CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. RAADSELS. PIETJE WOU GAAN ZWEMMEN. Al weer merkbaar aan het aantal brie ven dat het nu zomervacantie is en er dus velen uit zijn, dat kan ik o zoo goed begrijpen. Wie nieuwe raadsels en anecdotes heeft, mag ze aan mij sturen, dan kan ik ze uitzoeken en zien welke ik kan plaatsen. Ziezoo, nu eens verscheidene aparte ant woorden. Adé Pool. ik begrijp het wel als je nu geen tijd meer hebt om de raadsels op te lossen. Aardig dat je mij nu toch even een brief hebt geschreven, nu weet ik het alles, dat eene vind ik erg jammer voor je. Dat andere, waar je mij toen eenige weken geleden over schreef, moet dat nog gebeuren? Ik wensch je het beste Drietal van Vliet, zoo, gaan jullie met je drieën uit logeeren in Alphen? Hebben jullie daar familie wonen? Veel plezier, hoor. Jannie en Frans de Water, allebei dus overgegaan, dat is prettig, nu kunnen jul'ie van de vacantie genieten. Zijn jullie Donderdag, dien allerwarmsten dag, naar zee geweest? Het zal wel vreeselijk heet zijn geweest op het strand, waar geen schaduw is. Dat was een mooi reisje toen van Jannie. Drietal de Geus, eerst zal ik Keesje feliciteeren met zijn verjaardag, ik hoop dat het een heel prettige dag was. Verder hoop ik dat Gerard en Dorus heerlijke dagen hebben gehad naar Utrecht en Amsterdam met het schoolreisje en vooral dat het mooi weer was die dagen. Marjanne en Marius van den Anker, neen ik ga hier niet naar het strand, we zijn hier nog een eindje van de Schelde verwijderd. Marius veel plezier in Gouda, ik begrijp dat je dan niet mee kunt doen als je daar bent. Rika de Graaf dank voor je aardige briefkaart uit Waddingsveen. Lezen ze daar bij je grootmoeder ook het Leidsch Dagblad, zoodat je daardoor ook de raad sels kon oplossen. Lilly van der Leeuw, wat gezellig voor je dat je nichtje 14 dagen bij je heeft gelogeerd, ik begrijp het o zoo best, dat je er toen niet toe kwam om raadsels op te lossen. Ben je zoo druk aan het zwem men? Corrie Holleman, ja hoor, het heeft hier dezen zomer al dikwijls geonweerd en ook wel eens een zware slag net zooals in Leiden. Johannus Jacobus Planje, begint je kleine zusje al overal op te klimmen, pas dan maar goed op dat zij niet valt. Noem je haar nog altijd: juffrouw Waaghals? Nico Siebert zoo, ben je juist op dien heeten Donderdag uitgeweest? je had toen een gezonde eetlust zie ik uit je brief, nu dat zal je Aan wel goed gesmaakt hebben. Jo en Eempien Wassenaar, ja nu moet E. mij voortaan maar op de hoogte hou den van alles wat er gebeurd. Het heeft hier ook geonweerd, geregend, groote hitte geweest en gisteren en vandaag zoo"n hevige wind, het lijkt wel storm. Drie zusjes Hartevelt dat was zeker een heele optocht toen Jullie met 7 autobussen naar Vogelenzang gingen. Jaantje Ham veel plezier in die weken dat je uit logeeren bent. Als je later weer terug bent, ga dan maar weer meedoen als je er zin in hebt. Gerda Spiecker veel genoegen als je uit de stad gaat. Ik merk het dan later wel als Je terug bent, want je doet al een poos zoo trouw mee. Het heeft hier ook meer malen geonweerd. To Noest ik doe niets anders dan mijne raadseljeugd veel plezier toewenschen, want iedereen schrijft mij over uitgaan, uit logeeren of tochtjes maken, allemaal vacantiepretjes. Drietal de Wit ik ga hier nooit naar zee, want die is hier niet, wel de Schelde, maar daar ga ik niet heen. Ook niet naar bos- schen, want die zijn hier niet, maar het is hier echt buiten, een heel groote tuin, een groote laan, een vijver, veel dieren, veel bloemen. Zijn jullie Maandag naar Katwijk geweest of was het toen bij jullie ook zooveel wind en regen zooals hier. Annie van der Mey heel veel van die raadsels heb ik al eens geplaatst maar er zijn nog een paar over, die ik nog kan ge bruiken. dat zal je zien. Liesje Thors zeker mag je een raadsel nichtje van mij worden, je behoort tot de grooteren. Ik hoop dat je een prettigen verjaardag zult hebben. Je raadsels zal ik eens plaatsen. Marietje Laterveer, 2 van die raadsels die je stuurde, hebben er al Ingestaan, maar de 2 andere zal ik eens plaatsen. Jo en Tieleman van der Linden, nu gaat GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Gerard de Geus. Dorus de Geus, Keesje de Geus, Marjanna van den Anker, Ma rius van den Anker, Rika de Graaf, Aaltje van Vliet, Baukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Maartje Zaalberg, Johannus Jaco bus Planje, Corrie Holleman, Dirkje Hop man, Jannie de Water, Frans de Water, Truus de Graaf, Jo van der Linden. Tie leman van der Linden, Hennie de l'Ecluse, Rika Kanbier, Gretha de Leeuw, Adé Pool, All de Blauw. Tine van der Star, Mien Planjer, Gerrie van Doesburg, Nelly de Leeuw, Reinier den Hertog, Annie den Hertog. Marietje Zaalberg, Christiaan Eg- gink, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Jan nie de Moed. Rie de Moed, Jacobus Nie- boer. Marietje Laterveer, Liesje Thors, Annie van der Mey, Dikkie de Wit, Bald de Wit, Fransina de Wit. To Noest, Ietie Hakkenberg, Gerda Spiecker. Jaantje Ham, Jannie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Rie Hartevelt, Daniël van der Steen,Nelly Rijlaarsdam, Aaltje Schouten. Antje de Nie, Eempien Wassenaar. Johanna Was senaar, Lilly van der Leeuw, Nico Liebert.. Mooie ansicht uit Nijmegen in dank ontvangen van: Nico, Celia, Hans en Cor rie Kret. n.'»} OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Steen een. 2. pet vel ski aha mol bot kro Ina 3. De letterp. 4. Een naald. 5. Zooals de waard is, vertrouwt hij zijn gasten. 6. Bloem van meel. 7. Eene onwaarheid. Jo toch zeker later in de vacantie nog naar Amsterdam logeeren. Het onweert hier ook telkens. Reinier en Annie den Hertog wel gefeli citeerd met je verjaardag Reinier, ik be grijp dat je het prettig vindt dat die dag altijd in de zomervacantie valt. Ja gewoon warm weer vind ik ook prettig maar zoo"n drukkende hitte als verleden Donderdag vind ik allerakeligst, daar kan jk niet tegen. Hennie de l'Ecluse hoe vervelend om in de vacantie ziek te zijn, ik hoop dat je mij de volgende week zelf kan schrijven, dat je weer beter bent en weer uit mag. Geirie van Doesburg en Nelly de Leeuw o, dus jullie gaat niet op dezelfde school, maar komt dan zeker bij elkaar om de raadsels samen op te lossen en te schrijven Mien Planjer dat is dan eene vergissing want ik heb je naam wel opgeschreven, ik herinner mij dat ik je oplossingen heb ontvangen. Rika Kanbier en Gretha de Leeuw wonen jullie vlak naast elkaar, hoe gezellig altijd samen naar school en weer naar huis. Tine van der Star die anecdote is mij al dikwijls toegezonden, dus al bekend. Wat aardig, dat reisje naar Marken en dat je die kleederdrachten hebt gezien en ook in een huisje bent geweest. All de Blauw wat een juichkreet in je brief over de vacantieweken. En ga je dan na de vacantie naar de 6e klasse en mag je dan meeloopen in de optocht op 31 Augustus. Ik ken Utrecht en omstreken heel goed. Dirkje Hopman je woont nu heerlijk zoo dicht bij zee, ik begrijp dat je er dikwijls heen gaat. Waar is dat dennebosch waar Je over schreef. Ik weet nog niet, hoe lang of ik nog in Zeeland blijf. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland!. RAADSELS VOOR ALLEN OM 11,1 KIEZEN, DE GROOTEREN DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door J. de Loof! Voor wie moet iedereen den hoi nemen? Ingezonden door Erna de HaaJ Mijn eerste is een huisdier, mijn t is een deel van een stad of een dorpl geheel is een dorp in Zuid-Holland m. Ingezonden door Arie en Wim Br«j Welke nagel wordt nooit geknipt' IV. Ingezonden door Mientje van WeeJ Een vader was op reis geweest en I hij thuis kwam bracht hij voor zijn een: „o o e i e r r t t s p j n" mee 1 bracht hij mee? V. Ingezonden door Paula en Edwatt ten Hooven. Wanneer geeft een kaars het m licht? VI. Ingezonden door Marjanna v. d. Anl Hij had geen vader, hij had geen nu Hij had geen zuster, hij had geen bn Hij had geen buren, hij had geen vri Een vijand kon hij nergens vinden Hij kon niet schrijven, hij kon niet Zeg mij eens even. wie kon dat weze VH. Ingezonden door Mien Planjer Ik ben een soort van beker Lijk ook op negerhaar Ge vindt het makk'lijk zeker Zendt mij het antwoord maar. Pietje wou gaan zwemmen In de groote zee. Ik ben heusch niet bang, hoor Niemand hoeft er mee! Moeder, ik zal zwemmen, Door de golfjes heen, Heerlijk in het water Heelemaal alleen. Geef me maar m'n zwempak, Nee, ik ben niet bang. Zwemmen is niet lastig. 'k Ken het heusch al lang! Je gaat zoo maar liggen Op het water plat En dan blijf je drijven Als een houten lat! Pietje, kleine Pietje, Jij snoeft weer te veel! Pietje ging in 't water, Enhij kreeg z'n deel! Hij ging zoo maar liggen Op het water plat Maar hij bleef niet drijven Als een houten lat! Hij viel naar beneden. O, wat huilde Piet.... Zwemmen moet Je leeren. Dat gaat zóó maar niet! Mag Ik het dan leeren? Vroeg de kleine man. Dan ga ik weer zwemmen. Als ik zwemmen kan! R ASSCHER—VAN DER M<* (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14