N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 15 Juli 1933 LAATSTE BERICHTEN. BRIEVEN UIT PARIJS. BUSLICHTINGEN. VRAGENRUBRIEK. MARKTBERICHTEN. SPREEKCEL. GEVEILDE PERCEELEN. WEERBERICHT. Barometerstand. flisternnddag 3 uur: 752. Hedenmiddag 2 uur: 755. ^TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Uitdeaedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Jogste stand 763.8 te Laeoruna. Llsgste stand 746.1 te Helsingfors. Vfcwachting tot den avond van 16 Juli: I Mted matige, Zuidelijke tot Westelijke wind. Zwaarbewolkt of betrokken, met re- senT of onweer, later opklarend en iets koeler. Stormwaarschuwingsdienst. (seind te 9.55 aan alle pasten: „Attensiesein neer." buitenlandsch weerbericht. v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. De nieuwe daling in het Westen is tot een klein gebied beperkt gebleven, dat thans in het kanaal ligt en daarachter I stijgt de barometer, zoover de berichten reiken, zoodat er na afkoeling van de ka- uaaldepressie verbetering van weer te wachten is aanvankelijk met eenige afkoe ling. Op de Britsche eilanden is slechts matige regen gevallen. In Zuid Frankrijk en Zwitserland viel plaatselijk boven de 20 m M. De temperatuur is behalve op IJs land tot normaal gedaald. De windkracht alleen in de Golf van Biscaye nog ^■machtig. LUC 9 uur voori f 12 uur 'sm luchttemperatuur. uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.), uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. [Voorm. te 10.23 uur; nam. te 10.58 uur. Voor Maandag. Voorm, te 11.33 uur; nam. te 12.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk", 'sMiddags 12 uur: 19'/> gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. licht op voor fietsers e.al Zaterdag: 9.45 nai. tot 4.25 v.m. fZondag: 9.44 n.m. tot 4.26 v.ré. STADSNIEUWS. Eerste-luitenant mr. J. D. Schepers, pan het 6e regiment veldartillerie alhier, wordt l November voor 3 jaren gedeta cheerd bij de hoogere krijgsschool te Den "sag, tot het volgen der krijgskundige studiën. Voor het Staatsexamen L. O. is ge plaagd mej. D. J. A. Riemens. alhier. De politie alhier heeft den 17-jarigen Ipco-venter J. K. aangehouden als ver dacht van verduistering van een bedrag |wan f. 14 In dienstbetrekking gepleegd. In den afgeloopen nacht is alhier aangehouden de 17-jarige dienstbode D. b. die drie dagen geleden uit haar betrek- n8 te Den Haag was weggeioopen. BINNENLAND. request van het verbond voor nationaal herstel. NEDERLANDSCHE VARKENSCENTRALE. De Nederlandsche Varkenscentrale brengt ®n-er de aandacht van belanghebbenden, iSf.1 de Prijzen, welke door haar worden I betaald voor varkens welke als nood- en ■spoedgevallen worden geleverd, 2 cent la- i z'ln dan de normaal geldende prijzen. I r i!fns wordt er nogmaals op gewezen, Irisico voor deze varkens tot na de 1 geslachte keuring voor rekening van den [leverancier blijft. m ethouderscrisis in de hoofdstad. De sociaal-democratische wethouders zullen aftreden. Zooals bekend, werd gedurende de af geloopen week bij de bevoegde instanties oer S.D.A.P. overleg gepleegd over de Poor de wethouders dezer partij te Am- v«erdam' de hecren E. Polak, S. M. de 1 v ^da en E- Boekman aan te nemen noudlng. nu de gemeenteraad een voor stel tot loonsverlaging voor het gemeen- .4 «personeel van de meerderheid van het college van B. en W. heeft aangenomen. .Het Volk" meldt thans, dat het overleg cusschen de raadsfractie en de federatie S-P-AP. Vrijdagavond geleid heeft tot net advies, dat de drie soc.-democratlsche wethouders behooren af te treden, Inzake het lager onderwijs Het Verbond voor Nationaal Herstel heeft aan de raden van de v.n. gemeenten een request gezonden om een onderzoek te doen instellen bij het Lager Onderwijs of er leerkrachten werkzaam zijn, wiens re volutionaire gezindheid bijv. door 't lid maatschap van coramunistsche partijen en bewegingen hen doet handelen in strijd met de artikelen 10 en 42 van de wet op het L. O. Indien uit het onderzoek zou blijken, dat er zulke leerkrachten zijn, vraagt het Verbond bedoelde leerkrachten op grond van genoemde artikelen te schorsen of te ontslaan. Tevens dringt het Verbond er op aan, bij toekomstige benoemingen geen dergelijke leerkrach ten aan te stellen. Aan den Minister van O. K. en W. is dit adres aangeboden, in het belang van het Nederlandsche volk en met het verzoek om het bovenomschreven doel te willen bevor deren, door de ambtenaren, resumeerende onder zijn departement op te dragen ge noemde artikelen streng te handhaven- raadsagenda VAN aalsmeer. Maandagmiddag a.s. komt de gemeen teraad van Aalsmeer in openbare verga dering bijeen. De agenda bevat o.m.: Voor stel B. en W. hun college te machtigen vergunning te verleenen tot het aanbren gen van lichtreclames boven den open baren weg aan lantaarnpalen, zulks tegen een vergoeding van f. 17.50 per jaar per lichtreclame; voorstel B- en W., met de Regeering overeen te komen om 10% in het eventueel nadeelig saldo der in deze gemeente te verleenen credieten. ter uit voering van de wet van 5 Mei 1933, St.bl. 252 (credietverleening ten behoeve van boomkweekers) voor rekening der ge meente te nemen, onder voorbehoud, dat het maximum in de gemeente te ver leenen credieten f. 30.000bedraagt. Aan bieding zal plaats hebben der gemeente rekening, dienst 1932. met rekeningen der bedrijven en algemeen burgerlijk armbe stuur (voordeelig saldo der gemcentereke- ning gewone dienst f. 22.691.25; voordeelig saldo kapitaaldienst f 127498 61). Voorts stellen B. en.W. den raad voor, zoo noodig een rechtsgeding te voeren, als gevolg van een eisch tot schadeloosstelling, ingesteld door de N.V. Hilverda en Co., in verband met den bouw der O. L. School aan de Columbialaan. poging tot moord en zelfmoord. Te Goudriaan heeft hedenmorgen de chef-monteur van de Stoombootonderne- ming Goudriaan-Rotterdam, R. K. in het kantoor der onderneming enkele revolver schoten gelost op den directeur, den heèr n. H. Trap. Deze werd in beide armen en door twee kogels in den hals getroffen. R. K. heeft zich daarna bij een poging zich van het leven te berooven, een schamp schot toegebracht. Beide gewonden zijn naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. R. K. is .na verbon den te zijn is arrest gesteld. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Zekere van der Dungen heeft in een zigeunerkamp te Den Bosch tijdens een gevecht zijn vader den polsslagader met een bijl doorgesneden. Deze werd in ern- stigen toestand naar het Ziekenhuis over gebracht, De dader is gearresteerd. Aan de M.T.S. te Amsterdam is ge slaagd voor het diploma Bouwkunde de heer N. T. van der Veen te De Rijk (Haar lemmermeer). UIT NED. OOST-IND'1 DE RAMP IN ZUID-SUMATRA. BATAVIA, 15 Juli. (Aneta). Dr. Tumbe- laka, die de expeditie van den Dienst van Volksgezondheid naar het geteisterd gebied in Zuid-Sumatra leidde, verklaarde aan Aneta dat in het Liwasche door den Resi dent acht doktoren en 25 mantris prach tig werk is verricht, zoodat de door het groot aantal dooden verschrikte bevolking duidelijk de helpende hand van het ge zag voelde. „Hieruit blijkt, dat deze hand niet alleen drukt, zooals tijdens de politieke actie steeds wordt betoogd, maar in tijd van nood krachtig weet te steunen". De Indische artsen hebben in Liwa, dat eigenlijk het centrum van de ramp is, dag en nacht gewerkt, terwijl van alle zijden energie is ontplooid om de gevolgen der ramp te overwinnen. BENKOELEN. 15 Juli. (Aneta). Alhier circuleert een lijst, waarin wordt herinnerd aan artikel 171 van het Wetboek v. Straf recht, waarin wordt bepaald, dat zij die zinlooze berichten verspreiden over de aardbeving in Kroë. waardoor onrust on der de bevolking wordt verwekt, onher roepelijk zullen worden vervolgd. BUITENZORG, 15 Juli. (Aneta). Een telegram van den resident van Benkoelen d.d. 14 Juli meldt, dat de gezaghebber uit Kroe seinde, dat volgens berichten uit Pasirah en Batoeberak, de vulcanische werking afkomstig is van de Pematang- Bata, nabij Soewoh. De juiste ligging van de Pematang-Bata is aan den rechter oever van de Wai Semangka nabij de Wai Antata. De dikte van de aschregen was ca. 1 c.M. De bevolking van Soewoh is gedeeltelijk naar de naburige berghelling gevlucht, ge deeltelijk naar de onderafdeeling Kota- Agoeng. Het voetpad naar Soewoh is beschadigd. In enkele kustmarga's ten Zuiden van Kroë werd zwart rivierwater geconsta teerd, terwijl door de rivieren Wai-Gam- boer en Wai-Tenoembang zwavel werd afgevoerd. appel-zaken. BATAVIA, 15 Juli. (Aneta). Het Hoog Militair Gerechtshof behandelt 21 Juli de appelzaken van de 24 Europeesche dienst weigeraars, beschuldigd van opzettelijke ongehoorzaamheid aan boord van de „Everfcsen", EEN WANDELING. PARIJS, Juli. Een van de plaatsen, waar men den Parijzenaar met zijn hcele familie op zijn rustigst en intiemst bestudeeren kan. is de vogelmarkt. Met de Seine als achter grond, op de plek waar in de week de bloemenmarkt gehouden wordt. ver zamelen 's Zondags de vogelkooplieden zich, en de bijbedrijven. Zoo'n gedoe is altijd aardig, en men ziet het Parljsche décor weer eens met een ander oog wan neer men er bij wijze van spreken para dijsvogels in tegenkomt. De buitenste plaatsen worden door de eenvoudige vogeltjes van de eilanden ingenomen, de soort die de Amsterdammer „sijsjes" of „vinkjes" zou noemen, in het centrum vinden de meer exotische creaturen een plaats, en men kan er van mooie kleuren genieten, en zich verwonderen over het miniatuur-formaat van sommige pronk- vogeltjes, of een enkele maal zelfs een lichtblauwe parkiet met een lichtgele zien flirten, die toch van een andere soort moet zijn. Men had altijd gedacht, dat gemengde huwelijken alleen in de men- schenwereld voorkwamen. Maar hier in Frankrijk, waar het kleurenvooroordeel gelukkig niet bestaat, tot verbazing van Amerikanen en Angelsakers, zijn blijk baar ook de vogels vrijer. Men kan be grijpen. dat bij goed weer de Fransche huisvader er met zijn kroost een ochtend wandeling heen maakt, en vrij vaak be landt er ook wel een vogelpaar op een of ander plat in een kooltje, waar het best verzorgd wordt; anderen komen terecht in een van de groote kooien van glas, die op het oogenbük onder de menschen, die tentoonstellingen van decoratieve kunst plegen te bezoeken, zoo in de mode zijn. Ergens 'in een hoek van de markt prijken nog eenige groote planten en bloemstuk ken. die van de wekelijksche bloemen markt overbleven, te groot om voor een dag te verhuizen: maar ze staan zorg vuldig achter een hekje, om te laten zien dat ze er vandaag niet bijhooren. Onuit puttelijk is de Franschman in htt knut selen van ameublementen voor de vogels, houten trapjes, ingewikkelde ladderstel sels, drinkbakken en fantastische boom pjes, die nooit in de natuur gestaan heb ben. met kralen voor blaren. Maar onlangs zagen wij toch een vogel die een woeliger bestaan had dan de een maal op de markt gekomen exotische vogels, die huisdieren worden: wij her inneren ons de duif van Mademoiselle Mistinguett. Het is een oud gebruik dat een ster er een niet al te gewoon onaf scheidelijk beest op na dient te houden; Josephine Baker wandelt met een jonge panter, en Mistinguett reist met een duif. Zij kwam eenige dagen geleden terug van een tournee door België, en ondanks de trein, die geen groote internationale trein was, ondanks het feit dat het verre van de eerste keer was dat zij van een buitenlandsche tournee thuis kwam, en ook geen speciale triomplien had gevierd, ondanks het feit nog bovendien, dat de generatie die „Miss' beroemd heeft zien worden niet meer de generatie is die nu bij den uitgang staat; en hoewel 't zomer is en het seizoen voorbij, en de belang stelling van theatersterren afgewend om zich met strandgenoegens bezig te hou den, was er een hoopje menschen ver zameld, die op 't perron samendrongen, en uit een juist wegrijdende trein hingen alle reizigers uit de raampjes om een glimp op te vangen, en een beetje te juichen. Mistinguett met het basken- mutsje liep gehoorzaam het filmtoestel tegemoet om haar aankomst nog eens bij betere belichting, buiten de overkapping, over te doen, en op haar arm wipte haar duif, die geen sporen van reis-vermoeie- nis vertoonde. De zomer doet meer dan ooit de „came- lots" tot hun recht komen; zij verschijnen bij bosjes op straat, al zijn ze in alle sei zoenen wel een deel van het Parijsche stadsaspect. Maar nu staat de boulevard weer vol met hun stalletjes en tafeltjes; zij hebben onlangs trouwens een wedstrijd in welsprekendheid gehouden. Men denkt toch niet dat wij met de ..camelots" de aanhangers van Léon Daudet en de Fran sche monarchistenpartij bedoelen, die zich Camelots du Roi noemen op de manier van onze geuzen? Het zijn de straatven ters, die op het oogenblik de boulevards overstroomd hebben; de Arabieren uit Bel leville, en al die typische Parijsche jon gens, sommigen al vergrijsd in hun kunst trouwens met hun radde tong. Het nieuwste vertoonde onlangs tusschen de Madeleine en de Opera een handelaar in dassen en boordeknoopjes, die zichzelf in een bewegende étalagepop metamorpho- seerde. Het leek werkelijk sprekend: hij had precies dat blonde neutrale gezicht dat men van achter de vensters van hee- ren-modemagazljnen kent en aangezien wij aan allerlei automatische dingen door en door gewend zijn, was ieders eerste op welling dat er een pop met een mecha niekje bij het verkooptafeltje stond. Deze koopman had ook niet het voordeel dat acteurs hebben wanneer zij op het too- neel bijvoorbeeld de pop uit Hoffmann's vertellingen acteeren- zijn publiek stond er vlak bovenop, en al te veel schmink zou hem verraden hebben. Maar zijn starre blauwe oogen en zijn bleeke glimlach om blinkend witte tanden waren doeltreffend genoeg, en men was werkelijk verbaasd. OJHEFFING CENTRALE KAS. BUITENZORG 15 Juli. (Aneta). Bij den Volksraad is ingediend een ontwerp-ordon- nantle tot opheffing van de Centrale Kas en Instelling van een Volkscredietbank voor geheel Ncd.-Indië. De directeur van het Departement van Binnenlandsch Bestuur zal bij de beraad slagingen als gemachtigde der Regeering optreden. o 35-JARIGE REGEERINGSPERIODE KONINGIN. BANDOENG, 15 Juli. (Aneta). De Kring van de Vaderlandsche Club heeft tezamen met de C. S. P., I. E. V., I. K. P., N. I. F. O. en P. E. B. het initiatief ge nomen om een nationalen feestavond te organiseeren ter gelegenheid van de her denking der 35-jarige Regeeringsperiode van HM. de Koningin. toen de voorstelling afgeloopen was, dat hij ook nog de noodige radheid van tong bleek te bezitten om de boordenknoopjes door middel van het gesproken woord aan te prijzen. Zijn succes was groot Ook de straatzangers die hun liedie met muziek verkoopen, en de toehoorders, die er ln een kring omheen staan het refrein laten meezingen, zijn nog lang geen uitgestor ven verschijnsel. Men kent ze uit de film „Sous les Toits de Paris". Onder de Parijsche parken neemt de kleine tuin van het Palais Royal een wat verwaarloosde plaats ln; het heeft zijn vaste bezoekers wel, maar men denkt er veel minder aan als men er pief toevallig in de buurt komt. dan aan de Tuilerieën of het Luxembourg. Men spreekt er nu over om het te laten herleven, en er is zelfs een voorstel om er, nu er zooveel musici zonder werk rondloopen 's avonds concerten te laten geven: ln geval van regen met luidsprekers onder de arcaden. Een paar maal per jaar is er militaire muziek, waar de menschen graag naar komen luisteren. Als men sommige van de winkeltjes bekijkt daar onder die arcaden, lijkt het niet overbodig om er kunstmatig weer wat meer toeloop te creèeren, maar het zou misschien wel de eigenaardige doodrustige sfeer bederven die er hangt, een stukje negentiende eeuw en ouder in het hartje van de stad. Er zijn vier of vijf soorten winkeltjes, die zich telkens her halen: étalages met ridderordes, linten, sterren en kruisen, die er hier meer dan ooit uitzien of ze een overblijfsel uit een vergeten eeuw zijn. parfums en snuiste rijen, postzegels, en dan boekwinkeltjes met de galante lectuur die de vreemde ling in Parijs denkt te moeten vinden, en die eigenlijk erg contrasteert met de ge moedelijke atmosfeer van het parkje, waar veel oude menschen zitten en kinderen het nieuwe spelletje leeren dat de yo-yo gaat vervangen, en het grasperk met de symetrisch ieder in een andere richting scheefgegroeide breede boomen. waar de duiven in en uitvliegen. Eigenlijk moest Palais Royal, deze hof achter het offlcieele theater, toch maar niet al te krachtig ver levendigd worden. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting Amsterdam Rotterdam Utrecht 3 3.—" 5.15" 7.— 10.40 10.40" 15.55 13 30 13.30 2010 15.15 16.— 14.30 16.20 18.20 17.50 16.50 1920 22— 23.05 22 45 Des Maandags en daags na een feestdag niet. De verzending geschiedt door tus- schenkomst van het hoofdkantoor Op Zon- en Feestd-gen: 3.— 3.— 22.56 22.—" Station Heerensingel Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.35 16.27 18.44 A. v. d. B. te L. De belasting be draagt f. 45.80. W. E. E. te L. U verstrekt te weinig gegevens, zoodat wij niet kunnen nagaan of uw aanslag Personeele belasting 1933 Juist is. Indien wij de cijfers van de di verse kolommen van uw aanslagbiljet weten, zullen we wellicht kunnen contro leren of zij juist zijn. Abonné E. te L. De belasting be draagt ln totaal f. 82.44. Mej. A. v. R. te L. Zonder nadere gegevens kunnen wij niet nagaan of uw aanslag juist is berekend. Geniet u geen vrije kost en Inwoning? Indien uwe moe der behoeftig is, dan wordt het bedrag dat u bijdraagt tot onderhoud voor uw inko men afgetrokken. T v Ste A Volgens de door u ver strekte cijfers, zou dat gedeelte van de ge meente A. waar u woont ingedeeld moe ten zijn in de 7e klasse, hetgeen u kunt zien op uw aanslagbiljet. Wij beschikken niet over deze gegevens en evenmin over eventueel afwijkende tarieven, aangezien deze bij gemeenteverordening kunnen wor den vastgesteld. Is de waarde van uw meubilair minder dan f. 200. dan is daarvan geen belasting verschuldigd. DE BRANDSTOFPRIJZEN. Een abonné klaagt dat de prijzen der brandstoffen, ook die der Lichtiabrieken, omhoog gaan en meent, dat in ieder geval daarom verdere verhooging in den winter overbodig is. Ten overstaan van den Notaris H. M. Markusse te Leiden: Winkelhuls etc. aan den Nieuwen Rijn No. 32 in bod f 18,200,-, kooper de heer J. Kamps voor f. 18 200,-. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. LEIDEN. 11 Juli. Notce-ing Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie 1.0.50— 2 90, Kroten f. 1.60-2.70, Kokiiommers 11 4.20, Bloemkool I f. 8.50-11.90, idem II f. 1.50-8, Pieterselie f.0.50-0.90, Kro; sis f.0.50—2.60, Selderie f.0.50-1.40, Wortelen f. 2.404 50. Rabarber f. 0.50-1.20, Perziken f 114 per 100 stuks Sttijbooncn f. 15-30, Slokboonen f.32—37. Siambooncn f.23— Turnboonen f.2—3, Doperwten f.5—18, Peulen f. 5—22, Postelein f.2-6, Spinazie f. 2—10, Tomaten A f8 80, B f. 10.80, C f. 7.60, CC f 3.20 per 100 K.O. Botermarkt, 15 Juli Prinra fabrieks- boter f. 1.65, prima boerenboter i. 1.50—1.60 per K G. Aangevoerd 39-8 en 18-16 vaten, wegende 960 K.G Handel vlug. Turfmarkt van 10 tot en met 15 Juli. Aanvoer 320.000 lange turf. Prijs f. 7—8 per 1000 stuks. ALPHEN a. d, RIJN, 14 Juli. Spinazie f.6, Tuinboonen f. 33.50, Heerenboonen f.2024, Snljboonen f. 16—30, Postelein f 10—10.50 per 100 K.G. Selderij f. 2.30, Peen f.5—8.50, Kroten f.3—3.40, Andijvie f 1—2.20 per 100 bos. Kropsla I f. 1.70—2 Komkommers f. 4.60—6, Bloemkool I f 18— 19. idem II f.9—14, Meloenen f. 16—40, per 100 stuks. Bessen f. 7—8 per 100 pond. Eierenveiling. Aanvoer 7900 stuks. Kipeieren f 1.90— 2.60, eendeieren f. 1.70—2 per 100 stuks. BOSKOOP, Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling". 14 Juli. Rozen per bos: Miss John Laing 61 ct., Else Poulsen 52—71 ct.. Babyrozen 35—44 ct., Paul Gram pel 26—50 ct., Golden Salmon 24— 38 ct., Hadley 36—47 ct., Elie Poulsen 40—65 ct., Claudius Pernet 18—24 ct., Gol den Ophelia 9—14 ct Ophelia 810 ct, Rosalandia 24—32 ct., Gloria Mundi 32—57 ct., Lady Stuart 14—20 ct., Wilh. Kordes 13—15 ct.. President Hoover 38—45 ct„ Killiam 1520 ct., Edith Helen 49—66 ct., Fiorex 20—25 ct., Columbia 10—18 ct., Jules Bouché 15—27 ct., Orange Perfection 35—45 ct., Pauls Scarlet 18 ct., Briarclif 16—22 ct., Mac Keller 15—24 ct., August Noach 14—20 ct, Butterfly 17—23 ct., Gemengde rozen 8—12 ct.. Diversen per bos: Cle matis Durandi 28—35 ct, id. Prins Hen drik 130—220 ct„ id. mr. Patijn 70 ct, id. President 60—70 ct., Floks 4 ct., Spirea 2 ct .Anjers 13—17 ct., Gladiolen 15—17 ct., Pyrethrum 5 ct, Legustrumtakken 10— 15 ct., Lelie's 60—08 ct., Gerbera 23—33 ct.. Violieren dubb. 25 ct., Lathyrus 6—8 ct.. Distels (zilver) per tak 11 ct Rozen in pot per stuk, 12 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Juli. Groenten- veiling. Eerstelingen 20—50 ct., drielingen 20—30 ct., eigenheimers 60—65 ct., drielin gen 25—30 ct. per kist van 25 K.G. Bospeen f! 6.10—8.30, peen per kist f. 1—1.20. LEIDERDORP, 15 Juli. Kipeieren f. 2.50 —2.90, eendeieren f. 1.90—2, per 100 stuks. Kaas 14—25 ct, boter 65—70 ct. per pond. Kippen 50—70 ct., konijnen 20—40 ot. per stuk. NIEUWVEEN, 13 Juli. Aanvoer 2437 kip eieren f. 2.10—2.50, 91 eendeieren f. 1.65— 2.40 per 100 stuks. Kaas 20—25 ct. per pond. Potplapten 15—25 ct., komkommers 4—5 ct. per stuk. Radijs 2 ct. per bos. Konijnen 25 ct., kippen 25—50 ct. per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 14 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien f. 0,380.50 par slof van S KG.; zwarte bessen f. 0.19; dubb. boonen zonder draad f..602.70; peulen f. 0.80— 0 90; blauwe schokkers f. 1.85; Will Hurst f.0 85; Grauwe capucijners f.0.351.25; Witte capucijners f. 0.801.65; Raspers f.1; Wonder van Amerika f.0.250.65; Krombekken f.0 80—1.60; Doperwten 45 ct. tot f. 1.35; Tuinboonen 15—31 ct.; alles per zak van 10 KG. ROELOFARENDSVEEN, 14 Juli Bloem kool 29 ct. per stuk. Sla f0.80—2.50 per 100 krop. Snijboonen f. 2.35—2.55, idem stek f. 1.15—1.20, Prinseboonen f. 3.353.50 per 10 K.G. Augurken, grof f. 1.75—2, Bom men f. 1.20—1.25, stippel 80 ct. per 25 KG. TER AAR, 14 Juli. Peulen f. 0.45-2.30, Doppers f. 0.600.85, Tuinboonen 1232 ct., Snijboonen f 1.85—2.50, koude grond f. 2.35 2.75, stainboonen f. 2.502.90, Bloemkool 2—15 ct., Peen 3—9 ct., Grof f. 1.75, bas terd f. 2.60, fijnbasterd f. 2.40. VEUR, vrije veiling, 14 Juli 17158 kip eieren f. 2.20—2.70 per 100 stuks. Kippen 30—105 ct., konijnen 20—105 ct., duiven 9—16 ct. per stuk. VEUR, 15 Juli Eng. Komkommers, le soort f. 3 905.10; 2e soort t. 2.40—3.50; 3e soort f 1-20—1 80; wankleur f. 3.00— 4 00; stek f. 0 10—0.20; Gele komkommers le soort f. 2.803.40, 2e soort 1.20210; 3e soort f. 0 500.80; stek f. 0.10; kropsla f 0 50—1.20; Peen f 5.10—7.20; Bloem kool, le soort f. 8.1016 40; 2e soort f. 4.50 —6 30; uitschot f. 1.50—2.00; Tomaten middel f- 4.605.50; gr. ronden f. 6.10 7.00; 2e soort f. 4.10—5.20, 3e soort f. 1.50 —2.00; bonken f. 45; rijp f. 56, An dijvie f 1.20—3.80; Spinazie f. 0.15—0.24; Postelein f. 4.807.10; Rabarber f. 5; Radijs f. 12; Snijboonen f. 0.24—028; Spercieboonen f. 0210.25; Prei f. 1.20— 1.80, Seldery f 1.00—1.50; Peulen f. 0.18— 024: Tuinboonen f 36: Doperwten f. 0.16 0 21; Meloenen f. 0.20—0.48; Druiven f. 0.28—0.32; Aardbeien f. 0.10—0.14; Roode en Witte bessen f. 0.06-0.12- WESTLANDSCHE BLOEMENVEILING, 14 Juli. Anjers 3.20—5.40; Rozen f 1—2; Gladiolen 1.70—4.10; Daliah 35 40; Lilium Tirgimum 1.80; Lilium Fubrun f. 12; Melphomeen 1220; Calla 7—9 per 100 St.; Lilium Uratum 5 80—7.20; Lilium Glgantum 3 40—3.70 per 100 kelk. Plumosa 1927; Sprengery 5—9; Lathyrus 616; Sinnia 1422 ct.; Violieren 30 ct. per bos; Geraniums 612: Hangers 1619; Ster van Bethlehem 60—62 ct. per pot. Middelprijs Westlandsche Veilingen, 14 Juli. Roode bessen 810; witte 68.50; zwarte 2027 per 100 KG.; druiven 38 1.16; Dubbele boonen 1630; Prlnsesse- boonen 20—29; Snijboonen 2037; Fram bozen 3652; doperwten 58 ct.; Kruis bessen 510; Morellen 1026 ct.; Prui men 3861; peulen 1016 per K.G.; To maten A. 11.40, B 851.10, C. 601.29;' C C. 2560 ct. per bak; bloemkool 1.25-1 11; Andijvie 401 55; Komkommers 1 50 6; Pepers 85—1.80; eieren 2.40—3.40 per 100 Perziken 1—13; pruimen 1—8; meloe nen 6—63 ct. per stuk; peen 4—6 per 100 bos. 5—J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3