Een VELO wascht electrisch voor 6 ets. ivorgl LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 Juli 19; PARLEMENTAIR OVERZICHT Burgerlijke Stand v. Leiden UIT DE OMSTREKEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. li» AGENDA. ft pe tledeciaridscke iandfiasta, 3-2 WETSONTWERP TOT BEZUINIGING OP ONDERWIJS AANGENOMEN. Dc heer Sneevliet (RJ5.P.) verrichtte gistermiddag zijn joyeuse entrée ln de Kamer, om daarin zitting te gaan nemen, na een maand wegens opjulllng te hebben „gezeten". HU zelt gebruikte voor deze lljdpasseerlng de uitdrukking: zich ln Retraite te hobben begeven, en vond, dat n,ten hem gedurende die periode de Ka merstukken wel eens had kunnen toe zenden. Als protest tegen deze nalatigheid, verklaarde hy, tegen het onderwljsweta- voonitel te zullen stem-nen. Wat hij echter niet deed. Inmiddels had dit lid de ver- etschbe belofte afgeleg d en nam hij zitting. Daarna kwam ln behandeling de inter pellatie-aanvraag van, den heer Knotten belt, gisteren Ingediend. De voorzitter ontruadde het verzoek ln te willigen. Immers, men stond op het punt om naar huls tgaan en dus zou het beter zijn, deze kwestie ter sprake te bren gen bi) de behandeling der begrooting. De heer Knottenbelt, ziende, dat er geen kans op Inwilliging van zijn verzoek be stond. trok dtt danrorn in, na van zijn teleurstelling over het advies van den voor zitter te hebben blijk gegeven, zoodat ook deze belangrijke kwestie weer op de lange baan ls geschoven. DE ONDERWIJSWET. De Minister vervolgde zijn afgebroken rede en deed dit op onderhoudende wijze, nu en dan met een geestigheid of rake opmerking. Er moet thans vlet en snel worden ge handeld, betoogde 7,.E. Want, bezuiniging moet er komen. Da arom ls het zoo goed, dat dit onwerp ln snel tempo wordt afge handeld. Het wordt tijd, dat aan het maar voortdurend scholen bouwen een einde komt. „Even rusten", zou hij de voorstan ders van dien elndeloozen bouw willen toeroepen. Aan den 5 K.M.-eisch werd vastgehou den. De Minister vond het geen bezwaar, als een kind, een enkel kind, eens vier of vijf kilometer zou moeten afleggen. (Men bedenke, men ls ln de periode van de lange afstandsma.rschen). Het salaris der kloosterlingen is nu niet aan dc orde. Te dien aanzien zou hij den heer Llngbeek nog wel eens nader slag willen leveren. En dus: so long, meende de Minister. Met een beroep op de medewerking van de Kamer eindigde de Minister zijn rede. En hU bereikte, dat niet werd gerepli ceerd. Wat de artlkelsgewijze behandeling be treft, het volgende: De heer Schalker (C.P.) trachtte een betoog te beginnen over de alg. beschou wingen. De voorzitter sneed dit af. Nog eenmaal trachtte dit lid wat te zeggen; het baatte hem niet. De voorzittershamer was onverbiddellljk en de heer Schalker ging weer zitten. Nadat enkele amendementen van-onder geschikt belang of door de voorstellers waren Ingetrokken of door de Regeering geheel of ten deele waren aangenomen, op enkele punten door den minister een welwillende verklaring was afgelegd, echter een beslist standpunt had ingeno men tegenover den heer Kersten, die erop had aangedrongen de beperking, ten aan zien van scholen, welke voor eigen reke ning zijn gebouwd, te laten vervallen, en Z.E. zich evenmin tegenover denzelfden afgevaardigde toeschietelijk had betoond inzake schoolbesturen, die een eigen auto bus hebben; werd art. 5 met 776 stem men aangenomen en was, praktisch ge sproken, het wetsontwerp ook aangeno men. Dit bleek bij de eindstemming, welke ten 5.45 plaats vond (773). Nadat enkele kleine wetsontwerpen, o.m. dat. omtrent de Instelling van een mini sterie van Sociale Zaken, waren aange nomen, werd begonnen met de behande ling van DE CRISISLANDBOUWWET Niet minder dan 14 sprekers bleken te zijn Ingeschreven. De voorzitter, zich zeer wel bewust, dat de hoofden en harten der Kamerleden ge trokken werden door het mooie zomer weer bulten de bedompte ruimte van het aan ventllatlegelegenheld niet overmatig rijke vergaderlocaal en men dus langza merhand in vacantlestemmlng begon te komen, deed ln een niet van geest ont bloot speechje een beroep op den zin naar bekorting en de „abnégatlon" om in her halingen te vervallen, bij de diverse sprekers. Men bleek dit met den voorzitter wel eens te zijn, maar.... wie zou beginnen, wie zou volgen. De heer van Pol (R.K.) was het, die de „rij" der sprekers opende en weinig te vertellen had. Hij werd opgevolgd door den heer Scha per (s.d.) die erkende, dat ingrijpen op menig gebied noodig is. Want, het gaat slecht met vele boeren. Intusschen ls weer een klein verschil van meening ontstaan tusschen de heeren Schaper en Wijnkoop. De eerste hekelde het optreden van be paalde afgevaardigden op politieke verga deringen, waarop de heer Wijnkoop het noodig vond, den spreker „smakelooze demagogie" te verwijten. Er volgde geha mer cn het gebruikelijke protest des hee ren Wijnkoop. (De heer van Dijk had tijdelijk den voorzitter vervangen). Daarna trachtte de heer Vervoorn (Pl.b.) te spreken, heeft dat ook gedaan en schijnt het te hebben gehad over in voer van landbouwproducten. Hij was echter ten eenenmale onverstaanbaar. Beter was de heer Van Voorst tot Voorst (R K.) te volgen, die meent, dat als uit voer niet meer doenlijk ls, het verbouwen zich moet regelen naar blnnenlandsch ver bruik. Verder behandelt hij de opruiming van overtollig vee en vraagt, of het ge rucht juist ls, dat melkkoeien tegen pl.m. 150 gld. zijn te exporteeren naar Rusland. Hij zal vóór het ontwerp stemmen. De heer Lovink (c.h.) vraagt enkele in lichtingen. De heer Bierema (lib.) komt op tegen de woorden van den heer Schaper Inzake het gebeurde op de boerenlanddagen en wijst er op. dat op de vergaderingen van de S D A P nog heel wat anders wordt ge zegd. Hij verwacht van het buitenland nog meer moeilijkheden en maatregelen zijn zeker noodig. Mits. de uitvoering dezer wet niet al te „ambtelijk" zal zijn. kan hij er zich mede vereenigen, al zal men er RECLAME. 4425 D 2 niet door van de hel ln den hemel komen. Daarna wordt de eindstemming over de L.O.-wet gehouden, welke wet met de stemmen der communisten tegen, wordt aangenomen. Dc Minister van Onderwijs wordt met dit eerste ministerieel succes gelukge- wenscht. Inmiddels was het zes uur geworden endaardoor was de noodzaak aange toond, in den laten avond door te ver gaderen. Verdaging vond plaats tot des avonds 8 uur. Naar men ziet. heeft de suggestie van den voorzitter om zich te beperken, niet al te veel succes gehad. DE AVONDZITTING. De heer Wettkamp <c.h.) zegt dat In krimping van den veestapel noodig is. Spr wil het contact tusschen werkgever en werknemer ln bet landbouwbedrijf bevor deren. De heer Kampschoer (r.k.) komt op voor de belangen van het tuinbouwbedrijf. een royale uitwerking van de steunwet '32 zal noodig zijn. De heer van den Heuvel (a.r.) merkt op dat zijn fractie zeer waarschijnlijk bereid zal zijn met het regeeringsvoorstel mee te gaan Hij wijst op den zeer slechten toestand in het tuinbouwbedrijf. Ook de heer Ebels (v.d.) spreekt daar over. Spr bepleit verder maatregelen als voor groote gewassen. Hij toont zich ver heugd dat de regeering niet van autarkie wil weten; hij zal de regeering steunen. De heer van Houten (chr. dem. p.) ziet in de crisis winst, omdat men daardoor wil breken met het ordelooze productie systeem van thans, waardoor groote ar moede in het landbouwbedrijf ls ontstaan. Het aangekondigde wetsontwerp gaat spr. niet ver genoeg, doch daarom wil hij het niet afwijzen. Een nieuwe pachtwet noem de hl) dringend noodig, alsmede stopzet ting van de executoriale verkoopen ten plattelande. Spr. wil voortgaan, maar het woord wordt hem door den voorzitter ont nomen, omdat z»Jn spreektijd om is. Spr. laat hierop eenlge protesteerende woorden hooren. De heer Westerman (nat. herst.) kan geen overwegende bezwaren vinden tegen een economische dictatuur, doch het ge- bodene kan hem niet bekoren er zit in het werk van den minister weinig of geen systeem De heer Schalker (comm.) wijst het ontwerp af. Ook de heer van Dis (staatk. geref.) verklaart het ontwerp niet te kun nen steunen. Hierop verkrijgt minister Verschuur het woord. Hij kan niet op alle gemaakte op merkingen antwoorden. De toestand in het land- en tuinbouw bedrijf ls zeer ernstig, doch er wordt van den toestand misbruik gemaakt door on ruststokers, hetgeen spreker een zeer ern stig verschijnsel acht. De regeering zal haar best doen voor het nemen van maatregelen. De algemeene beschouwingen worden hiermede gesloten. Bij de artikelsgewijze behandeling wor den enkele minder belangrijke amende menten z. h. s. aangenomen. Bij art. 6 wordt een amendement-Lovink z. h. st. aangenomen, om steeds de com missie van advies te raadplegen bij de te nemen maatregelen. Bij stuk vn verdedigt de heer Joekes (v.d.) een amendement, om de regeering te verplichten van de te nemen K.B 's aan de Kamers mededeeling te doen en tevens dat de regeering om de drie maanden een rapport over den toestand moet uit brengen. De Minister heeft tegen deze denkbeel den geen bezwaar en neemt deze over. Bij stuk VIII stelt dr. Lovink voor her ziening van de wet vóór 1935 te verlangen. De heer van den Heuvel wil het jaar 1936 genoemd zien. De Minister wijst beide denkbeelden af. waarot) de heer Lovink zijn desbetreffend amendement Intrekt. Het wetsontwerp wordt hierop z. h. st. aangenomen. De voorzitter deelt noe mede. dat hij het voornemen heeft de Kamer od 5 Sept. a.s. bijeen te roeoen ter behandeling van het ontwero, betreffende de omzetbelas ting De zitting wordt hierop gesloten. GEBOREN: Susanna. D. van C. Willemse en M. Hols- wilder Adriana, D. van J. Kukler en M. Bouwman Geertrulda Maria Gerarda Jacoba, D. van J. J. Postma en M. C. J. Overpelt Franciscus Antonlus, Z. van A. N. Eradus en M. E. Koevoet Chris- tianus, Z. van C. M. v. Rooijen en M. C. Krebbers Nicolaas, Z. van C. de Water en M. M Broers Petronella Elisabeth, D. van C. J. Sandifort en J. Meyer Maria Johanna, D. van P. A. Opdam en H. M. de Winter Adriaan. Z. van Th. Loos en A. M. Kerkvliet Dirk Lodewijk, Z. van D. L. Fortrie en B. H. Rombaut. SCHIETWEDSTRIJDEN DÜINLAND. Het program voor den schietwedstrijd van „Duinland" is tbans samengesteld. Deze wedstrijd waaraan vijftallen (korp sen) meedoen van de Burgerwachten te Voorschoten, Voorburg, Oegstgeest, Rijns- burg, Valkenburg, Katwijk en Wassenaar, zal gehouden worden op Dinsdag I en Zaterdag 5 Aug. a.s. Op Dinsdag is er ook Vrijebaanwedstrijd. Op Zaterdag niet. Er wordt geschoten volgens de regeling van den Bond. Aanvang Dinsdag 2 uur. De volgorde van schieten is: 1. Katwijk, 2. Wassenaar, 3. Voorburg, 4. Valkenburg, 5. Rijnsburg, 6. Oegstgeest, 7. Voorschoten. De prijsuitreiking zal plaats hebben Zater dag 5 Aug. te 7 uur in dc Cantine te Katwijk a d. Rijn. ONDERTROUWD. P. J. A. G. Planken Jm. en A. Bosma Jd. o OVERLEDEN. M. J. Nolen. M. 65 j. C. W. M. v. d. Pavord Smits, ongeh. Vr. 64 j. AALSMEER Aanvaring. De Ringvaartsbrug is weer eens aange varen. De aanvaring werd veroorzaakt doordat een groote bak, geladen met grond van een sleepboot was losgemaakt en uit de koers geraakte Het gevolg was, dat een zware eiken paal terzijde werd gedrukt en de brug zelve ook schade aan ijzerwerk bekwam. Een landijsbaan. Door het bestuur der „IJsclub Aalsmeer" is thans definitief besloten tot het doen aanleggen van een nieuwe landijsbaan in den Stommeerpolder. Het geheele plan zal uitgevoerd worden door werklooze arbei ders. bij wijze van werkverschaffing. De Chr. Mondorgelclub „Concordia" alhier heeft besloten om op 23 September a.s. deel te nemen aan het concours te Rotterdam. De kinderen der hoogste klasse van de Chr. School (dorp) maakten met het onderwijzend personeel, met autobussen Maarse en Kroon, een uitstapje naar Apeldoorn en omgeving. Mede door het prachtige weer, is door de kinderen en hun geleiders veel genoten. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De nieuwe bouwverordening. De raad van deze gemeente kwain gister middag in openbu o vergadering oijeen onder voorzitterschap van den burgo- meester mr. A. Slob. Tegenwoordig waren alle ieden. Aan niej. C7 J. F. Rijken werd in verband met haar voorgenomen huwe lijk op baar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de open bare Julianaschool te Zwanenburg. Goedgekeurd werd een voorstel tot wijzi ging van liet raadsbesluit betreffende: a. iiet heffen van opcenten op de personecle belasting; b. de wegenbelasting, alsmede een voorstel tot wijziging van de gemeentc- begrooting voor 1933. Omtrent de voorgestelde vaststelling van de nieuwe bouwverordening werd opge merkt dat met bet oog op eenige alsnog aan te brengen en reeds ter kennis van B. en W. gebrachte wijzigingen en aan vullingen beter zou zijn de behandeling van deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering. Alzoo besloten. Afscheid Ds. Oosterhoff. Naar wij vernemen, hoopt ds. R. Oos terhoff, die het beroep naar de Oeref. Kerk te Hoofddorp heeft aangenomen, op Zondag 10 September a.s. te Wanswerd afscheid van zijn gemeente te nemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika Cornelia, d. van P. van Elderen en C. Kamer; Cornelis Maria, d. van H. L. Tebbens en P. A. M. Bis schop; Wilhelmina, d. van J. van der Heiden en J. W. Comans; Margaretha Jannjgje, d. van J. Bos en A. M. Faase; Jannetje, d. van J. M. Kolle en G. v. Leeuwen; Alberta Maria, d. van A. M. Pendavingh en A. M. Huiting; Jan Willem, z. van G .J. de Jong en M. Witte; Antho- nius Nicolaas, z. van H. Koot en W. A. van Haestrcgt; Qeeske, d. van H. H. Driesen cn M. de Qroot; Helena Jacoba, d. van L. J. Castaing en S. Kars; Jaco- mina Anna, d. van F. W. L. Groenveld en A. J Nederveld; Gerrlt, z. van E. Knibbe en A. M. Roeloffs: Jan Jacobus, z. van J. J. Veldt en M. J. Bart. Ondertrouwd: G. Ooms, 27 jaar en T. Anema, 23 jaar. Overleden: Gijsbertha Jacoba Maria Huljzer, 24 jaar, geh. met J. v. d. Kerff. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hubertus A. Berkhout, van 'sGravenhage Hanneinanstraat 116 naar Huigsloterdljk 409; Maria P. Cardol, van s Gravenhage, Cartesiusdwarsstraat 7, n. Vljfhuizerweg 419; Dirk van Breda, van Woubrugge, B. 181, naar Kruisweg 307; Franciscus van Dort, van Heemstede, Timorstraat 2, naar Kruisweg 1052; Jan Th. Filer, van Amsterdam, Barentszstraat 25, naar Nieuuemeerdljk 177 b; Adrianus de Gans, van Amsterdam, van Ostadestraat 371, naar IJweg, Zwanenburg; Hendrlkus B. Janmaat, van Nieuwveen, Dorpstr. 149, naar Parklaan 47; Pleter van der Linden, van Aalsmeer, Aalsmeerderweg 185, naar Kruisweg 413; Adriaan W. Mekke, van Am sterdam. Elandstraat 127. Spaarnwouder- weg 813-845; Petronella W. Höble, echtg. van J. C. Meij, van Amsterdam, De Zeven Provincienstraat 153 11, naar Friedalaan 22; Everardus G. Mulder, van Amster dam, Argonautenstraat 3, I naar Sloter- weg 138; Johannes Plessius, van Haarlem, Kloosterstraat 18, naar Spieringweg 479; Aaltje van dei Pol, vaD Alphen aan den Rijn, (iouwsluisscheu eg 92, naar Leirmri- derdljk 311: Cornells Pornelis Postoma, van Velsen, Stationsweg 107, rood. Kruis weg 869; Johannes J. Renses, ran Rot terdam, Waalhaven o.z. 25/3, naar Schin- keldijk 47; Johannes C. Samson, van Haar lem, Schalkwijkerweg 93, naar Kastanje laan 4; Johannes C. Schuijlenburg, van Amsterdam, van Bossestraat 59 huis, naar Akerdijk 229; Petrus J. van Seumeren, van Amsterdam, van Spilbergenstraat 69, 1, naar Badhoevelaan 51. Vertrokken: Maria van den Berg, van Korenaarstraat 18, naar Alkcmade, C 68; Christianus P. van der Vcek, van Lisser- dijk 416, naar Lisse. Rooversbroek 20 a. Middenweg: Thomas H. Verhave, van Lin- denlaan 18, naar Amsterdam, Amstclkade 180: Gerardus J Herinsen, van Bennebroe- kerdijk, woonwagen tcerbedr., naar Dui ven, Nieuwgraaf; Adrianus van der Vlugt van Huigsloterdljk 300, naar Noordwljker- hout, stichting „St. Bavo"; Maarten A. Dijksman, van Sloterweg 188, naar Am sterdam, Zeeburgerpad 13 aJeutje Dekker, wed. van W. ten Hope, Hillegommerdijk 355, naar Kampen, Pannenkoekendijk 79; Anna C. Witteman, van Vljfhuizerdijk 184, naar Velsen, pensionaat „de Voorzienig heid"; Franciscus Vervaet, van Cornelia Sophialaan 8, naar Voorhout, Loosterweg 27; Antje Hemelaar, wed. van R. Bunt, Zwanenburgerdijk 443, van Amsterdam, Luineijstraat 13, I; Hendrika M. Cuvelier, Lisserdijk 41, naar Leiden, Lombokstraat 71; Anna N. Fehres, wed. van I. de Boer, van Eikenlaan naar Schermerhorn, A. 59; Johanna C. C. Dekkers, Bennebroeker- dijk-80, naar Haarlem, van 't Hulfstraat 47; Maria E. Roelfsema, van Nieuwemeer- :dijk 498 ,naar Winterswijk, Morgenzonweg 45; Johannis Kagchelland, van Badhoeve laan 33, naar Amsterdam, Frederikstraat 14, II; Herinanus van Groningen van Bad hoevelaan 77, naar Amsterdam, Sloterweg 383 huis; Cornelis Duijster, van Sloter weg 52, naar Amsterdam. Sloterweg 1018; Adriaan Noordam, van Aalsmeerderweg 9J3 naar Heemstede, Dreef 10; Maria J. van der Voet, van Kruislaan 13, naar Noord- wljkerhout, Eerste Oude Schulpweg 1. HILLEGOM Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Johannes, z. van N. W. Lommerse en H. M. Vink; Corqslis Joseph Wilhelmus, z. van G. H. Coenen en M. J. van der Pouw, Rudolf Maria Theresia, z. van J. J. Goemans en W. M. A. Visser; Elisabeth Hendrika Maria, d. van P. J. Mathot en M. H. de Graaff. Ondertrouwd: M. Bakker en A. G. Lieverse. Getrouwd: H. Vledder en H. W. Deen. Saneering bollenbedrijf. Hier zijn ongeveer 10.000 manden hya cinthen-bollen inge'evcrd voor vernietig ng overeenkomstig de regeeringsvot r-chri.ten. De volgende week moéten ook hyacinlhen ingeleverd worden. De Feesten op Koninginnedag. Dit jaar zal alhier ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. dc Koningin een algemeen Kinderfeest worden gehouden; hieraan wordt tevens de herdenking van het 35-jarig Regceringsjubiieum van ds Koningin verbonden. Het comité „Hillegoni Vooruit, dat zich gevormd heeft uit het „Bello-comité", heeft hiertoe het initiatief genomen en reeds de toestemming van het gemeente bestuur verworven. In verband met de seizoendrukte van het bloembollenbedrijf is de datum, waarop de feestelijkheden zullen plaats hebben, nog niet vastgesteld. Dit zal geschieden door het gemeentebestuur. Medewerking van vereeniglngen zal op zeer boogen prijs gesteld worden. Enkele vereeniglngen hebben zich hiertoe al be reid verklaard. Natuurlijk zal van de ingezetenen voor dit feest een bijdrage worden gevraagd. Indien de offervaardig heid in dezen crisistijd nipt teleurstelt (en wie zou niet iets willen bijdragen om de kinderen een genoeglijken dag te verschaffen), belooft 't een grootscb feest te worden. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: belastingmerk aan een touwtje; mantelccintuur; nummer plaat van motorrijwiel; rozenkrans in etui. Voor het examen Liteh. Fransche Handelscorrespondentie slaagde de heer Jac. Duinhoven. Voor het examen Engelsche Handels correspondentie (Mercurius) slaagden de heeren S. van der List, Kees Seijsener en J. Kaptein (Lisse). Allen werden opgeleid door den heer J. J. Litjens, leeraar M.O. De leerlingen van de hoogste klassen der Julianaschool hebben een uitstapje per autobus gemaakt. Ongeveer ICO kinderen en het schoolpersoneel bezochten Soest, Soesterberg, de Pyramide en Zeist. Het was een genotvolle dag. o KATWIJK. Raadsagenda. De raad zal Dinsdag 25 Juli des n.m. 7.30 uur in openbare vergadering bijeen komen. Punten van behandeling zijn: Vaststelling van notulen van 10 Mei en 29 Juni 1933. Mededeeling van ingekomen stukken. Herstemming over het voorstel van de heeren v. Tongeren en Eikelenboom inzake het plaatsen van een waterkraan. Voorstel tot verkoop van grond. Voorstel tot verhuring van Tand. Voorstel tot aankoop van grond van Jac. Remmcrswaal en J. P. Bekker ten be hoeve van de verbreeding van de Nieuw- steeg te Katwijk a. d. Rijn. Voorstel tot het toekennen van een bij drage aan het Plaatselijk Cri3iscoimté Voorstel tot intrekking van de raads besluiten van 6 April en 10 Mei 1933, betrekking hebbende op den bouw van de Kwakelbrug te Katwijk a. d. Rijn. Voorstel tot Intrekking van de raads besluiten van 19 Sept. 1932, verband hou- dendde met de toekenning van subsidie aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee. Zondag. Jeruel, le Groenesteeg 16. SamcnkoirrJ te 10 uur v.m. en half zeven n.m. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te uur v.m. en 7 uur n.m. Maandag, Oud-Hortuszicht: Concert Leldsehe c- Harmoniever. 8 uur nam. Woensdag. Jeruel, Groenesteeg: 8 uur nain. Samenkomst Vrijdag. Pieterskerk. Kerkconcert 8.15 uur ni; Do pers< gef Dooi dag MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Ou; Singel. Geopend ln November, Decembt Januari en Februari van 10—3 ure in Maart, April en Mei van 104 uur| Juni. Juli. Augustus en September vi 105 uur In October van 104 uur. Zo dags vanaf halféén. Entrée Zondags ka teloos. Maandags f0.25, overige dap f.0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbu 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur. 1 Fel tot 1 April van 10—4 uur, 1 April—1 Oj van 105 uur. 1 Oct.1 Dec. van ltu uur. Zondags van 14 uur. Entrée Mai dags f.0.25, overige dagen f.0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg n 09 en Breestraat 18. Op werkdagen vn 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overlp dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat, Hist., v, d. Werll- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks vc 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. 0j werkdagen van 1 April— 1 Oct. van 9-1! en l'/s—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. 1 Octo ber31 Maart 94 uur. Op Zondagen doorloopend geopend van 104 uur. Kol- teloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijt Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur, 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Tot 11 September iederen werkdag van 9—12 en IV»5 uur. 's Zaterdags 912. Kostelooi. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uit nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera- logie (Garenmarkt); Op werkdagen vat 9—12 en l'/u—4 uur. Kosteloos. M Zui der str tre BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nanj „Menschen", Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur 1 Luxor-Theater, Btatlonsweg, 8 uur nas] „Rauschgift." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nara „Bedtime-story". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uui Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdlensi ie apotheken wordt van Maandag 17 Juli W en met Zondag 23 Juli a.s. waargenoirn door apotheek: M. Boekwjjt, VlschmarSt Telefoon 552. De geneeskundige- Zondagsdienst W Leiden wordt van Zaterdagavond 8 utf tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dr. Bruins Slot. De Bruyne, Jaspers. Starck en Timmermans. Te Oegstgeest wordt deze dienst d>a waargenomen door dr. Bertel. Tel. 33K RECLAME. maakt Uw tanden hagelwit Beo product vao de Pbars Fabriek A. Mijnhard» - Zeis* Doos 20 cl. Tube 35 CL Zéér groofe fabe 60 tt. 4407 Voorstel tot vaststelling van de rekening van den scboolartsendienst 1932. Praeadvies op een ontwerp-besluit van Ged Staten betreffende de bezoldiging van do ambtenaren van den Burgerlijken Stano- Behandeling van reclames straatbelasüng en schoolgeld. Voorstel tot het geven van namen aan eenige straten. Voorstel tot wijziging van de verordet'/t houdende algemeene bepalingen voor ne in bouwexploitatie brengen van gronnen door particulieren. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, "z. van Jacob van R|j" en C. MeMvogel Willem, z. van J. horn en C. van Rijn; Maartje, W. van Duija en K. Haasnoot; Wil*1" Cornells, z. van H. Ouwehand en W Duijvenvoorde; Jacobus, z. van A. Lu M. v. d. Schrier; Christina, d. van n. Weeghel en E. Maas; Jacob, z. van van der Plas en J. Boezaard. Overleden: Jacoba Elisabeth Se?aari jaar, d. van J. Segaar en J. v. d. Laauc Jacob de Vreugd, 69 jaar, wedr. van Kraijenoord; Janna Maartje Kruit, 1J d. van J. Kruit en M. v. d. Oever: L lina Maria Hulsman, 20 jaar, d. Vi1 O. H. Hulsman «n E. M. Pijls. Ondertrouwd: C. Varkevisser en l Duijvenbode. i Getrouwd: A. Nijgh en K. Plokkc van Dijk cn N. C. Zuijderduijn.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6