CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. ANEKDOTE. RAADSELS. Als 't zonnetje gaat slapen. Het is duidelijk merkbaar dat het al vacantie is en dus velen uit logeeren en velen uit met het mooie weer, er waren veel minder brieven dan anders, ik be grijp het best en neem het heusch niet kwalijk Nu is het echt zomerweer, hier is het ook al dagen lang heel warm, zoodat ik steeds buiten kan zitten, behalve 's avonds dan is het vochtig. Ziezoo nu alle aparte antwoorden. Gerda Spiecker, ik ben blij dat je al vele dagen hebt kunnen genieten van je prijs. Neen, ik kende den titel van je boek niet. Rietje Trap veel plezier als je uit lo geeren gaat tn de vacantie, en als je dan later weer thuis bent, ga je maar weer meedoen. Tineke Nuijt bedankt voor je aardige briefkaart van de Veluwe. heb je daar gelogeerd? Annie van der Meij als je raadsels voor mij hebt, schrijf ze dan maar op het zelfde papier als de andere raadsels. Bep Nieboer, ja dat begrijp ik' hoor, dat velen wel ln je plaats hadden willen zijn en ook zoo'n mooi boek krijgen. Wat is dat gezellig dat die mevrouw Sch. jullie wel wil voorlezen, dat zijn dan zeker heerlijke uurtjes bij haar. Jani van Iperen ik hoop dat je mooi weer zal hebben met het schoolreisje, dan zal het wel een heerlijke dag worden. Marjanne en Marius van den Anker pk wist niet Marjanne dat je jarig was ge weest, nog wel gefeliciteerd, hoor. Ja. ik heb nu wel buiten kunnen zitten. Wat een grappige titel heeft dat boek .van je, Marius. Corry van Driel, dat mag best hoor, dat je in de vacantie niet meedoet en dan na de vacantie weer gaat beginnen. Veel ple zier in de vacantie. Johannes Jacobus Planje, heb jij ook dat boek met dien grappigen titel van de dure beenen van Frank Kronen, heb je er al veel in gelezen? Dirkje Hopman en Adrie van Nood, wel bedankt voor de alleraardigste briefkaart uit Katwijk aan Zee, hebben jullie ook wel eens ezeltje gereden, zooals er op het plaatje staat. Jo Beumer, ja hoor, het is hier nu ook al een poos heel warm en we hebben Vrijdagnacht heel zwaar onweer hier ge had Overdag zit ik nu steeds buiten, maar niet den heelen avond, dan wordt het meestal heel vochtig. Rie Oudshoorn, prettig dat je bent over gegaan. nu kan je rustig van je vacantie genieten. Veel plezier hoor als je uit logee- ren gaat. Joke Kouw, ja zeker heb ik je gemist ook bij de prijsraadsels. Dat vind ik erg prettig voor je dat Je 6 weken naar Zeist "gaat. daar is het mooi en gezond, ik hoop, dat je met dikke blozende wangen terug komt en dan ga je maar weer mee doen. Drietal de Geus, dus nu allen vacantie en kunnen jullie allen genieten van vrij buiten spelen en dan ook allen het mooie nieuwe boek lezen. Annle Zaalberg ja hoor het heeft hier Vrijdag ook vreeselijk geonweerd, ik kon er evenmin als jij van slapen. Was dat een afscheidsfeestje op school voor de hoogste klasse? of was het voor de geheele school? Drie zusjes Hartevelt, dus nu kunnen jullie allen het mooie boek lezen. Als jullie dit lezen is het feest naar Vogelenzang weer afgeloopen, ik hoop dat het dien dag mooi weer zal zijn, zoodat jullie heerlijk buiten hebt kunnen spelen en wandelen. Drietal van Vliet, dat was wel aardig bedacht, dat je alle drie ging om den prijs van Aaltje te halen. Wat een heerlijke da gen hebben jullie in het vooruitzicht. Gaan jullie alle drie dan mee naar Groe- nendaal en met die plezierboot. Truus de Graaf, wat heeft je zuster een reuzen wandeling gemaakt van 7 uur, toen was ze daarna zeker wel erg moe. Ga jij ook nog uit in de vacantie? Tine van der Star. daar heb je groot ge lijk in dat je het boek hebt bewaard tot je vacantie begint, dan kan je er op je gemak ln lezen. Ik hoop voor je dat je een heer lijken dag zal hebben met het school reisje en vooral dat het dien dag mooi weer zal zijn. Jacobus Nieboer heb je zoo'n pracht boek gekregen, nu geniet je er zeker van ln je vrije uren. Volgens den titel zal het wel een aardig boek zijn. Conny van Vliet, dat spreekwoord dat je mij nu stuurde als raadsel, is geen erg be kend voor de jeugd, stuur mij maar liever eens wat anders. Jannie de Moed, dat was wel aardig dat je met Gerda samen den prijs kan gaan halen, ik was verleden week verwonderd niets van je te hooren want alle anderen hadden mij wel geschreven dat zij zoo blij waren dat zij gelukkig hadden geloot. Marietje Laterveer, ik wensch je veel plezier en ik hoop ook voor je dat je veel mooi weer zal hebben. Ik hoor dus zeker in een paar weken niets van je, nu dan ga je maar later weer meedoen. Nu is het steeds mooi weer zoodat ik steeds buiten zit. Rie Brokaar, hartelijk gefeliciteerd met je kleine broertje, ik begrijp best dat ieder een er erg blij mee is. Is het zoo'n lief dik- kertje met blauwe oogjes. Drietal de Wit, wat een aardig boek lijkt mij dat, vooral voor degenen die veel van dieren houden en daartoe behooren jullie toch hoop ik, ook. En alle drie overgegaan, dat is wel een gelukwensch waard. Jo en Tiel v. d. Linden, wie uit logeeren is, behoeft natuurlijk de raadsels niet in te sturen, dat spreekt van zelf. Jo veel ple zier in Amsterdam. Prettig voor Tiel dat hij naar de 5e klasse gaat. Gerrie Doesburg en Nelly de Leeuw, jul lie woont dus vlak bij elkaar, en zult elkaar dus wel dageliiks zien en ook zeker altijd samen naar school gaan. Greetje de Leeuw en Rika Kanbier, ja zeker mogen jullie ook altijd samen in sturen. Wonen jullie ook dicht bij elkaar? Hennie de l'Ecluse. wat vervelend voor je dat je nu ziek bent in je vacantie, ik hoop maar dat je heel gauw beter zal zijn en dus uit kan gaan. Aardig dat je zuster nu even aan mij schreef. Stientje Griffioen, wat aardig voor je dat je den eersten prijs hebt gewonnen met zakloooen. Neen hoor ik weet niet wat dat is, treintie loouen. En heb je daar nu nog een tweeden nriis mee gewonnen? Annie van der Valk. ik begrijp, dat fe het druk hebt gehad met bijwerken en allerlei biileeren. Ik zie uit ie brief dat je heel veel pretjes in het vooruitzicht hebt. ie noemde heel wat on. Veel plezier od al die uitstap jes. Allen harteliik gegroet door: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (Zeeland). OPLOSSINGEN DER RAADSELS DIT HET VORIGE NUMMER: 1. Fluit, luit, uit. 2. Oorijzers. 3. Duizendpoot. 4. De neus. 5. Een schildersezel, en een ezel waar op school het bord op staat. 6. Amerika Rika Mei eik, aak, kamer. 6. Op handschoenen. 7. Koe koek Koekoek Marietje logeert buiten, ze heeft nog nooit een pauw gezien. Op een dag dat ze met haai' oom mee mag om de kippen te voeren, komt een pauw deftig aangestapt, de staart wijd uitgespreid. „O, oom, kijk toch eens, een van de kippen staat in bloei." Ingezonden door drietal De Geus. Moedertrots. „Kijk eens hoe bij de hand mijn jongen is, hij loopt al heelemaal alleen." „O. de mijne is veel bij de hander, die laat zich dragen." Ingezonden door Bep Nieboer. Schooljuffrouw tot Jantje: .Maar Jantje wat heb Je in vredesnaam uitgevoerd, wat zie je toegetakeld uit, heb je weer gevoch ten? Jantje: „Nee heusch niet juffrouw, ik heb niet gevochten, maar we zijn ver huisd en ziet u, toen moest ik de kat dragen". RAADSELS VOOR ALLEN OM DIT KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. L Ingezonden door Marie Borreman. Mijn geheel is een woord van 5 lett neem er 2 letters af, dan blijft er een o n. Ingezonden door Bram Wijnnobel, Op de kruisjeslijn van boven naar neden staat de naam van een aardig v 4 voetig diertje met een mooie staart, zijn 8 woordjes van 3 letters, de middel letters vormen den naam van het dleitj x een hoofddeksel voor man of jong x ander woord voor huid. x een soort schaats. x uitroep van verbazing. x klein diertje dat onder den grond Is, x platte visch. x radio-omroep. x meisjesnaam. III. Ingezonden door Paula en Edward ten Hooven. Ge vindt mij tweemaal in een appel t éénmaal in een peer. Wie ben ik? IV. Ingezonden door Arie en Wim Breed ijk. 't Is mager, met één spitsen voet En armen heeft het niet. Het heeft geen hoofd, maar wel een oo Waar het geen steek mee ziet, 't Speelt kruip-door, sluip-door, keer op lts En nimmer wordt het moe. Als je dit raadsel nu niet kent Dan ben je heüsch een koe. V. Ingezonden door Abram v. d. Ouweele Welk spreekwoord staat hier? Z a s d. .aa.. 1. v.rt.ou. h z n g t n VI. Ingezonden door Mar janna van den Anke Welke bloem heeft nog nimmer Te bloeien gestaan? Welke bloem werd nog nooit In een ruiker gedaan? VII. Ingezonden door Rini Vlasveld. Welke soort waarheid moet niemaw graag willen hooren? 'k Vertelde 'n klein meisj' op een avond: (De lucht was mooi rose getint!) Daar achter het wolkengordijntje Gaat Zonlief naar bed toe, m'n kind. Klein kleutertje keek nu nadenkend, Maar plotseling riep ze heel blij: Wat heeft daar die Zon een mooi lichtje Als zij zich gaat uitkleeden, bij! - C. E. DE LILLE HOGERWAARD (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14