Jij moet altijd mee 74'le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 18 Juli 1933 Derde Blad No. 22493 GEMEENTEZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. BENOEMING. B en W. stellen voor prof. dr. P. C. T. vvit der Hoeven wederom voor 3 jaren te SBoemen als stadsvroedmeester, OVERNEMING GROND. In verband met bebouwing ter plaatse, dienen eenlge strookjes grond aan de ge ■"nte te worden overgedragen. en W, stellen mitsdien voor be be en de volgende strookjes grond kos mos in eigendom en onderhoud bU de Keente over te nemen: [Tvan J. W. Wurzer en J. Th. Wurzer, leiden, het strookje grond, ter grootte I plm. 20 M2„ gelegen aan de Marnix- Ut; 'van Th. L. J. Zitman, te Geiden, de r^Bolijes grond ter grootte van plm. 53 M2. 33LgCn aan den Zijlsingel; c van de Naamlooze Vennootschap i Xjsche Exploitatie Maatschappij van Orerende Goederen", gevestigd te Leil- de strookjes grond, samen groot plm. gelegen aan den Constantljn Huij- neg, alsmede een gedeelte, groot 1 M2. j den Lagen Morschweg; fvan P. Roeloffs, te Leiden, het strook- jrond, ter grootte van pl.m. 10 M2„ ge- aan de Lusthoflaan. M EXPLOITATIE VAN GRONDEN. De naamlooze vennootschap „Leidsche gqUcutatie Maatschappij van Onroerende Goïrieren". gevestigd te Leiden, heeft de nefle werking van de gemeente ingeroepen, ^Vte kunnen geraken tot exploitatie van haar toebehoorende gronden ten Oos- II van den Lagen Morschweg. Daartoe is noodlg tot straataanleg c.a. over te •n. 3e vennootschap heeft zich, na overleg, eid verklaard overeenkomstig de Ver lening op den aanleg van Straten en gen. deze terreingedeelten kosteloos aan gemeente in eigendom over te dragen en gens kosten van straataanleg c.a. ter dere verrekening in de gemeentekas te ten een bedrag van f. 51.800, evenwel Hinderen met een vergoeding van de neente aan de N.V. van f. 1 per M2. Dr den afstand van den grond, groot plm. 60 112.. waarmede de normale straat- pëdte wordt overtroffen, derhalve in aal te verminderen met f.3780, blijft f. 51.800. VERBETERING STRATEN. Hg"; verwijzing naar het voorstel, in zake di doortrekking van de De Laat de Kan- I fciraat en de Thorbeckestraat, deelen B. f eil W. mede, dat met den eigenaar van het ^Hrceel aan den Zoeterwoudschesingel, kar. bekend gemeente Leiden, sectie M. Mo. 3184, overeenstemming is bereikt aan gaande de overneming in eigendom en iderhoud bij de gemeente van een ge- ilte voortuin, groot plm. 60 M2. behoo- de tot dat perceel. 'oorts heeft de eigenaar van het per- e.' kadastraal bekend gemeente Leiden, tie M. No. 776. zich bereid verklaard ;t slootgedeelte, behoorende tot dat per- il en ter grootte van plm. 7 M2„ koste- s in eigendom en onderhoud aan de ge- :ente af te staan, k tegen aanvaarding van dié voor arden bestaat noch bij de Commissie Fabricage, noch bij B. en W. bezwaar, 'c eigenaren van de perceelen kad. be- Id gemeente Leiden, sectie M. No. 3066 1922 W. zijn vooralsnog niet genegen ge leken den voortuin vóór hun perceel aan gemeente af te staan. AANKOOP HUIZEN. I Door de Gebroeders Lafeber zijn aan ïe remeente te koop aangeboden de wo- Pin:en aan de Van der Werfstraat Nis 62 pn 64 De eigendom van deze perceelen is gewenscht met het oog op de omstandig heid dat zij begrepen zijn in het vastge stelde ontelgeningsplan. De gevoerde onderhandelingen hebben er to? geleid, dat de Gebroeders Lafeber be- fc'd zijn de woningen voor den prijs van 11500 in totaal over te dragen. De gemeente heeft in openbare veiling Pc hand kunnen leggen op de perceelen |an de Hooigracht Nis 108. 110. 110a, 112, pi-a. 114 en 114a. en aan de Korte Kop- Ivnhinksteeg Nis. 14, 16 en 18, voor de som |pan f 28.965 in totaal. Bovendien zijn aan de gemeente te koop 'angeboden de perceelen aan de Korte jtoppenhinkstceg Nis 4, 6, 8. 10 en 12, voor pe som van f. 6700, alsmede het pakhuis, pnnex werkplaats met afzonderlijke bo venwoning, aan den Middelweg No. 37. peek Korte Koppenhinksteeg, voor de torn van f. 14.500. B' eigendom van deze perceelen is voor gemeente van belang, omdat zij kun- p™ worden benut voor het tot stand Jfengen van een zeer wenschelijke ver- F«ecUng van de tot de Kaasmarkt toe- pang gevende Koppenhinksteeg. PACHTVERLAGING. I! Bij raadsbesluit van 9 Mei 1932 werden en W., in verband met het feit, dat de ■landbouw-, tuinbouw- en veehoudersbe- «rijven door de heerschende crisis zwaar worden getroffen, gemachtigd aan de Pachters van gemeente-landerijen over het I laar 1931 gedeeltelijke kwijtschelding van I den pachtprijs te verleenen tot een door I hen na ingesteld onderzoek te bepalen be- j 'Jrag. doch tot een maximum van 25% van loen pachtprijs. I zeer buitengewone omstandigheden I neoben er inmiddels toe geleid, dat een I wettelijke voorziening ten aanzien van loo- I Pende pachtovereenkomsten is getroffen. De desbetreffende wet. de Crisispachtwet 1932. is op 1 Juli 1932 ln werking getre- J oen. Deze wet opent voor den pachter bij leen pachtovereenkomst, aangegaan vóór 1 I Januari 1932, de mogelijkheid, om zich tel kens, wanneer een huurtermijn vervalt, bij I verzoekschrift tot het kantongerecht te -Le;L ten einde geheele of gedeeltelijke I Pgr *- van betaling te verkrijgen De c P,ari?eling Tan het verzoekschrift ge- d°°r een ingestelde kamer voor I ensi;-pachtzaken. I „ihgevp'Be genoemde wet zijn bereids di ver* uitspraken van de kamer voor crisis- X™™"® cevallen. Ten aanzien van een v tPachters is echter voor één of meer i «en uitspraak verkregen, dt>or verzuim van tijdige Indiening van een verzoekschrift, hetzij door andere ^wraken. Het lijkt B. en W. billijk, om ln deze gevallen, voor zoover het Jaar 1932 betreft, aan de pachters kwijtschelding van een gedeelte van den huurprijs over de be trokken huurtermijnen te verleenen tot een percentage dat in overeenstemming is met de door de kamer voor crisis-pachtza ken op andere huurtermijnen toegestane reductie's, dan wel, wanneer voor het be trokken land ln het geheel geen uitspraak tot stand gekomen is. tot een percentage, dat ln overeenstemming is met door de kamer voor crisispachtzaken in analoge gevallen genomen beslissingen. Van deze gelegenheid maken B. en W. gebruik nog de volgende regeling voor te stellen. Volgens een op 1 Mei 1933 in wer king getreden wijziging van de Crislspacht wet 1932 moeten de pachters voor lederen huurtermijn een afzonderlijk verzoek in dienen en daarvoor f. 5 storten tem behoeve van den Staat, Ten einde den huurders deze kosten zooveel mogelijk te besparen, ware aan B. em W. machtiging te geven om, wanneer voor een huurtermijn een uitspraak van de kamer voor crisis- pachtzaken is uitgelokt, voor volgende huurtermijnen een gelijke of evenredige huurvermindering toe te kennen, indien en naar mate de omstandigheden, waar op die uitspraak was gebaseerd, nog aan wezig zijn. VERLAGING OVERBRENGLOON SPOORWEGEN. De Directie van de Nederlandsche Spoor wegen heeft zich, in verband met de ver laging van haar goederen-tarieven be reid verklaard de regelingen van het overbrengloon voor de spoorwegver bindingen naar de Lichtfabrieken en het Openbaar Slachthuis in voor de gemeente gunstigen zin te wijzigen. Voor de Lichtfabrieken geldt thans een overbrengloon, afhankelijk van het ge wicht der lading, met een minimum van f. 2,50 per beladen wagen, terwijl het overbrengloon voor het Slachthuis een vast bedrag van f. 4,- per beladen wagen bedraagt. De Spoorwegen willen nu beide tarieven vast stellen op f. 2,50 per beladen wagen, met welke regeling B. en W, zich alleszins kunnen vereenigen. GERECHTELIJKE INVORDERING. In November 1932 zijn bij het aanbren gen vanwege de provincie Zuid-Holland van een nieuw wegdek op den weg tus- schen Nieuwveen en Kattenburg de in dien weg aanwezige hoogspanningskabel van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elcctrici- teit, alsmede de boven dezen kabel aan gebrachte kabelafdekplaat beschadigd. De herstellingskosten hiervan hebben bedra gen f. 323,-. Aangezien de aannemer van bovenge noemd werk, W. Bakker Tzn., te Gouda, voor deze schade aansprakelijk is te stel len en hij, ondanks herhaalde aanmaning, tot dusverre in gebreke is gebleven gemeld bedrag te voldoen, zal de invordering daar van langs gerechtelijken weg moeten ge schieden. SUBSIDIE BIJZONDER ONDERWIJS. Naar aanleiding van de door de bestu ren van de in deze gemeente gevestigde bijzondere scholen ingediende aanvragen om een voorschot op de vergoeding van de kosten van instandhouding van hunne scholen over het jaar 1933, deelen B. en W. mede, dat voor de berekening van dat voorschot, overeenkomstig artikel 103. 3e lid, der Lager Onderwijswet 1920. tot grondslag is genomen hetgeen te zelfder zake over het laatste dienstjaar, waarover de gemeenterekening is gesloten, i.e. 1930, voor de openbare lagere scholen in deze gemeente is uitgegeven. Blijkens de be rekening hebben de gemiddelde kosten per leerling met uitzondering van de kosten van salariëering van vakonderwij zers over dat jaar bedragen voor het gewoon lager onderwijs f. 16.68 en voor het uitgebreid lager onderwijs f. 26.61. B. en W. deelen voorts mede, dat de gemeente over 1932 met inbegrip van de te haren laste gebleven pensioensbijdragen gemiddeld per wekelijksch lesuur heeft uitgegeven voor het vakonderwijs in de nuttige handwerken f. 97.84, voor dat in de lichamelijke oefening f. 135,67, voor gewoon lager onderwijs en f. 130,74 voor uitgebreid lager onderwijs en voor dat in teekenen f. 130,50. Op grond van een en ander geven B. en W. in overweging het voorschot over het jaar 1933 vast te stellen op een totaal bedrag van f. 106.522,- (inbegrepen de vergoeding voor vakonderwijzers). Met betrekking tot de door enkele schoolbesturen ingediende aanvragen om toekenning van een bijdrage ten behoeve van het door hen gedurende 1930 gegeven vervolgonderwijs moet thans, nu de ge meenterekening over dat jaar is gesloten, een beslissing worden genomen. Blijkens de berekening is over genoemd jaar ter zake van het openbaar vervolg onderwijs ten laste van de gemeente ge bleven een bedrag van f. 3333,19'/i Aangezien dit onderwijs werd gevolgd door gemiddeld 80 leerlingen, beliepen de netto-kosten per leerling en per jaar mits dien f. 41,66. In verband met een en ander geven B. en W. in overweging de bijdrage over het jaar 1930 vast te stellen tot een totaal bedrag van f. 7665,44. BEZOLDIGING AMBTENAREN BURG. STAND. Gedeputeerde Staten vragen den raad ingevolge art. 183 der Gemeentewet het oordeel over een ontwerp-besluit, bepa lende. dat de ambtenaren van den bur gerlijken stand, die tevens het ambt be- kleeden van burgemeester, secretaris of ambtenaar ter secretarie, in het algemeen geen bezoldiging zullen genieten in de eerste vermelde functie. De door Gedeputeerde Staten ontworpen regeling bestaat practisch reeds in onze gemeente, zoodat deze regeling geenerlei bezwaar ontmoet. SUBSIDIE KINDERBEWAARPLAATS. Bij besluit van 10 October 1932 werd de verhoogde subsidie van f. 1000,- ten be hoeve van de kinderbewaarplaats aan de Langebrug van de „Vereeniging tot verzor ging van kleine kinderen" voor het jaar 1932 bestendigd. Aangezien blijkens de overgelegde stuk ken een subsidie van f. 1000,- ook voor het jaar 1933 noodlg is, geven B en W in overweging deze weer te verleenen. HET LEIDSCH MUZIEKCORPS. Bij de behandeling van de gemeente begrooting voor 1933 werd om praeadvles ln handen van B. en W. gesteld de door den heer Coster ingediende motie, om in verband met de opheffing van het Leidsch Muziekcorps als gevolg van de beëindiging van de gemeentelijke subsidie, aan hen die 25 Jaren en langer bij het muziek corps werkzaam waren een gratificatie toe te kennen. Inmiddels kwam nog in een verzoek van den voormallgen muzi kant D, C. Jansen, in zake het verleenen van een wachtgeld. B en W. kunnen niet adviseeren, om aan den in de motie uitgedrukten wensch gevolg tc geven, noch om aan genoemd verzoek te voldoen. De gemeente stond immers tot het per soneel van het ontbonden muziekcorps ln geenerlei betrekking, vermits het perso neel niet in dienst van de gemeente was, doch uitsluitend in dienst van de vereeni ging ..Het Leidsch Muziekcorps", welke vereeniging een zuiver particulier karak ter draagt. Slechts verleende de gemeente, evenals aan zoovele andere instellingen en licha men, ook aan deze vereeniging een sub sidie, doch hieruit vloeide voor de ge meente niet voort, dat zij nu ook de eigen zaken van de vereeniging in casu de personeelszaken had te behartigen. Deze zorg bleef, zooa'ö in den regel in deze ge vallen, bij de gesubsidieerde instelling berusten. Waar de gemeente mitsdien ge heel buiten de afwikkeling van de zaken van het Leidsch Muziekcorps staat, ligt het niet op haar weg, om gratificaties en dergelijke uitkeeringen te verleenen aan in dienst van deze particuliere vereeniging geweest zijnde personen. Een andere op vatting zou geheel in strijd zijn met het karakter van subsidieering en in het bij zonder in dezen tijd. nu vermindering of intrekking van subsidies allerminst denk beeldig is, tot consequenties van niet te voorzienen omvang kunnen leiden. STEUN AAN WERKLOOZEN. Gelijk bekend is, brengt artikel 10, eerste lid, sub b van de verordening betreffende den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken voor ondersteuning in aanmerking de werklooze, valide personen, die ten minste zes maandep lid zijn van een vak- vereerüging, waaraan om speciale redenen geen werkloozenkas is verbonden. De Sub-commissie voor de Steunverlee- ning uit de Commissie van Advies voor Sociale Zaken vestigt er de aandacht op, dat die bepaling niet meer in overeen stemming is met de reglementen van de meeste werkloozenkassen, welke thans be palen, dat recht op ultkeering eerst in gaat, nadat betrokkenen gedurende 52 we ken lid van de kas zijn geweest en 52 weken regelmatig en volledig de oijdrage aan de kas hebben betaald. Bovendien wordt in vele reglementen nog bepaald, dat het recht op uitkeering niet ingaat voordat betrokkenen, na het verwerven van het lidmaatschap, tenmin ste een bepaalden tijd (26 of 52 weken) hebben gewerkt. De Commissie is van oordeel, dat de bepalingen betreffende de steunverleening voor hen, die lid zijn van een vakvereenl- ging zonder werkloozenkas, niet gunstiger behooren en behoeven te zijn, dan de rege len, welke gelden voor leden van vereenl- glngen, waaraan een werkloozenkas ver bonden is. Zij acht het ten eenenmale onbillijk, dat zij, die zich door premiebetaling tegen de nadeelige gevolgen van werkloosheid heb ben verzekerd, ten opzichte van de onder steuning in een ongunstiger positie zou den verkeeren. dan zij, die niet tegen die gevolgen verzekerd zijn. De consequentie brengt dan ook naar haar oordeel mede, dat de in artikel 10, eerste lid, sub b der voormelde verorde ning vervatte regeling zoodanig wordt ge wijzigd, dat zij met de bepalingen der meeste kasreglementen in overeenstem ming wordt gebracht. B. en W. kunnen zich geheel met het gevoelen van de Sub-commissie vereeni gen MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Met prijzenswaardigen spoed heeft de Commissie tot het instellen van een on derzoek. of er aanleiding bestaat, om, mede met het oog op de tijdsomstandig heden, wijziging te brengen in de werk wijze van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Leiden, haar rapport uitgebracht. B. en W. hebben gemeend, dat het op hun weg lag thans deze zaak zoo spoedig mogelijk in den Raad te brengen, opdat ook des te eerder de zoo gewenschte en noodige reorganisatie in werkelijkheid kan worden ingevoerd. In dit streven naar een spoedige afdoening werden B en W. ge steund door de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en de Commissie voor den Geneeskundigen en Gezondheidsdienst. Het College is van oordeel, dat een woord van waardeering aan het adres van de reorganisatie-commissie vooraf behoort te gaan. Zonder de overige leden te kort te willen doen, willen B. en W, hun erken telijkheid met name uitspreken tegenover de heeren P. J. Fortanier en L. Hoejenbos, die zoo welwillend waren, om ondanks hun drukke bezigheden hun tijd en deskundig inzicht op zoo onbekrompen wijze ter be schikking van de Commissie te stellen. Het is ongetwijfeld vooral aan deze om standigheid te danken, dat een zoo kern achtig en richtinggevend rapport voor ons ligt. Komende tot de zaak zelve, meenen B. en W. te moeten voorop stellen, dat ook hun College, evenals de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheids dienst en de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, van meening is, dat het aanbeveling verdient de groote lijnen van dit rapport geheel te volgen. De oplossing, daarin aan de hand gedaan, om de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon van veel werk te ontlasten door haar een .Leid draad" in samenwerking met den Armen raad te doen vaststellen, aan de hand waarvan in normale gevallen de onder steuningsbedragen eenvoudig kunnen wor den bepaald, lijkt volkomen rationeel en aanvaardbaar Het gevaar, dat deze wijze van werken licht zal leiden tot een soort machinaal ondersteunen, wordt, althans in 'theorie, voldoende ondervangen door het zeer stellige postulaat van de reorga- eisatie-commissle, om zooveel mogelijk differentiatie onder de ondersteunden aan te brengen en een veelzijdige beroepsmo gelijkheid ln het leven te roepen. Het College vertrouwt, dat zoowel het Inzicht van de gereorganiseerde Commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon ais de locale omstandigheden van deze theorie ook werkelijk praktijk zullen maken. Ook met de 2e groote wijziging, die in overweging wordt gegeven, nl. een meer afzonderlijke behandeling te doen plaats vinden, zoowel van de ongeorganiseerde en daarmede gelijk te stellen werkloozen. als van de andere crisis-slachtoffers, kan het College zich vereenigen. Eveneens is het College van oordeel, dat het gewenscht is de geneeskundige armen verzorging weder onder Maatschappelijk Hulpbetoon te brengen. Zien B. en W. het goed, dan zijn deze drie punten wel de meest essentieele van de voorgestelde reorganisatie en het pleit voor het werk der reorganisatie-commis sie. dat deze hoofdzaken welhaast una niem, zoowel door de Gemeentelijke Com missie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, als door de Commissie voor den Genees kundigen- en Gezondheidsdienst en door het College worden aanvaard. Over enkele meer ondergeschikte kwes ties bestaat die eenstemmigheid niet. Uit het advies van de Gemeentelijke Commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon toch blijkt, dat die Commissie in meerderheid van oordeel is, dat met een bezetting van 2 zetels door raadsleden en een wethouder tot voorzitter, die bij eventueel staken van stemmen een beslissende stem heeft, de Invloed van de Gemeente voldoende is ge- effectueerd. Een aantal van drie raads leden, Immers de Wethouder is ook een raadslid, op een totaal van 10 leden mag toereikend worden geacht, om de zekerheid te hebben, dat de wederzij dschc inzichten en gevoelens tot hun recht komen. Het College onderschrijft ln deze de opinie van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het College wil ook nog naar voren brengen de omstandigheid, dat bij de zoo uitge breide bemoeiing van de gemeentelijke overheid op welhaast ieder gebied de raads leden reeds voor zoovele commissies en instellingen tijd en aandacht dienen te hebben, dat het alleen al uit dien hoofde verstandig lijkt, zich hier eenige beperking op te leggen- Daar komt trouwens bij, dat zoowel begrooting als rekening en verant woording van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon ter ken nis van den Raad komt, zoodat ook op die wijze voldoende mogelijkheid voor zegging schap bestaat. Het komt het College niet wensclielijk voor, reeds thans een uitspraak uit te lokken over de vraag, of in de toekomst aan het hoofd van den dienst een man of een vrouw zal moeten worden geplaatst. Uiteraard zal een zoo ingrijpende reorga nisatie, als hier wordt voorgesteld, niet in eenlge maanden tot stand zijn te brengen. Geleidelijk en onderdeel voor onderdeel zullen naar een vast schema, op te stellen in overleg met de betrokken instellingen en diensten, de verschillende veranderin gen dienen te worden aangebracht, waar bij er rekening mede zal zijn te houden, dat alle stagnatie in den gëwonen dage- lijkschen dienst met het oog op de belan gen van de ondersteunden tot eiken prijs zal moeten worden voorkomen. Het voor uitzicht is derhalve, dat het nog geruimen tijd zal duren, alvorens het stadium Is be reikt, dat de reorganisatie tot stand is ge bracht en eerst dan is de tijd daar, om zich over de desbetreffende stelling van de reorganisatie-commissie uit te laten. In verband hiermede lijkt het ook niet dienstig, thans reeds een besluit te nemen over de rangindeelng van den ambtenaar- plaatsvervangend hoofd van dienst, waar omtrent tusschen de reorganisatie-com missie en de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon ook verschil van meening bestaat. Immers deze kwestie hangt zoo nauw samen met de voorziening in de vacature van hoofd van den Dienst, dat hierover bezwaarlijk afzonderlijk kan worden be slist. Daarentegen meent het College, dat er wel reden is, om reeds thans tot ophef fing van de functie van armmeester over te gaan. Ook de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon onder schrijft de op dit punt betrekking heb bende conclusie van de reorganlsatlecom- missie, zoodat veilig kan worden aangeno men. dat aan deze functie inderdaad geen behoefte meer bestaat. Waar intusschen ln deze functie mede lag opgesloten liet zijn van hoofd-armbezoeker en deze func- tlonnaris niet kan worden gemist, is er wel alle aanleiding, om hierin reeds thans te voorzien en te besluiten tot invoering van de functie van Hoofdarmbezoekcr, in den rang van adjunct-administratiei amb tenaar op het voorgesteld salaris van f. 2000.— tot f. 2400waar het College zich mee kan vereenigen. Het is de bedoe ling, om direct overeenkomstig de veror dening in overleg met de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon in de bezetting van deze functie, welke wegens langdurige ongesteldheid van den armmeester door een armbezoeker wordt waargenomen, te voorzien Vooralsnog dient naar de meening van het College met de formatie niet verder te worden gegaan. Eerst wanneer de reor- gansatie geheel of nagenoeg is voltooid, valt beter en Juister te beoordeelen. welke verdere beslissingen te dezer zake dienen te worden genomen. Intusschen stellen B en W. zich voor, telkens wanneer en waar dat noodig is of pas geeft, met de betreffende organen, commissies en diensten over de reorgani satiemaatregelen elk voor zich voeling te houden en mede ook het noodige advies in te winnen over het te volgen programma van reorganisatie. Het spreekt vanzelf dat deze procedure in het bijzonder ook veel extra tijd en werkkracht zal vergen van de tegenwoordige secretaresse van de Ge meentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, die daadwerkelijk met de leiding van den dienst is belast. Waar thans nog niet te voorzien is, hoelang dit zal duren, omdat dit vooral zal afhangen van de vraag op welk tijdstip en ln welke volgorde de verschillende hierbij betrok ken colleges en Instanties van oordeel zijn, dat de noodige maatregelen kunnen wor den Ingevoerd, HJkt het het College beter reeds tevoren een daarvoor passende ver goeding vast te stellen ln den vorm van een tot wederopzegging toe te verleenen persoonlijke toelage van f. 125per kwar taal. RECLAME. waarheen ik ook ga I Mei jou bij mij, wordl nooil een dag bedorven door hoofdpijn, kiespijn, of onlekker zijn I Zoo'n "Akkertje" verdrijft dadelijk al Uw klachlen. Onmisbaar op reis. Akker-Cachels kosten slechls 50 ct. per 12 stuks. Overal verkrijgbaar I 4194 VOOR WOENSDAG 19 JULI. Hilversum (1875 M.), VARA-Uitzending 8.00: Gramofoonpl. 9.00: VARA-Klein- orkest o. 1. v. de Groot. 10.00: Morgen wijding VPRO. 10.15: Uitz. voor Arb. i. d. Contlnubedr.: VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot, en R. Numan (declamatie). 11.00: RVU: A. SamsonCatz spreekt over volksdansen. 11.30: Orgelspel J. jong. 12.00: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins, en Gramofoonpl. 1.45: Zen- derverz. 2.00: Voor de Vrouw. 3.00f Voor de kinderen. 5.30: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst. 6.30: RVU. Dr. R. Miedema: Het Oostersch Christendom van dezen tijd. 7.00: Causerie vanwege het N.V.V. 7.20: VARA-Kinderkoor o. 1. v. Leida Hulscher. 7.40: Causerie over het smokkelen, door H. J. J. Marinus. 8.00: Herli. SOS-Ber. 8.02: VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot, m. m. v. C. v. Munster (tenor) 8.30: Vaz Dias en VARA-VARIA. 8.45: Vervolg Concert. S.10: Radiotooneel. 9.30 Vervolg orkestconcert. 10.00 Gra mofoonpl. Huizen (296 M.). NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie. 8.15— 9.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o.l.v. Ds. P. N. Kruyswijk. 110012.00: Concert M. F. Jurjoanz (harmonium) en Mej. D. Mljnhout (sopraan). 12.15: Gra mofoonpl. 12.302.00: Concert d. h. ensemble v. d. Horst. 2.30: Voor post zegelverzamelaars. 3.00: Gramofoonpl. 4,00 Meisjeskoor „Juliana", o. 1. v. C. v. d Keur en Gramofoonpl. 5.00: Kinder urn-. 6.00: W. P. F. van Deventer: Ne derland als Toeristenland. 6.30: Afge staan. 7.15: Ned. Chr. Persbureau. 7,30: Dr. F. J. Krop: In de richting van Moskou. 9.30: Causerie. 9.45: Orgel concert. 10.4511.30: GramofoonpL ca. 10.00: Vaz Dias. Daventry (1554 M.). 10.35: Morgen wijding. 10.50: Tijdsein, berichten. 11.0511.20: Lezing. 12.20: Orgelspel Q Mac Lean. 1.05: Western Studio Or kest o. 1. v. Thomas. 1.50: E. Parsons en zijn orkest. 2.35: Gramofoonpl. 3 20: Pianorecital C. Dixon. 3 35: Sted. Orkest Bournemouth o. L v. Dir Dan Godfrey, m. m. v. H. Fielding (viool). 5.05: Orgel spel Reg. Dixon. 5.35: Kinderuur. 6.20: Berichten. 6.40: Verslag cricket wedstrijd „GentlemenPlayers". 6.50 Northern Studio Orkest o. 1. v. J. Bridge. 7.35: Variété-progTamma. 8.20: Leslie Bridgewater's Licht Orkest. 9.20: Be richten. 9 40: Koor- en orkestconcert o. 1. v. E. MacMillan. 11.05: Voordracht 11.1012.20: RoyFox en zijn Band. Parijs „Radio Paris" (1724). 8.05 'én 12.20: Gramofoonpl. 12 50: Orgelconcert 1.25, 7.30. 8 20 en 9.05: Gramoloon- platen. Kalundborg (1153 M.)12.20—2.20: Con cert uit rest „Wlvex". 3.20: Gramo foonpl. 3.50—5.50: C. Rydahl's orkest. 8.20: Deensche muziek d. h. Omroeporkest o. 1. v. Reescn. 9.40: Gitaar-recital K. Gudian. 10.25: Omroeporkest o. 1. v. Reesen. 11.20:12.50: Dansmuziek o.l.v. K. Julian. Langenberg (473 M.). 6.25: Gramo- foonjl. 7.23: Concert d. h. Kurorkest o. 1. v. Ladewig. 11.20: Gramofoonpl. 12.20: Concert o. 1. v. A. SmitBreston. 1.20: Weragkamerorkest o. 1. v. Breuer. 4.50: Concert o. 1. v. Wolf. 8 30: Con cert door „Die fröhlichen Fünf". 9.20: Radiotooneel. 11.20: Schrammelconcert. Rome (441 M.). 8.50: Gramofoon- platen. 9.50: Orkestconcert. Brussel (338 en 508 M.). 338 M.ï 12.20: Omroepklelnorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20: Symphonleconcert o. 1. v. Meulemans. 6.50: Omroepkleln orkest o. 1. v. Leemans. 8.20: Sympho nleconcert o. 1. v. Meulemans, m. m. v. bas en piano. 10.30: Gramofoonpl. 508 M. 12.20: Omroeporkest m. m. v. soliste o. 1. v. André. 1.30: Omroepklelnorkest o. 1. v. Leemans. 5.20: Dansmuziek uit Blan kenberg. 6.35: Gramofoonpl. 8.50: Kamermuziek. 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Omroeporkest o. 1. v. André. 920: Concert uit Blankenberghe. 11.001 Dansmuziek uit Blankenberghe. Zeesen (1635 M.). 8.20: Haydn-con cert door het Vorst. Omroeporkest o. 1. v, Dr. H. Hörner. 9.20: Dansmuziek. 10.20 en 1105: Berichten. 11.20-12.20: Concert uit München door het Radio- Schrammel-Ensemble en Thomas Stelner (soli op de Tiroolsche volksharp). GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 824 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: Hulzen. 3e programma: Woensdag 19 Juli: 8—13.35: Langen berg 13.35afloop: North Reg. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9