74»te Jaargang DQNDFRDAG 29 JULI 1933 No. 22495 Miicieele Kennisgevingen. Burgerlijke Stand v. Leiden STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: iu Cts per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën Uitsluitend btj vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. hit een maximum aantal woorden van 30. ftneasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week I. OAS Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,0.18 Franco per post t. 2.35 portokosten. OR nummer bestaat uit DRIE Bladei EERSTE BLAD. vergadering van Jen gemeenteraad van leiden op MAANDAG 24 juli 1033, des namiddags te l uur, ^|het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). ■Usnog te behandelen: ^Eoorstel tot overplaatsing van een vijf- tï onderwijzer(s)essen. (153) o t hinderwet, rgemeester en Wethouders van Leiden ;en ter algemeene kennis, dat door de beslissing op het verzoek van: W. G. Verlaan, om vergunning tot het Ichten van een inrichting voor het be ken en rooken van vleeschwaren in het 'ceel Kraaierstraat No. 16. kadastraal ;end Sectie D. No. 252; b. W. Th. den illander, om vergunning tot het oprich- van een zuivelfabriek en een bewaar- ..ats voor benzine in en op het perceel ;ge Rijndijk No. 6. kadastraal bekend ctie K. Nis 740 en 1116; c. de N.V. Fa- lek van suikerwerken enz. voorheen jbrs. Pel, om vergunning tot het uitbrei- in van de fabriek van suikerwerken enz. jrheen Gebrs. Pel, om vergunning tot t uitbreiden van de fabriek van suiker- :rken in de perceelen Morschweg Nis 58, kadastraal bekend Sectie L. No. 16; d. de n.V. Nederlandsche IJsco van eenigde banketbakkers, om vergunning it het oprichten van een inrichting voor iet vervaardigen van consumptie-ijs in let perceel Heerengracht Nis 9 en 11, .dastraal bekend Sectie C. No. 1802. is daagd. 4302 J. SPLINTER Gzn., Weth. Lo.-Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 20 Juli 1933. hinderwet. «Burgemeester en Wethouders van Lei- len brengen ter algemeene kennis, dat bor hen vergunning is verleend aan: a. de N.V Sajetfabrieken P. Clos en Leem- uggen en rechtverkrijgenden, tot het brichten van een fabriek van wo,llen stens, in het perceel Ververstraat No. 8, adastraal bekend Sectie C No. 1856; b. Be Commanditaire Vennootschap Machine fabriek „Overrijn" en rechtverkrijgenden, ot het oprichten van een machinefabriek en constructiewerkplaats in het perceel mvernjn No. 5. kadastraal bekend Sectie K fo 1316; c. Th. den Hollander en recht- 'erkrijgenden, tot het uitbreiden van de uivelfabriek In het perceel Kooilaan No. 2, adastraal bekend Sectie K Nos 3743 en 1744; d C. Hoogeveen en rechtverkrijgen den, tot het oprichten van een brood- oek- en banketbakkerij in het perceel Proenesteeg No. 40, kadastraal bekend «ctie I. No. 2605; e L. H. Becherer, en jechtverkrijgenden, tot het oprichten van Jen handels- en boekdrukkerij en zetterij het perceel Steenschuur No. 5. kadastr. lekend Sectie G. No. 1751; f. C. J. Oud en Rechtverkrijgenden tot het oprichten van *n inrichting voor het bewerken, rooken Jn zouten van vleeschwaren in het perc. ■evendaal No. 39. kadastraal bekend lectie E. No. 1483; g. P. Corba en recht- 'erkrijgenden, tot het oprichten van een 'anketbakkerij in het perceel Mare Nis. 96a, kadastraal bekend Sectie H. No. W5. 4301 J. SPLINTER Gzn., WetH.-lo.Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. GEBOREN: Gerrit, zn. v. W. v. Polrfnen en J. E. Seijn. Jacobus, zn. v. P. v. d. Steen en A. Heemskerk. Clasina Catharina, dr. v. I J- R. v. Bakel en A. M. Warmerdam [Franciscus Antonius, zn v J. Vincenten €n J. v. Opdorp. Josenhina Hendrika Maria, dr. v. P. H. Cè Vintges en J. W. v. Klink. Betsie, dr. v. C. v. Zeist en G. Koppeschaar ONDERTROUWD. w F. Streefland jm 22 j. en M. J. Wit- senburg jd 22 j. H. Knibbe wedn. en G Uittenbogaart jd. gehuwd K v. Brero jm. en M J. v. d. Nat jd. 7 i,,Buurman jm' en G v- Duijn jd By'sma wedn en T. J. m. Zekveld jd. C Dreef jm en C. Boom jd. - n «7eer,Jm €n J' v Hooidonk jd - D. Ringelberg jm. en J. Horsman jd. C A ?n< e Jm en M' Sala id- - W jmen E' M' We«^ ld. - - A v wlW8dn' en E de Wolf wede. t v- weeren jm. en M v arv ih - J0ffloim i en E- l K Hretzschmar jl )m en N G. Janssen jd OVERLEDEN. M°TV^l,edeii: E- Ma8nin' M„ 70 j A J t&T'ongeh-M -76 j- -j gedenkteeken wijlen dokter w. a. muyzert. Indachtig aan het vele goede, door dr. Muyzert verricht tijdens zijn leven, hebben eenige patiënten het plan opgevat de her innering in een tastbaren vorm levendig te houden. Een comité heeft zich gevormd met het doel gelden in te zamelen voor het plaatsen van een gedenksteen op zijn graf. Het bestaat uit: dr. de Graaft, arts hier ter stede; mej. de Bruijn, Pasteur straat 12a, mej. G. v. d. Bogaart, Rijns- burgersingel 32, en den heer A Groene- veld, Rijnsburgerweg 49. Voor het ver krijgen van namen en adressen ontbreken nog degenen, die ingeschreven zijn bij de R.V.SRotterdam, het Algemeen Ziekenfonds voor Leiden, en het Algem. Ziekenfonds Amsterdam. Opgave van naam en adres wordt gaarne ontvangen bij de Comitéleden Giften kunnen ook gestort worden op gironummer 88489. overplaatsing van onderwijs krachten. B. en W. stellen voor over te plaatsen: a. de onderwijzeres L. G. Tuk van de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Lan- gebrug B. naar de Leerschool; b- den onderwijzer A. van der Neut van de Centrale school voor het 7e en 8e leer jaar naar de o. 1. school aan de Duiven- bodestraat; c. den onderwijzer A. v. d. Hoogt van de Leerschool naar de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Driftstraat. d. den onderwijzer I. van Weerlee van de o. 1. school aan de Duivenbodestraat naar de Centrale school voor het 7e en 8e leer jaar; e. de onderwijzeres E. E K. Scholz van de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Driftstraat naar de opleidingsschool voor u. 1. o. aan de Langebrug B. zondagsschool „immanuel" Het 30-jarig bestaan. Gisterenavond is in Gebouw „Rehoboth" met kinderen en ouders, het 30-jarig be staan herdacht van de Zondagsschool „Im- manuel". Nadat dr. Locher Psalm 103 had gelezen, heette de presidente, mej. Kolderman de aanwezigen welkom en bracht in herinne ring hoe bij de oprichting der Zondags school reeds met zes klassen werd begon nen. Vervolgens stond zij nog een kort oogenblik stil bij het tekstwoord: „Komt allen tot Mij die vermoeid en belast zijt en Ik zal u rust geven". Dr. Locher vertelde hierna op eenvou dige wijze van het ontstaan der Zondags schoolbeweging, nu 153 jaar geleden toen het zich voor het eerst in Engeland open baarde. Voorts sprak dr. Locher over den naam der school Immanuel „God met ons", om te eindigen met den wensch uit te spre ken, dat God in deze donkere tijden steeds met ons moge zijn, iets waaraan geen twijfel behoeft te zijn als wij maar strij den om steeds met God te gaan. De avond werd afgewisseld met zang door de kinderen en eenige leden van het Zondagsschoolpersoneel. NED. CHR. REISVEREEN. Boottocht van de afd. Leiden. Gisteravond heeft de Ned. Chr. Reis- vereeniging afd. Leiden een boottocht ge maakt met de salonboot „Tosca", naar de Kager- en Braasemermeren. Begunstigd door zeldzaam mooi zomer weer, werd om half zeven van de Turf markt afgevaren. Weldra was de stad ver laten en ging het, onder de vroolijke tonen van een strijkje onder leiding van den heer Plu langs de welbekende maar toch immer mooie route, 't Was een bij uitstek schoone avond om van de schitterende vergezichten over de plassen en de heer lijke koelte op het water te genieten. Door vele leden is dan ook van de geboden ge legenheid om een bootreis, niet te ver van huis te maken, gebruik gemaakt Veel te snel kwam. naar menig oordeel de Sleutelstad weer in 't zicht, waar de in middels met lampions versierde boot, aller belangstelling trok. Om circa elf uur was de aanlegplaats be reikt en ging ieder dankbaar en voldaan huiswaarts. pont-examens. Vorige maand slaagden onderstaande leerlingen van het Instituut Pont, Bree- straat 58a, alhier, voor de diverse practijk- examens Boekhouden: mej. Coeberg, en de hee- ren Hassefras en Kroon Handelscorrespondentie Engelsch, de dames van Dijk, Hoogendonk en Huurman en de heer Pots. Steno, de dames Cancrinus, Immink, Loué en Salm Typen, de dames Anes, Bouman, van Breda, Cancrinus, van Esch, Immink, Kel der, v. d. Mey, Oudshoorn de la Rie, van Rijs, Salm, Schekman, Stapel, Veltheer en Well; en de heeren Corts, de Kloet, Kroese Kroon, Schimmel en Stephanus. ZILVEREN JUBILEUM AAN DE STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN. VAN DEN HEER W. J. BATIST Jr. Heden herdacht de heer W. J. Batist Jr. het feit. dat hij 25 jaar aan de Stedelijke Lichtfabrieken verbonden was. Na vanmorgen omstreeks 11 uur met zijn familie van huis te zijn gehaald, werd hij bij den ingang van het Administratiege bouw ontvangen door een uit het perso neel samengestelde Commissie, die nadat Mevr. Batist en de beide dochtertjes bloe men waren aangeboden, hen naar een der kantoorlokalen leidde, alwaar Directie, personeel en genoodigden zich hadden ver zameld. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heer Ir. R van Ammers. Oud- Directeur der Lichtfabrieken. Dr. J. R. F. Rassers. Controleerend Geneesheer der Lichtfabrieken, Mr. J. A. v d. Stok, Secre taris van Commissarissen der fabrieken, de heeren A M. Touw. voorzitter Contact- Commissie voor de samenwerking tusschen Lichtfabrieken en Installateurs, W. Zwart en C. J. Eggink van de Leidsche Installa- teursvergW. J. Woestenburg en J. de Nie van de Federatie van Gasinstallateurs, als ook de heer W. F K. de Kievit, gepens. Adj. Boekhouder der fabrieken Nadat de jubilaris en zijn familie had den plaats genomen, nam de heer Ir. P. Fehmers. Adj. Directeur der fabrieken, het woord en deelde vooraf mede, dat de Directeur vóór zijn vacantie hem had op gedragen den jubilaris namens hem harte lijk geluk te wenschen met diens zilveren jubileum. Ongetwijfeld is dit een prettige plicht om te volbrengen zeide spr., hoewel het geen gemakkelijke taak is eens goed uiteen te zetten al de verdiensten die U jegens de fabrieken op Uw geweten hebt. Dit is nu eens een jubileum, dat niet door den Chef Alg. Zaken is voorbereid; dit moest allemaal buiten U om gedaan wor den. Spr. schetste vervolgens den levensloop van den jubilaris op de fabrieken, zijn ar beid op het oude kantoor en de gang der werkzaamheden naar zijn huidige functie. De datum van 20 Juli is wel zeer merk waardig, want hoe kon Directeur v. Does burg weten, wat wij nu weten, n.l. dat het de verjaardag is van Uw beide dochters. Spr. bood de jonge dames Batist zijn beste wenschen voor dit en de volgende jaren aan. Uitdrukkelijk stelde spr. vast. dat de pro moties van den jubilaris slechts werden verdiend door onvermoeid werken en door dat hij zich in al die grootere en kleinere kwesties die zich in het bedrijf voordoen, heeft ingewerkt en zich gemaakt heeft tot semi-officieel geheugen. Dan stelde spr de positie van den heer Batist in het licht Deze n.l. is niet gemak kelijk, omdat hij door zijn functie bekend is met veel, waarover niet gerept kan of mag worden en hij gelooft ook niet, dat de heer Batist ooit dit vertrouwen heeft mis bruikt. Dankbaar gedenkt spr. den steun dien hij heeft mogen ondervinden van den heer Batist, toen hij de functie van den direc teur waarnam. Spr. memoreerde vervolgens den werk kring van den jubilaris als Secretaris van verschillende fabriekseommissies en wees op het aandeel, hetwelk de jubilaris heeft in de propaganda. Vooral na het overlijden van den neer Schoo, wiens dood steeds be treurd wordt, heeft hij een groot aandeel daaraan genomen. Aan het slot van zijn toespraak geko men, betuigde spr. uit naam der Directie nogmaals zijn waardeering. zoowel voor zijn werk als voor zijn persoon. Ook Mevr. Batist en beide dochters werden van harte gefeliciteerd. Daarna verkreeg de heer W Wiggers, Hoofdboekhouder aan de fabrieken, het woord. Deze, sprekende namens de Huldigings- commissie, welke zich ter gelegenheid van dit feit spontaan had gevormd en welke dus beschouwd kon worden als een ver tegenwoordiging uit het personeel, wensch- te den jubilaris hartelijk geluk met diens jubileum. In waardeerende woorden schetste spr. vervolgens den aard der werkzaamheden van den jubilaris en wees er op. hoe de jubilaris door zijn grondige kennis van allerlei personeels- en arbeidszaken, mede noodig voor het goed tunctionneeren van het bedrijfsbeheer, zich gemaakt heeft tot een raadsman van velen, die zijn bemid deling inroepen Hieruit is het te verklaren zoo zelde spr., dat wij op veler medewerking moch ten rekenen bij ons pogen om dezen dag voor u tot een feestdag te maken. Uit naam van allen bood spr, den jubilaris als herinnering aan dezen dag een prach tig schrijfbureau aan. daarbij de hoop uit sprekende dat het meubelstuk nog menig jaar tot arbeid, hetzij in het belang der fabrieken, hetzij in het belang van den jubilaris zelf, zal nooden Dit geschenk ging tevens vergezeld van een album, bevattende de namen der gevers. Spr brs"b' danv d»n heer Mulder die het album teekende en verder ver zorgde in samenwerking met den heer Bergers, beide ambtenaren der fabrieken. Vervolgens bracht spr. nog een persoon lijk woord van dank aan den jubilaris voor de medewerking die hij in den loop der laatste twee jaren van den heer Ba tist heeft mogen ondervinden, toen spr. belast werd met de waarneming van den dienst van wijlen den heer Schoo Hij sprak daarbij tevens Ce hoop uit. dat het den jubilaris gegeven mocht zijn nog vele jaren aan den bloei der bedrijven te mo gen arbeiden Verder kreeg de heer W. Veerman het woord. Deze sprekende namens de vertegen woordigers in de Ambtenaren- en Werk lieden-Dienstcommissies bij de fabrieken, bracht den Jubilaris dank voor de mede werking die zij steeds hadden mogen ondervinden in de afgeloopen jaren en sprak daarbij de hoop uit dat zij ook in de toekomst hierop mogen rekenen. De heer ir. F. Stokhuyzen, hoofdinge nieur der Lichtfabrieken, stelde speciaal in het licht het werk, door den heer Batist verricht ten behoeve van de Vei ligheidscommissie op de Lichtfabrieken. Hij hoopte dat hij ook in de toekomst nog lang als secretaris van deze commissie werkzaam mag zjjn. Daarna sprak de heer A. M. Touw, voor zitter van de Contact-Commissie voor de samenwerxing tusschen de Lichtfabrieken en de installateurs. Hij gaf den heer Ba tist de verzekering, dat deze Commissie zich gelukkig acht hem als secretaris te hebben. Spreker sloot zich volkomen aan bij de waaraèerende woorden, reeds door andere heeren uitgesproken. De heer W. Zwart, voorzitter van de Leidsche Installateursvereeniging, zeide, dezen dag met vreugde te hebben begroet. Onze volksaard brengt mede, dat wij ons gevoel zooveel mogelijk trachten te ver bergen. Maar op dezen dag bestond voor hen de gelegenheid te toonen hoe zij hem waardeeren Met dankbaarheid maakte hij melding van de werkzaamheden van deri heer Batist als secretaris der bovenge noemde Contact-Commissie. Als stoffelijk blijk van waardeering bood hij hem een klein geschenk aan, natuurlijk een elec- trisch geschenk en wel een electrische klok. De heer W J. Woestenburg, secretaris van de Federatie van Gasinstallateurs, sprak namens deze Federatie eveneens groote wardeering uit voor het werk van den heer Batist. Ook de gasinstallateurs hadden gemeend als blijk van erkentelijk heid een klein geschenk te moeten aan bieden, bestaande uit een paar boeken steunen. De heer Batist, getroffen door deze algemeene en hartelijke huldiging, dankte de verschillende sprekers voor hun vrien delijke woorden en voor de daarbij aange boden geschenken. Hij van zijn kant wilde van deze gelegenheid ook gebruik maken om openlijk uit te spreken, dat allen met wie hij in den loop der jaren In aanraking is gekomen en die thans hier aanwezig zijn om hem te huldigen, hem steeds met de grootste voorkomend heid tegemoet zijn getreden. De dag van heden zal altijd In zijn herinnering blijven voortleven. „VEREEN1GING VAN MATHESIANEN." Gisteren werd, in aansluiting van de reeks excursies, o.a. naar Amsterdam IJmuiden en Rotterdam, door bovenge noemde vereeniging een excursie gehouden naar de Goud- en Zilverfabrieken te Voor schoten. Welwillend door een employé der fabriek rondgeleid bezichtigde het gezel schap allereerst de smelterij. Hier wordt in grafieten kroezen het ruwe zilver ge smolten om vervolgens tot de z.g n, baren gegoten te worden. De hierna volgende hoofdbewerkingen zijn wel voornamelijk het uitgloeien en het walsen. Vervolgens worden de door deze bewerking verkregen platen door middel van groote ponsma chines tot den vereischten vorm gestem peld om dan gefraisd, geslepen en ge polijst te worden. Heel Interessant was het vormen en het gieten der plaquetten. o.a. die voor de a.s. Olympische Spelen te Berlijn. Als bijzonderheid mag nog genoemd worden de z.gji. reductiebank. Door mid del van deze machine worden op waarlijk ingenieuze wijze de stempels In de ma trijzen der verschillende voorwerpen ge maakt Nadat alles bezichtigd was werd af scheid genomen van den vriendelijken ge leider en werd de terugtocht aanvaard. Een woord van hartelijken dank aan den heer van Swieten de Blom die deze excur sie leidde, is hier zeker op zijn plaats. WESTERKWARTIER. Zaterdag 29 Juli organiseert de speel- tuinvereen ..Westerkwartier" een zomer- sportfeest voor kinderen van 514 jaar. 's Middags wordt o a. een ballonnenwed strijd gehouden en 's avonds vermoedelijk een bescheiden vuurwerk. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Leidsche Goud- en Ziiverhandel van Rossum du Chattel en Driessen N.V., Bree- straat 95, Leiden. Uittredend directeur J. B. Bakker, Leiden. Nieuwe commissaris (tijdelijk belast met de directie)J. p j M. Driessen, Amsterdam Gistermiddag is de 5-jarige J. J., wonende in de Schagensteeg, in de Jan- vossensteeg van een rijdend draaiorgel gevallen, waardoor zij een Jer wielen over het rechterbeen kreeg en dit lichaamsdeel kneusde De E. H. D. vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis. Bij den Inspecteur der directe be lastingen, enz alhier, 1ste aMcelmg is van N.N. f. 250.ontvangen wegens gewetens- geld. BINNENLAND De memorie van antwoord inzake dc landbouw-crisiswet (Binnenland, 3e Blad). De heer S. van Zwanenberg: benoemd tot directeur van de Crisis-rundveeccn- trale (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). Het concours-hippique te Hoofddorp uit stekend geslaagd (3e Blad). BUITENLAND Een geheim anti-Duitsch-Poolsch-Rus- siscli verdrag? (Buitenl., Ie Blad). Een proclamatie der rcgcering van het Saargebied (Buitenl., Ie Blad). Balbo's eskader te New-York gearriveerd (Buitenl. Gemengd, le Blad). DE DIEFSTAL IN DE FLAT VAN DR. IR. PHILIPS. Een schikking inzake dc uitgeloofde premie. Het „Vad." schrijft: Zooals we eenigen tijd geleden hebben gemeld, waren er inzake het uitbetalen der uitgeloofde belooning voor het terugbezor gen van de bij dr. ir. G. L. F. Philips te Den Haag gestolen juweelen en gouden voorwerpen, moeilijkheden gerezen. Zooals men zich zal herinneren, had de te Parijs gevestigde verzekeringmaatschappij oor spronkelijk een premie van f. 16 000 uitge loofd. doch achteraf bleek men slechts bereid, hiervan een klein gedeelte te beta len, waarmede de betrokkenen echter geen genoegen wilden nemen. Naar wij thans vernemen, is in deze kwestie een schikking getroffen tusschen de verzekeringmij. en de beide personen, die tot de aanhouding der verdachten en het terugvinden van het gestolene hebben medegewerkt, nJ. de bewuste schoenmaker van den Schenkweg en de juffrouw, met wie de gearresteerde Oostenrijker tevoren was uit geweest. Zij zullen thans samen een bedrag van f.11 000 ontvangen. Voor de onderlinge, verdeeling dezer som heeft men naar billijkheid een overeenkomst ge troffen. EEN RIJDEND VUURTJE. Autobus met kinderen vliegt in brand. Gistermorgen om even na twaalf uur is een autobus van de A.L.M.O., bestuurd door H. J. S. uit de Atjehstraat, op den Coolsingel te Rotterdam voor het gebouw van de Amsterdamsche bank in brand ge vlogen. In de bus zaten twintig schoolkin deren. die van de Oldebarneveltsfraat naar den linker Maasoever zouden gaan Het vuur brak uit achter den motor, bij de chauffeursplaats, en deelde zich snel mede aan het geheele voertuig. Enkele kinderen wisten vóór uit den wagen te komen, de overigen redden zich door het achterpor tier Er ontstond direct een verstikkende rook en een groote toeloop van publiek. Achter de autobus kwam een andere autobus aan. van de R.TM. De chauffeur daarvan stopte oogenbllkkelljk en nam het brandbluschapparaat uit zijn voertuig. Hiermede heeft hij. geholpen door zijn collega van de brandende bus de vlam men weten te dooven. Er zijn vele slangenwagens uitgerukt, zij hebben evenwel geen dienst behoeven te doen (N.R.Ct.) PAARD OP HOL. Bestuurder overreden en gedood. Op den Brusselschen weg te Maastricht reed Dinsdagmiddag de 25-jarlge W. Smeets, wonende aan den Akpnweg te Caberg met een met een paard bespannen wagen, in gezelschap van zekeren J., wo nende op de Volksbondsweg. Het paard Is plotseling schichtig geworden en sloeg op hol. De bestuurder trachtte het paard tot staan te brengen, doch trok den bekriem over. Hierop is W S. voor op de trekboo- men gesprongen en op den rug van het paard om het hollende beest op deze vijze tot rust te brengen De voerman kwam toen te vallen en viel recht voor een der karwielen De met zakken cement zwaar beladen wagen ging hem over hét lijf S. bekwam een ernstige bekkenbreuk en werd opgenomen in het ziekenhuis Calvariën- berg Hier is het slachtoffer ongeveer een uur na het ongeval aan de bekomen won den overleden. De mede-riider J. sprong bij het drei gend gevaar van de kar en liep een flinke hoofdwonde op. J. is na verbonden te zijn, huiswaarts kunnen keeren. (Msb.)

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1