LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 26 Juli Ij UIT DE OMSTREKEN. Transpireerende Voeten, VER KEÊRS OPSTOPPINGEN TE LEIDSCllENDAM. De Koninklijke Nederlandschc Automo biel Club schrijft ons: Het snelverkeer, dat uit de richting Voorburg (Z.-H.) komende den Vlletweg volgt in de richting Lelden, maakt in Leldschendam gekomen, doorgaans gebruik van de Noordelijke (2e) sluisbrug, gelegen recht tegenover de Veenestraat. Dit kan. :>1J openstaan van deze slulsbzrug een ver keersopstopping op het Slulspleln te Leld schendam ten gevolge hebben. Het kan daarom wenschelijk zijn. om in Leldschendam gekomen, reeds dadelijk ge bruik te maken van de Zuidelijke sluis brug, als men ziet. dat de op eenlgen af stand verder gelegen Noordelijke (2e) sluisbrug openstaat. Men slaat dan over de brug gekomen dadelijk rechtsaf en weer links de Damstraat in. Een verkeersop stopping en een langdurig oponthoud ais gevolg hiervan, kan aldus voorkomen Worden. AALSMEER. De werkloosheid. Volgens opgave van de Arbeidsbemidde ling alhier bedraagt het aantal werkloozen, dat thans bij dezen dienst staat inge schreven 170, waarvan 107 landarbeiders en bloemisten. Geconstateerd kan hierbij worden, dat hoewel zeer langzaam do stand der werkloosheid zich den Iaat- Sten tijd in dalende lijn beweegt. De bloemenhandel. Met den handel in snijbloemen aan de veilingen in deze gemeente is liet de laatste dagen vrijwel geheel misgeloonen. Tengevolge van de warmte is bet aanbod zeer groot en overtreft deze verre de vraag, welke thans uiterst klein is. Veel bloemen passeeren dagelijks de veilingen, welke niets opbrengen en dus als waarde loos weggeworpen moeten worden. Door de warmte heeft ook de kwaliteit der kasbloemen zeer te lijden, wat oorzaak is, dat slechts weinig producten boven mini male prijzen verkocht kunnen worden. Ook potplanten en -bloemen, waarvan nog een belangrijk aanbod is, brengen over het algemeen slechts lage prijzen op. De leerling van de openbare U.L.O.- school alhier, Jan Zuijderhout, is geslaagd voor de 3do klasse Rijks Hoogere Burger school te Velsen. HAARLEMMERMEER. Do heer P. J. van Iperen is geslaagd voor het examen ter verkrijging van de hoofdacte. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Geen Kwakel. - De ambtenaren Burgerlijke Stand. De raad dezer gemeente kwam gister avond ln openbare vergadering bijeen onder leiding van burgemeester Woldrlngh v. d. Hoop. Punt 1 ls vaststelling van de notulen van 10 Mei en 29 Juni 1.1. Vervolgens ls aan de orde mededeellng vanjngekomen stukken, waaronder eenige missiven van Ged. Staten meldend goed keuring van genomen raadsbesluiten. Mede dat aan den Burgemeester verlof is ver leend om van 418 Aug. bulten de ge meente te vertoeven. Dan zegt de voor zitter het feit te willen memoreeren dat twee belangrijke dingen zijn tot stand ge komen, nl.. de betere verbinding van Kat wijk aan Zee met Katwijk a. d. Rijn en Valkenburg. Spr. zegt te hopen dat dit moge bijdragen tot groei en bloei van de belde Katwijken en dat de snellere ver binding moge lelden tot eendracht van de belde dorpsdeelen met gevolg voorspoed. Applaus. Dan volgt het punt, herstemming over het voorstel v. Tongeren-Elkelenboom be treffende het plaatsen van een water kraan aan de Noord, ln de nabijheid der Sluisbrug. In de vorige vergadering staak ten de stemmen. De uitslag der herstem ming was nu dat 10 leden voorstemden en 4 tegen. Vóór de heeren Dr. Lodder, C. van Tongeren, flr. Eikelenboom, dr. Huetlng, B. v. d. Bent, D. v. Riessen, H. Parlevllet, P. Guyt, D. Meerburg, A. van Rijn, A. de Jong, wonende Langebrug te Leiden, verzoekt in. koop te mogen hebben een perceel grond, gelegen aan de Tarbot straat, Oostzijde, ter grootte van 368 M2. B en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. De koopprijs zal dan zijn f.5 p. M2. Aangenomen, nadat de heer Guyt er zijn misnoegen over had uitgesproken dat men slechts zou kunnen koopen grond voor een blok van 4 woningen, waardoor de minder gesitueerden niet kunnen koo pen. Spr. komt hierop terug. Voorstel tot verhuring van land. Eenige huurders van gronden ln het duin. voorheen eigendom der Domeinen, willen do huur, nu het ge meente-eigendom ls geworden, verlengd zien, de heer Boonekamp echter niet. B. en W. stellen voor deze grond niet meer te verhuren. De huurprijs voor de andere blijft hetzelfde. Aldus aangenomen. Punt 6 is voorstel tot aankoop van grond ten behoeve van de verbreeding der Nieuwsteeg te Katwijk a .d. Rijn. Dit be treft de grond, bestemd voor trottoir voor drie pas gebouwde woningen door de hee ren Remmerswaal en J. P. Bekker. B. en W. stellen voor deze grond van genoemde heeren te koopen tegen f. 1.50 per M2. en ze dan voor trottoiraanleg te bestemmen. Zonder discussie wordt hiertoe besloten. Punt 7 ls het voorstel om een bijdrage toe te kennen aan het Plaatselijk Crisis comité. Volgens een bepaalde berekening wordt van het Nationaal Crisiscomité een zeker bedrag ontvangen onder voorwaarde dat ook de gemeente een dergelijke som bijdraagt. Volgens bedoelde berekening komt voor het tweede halfjaar 1933 een bedrag van f.655 ten laste der gemeente. Waar na goedkeuring van het voorstel het Nationaal Crisiscomité hetzelfde be drag bijdraagt, stellen B en W. voor uit de gemeentekas f. 655 toe te staan. Goed gekeurd. De heeren v. d- Zwan en M. v. d. Bent zijn intusschen ter vergadering gekomen. Punt 8. Voorstel tot Intrekking van de raadsbesluiten van 6 April en 10 Mei 1.1. waarbij besloten werd tot den bouw van een Kwakelbrug, Ged. Staten zijn van meening dat beperking der gemeentelijke uitgaven In verband met de tijdsomstan digheden geboden is. Waar deze uitgaaf post niet onvermijdelijk is. welke meening ook B. en W. zijn toegedaan, wordt de raad ln overweging gegeven genoemde be sluiten in te trekken. De voorzitter zegt, dat dit voorstel ls ingediend op ingeving van Ged. Staten. 8pr. vraagt of de raad de genomen be sluiten wil handhaven met kans dat Ged. Staten de besluiten niet goedkeuren of zelf de voorstellen wil intrekken. De heer J. v. d. Perk zegt dat als met alle raadsbe sluiten zoo gesold werd als met flit wat betreft het besluit om een kwakel te bou wen, het er treurig zou voorstaan. Het ls spr. onbegrijpelijk hoe van Ged. Staten zoo Iets kan komen. Toen eenlgen tijd ge leden de Commissaris der Koningin ln Katwijk zitting hield en men Z.Exc. deze aangelegenheid meedeelde en medewer king tot behoud verzocht, was het ant woord dat het huishoudelijke zaken der gemeente betrof en dat men zich hier voor tot den raad moest wenden. De raad nam het besluit tot den bouw en nu ko men Ged. Staten met deze mededeellng. Spr. zou haast vragen of er niet gewerkt ls om dit raadsbesluit ongedaan te ma ken. Tegen dergelijke handelwijze moet spr. protesteeren. Heeft Katwijk dan zoo veel bruggen? De gemeenteraad wordt op dergelijke manier een bespotting. Aan spr. is al eens gevraagd of het hier een kna- penvereeniging is. Spr. wist niet wat hieroo te antwoorden. Zeker, het is een moeilijke tijd, doch dat is het niet gewor den sinds deze zaak hangende ls. De raad zal de consequenties hebben te aanvaar den en alle voorstellen ln hetzelfde licht hebben te bezien. De heer Grimbergen zegt dat als het de bedoeling ls geweest om dit dorpsdeel te verbitteren, men hierin dan volkomen is geslaagd. Nog kort geleden werd een be sluit genomen om een afrit te maken naar het strand dat bijna f. 2000 kost. Was dit dan zoo onvermijdelijk? Ged. Staten hebben geen hoogen dunk van den raad als men de raad voor een dergelijk besluit niet bekwaam acht. De heer v. d. Zwan wijst er op dat het voor het eerst is dat Ged. Staten met zoo- Iets komen. Doch wel dwong datzelfde college den raad tot een uitgave van f.2000 bij de onlangs gesloten leening. Spr. wil er tevens op wijzen dat B. en W. niet van de gedachte moeten uitgaan van „dat willen wij of dat willen wij niet." De heer v. Tongeren vraagt of Ged. Sta ten nog meer inlichtingen hebben ge vraagd waarop de voorzitter antwoordt dat een ambtenaar hiervoor naar Katwijk is gekomen. De heer v. Tongeren zegt dat wel waar ls dat wat men heeft ontnomen men ook dient terug te geven, doch nu Ged. Staten met deze mededeellng komen, zal spr. voor het voorstel van B. en W. stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met 97 st. Voor stemden dr. Lodder, C. v. Tongeren. J. Dubbeldam, M. v. d. Bent, J. Kulk, dr. Eikelenboom, B. v. d. Bent, H. Parlevllet en D. Meerburg. Dus geen kwakel. Voorstel tot intrekking van de raadsbe sluiten 19 Sep. 1932 en tot wijziging der gemeentebegrootingen 1931 en 1932, ver band houdende met de toekenning van subsidie aan de Diaconie der Ned.-Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee. Namens den Minister van Binnenl. Za ken ls bericht dat Z. Ex. geen termen aan wezig acht om het besluit van Ged. Staten strekkende tot niet goedkeuring van de besluiten van den raad tot het geven van een subsidie aan de Diaconie te vernieti gen. Naar aanleiding van deze beslissing verzoeken Ged, Staten ons thans te be vorderen dat bedoelde besluiten waarbij de subsidies op de begrooting zijn gebracht in te trekken. B. en W, merken hierbij op dat de Diaconie zich bereid heeft ver klaard de verleende subsidies tot een to taal van f. 1000 in de gemeentekas terug te storten. Echter is dit college, zonder de hulp van de gemeente thans hiertoe niet ln staat. B. en W. zullen hieromtrent zoo spoedig mogelijk voorstellen doen. De heer D, Meerburg vraagt wat de Diaconie, als ze toch niet betalen kunnen, zal moeten doen. De voorzitter zegt dat een modus vivendl zal moeten worden ge troffen. Aangenomen. Punt 10, is het voorstel tot vaststelling van de rekening van den Schoolartsen- dienst over 1932. De commissie stelt voor tot voorlooplge vaststelling van genoemde rekening te besluiten in ontvangst en uit gaaf op f. 9574.71 en onder dankzegging aan B, en W. voor het gehouden beheer. Aldus besloten. Praeadvies op een ontwerp-besluit van Ged. Staten betreffende de bezoldiging van de ambtenaren van den burgerlijken stand. Ged. Staten hebben een nieuwe regeling waardoor bezuiniging op deze post plaats heeft doch hoewel deze regeling alleen van kracht zal zijn voor nieuw te benoe men ambtenaren meenen B. en W. dat het standpunt van Ged. Staten niet juist ls. De Ambtenaar van den B, Stand is persoonlijk aansprakelijk voor vergissin gen. In deze gemeente is zulks nog wel niet voorgekomen doch dat neemt niet weg dat de mogelijkheid voor het maken eener vergissing bestaat en dan zal een ambtenaar niet voor benoeming tot amb tenaar van den B. Stand in aanmerking willen komen. Een verplichting tot aanne ming van deze benoeming bestaat niet. Het gevolg zou kunnen zijn dat aanstel ling van een specialen ambtenaar moet plaats hebben met een hoogere bezoldi ging dan thans wordt uitgekeerd, te we ten f255 en f60 waarop heden 5Vo kor ting. Een onbillelijkheid is het volgens B. en W. dat het personeel ten kantore van den gemeente-ontvanger niet onder de regeling valt. Öp grond van een en ander adviseeren B. en W. te besluiten om aan Ged. Sta ten te berichten dat tegen de nieuwe re geling overwegende bezwaren bestaan en een daadwerkelijke bezuiniging nu of ln de naast toekomst hierdoor niet wordt ver kregen. De heer Guyt zegt dat de raad zoo ge woon is het hoofd neer te leggen bij wat Ged St. willen dat men het nu ook maar moet doen De voorzitter zeet dat het het beste middel ls om de B Stand om zeer te helpen De heer v. -d. Zwan meenl dat het goed ls dat men beboet wordt, als men niet goed werkt. Spr. kent een geval dat Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. 4561 later bleek dat iemand met zijn schoon ouders getrouwd was. (Hilariteit). Dr. Eikelenboom wijst er op dat de ambtena ren het ln vollen dienst der gemeente doen. dan moet er niet voor beloond wor den. De verdediging vindt spr. zeer zwak. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met alleen weth. Dubbeldam voor. Punt 13, het geven van namen aan eenige straten. B en W. stellen voor de hierna genoemde straten de daarachter vermelde namen te verleenen: verbinding Boulevard-Sluisweg. Koningin Wilhelmi- nastraat, de verbinding van deze straat met Waalgat Koningin Emmastr.. het Pleintje op Badhotelterrein Koningin Em- maplein. de straat ten Westen van het Raadhuis Willem de Zwijgerlaan. Volgt punt 14. het voorstel tot wijziging van de verordening houdende algemeene bepalingen voor het in bouwexploitatie brengen van gronden door particulieren daar zulks thans, naar B. en W. is geble ken, niet geheel in overeenstemming ls met de considerans. Ten einde echter dui delijker tot uitdrukking te doen komen, dat het in het leven roepen van de des betreffende regeling uitsluitend betrekking heeft op 't door particulieren in bouwex ploitatie brengen slechts van die gronden welke begrepen zijn in een overeenkom stig de artikelen 36 en 44 der woningwet goedgekeurd plan van uitbreiding, stellen B. en W. den raad voor, onder aanbieding van een desbetreffend ontwerp, de veror dening dienovereenkomstig te wijzigen, waartoe met alg. st. wordt besloten. Aan de agenda is nog toegevoegd een punt 15, voorstel tot het nemen van een besluit krachtens art. 36, 4de lid der wo ningwet, t.a.v, diverse gronden. In aansluiting aan het ontwerp betref fende de herziening van het bestaande uitbreidingsplan voor deze gemeente, komt het B. en W. gewenscht voor dat maatre gelen worden getroffen tegen eventueele bebouwing van de gronden welke begrensd worden door de Mierenweide, v. d. Vegt- straat, Zanderijvaart. P. H. Kanaal Kat- wijksche kanaal de Oostzijde van de ont worpen provinciale verkeersweg, den Zee weg en Duinoordstraat. Molentulnweg. Mo leneind en Wassenaarsche weg. Bij aan neming van dit voorstel wordt de moge lijkheid geschapen om eventueele aanvra ge om vergunning voor de stichting van gebouwen op bovenaangeduide gronden, op te houden. Hierdoor hebben B. en W. de bevoegdheid dus om de beslissing aan te houden tot de beslissing over het uitbrei dingsplan onherroepelijk is geworden. Met toestemming van Ged. Staten kunnen B. en W. echter ook de dan gevraagde bouw vergunning verleenen indien het bouwplan niet strijdt met het ontwerp van uitbrei ding. Wethouder Veltkamp is Intusschen ter vergadering gekomen. Rondvraag. In antwoord op in vorige vergadering gestelde vragen antwoordt de voorzitter dat het parkeeren bij hoeken van straten, dus ook bij v. Egmondstraat, verboden is. De politie zal nauwlettend toezien. Tenten op het strand waarin eet waren voor dadelijk gebruik verkocht wor den, mogen open zijn op Zondag. De heer Grimbergen acht de afsluiting der brug ais die geopend ls. door een ket ting en een vlaggetje onvoldoende. Dr. Eikelenboom vraagt eerdere uitreiking van belastingbiljetten. Op deze vragen volgt antwoord in volgende vergadering Hierna geheime zitting. Na opening komt een voorstel ter tafel van den heer v. Tonge ren om gelegenheid te scheppen dat op een terrein van b.v. 150 M. breedte, ten Zuiden der uitwatering tenten mogen ge plaatst worden van waar uit ook gebaad mag worden. De heer v. Tongeren licht dit voorstel nog toe waaruit blijkt, dat een verzoek bij B. en W. is ingekomen van een 100-tal badgasten die zulks vragen. Spr. wijst er op dat het soms zeer vol staat aan het strand met. tenten. Op het stille strand is het soms overbevolkt, er is geen plaats om te loopen. De voorzitter zegt dat B. en W. geen gelegenheid hebben gehad deze zaak te bezien. Het verzoek is dezen mid dag pas ingekomen. Spr. vreest dat ande ren hierdoor schade zullen lilden en wil de zaak eerst eens bezien. Ook uit den raad komen stemmen die tegen dit voor stel zijn, mede uit een oogpunt van vei ligheid. Het is daar gevaarlijk om te zwemmen. De heer v. Tongeren neemt ten slotte het voorstel terug. Hierna sluiting der vergadering met gebed. In gebruikneming van den nieuwen weg en instelling van de nieuwe verlichting. Na de raadszitting van gisteravond werd de raad door den voorzitter ultgenoodigd met gereed staande touringcars een toertje te maken langs den nieuwen ver keersweg van het gemeentehuis over Kat wijk a. d. Rijn naar de grens der gemeen ten Katwijk—Valkenburg. Een groot ge zelschap wachtte reeds beneden in het gemeentehuis. We zagen dr. Schokking, oud-burgemeester van Katwijk, den heer v. Daalen. directeur der gasfabriek, ir. de Bruyn, directeur van openbare werken, ir. G. B. v. d. Werfhorst, leider van het lichtadviesbureau bij de Philipsfabrieken, ir F. v. Vlokhoven van dezelfde instelling, den heer Collette, hoofdcommies ter secretarie, en den heer Boot, chef bij de lichtfabrieken. Na dit toertje werd weer plaats geno men in de raadszaal en nadat de thee was gebruikt nam burgemeester Woldrlngh v. d. Hoop het woord en heette allereerst alle aanwezigen van harte welkom om daarna te wijzen op het gedenkwaardige feit dat een groote zaak is tot stand gekomen, iets waarop men trotsch kan zijn. Spr. sprak hierbij den wensch uit dat ook Valkenburg eens met een beteren weg zal kunnen aan sluiten waarvan een goed gebruik zal kunnen worden gemaakt, dat de tol zal verdwijnen en de geheele weg dan aan de bestemming zal voldoen Het werk heeft een vlot verloop gehad. Er is soms met angstige blikken naar gezien of het werk op tijd zou klaar komen, doch het is de firma v. d. Geer en Stuifzand gelukt het werk tijdig op te leveren. Iets wat nieuw was, is ook dat het werk ln werk verschaffing is uitgevoerd. Ook dit ls een belangrijk feit. Een ander feit is de ver lichting die een sieraad voor de plaats genoemd zal kunnen worden en ln over eenstemming is met den tijd en met het verkeer. Spr. zegt, er niet aan te twijfelen of de „Philora-verlichling" zal in alle op zichten aan de eischen voldoen. De heer v. d. Werfhorst zeide het een voorrecht te vinden op dezen avond een inleidend woord te mogen spreken nu deze verlichting in bedrijf zal worden gesteld. Spr. wijst er op dat men met de straat verlichting ls achtergebleven vooral nu men ln de avonduren zoo veelelschend is. Men wenscht b.v. van een nachtploeg de zelfde prestatie als van de dagploeg. En ziet naar bioscoop, concertzaal, ook wel in de kerken, welke eischen aan de verlich ting gesteld worden. Doch ten opzichte van de straatverlichting leven we nog op een ouderwetsch niveau. Een 3de van het aantal gebruiksuren ligt de weg in het duister. Wel is er de laatste jaren meer aandacht aan besteed. Spr. vindt het prachtig dat ook Katwijk een begin gaat maken Bij een goede weg hoort een goede verlichting. Een automobilist b.v. moet 400 M. ver kunnen zien. En onze oogen moe ten we instellen op het wegdek. Verder be cijfert spr. het voordeel van deze ver lichting met Natriumlampen en geeft uit leg van deze lamp. De burgemeester dankt spr. voor zijn mooie uiteenzetting en verzoekt dan alle aanwezigen- om de verlichting die intus schen is ontstoken, in oogenschouw te gaan nemen. KATWIJK AAN ZEE. Op het politiebureau is verbonden de 13-jarige P. v. Hwonende Transvaalhol te Leiden, die in do Tramstraat door de tram gegrepen en dientengevolge gewond was. Door een auto van Van Gend en Loos is een dakgoot beschadigd bij J. in de Louwestraat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Auto contra tram. Een vrachtauto van de firma v. D. te Wassenaar kwam bij den overweg Valken- burgscheweg—Molentuinweg een ande e vrachtwagen tegen. Mogelijk werd te ve.l aandacht gescnonken aan de naderende vrachtauto en niet aan de tram, die van Rijnsbuig juist de trambrug was gepas seerd. Op den overweg pakte de tram de auto van v. D. en door de hevige botsing werd de cabine met twee personen van het chassis geworpen. De twee inzittenden hadden zich weinig bezeerd. Het geval gaf eenige stagnatie in den dienst der tram en in het verkeer. LEIDSCHENDAM. Ten overstaan van notaris W. A. Caron te Voorschoten had in hotel „De Zwaan" de openbare verkooping plaats van de bouwmanswoning met schuren, erf en grond aan den Achterweg 43 alhier, groot 714 M2. en een perceel open grond aan den Achterweg groot 63 M2. De perceelen werden gecombineerd ge mijnd op f.10. Koopsom f.3470, door den heer P. J. M. Langeveld te Loosduinen. LISSE. Publieke verkooping. Ten overstaan van notaris A. v. Pelt had alhier de afslag plaats van twee perceelen. Het woon- en winkelhuis van den heer A. G. Schalk in bod gezet op f.4150 (met uitweg) werd afgemijnd door den heer H. Baartman voor den som van f.4650. De bloembollenschuur met loods en erf aan den Grachtweg van de fa. H. en Th. Salman, in bod gezet op f. 2100, werd af gemijnd door den heer B. de Wreede op f. 2300. Er was weinig belangstelling. De werkloosheid. Het werkloozenaantal is deze week weer gestegen tot 141. In dezelfde week van het vorig jaar bedroeg dit 112. Het aantal landarbeiders bedroeg 37 meer dan in de zelfde week van het vorig jaar. Bouw nieuwe Geref. Kerk. Thans is definitief besloten over te gaan tot den bouw van een nieuwe Geref. Kerk. Het nieuwe gebouw zal verrijzen op de plaats van het oude. In den tijd van af braak en nieuwbouw worden de gods dienstoefeningen gehouden in de veiling zaal van „De Hobaho", daartoe belange loos afgestaan door de directie van Hol land's Bloembollenhuls.. Zondag a.s. zal de laatste dienst in het oude gebouw worden gehouden. NOORDWIJK. Zuid-Holl. Bond van Kleinkweekers. Gisteravond vergaderde de afd. Noord- wijk van genoemden Bond in Café „De Zwaan." De voorzitter, de heer L. A Vink besprak in zijn openingswoord het doel dezer vergadering, waarvan éen der voor naamste punten was een bespreking over waterschade bij de kweekers in verband met de inleveringsvoorschriften van de saneering. Was men aanvankelijk van ge dachte dat waterschade in Noordwijk een unicum was, men had bij nader onder zoek den indruk gekregen, dat bij meer dere kweekers te Noordwijkerhout de wa terschade toch wel belangrijk was. Voor eventueele vaststelling der waterschade waren op de vergadering iormulieren aanwezig, de voorzitter raadde allen aan. die werkelijk waterschade hebben dit nauwkeurig op te geven, eveneens waren er nog formulieren aanwezig voor hen die zich nog niet opgegeven hebben voor de Kweekers-centrale. Hierna werden no tulen gelezen en goedgekeurd. Naar aan leiding dezer notulen werd nog een heele discussie gevoerd over het feit dat nog steeds niet in de saneering is vastgelegd een verbod van import van Narcissen, men vond het wenschelijk. dat een algeheel verbod werd opgelegd, hiertegenover HEDEN: Jeruei, Groenesteeg: Samenkomst liei 8 uur nam. Vrijdag. JÏÏ Pieterskerk. Kerkconcert 8.15 uut J In den Vergulden Turk: Alg. verga van aandeelhouders N.V. Fabriek v.(L duurz. Levensmiddelen v.h. L. E. Ni huizen, 2Vs uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. „Menschen". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en ij Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur j „Rauschglft." Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 m Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. t „Bedtlme-story". Woensdag en Zaterdag nam 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ui DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gei* kunde: Consultatiebureau voor moet, kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Tm met 16 Augustus gesloten. Inenting tij diphterle 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve i neeskunde: Consultatiebureau voort holisten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwu ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 matinee. De avond-, nacht en Zondagsdl: der apotheken wordt van Maandag 21 en met Zondag 30 Juli a.s. waargeno: door de apotheken: G. F. Reyst, Stto straat 35, telef. 136 en A. J. Donk, D« straat 31, telef. 1313. staat echter, dat afgezien van het feit men Importeert of niet, men toch den is aan het aantal R.R., waarvoor een teeltbewijs krijgt. Bij de besprei van de waterschade bleek, dat deze Noordwijk toch nog al belangrijk ls velen deden staande de vergadering gaven. Kweekers die hun formulieren niet ingevuld hebben, kunnen dit als doen en deze tot en met hedenavond leveren bij den heer B. Braun. In verband met het Saneeringsplan h de voorzitter mededeelen, dat het K vaststaat dat voor de ln te leveren cissen 5 cent per K G. zal worden te goed, getracht wordt het in te Ie?:1! percentage van 16 K.G. en de reserved van 4 K.G. te brengen op 12 K.G. 1a veren en 8 K.G. reserveering. Met klem wees de voorzitter er no;: dat geen enkele kweeker mag verkor- onder de vastgestelde minimumprijzen 3 in hun eigen belang. Was er in de richtingsvergadering besloten de co© butie vast te stellen op f. 1.per lid, een voorloopige afdracht ad f 0.50, li» deelde de voorzitter mede dat het no:-! was, ook de tweede afdracht te uk3 waaraan staande de vergadering bijna allen werd voldaan; vertrouwd l dat ook de anderen dit één dezer dip! bij het bestuur zullen afdragen. Na de gebruikelijke rondvraag, we»8 voorzitter er nog op dat als men wen:-3 of grieven heeft, men dit het bestuur L baar moet maken, opdat zoo mogelijk3 het gewenschte resultaat door het bsW kan worden bewerkstelligd. De heer V. alhier, deed bij de I aangifte van diefstal van twee vhdnu-1 uit het vischwater in den Zwetter-pw*" De lieer Ktijdelijk alhier, d<^ bij de politie aangifte van diefsu. i;; zijn portefeuille inhoudende een bej'f? van f. 30 en een post-cheque van I-1 Een onderzoek wordt ingesteld. Gevonden voorwerpen. Een hondje, alpinemuts, fotostatief, l bruin hondje, alpineinuts, doosje flo"? patronen 9 m.m,, jongensjas, schop, dwejg- pincer, ceintuur, jongenskousen, onden.'lf jongenssclioen, gummi,ing, lqst met bo :-~ namen en prijzen, paar badschoenen, E-c' tel met plankje, teddybeer, parasol, 1 strandschoentjes, belastingmerk in e"j sleutel, handschoenen v.ildleer, Pa'a kinderschoentje, lipssleutol aan ring, MO' schoener, rozenkrans, alpinemutf, monnaie met inhoud, muts met stnap radiateurdop .ceintuur. Inlichtingen over bovenstaande voorwtj pen worden uitsluitend des Woensdag des Zaterdags van 12—1 uur n.ni. politiebureele te Noordwijk B. verstrc» Wij vestigen de aandacht op 9e" in dit blad voorkomende advertentie w treffende een morgen in liet Huis Duin te houden tentoonstelling. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Betaald werd Godetia 20—50 ct. Rid- ceiaaiu weru uuueua ce dersporen 5—10 ct. Zinn.ia 60—Hu Margrieten 10-20 ct., Dahlia's 95-21" 'l' Gladiolussen 50—160 ctConvilli 50 Pompon-Dahlia's 49—70 ct., Qalardia ct., Scabiosa 10—20 ct. Verkeersongeluk. Een kleinzoontje van Z. aan den Hea'* weg alhier ,liep het erf van de j af en wilde den weg oversteken He' is daarbij tegen een vrachtaulo va bode te Katwijk, aangeloopeo j Ernstig, hoewel niet ïevensgevaarhi g wond is de kleine naar een z'" te Leiden overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6