N.V. LEIDSCH DAGBLAD )SCK DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 21 Juli 1933 BEURSOVERZICHT. UIT DE RIJNSTREEK. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761- hedenmiddag 3 uur: 762. telegrafisch weerbericht. iesedeeld door het Kon, Ned. Meteorol. Instituut te Oe Bildt. Hoogste stand: 7C6.0 te Danzig laagste stand: 759.6 te Reikjavik. Lachting tot den avond van 22 Juli: leest zwakke wind, aanvankelijk ver- fieillik, later uit Westelijke richtingen. eltelljk bewolkt. Aanvankelijk regen I onweer. Koeler. buitenlandsch weerbericht. Ivjh. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. depressie bij de Schotsche kust vulde :der op, zoodat thans de laagste baro- ■terstand op IJsland wordt aangetroffen 159.6 m.mj. De hoogste luchtdruk in het lamemingsgebied is 766.0 m.m. te Dant- jen Röst, zoodat de luchtdrukdiensten rer geheel West Europa zeer gering zijn, B vrijwel nergens windkrachten boven fiie schaaldeeien Beaufort voorkomen. De Bnnge luchtbeweging werkt het ontstaan Ran plaatselijke onweders zeer in de hand. Onweders met zware regen kwam voor ij Dyon (28 m.m.), Yarmouth (16 m.m.) «i Blaavandshuk (16 m.m.), Bremen (12 m.K.I. Over ons land ligt thans een on- Heerscecundaire, die hedenavond of he- innacht nog wel regen en onweder zal Bengen, daarna is Westelijke wind met ■deïïjk iets koeler weer waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR, luur voorm.: 22 gr. C. (70 gr. F.) 8 uur 's midd.: 24 gr. (76 gr. F.) 3uur nam.: 24 gr. C- (76 gr. F. lOOGIVATERTUDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. «rra.: te 2.49 uur; nam. te 3.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk" 's Middags 12 uur 23 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". rs Middags 12 uur: 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. I-Vrijdag: 21.39 nam. tot 4.34 v.m. ALLANS- OP- EN ONDERGANG. I 21 Juli: op 3.09 uur; onder 20.59 uur. SCHOENMAKERS-PATROONS. De Ned. Bond van Schoenmakers- itroons- en Schoenwlnkellersvereenigin- en hield in café-rest. „La Bordelaise" te Jen Haag zijn 26ste jaarvergadering, op (elke 54 aangesloten vereenlgingen ver- egenwoordigd waren. Tevens had de 12e 'arvergaderlng plaats van de tot den Ned. rad behoorende Onderlinge Ziekte risico-Vereeniging voor het Schoenbedrijf. let jaarverslag van den administrateur, len heer F. Hessels, en het financieel [erslag over 19321933 werd goedgekeurd, oe periodiek aftredende bestuurders, de heeren M. D. Lankester, voorzitter; F. Huykman, secretaris en Jac. T Drese, werden bij acclamatie herkozen. De 26ste jaarvergadering van den Ned. Bond stond onder leiding van den heer W. Conker Pz. uit Rotterdam. Het Jaarverslag en het financleelverslag, •luitende met een bedrag van f. 82.781.38 ontvangsten en uitgaven, werden goed- weurd. De periodiek aftredende bestuur- Jfis, de heeren M. D. Lankester, secreta- ns en J. w. sterkenburg, penningmeester, Rjn bij acclamatie herkozen; in de vaca te voor algemeen adjunct is voorzien «oor het kiezen van den heer D. Jansen "It Voorst. v/\a. afdoening van huishoudelijke zaken "«ft de heer Donker een inleiding ge- jouden op het voorste] tot aansluiting bij e onlangs opgerichte Centrale Vereeni- «ig ter Behartiging van de Belangen van 'den-, leder-, schoenen- en aanver wante branches. Cp,r h't d°el en het streven dezer staan veel be'angsteling te be- Omw 111 levendige discussies. Vere<^n, aU8P S. van de schoenmakers- en nnHf-nigiJ. BelanE" te Apeldoorn heer r iml.iyan haar voorzitter, den sisten een'«itlï maa>rten de congres- Apeldoom PJe ln de omgeving van TWEEDE KAMER. DE VRAAGTEEKENTREIN. (rooalsrmfrit?ekeSJreln loopt nidt morgen "ia"rSZondagr23'®SS<nlan<i" ™rm*ld W' DE POSTVLUCHTEN. EaporeKwrtrokken en u UiirciE van 8in* Eakomen en u Bandoeng aan- CRISIS-BOTERMERK. d*t voo^dÈf wèei^vmi'sa1?1. deelt mede' 1833 de Prijs vin W I.Ï?4 en met 29 Juli 1-1- per kg ,et cr)sls"botermerk op van buitenlanrtl^v, vVervoerverSun" *r k.g is bemxd e b0ter op f- 110 In de Tweede Kamer-vergaddring van hedenmiddag heeft de heer Sneevliet de vereischte eeden afgelegd. Op advies van den voorzitter trok de heer Knottenbelt zijn gisteren ingediende voorstellen in, daar deze niet meer in de huidige zitting behandeld kunnen worden. WERKVERRUIMING. Dezer dagen vergaderde de Rijkscom missie Werkverruiming onder presidium van haar voorzitter, den heer Ch. J. I. M. Walter. Met veel genoegen nam de commissie er kennis van. dat de bouw van twee sche pen door de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart-Maatschappij aan een Neder landsche werf is opgedragen. Besloten werd onder de aandacht van die Regeering te brengen, in aansluiting op een vorig schrijven, eenige gevallen, waarin door betaling in Spermarken, op drachten voor de Nederlandsche industrie verloren zijn gegaan. Ingekomen was een schrijven van den Minister van Economische Zaken, waaruit bleek, dat gevolg was gegeven aan een ad vies der commissie om indirect de samen werking van ondernemingen in een be- bedrijfstak van de metaalindustrie te be vorderen. Mededeeling werd gedaan van den stand van het onderzoek inzake toepassing van een nieuw materiaal ter bevordering van goedkoopen woningbouw. De vraag werd aan de orde gesteld, op welke wijze zou kunnen worden bevorderd, dat de afzet van industrieele producten utt Nederland naar Inrflë weer zou kunnen toenemen. Voorts werd mededeeling gedaan van een groot aantal gevallen, waarin het bu reau zijn bemiddeling heeft verleend om te verkrijgen, dat, zooveel mogelijk, de or ders voor de Nederlandsche Industrie wer den behouden. UIT NED. OOST-INDIE. HET GEBEURDE AAN BOORD VAN DE „EVERTSEN". BATAVIA, 21 Juli (Aneta). Het Hoog Militair Gerechtshof heeft een aanvang gemaakt met de behandeling van de ap pelzaken van 24 dienstweigeraars van Hr Ms. „Evertsen". Het betreft hier het geval van het niet baksgewijs aantreden, later gevolgd door het niet opvolgen van een persoonlijk door een officier gegeven bevel. DE NATUURRAMP IN ZUID-SUMATRA. BUITENZORG, 21 Juli (Aneta) Blij kens een telegram van den Resident van Benkoelen d.d. 20 Juli meldde de uit Soe- wah teruggekeerde detachementscomman dant van Kroe dat te Soewoh geen huizen zijn ingestort als gevolg van de explosie op het solfatarenveld aan de Noord-West zijde van de Soewohvlakte. Zestig gezinnen of circa 3/4 der bevol king is weggetrokken naar Kota-Agoeng. De sawahs zijn gedeeltelijk onder water, gedeeltelijk onder modder geloopen. De Wai Semangka is opgesllbt. Het stroombed verplaatst zich in Noordelijke richting. Van de marga Soewoh is nog slechts de soesoen Antatai bewoond. Circa 20 gezinnen zijn hier overgebleven. Er is geen gebrek aan voedsel- VOETBAL. SERIE-WEDSTRIJDEN R.S.E. Morgenmiddag te 6 uur speelt R.S.E. I tegen L.V.V. I haar laatsten wedstrijd. Bij gelijk spel heeft R.S.E. den eersten prijs. Te 3 uur wordt gespeeld V.V.L.Excel sior I, terrein R.S.E. aan de Zijl bij de spoorbrug. De stand luidt als volgt: gesp gew. gel. verl. v.t. pnt. R. 8. E. 7 5 1 1 34-16 11 L. V. V. 7 4 1 2 19-14 9 V. V. L. 7 2 3 2 20-21 7 S. V. W. 8 2 1 5 17-35 5 Excelsior 7 1 2 4 14-24 4 WEDSTRIJDEN TER LEEDE. Morgenmiddag om kwart voor zes speelt Ter Leede ii tegen Hillegom ii op "Sport- holf" té Sassenheim. Om half acht speelt Ter Leede (junioren) tegen Rljnsburgsche junioren. o NEDERLAAGWEDSTRIJD TE KOUDEKERK. De uitslag van den wedstrijd Koude kerk ii—Woubrugge ii is 6—3. Morgenmiddag te 4 uur speelt Koude kerk 1 tegen Woubrugge I. Ter gelegenheid van het een-jarig be staan der vereeniging werd een 5 K.M. wedloop gehouden. Deelgenomen werd door 22 leden. Uitslag volwassenen: ie prijs N. de Jong, 2e pr. L. de Jong, 3e prijs J Hagenaar, 4e pr. KI. Schellingen hout 5e pr. D. Dissel. Uitslag jongens 2 K.M. Ie groep L. Hakkenhrak, 2e pr. H. v. Klaveren, 3e pr. D. v. Eijk. 2e groep: le pr. L. Struik, 2e pr. H Batelaan, 3e pr. H. Lekx. WEDSTRIJD TE HILLEGOM. Morgenmiddag te 6 uur spelen Schinkel haven en Zandvoort hun wedstrijd om den 3den en 4den prijs. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in de zaal van den heer Ruttan, een #n ander opgeluisterd door een muziek- ensemble. Hillinen speelt nog voor de a.s. compe titie begint een 4-tal nederlaag-wedstrij den op haar terrein, verdeeld over ie maanden Juli, Augustus en September. Het bestuur is er in geslaagd voor deze wedstrijden de beschikking te verkrijgen over een 4-tal zeer sterke clubs, nX: D.W.S. I (Amsterdam), D.H.C. II (Delft), Zeeburgia H (Amsterdam) en H.B.S. n (Den Haag). ZEILEN. DE KAACWEEK. EEN STRALENDE INZET. (Van een eigen redacteur). Alle sombere voorteekenen ten spijt be gint de Kaagweek 1933 onder de meest gunstige omstandigheden. Er is zon; er is wind en er zijn volop schepen. Al eerder vestigden wij er de aandacht op, dat dit grootsch watersportfestijn zich ln een record-aantal inschrijvingen mag verheu gen en die groote animo komt ook tot uiting ln het groote aantal jachten, dat nu reeds, op den eersten dag, in de buurt van het startterrein ligplaats heeft ge kozen. Het leek er vanmorgen aanvankelijk naar alsof er van de zeilerll weinig terecht zou komen; er stond slechts een heel flauw briesje uit het Noordwesten, doch tegen twaalven zette de wind door en drukte de zeilen voL Der traditie getrouw werd het program ma vandaag geheel gevuld met onderlinge wedstrijden, grootendeels voor motorboo ten, waarbij de traditioneele vossenjacht ditmaal vervangen was door een balspel, waarbij een bal van geweldige afmetingen door een opgesteld doel moest worden ge dirigeerd. Erg vlot ging dit overigens niet, want de wind en de golven dreven den lichten bal gedurig in de verkeerde rich ting, tot groote wanhoop van de stuur lieden en tot dito vermaak van de toe schouwers. Verder was er de gebruikelijke regel matigheidswedstrijd, welke ondanks de aankondiging „nationale" motorboötwed- strijden zoowaar een internationaal tintje droeg door de deelname van den heer Rothsteln uit Dilsseldorf; het even tradi tioneele flesschenspel, waarbij ettelijke flesschen naar den bodem van de Kaag verhuisden en niet te vergeten het ring steken, waarbij „de dokter" iedere in gewijde weet, dat hiermede dr. Blomberg bedoeld is zich als steeds een der ern stigste pretendenten voor den eersten prijs toonde. Tusschen de bedrijven door werd er nog gezeild ook, maar dat was in verhouding tot wat ons de volgende dagen te' wachten staat ,maar kinderspel. Daarover trouwens morgen meer, want op het oogenblik, dat wij dit schrijven zijn de wedstrijden nog in vollen gang. Deze 1ste dag is voornamelijk bedoeld als een genoeglijken inleiding tot den feilen sportleven kant van het puikje der Neder landsche zeilerswereld, dat vanaf morgen zijn krachten zal meten. De Vrijdag staat van oudsher In het teeken van de her nieuwde kennismaking met tijdens vorige Kaagweken verworven zeilvrienden. Naast Vele nieuwe gezichten, treffen wij ook tal van oude bekenden aan. De heeren van Hoolwerff en Doedes zijn druk in de weer met boeien uit te leggen; de trouwe wach ters van den toren hebben zich voor vijf lange dagen in hun hoog verblijf laten opsluiten Chris Kiewit laat zijn stentorstem weer over het water schallen, de heer Kruyff vertelt in zijn propaganda-tent aan ieder, die het hooren wil. dat eje A.N.W.B heusch nog veel meer doet dan handwijzers zetten en feestvieren; kortoih, T is alles als van ouds Van de zeilerij valt overigens nog niets te zeggen. In den onderlingen regenboog- wedstrijd ligt van der Steur tegen het einde der eerste ronde nog voor, maar Duerr zit hem dicht op de hielen 't Kan viezen, 't kan dooien. De thermometer nadert hier bedenke lijk de 80 graden DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags -: Zondags den geheelen dag gesloten. AMSTERDAM, 21 Juli- Markt biedt krachtig weerstand. Koer sen weinig lager. De beurs bood heden weerstand aan den ongunstlgen invloed in de paniekachtige daling die gisteren op de Amerlkaansche beurzen plaats vond en reeds aanleiding gaf tot het sluiten der graanbeurs in Chicago. De reactie in Wall Street leidde hier weliswaar tot een daling van de koersen in Amerikaansche waarden, doch de verschillen waren minder groot dan in Amerika. Dit gaf de beurs eenige steun. Er wa ren op het lagere peil wat kooporders ge plaatst die slechts tegen oploopende koer sen konden worden uitgevoerd. Vooral In Rubbers kwam dit aan 't licht. A'dam Rubbers die 2 lager Inzetten haalden dit verlies niet alleen in, doch stelden zich uiteindelijk boven het vorig slot. Ook verschillende minder courante soorten sloten hooger. Op de Industrie- ofdeeling lagen Unilevers wat vaster. Phi lips waren maar weinig lager; Aku's vrij goed op peil; alleen Ned. Ford enkele pCt. lager. Koninklijke waren kalm eh ook hier trad na lagen inzet een bijno volledig her stel ln. Amerikanen daarentegen bleven lager. Tabakken waren iets beneden de koersen van gisteren. Suikerwaarden toonden een krachtig herstellingsvermo gen. H.V.A.'s openden 5 pet lager, doch liepen daarna 4 pet op. Scheepvaarten en Mijnen kalm. Duit- sche en Nederlandsche obligaties goed prijshoudend. wisselkoersen. Engeland 8.27 (8.22 S/4). Duitschland 59.10 (59.02'/!). Frankrijk 9.70 (9.70). Bel gië 34.57 1/4 (34,57'/.). Zwitserland 47.88 (47.86). Dencmerken 42.70 4290). Zweden 42.70 42 50). Noorwegen 41.50 41.50). N.- York 1.75 1/4 (1.73'/*). Prolongatit 2 1/4 Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren, NIEUWKOOP. Schoolreisje. De kinderen der hoogste klasse van de openbare scholen van hier en Noorden brachten onder leiding van het onderwij zend personeel met 2 touring-cars een be zoek aan de Artls te Amsterdam en vervol gens aan het strand te Zandvoort. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Bernardus zn. van H. de Beer en G. Kas Wilhelmina Cornelia d van J. Verhage en M. C. Slootweg Wilhelm Cornells, zn. van A. Vierhout en N. Stoof Overleden: P. Tijsterman, oud 72 jaren, weduwnaar van L. Schellingerhout. Getrouwd: J. van der Meer, oud 27 Jaren en E. J. Groenenveld, oud 21 jaren. NOORDEN. De auto-verhuurder J. Pieterse alhier heeft een autobusdienst geopend om eiken Zondagmorgen te 4 uur in Amsterdam vls- sehers. die in onze plassen hun vermaak willen komen zoeken, per autobus af te halen en des avonds weer terug te rijden O ROELOFARENDSVEEN. Geslaagd te Den Haag voor het examen R.-K M.U.L.O., A. van Dooren, alhier. WADDINXVEEN Werkverschaffing. Naar men ons mededeelde, kunnen een twintigtal werkloozen worden ge plaatst in de werkverschaffing nabij Zwolle. Tevens is het niet uitgesloten dat enkele werkloozen zij de sluiswerken oe Gouda nog geplaatst kunnen worden. Voor de hoofdakte slaagde de heer G B dé Wolf, alhier. Door een hond zijn een groot aantal eenden van den landbouwer v. d. G. dood gebeten Een groote schadepost voor den eigenaar. WOUBRUGGE. Jaarverslag Crisis-Comité. Uit het jaarverslag 1932—1933 van het Plaatselijk Crisis-Comité ontleenen wij o.m. het volgende: Als gevolg van een oproep van den Burgemeester werd op 24 Maart 1932 een voorloopig crisis-comité opgericht. Naarmate de crisis-gevolgen dieper doordrongen, werd de behoefte aan zoodanig comité sterker, als gevolg waar van op 22 Februari 1933 het thans be staande comité geconstitueerd en op 8 Maart d.a.v. door het Nationaal Crisis- Comité als zoodanig erkend werd. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de heeren Boddens Hosang. voorzitter, Scha- mlnee. secretaris en Tondu, penning meester. Voorts hebben in het comité zit ting de heeren C. P. van Amsterdam, W. A. Boot, A. D. Husson Heenk, F. Kroes, D. van der Laan, C. W. Lieverse, L. Lie- verse, L. E Loth, J. J. van der Post, J. J. Smits, J. P. van der Voorn en C. J. Wltte- bol, alsmede vertegenwoordigers der Diaconiën en Kerkelijke armbesturen te Woubrugge en Hoogmade. Gedurende het winterhalfjaar werd aan collecten ontvangen f. 405.43, waarvan moest worden afgedragen aan het Nat. Crisis Comité f, 40.54. Aan 91 steunaan vragen kon worden voldaan tot een totaal bedrag van f, 483.92. Van het Nat. Crisis Comité werden ont vangen 24 lakens. 2 matrassen, 12 borst rokken, 12 onderbroeken, 12 paar sokken, 24 paar kousen, 20 paar schoenen en 3 wollen dekens, benevens van vele parti culieren verschillende zeer bruikbare kle dingstukken. Het comité is er in geslaagd veel nood te leenlgen en hseft het vaste voornemen, ge sterkt door het oprecht begeeren waar noodlg te helpen en geleerd door de erva ringen in den afgeloopen winter opgedaan, ook in het komende winterhalfjaar haar taak zoo goed mogelijk te vervullen. Been gebroken. BIJ het- verlaten van den kruideniers winkel van den heer B. stak het dochtertje van den heer R. de straat over en liep daarbij tegen een wielrijder aan, met het gevolg dat zij kwam te vallen en een been brak. Door dr. Loth werd heelkundige hulp verleend. De Knapenvereeniglng /Samuel" maakte per motorboot van Westdijk een reisje naar de wassenaarsche Slag. Het weer was zeldzaam mooi; de knapen ge noten volop. Zeer voldaan over het wel slagen van de reis keerden zij huiswaarts. ZWAMMERDAM. Ernstig ongeluk. Alhier vond in de vroegen moigen een ernstig motor-ongeval plaats waarvan de ^oorzaak niet geheel bekend is. Een motor rijder, komende met een matigen gang uit de richting Alphen ad. Rijn, kwam ter hoogte van den winkel der Gez. Sprey, zoo danig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Vermoedelijk was de voetsteun tegen den trottoirband gekomen, of de voorband gesprongen. Eerst viel de man met een hand door een ruit, waardoor zijn duim zwaar verwond en bijna geheel afgesneden werd; vervolgens smakte hij tegen den grond. Omstanders schoten dadelijk toe en waarschuwden dr. Schr die onmiddellijk ter plaatse was en het slachtoffer ln de dichtbijzljnde NutsZaal liet dragen. Na verbonden te zijn, werd de man, wien het boed uit neus en ooren drong ln 2org- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Uit het rij-bewils bleek hl) visser uit Noordwljk te zijn. Bij informatie vernamen wij, dat zijn toestand nog ernstig, doch Iets vooruit gaande is. LEIDEN, 21 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 524 runderen, 179 kalveren, 536 schapen, 51 stieren 45— 260, geen handel, 118 kalf- en melkkoeien 75—180, stroef, 131 vare koeien 60—125, stroef, 221 vette ossen 85-230, per stuk, 30-58 cC per K.O. schoon a. d. haak, stug, 3 pinken, 58 vetse kal veren 30—45 per stuk, 32—62 ct. per K.O. schoon a d. haak, traagste, 121 nuchtere kalveren, 4—8, zeer traag, vette schapen 8—13, vvcido schapen 7, 877 lammeren 2.50 —24, zeer matig, 508 zouters 12—24, 909 higgen 6—10, tamelijk, 3 paarden, 11 veu lens 40—95, 7 bokken en gelten 4—8. 21 Juli Kaasmarkt. Aangevoerd 123 partijen. Goudsche kaas 95, Leidsche kaas 27 partijen, le soort Goudscho kaas 22—25 idem 2e soort 18—21, le soort Leidscho kaas 21—26, 2e soort idem 18—20. Handel matig. BODEGRAVEN, 20 Juli. Elerenveiling B PK V. Aanvoer 10299 stuks kipeleren, prijs f.2—2.80 voor witte; f. 2.30—2.70 voor bruine; eendeleren f. 1.70—1.90; kippen 55—75 cent. HOOFDDORP 20 Juli. Graanbeurs. Rogge, Gerst, Chevalier en Haver plm. f. 4.50; Kanariezaad f 5.50; Duiveboonen f.89; Groene erwten f.1014: Karwij- zaad plm. f.25. Alles per 100 K.G. LISSE Uitslag van de gehouden leverbare veilingen in Holland's Bloembol- ienhuls in het tijdvak van 15 t. en m, 21 Juli. - De aanvoer neemt geleidelijk toe, van alle kanten beginnen de leverbare tulpen toe te stroomen. De handel gaat ook al vlotter als bij de eerste velling, de koopers beginnen aan de gestelde mini mum prijzen te wennen. Enkele partijen zijn tegen den gcstelden prijs nog niet te verkoopen. Ook werd er veel bijgoed aan gevoerd als: Lelie's Scilla's, Frittelaria's, Crocussen e.a., welke ook vlug verkocht werden. Onderstaande prijzen werden be- bestecd Evt. Prinses Juliana 12 op f. 1.55, 11-12 f. 1.10; Evt. Couleur Cardinal 12 op f. 1.60, 11-12 f. 1.15, 10-11 f. 0.85; Evt. La Reine 12 op f. 1.40, 11-12 f.1—, 10-11 f.0.75; Evt. Gen. de Wet 12 op f. 1.60, 11-12 f. 1.20; Evt Flaminga 12 op f. 1.40, 11-12 f.1.—; Evt Proserpine 12 op f. 1.50, 11-12 f.105; Evt. Rose Grisdelln 12 op f. 1 40. 11-12 f 1; Evt. v. d. Neer 12 op f. 1.40, 11-12 f. 1 Evt Veerm Brillant 11-12 1—, 10-11 f.0.75; Evt. Prinses Marianna 11-12 f.105; Evt. Diana 12 op f. 1.50. 11-12 f. 110, 10-11 f 0.80; Evt. Scarlet due 11-12 f. 1.40, 10-11 f. 1 05; Evt. Fred. Moore 12 op f. 1.40. 11-12 f. 1.Evt. Rose Precose 12 op f. 1.40; Evt. Proserpine 12 op f. 1.40, 11-12 f.1.—; Evt. Witte due max 11 op f.1.70. 10-11 f. 1.05; Evt. Brillant Star 12 op f. 1.40, 11-12 f 1.05; Evt. Gele Prins 12 op f. 1.55. 11-12 f. 1.20; Evt. Herman Schlegel 12 op f. 1.45. 11-12 f. 1.Evt. Prins van Oostenrijk 12 op f. 1.40, 11-12 f, 1.Evt. La Reine max il op f. 1.70; Evt. Witte Zwaan 10-11 f. 1 05, 9'/i-10 f. 0.80; Dt Ml', v. d. Hoef 12 op f. 2.05, 11-12 f 1.55; Dt. Oranje-Nassau 12 op f. 2.50, 11-12 f 1.90: Dt Murillo 12 op f 1.55, 11-12 f 1.05, 10-11 f. 0.75; Dt. l'Aurora 12 op f. 1.60, 11-12 f 1.20, 10-11 f,0,80. Dt. Electra 12 op f. 1.75; Dt. Theeroos, 12 op f. 1.60. 11-12 f. 1.15; Dt. Ruba Max 11-12 f:1.15. 10-11 f.0.85; Dt. Salvator Rose 11-12 f. 1.05; Dt Vuurbaak 12 op f. 1.50; Dt. Cou- ronne d'Or z. 10 op f. 1.90. Dwt Prinses Elisabeth z. 12 op f. 1.10, z 11-12 f.0 75, Z. 10-11 f. 0.65; Dwt. Will Pitt z. 12 op f. 1.10, z. 11-12 f.0 70, z. 10-11 f.0 55; Dwt. Bavtigon best f 0 90, z. 11-12 f. 0.65, z. 10- 11 f. 0.50; Dwt Prof. Rauwenhof best f 1,05, z. 12 op f 0.95; Dwt. Pride of Haarlem z. 12 op f.0 90, z. 11-12 f. 0.65 Dwt, Will Cop land z. 12 op f. 1.05, z. 11-12 f. 0.70, z. 10-11 f. 0.50; Dwt. Clara But z 12 op f. 0.90, z. 11-12 f. 0.65, z. 10-11 f.0 50; Dwt. Philip de Comminet, z. 11 op f.0.85, z. 10-11 f. 0.00; Dwt The Sultan. Z. 11 op f.0 75. z. 10-11 f. 0.50; Dwt. City of Haarlem 12 np f. 1.10; Dwt, Allard Plerson 12 op f 2 65, z. 11-12 f. 1.75; Dwt. Ariadne z. 12 op f 1 05; Dwt. Farnc. Sanders z. 12 op f. 1.—. Elt. Sirene z. 11-12 f. 0.80, z. 10-11 f. 0.55; Elt. Inglese Scarlet II op f 1.10; Elt. Gouden Kloon 10-11 f. 0.55; Elt. Mendel The Rose 12 op f. 2.—. Diversen: Iris Reticulata best f. 1 50; Re ticulata II f. 0.90; Lil. Crown Imperial best f. 10.15: Crown Imperial n f. 9.05: Crown Imperial III f.20: Lil. Crown Imperial orange I f.13; Crown Imperial n f.9.10; Crown Imperial Zilverbont f.11.—; Scilla Siberica 8 op f0.55; Scilla Siberica 7-8 f 0.33; Scilla Siberica 6-7 f. 0.17; Muse. Heavenly Blue 8 op f.0.35; Scilla Excelsior blauw z. 10 op f. 0.45; idem 8-10 f. 0.32; Witt Druifjes z. 4 op f. 0.32; Ga- lanthus Nivalis 5 op f.0.75; idem 4-5 f 0.38: Frlttlllarla Meleagrls 7-8 f. 0,55; idem 6-7 f 0.40; Witte Druifjes Alba 6 op f.0 50; Crocus Purpurea Grandiflora 10 op f. 1.45; idem 9-10 f. 0.80; idem 8-9 f.0.40; ideni 7-8 f. 0.28; Crocus Mont Blanc 7-8 f.0.26; idem 6-7 f.0.18; Crocus Striped Beauty 11 op f. 0.80; Crocus Kathleen Parlow 11 op f. 1.10; Crocus in soorten 8-9 f. 0.35' idem 7-8 f. 0.24; idem 6-7 f 0 18. NIEUWVEEN, 20 Juli 1933. Kipeieren aanvoer 2173, prijs per 100 f. 2.50—2 80; Eendeieren aanvoer 53, prijs per 100 f 2 05 —2.40 Kaas per pond 20—25 ct. Konijnen per stuk 20 ct. Marmotten 10 ct. per stuk. Kippen per stuk 50 ct. Potplanten per stuk 15—20 ct Komkommers per stuk 3 ct. TER-AAR, 20 Juli. Snijboonen f. 1.10— 1.55; Princesseboonen f. 2.50—3; Dub. Stamboonen f. 1.60—2: Witte Pronkers 76 ct.; Fijn f. 2.50—3.50; Fijnbasterd f.2— 2.10; Basterd f. 1.85—1.90; Grof f.1.10— 1-30;.Bommen f. 0.70—0.75; Knorrels 30 ct. WOUBRUGGE, 20 Juli. Eierveiling. Aan voer 4300 eieren. Prijs kipeieren f. 1.80— 2.50; eendeieren f. 1.75—2.05 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 20 Juü Bloem kool 26 ct per stuk. Sla 2.30—4.20 per 100 krop, Snijboonen 1.201.30, idem II 105, idem stek 5060 ct., Prlnseboonen 2.50—255, dubb. stam 1.75—1.95 per 10 kilo, Augurken, fijn 3.30, fijn basterd 1.20 1.60, Basterd 40 ct., Grof 7580 ct., bom men 4070 ct. stippel 25 ct. per 25 kilo. WESTLAND, 20 Juli Middelprijs van de Westlandschc vellingen van 20 Juli: druiven 3558 ct. per KG.; tomaten A 0.91—1.70; B. 0 58—1 50; C. 0.25—1 58* CC 0.25—0.97 ct. per bak; meloenen 2— 37 ct. per stuk. ZEVENHOVEN, 20 Juli Eieronvelllng. Aantal eieren 5067 stuks. Kippeneieren f- 2.002.55; Eendeneieren f. 1.401 70 per 100 stuks. Konijnen f. 0.25—0.45 per stuk Kaas f. 0.150.20 per pond, Bananen f 0 03 per stuk. Komkommers 3—4 ct. per stuk Tulnboonen f. 0.25 per zak, Kruisbessen' 56 ct- per pond. Perziken 4 ct ner stuk 3"t^pe^KQ4-0 60 Per Sl°!' AardaPPeIer' #-I i

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3