Baalbergen's Tenten zijn af! LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag IS Juli 1933 |J GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ZOOWEL TE HUUR ALS TE KOOP Voorstraat 43, Katwijk a. Zee, Tel. 85 AANRIJDING MET DOOD E LIJK EN AFLOOP. De 13-Jariee jongen A. v. d. Ven, ge woond hebbende in de Hoogstraat te Rot terdam, is gisteravond in een der nieuw aangelegde straten ln den Bergpolder. door een auto aangereden. Met inwendige kneu zingen is de jongen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij is overleden. e BRANDEN. Gisteren is brand uitgebroken ln de Villa van den heer Le Febre, gepension- neerd resident van Sumatra's Oostkust, te Mulderberg. De brand, die ln de keuken, waarschijn lijk door het omvallen van een kacheltje ontstaan ls, werd ontdekt door een leve rancier, die op dat moment bij de keuken aanbelde. Er bleek niemand binnen te zijn. Mevrouw Le Febre was naar de stad en haar echtgenoot bevond zich in de omgeving van de villa ln het bosch. De villa, die geheel van hout was opgetrokken, was ln enkele oogenbllkken een prooi der vlammen. Niets kon worden gered. De brandweer uit Muiderberg en Muiden kon tegen het vuur niets uitrichten en moest zich bepalen tot het nathouden van het bosch en struikgewas in de omgeving van de villa. De villa en het bosch zijn eigen dom van het rijk en verhuurd aan den heer Le Febre. Gisteravond omstreeks half zeven is brand ontstaan ln het groote tricotage- pakhuis van de gebroeders Woudstra aan den Kottendijk te Enschedé. In korten tijd stond het geheele gebouw, dat een opper vlakte beslaat van ongeveer 600 vlerk. M, in lichte laaie. De situatie liet zich eerst vrij ernstig aanzien. De vlammen, die aan den kant van de Deumingerstraat uit het gebouw sloegen, dreigden eenige aangren zende woningen en opslagplaatsen aan te tasten. De brandweer, die met drie motor spuiten was uitgerukt, bestreed het vuui energiek met een tiental slangen op de waterleiding. Hoewel de belendende per- ceelen eenige waterschade opliepen, kon den ze worden behouden. Het pakhuis zelf. alsook het daaraan verbonden kantoor brandde geheel uit. Met donderend geraas stortten dak en muren ln en af en toe hoorde men ontploffingen, die veroorzaakt werden door de aanwezige benzine. Te ruim half negen was men het vuur meester en was er slechts een rookendc puinhoop van het gebouw over. De schade is aanzienlijk doch, voor zoo ver kan worden nagegaan, ls alles ver zekerd. Een groote voorraad tricotage ging verloren. De panden behoorden in eigen dom toe aan den heer Jennlnk. o VERDRONKEN. Aan boord van de U.K. 184, had gister middag omstreeks vijf uur een ernstig ongeval plaats. Het schip bevond zich tus- schen Urk en Enkhulzen. Plotseling viel de schlpperknecht, de 36-jarlge A. Hak- vllet, over boord. De schipper, V. de Vries, die het ongeval bemerkte, liet onmiddellijk de motor achteruitdraaien en stak den man de hand toe om hem te helpen. Het slachtoffer zonk echter plotseling ln de diepte weg en alle door den schipper nog ondernomen pogingen bleven zonder resul taat. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen achter. Het lijk is nog niet gevonden. De U.K. 184 keerde onmiddellijk terug naar de haven van Urk, waar schipper de Vries van het droevig ongeval kennis gaf. Gisteravond ls te Rotterdam de zes jarige G. P. Sassenberg uit de Wolphaarts- straat bij het spelen aan den walkant van de Dokhaven te water geraakt en verdron ken. De rivierpolitie heeft het knaapje op gehaald. Gerulmen tijd heeft men nog getracht de levensgeesten weer op te wekken, doch tevergeefs. EEN VERDWENEN NAZI-LEIDER. De zg.n. gouwleider der NE.D.AP. in Limburg, Conrad Tyfker, wien het verblijf op Nederlandschen bodem was ontzegd, had aan de politie meegedeeld, dat hl) zich Zaterdagmorgen op het politiebureau te Heerlen zou vervoegen en zich ter beschik king van de politie zou stellen. Hij zou dan met het gewone transport van vreemde lingen per trein naar Herzogenrath worden uitgeleid. Toen Tykfer om half acht nog niet op het politiebureau was verschenen, heeft, naar de Limburger Koerier meldt, de recherche een huiszoeking ln zijn woning verricht. Hij was nergens te vinden. Of Tykfer nu op eigen gelegenheid het land heeft verlaten, dan wel dat hij zich hier nog ophoudt, is onbekend. Er wordt natuurlijk een onderzoek Inge steld. Aan Tyfker zouden in Aken kamers ter beschikking zijn gesteld. Het schijnt dat van Aken uit de propaganda der N.S D A P. in Limburg verder zal worden geleld. De uitgezette gouwleider behoudt, naar hem ls meegedeeld, den rang, die hij hier in de partij had. o WIELRIJDER TEGEN EEN AUTO GEREDEN. Op den Rijksweg Den BoschNijmegen heeft gisteravond te omstreeks zeven uur een doodeüjk ongeval plaats gehad. Omstreeks dien tijd reed aldaar de bur gemeester van Oss. de heer J. F. Ploeg makers, met zijn auto komende uit de richting Den Bosch. Ter hoogte van café „Jachtlust" onder de gemeente Nuland, naderde uit den polder de 56-jarige wiel rijder Smulders. Ondanks waarschu wingen van zijn kameraden, stak hij plot seling dwars den weg over. Hoewel de heer Ploegmakers nog alle mogelijke moeite deed hem te ontwijken, was een botsing onvermijdelijk en reed S. tegen de auto aan. Hij sloeg achterover van zijn flets en smakte tegen den grond. De heer Ploeg makers stopte onmiddellijk en bood direct do behulpzame hand Hij bracht het slachtoffer in een nabijzijnde woning, waar het eenige oogenbllkken later is overleden De marechaussee, welke on middellijk ter plaatse was, nam den wagen van den heer P. in beslag "oor het con troleeren der remmen Deze bleken echter in orde te zijn. terwijl voorts uit een in gesteld onderzoek kwam vast te staan, dat hem geen schuld treft aan het ongeval. VALSCHE MUNTERS-WERKPLAATS ONTDEKT. Te Bergen (L.) werd in de woning van P. Miescher bij een door de marechaussee op grond van vermoedens, Ingesteld onder zoek. een complete installatie en verschil lende machines gevonden voor het ver vaardigen van valsche munten. K. werd garresteerd en overgebracht naar Den Bosch, waar hi) ter beschikking van de Justitie is gesteld. HIJ wordt er van ver dacht, even over de Dultsche grens een aantal valsche vijfmark-stukken ln omloop gebracht te hebben. BU1TENLANDSCH GEMENGD. DE LITHAUSCHE VLIEGERS GEDOOD. BOVEN DUITSCHLAND GEVALLEN. Naar nader blijkt, ls het vliegtuig Li thuania", waarmede de beide Lithausch- Amerikaansche vliegers een geslaagden tocht over den Atlantischen Oceaan had den gemaakt, met als einddoel Kowno nabij Soldin in de provincie Brandenburg neergestort. Het vliegtuig werd geheel ver nield De belde inzittenden Stefan Darius en Stanley Girenas werden op slag gedood. Het ongeval geschiedde ongeveer halftwee ln den namiddag. In de resten van het vernielde vliegtuig is briefpost gevonden uit New-York, Brock lijn. Chicago en andere Amerikaansche plaatsen. Op een linnen zak waren drie namen geschilderd, klaarblijkelijk de na men der bemanning, n.l. kapt Steven Da rius, U.S.A., lult. Stanley Gerinas en Victor Yesglaites Wilken. U.S A. In verband met deze vondst vermoedde men eerst, dat zich ln het vliegtuig nog een derde inzittende had bevonden. Doch dit blijkt achteraf toch onjuist te zijn. Yesglaites heeft op het laatste oogenbllk van de vlucht afgezien en bevindt zich ge zond en wel te New-York. De vergissing is hieraan ook nog te wij ten dat de lijken zóó verminkt waren, dat men eraan twijfelde of men met de over blijfselen van twee of drie personen te doen had. Het vliegtuig ls neergestort door een foutieve waarneming van den piloot, Hij meende zich boven weideland te bevinden, doch, waarschijnlijk ten gevolge van een te korte daling, is hij op een pijnbosch terecht gekomen. Kapitein Darlus en luitenant Girenas waren, zooals bekend, ongeveer op den zelfden tijd als Post opgestegen en hadden het ongeveer 6000 K.M lange traject bij een snelheid van 260 K.M. per uur onge veer in denzelfden tijd als Post moeten afleggen. o— GEEN VERZOENING. In Spaansche monarchistische kringen wordt beweerd, dat er geenszins een ver zoening ls tot stand gekomen tusschen ex- konlng Alfonso en den voormallgen prins van Asturlë, die, zooals men weet. onlangs te Lausanne ln het huwelijk trad. De ex-koning zou zelfs de maandelijk- sche ultkeering aan zijn zoon hebben ver minderd. o DE FRANSCHE MILITAIRE ESKADERVLUCHT. Omtrent de voorgenomen eskadervlucht van de Fransche militaire luchtvloot, ver neemt Reuter de volgende bijzonderheden. Een eskader van 25 vliegtuigen, onder leiding van Generaal Vulllemln, een be kend oorlogsvlleger en oprichter van de Fransche luchtvloot ln Afrika, zal ln No vember van Istres, in het Zuiden van Frankrijk, vertrekken voor een vlucht naar Fransch Equatoriaal Afrika. Op den tocht worden Adrar, Bidon, (Sahara) Tao, (Fransche Sahara) Bamako (Senegal), Dakar gepasseerd. De route loopt verder naar Niamey en vandaar naar Bangulx (Fransch Equatoriaal Afrika). Op den terugweg zal over Tunis, Algiers, Oran en Meknes gevlogen worden. De vliegtuigen zullen behalve de noodlge brandstof ook 15 gallons water, voedsel voor een maand en geweren medenemen. Zij zullen van een draadlooze installatie' voorzien zijn. BALBO IN AMERIKA. Generaal Balbo heeft, een ultnoodiglng aangenomen om president Roosevelt tegen het einde van de week op het Witte Huis te bezoeken. De Italiaansche zeevliegtuigen zullen morgen naar New-York vertrekken, dat waarschijnlijk de eenlgste „pleisterplaats" zal zijn tusschen Chicago en de Azoren. Buitengewoon ontroerend was een mo ment, dat zich afspeelde aan het feest diner Zaterdagavond den Italiaanschen vliegers aangeboden. Allereerst werd een telegram van verwelkoming, gestuurd door Roosevelt, voorgelezen. Daarop werden de namen der 96 vliegers afgeroepen, die dan opstonden, en, onder het brengen van den militairen groet, antwoordden met het woord .present". De laatste naam die werd afgeroepen was „Quintavalle". Nu stonden alle Italiaansche vliegers op en riepen: .Present". Quintavalle was de arme sergeant-mon teur. bij Amsterdam omgekomen bij de mislukte neerstrijking met zijn vliegtuig. BIJ het diner zaten drieduizend men- schen aan. o MELAATSCHHEID IN BOSNIË. Volgens een uit Zagreb ontvangen be richt, zijn in zekere deelen van Bosnië verscheidene gevallen van melaatschheid voorgekomen. Daar men de aangetasten niet heeft afgezonderd, breidt de ziekte zich steeds meer uit. Gemeld wordt, dat ln Bosnië alleen 400 gevallen van melaatschheid zijn voorge komen. Van de patiënten konden er slechts enkelen ln een speciale afdeeling van het ziekenhuis te Serajewo worden opgenomen. DE WERELDVLUCHT VAN WILLY POST. Na 2 uur te Moskou te hebben vertoefd, is Willy Post weer vertrokken. Novosibirsk, in Siberië, is zijn eerste doel. Kort na zijn landing is Post door een dokter onderzocht, die constateerde, dat de algemeene toestand van den vlieger goed was. met uitzondering van een sterke vermoeidheid der oogen. De dokter schreef oog-compressen voor. o IMMUUN VOOR GEWONE PIJN. Fritz Toepfer, een man, die beweert geen pijn te voelen, heeft te Barcelona groote sensatie verwekt. Men heeft hem meer dan een uur aan een kruis laten hangen, met nagels door zijn handen en voeten. Toepfer verklaarde, dat zijn ongevoelig heid ontstaan ls door een ongeluk ln den wereldoorlog. Hij was vlieger in het Dult sche leger en werd op een van zijn vluch ten door vijandelijk vuur omlaag ge schoten. Ofschoon levensgevaarlijk gewond, her stelde hij toch en sedert dien is hij im muun voor gewone pijn. Doctoren in verscheidene landen hebben zijn geval bestudeerd, doch konden het niet verklaren. o HITTE- ONGEVALLEN. De enorme hitte van Zondag J.l. en een daarop volgende orkaan hebben in Boeda pest en omgeving tal van ongelukken veroorzaakt. Tijdens den orkaan sloegen op den Donau tientallen plezlerbootjes om, waar bij vier personen het leven verloren. Bij het baden verdronken vijf personen. o DRIE STUDENTEN VERDRONKEN? Ter hoogte van Thyssow (Ruegen) heeft een visscher een kleine zeilboot gevonden van de Katholieke Studentenvereeniging Normannla-Grelfswald Uit het onderzoek bleek, dat Vrijdagavond twee mannelijke en een vrouwelijke student uit Grelfswald uit Lubmin waren uitgevaren met deze boot. Van de opvarenden ontbreekt leder spoor, zoodat men vermoedt, dat zij ver dronken zijn. HOOG WATER IN BEIEREN. Door den sedert Vrijdagavond bijna on onderbroken gevallen regen zijn de rivie ren, vooral de Alpenrivieren, sterk gezwol len. In de streek Rosenheim (Opper- Beieren) staan vele velden en weiden me ters hoog onder water. Op vele plaat sen moest het vee uit de stallen worden gered. Veel pluimvee is ver dronken De wegen zijn onbegaanbaar geworden. Het opgetaste hooi is door het water weggesleurd. Aan den wildstand is groote schade toegebracht. In Ober-Allgaeu zijn de beken tot kleine rivieren en de kleine rivieren tot stroom^n geworden. Op vele plaatsen Is door het drassig worden van welden groote schade aangericht. In de bergen ls tot op 1800 meter versche sneeuw gevallen o CORSICAANSCHE TWIST BESLECHT. In een dorpje nabij Marseille hebben twee Corsicaansch? kooplieden volgens Corsicaansche zeden een twist door een duel beslecht. Als wapen werd de revolver gekozen. De beide mannen schoten raak en werden door vier kogels in borst en buik gewond. Een hunner is overleden. o BRAND IN EEN ZIJDEFABRIEK. Een enorme brand heeft ln de zijdefa- briek van Novl Sad (Neusatz) in Zuid- Slavië gewoed. 160.000 kilo cocons zijn ln vlammen opeegaan. De schade, die slechts gedeeltelijk door verzekering is gedekt, be loopt 7 a 8 mlllioen dinar. GEBOREN. Jan, Z. van L. v. As en C. de la Rle Melanie Maria, D. van P. J. Nleuwesteeg en M Th. P H Bruynen Johannes Ja cobus. Z. v. G. Gressie en M. v. Tongeren Martinus Cornells. Z. van M. Pet en C. Onvlee Rindertje, D. van J. M. Weima en G. de Vormer Willem Jacobus. Z. van A v. Biezen en G P. de Groot Sietze Sake. Z van H Annema en J Kers Maartje, D van P. v. d. Meij en M. Slootweg Relnler. Z. van E. Muller en E. M. Goijman Nicolaas Albertus, Z v A. H. Korswagen en E Boon Huibertje, D. van J. H. v. Dijkhuizen en M. H. v. Essen Willem Alexander Balthazar, Z. van C L. B. v. Nes en C. v. d. Hoek Pieter Stoffer, Z. van C. v. d. Neut en A. Boering' Gerardus Antonius, Z. van B. G Evers en A, A. Sehoneville Helena Johanna Maria, D. van H. van Brero en H. A. J. Nijssen Lena D. van J. Nijen- huis en J. M. Schouten ONDERTROUWD. H. A. Verhoeven jm. 30 j. en H. J F. Schoonwater jd. 29 j. o GEHUWD; Z. Bink jm. en A. Duljverman jd. OVER I,EDEN A. v. Gulikv. d. Weerden, Vr. 40 j. W. E. Riethoven, Z. 12 j. AALSMEER GEMEENTERAAD. Geen waarborgsom Het boomkweekers- crediet Kasgeldleening van ten hoogste f. 100,000. De raad kwam ln openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burge meester J. Kastelein. Alle leden waren aanwezig Bij zijn openingswoord feliciteerde de voorzitter den heer Raadskelders. die voor het eerst weer na ernstige ziekte de zitting kon bijwonen, met zijn herstel. De notulen der vergaderingen van 5 en 19 Mei 1933 werden overeenkomstig vastgesteld. Eenige ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. (De bouwvereeniging „Goed Wonen" had bij haar ingediende begrooting 1933 een huurverlaglng van 8°/o kunnen verwerken). De verordeningen, betreffende elschen voor het verleenen van drankvergunningen én verloven A en die, bpalende het maximum aantal verloven A voor enkele gedételten der gemeente, wer den op voorstel van B. en W. ingtrokken en opnieuw vastgesteld met inachtneming der door Ged. Staten gemaakte opmerkin gen. Den pachter van het gemeente-vlsch- water werd over 1932 een restitutie der pacht gegeven van 30°/o en alzoo de totaal som van f. 959.- tot f. 696,50 teruggebracht. B. en W. werden gemachtigd tot onder- handsche verhuring van rietland in den Westelnderplas. Aan de N.V. Handels- kweekerij J. Baardse Mzn. en Zn. werd een perceel gemeente-tuinland tot weder- opzeggens verhuurd; aan de A.J.C. een perceel gemeenteland in den Stommeer polder a f. 15.- per Jaar. De raad mach tigde het dagelijksche bestuur om vergun ning te verleenen tot het aanbrengen van lichtreclames boven den openbaren weg aan lantaarnpalen, tegen een vergoeding van f, 17.50 per jaar per lichtreclame. De lokaalhuur der Arbeiders-avondschool werd op verzoek met 5% verminderd, met terugwerkende kracht en vastgesteld op f. 1,00 per twee lokalen per avond. Aan mej. A. E. Prins, onderwijzeres aan de O.L. school Columbialaan, werd op haar verzoek eervol ontslag verleend. Een adres van J. v. Es en H. Kreike om her ziening van het Raadsbesluit tot afwij zende beschikking op hun verzoeken, om tegemoetkoming in de kosten art. 13 dei L.O.-wet 1920, en alsnog een gunstige be schikking te nemen, werd op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Verozeken om vergoedingen, overeenkom stig art. 13 der L.O.-wet, van H. van Veen en J. Visser, werden afgewezen. Aan het bestuur der St. Joseph-School (Bijz. Lagere School) werd een voorschot verleend van f. 900,-. Ingekomen was een adres van de Vereenlging tot stichting en instandhou ding van Scholen met den Bijbel te Aals meer. om de door de vereeniging bij de oprichting van een bijzondere school voor U.L.O. gestorte waarborgsom groot f. 1010 U. L. O. gestorte waarborgsom groot f. 1010,46, welke door de gemeente ver vallen werd verklaard bij opheffing dier school op 1 Augustus 1926, weder op naam der vereeniging te stellen, met rente vergoeding vanaf 1 Augustus 1926. Op voorstel van B. en W. bleef de raad bij zijn eenmaal ingenomen standpunt, dat de waarborgsom vervallen is. Een adres van de Middenstandsvereeni- ging „Aalsmeer", waarin aangedrongen werd om die maatregelen te treffen, welke het voortbestaan der Ringvaartsbrug zou den verzekeren, desnoods met geldelljken steun uit de gemeentekas, werd geren- voyeerd naar B. en W. om prae-advies. De raad machtigde het Dagelijksch Bestuur, om met de regeering overeen te komen 10°/o ln het eventueel nadeelig saldo der in deze gemeente te verleenen credieten, ter uitvoering van de wet van 5 Mei 1933, Stbl. 252 credietverleenlng ten behoeve van boomkweekers) voor rekening der ge meente te nemen, onder voorbehoud, dat het maximum in de gemeente te verleenen credieten f.30 000 bedraagt. Het kohier hondenbelasting, dienstjaar 1933, werd vastgesteld op f. 1600. In verband met de' wilzlglng der gemeentebegrootijig, dienst 1933. deelde de voorzitter mede, dat, aan- vangene a.s. Zaterdag, de telefoon dag en nacht zal opengesteld zijn. Aangeboden werd de gemeenterekenlng, dienst 1932, met de rekeningen der bedrijven en alge meen burgerlijk armbestuur (voordeelig saldo der gemeenterekening gewone dienst f. 22.691,25: id. kapltaaldienst f. 127.498.61), welke ln handen werd gesteld der Fin. Commissie. Op voorstel van B. en W. be sloot de raad de bouwterreinen langs de Ophelialaan N.W.-zijde, ten N.O. van de spoorlijn richting Uithoorn, voor koop en erfpacht beschikbaar te stellen tegen z.g.n. Hadleystraatprijs, zijnde bij een bouwter reindiepte van pl.m. 30 M. ongeveer f. 5 p. M2„ zulks tegen de vastgestelde koop- en erfpaehtvoorwaarden De raad besloot tot aanhouding van het voorstel van 't Dage- Hiksch Bestuur, om zoo noodig een rechts geding te voeren, als gevolg van een eisch tot. schadevergoeding, ingesteld door de N.V. Hilverda en Co.. in verband met den bouw der openbare lagere school aan de Columbialaan. Besloten werd tot het aangaan eener kasgeldleening. groot ten hoogste f. 100.000 Geslaagd te Amsterdam voor het examen Esperanto met L Keessen en de heer J. Schouten, belden alhier. o HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. C. van den Berg, Haarlem merstraat 10; M. W Blonk, Molenstraat 16; Joh. Dekker, Talmastraat 38; A. Kruijff, Stationsweg 138; A, van Nobelen, Maria- straat 20; J. D. van der Ploeg, Trekvaart 16; Petr. W. van Rijn, v. d. Endelaan 9; Nic. A. Spruyt Hoofdstraat 154; J. van Wetering, Leidschestraot 91; A. G. Willems Molenstraat 16; N. J. IJkel, Meerstraat 61. Vertrokken: Th. H. Koenders, Hoofdstraat 193, Sassenheim; I. R. Teeven Roosveldr straat 16» Haarlem; H. A. M. Koeleman, Haarl.straat 47, Leiden; G. L. van Delden met gezin, dr. Gerkestraat 6, Zandvoort; M. E. Paling, Plantage Muidergracht 103, Amsterdam; C. Soet, p.a. S. Korver, Zee weg, IJmuidcn; A. Moraal met gezin, Julianastraat 12, Soest, Soestdijk; A. G. Teeuwen met gezin. Zilkerduinweg 88, Noordw.hout: A. S. Fijma, Drieboomlaan 283, Hoorn. Geslaagd te Arnhem voor het examen Esperanto de heer E. L. Schrijvers, alhier. HEDEN; Prediker: Maranatha-conferentie, 8 uuilj nam. tÊ Oud-Hortuszlcht: Concert van „Orpheuo I 8'/4 uur nam. Woensdag. Johan de Wittstraat 48: Vergadering T 9 Aandeelhouders N. V. Athibu, n.m. 2 uur' va. Prediker: Maranatha-conferentie, 3 en ad 8 uur nam. Hoofddorp: Concours-hlppique, 10». ku uur voorin. Oegstgeest (Oud Poelgeest): Zen- ac dingsfeest Chr. Geref. Kerk, classis Dec Haag, 10 '/«uur voorm. Voorschoten (Vernèdepark)Open. ra luchtsamenkomst Vrije Evang. Gem. he ac ac BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nauj a „De nachtkroeg van Parijs". Zondag n^m. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. j j Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur naml „Manolescu en de Vrouwen". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uuiB Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. I Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. naitfB „Bedtlme-story". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uu.\ Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei v apotheken wordt van Maandag 17 Juli tot' 'j en met Zondag 23 Juli a.s. waargenomen I door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8,1 Telefoon 552. HAARLEMMERMEER. Geslaagd te Amsterdam voor het I examen Esperanto de heer P. Smit, alhier. §1 KATWIJK AAN ZEE. Voor het examen van costumière zijn R geslaagd Co Ouwehand, Jannie Plokker er. Jannle v. d. Plas, allen leerlingen van de I Chr. Naaischool alhier, hoofd mej. H. de I Weerd. B. L. uit de Burgersdljkstraat deed I bij de politie aangifte van het feit, dat I uit zijn strandtent op het strand zijn ont- I vreemd 2 paar gummi kinderschoenen, I een scheepje gemerkt Alida Hein en een I gummi bal. Morgen vindt een strandevangelisalie I plaats des avonds te half acht. Sprekers I zijn ds. Meijering uit Katwijk aan den I Rijn en ds. Poot uit Den Haag. MINIMUM GEWICHT MAXIMUM SOLIDITEIT LAAG IN PRIJS! Steeds ruime voorraad in verschilled modellen en maten 3K& LISSE. Voor het Mulo-diploma slaagden onze plaatsgenooten G. Buurman, K. de Groot en N. Kromhout, leerlingen van de Ned. Herv. School (Hoofd de heer J. Dekker). OEGSTGEEST. Geslaagd te Rotterdam voor het I examen Nuttige Handwerken mej. A. M. I Wanschers. Geslaagd ls te Amsterdam voor het examen Esperanto de heer C. A. Emeis alhier. ~o VEUR—LEIDSCHENDAM. Ernstige aanrijding. Gisteren had op den Veurschestraatwel hoek Damlaan een ernstig ongeluk plaats. De schoenmaker Koomen, wonende aan den Broekweg. kwam op zijn rijwiel de Damlaan af; juist reed uit de richting Voorburg met groote snelheid een auto be stuurd door den 18-j. v. G. wonende ln de Damsigtstraat te Voorburg. Niettegen staande de wielrijder, als komende van rechts de voorkeur had, verminderde G. zijn snelheid niet en reed K. precies in de flank. K. werd tegen de straat geslingerd en bekwam talrijke hoofdwonden, teiw het rijwiel werd vernield. Dr. Reijerse verleende de eerste hulp en liet daarna K naar zijn woning vervoeren. De Veursche politie maakte proces- verbaal op, waarbij tegelijkertijd bleek dat v. G., die bekend staat ais een,woest rijder, geen rijbewijs, geen wegenbelasting- kaart noch een nummerbewüs bezit, terw bovendien de remmen van 't voertuig niet werkten. De auto is in beslag genomen. o WASSENAAR. Met de Sts.crt. no. 137 zijn verzonden de afdrukken betreffende de N.V. Den Hoek, gevestigd alhier. Geslaagd te Den Haag voor het diploma Huishoudkundige (Huishoud school Laan van Meerdervoort) mej. J Versteeg; het getuigschrift „Hulp ln de huishouding werd uitgereikt aan mej. L. W. Tasseron, beiden alhier.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6