eltrx>666 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 31 Juli 19 SPORT. WÊtÊÊiBmÊÊmmsmmam BADERS, WEEST VOORZICHTIG DE ZEE IS BEDRIEGEL1JK! SCHEEPSVERBINDINGEN. TELEGRAMMEN. DUITSCHLAND. De actie tegen het Communisme. Fantasie ot waarheid? Na een onderzoek, dat verscheidene weken duurde, is de staatspolitie er in ge slaagd, de communistische partij een ver nietigenden slag toe te brengen, heet het olficieel. Reeds geruimen tijd was de politie in het bezit van het nieuwste communistische organisatieplan, waaruit bleek, dat het ge- heele partijapparaat, benevens een be richtendienst in het geheim opnieuw waren georganiseerd. Het duurde echter nog ge ruimen tijd, voordat uit de geheime paple ren de namen van de eigenlijke functio narissen waren opgemaakt. Deze functionarissen hadden huizen betrokken, zonder dat tevoren bij de be trokken autoriteiten aan te geven, maak ten gebruik van vervalschte papieren en verwisselden telkens van woonplaats. Hun werkzaamheid strekte zich uit over de districten Hamburg, Bremen, Lübeck, Neu- munster, Altona, Itzehoe, Flensburg, Uel- zen en Cuxhaven. De algemeene leiding was in handen van den vroegeren land dagafgevaardigde Walter Buddins. Als leider van het district Hamburg, werkte de vroegere partij-secretaris uit Bremen, Egon Nickel, bijgestaan door talrijke Instructeurs. Allen zijn door de politie ge arresteerd. Verder kon de leider van den koerier- dienst benevens het grootste deel der koeriers ln verzekerde bewaring gesteld worden. De verbinding tusschen de dlstrlctslet- der van Hamburg en het centrale comité te Berlijn werd onderhouden door het vroegere lid van den Prulsischen staats raad, Karl Gudjah. Ook deze is gear resteerd. In totaal zijn 93 leidende functionaris sen der communistische partij onschade lijk gemaakt. Door de politieke politie te Wuppertal zijn zes personen gearresteerd, die een aanslag met een handgranaat beraamd hadden op den hoofdcommissaris van politie van Wuppertal, brigade-comman dant der SA. Vcller. Uit het onderzoek der politie bleek, dat reeds personen waren aangewezen, dien den aanslag zouden moeten plegen. De arrestanten zullen voor een bijzon dere rechtbank terecht staan. Ook te Leipzig heeft de politie een groote communistische organisatie ont dekt. De politieke afdeeling der politie was te weten gekomen, dat in de omgeving van Leipzig de verboden K.PD. onder een anderen naam voortbestond. Den 15den Juli werd daarom huiszoeking verricht Ir, een landgoed, waarbij een groot aantal lidmaatschapskaarten en ledenboeken der KP.D., welke nog slechts enkele dagen tevoren waren opgesteld, werd gevonden. Twintig personen, onder wie eenige koeriers der K.P.D. zün gearresteerd. Ontdekt werd, dat deze personen in het bezit van wapenen moesten zijn. Een onderzoek wees echter uit, dat de wapenen intu6schen naar elders waren verzonden, waar zij inderdaad in een muur gemetseld werden aangetroffen. In verband hiermede zijn te Leipzig vijftig personen, die tot de nieuwe organisatie behoorden, gear resteerd. Alle personen, die tot nog toe zijn ge arresteerd men spreekt van 300 heb ben bekend, dat zij hebben deelgenomen aan den heropbouw van de K.PD. Zij heb ben zich daardoor aan hoogverraad schul dig gemaakt en zullen voor dit feit dan ook terecht staan. In Bochum zijn leden van de S A. even eens een nieuw georganiseerde commu nistische beweging op het spoor gekomen. Duizenden communisten uit het Roerge bied (zetel Essen 1 hadden zich onder de leuzen „dissldentlsche Fiirsorge" en „For- dert den Klrchenaustritt" samengesloten. Het grootste gedeelte van de plaatselijke groep te Bochum, waarvan 35 personen lid waren, werd gearresteerd. Hierbij was ook de leider van de geheime communistische organisatie in het Roergebied. Donderdagmorgen arresteerden de S A - mannen nog 14 communisten, onder wie behalve eenige communistische ophitsende geschriften, exemplaren van het nummer van 3 Juni van ..Der Rote Erde" gevonden werden, waarin de menschen tegen de rljksregeering worden opgezet en de sociaal-democraten opgeroepen worden, samen met de communisten de regeering yan Hitler omver te werpen. Tc Kassei heeft de staatspolitie een wijd vertakte communistische organisatie ont- I dekt. Talrijke wapenen en ophitsend mate riaal werden in beslag genomen Veertien personen zijn gearresteerd. Naar het bureau der geheime staats- politie te Berlijn mededeelt, hebben Illegale overblijfselen der K.PD. een poging ge daan, om propaganda te maken voor den eersten Augustus welke door de K.P.D. als de anti-oorlogsdag wordt gevierd Een afdeeling der K.P.D, werd in den nacht verrast, toen zij bezig was met aan plakken van biljetten. Allen zijn gearres teerd. Een speciale correspondent van de Man chester Guardian beweert, dat er, tegelijk met het proces, dat wegens den brand in den Duitschen Rijksdag te Leipzig, ver moedelijk in den loop der maand Septem ber. zal worden gevoerd, een duplicaat proces „in een ander land" zal plaats heb ben. Waar, meldt deze correspondent niet. Maar hij beweert ,dat de procedure te Leipzig als hot ware gecontroleerd zal worden door het andere .Hof" De getui genverklaringen, te Leipzig afgelegd, zul- scrupuleus worden onderzocht en de be wijzen. die te Leipzig eventueel achter zouden worden gehouden, zullen aan den dag worden gebracht. Een aantal getuigen zullen aan een kruisverhoor worden onderworpen, onder andere welbekende politici, die goed op de hoogte zijn van de feiten ln verband met den brand ln den Rijksdag. Daar men echter bang is aldus nog steeds de man van de Manchester Guar dian dat deze getuigen, zelfs in het buitenland, niet veilig zouden zijn voor aanslagen van de zijde der nazi's, kunnen de namen dezer getuigen niet worden medegedeeld vóór den aanvang van het proces Een van hen. aldus het vrij fan tastische verhaal, die speciaal op de hoogte is van de wijze, waarop de brand in den Rijksdag is ontstaan, zal zelfs een masker moeten dragen, opdat zijn Identi teit aan de nazi's niet bekend zou worden. Fantasie....? De Dultsche kroonprins spreekt in zijn ln de „Sunday Dispatch" verschijnende herinneringen over het nieuwe Duitsch- land en Hitler. Na een korte beschrijving van Mussolini schrijft de kroonprins dan verder Geen land is ooit door commissies, comi- te's of raden gered. De hoop der wereld is gevestigd op groote persoonlijkheden, Wij hebben niet zoo zeer de uitvinding van nieuwe machines noodig als wel mensche- lijke motoren zooals Mussolini. Duitschland ik spreek op grond van persoonlijke waarnemingen en indrukken heeft het geluk aan het roer zijner regeering in Adolf Hitler een persoonlijkheid van het formaat van Mussoltni te hebben. 14 Jaar lang heeft Hitier geworsteld om de ziel van Duitschland door zijn geheele en volledige geestelijke, moreele en lichamelijke kracht in te zetten. Hitlers prestaties zijn volgens mijn meening een absolute waar borg. dat hij ondanks de groote moeilijk heden, die hem in den weg staan, het groo te bereiken zal, dat hij zich als staatsman gesteld heeft. Hitiers stoutmoedige en mee- doogenlooze strijd tegen het Marxisme heeft Duitschland meer dan iets anders gered van het Marxisme. Wanneer het spook van het roode gevaar thans geban nen is dan is dat feit van het grootste be lang voor Europa, voor Amerika en voor de geheele beschaafde wereld ENGELAND. Henderson candidaat voor het Lagerhuis. Zaterdagavond is Henderson tot candi daat gekozen voor de aanvullende verkie zingen te Claycross (Derbyshire) noodig geworden door het overlijden van de ar- beldersafgevaardlgde Duncan, die met een groote meerderheid gekozen werd. Henderson heeft de candidatuur aan vaard. o OOSTENRIJK. Tegen de Nazis. De Stiermarksche Landdag, die Zater dag om 17 uur bijeengekomen is, heeft in den nacht op Zondag de wet inzake het buiten werking stellen van de mandaten der nationaal socialisten, van den Stier- markschen Heimatschutz en de commu nisten aangenomen met alle stemmen te gen die van de Groot-Duitschcrs De 6 i leden van den Stiermarksehen Heimat schutz hadden voor de stemming reeds de zaal verlaten, toen een door hen ingediend voorstel om de aangelegenheid terug te zenden naar de landsregeering verworpen was. In beide gevallen stemden de sociaal democraten met de Christelijk socialen en de landbondleden. De wet bevat o.a. een bepaling, dat de mandaten weer van lcracht worden, wan neer de afgevaardigde zich aansluit bij een der partijen, die achter de regeering staan. In verband met. genoemde wet Is ook nog een voorstel aangenomen van den Landbond, volgens hetwelk de landsregee ring gemeentevertegenwoordigingen moet ontbinden, wanneer de meeröerneldsver- houdingen tengevolge van het buiten kracht stellen der mandaten een princl* pieele verandering mochten ondergaan- In plaats van een autonome gemeentever tegenwoordiging zou dan een regeerings- commissaris optreden. Ten slotte heeft de Landdag nog de wet aangenomen over het optreden tegen personen in dienst van landgemeenten of leger bij handelingen, die tegen staat en regeering gericht zijn. CRICKET. ned. elftalfree foresters. Het Nederlandsche Elftal dat Zaterdag en Zondag a-s. te Haarlem tegen de Free Foresters zal uitkomen, ls als volgt samen gesteld Mr. H. van Manen, aanvoerder; dr. M. Jansen, jhr. J. van den Bosch; H. w. Gle- rum; M. Hartog; a. van Baasbenk; a. Maas: l. w. Sodderland; r. Schlll; C. G. a, Beijers; W. Kramer. VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Op het Voorwaartsterrein aan den Zwarteweg, hebben de volgende seriewed strijden plaats gehad: Alphla VMoordrecht m 03. L. D. W. 8. II (Lelden)Bosk. Boys 3 6—5. Daar de Leldsche Boys niet opgekomen waren, is een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen een Bosk. Boys com binatie en L. D. W. S. 1 met als uitslag 1—3 voor L. D. W. S. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN KOUDEKERK. te Uitslag: Koudekerk II—Vios II 63. Koudekerk IVios I 02. Dinsdagavond 7 uur speelt Koudekerk I en Slagerselftal I van Alphen a. d. Rijn. Donderdag 3 Aug, 7 uur speelt Koude kerk I—A.R.C. II van Alphen a. d Rijn; deze laatste wedstrijd zal met muziek op geluisterd worden door het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid". RECLAME. HONGARIJE. Complot tegen Goombocs. De politie te Boedapest heeft een samen zwering ontdekt, welke ten doel had, op minister-president Goemboes bij diens terugkeer uit Rome een aanslag te plegen. Het plan was Goemboes door revolver schoten te dooden. Er hadden reeds zes arrestaties plaats. GRIEKENLAND. De cilandenkwestie. De Grieksche premier Tsaldaris heeft bezoek ontvangen van den Itallaanschen gezant. Deze zou. naar verluidt, een klacht 1 .ebben geformuleerd naar aanleiding van door de bladen geleverden commentaar op de bezetting der eilandjes door Italië. In j 'n onderhoud met journalisten verklaarde Tsaldaris. dat de zaak van geenerlei be- teekenis ls en zonder verwijl zal worden geregeld Bij gebreke aan officleele inlich tingen is het onmogelijk, precies te weten, of de eilandjes in de Grieksche. dan wel in de Italiaansche territoriale wateren zijn gelegen. RUSLAND. Onbruikbare landbouwmachines. Naar Reuter uit Moskou seint, is op nieuw gebleken. dat naar verschillende oogstgebieden onbruikbare landbouwma chines zijn gezonden. Aan de betrokken justltieele autoriteiten is opdracht gegeven, de schuldigen, in casu de verantwoordelijke vertegenwoordigers van het volkscommissariaat voor staats- goederenbeheer in hechtenis te nemen. JAPAN. Bevordering der lichamelijke opvoeding. Generaal Araki. de minister van oorlog, heeft verklaard dat het noodzakelijk is, dat er inrichtingen voor lichamelijke op voeding zoowel voor jongens als meisjes worden opgericht. De generaal zeide dat het niet zijn be doeling is. de jeugd aan te zetten tot het verbeteren van bestaande records, doch dat hij de lichamelijke opvoeding in Japan op hooger peil wil brengen. Araki zou willen voorstellen, dat jonge menschen pas in het huwelijk mogen tre den, nadat zij den cursus aan een der j inrichtingen hebben doorloopen. I ROEIEN. nereus-vier wint te frankfurt. De Nereus oude vier hoeft de Frank fort in het nummer „Hoehschulvieren" een prachtige overwinning behaald op Viktoria uit Dantzig. De Amsterdam hadden aan begin tot einde de leiding en wonnen in 7 min. 8.2 sec.; 2. Viktoria ln 7 min. 21.2 sec. Den dag tevoren, toen Nereus ook de leiding had, waren de weersomstandig heden zoo ongunstig, dat de boot 300 M. voor de finish zonk. Niettegenstaande op 1000 Meter gehoosd was! De wedstrijden werden daarop uitgesteld. In de oude acht had Nereus tot 1200 M de leiding. Toen zakte de ploeg af en werd vijfde. Eerstet was de Wurzburger R. V. in 6 min. 32,6 sec.; 2. Giessener R. C. 6.34.2; 3. Mainzkasteler 634.6: 4. Frankfurter r. V. 6.39.4; 5. Nereus 6.46. De navolgende schepen zijn Dinsdag 1 Augustus 1933, radiolelegraflsch te berei ken via het kuststaiion Scheveningen Radio Baloeran, Crijnssen, Dempc, Joh. van Oldenbarnevelt, Kota Gede, Kota Nopan, Marnix van St. Aldegonde, Orania, Stuy- vesnnt, Venezuela. Volendam. Zeelandla. Bij verzending van oen radiotelegram via Scheveningen radio bedragon de to tale kosten 44 cents per woord. VEREENIGDE STATEN. Wenken van Roosevelt, Roosevelt heeft een lijst van wenken opgesteld, luidend: le. Gij zult niet boven uw middelen leven, 2e. Gij zult niet het vertrouwen in uzelf verliezen, 3e. Gij zult niet Mammon tot uw God maken, evenmin zult gij echter het monetaire systeem negeeren, opdat het niet vernietige. 4e. Gij zult niet vergeten dat. indien uw goederen den juisten prijs op brengen, stabilisatie de volgende stap tot welvaart is. Se. Gij zult van het goud niet uw God, doch uw dienaar maken. 6e. Gij zult de werkloosheid van uw volk niet toestaan- Te. Gij zult niet verzuimen uw zaak goed te besturen en uw industrie te rationaliseeren en omhoog te werken. 8e. Gij zult de paradox van armoede temidden van welvaart niet toelaten te bestaan. 9e. GU zult uw eigen huiselijke zuinig heid niet verwaarloozen, evenmin moet gij echter als een kluizenaar uzelf afzonderen. 10e, Gij zult uw problemen niet over schatten, doch evenmin te klein achten. Elf van de grootste New-Yorksche ban ken, met inbegrip van de Chase National Bank, Guaranty Trust, National City Bank en First National Bank, hebben aan het departement voor nationaal herstel hun medewerking aan het program van Roose velt beloofd, doordat zij alle aanvragen van leeningen door de industrie gunstig zullen overwegen. In een toespraak te Cleveland heeft Johnson, de hersteldictator, gezegd dat „het de kleine man is. die den code tot een succes zal maken". Op de vraag wat er met tegenstanders van den code zou gebeuren, zei Johnson: „Zij zullen de kous op den kop krijgen". amerika'S program. NEW YORK, 31 Juli (Reuter). De „Kruis- tocht"-week voor het nat. herstel laat naar verschillende zijde haar actie bemer ken. De leider dezer actie, Johnson, dringt aan op een „code" voor den kleinhandel, welke twee mllllocn winkels zou omvatten, met tezamen vijf mlllloen man personeel Men verwacht een spoedige oplossing van de „code" voor de petroleum-industrle. doordat de Standard Oil van New York en de Standard Oil van New Jersey zich zul len scharen achter het regeerlngsprogram voor stabilisatie in de petroleum-Industrie. Ofschoon nog geen cijfers gepubliceerd zijn. wordt verwacht dat honderd-duizen den deze week weer aan het werk zullen kunnen gaan ten gevolge van de voor stellen voor nationaal herstel, Henry Ford heeft de „code" voor de automobiel-Industrie nog niet geleckcnd De presidente van den algemeenen bond van vrouwen-clubs, mrs. Poole, heeft de twee mlllloen leden van dezen bond opge wekt alle handelslieden te boycotten, die weigeren zich te voegen naar het program van nationaal herstel. NEW YORK, 31 Juli (Reuter) De raadgevers van president Roosevelt ver klaren, dat de Amerikaanschc regecring besloten ls het program van nationaal herstel aan een volledig onderzoek te on derwerpen, alvorens eenig plan tot inflatie der valuta onder de oogen te zien. Men zegt, dat president Roosevelt tegen inflatie ls, tenzij deze absoluut noodzake lijk zou zijn en tevens is men van mecning dat inflatie niet noodzakelijk gepaard be hoeft te gaan met de wetsontwerpen voor nationaal he.rstel- de valera tegen „blauwhemhtj DUBLIN. 31 Juli (Reuter) De ring de Valera is thans opgetreden de fascistische Blauwhemden-bewer- Zij heeft de wapenvergunningen aat leden ingetrokken en eischte uitlet» van de vuurwapens. Velen weigerden tenzij de tegenstanders eveneens out pend werden. andora in beweging. PARIJS, 31 Juli (Reuter) De „Matin" verneemt uit Toulouse, dat eenige maan- don geleden de Jeugd van Andorra een opstand tegen den Generalen Raad van dit republiekje heeft aangekondigd. O.a. eischte men algemeen kiesrecht- De Nationale Raad is thans ontbonden door een decreet, onderteekend door de Coprinsen van de republiek, den president van Frankrijk en den bisschop van Urgel; de voorloopige regeering heeft den eed af gelegd. avontuurlijke vlucht van- duivelseiland. LONDEN. 31 Juli. (V.D.). Te Por Spain op Trinidad kwamen gisteren ze gevluchte gestraften van de Frans strafkolonie op het Duivelseiland aan een kleine boot hadden zij twaalf dij lang gezworven. Zij waren den hongerj nabij. o marquet over het socialism! PARIJS, 31 Juli. (V.D.) In een listische vergadering te Bordeaux o.a. het woord gevoerd door den bur meester van Bordeaux, Marquet, die hoort tot de 43 socialistische KamerltJ wier houding door de Congres-meerte beid ernstig is gecritiseerd. Marquet t uiteen, dat de revoluties van 1918 tot dramatische ontwikkeling hadden gel Het socialisme diende de woorden orde e gezag tot zijn basis te maken. Deze c en dit gezag diende in de eerste pli nationaal te worden toegepast zonder men daarom gedwongen was het h nationale ideaal op te geven. Slechts »a neer men de massa bewijst, dat men staat is te regeeren, wint men het trouwen van de massa. TEGEN HET FASCISME, MANCHESTER, 31 Juli (Reuter) In een fascistische vergadering is de spreker van het spreekgestoelte getrokken en mis handeld. Vervolgens werd het podium af gebroken en de stukken gebruikt als wa pens in het hierop volgend gevecht DE DUITSCHE „FEESTEN". STUTTGART. 30 JuU. (Wolff.) Het i groote Duitsche turnfeest werd heden i besloten met een optocht, waaraan meer dan 150.000 turners en turnsters deelna- men onder het devies: „Onmarsch in het Derde Rijk". Het duurde meer dan twee uur, eer de stoet den Rijksminister van propaganda, dr. Goebbe'.s, die in den tuin van het kasteel had plaatsgenomen, was voorbij- I getrokken. i Praalwagens gaven aan, uit welke streek de verschillende groepen afkomstig waren: Meissner porcelein, Bielefelder linnen wevers, mijnwerkers. Konigsberger mar- sepijn. Helgolander visschers e.d. Het Saargebied was vertegenwoordigd door een versierden wagen met het op schrift: „Hel Saargebied Duitseh", en werd stormachtig toegejuict door de hon derdduizenden, die waren samenge- stroomd om den stoet in oogenschouw te nemen. o HITLER-VEREERING. MUNCHEN, 30 Juli. (Wolff) Door de Eeiersche regeering Is de cel in de ves- i ting Landsberg, waarin Adolf Hitler heeft vertoefd, verklaard tot een hoogstgewich- tlge plaats in de geschiedenis van Duitsch land. Er zal een gedenksteen worden aan gebracht. tegen verdere verzwakking i engelsche vloot. LONDEN, 31 Juli. (V.D.) In een te Barrow-in-Fumes verklaarde de Ee Lord der Britsche Admiraliteit, Sir Bo! Eyres-Monsell, dat van verdere vei'Z»! king der Engelsehe vloot geen sp mocht zjjn, De jaarlijksche uitgaven de marine bedroegen nauwelijks 2W/i cje totale waarde van den Engelse I overzeeschen handel, wat een zeer gert verzekeringspremie was voor het wezige risico, want van de vloot hit? veiligheid van het Engel6ehe wereld af. Een sterke Engelsehe vloot zoo crisÏ6 voorkomen en was een garant:: II den vrede, niet alleen voor Engeland voor de geheele wereld. sir john simon in brazil! RIO DE JANEIRO, 31 Juli (Vil' De Engelsehe minister van buitenland zaken Sir John Simon, die zijn vaul in Zuid-Amerika wil doorbrengen, i( teren in gezelschap van zijn echtte» met het stoomschip „Arlanza" te Bio Janeiro aangekomen. Heden zal hil bezoek afleggen bij den Braziliaans! president, MOTOR IN COLONNE S.A.-MANM* SCHOONEBECK a/d ELBE, 30 Ju» (Wolff) Vannacht reed een motorrit in volle vaart in een marcheerende L colonne. Een der mannen werd ge® terwijl er vijf zwaar werden gewond -O- VERKLARING VAN GANDHI. SCHEEPSONGEVAL AAN DE SPAANSCHE KUST. MADRID, 31 Juli (VD.) Door den ho® zeegang sloeg aan de Spaansche «J dicht bij de badplaats Deva een motor» met 25 personen om. Hoewel onmiddeli hulp werd verleend, konden slechts nel personen gered worden. De overige zest, verdronken. RECORDHITTE TE NEW ÏORK. NEW YORK, 31 Juli. (V.D.). Een bit golf van zelfs voor New York abnorr» warmte heeft deze stad weer eens bezoci Meer dan twee mlllloen menschen zoom gisteren hun toevlucht ln de vele 01 plaatsen aan de zeezijde. Vier pewj overleden tengevolge van de hitte en personen verdronken bij het baden ln Met 34 graden Celsius ln de schao bereikte de thermometer bijna het ree-;; van 1917 Er is nog geen verandering weersgesteldheden te verwachten. De gouverneur van Pennsylvanlë heeft den staat van beleg afgekondigd, daar 15.000 arbeiders der kolenmijnen ln staking zijn gegaan in verband met een vakveree- nlglngskwestle. Op vele plaatsen ls het reeds tot botsingen gekomen tusschen stakers en politie, waarbij één persoon werd gedood en tien gewond. AHMEDABAD, 31 JuU. (Reuter) Op 1 den dag voor Gandhi's „nieuwe heilige zending" om zijn volgelingen aan te spo ren tot een nieuwe actie van burgerlijke ongehoorzaamheid, heeft de Mahatma 'n verklaring gepubliceerd, welke gericht is aan de leden van het Indisch Nationaal Congres en aan de Engelschen. De Congres-leden spoort hij aan hun krachten niet te verspillen met te debat- teeren over de beslissing van den huidi- digen Congres-voorzitter Als het program ijverig wordt uitge werkt aldus Gandhi, zal het Congres machtiger worden dan ooit. Tot dc Engelschen zegt. Gandhi: Indiër, ge vredp wenscht in Indlë. is regeeren door verordeningen niet de weg Het Con gres is de eenige weg Ik zeg dit als vriend der Engelschen, ofschoon sommigen in mij een vijand zien Gandhi besluit met een beroep op het volk om onverschrokken voort te gaan op den ingeslagen weg. ontploffing in TSJECHO-sloivaku* BRUNN, 31 Juli (VD.) In het centnj van Briinn had een ernstige ODtP">' plaats waardoor de gevel van net n» „Europa" van de eerste tot de laats» dieping werd vernield en Instortte. hotelgasten werd ernstig gewond naar ziekenhuis vervoerd, doch overlees 0" weg. Tot nu toe zijn onder de Puui„Ja de lijken gevonden van een vrouwen, kind. Met het oog op het gevaar voo storten heeft men het reddingswei staakt. Omtrent de oorzaak van - ploffing is niets bekend. Geruchten echter de ronde, -dat de vrouw n»" eucarniet patroon gepoogd zou zelfmoord te plegen. de TEGEN DEN OORLOG. LONDEN, 31 JuU (Reuter) Gisteren hebben 30.000 personen ln Hyde-Park te gen den oorlog gedemonstreerd. Inciden ten hadden niet plaats. KLEINE OORZAKEN. BLAYAT (Opper-Egypte), (Reuter). Een twist tusschen twe deren van elkaar vijandig gezinoe lies, ontaardde in een algemeen tusschen leden en aanhangers der zijdsche families. jiutit Geweren messen en flesschen^^. als wapens, waardoor zes personen gedood en dertig gewond. we"01 3-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2