E Uit den Leidschen Raad. DE KAAGWEEK. Jaargang L - LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 26 Juli 1933 Derde Blad No. 22500 SPORT. zeilen. DE KAAGWEEK. wandelsport. de intern. vierdaagsche afstandsmarschen. waterpolo. athletiek. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. FAILLISSEMENTEN. EN WINDERIGE LAATSTE DAG. Wie de hoofdprijzen wonnen. (Van onzen eigen redacteur). velen gehoopt hadden is geschied: ■n laatsten dag van de Kaagweek er een dikke bries uit het Zuid- welke het ternauwernood toeliet, |e' schepen van top gezeild werden, de kleinere jachten hadden het te verduren, zooals wel blijkt uit het lat in de 12 M2. kruiserklasse B liefst sharpies onderweg den strijd opga- e jeugdige Scholtz van „Loosdrecht", Eet scheepje van wijlen Bart Wilton ging ook nu weer als nummer een e finish voor de „Glazenmaker" van Schrijver, die even later in de •e zijn mast overboord zeilde. De il gelijktijdige aankomst van deze b bij de boei op het Zweiland ver- kte een geweldig gedrang, waarbij loeg het geheele veld aan elkaar vast yas geen uitzoeken aan, wie al dan huldig was aan een aanvaring en zeilden allen maar rustig door. ies werkte zich al gauw uit het veld voren en won na spannenden kamp Leegstra. De Belg Franck, die als eindigde, is een heel wat beter zei- lan zijn landgenoot Huybrechts. die m goed begin weer naar de achter- afzakte. de B.M. klasse kon Broeders het niet :r brengen dan de tweede plaats ach- e Wetterwille van van Eyck. Dit was ;ens ruimschoots voldoende voor hem slag te leggen op den hoofdprijs. 12-voetsjollenklasse A. gevaren door s, leverde een overwinning op voor de Visser met de „Elf". Mej. Ouds- heeft er dit jaar al bitter weinig ■recht gebracht. Gisteren was zij al ■oorbaat uitgeschakeld, omdat zii te startte. £n de A-regenbogen kwam alleen De Lentsch gereefd aan de start. De ■n hadden eindelijk wat zij noodig n: harde wind. Van de vier winnaars er drie Friezen! Bos lag aanvanke- an den kop, gevolgd door de Vries :h, Oppenhuizen, Schieffer, van der en Van der Steur, die reeds na het e rak een protestvlag voerde. Dieperpoel kreeg de Vries Lentsch anvaring en gaf op. Bos lag bij het in van de tweede ronde nog een flink voor op Oppenhuizen. Kuipers, Hey- 'nel en v. d. Mey, maar in' het verdere ^hop kwam de populaire Sneeker zeiler meer en meer opzetten en verdrong Bos ^■zijn plaats. De volgorde bij de finish dus Oppenhuizen, Bos, Kuipers, Hof- ■n, Heynen en van der Mey. Behalve v. d. Beur hadden ook Heynen, Schieffer en Velde een protestvlag in het want. ■Rrotesten waren trouwens niet van de Juch': De Wit protesteerde in de Regen- ■fcklasse B, ten Cate in de handicap- ^Bse D. Mondt in de Vrijbuiterklasse en ^■wedstrijd-comité was dan ook den ge- fcden middag druk in de weer met de ^fcideling der protesten. Tegen Joh. Whrt waren in de Regenboogklasse A liefst drie protesten, n.l. van Schieffer, en v. d. Steur. Op grond van ■®n's protest werd Zwart uitgesloten; "ide andere waren niet uit te maken, in als een protest van Van der tegen Van der Velde en van Schief- gen Van der Steur. Deze brachten r geen wijziging meer in de volgorde binnenkomst. 'n loopend vuurtje deed tegen 4 uur gerucht de ronde, dat Prinses Juliana te meren vertoefde. Even later zagen -'aar aan boord van de motorboot van bestuurslid, mr. Menten, terwijl zij V belangstelling den wedstrijd der ^moetsjollenklasse B volgde. Ir. de Vrijbuiterklasse A werd de Sam helisse II van den heer Monde op -s verzoek gezeild door den vroegeren ■enaar. ir. Loeff, maar ook deze slaagde ■niet. in een prijs te bemachtigen. Car- ^ptier won gedecideerd, terwijl Dorsman Jede werd. Loeff kwam met een minuut gepterstand op de Jan Brass als derde sp,nen- Jfen de handicapklasse D waren zoowel E 15 als Ten Cate gedwongen den strijd •staken. Lpe Amcarthine van Van Wijk won den Pjsten, de Narmada van Tieleman, die rauengewoon fraai startte, den 2den prijs. Lp lolletjes hadden het begrijpelijker- ■ze hard te verduren. Kob Maas werd in de A-klasse evenals paandag onbedreigd winnaar, bi?» "e G-klasse werd van Wermeskerken 'ff' dank ZÜ het feit, dat het tuig van puck, die ver vooraan lag, onklaar raakte de ntS, SI0Ze blundel' van Van Essen bij Bfcfv J, e. van Wermeskerken gemak- ■HJk onder de boei had kunnen drukken en dan zelf eerste geworden zou zijn. In de C-klasse .zegevierde de jeugdige De Vries. Ook hier waren trouwens protesten Voor het overige verwijzen wij naar on derstaande uitslagen. 12 M. 2 kruiserklasse B: 1. Mieke II, st. H. J. Scholtz in 1 u. 56 min. 36 sec.; 2. Glazenmaker st. J. Broere in 1 u. 59 min. 32 sec.; 2. Esi-Tesi, st. W. A. Bos, in 1 ui 59 min. 43 sec.; 4. Kemphaantje, st. W. Pluygers, in 2 u. 1 min. 55 sec.; 5. Toy, st. I. G ten Sijthoff, In 2 u. 2 min. 29 sec Regenboogklasse C: 1. Bruintje Beer st. R van Drecht, in 1 u. 58 min. 52 sec.; 2. Meteor, st. H. Muller, in 2 u. 15 sec.; 3. Etta, st. H. A. H. Sijthoff, in 2 u. 54 sec. B. M.-klasse: 1. Wetterwille, st. H. van Eyck, in 2 u. 15 min.; 2. Margo-tje, st. J. Broeders, in 2 u. 15 min. 30 sec.; 3. Jutter, st. P. W. Bot, in 2 u. 15 min. 45 sec.; 4. Mop, st. H. Bollemeyer, in 2 u. 15 min. 51 sec. 12-voetsjollen klasse A voor dames: 1. Elf, st. mej. C. de Visser, in 1 u. 10 min 55 sec.; 2. Ideaal, st. mej, E. L. Karreman, in 1 u. 11 min. 5 sec 3. Schuif, st. mej. M. J. van de Stadt, in 1 u. 11 min. 40 sec. Idem klasse B; 1. Waterhoen, st. mej. A. de Vries, in 1 u. 2 min. 48 sec.; 2. Weetie- kep, st. mej. Q. van Dijk, in 1 u. 3 min. 22 sec. Sterklasse: 1. Perseus, st. G. J. E. Schee pens, in 1 u. 13 min. 25 sec.; 2. Sirius, st D. C v. d. Hèuvel, in 1 u. 15 min. 16 sec. 12 M. 2 kruiserklasse A: 1. Ahola, St. G. Nolles, in 1 u. 55 min. 23 sec.; 2. Duitsche Ribbe, st. Th. Leegstra, in 1 u. 55 min. 51 sec.; 3. Kamp, st. L. Franck, in 1 u. 56 min. 2 sec.; 4. Motketel, st. H. F. Baerselman, in 1 u. 56 min. 32 sec.; 5. Strikstrak, st. G. van Luijn, in 1 u. 58 min. 40 sec. Vrijbuiterklasse A: 1 .Thedo, st. A. Car- pentler, in 1 u. 45 min. 1 sec.; 2. Jan Brass, st. J. Dorsman, in 1 u. 46 min. 55 seconden. Handicap-klasse D: 1. Amcarthine, st. D. van Wijk, in 1 u. 48 min. 51 sec.; 2. Nar mada. st. H. H. Tieleman, in 1 u. 50 min. 3 sec. 12-voetsjollen, klasse A: 1. Bern, st. B. Maas, in 1 u. 10 min. 8 sec.; 2. Noname, st. J. H. v. d. Stadt, in 1 u. 12 min. 26 sec.; 3. De Glipper, st. D. Kagchelland, in 1 u. 13 min. 1 sec.; 4. Schuif, st. E. G. v. d. Stadt, in 1 u. 13 min. 7 sec.; 5. Meteor, st. J. Barzilay, in 1 u. 13 min. 13 sec. 12-voetsjollenklasse B: 1. Good Luck, st. J. L. van Wermeskerken, in 1 u. 14 min. 40 sec.; 2. Onrust m, st. L. van Essen, in 1 u. 14 min. 42 sec.: 3. Elf, st. mej. C. de Visser, in 1 u. 15 min. 26 sec.; 4. Dobbertje, st. mej. G. Oudshoom, in 1 u. 15 min. 40 sec.; 5. Semar, st. T. Bussemaker, in 1 u. 15 min. 41 sec. Regenboogklasse A: 1. Windekind, St. D. Oppenhuizen, in 1 u. 53 min. 46 sec.; 2. Holland II, st. F. P. Bos, in 1 u. 53 min. 57 sec.: 3. Waterrot, st. S. Kuipers, in 1 u. 54 min. 5 sec.: 4. Hennie, st. G. Hofstra, in 1 u. 55 min. 45 sec. Waterzonnetje van Zwart werd uitge sloten. Regenboogklasse B: 1. Saenden, st. L. de Wit, in 1 u. 55 min. 39 sec.; 2. Snip, st. H. J. Swart, in 1 u. 57 min. 31 sec.; 3. Woel water, st. H. Nauta, in 2 u. 1 min. 25 sec. 12-voetsjollen,klasse C: 1. Waterhoen, st. J. de Vries, in 1 u. 13 min. 56 sec.: 2. On deugd, st. mej. N. Swart, in 1 u. 14 min. 45 sec.; 3. Dim, st. K. Marlot, in 1 u. 35 min. 16 sec.; 4. Hans, st. A. H. v. Vliet, in 1 u. 35 min. 17 sec.; 5. Lucky Rascal, st. Leo van Eek in 1 u. 35 min. 20 sec. De hoofdprijzen. Zooals ook de vorige avonden gebruike lijk was, heeft na afloop der wedstrijden de voorzitter, de heer ir. J. C. van Hool- werff in de danstent de prijzen uitgereikt. Hij kon daarbij de volgende hoofd- en wisselprijzen overhandigen: Regenboogklasse A (hoofd-, tevens wis- selprijs): De Steur II (st. L. v. d. Steur), 70 pnt.; de Waterrot, van Kuipers, had 62, de Braassemermeer, van Heynen, 61 pnt. De heer v. d. Steur, die ook in 1932 won, kreeg den wisselbeker definitief in zijn bezit. 45 M. kwadraalkruiserklasse: 1. Benati II (B. Fenenga), 67 pnt.; 2. Föhn (P. Mole naar), 44 pnt.; 3. Boekanier (A. Warners), 40 pnt. Sharpiejollen A: 1. Duitsche Ribbe (Th. Leegstra), 102 pnt.; 2. Ahola (G. Nolles), 97 pnt.; 3. Aaij IC. Huisken), 94 pnt. Sharpiejollen B: 1. Glazenmaker (J. Broere), 105 pnt.; 2. Mieke II (J. H. Scholtz) 94 pnt.; 3. Esi Tesi (W .A. Bos), 93 pnt. 12-voetsjollenklasse A voor dames: 1. Schuif (mej. M. J. v. d. Stadt), 50 pnt.; 2. Elf (mej. C. de Visser), 38 pnt.; 3. Jolijt (mej. M. A. Broer), 33 pnt. B.M.-klasse. 1. Margo-tje (J Broeders), 83 pnt.; 2. Mop (H. Bollemeyer), 67 pnt.; 3. Wetterwille (H. van Eijck) 56 pnt. 12-voetsjollenklasse A: (hoofdprijs en wisselbeker): 1. Bern (Bob Maas), 109 pnt.; 2. Schuif (E. G. v. d. Stadt), 74 pnt.; 3. de Glipper (D. Kagchelland) 66 pnt. 12-voetsiollenklasse B: 1. Zomerweelde (J. H H. J. de Jong), 103 pnt.; 2. Elf (mej. C. de Visser). 89 pnt.; 3 en 4 Dobbertje (mej. G. Oudshoorn) en It Sweltsje (A. A. v. Tienhoven Jr.), 77 pnt. 12-voetsjollenklasse C: 1. Hans (A H. van Vliet). 118 pnt.: 2. Waterhoen (J. de Vries). 106 pnt.; 3. Mieke (C. Naudin ten Cate). 90 pnt. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass (J. Dors man), 62 pnt.; 2. Thedo (A. Carpentier); 3. Sam Cornelisse H (M .Monde), 41 pnt. laatste foto an krsteren beëindigd® Kaagweekde tigen^yen did*"# d® OP DEN EERSTEN DAG 2523 DEELNEMERS VERTROKKEN. De warmte eischt 39 uitvallers. (Van onzen bijzonderen medewerker). Nijmegen, 25 Juli Wij vermoeden, dat deze eerste dag de deelnemers aan den Vlerdaagsche nog lang heugen zal, de hitte, vooral op den middag, onderwierp de wandelaars aan een ware krachtproef. Velen zijn daartegen niet bestand geweest en zoo heeft de dag van heden 39 uitval lers geeischt, een schrikbarend hoog ge tal, wanneer men het vergelijkt met dat van het vorige jaar, toen er den eersten dag slechts 9 uitvallers waren. Wij zijn de laatste jaren aan een laag percentage uit vallers gewend geraakt en dat lage getal was verklaarbaar, omdat de deelnemers meest allen terdege getraind zijn en in puike conditie de marschen beginnen. De dag van heden heeft bewezen, dat deze Vierdaagsche ook den best getrainden en geharden looper. nog voor talrijke ver rassingen kan plaatsen. De hitte van den voortdurenden zonnebrand, gevoegd bij de vermoeienissen van den marsch, die zich daardoor nog te meer deden gelden, zijn menigen deelnemer te machtig geweest Eenige tientallen zijn er flauw gevallen en moesten door den geneeskundigen dienst behandeld worden; per ambulance-auto zijn de meesten van hen naar de kazerne vervoerd. Vroolijk en welgemoed zijn vanmorgen 2523 wandelaar de poort uitgetrokken; het eerst de 55 K.M. loopers, die al om 5 uur afmarcheerden, daarna respectievelijk met korte tusschenpoozen de 50, 40 en 30 K.M. loopers. Het was een heerlijk koele ochtend, met gedekte lucht, die het beste voor de komen de uren voorspelde en het marcheeren tot een genot maakte Toen wij dan ook van morgen den .zg. „Molenhoek" onder Mook, aan den Rijksweg NijmegenMaastricht, waar de verschillende routes elkaar kruisten, bereikten, zagen wij hier reeds verschillende korpsen en groepen voorbij trekken. Blijkbaar had men er een stevigen pas ingehouden, want zij die hier passeer den hadden er thans reeds,, een viertal uren na de afmarsch, een dikke 25 KM op zitten Groesbeek en Cuyk hadden zij al achter zich liggen, om nu op Overasselt aan te trekken Met het naderen van het middaguur echter begon het warmer en wanner te worden en velen van hen. die zich in de ochtenduren nog zoo frisch als een hoentje gevoelden, moesten nu ge ducht op de tanden bijten. Wij spraken later op den dag verschillende wandelaars, die nu al jaren met de Vierdaagsche mede- loopen, maar die toch aan het laatste deel van het traject van heden een zwaren dobber hadden Dat vooral de militairen. met hun zware bepakking, het kwaad te j verantwoorden hadden, laat zich be- grijpen. Belangstelling der Nijmeegsche burgerij. De belangstelling der Nijmeegsche bur- gerij was ook heden weer overweldigend. Reeds 's morgens vroeg waren er velen op uitgetrokken om de deelnemers op hun marsch langs het parcours gade te slaan. De belangstelling was echter wel 't grootst op het laatste gedeelte van het traject, toen de groote stroom van deelnemers be gon binnen te komen, dat was tusschen 3 en 5 uur. Op de trottoirs ter weerzijden van den weg stonden toen honderden dicht opeengepakt om de wandelaars langs zich te zien trekken. Drie Noren van deelneming uitgesloten. De leiding der marschen heeft zich ge dwongen gezien een drietal Noorsche bur gers, die aan de marschen deelnamen, van deelneming uit te sluiten Deze heeren namen n.l. een dergelijk snel tempo aan, dat soms bijna tot looppas overging, dat het leek of zij een wedstrijd organiseer de. Dit nu is tegen den grondregel der marschen en de drie Noren hadden dan ook een waarschuwing der controleurs in ontvangst te nemen. Niettemin gingen zij door met jachten. Toen ook nogmaals herhaalde waarschuwingen, waarbij met uitsluiting werd gedreigd, niet hielpen, heeft kapitein Breunese, de secretaris der marschen. de deelnemerskaarten van deze drie Noorsche burgers ingetrokken en hen van verdere deelneming buitengesloten. Naar uit verklaringen van de verzorg sters valt af te leiden, heeft het hier inder daad een wedstrijd gegoilden. Door een te Oslo verschijnend blad zou n.l. als prijs voor den eerstaankomenden Noor vrij reis- en verblijfkosten zijn uitgeloofd. De dames houden zich kranig. Als bijzonderheid willen wij er nog even op wijzen, dat er onder de 39 uitvallers van heden, geen enkele dame is. De reorganisatie van Maatschappelijk Hulpbetoon. Wethouder ROMIJN vervolgd: Nogmaals, spr. is Juist voor zoo snel mogelijke bespoediging. Man of vrouw als hoofd wil ook spr. ter zijde stellen voorloopig. De kwestie van éénmaal stempelen staat ter beschikking van de commissie, die dit nog eens nauwkeurig onder de oogen zal zien. Stempelen ooor vrouwen was volgens de commissie noodig geworden. In het belang van de betrokkenen bij M. H oordeelt spr het gewenscht, dat ook medische steun daaronder valt mits een terzake kundige daarover beslist Dit punt zal evenwel zorgvuldig worden bekeken, bij de reorganisatie Tenslotte nog iets over het optreden van mevr Braggaar. Spr. oordeelt nog steeds haar houding van destijds verkeerd en hij ziet geen reden voor de S.D.A P zich thans op de borst te slaan over verkregen succes. Hoe onaangenaam de geschiedenis was, toch heeft dit incident bij hem bevorderd het gevoel voor de wenschelijkheid van reorganisatie, dat wil hij erkennen. Spr. hoopt echter, dat het verleden bij de reorganisatie zal zijn vergeten, opdat met hernieuwd vertrouwen het belang dPr betrokkenen voortaan zal kunnen worden gediend, gezamenlijk en zonder wrijving. Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplaag REPLIEKEN. Mevr. BRAGGAAR kan het niet anders zien, dan dat het optreden van haar en haar fractie deze reorganisatie heeft te weeggebracht. Nog eens zet zij dit nader uiteen, al is de reorganisatie zelve hoofd zaak. Vervolgens richt zij zich tegen ver schillende sprekers, voornamelijk tegen den heer Bosman, die deze kwestie „poli tiek geworden" noemde, om tenslotte nog eens haar standpunt te verdedigen even als de idee v. Eek, waarvan zij betere be handeling verwacht en te eindigen met ook harerzijds den wensch uit te spreken, dat na de reorganisatie deze dienst naar behooren zal werken De heer WILBRINK keert zich tegen den heer v. Eek om vervolgens zijn voorstel len volledig te handhaven. Een directe benoeming van een directeur is al ge wenscht met het oog op de administra tieve kwestie, waarmede de wethouder zich niet bemoeit, erkent deze zelf. Het is niet goed eerst te reorganlseeren en dan een hoofd van dienst aan te stellen, dat ge beurt ook nergens. Voorts repliceeren de heeren VALLENT- GOED. COSTER. ELKERBOUT en VAN STRALEN die weinig vertrouwen heeft, gehoord de wethouder, dat M H. nu uit den raad zal blijven, al wil hij de practijk gaarne eerst afwachten en nog eens een combinatie met de Sted. Werkinrichting bepleit. Hij dient een motie in, waarin wordt gevraagd aanmelding van een ult- keering aan georganiseerde werkloozen bij M. H. via hun organisaties Dan volgt de heer v. WELZEN die een motie indient dat voortaan nog slechts éénmaal zal behoeven te worden gestem peld. Tenslotte spreken nog de heeren KOOLE en v ECK, welke laatste nog eens breed voerig zijn ingenomen standpunt uiteen zet. Zijn voorstel is slechts een aanvulling ter verbetering der techniek der reorgani satie, anders niet. Wanneer spr. zich keert tegen den heer Wilbrink, komt men een oogenbllk terecht in de bekende politieke sfeer: de heer v. Eek zegt, er is wel geld genoeg voor behoorlijken steun, hetgeen wethouder Goslinga ontkent; er ontstaat een vrij heftig moment. De heer WILMER betreurt, dat nu deze mooie zaak weer bedorven dreigt te wor den door de houding der SD-A.P., terwijl in de commissie eenstemmigheid heerscht, waarin de S.DA.P. toch ook zitting had. De heer GROENEVELD komt op tegen de uitlating van den wethouder Inzake absenteisme van raadsleden in de commls- j sie Uit ervaring weet hij het tegenover gestelde. STEMMINGEN. De motie v. Eek (de commissie wordt benoemd uit den Raad) wordt verworpen met 1912 stemmen. Vóór de S.D AP. en de heer v. Weizen Het amendement-Wilbrink (hoogstens 3 raadsleden) wordt aangenomen met 265 stemmen. Tegen de heeren Bosman v. Weizen, Goslinga. Romijn en Splinter. Het amendement-Wilbrink sub a (grati ficatie gedurende 2 kwartalen ad f, 125) wordt aangenomen met 265 stemmen. Tegen de heeren Bosman Tepe, Gos linga Romijn en Splinter. Het amendement-Wilbrink sub b (benoe ming directeur binnen 6 maanden) wordt aangenomen met 265 stemmen. Tegen de heeren Bosman, Tepe. Goslinga Romijn en Splinter. De motie-Braggaar (onderzoek hoeveel ondersteunden van M. H ook kerkelijk worden gesteund), wordt verworpen met 1813 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren v Wei zen en Vos. De motie-v. Eek (leidraad vast te stellen door den raad) wordt verworpen met de zelfde stemmenverhouding. Dan komt de motie-v. Stralen (inzake georganiseerde werkloozen) De heeren v. Tol en Eikerbout verklaren zich voor. Het debat wordt dan heropend, waarna dit voorstel voor praeadvies gaat naar B en W De motie-v. Welzen (één-maal stempe len) wordt verworpen met 16—15 stem men. Voor de SDA P en de heeren v. Welzen, v. Tol, Vos en Eikerbout. De VOORZITTER brengt dank aan wet houder Romijn voor het vele werk. aan deze materie verricht 25o Bespreking van de reorganisatie van den bestratlngsdlenst (voorstel van den heer J. H. Schüller.) Aangehouden tot een volgende zitting. Voorstel tot overplaatsing van een vijf tal onderwijzer (s) essen. (153) De heer KOOLE vraagt nadere toelich ting evenals de heer Vos. daar er geen advies van eteekenls is. De heer VERWEY vraagt een zitting met gesloten deuren, Alzoo geschiedt. Wanneer de deuren na ruim een 'ft uur weer worden geopend, wordt conform besloten. Hierna ruim zes uur sluiting. DE ZIJL UI—R. P. C. II 4—1. Gisteravond speelden bovengenoemde zeventallen in de zweminrichting de Zijl. In een gemakkelijken wedstrijd heeft de Zijl gewonnen en daarmede het kam pioenschap van haar afdeellng behaald Reeds spoedig na het begin maakte de Zijl 10 door J. v. d. Mark. Even later zwemt Key keurig op en is de stand 2—0. R. P. C. komt iets meer In den aanval, maar kan geen doelpunten maken. Na rust weet Kev bij een corner 3 -0 te sco ren De Leldsche keeper stopt dan enkele schoten, waarna de rechtsbuiten van R P.C. den achterstand verkleint (3—1). Tegen het einde weet Key nogmaals na goed opzwemmen 41 te maken. DE L.A.K. Morgenavond om halfnegen wordt er in café „Royal" aan de Doezastraat een algemeene ledenvergadering van den Leid- sciie- Athletlekkring gehouden. re::1 a me. Krachtvoedscl bij lusteloos* beid en vermoeidheid Vraegt Uw apotheker of drogist Motrtcla Zoet erm eer 992 Baadt en zwemt naar hartelust! Doch houdt U aan de voorschriften! VOETBAL. OM DEN B.N.L.-BEKER. De gisteravond gespeelde wedstrijd B.N.L. tegen A T O. voor de eerste ronde van de B.NL.-bekerwedstrijden is gewon nen door B.NL. met 50, zoodat B.N.L. zich in de winnaarsronde plaatst. Scheids rechter W. v .d. Klugt leidde correct. ADMIRA WINT TE DEN HAAG. Op het V.U.C.-terrein speelde gisteren een V.U C.-DH.C -combinatie tegen de Oostenrijksche profclub Admira De rust kwam met 11, terwijl de Oostenrijkers daarna nog 5 maal wisten te scoren. De eindstand luidde derhalve 6—1. SPORTNIEUWS KOUDEKERK. De uitslagen der gehouden nederlaag wedstrijden luiden als volgt: Koudekerk I—Woubrugge 1 25. Koudekerk IGem. Alphen I 55. Morgenavond 7 uur speelt Koudekerk I —Vlos I van Kazerswoude. HOOGER BEROEP. Naar wij vernemen heeft P. C. L alhier, die door de Haagsche Rechtbank is ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf we gens brandstichting in een perceel aan de Heerengracht, hooger beroep tegen dit vonnis aangeteekend DE ROOFOVERVAL TE MIJDRECHT. De 23-jarige schipper J. B„ uit Amster dam en de 22-jarige varensgezel uit Zaan dam. zijn door de Utrechtsche rechtbank wegens berooving van een caféhoudster te Mijdrecht, overeenkomstig den eisch tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van preventieve hechtenis. ENGELSCHE AARDAPPELKWEEKERS IN NOOD. Hooge invoerrechten geëischt. De Daily Express bevat een uitvoerig artikel over den noodtoestand der Engel sche aardappelkweekers, waarin o.a. de beschuldiging wordt geuit, dat door mid del van dumping de Nederlandsche aard- apPe'en de gevaarlijke concurrenten voor het Engelsche product zouden zijn gewor den. De bestaande Engelsche tarieven zouden te gunstig zijn en in het artikel worden hooge invoerrechten geëischt om de Engelsche aardappelenkweekers tegen de buitenlandsche concurrentie te be schermen. Het verlies, dat de Engelsche aardappel industrie heeft geleden wordt op niet min der dan twaalf mlllloen pond sterling ge schat. Opgeheven wegens gebrek aan actief: P. C. Bik, handelende onder den naam Maison ReisevoortBik Leiden. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij ie werkloosheid.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9