P. de »y Adriana, d. van C. Hulsbos en A. 'en burg; Jacoba Cornelia, d. van A A. ow hof en C. A. Berg; Nicolaas Wilheiu1'-, van N. de Jong en A. M. Kelder; u Reinier, z. van R. Meijer en J. M.J mei: Johannes Wilhelmus, z. van g- en M. J. van Velzen: Johannes au Anthonlus, z van B. Berk en A. Petrus Maria, z. van J. N. van der K. J. J. Lansbergen; Jacobus Abratd Gijsbertus, z. van L. van der Gjfilti C. Th. Broxterman; Wilhelmina Con* d. van G. Burggraaf en P. van Wf-■ Johanna Teuntje, d. van J. R'ews M. de Jong. uy Ondertrouwd: Adrianus Wilhelm^ veld. 30 jaar (Stompwijk) en Maria van Veen. 24 jaar; Willem Ier, 26 jaar en Petronella Johanna dorp, 19 Jaar. Getrouwd: C. Hoogeboom en ri teel; Cornells Th. Vreeswijk en r Leeuwen. «J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6