FIRMA B. DE KLER W.F. KORS EN ZOOI LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 21 Juli 193jl KERK- EN SCHOOLNIEUWS. 1 2e Handsch Schoolboeken I LAND- EN TUINBOUW. FINANCIEN. VISSCHEBIJBEBICHTEN. UIT DE OMSTBEKEN. AGENDA. LINNEN HEERENCOSTUUMSI GER. KERKEN. Beroepen: Tc den Bommel, L. J. Lam- merink te Delft Te Wanneperveen, J. A. de Vor, cand. te Woerden Bedankt: Voor Benschop, E. Schimmel te Amelde Voor Nljkerk (vac. Melle), G. Enkelaar te Oud-Beyerland. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bandoeng (vac. dr. D. W. Wlellnga), R. C. Herder, cand. en hulp- pred. aldaar. RECLAME. ALGEMEENE SYNODE DER NEDERL. HERVORMDE KERK. II. De president doet mededeellng van de door het Moderamen benoemde commissies t.w. Commissie voor' de tabellarische versla gen der examina: de heercn P. Bokma en dr. A. Bloemsma Commissie voor de kleine toelagen: de Quaestor-Generaal en de heer A. D. van der Schans. Commissie voor de conslderatlënde heeren dr. F. W A. Korff, F. Tammens, F. W. J. van den Kleboom, C. F. Bruins, J. W. J. Addlnk, P. Wolffensperger en E. J. H. Brand ligt. Commissie voor de nieuwe wetsvoorstel len: de heeren A. B. te Winkel, J. W Bolt, dr. P. Smit, J. Boonstra, dr. H. E. G. van de Meene, L. 8. van Zwet en H. Elsma. Commissie voor de stukken ter behande ling: de heeren: dr. A. M. Brouwer, p. Bokma, A. D. van der Schans, D. Mulder, D. Jacobs, dr. A. Bloemsma en C. F. Bruins. Commissie voor de afschriften en staten van kosten: de heeren F. Tammens en E. J. H. Brandligt. Commissie voor de eindredactie de hee ren dr. A. M. Brouwer en dr. P. Smit. Commissie voor de kerkvisitatie: de hee ren F. W. J. van den Kleboom en dr. A. Bloemsma.. Commissie voor de predikantstrakte- mentcn: de heeren A. B. te Winkel, dr. P. Smit, P. Wolffensperger, J. W. J. Addink en J. Boonstra, Aangezien de provinciale verslagen van de schriftelijke kerkvisitatie over 1931'32 nog niet alle zijn Ingekomen wordt de be handeling daarvan tot later uitgesteld. De oorzaak van de vertraging wordt gezegd te schuilen in de moeilijkheden welke zich hebben voorgedaan bij de afsluiting van de jaarekening der diaconieën. De vice-president rapporteert over de re gisters van den secretaris en over het aan tal der Ingekomen en uitgegane stukken. Nadat de stukken ter behandeling en de nieuwe wetsvoorstellen aan de verschillen de commissies zijn toegedeeld, dient de hoogleeraar Brouwer een verzoek in van de vereenlglng Kerkopbouw betreffende de eventueele behandeling van de z.g. Groote Svnode in deze vergadering der synode. Het komt aan deze vereenlglng voor, dat het ongewenscht ls dit voorstel (eener groote synode) op zich zelf te aanvaarden nu een uitgebreid reorganisatievoorstel, waarin ook dit punt onder de oogen is ge zien. binnenkort zal worden aangeboden. Voorts dient de hoogleeraar twee voorstel len in tot wijziging van art. 85 regl. kerkel. opz. en tot toevoeging van eene zinsnede aan art. 8 regl examen. Kenis wordt genomen van het verslag der syn. commissie. Op voorstel van deze commissie wordt dlligentverklaring ver leend voor de behandeling van het rapport der kerkelijke hoogleeraren over de oplei ding van de aanstaande evangeliedienaren. Prof. Brouwer brengt hier een adres van theologische studenten te Utrecht ter sprake en behandelt ook enkele moeilijk heden die aan de kerkelijke hoogleeraren te Utrecht ten deel vallen. Hem wordt door den president verzekerd, dat de commssie van rapport met zijne mededeelingen reke ning zal houden. De synode heeft daarna kennis genomen van den uitslag eener conferentie, welke de synodale commissie in November 1932 heeft gehad met afge vaardigden van het bestuur der vereenl- ging van kerkvoogdijen betreffende de be- stuurs beheers-quaestle en de Instelling van eene crisiscommissie. Ook worden eenlge mededeelingen verstrekt over de in voering van uniforme kaarten voor het bevolkingsregister. De rekening van den kerkelljken archivaris dr. L. Lasonder over 1932 wordt goedgekeurd. Het verslag van den archivaris moet nog worden afge wacht. Eerst dezer dagen ls ingekomen het ver slag van de Hervormde legerpredlkanten. Het kan echter nog op de tafel der synode worden neergelegd. De synode bestendigt de bestaande com missie voor het onderhouden van betrek kingen met buitenlandsche kerken. Wegens het overlijden van dr. E. L. Smit wordt in zijn plaats definitief aangewezen mr. S. J. Hogerzeil te 's-Gravenhage. Voorzitter van deze belangrijke commissie is de president der alg. synode en secretaris prof. dr. J. A. Cramer te Utrecht. Het verslag van de afgevaardigden der synode ter vergadering van de ..Presbyterian Aliance" te Belfast op 2028 Juni j.l. zal in het weekblad der Ned. Hervormde kerk worden opgenomen. De president heeft in tweede zitting aan de hoogleeraren-prae-advlseurs dank be tuigd voor de toespraken, welke zij op 19 Juli des avonds in de wijdlngs-samonkomst der synode hebben gehouden. N. R. Crt. RECLAME. gjiiiiiiniiiiiiiiiMtiiniiiMiiiiimiiiiiiiiiniiiiiiiiniiimiimiiniiiiiiiiiiiiiiiiB IN- EN VERKOOP TIJDIG NAAR «58 Oude eu Hleuwe SCHOOLBOEKHANDEL NIEUWE KMN 40 TELEFOON 885 - LEIOEN iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiil Vóór hei zonnebad 1 eerst de huid inwreven metV_.<» „Zij"-crème of „Zij"-olie. Dot voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens_ prochtig gebruind.! JTU-CRÊME of~Vj£oUE in prj|2«fi von 20-7^^ 4316 DE STAND DER GEWASSEN. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 13 Juli is, onder medewerking der RUksland- bouwconsulenten, samengesteld naar ge gevens, verstrekt door de correspondenten der directie van den Landbouw, en. wat de weersgesteldheid betreft door het Ko ninklijk Nederlandsch Meteorologisch In stituut. Na een droge periode in Juni was de regenval voor de ontwikkeling der gewas sen gunstig: de stand is dientengevolge beter dan ten tijde van het vorige oogst- bericht. De granen beloven een goeden oogst. Hoewel de droogte ln het voorjaar zou doen verwachten, dat de halmgewassen stevig van stroo waren, zijn de gTanen door zware regenbuien en sterken wind hier en daar nogal gelegerd. Het gewas van de tarwe ls minder zwaar dan in het vorige Jaar. Uit Noordelijk Groningen, Westelijk Overijssel en uit Limburg wordt het ln vrij sterke mate optreden van voet ziekte gemeld. Deze ziekte werkt het lege ren ta de hand. Veelal legeren bij de tarwe slechts de rassen met slap stroo. De veldboonen vertoonen een goeden stand. In Groningen ls de peuizettlng op vele gronden belemmerd door droogte en warmte ln den voorzomer. Zooals ook reeds in het vorige oogstberleht werd me degedeeld loopt de stand van de erwten vrij sterk uiteen. Het optreden van St. Jansziekte en knopmade was daarvan mede de oorzaak. In Zeeland worden de schokkers vrij slecht genoemd. De bruine boonen hebben een goeden stand. In Groningen is het Vlas te kort geble ven; in Zeeland werd de achterstand eenigszins ingehaald Het gewas kan goed tot vrij goed genoemd worden. De stand van kanariezaad, koolzaad en blauw maanzaad is sinds het vorige be richt aanmerkelijk verbeterd. Deze gewas sen vertoonen een goeden stand. De karwi) ondervindt nog de gevolgen van het optreden van de rups van de kar- wijmot. De oogst van dit product is dien tengevolge slechts vrij goed. Het mosterdzaad is eenigszins in stand achteruit gegaan; toch staat dit gewas, evenals spinazie- en suikerbietenzaad, goed. De consumptie-aardappelen staan goed tot zeer goed. Hetzelfde kan van de fa brieksaardappelen gezegd worden. In het algemeen zijn de cijfers voor dit laatste gewas nog Iets hooger dan voor het eerste. De suikerbieten en de voederbleten be loven eveneens een goeden oogst. De uien staan in Zeeland eenigszins dun In Noord-Holland hebben ze van de made van de uienvlieg te lijden. De stand is vrij goed. De klavers staan goed tot vrij goed. De regenval heeft een gunstlgen Invloed uitgeoefend op den grasgroel, zoodat de stand van wellanden goed tot vrij goed ge worden ls. Het vroeg gemaalde hooi ls goed bin nengekomen. De hoeveelheid liet en gevol ge van droogte en koude in den groelttjd te wenschen over In verband met den hollen stand en de geringe ontwikkeling van het ondergras werd veel gras later dan normaal gemaald Voor zoover dit gewas niet werd ingekuild, heeft het in vrij ern stige mate van den regen geleden. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarder Commlssle-noteerlng voor boter ls voor de nieuwe week vastgesteld op 55 cents per kilo. INSCHRIJVING OP SCHATKISTPAPIER. In totaal ingeschreven voor f. 97.105.000. Bij de gisteren gehouden inschrijving op schatkistpapier werd als volgt ingeschre ven: voor 3 maands promessen f. 38.350.000 voor 6 maands promessen f. 14'.360.000; voor 1 jaars biljetten f.44.395 000; totaal f. 97.105.000; toegewezen werd als volgt: 3maands promessen f 31.740.000 tegen f. 991.56; 6 maands promessen f 13.040.000 tegen f981.90; 1 jaars biljetten f42.590.000 totaal f 87 370.000. NED. ASPHALTFABRIEK TE ALPHEN. De gistermiddag te Amsterdam gehouden gewone jaarlljksche algemeene vergade ring van aandeelhouders in de Ned. As- phaltfabrlek voor het Loodgieters- en Flt- tersbedrijf te Alphen a. d. Rijn, heeft de jaarstukken goedgekeurd en besloten de winst te bestemmen overeenkomstig het daaromtrent in de statuten bepaalde (v.j. div. 6'/t pCt.) N. R. Crt. IJMUIDEN, 21 Juk. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1—0.85, Tongen per K.G. f.2—0.70 .Zetschol per kist van 50 K.G. 15-12.50, Kleine Scbol f. 11-1.70, Schar f.6—230, Pieterman en Poontjes f. 4.20-3.50. Aangekomen 2 loggers: K.W. 173 met £.712; K.W. 67 met f.421. RIJWIELPAD LANGS DEN RIJKSWEG LISSESASSENHEIM. Op een verzoek van den A.N.W.B. en de KN.A.C. aan den betrokken Hoofdinge nieur van den Rijks Waterstaat om een betere afwatering te willen bevorderen van het rijwielpad langs den Rijksweg tusschen LlsseSassenheim deelt deze thans het volgende mede: De gedeelten rijwielpad, welke bi) regen val last hebben van water zi)n ln 1928 te gen den bestaanden straatweg aangelegd en werden herhaaldelijk door auto's ver nield. De geheele Rijkswegbestrating tusschen Bassenhelm en Lisse zal thans op 8.5 M. breedte worden gebracht, waarbij ge noemde gedeelten rijwielpad zullen worden opgehoogd en verlegd en door een behoor lijken berm van de rijbaan worden ge scheiden. zoodat mag worden aangenomen, dat na voltooiing dezer reeds in uitvoering zijnde werken een goede afwatering van het rijwielpad zal zijn verkregen, tenzij automobilisten ondanks palen en beton- plankjes, doorgaan met het onnoodlg be rijden van het rijwielpad. Geen slechte ruil. Tijdens het concours-hippique te Hoofd dorp, kwam een wielrijder, die zijn nog zoo goed als nieuwe fiets voor een café had neergezet, toen hij weer wilde weg rijden tot de onaangename ontdekking, dat men het rijwiel tegen een oud karretje bad ingeruild. Hij was begrijpelijkerwijs met dezen ruil niet tevreden en stelde de politic er mee in kennis. Geslaagd te Den Haag voor het examen Rx M.U.L.O. J. Rijnbeek alhier, Met gunstig gevolg is toelatings examen voor de Electro Technische, school te Amsterdam gedaan door B. Gevers en G. Tanis, beiden wonende te Hoofddorp. o HILLEGOM Geslaagd te Den Haag voor het examen R.K. M.U.L.O. P. de Groot, A. man, A. Korbee, H Lycklama, J. Lvcklama, H. Stevens en J. Stevens, allen alhier. De Rijksontvanger zal, behalve op de gewone dagen en kantooruren, zit tingen houden voor het aanvragen van kostelooze rijwielmerken op Dinsdag 25 Juli 1933 en Maandag 31 Juli 1933 n.m. van 7 tot 9 uur. AALSMEER Het kweeken van cactussen en vetplanten. Nu over het algemeen de uitkomsten van de groote culturen steeds ongunstiger geldelijk resultaat afwerpen, ls het ver klaarbaar, dat menig bloemist in dit tuin bouwcentrum, zij het dan op bescheiden wijze, het ook eens wil probeeren met het kweeken van cactussen en vetplanten, ge wassen, waarvoor veel liefhebbers onder alle standen der bevolking worden aange troffen. De laatste Jaren zijn hier reeds enkele kweekers geweest, die een gedeelte van hun bedrijf voor die cultuur hebben Ingericht, goed gesorteerd zijn en over de geldelijke opbrengst zeer tevreden waren. Echter kan niet ontkend worden, dat er in deze tot nu toe nog veel haperde bij de cultuur van cactussen en vetplanten aan de juiste ternaamstelling, een oordeelkun dige wijze van kweeken, kiezen der beste soorten enz. Wat natuurlijk alleszins ver klaarbaar ls bij een nieuwe cultuur. Daar om kan het van groot, belang worden ge acht, dat dé Proeftuin besloten heeft in deze leiding te willen geven. Op dien be kenden tuin, achter de Rljkstulnbouw- school, ls een kas Ingericht voor het vor men van een zoo uitgebreid mogelijke collectie, waarvan Iedere plant nauwkeu rig ternaam zal worden gesteld. De proef tuin doet in deze een beroep op ieder, die bijzondere, nog ontbrekende soorten bezit, voor het doel te willen afstaan, terwijl het zeer op prijs wordt gesteld als planten voor de ternaamstelling worden ontvan gen, wat vooral voor de kweekers van groot belang kan zijn. Ook het zoeken naar goed te kweeken soorten ls een taak, waarmee de Proeftuin zich zal belasten. 40-Jarig jubileum Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Op 5 September a.&.osal het 40 jaar zijn geleden, dat alhier de- afdeeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde werd opgericht. De bedoeling is, dit voor ons tuinbouwcentrum zoo bijzonder en heuglijk feit ln den avond van genoem den dag ln een meer intiem samenzijn met de leden te gedenken, terwijl in November waarschijnlijk een groote feestavond ln „De Oude Velling" wordt georganiseerd, met tooneelspel, ontleend aan de Aals- meersche historie. Terugloopende omzet der Veiling. Zooals uit de thans bekend zijnde cijfers betreffende den omzet aan de Coöp. Vei- lingsvereenlging „Bloemenlust" blijkt, geeft de omzet aan snijbloemen enz. gedurende de afgeloopen zes maanden van dit Jaar weer een zeer gevoellgen teruggang te zien, vergeleken bij vorig jaar. Er werd toch ongeveer f125 000 over dien tijd min der ontvangen dan over het 1ste halfjaar van 1932. toen de omzet ruim f. 1.200.000 bedroeg. Neemt men hierbij in aanmer- 1 king, dat over het algemeen de aanvoer zich in meerdere of mindere mate uit breidt. dan blijkt uit dien verminderden omzet tevens, dat de waarde der produc ten steeds lager wordt. Openbare U.L.O.-school. Toegelaten tot de Middelbare Techni sche School te Haarlem, op grond van voor diploma Mulo B behaalde cijferlijst, de leerling Jan Quik, eveneens tot de 2de klasse Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers te Amsterdam Plet Mlgchel- sen: en geslaagd voor 1ste klas Rijks kweekschool te Haarlem Nanda Haverman. Het Jubileum van den heer Ay. Gisteren was het 25 .jaar geleden, dat de heer J. Ay, van 7 Mei 1917 af aan het station alhier verbonden, eerst als klerk en van 25 April 1922 als commies, bij de Nederlandsche Spoorwegen in dienst trad. De jubilaris ls des morgens, ln het bijzijn van kantoor- en verder personeel, door den stationschef toegesproken en gehul digd voor zijn ijver en trouw, waarvoor zijn chef hem hartelijk dank bracht na mens de directie; niet minder gehuldigd voor zijn hulpvaardigheid en voorkomend heid ln den dienst; nooit was hem iets te veel, wanneer een beroep op zijn mede werking werd gedaan. Als blijk van waar deering werd den jubilaris o.m. namens het personeel een prachtig rookstel met toebehooren aangeboden, waarvoor de heer Av hartelijk dank bracht, 't Spreekt van zelf, dat de jubilaris op dezen voor hem zoo heuglijken dag vele felicitaties ln ont vangst had te nemen. De heer H. J. Hendriks, onderwijzer aan de openbare lagere school Rozenstr., ls geslaagd voor het examen hoofdacte. De Wllhelmlnavereenlging heeft be sloten om ook dit jaar een tweedaagsch volksfeest met kinderfeesten te organlsee- ren, en wel ln de eerste helft van de maand September. KATWIJK. Onveilig duin. De volgende week zal het schietterrein onveilig zijn wegens schieten met scherp op Maandag t.m. Vrijdag van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. Op Zaterdag van t uur n.m. tot 9 uur n.m. HAARLEMMERMEER. Uitkeering Gemeentefonds. Volgens de jongste- Stscrt. ontvangt de gemeente Haarlemmermeer voor het jaar 1933/1934 een bedrag van f. 279.821 uit het Gemeentefonds. KATWIJK AAN ZEE. Installatie bij de Padvinders. Voor de Julianagroep aangesloten bij de Ned. Padvinders was het gisteren een be langrijken middag. Om half vier vond n.l. de installatie plaats van mej. T. Okma, als welpenleidster der Juliana-horde. Daar toe waren de welpen en de verkenners bijeen gekomen in de duinen, nabij het Zeehospitium. De installatie geschiedde door ds. Kalkman. Nadat het „hoort, zegt het voort", uit volle borst gezongen was, sprak ds. Kalk man mej. Okma toe. Nadat mej. Okma de belofte had afge legd, sprak ds. Kalkman de hoop uit, dat zij zich zou toonen een waardig akeela, strijdende voor haar horde en hulp zoe kende alleen daar, waar die te vinden ls, bij Hem, die ons nimmer teleurstelt. Hierop reikte hopman Visser haar met een kort woord de Insignes over. Na he» zingen van het Wilhelmus ging de groep uiteen. Koninklijke belangstelling voor het Crisis-Comité. De Prinses op het strand 1 En de thee- schenkerlj van het crisis-comité zóó nabij de verleiding was groot om Hare Ko ninklijke Hoogheid eenige loten van de loterij aan te bieden. Eenige jonge meisjes trokken de stoute schoenen aan en liepen Haar langs het strand tegemoet, den kant van Wassenaar op. H. K. H. informeerde zeer belangstellend naar het doel der ver loting en nam, tot groote vreugde van de verkoopsters, 70 loten! Opnieuw een tref fend bewijs, hoezeer onze Prinses mede leeft met het wel en wee van Katwijk! Het hoofd van de Herv. School II ln de Weeshuisstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat in de school ls Ingebroken. Men heeft zich toegang ver schaft door een W.C.-raampje. In de school is een kast opengebroken, waaruit geld werd ontvreemd. Onze plaatsgenoot de heer C. E. v. d. Berg slaagde te Den Haag voor het exa men Nederlandsche Handelscorresponden tie, afgelegd voor de Vereeniging van Leeraren in Handelswetenschappen. Hij is leerling van den heer van Andel alhier. Voor het Mulo-diploma A slaagde te Den Haag G. Schouten, leerling van de Mulo-school alhier. Op het politiebureau is te bevragen een heerenrijwiel, dat in den afgeloopen nacht door de politie ter hoogte Duinoord is aangetroffen. NOORDWIJK. Openstelling Postkantoor. Naar wij vernemen, zijn de pogingen van het gemeentebestuur om een langere openstelling van het bijkantoor der poste rijen Noordwljk aan Zee te bereiken met succes bekroond. Met ingang van heden is dit kantoor opengesteld voor den post- telegraaf- en telefoondienst iederen dag van 8 tot 19 uur. Komende kinderstrandfeesten. Door den Burge neester dezer gemeente is toestemming verleend aan het R.K. Fanfaiecorps „Excelsior" tot het houden van een concert te Noordwljk aan Zee op 26 Juli 's avonds te 8.30 uur en aan de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer voor het organiseeren van kinder strandfeesten op 26 Juli, 2, 9, 16 en 23 Augustus. Een kameel op het strand. Door B. en W. is aan de directie van het Grand Hotel en Kurhaus „Huis ter Duin" vergunning verleend op het strand en in de badplaats een kameel met be geleider te exploiteeren. Concert en Lampion-optocht. Gisteravond hebben badgasten en inwo ners van onze plaats den eersten feest avond van dit seizoen gevierd. Eerst gaf de muziekvereeniging „Echo der Duinen" een concert op het terras van restaurant „Seinpost" Na afloop werd een lampion- optoent geformeerd, waarvoor veel belang stelling bestond. Het was een zeer lange stoet. De verlichte lampions, in diverse vormen eu kleuren leverden een fantas tisch schouwspel op. Het was een mooie avond en de jeugd, die de vroolijke wijsjes van de muziek dapper meezong hecit volop genoten. Door B en W. is toestemming ver leend voor het houden van een collecte aan het hoofdbestuur van het Nederland sche Roodc Kruis te 's Gravenhage en aan het ondersteuningsfonds „Helpt Elkander" uitgaande van de Vereeniging „Zoekt het Verlorene" te Rotterdam. Maandag. Oud-Hortuszicht; Concert Leldschc Cal Harmoniever. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. ni» „Menschen". Zondag nam, 2 uur, 4 uur 30 en 8 m, Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nin „Rauschglft." Woensdag en Zaterdag nam. 2 0.- Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur' Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nu» „Bedtlme-story". Woensdag en Zaterdag nam. 2 urn Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gene» kunde: Consultatiebureau voor moeUljo kinderen. Haiftwee tot 3 uur nam. Tot» met 16 Augustus gesloten. Inenting te;» diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve o, neeskunde: Consultatiebureau voor Al» hollsten. 7—10 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwme ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 c matinee. De avond-, nacht- en Zondagdienst t apotheken wordt van Maandag 17 Juli en met Zondag 23 Juli a.s. waargenon door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarktt Telefoon 552. RECLAME. Eerste klai afwerking en etoüen L 10.-1 CONFECTIE - BEDRIJ'I HAARLEMMERSTRAAT 241-24)1 en FILIAAL HAARL. STRAAT l| NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd te Den Haag voor Ml examen R.K. M.U.L.O. C. Ruigrok, alhif.l SASSENHEIM. Voor het M.U.L.O.-examen A slaagd-l onze plaatsgenooten W. Pera, J. Postuml en L. Westerbeek. Morgen wordt ten bate van „Hel wonnen Levenskracht" een speldjesdag g--l gehouden. VEUR. Geslaagd te Den Haag voor Ml examen R.K. M.U.L.O. L. de Koning, alh.»:J VEUR—LEIDSCHENDAM Op de Veursche straatweg zakte eel woonwagen door de veeren, met het gr- volg dat wagen en inventaris schade M| liepen. Nadat het voertuig voorloopig was gek-1 pareerd, kon de reis worden voortgezet. VOORSCHOTEN. Het verkeer. Wat reeds in verschillende gemeenten I was geschied, is nu ook gedaan nabij het Burgemeester Vemèdepark. Er is met verf, I bij wijze van proef, een verkeersstreep getrokken, niet, zooals wij nu zagen ge beuren, voor het verkeer vanaf richting Leiden, maar voor het doorgaande verketr naar Lelden, omdat 't nogal eens beurde dat des avonds een bestuurder van I een auto de verlichte pijl niet opmerkte en in het grond tusschen de tramrails terech. kwam. Ten overstaan van Notaris W. A- Caron, alhier, had ln Hotel „Het Wapen van Voorschoten de openbare verkooping plaats van het huls met voor- en achter tuin. bergplaats en erf aan de Papelaan No. 98, groot 1 A. 13 c.A. Het perceel stom in bod op f. 3100 en werd gemijnd op 1- W- Kooper voor f. 3165 was de heer J. M- Ruyter q.q. alhier. Geslaagd te Den Haag voor he' examen R.K. M U L O. M. Smit, alhier- WARMOND Opvolger van prof. J. Visser. De Zeereerw. heer C. van Trigt is be noemd tot hoogleeraar in het kerkehj' recht aan het Groot-seminarie alhier an opvolger van prof. J. Visser. ZEVENHOVEN. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van den bouw van een winkel-, woon- en paknun voor den heer C. de Kruijf te Vlnkevew was door den heer H. van Wengerden hier ingeschreven voor de som van f- ZOETERWOUDE. Schietwedstrijden Burgerwacht. Op de gehouden wedstrijd van den krir.S Rijnland werden gewonnen: In klasse A: 1ste prijs A. J. van vu 2de prijs A. Slingerland: 5de prijs L. Poel; -j, ln klasse C: 1ste prijs J. Bosman; pr. J. T. M. Vahrmeyer; 8ste pHJs Schuur. j.-. Vrije baan: 3de J. T. M. Vahrmeyer. L Bosman: 8de A. J. v. Bennekom. A. van Remmen. Revolver: 4de prijs door den cotnm dant. 2—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6