ANDERS.' Bedenk U tweemaal alvorens U sigaretten koopt die niet gedekt zijn door een garantie. - Ga vandaag over op Er bestaat geen twijfel aan wat U rookt, als U een CHIEF WHIP opsteekt - 100% zuivere Virginia'tabak en NIETS LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 22 Juli 1933 BUITENLAND. KUNST EN LETTEREN. RECLAME. «18 CHIEF WHIP De beste Sigaret voor Uw gezondheid R.-K. VAKSCnOOL VOOR MEISJES. Aan de R.-K. Vakschool voor Meisjes alhier werd het diploma „huishoudkun dige behaald door de dames: B. M. W. van Dcene, alhier; A. M. Hlnrichs, Groningen; D. J. M. Hulshof Lichtenvoorde, Th. D. M. Jansen, Enschede; Th F. M. Jongmans, alhier; A. H. C. M. Keulemans, Voorburg; C. W. M. Koop, Den Hoorn; G. Lambo, Veur; C. M. H. Leesberg, Alkmaar; J. M. M. A Meuwese. Lelden; N. van Nood, Alphen a/d. Rijn; G. M. van Noort, Lelden; Y. Balm, Oegstgeest; M. J. Schermljn. Schie dam; A. A. M. Timmerman, alhier, J. E. Verhoeven. Asten; N, B. M. H Vierling, Schevenlngen; J. W. B. Visser, Noordwijk; C. W. M. Vosters, Roelof arendsveen en M. A. H. Walter, alhier. R. M Schermer Voest en B. H. M. Simo- r.ls, belden alhier (alleen praktisch ge deelte). Geslaagd voor het 2de ged. (praktijk) van 't examen akte N VIII (leerares koken en voedingsleer) de dames; N. Pfelfle, A J. M. Polman, M. H. C. W. Rahder en G. J. I. M. Schermer. o AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Gisteravond te ongeveer half zeven za gen voorbijgangers op de Steenstraal tot hun schrik een bediende van de firma S. alhier, die op zijn rijwiel zat en nog een rijwiel aan de hand had, onder de baan- BChulver van de tram naar NoordwUk ver dwijnen. De wagenvoerdcr stopte onmiddellijk, doch tot aller verwondering stond de Jon gen springlevend aan de andere zijde van de tram. Bij onderzoek bleek, dat hij nog bijtijds was weggesprongen, maar de rij wielen onder de baanschulver van de tram bekneld waren geraakt. Nadat met veel moeite de rijwielen waren verwijderd en proces-verbaal was opgemaakt, kon de tram met eenlge vertraging zie reis naar Noordwijk voortzetten. Door de oplettendheid van de wagen bestuurder en het snelle remmen Is een ernstig ongeluk voorkomen. Een en ander gaf nogal stagnatie lfl het verkeer. DE BIOSCOPEN. Casino-theater. Werner Krauss is een van de meest vooraanstaande tooneel- 6pelers ln Duitschland en een van de wei nigen, die ook op 't witte doek zijn roem heeft weten te behouden! In de film „Menschen", die deze week ln 't theater op de Hoogewoerd draait, heeft hij Rudolf Forster naast zich. Wij herinneren ons nog levendig beider boeiend spel in de film „Yorck, de Rebel van 1812" en ook thans is hun spel buitengewoon de moeite waard! Voor liefl.ebb. s van sensation iele films staat ,De Duivel" op 't programma, ter wijl \an 't kleingoed een tochtje door Mexico voor hen, die de natuur waar- deeren, een kolfje naar hun hand zal zijn! Luxor-thcater. Is er een meer lugu ber en afstootend bedrijf dan de handel in verdoovende middelen? Voor dengeen, die dat nog niet weet. Is er ln de film „Rausch- gift" heel wat te leeren: de gemeene trucs, die de vermomde „heeren" uithalen, om zichzelf te verrijken ten koste van men- schenlevms, „rücksichtslos" en geslep zij,, ontelbaar, de sluipwegen om aan de polltic te ontkomen duisterder dan zich laat denken: een tipje van deze onver kwikkelijke wereld wordt opgelicht ln dit spannend avonturenverhaal, waarin Hans Albers de zaakjes vooi de offlc.eele in stanties opknapt en de voornaamste schurken van een geraffineerde bende morphine- en cocaïnesmokkelaars ont maskert. Hij vervolgt hen, totdat er voor geen van allen meer ontkomen aan is en zelfs de „baas", de geheimzinnige Michael Merton wordt door hem op het laatste nip pertje zij het vrijwillig nog den dood in gejaagd. Wie die Merton is: wij ver klappen het niet en willen eerlijk beken nen, dat we het voor de paar laatste mi nuten der film nóg niet wisten.... Hans Albers ls hier ln z'n element en neemt revanche op een enkele vorige min der geslaagde film als „Quick, de Clown". In Gerda Maurus vindt hij een goede partner: zij is ln handen van de bende ge vallen en er zit nog meer achter, dan dat zij aan de cocaïne ls verslaafd, hetgeen al erg genoeg is! De geschiedenis speelt zich af in de halls van groote hotels, op het promenadedek van een luxieuse zee- stoomer en ln de sloppen en stegen der Hamburgsche havenbuurten, waar de morphinehandelaren overal even goed thuis zijn. Hoe het Hans gelukt, al deze schurken hun verdiende loon te geven, dient ge zelf te gaan zien: Albers. noch zijn vijanden, uitstekend gespeeld door Peter Lorre, Alfred Abel en Raoul Asian zijn voor een kleintje vervaard, zoodat men rekenen kan op veel spannende mo menten tusschen mannetjesputters, wien de koelbloedigheid en het cynisme op het ge zicht staan te lezen! Het is voor onze lezers te hoper., dat zij nimmer rn handen van zoo'n stelletje komen, zoowel om het minder gunstige gezelschap als om het verderfelijke, de gezondheid sloooende goedje dat zij verkoopen! „Rauschgift" behoort stellig tot een der spannendste films van het laatste seizoen! Voor de pauze speelt George O'Brien zijn troeven uit in „De schrik van Mexico", een geschiedenis, die, gelijk we dat van Amerika gewend zijn, heel wat minder logisch ls opgebouwd, maar niettemin buitengewoon boeit door de schildering van Mexicaansche toestanden, zooals wij die gaarne op een afstand meemaken! Hoeveel revolvers hier afgaan en hoeveel krachtmenschen elkaar teeen den grond slaan, ls moeilijk te schatten! Maar het eind van alles is toch. dat „hij en zij" el kaar krijgen. George O'Brien en consor ten op hun best! Trianon-theater. Het buitengewone succes van „A Bedtime Story" met Maurice Chevalier en de kleine baby Leroy, heeft de directie doen besluiten, deze film te prolongeeren. Ongetwijfeld zullen velen, die deze aardige geschiedenis nog niet konden zien, haar willen meebeleven. Wij verzekeren hun een alleraardlgsten avond! Geslaagd voor het examen Duitsche Handelscorrespondentie, Mercurius, de heer J. W. J. Blóte, alhier, leerling van den heer G C. Hofsteenge, te dezer plaats. Geslaagd zijn te Rotterdam' voor het examen nuttige handwerken de dames A. M. Hulsbergen Henning en H. M. M. Hartgers, belden alhier. Geslaagd is voor de onderdeelen Financleele Rekenkunde. Techniek van den Handel en Recht, van den Ned. Bond van Accountants de heer L. W. N. van Deurssen, alhier, leerling van mr. H. D. M. Knol. Geslaagd is te Den Haag voor het notarieel examen deel I de heer Jb. Th. P. Coebergh, alhier. Voor het diploma Duitsche Handels correspondentie vanwege de vereeniglng „Mercurius" slaagde de heer B. Nap, leer ling van den heer J. Veenstra. Met de „Stscrt." No. 141 zijn verzon den de afdrukken van de statuten der RE. Vereeniglng tot Wijkverpleging, gevestigd alhier. Door de arrondissementsrechtbank te 'sGravenhage werd beëedigd als makelaar in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken mej. C. A. Petit, alhier. Wij verwijzen naar de ln dit nummer voorkomende advertentie betreffende de goedkoope treinen naar Arnhem en Nijmegen. Wij verwijzen naar de publicatie be treffende toelating tot de cursussen aan de Gem. Kweekschool voor Onderwijzers- lessen) alhier. Op Zondag 13 Augustus belegt de natuurvriendengroep van het Instituut voor Arb.Ontwlkkeling. een boottocht naar het vliegveld Schiphol. Onder deskundige leiding zullen daar alle wetenswaardig heden worden bezichtigd. De muziekver- eeniging .Nieuw Leven" zal aan boord voor de vroolijke stemming zorgen. Op Schiphol zullen tegen een goedkoopen prijs vluchten boven Amsterdam gemaakt kunnen wor den. Het vertrek ls bepaald od 8.15 u. en de thuiskomst op 17 u. Voor nadere Inlichtin gen wordt verwezen naar de kleine adver tenties in dit blad. Toegelaten is tot de afd. Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde (1ste studie jaar theoretici) der M. T. S. te Haarlem G. den Haauwen, alhier; toegelaten tot de afd. Werktuigkunde en Electrotechniek (lste studiejaar theoretici) dier school, J. O. Kriest, eveneens alhier. Ten nadeele van W. B. werden giste ren op de veemarkt drie lammeren vermist Door mej. K is gisteren in het ge bouw van Maatschappelijk Hulpbetoon een ruit vernield. Verdacht van een oplichting van twee regenmantels ten nadeele van een maga zijn hier ter stede ls aangehouden mej. A, H. O. alhier. In haar woning aan de Langebrug viel gisteren de 43-jarlge mej. H. F. van een trapje. Zij wierp hierbij een emmer kokend water om en kreeg een deel van den inhoud over rug en schouders. Met brandwonden van niet emstigen aard is mej. F. in een ziekenauto van den E.HD. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Wegens het verkoopen van melk zon der de daarvoor vereischte vergunning is door den controleur der Crisis-Zuivelcen- trale en de politie te Oegstgeest een hoe veelheid melk, pap en room in beslag ge nomen. Tegen den eigenaar, M. V. wonen de alhier is proces-verbaal opgemaakt. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Economische Commissie te Londen in slotzitting Henderson's kruistocht. Gisteren had de plenaire slotzitting der Economische Commissie plaats De voorzitter, dr. Colijn, dankte de gedele geerden. Wat het lot der conferentie zal zijn, verklaarde hij, weet niemand, maar laat mij, om de hoop niet te doen verlie zen, eindigen met een „Tot weerziens" De Amerikaansche delegatie verraste de conferentie door een verlengd bestand voor te stellen van de maatregelen, die den in ternationalen handel beperken De dele gatie stelde dit bestand voor in plaats van het bestaande tarievenbestand. Het voorstel werd niet besproken, maar op genomen in het algemeene rapport. De Australiër Bruce verklaarde, ofschoon hij het rapport aanvaardde, dat z.l. elk plan om de productie te beperken tegen het eigenlijke doel der conferentie in- druischte, nl. om de prijzen te verhoogen. Betreffende het rapport der sub-com missie voor de zuivelproducten hield Bruce staande, dat het eenlge gevolg van een coordinatie-poging zal zijn een stabili satie van den bestaanden toestand met het gevolg, dat voorraden aan niet-econo- mische bronnen worden onttrokken. Runciman heeft „artikelsgewijs" voor lezing gedaan van het rapport. Tal van gedelegeerden achtten den tekst te opti mistisch en wenschten daarin wijzigingen aan te brengen. Runciman stelde daarop zelf voor de zinsnede, „dat het ln bijna alle gevallen mogelijk was belangrijke resultaten te bereiken" te vervangen door: „dat in bijna alle gevallen belangrijken vooruitgang werd verkregen". De talrijke veranderingen maakten het benoemen van een commis sie van redactie noodig tot het vaststellen van den tekst. De definitief vastgestelde tekst zal aan de leden worden toegezonden, daar zij geen geleeenheid meer zullen hebben dien te bespreken Nadat dr. Colijn de zitting had gesloten werd hij het middelpunt van een merk waardige demonstratie De geheele com missie stond van haar zetels op en juichte hem toe ten teeken van waardeering voor zijn flinke en toch hoffelijke waarneming zijner plichten als voorzitter Henderson is gisteren uit München naar Parijs vertrokken. Na zijn nieuw bezoek aan Parijs zal hij zich naar Londen begeven. Later zal hij de overige hoofdsteden van Europa bezoe ken o.a. Warschau, Boedapest, Weenen. Henderson hoopt het door deze bespre kingen zoo ver te brengen, dat de tekst der ontwapeningsconventie ln zijn huldi gen vorm door de hoofdcommissie der ontwapeningsconferentie den 16en October ln tweede lezing zal kunnen worden aan genomen. DUITSCHLAND. Geheime Pruisische kabinetsraad Tegen het verdrag van Versailles. Gisteren had bij den Pruisischen minis ter-president Goering op Sylt een geheime zitting plaats, waaraan de Pruisische mi nister van justitie, Kerrl, staatssecretaris J. Koerner. staatssecretaris Fleisler Mi- nis ter ial-direktor Daluege, Mmisterialdiri- gent Fiescher en Ministerialrat Biels, lei der van de geheime staatspolitie, deelge nomen hebben. Minister-president Goering heeft zich daarna met alle deelnemers aan deze zit ting naar Berlijn begeven. Hedenochtend zal, onder voorzitterschap van staatssecretaris Koerner. een minis terraad plaats vinden, die zich met zeer scherpe maatregelen en wetten op het ge bied van het rechtsleven in Pruisen zal bezighouden. In aansluiting aan den ministerraad heeft een conferentie plaats, waartoe alle politie-presidenten van Pruisen, alle offi cieren van justitie, alle landgerechtspresi- denten. alsmede de presidenten der ge heime staatspolitie van Pruisen, de staf chef der S A en SB., alle S A. en S.S. op per- en onder-groepsleiders van Pruisen tegen hedenmiddag naar Berlijn zijn uit genood igd. Is er iets bijzondeus gaande? De rijkskanselier zal hedenavond via alle Duitsche zenders spreken over de ver kiezingen voor de Kerken. Zijn radiorede zal worden gehouden van half 12 tot kwart voor 12. In de Dordmund'er Generalanzeiger van den 19en Juli, treffen wij de volgende „boycotverordening" aan: „Hierdoor worden alle vrouwelijke en mannelijke partijgenooten, evenals de leden van alle nationaal-socialistische vereenigingen nogmaals gewaarschuurd, Joodsche zaken te betreden. Een op bijzondere wijze samengestelde afdeeling (van in burger gekleede perso nen). die vanzelfsprekend zijn voorzien van legitimatiebewijzen, zullen scherp toe zien. dat. dit bevel stipt wordt opgevolgd. Overtredingen worden onherroepelijk ge straft met onmiddellijke uitsluiting uit de partij, resp eenige partijorganisatie Wat deze uitsluiting beteekent, mag zoo langzamerhand als bekend worden ver ondersteld. Een kaart van Duitschland. waarop de .fouten" van het verdrag van Versailles graphlsch zijn voorgesteld, is verschenen en moet op last van de autoribeiten in de klassen van alle scholen worden opge hangen. In verschillende kleuren zijn op deze kaart aangegeven: De gebieden welke verloren gingen De gebieden waar een volksstemming gehouden is of zal worden Het bezette Rijn- en Ruhr-gebied De gedemilitariseerde Rijn-zone. De geslechte Duitsche forten Bovenden worden oo de kaart aamge- geven de Duitsche minderheden in de overige Europeesche staten en de vloot- en landmachten van de landen welke het ontwapende Duitschland omringen. Steunt dit de .xevanche-idee" of niet.... OOSTENRIJK. Persverordeningen. In den ministerraad, die gisteren tot laat ln den avond bijeen is geweest, is be sloten tot het uitvaardigen van een ver ordening tegen misbruiken ln de pers. Bepaald wordt in deze verordening o.a. dat ln dagbladen en vlugschriften op schriften en tusschenschriften in overeen stemming moeten zijn met den inhoud. Verder wordt bepaald, dat de reeds uitge vaardigde verordening tegen misbruik der vrijheid van drukpers ook geldt voor ieder ter vervanging van een ander uitgegeven periodiek. Verder ls een verordening aangenomen, waardoor aan de „Oesterreichlsche Druck- und Verlagsgesellschaft G. m. b. H. de bedrijfslicentie wordt ontnomen wegens het publiceeren van een verkapt nat. soc blad. GRIEKENLAND. De aanslag op Venizelos. Omtrent den eanslag, welke onlang- op Venizelos werd gepleegd, vernemen de bladen, dat de rechter van instructie een bevel tot in-hechtenis-neming heeft uit gevaardigd tegen twee gendarmerie-offi cieren. FRANKRIJK. Het Internationaal Christelijk Vakverbond over de gebeurtenissen in Dnitschland. De bestuursraad van het Internationaal Christelijk Vakverbond, die de vertegen woordigers der aangesloten vakverbonden en der Christelijke vak-internationale om vat, heeft in Straatsburg vergaderd, onder voorzitterschap van den heer Jules Zirn- held. Parijs, die den afgetreden voorzitter, den heer Bernard Otte, Duitschland, tij delijk vervangt. De secretaris-generaal van het I. C. V., de heer Serrarens uit Utrecht, heeft een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de gebeurtenissen in Duitschland, van de ver nietiging der Duitsche vakbeweging van alle richtingen en in het bijzonder van de christelijke vakbeweging. Met algemeene stemmen nam de be stuursraad de volgende resolutie aan: „De Bestuursraad besprak den toestand der vakbeweging in de verschillende lan den en in het bijzonder den toestand, ont staan door het veroveren van de regee- ringsmacht door de nationaal-socialisti sche partij in Ouitschland. „Hij stelt vast, dat onder voorwendsel van een strijd tegen het Marxisme en van de verwezenlijking van een nationale een heid op den grondslag van een nieuwe corporatieve economische orde, de Duit sche arbeiders zijn beroofd van hun na tuurlijke rechten; zoo zijn o.a. de christe lijke vakorganisaties vernietigd, hun ver mogen in beslag genomen, hun leiders verjaagd en vogelvrij verklaard. „De bestuursraad is van meening, dat geen enkele politieke of economische nood zakelijkheid een dergelijke aantasting van de vrijheid van persoon, van het eigen- doms- en het vereenlgingsrecht kan recht vaardigen. „Krachtens haar beginselen heeft de christelijke vakbeweging te allen tijde het marxisme bestreden, zoowel zijn beginse len als de toepassing daarvan en met name het streven der socialisten naar het verwerven van een monopolie-positie. „Zij heeft den klassenstrijd steeds van de hand gewezen en lang voor de nieuwe stroomingen, die bepaalde gedachten aan het christelijk sociaal program hebben ontleend, maar vaak van wezen doen ver anderen .heeft de christelijke vakbeweging gestreefd naar een economische orde op den grondslag van bedrijfschappen, steu nend op de samenwerking der werkgevers- en werknemersorganisaties. „Doordrongen van een diep nationaal gevoel heeft de christelijke vakbeweging toch altijd begrepen, welke band alle men- schelijke wezens vereenigt ln het Vader schap Gods en de verlossing der mensch- heid door het Bloed van den Goddelijken Zaligmaker „De Christelijke vakbeweging denkt er niet aan. ook maar iets van haar beginse len prijs te geven. Integendeel ls zij vast besloten ervoor te blijven strijden en te trachten, ze in het belang van de arbeiders en van de geheele samenleving in toepas sing te brengen „Haar ontwikkeling en haar actie is evenwel afhankelijk van de mogelijkheid, om zich in de verschillende landen vrij te kunnen ontplooien. „In de tucht der orde die zij eerbiedigt en waaraan zij zich onderwerpt, verlangt de Christelijke vakbeweging van alle Sla- ten. dat zij de rechten der arbeiders als mensch en als arbeider erkennen, van welke rechten in het bijzonder dat der vrijheid van vereeniglng door alle be schaafde ianden plechtig erkend is. „De bestuursraad van het I. C. V. pro testeert derhalve krachtens zijn beginselen met kracht tegen de aantasting hunner rechten, waaraan de Duitsche arbeiders zijn blootgesteld, tegen de vervolgingen en den eerroof van talrijke leiders uit de vakbeweging en anderen, die gebukt gaan onder een ongekende terreur die hun zelfs het recht op arbeid ontzegt. „De bestuursraad van het I C. V. doet een beroep od alle volken en in het bij zonder op alle arbeiders, om de christe lijke vakorganisaties te versterken en zich krachlens de christelijke beginselen met alle energie te verzetten tegen elke ty- rannie of dictatuur, waarnaar in hun land gestreefd mocht worden." ZUID-AFRIKA. Complot in Chili. Te Santiago de Chili zijn vier personen, aanhangers van den vroegeren president Ibanez, gearresteerd, beschuldigd van samenzwering tegen de regeering. In Brazilië eischen de bladen de poli tieke groepen der Nazl-regeering te ver bieden, daar deze herhaaldelijk aanleiding geven tot wanordelijkheden. DENEMARKEN. Boerenactie. De boeren in Noord-Sleeswijk hebbtt besloten met ingang van morgen een pro- ductiestaking af te kondigen. Deze sta king schijnt onder nationaal-socialisU- schen invloed te staan. De staking is be doeld als protest en een waarschuwmf aan de regeering, dat maatregelen moeten worden genomen in verband met den nood der boeren. o VEREENIGDE STATEN. Sensationeele beschuldiging. Naar uit het Witte Huis gemeld wordt is president Roosevelt niet voornemens de speculatiekoorts op de beurzen der Ver- eenigde Staten door eenigerlei wettelijke maatregelen te beïnvloeden. Roosevelt ver klaart. dat hij verheugd is over het stijgen der prijzen voor landbouwproducten in de afgeloopen maanden. De kerkleider Chase publiceert sensa tioneele onthullingen, over de oorzaken van den dood van den 76-jarigen senator Walsh, uit Montana, die begin Maart on derweg naar Washington plotseling aan hartzwakte overleed. Chase beweert nu, dat Walsh, die benoemd was tot attorne? general van het kabinet van Roosevë.' geplaatst was op een „moordlijst", waarop invloedrijke financiers hem en andert politici en hooge ambtenaren hadden ge plaatst. Zij zouden gevreesd hebben, dal Walsh hun als attorney general gevaar lijk kon worden. Kort voor zijn dood had Walsh nog verklaard, dat hij voornemen: was ongeveer 20 financiers ln de gevange nis te werpen. HET EERSTE DIAGONAAL-TOONEEL K NEDERLAND. Naar wij vernemen heeft de heer Loii Saalborn eene tooneelconstructle ontwa pen, waarmee het mogelijk zal zijn in ii kleinste provincie-theaters groot gemon teerde stukken te spelen, zonder de kost bare inrichting van een draaitooneel. Hier door kunnen stukken met een groot aan tal tafereelen in normalen tijd vertoond worden. Verder vernemen wij, dat de heer Saal born dit Diagonaal-Tooneel allereerst zal aanwenden bij zijne monteering van Schiller's „Wilhelm Teil", dat ln den aan vang van het nieuwe seizoen ten tooneelt zal worden gebracht. Ook voor het Shakespeare-repertoire en het nieuwe Amerikaansche filmstut „Monkey my Monkey" zal deze constructie worden benut. o ONZE TORENMUZIEK. Verschenen is no. 10 van „Onze Toren muziek", jaarboek der Nederlandscüe klokkenspelersvereeniglng met artikelen van Jac N D. Hoogslag, G. J. J. Pot, Pol de Mont t enz. o« WEEKBLADEN. „Het Leven" biedt o.a. foto's van den Marathon-loop en de athletiek-wedstrij- den te Amsterdam, de vliegtochten vin Balbo en Willy Post. In de „Haagsche Post" worden het nieuwe boek van den Amerikaanschen- Hollander dr. Hendrik van Loon „de Aardrijkskundige geschiedenis der mensch- heid", Benito Mussolini als journalist be sproken. Voorts bevat de aflevering nog tal van artikelen o a. over Elly Culbert- son. de Hollandsche filmindustrie enz. A. C. Josephus Jitta bespreekt in de „Groene Amsterdammer" de uitlatingen van prof. Goudriaan over socialism®, democratie enz.: dr. M. van Blankenste® publiceert een beschouwing van het non- revisionistische pact van Vier onder den titel „Wat Hitler geteekend heeft". „De Wereldkroniek" publiceert een8®?, foto's uit het forum Mussolini te Rome, welke een duidelijk beeld geeft van den invloed van een sport-training °P Jj® lichaam. Afbeeldingen van het feestwe rende Arnhem, het „Broeken-Spook ejj Spaansche reisherinneringen complete ren de aflevering. M

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2