De Bierbrouwerij en Azijn makerij „De Gekroonde Valk". 74*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 15 Juli 1933 Derde Blad No, 22491 BINNENLAND. FINANCIEN. LAND- EN TUINBOUW. RETORSIE-BEVOEGDHEDEN VAN DE REGEERING. de .meening van de tweede kamer. arnhem 700 jaren stad. Vertrouwen in het beleid van den minister. I Verschenen is het Voorlooptg Verslag der ■weede Kamer nopens het wetsontwerp tpt verleening van enkele retorsie-bevoegd- ■Hieraan wordt het volgende ontleend: Vrijwel algemeen erkende men dat het Soodzakelijk is, aan de Regeering de bij j1; wetsontwerp gevraagde bevoegdheden verleenen, hoe ingrijpend deze ook zijn. «te„en het verleenen dezer bevoegdheden ^KVichzelf worden dan ook weinig bezwa- 1ingebracht. ^■Intusschen meenden vele leden een ern- Bti» woord van waarschuwing te moeten toten hooren tegen de reeds hier en daar verkondigde meening. alsof met dit wets ontwerp definitief het beginsel van den vrijhandel zou worden prijsgegeven. ■^Slechts in gevallen van uiterste nood- ïa'-- mag overgegaan worden tot het op- jenoen Van bestaande handelsverdragen Hfneinde retorsiemaatregelen te kunnen Bepassen. Immers dergelijke maatregelen, we ke genomen worden ter bescherming van bepaalde bedrijfsgroepen, gaan steeds ten koste van andere groepen en kunnen daarom voor ons bedrijfsleven zeer ern stige gevolgen hebben. Eenige leden dringen er op aan, dat de Aeseerlng zich vóór de toepassing van der gelijke maatregelen zal laten voorlichten oor deskundigen uit het bedrijfsleven en at zij eveneens te voren het advies zal -winnen van de door de Kamer Ingestelde mmissie voor overleg met de regeerin* mtrent vraagstukken en maatregelen, te- rekkmg hebbende op aangelegenheden van andelspolitieken aard. Aan deze beschou wing werd evenwel toegevoegd, dat het be- lleid van den tegenwoordigen Minister van conomische Zaken 't vertrouwen schenkt, at de thans aangevraagde bevoegdheden iet roekeloos zullen worden gehanteerd. Laat de Regeering nu verklaren zoo was bet verzoek van andere leden, in welke ichting zij ons land wil leiden en op 'elke wijze zij de belangen van ons econo misch leven o.a. die van den export, ver der wil bevorderen. Dezelfde leden waren van oordeel, dat imet deze Retorsiewet, welker totstandko ming zij overigens zouden toejuichen, niet heel veel kan worden bereikt. Zij kan al- leer. dienst doen wanneer andere landen ons reeds kwaad gedaan hebben De Re geering spreekt min of meer geringschat tend over de reciprocitettsgedachte en over '„loven en bieden" bij de onderhandelingen met andere mogendheden. Intusschen heeft ons land tegenover I Euitschland dat systeem nog onlangs in toepassing gebracht; het resultaat was toen echter niet schitterend, omdat ons land over geen ander ruilobject beschikte can over de renteverlaging van het cre- diet Daarom werd de vraag gesteld waar om de Regeering niet voorstelt, een onder handelingstarief in te voeren: waarom de Crisisinvoerwet niet zou kunnen worden gewijzigd ln dien zin, dat wij niet aan alle landen een even hoog contingent behoe ven toe te staan; waarom niet van Over heidswege zooals in Zwitserland geschiedt, het systeem van goederenruil wordt toege past? Deze leden konden niet begrnnen, waarom de Regeering begint met 't meest straffe middel om onze handelspolitieke betrekkingen te regelen: retorsie. Deze leden stelden voorts de vraag, of dit wetsontwerp ook gebruikt kan worden tegen landen, met welke wij geen handels- tractaat hebben en die op onze markt dumping toepassen? Of zal het alleen wor den gebruikt ter bevordering van onzen export? Is de Regeering voornemens, maat regelen te nemen tegen dumping, speciaal tegen valuta-dumping (o.a. met behulp van Sperrmarken) Is de Regeering van plan, handelsverdragen op te zeggen, met het doel. het wapen dat deze wet zal ge ven. te gebruiken bij de onderhandelingen over een nieuw verdrag? Zoo ja, zal dan hijv het verdrag met Duitschland. dat een opzeggingstermijn van een jaar inhoudt, worden opgezegd? Sommige andere leden maakten bezwaar tegen verleening van een zoo groote be voegdheid aan de Regeering. Eenige leden vonden echter de mede- hing van de Staten-Generaal. welke ge vorderd wordt, voldoende waarborg. Er waren echter ook leden, die deze mede werking tn het geheel niet op prijs stelden en van oordeel waren, dat deze bepaling als een fout moet worden beschouwd: zij znl h.i. aanleiding geven tot oponthoud en óe positie der Regeering tegenover het buitenland verzwakken* De vraag wordt gesteld ,of de bij art. 1 aan de Regeering te verleenen bevoegd heden alleen zullen kunnen worden toege past tegenover Staten waarmede geen ver drag met meestbegunstigingsclausule is gesloten. Is dit het geval, dan zullen de te verleenen bevoegdheden van geringe be- teekenis zijn. Voorts wordt gevraagd of het geèn aan beveling zou verdienen het ontwerp aan te vullen im dien zin. dat eveneens maat regelen genomen kunnen worden tegen ongunstige behandeling van Nederiandsch- Indië, Suriname en Curacao? Voorts werd nog opgemerkt dat tot de maatregelen, welke na de totstandkoming van deze wet genomen zullen kunnen worden, ook de heffing van een bijzonder invoerrecht be hoort. Sommige leden achtten dit een ge- vaarliike benaling: bovendien betwijfelden zii of de Regeering hiertoe grondwette lijk wel bevoegd is buiten medewerking der Staten-Generaal. Andere leden meen den dat de Grondwet hier geen beletsel oplevert. MINISTER COtIJN. Minister dr. Colijn is gisteravond in Den Haag teruggekeerd. Woensdag gaat hij weer naar Londen, De aanvang der officieele herdenking. In het gebouw Musis Sacrum te Arnhem zijn hedenmorgen half elf de herdenkings feesten ter gelegenheid van het 700-jarig stadsbestaan van Arnhem, officieel ge opend. Aanwezig waren o.m. de Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, de Commissaris der Koningin in de Pro vincie Gelderland, mr. S baron Van Heemstra en Baronesse van Heemstra, leden van Ged. Staten van Gelderland; voorts een drietal oud-burgemeesters van Arnhem, jhr. mr. D. J. de Geer, oud-minis ter van Financiën jhr. mr. A. Roëll, com missaris der Koningin in de Provincie N.- Holland en mr. A J A. A. Baron van Heemstra, tevens voorzitter van het her denkingscomité. benevens burgemeesters van de meeste Geldersche gemeenten Na orgelspel van den heer C. de Wolf, sprak de burgemeester van Arnhem, mr. S. J, R. de Monchy een herdenkingsrede uit. er daarbij aan herinnerende dat reeds eergisteren op den herdenkingsdag, den 13en van Hooimaand, een wijdingssamen komst in de Oude St. Eusebiuskerk een stemmige inleiding gegeven had tot de viering van het zevenhonderdjarig bestaan Spr. schetste ln beknopten vorm de be- teekenis van het thans te herdenken feit. vertelde van den sterken groei der stad en haar vele aantrekkelijkheden en con stateerde, dat er alle reden tot dankbare feestviering is, hoewel ook Arnhem moei lijke tijden doormaakt Hij dankte daarbij in het bijzonder minister De Wilde voor diens tegenwoordigheid. Vervolgens voerde de minister het woord. Na deze plechtigheid ving eveneens in Musis Sacrum een receptie aan van het gemeentebestuur Behalve de autoriteiten welke bij de opening aanwezig waren, kwamen tal van plaatselijke, kerkelijke, civiele en militaire autoriteiten benevens vertegenwoordigers van corporaties, het gemeentebestuur complimenteeren. Als bijzonderheid vermelden we nog, dat ook op de receptie aanwezig was de be jaarde mej. L. A. G Tulleken uit Utrecht, de laatste telg van een der oudste geslach ten. De naam Tulleken werd reeds in het jaar 1233 vermeld, terwijl de naam nog voortleeft in een oude Arnhemsche straat naam. Na de receptie vereenigde men zich aan een lunch. In den middag woonden de officieele gasten de opvoerinz bij van het Het Historisch Landsspel" in het Openluchttheater achter het Openlucht museum. ZAANDAM'S BEGROOTING NIET GOEDGEKEURD. Het gemeentebestuur wil géén voorstel tot het intrekken van het jongste raadsbesluit indienen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben besloten de begrooting voor het jaar 1933 der gemeente Zaandam niet goed te keuren. In hun besluit hebben zij overwogen, dot de begrooting slechts ten deele voldoet aan de terzake door hun college uitgespro ken verlangens, doch dat de raad intus schen. zonder af te wachten, welk stand punt door Gedeputeerde Staten zou wor den ingenomen, in zijn vergadering van 27 Juni heeft besloten aan Gedeputeerde Staten en aan de regeering te berichten, dat de gemeenteraad niet bereid is in de begrooting overeenkomstig de voorschrif ten van de regeering zoodanige wijzigin gen aan te brengen, dat haar goedkeuring is verzekerd, zulks nadat een door enkele raadsleden voorgestelde motie was ver worpen, waarin B. en W. werden uitge- noodigd nader overleg met de regeering te plegen inzake de maatregelen, welke zou den moeten worden genomen om de uit- keeringen uit het gemeentefonds regel matig te doen plaats vinden. In een onderhoud, dat B. en W van Zaandam op 5 Juli j.l. met Gedeputeerde Staten hebben gehad, is nadrukkelijk de intrekking van bovengenoemd besluit als voorwaarde gesteld voor het voeren van nader overleg. Op 10 Juli hebben B. en W. van Zaan dam echter aan Gedeputeerde Staten be richt, dat zij zelf niet bereid zijn een voorstel tot intrekking van bedoeld besluit aan de* raad te doen. Gedeputeerde Staten hebben daarop be sloten de begrooting niet goed te keuren. SUMATRA-PISANG NAAR NEDERLAND. Een proef gedurende een half Jaar. Aneta meldt uit Batavia: Het „Economisch Weekblad" deelt mede, dat ir. Levie verslag uitbracht over de proefzending van bananen naar Europa. In dit verslag wordt, naast de reeds gepubliceerde conclusies medegedeeld dat een firma in Nederland bereid is gevon den op nader te bepalen voorwaarden ge durende een half jaar bij wijze van proef, met elke Nederlandsche mailgelegenheid, doch exclusief de mail-vrachtschepen, een minimum van 1600 trossen Sumatra-pisang af te nemen tegen f. 2,52 per tros, franco kade Genua-Marseille De kosten per tros bedragen f. 2,-, zoodat een tros circa f. 0,50 in de plantage kan opbrengen. De afdee- ling landbouw van het departement van landbouw, nijverheid en handel te Buiten zorg is bereid uitvoerige inlichtingen te verschaffen. VEREENIGING DE PRINCEVLAG. Gisteravond had te Overschie de eerste algemeene ledenvergadering plaats van de vereeniging „De Princevlag" Op voorstel van het comité tot oprichting van een afdeeling te Rijswijk en Den Haag werd besloten, dat de zetel van het hoofdbestuur in Overschie gevestigd zou worden. Uit zeer veel plaatsen waren vertegen woordigers aanwezig. De kapitein van het regiment Jagers, de heer Dekker sprak een rede uit. Door een muziekcorps werd mede werking verleend. De burgemeester van Overschie, de heer Boumann werd tot eere voorzitter van het hoofdbestuur gekozen. De burgemeester dankte met enkele wel gekozen woorden voor deze eer aan hem bewezen. nederlanders, die nergens staan ingeschreven. Een onhoudbare toestand. Het weekblad ..De Binnenvaart", het officieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, bevat deze week een artikel over de registratie van schippers (en woonwagenbewoners) en wel in ver band met het feit, dat is komen vast te staan, dat er in ons land vele gevallen zijn, dat schippers (en ook woonwagenbewo ners) infceen enkele gemeente staan Inge schreven en dat de gemeentebesturen, waar de betrokkenen zich melden, hen wegsturen. Nadat in het artikel gewezen is op het feit, dat in tijden van voorspoed de ge meentebesturen gaarne schippers in hun registers van den burgerlijken stand in schreven en dat er zelfs gemeenten waren, die in verband met de daar bestaande lage belastingen met succes getracht heb ben de schippers daarheen te trekken, wordt geconstateerd, dat, nu vele schippers armlastig zijn geworden, de gemeenten deze Nederlandsche onderdanen liever kwijt zijn. Dat dit vraagstuk urgent is, moge blij ken uit een geval, dat het weekblad „De Binnenvaart" dezer dagen bekend is ge worden. Een schipper, die te Hoofddorp (Haar lemmermeer) is geboren en in deze ge meente was ingeschreven, was aldaar ge huwd met een vrouw, eveneens in de ge meente Haarlemmermeer geboren. Hun kind werd in diezelfde gemeente ter we reld gebracht en dus eveneens als inwo ner van Haarlemmermeer ingeschreven. Nooit heeft deze schipper overigens met de gemeente Haarlemmermeer, waar hij met zijn schip wel eens, doch niet geregeld kwam. iets te doen gehad. Toen hij nog be lasting betaalde, heeft de gemeente Haar lemmermeer daarvan de baten gehad. Bij de elfde volkstelling op 31 December 1931 was de schipper met zijn vaartuig te Amsterdam en aldaar heeft hij de hem coor een ambtenaar verstrekte telkaarten ingevuld en ingeleverd, waarbij hij als plaats van domicilie Haarlemmermeer heeft opgegeven. Korten tijd geleden heeft deze schipper voor het eerst van zijn leven de hulp van de autoriteiten noodig gehad: hij moest voor een financieele kwestie een bewijs van onvermogen hebben Hieruit blijkt, dat ook dezen schipper de economische crisis niet zonder meer is voorbijgegaan. Hij wendde zich als geboren inwoner van Haarlemmermeer tot het bestuur dezer gemeente. In antwoord ontving hij de mededeeling, dat hij uit de registers van de gemeente Haarlemmermeer, na de laatste volkstel ling ambtshalve was uitgeschreven, omdat zooals men beweerde geen kaarten van hem en zijn gezinsleden waren ont vangen. De schipper wendde zich daarop tot het gemeentebestuur van Amsterdam, met het verzoek om hem het zoo noodige bewijs te verstrekken Doch in de hoofdstad kende men den schipper evenmin, en werd hij teruggestuurd naar Haarlemmermeer. Een herhaald verzoek aldaar had echter cok geen resultaat en na verkregen voor lichting heeft de schipper zich thans tot de bevoegde rijksinstanties gewend met het verzoek hem te willen mededeelen. waar hij nu eigenlijk thuis behoort. Intusschen lijdt deze schipper, die zich nog altijd Neder lander gevoelt en van meening is, dat hij te Haarlemmermeer behoort ingeschreven te staan omdat hij daar nooit heeft mede gedeeld. dat hij zijn domicilie verplaatst heeft, financieele schade, daar het zoo noodige bewijs van onvermogen niet worat verstrekt. Als conclusie geeft „De Binnenvaart", dat het thans meer dan ooit noodzakelijk is, dat er naar voorbeeld van 't register van schipperskinderen van den leerplich tigen leeftijd van het Onderwijsfonds een centraal register van alle varende schippers in ons land wordt ingesteld. Dan eerst zal het mogelijk zijn alle moei lijkheden. welke ten opzichte van de rege ling van tal van vraagstukken, die van groot belang zijn voor ons geheele econo mische leven, op behoorlijke wijze op te lossen. Gisteren was het 200 jaar geleden, dat Amsterdam's oudste bierbrouwerij. Van Vollenhoven's Bierbrouwerij N.V. werd op gericht. Aanvankelijk heette de firma Bier brouwerij en Azijnmakerlj „De gekroonde Valk", welk merk thans nog op de pro ducten gevoerd wordt. Ondanks de tal- looze uitbreidingen en verbouwingen is bet bedrijf in den loop der jaren op dezelfde plaats, aan de Hoogte Kwadijk, gevestigd gebleven. Hoe de brouwerij er in het iaar 1841 uitzag, toont bovenstaande foto. HET VERTREK VAN DEN ROEMEENSCHEN PRINS. Gistermiddag te halfvier, kort voor zijn vertrek naar Parijs, is Z.K H Prins Nico- laas van Roemenië in een vliegtuig van het Nederlandsche leger, dat deel uit maakte van een eskader van 4 Fokker- Jagers, komende van het militaire vlieg kamp Dc Kooy, op Schiphol gearriveerd. De hooge bezoeker werd naar net restaurant geleid, waar hij zich eenigen tijd met de daar aanwezige autoriteiten nagenoeg dezelfden, die Woensdag j.l. bij de aankomst van Z.K.H. uit Brussel aan- wezig waren heeft onderhouden. Te kwart over vier is Prins Nicolaas aan i boord van zijn eigen vliegtuig, dat door 1 hemzelf bestuurd werd, in gezelschap van I zijn piloot kapitein Opris. naar Parijs vertrokken. De adjudant van Koning Carol van Roemenië, die den Prins op zijn reis I vergezelt, is kort daarna met een vliegtuig van de Belgische maatschappij Sabena via Brussel naar Parijs afgereisd Toen de Prins zich naar zijn vliegtuig begaf, bracht de voor het restaurant op gestelde eerewacht van mariniers, de eer bewijzen. De Prins droeg weer zijn leeren vliegpak met op den rug een parachute Drie vliegtuigen van het Nederlandsche militaire eskader hebben het toestel v~an Z.K.H. tot de grens uitgeleide gedaan. WET OPENBARE VERVOERMIDDELEN. Actie tegen het wetsontwerp. Naar wij vernemen hebben het bestuur en andere organen van den bond van be drijfsautohouders in Nederland in den laatsten tijd op groote schaal besprekingen gevoerd met verschillende officieele en particuliere lichamen en personen, die be lang hebben bij het wetsontwerp tot wij ziging van de Wet op dé openbare vervoer middelen, dat minister Reymer nog kort voor zijn aftreden heeft ingediend en waarvan, naar men weet, de hoofdbedoe ling is het invoeren van een concessie stelsel. ook voor vrachtautodiensten. Bij die besprekingen is duidelijk geble ken dat er tegen dat wetsontwerp in be trokken kringen zeer ernstige bezwaren bestaan De bond van bedrijfsautohouders is thans, na het gevoerde overleg, van plan een krachtige openbare actie, in verschil lende vormen en op verschillende wijzen, tegen het wetsontwerp te gaan voeren. Msb. DE POSTVLUCHTEN. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat de „Oehoe" op de thuisreies gisteren te Calcutta is ge land. o GOUVERNEUR B W. T. VAN SLOBBE MET VERLOF. Aan den heer B. W. T. van Slobbe, gou verneur van Curacao, is met ingang van den dag in de maand Augustus, waarop hij Curacao zal verlaten ln 's Lands be lang vier maanden verlof naar Europa verleend. Als waarnemend gouverneur zal, na het vertrek van den heer Van Slobbe, optreden de heer H. Schotborgh, gepenslonneerd ad ministrateur van financiën in Curacao, NED. R.-K. BOND VAN BOTER- EN MARGARINEHANDELAREN. In dc hoofdbestuursvergadering van den kortelings opgerichten Ned. R.-K. Bond van Boter- en Margarinehandelaren, is I benoemd tot voorzitter: de heer Joh. Vlas- i veld uit Zoeterwoude: tot secretaris de j heer C. P Bontje. Wijkerlaan 2. Voorburg, en tot penningmeester de heer Jac v. d. Zijden, uit Stompwijk De eerste algemeene ledenvergadering van dezen Bond zal worden gehouden op Donderdag 20 Juli a s des middags te 4 uur in gebouw „Amicitia", Westeinde. Den Haag. Voor deze vergadering zijn alle R.-K. Boter- en Margarinehandelaren van Ne derland uitgenoodigd. UIT NED. OOST-INDIE. BEVESTIGING VONNISSEN. BATAVIA, 14 Juli. (Aneta i. Het Hoog Militair Gerechtshof bevestigde het vonnis van de Zeekrijgsraad, waarbij R Grooten*. boer werd veroordeeld tot 10 maanden ge-1 vangenisstraf, onder aftrek van den tijd doorgebracht in preventieve hechtenis, met ontslag uit den dienst en ontzetting uit het recht om bij de militaire macht te dienen. Het Hoog Militair Gerechtshof bevestig de de vonnissen van den Zeekrijgsraad te Soerabaja uitgesproken over Slamat, Soe- ardi en Sarono, die allen werden veroor- deeld tot 8 maanden gevangenisstraf, on- I der aftrek van den tijd, doorgebracht in preventieve hechtenis en ontslag uit den dienst: de twee eersten zonder ontzetting uit het recht om bij de militaire macht te dienen, de laatste met ontzetting. VERNIETIGD VONNIS. BATAVIA, 14 Juli. (Aneta) Het Hoog Militair Gerechtshof vernietigde het von nis, door den Zeekrijgsraad uitgesproken over J. J van Dijck waarbij deze wegens gebrek aan bewijs werd vrijgesproken. Het Hof veroordeelde hem tot zes maanden met verlaging tot den stand van matroos. DE WERKLOOSHEID. BATAVIA, 14 Juli (Aneta). Het Kantoor van Arbeid deelt ten aanzien van de werk loosheid in Ned.-Indie over de maand Mei mede, dat totaal bij de onderscheidene ar beidsbeurzen waren ingeschreven 14.422 j werkzoekenden. Met uitsluiting van de uitkeeringen aan het Leger des Heils en de A.M.V J. werd in de verslagmaand f.53.761, verdeeld over 3055 steuntrekkenden. De bouw van volkswoningen van de A. M.v.J. te Bandoeng en Malang maakt goe- 1 den voortgang. REORGANISATIE DER HOLLAND- AMERIKA-LIJN. Aanbod aan obligatiehouders. Het syndicaat tot reorganisatie van de Holland-Amerika-Ujn is er ln geslaagd aanzienlijke financieele middelen bijeen te brengen, ten einde de positie der maat schappij te regelen. Naar wij vernemen, zal het syndicaat aan de obligatiehouders der Holland- Amerika Lijn de keus laten tusschen af lossing der obligaties met een bedrag van 28" n van de hoofdsom, of conversie der obligaties in aandeelen van de gereorgani seerde maatschappij. Hoewel van Amsterdamschc zijde tegen dit voorstel scherp is geopponeerd, neemt men te Rotterdam toch aan. dat het ten slotte zal worden goedgekeurd en dat dientengevolge he Holland-Amerika Lijn voor dc haven van Rotterdam behouden zal blijven. Tel. o DISCONTOVERLAGING NEDERL. BANK. Met een half procent. De Nederlandsche Bank N.V. deelt mede. dat zij heeft besloten met ingang van heden den rentestand als volgt vast te stellen: Wisseldisconto 4%, promessen- disconto IVj"'», beleening van effecten 4'/2°/o, beleening van goederen 4'/s°/o, en voorschotten in rekeningcourant even eens i' Het blijkt dus. dat de rentetarieven al gemeen met een half procent zijn ver laagd. NED. LANDBOUW HANDELSKAMER. Algemeene vergadering te Utrecht. De Nederlandsche Landbouw Handels kamer heeft te Utrecht onder voorzitter schap van den heer mr A. G. A. Ridder van Rappard een goed bezochte alge meene vergadering gehouden. Na behandeling van eenige zaken van huishoudelijken aard wordt het jaarver slag 1932 goedgekeurd Voorts worden de rekening en verantwoording 1932 en dc begrooting 1934 met algemeene stemmen goedgekeurd en aangenomen. Nadat van gedachten is gewisseld over de versterking van de organisatie van de N. L H K. wordt op voorstel van den voorzitter be sloten een commissie van advies, bestaan de uit vertegenwoordigers van drie orga nisaties, waarvan er Ieder jaar één af treedt, te benoemen en welker taak het is om op geregelde tijdstippen na te gaan, welke werkzaamheden de N. L. H. k. in het belang van den afzet onzer producten zal kunnen ter hand nemen. Besloten wordt voor de eerste maal uit te noodlgen een lid ln deze commissie van advies te benoemen: de Noord-Brabantsche Mij van Landbouw, de coöp. producenten Handeis- vereeniging te Gouda en de Ned. federatie tot verbetering van den wolhandel. Voorts had een gedachtenwlsseling plaats over het organiseeren van een zaaizaad- en pootaardappelweek ln het Holland Huis te Brussel; de uitwerking van dit plan werd opgedragen aan het Bureau van do N. L. H. K Tot bestuurslid ln de vaca ture-O M. F Haffmans. die wegens ge zondheidsredenen had bedankt, werd met algemeene stemmen benoemd de heer Jan Poels te Venray, terwijl de heeren W. H. de Bos en dr H. Molhuysen met algem. stemmen als bestuurslid werden herkozen. Na bespreking van nog eenige ter tafel gebrachte voorstellen betreffende de werk zaamheden van de N L. H. K. sloot de voorzitter de vergadering. OVERLEDEN. BATAVIA, 14 Juli. 'AnetaTe Rambai, r.abij Soekaboemi, is overleden dr. J. F. H. Kuyper, zoon van wijlen den Minister van Staat, dr. A. Küyper. De overledene nad jarenlang een tandheelkundige praktijk in verschillende plaatsen in Ned.-Indië uit geoefend.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9