74»te Jaargang ZATERDAG 15 JULI 1933 No. 22491 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN D' Leidsch Crisis-Comité. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlëD 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. tl] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.:) Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18 Franco per post t. 2.3E 4- portokosten. It nummer bestaat uit VIER Btadea EERSTE BLAD. Giro No. 188690. Heden ontvingen wij per kas: Leerlingen kweekschool voor Bewaar- hoolhouderessen f. 12.50. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van A. P. van Leeu wen om vergunning tot het oprichten van een rookerij zouterij en inrichting voor het bewerken van vleesch in het perceel Hooge Rijndijk No. 74. kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 2526; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek dat ge- I noemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 29 Juli 1933 des voormiddags te half elf in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen .teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 15 Juli 1933. 4137 VEERTIGJARIG JUBILEUM. Van den heer J. Zandvliet. Heden was het 40 jaar geleden, dat de heer J. Zandvliet als letterzetter in dienst trad bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo, alhier. Vanmorgen werd hij in het privékantoor door den directeur ontvangen, waarbij ook aanwezig was de heer N. G. Spaargaren, namens het college van commissarissen. De directeur, de heer J. W. IJdo com plimenteerde den jubilaris in hartelijke bewoordingen en stelde hem vanwege zijn groote vakkennis, toewijding en ijver aan jongeren ten voorbeeld Menige episode uit vroegere tijden werd daarbij opgehaald. Tenslotte bood spr. hem een enveloppe met inhoud aan. De heer N. G. Spaargaren bracht ver volgens namens het college van commis sarissen de gelukwenschen over. Nadat eenige ververschingen waren rondgediend, werd de jubilaris naar een der fabriekslokalen geleid waar de chef, de heer J. M. Blöte hem namens het vol tallig aanwezige personeel complimenteer de. zijn groote verdiensten aJs vakman en collega in het licht stelde en er op wees, hoe ook spreker zelf van hem het vak heeft mogen leeren. Namens het gehee'.e personeel bood spr. hem eenige geschenken van huishoudelij- hen aard aan, vergezeld van een door een der zetters vervaardigde oorkonde. De jubilaris dankte voor de hartelijke huldiging en ging daarna huis toe om het feest in eigen kring verder te vieren. R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Geslaagd voor het 2de ged. (praktijk) Tan het examen N VII (Leerares Huis houdkunde en Waschbehandeling) de da mes M. C. A. Verberne en J. M. Wester- mann. REDDINGSDEMONSTRATIES OP 26 AUGUSTUS. In een gecombineerde bestuursvergade ring van de Leidsche Reddingsbrigade en de Eerste Leidsche E. H. B. O. brigade, werd in principe besloten gezien het groote succes der demonstratie in de zweminrich ting „De Zijl" ook de jaarlijksche demon stratie in het Rijn en Schiekanaal gecom bineerd te houden. Als datum werd vastgesteld 26 Augustus. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: A. van Hartevelt, Haagweg 32 Leiden. Café. Wijziging handelsnaam: ln: Café ..Haagweg". A. van Hartevelt. J Zoetendaal Zeestraat 1, Noord-Bin- nen Handel in sigaren en tabak. Uittre dend eigenaar: J. Zoetendaa! Noordwijk- Bmnen, d.d. 1 Juli 1933. Wijziging han delsnaam ln: Pacificator. GOUDEN JUBILEUM. Van den heer N. L. Segaar. De heer N. L. Segaar. Heden vierde onze stadgenoot de heer N. L. Segaar zijn gouden jubileum als let terzetter bij de drukkerij N.V. voorheen C. J. Brill. Later dan gewoonlijk werd de jubilaris door een commissie uit het personeel bin nengeleid, waar het geheele personeel hem opwachtte. Allereerst werd hij toegesproken door den chef, den heer F. J. Barends, die hem ■hartelijk gelukwenschte met zijn gouden jubileum en de hoop uitsprak dat lui nog vele jaren zijn krachten aan de zaak zal kunnen geven; spr. bood hem namens het personeel een enveloppe met inhoud aan. Hierna werd hij toegesproken door den waarnemenden penningmeester, den heer P. Winterkamp, die hem gelukwenschte met zijn 10-jarig jubileum als penn:ng- meester van het jubileum-fonds en hem namens het personeel een rookstel aan bood. Daarna werd de heer Segaar door zijn collega's gelukgewenscht. Zeer onder den indruk dankte de jubi laris voor de blijken van sympathie en sprak de hoop uit dat hij nog vele jaren in dezelfde goede verstandhouding zijn arbeid zal mogen blijven verrichten. Vervolgens werd de jubilaris op het privé-kantoor ontboden, waar hij werd toegesproken door den directeur, den heer C. Peltenburg Pzn., die hem gelukwensch te met zijn gouden jubileum en hem een gouden horloge met inscriptie en ketting aanbood. Daarbij hechtte de directeur (bij afwezig heid van den burgemeester) namens H. M. de Koningin hem, onder hartelijke be woordingen de bronzen medaille van Oran je Nassau op de borst. Ook van de zijde van het kantoor-perso neel ontbrak het niet aan belangstelling en werd hem een bloemstuk en tevens een kistje met sigaren aangeboden. Hiermede was de hudiging afgeloopen. Na nog een korten tijd onder het per soneel vertoefd te hebben kon de jubi laris den verderen dag in huiselijken kring doorbrengen, waar het hem evenmin aan belangstelling ontbroken heeft. o CHR. OPLEIDINGSSCHOOL STADHOUDERSLAAN. Jaarlijksch uitstapje der leerlingen. De leerlingen uit de 6e klasse dezer school, hoofd de heer G. Bakema, maak ten onder geleide weer hun jaarlijksch uitstapje. Hiervoor was een autocar van „Stads verkeer" aangevraagd, om in korten tijd veel te kunnen zien en te genieten. Het eerste deel der reis gaf de schoon ste en karakteristieke gedeelten van Zuid- Holland te zien. Waren 't eerst boschpartijen, buiten plaatsen en landhuizen, die 't oog boei den. Rotterdam gaf een beeld van leven en bedrijvigheid. Over de Zuidhollandsche eilanden ging de tocht naar Zwijndrecht om van daar per pont over te steken naar Dordrecht. Hier kregen ze een voorproefje van den tocht over het breede Hollandsche Diep met zijn kolossale spoorbrug, waarna op Breda werd aangestuurd. Dat was de finale van de eerste étappe. Eenige genotvolle uren werden hier door gebracht. historische plekjes opgezocht, de Groote Kerk met zijn praalgraven bezich tigd en volop van bosch en speeltuin ge bruik gemaakt. Het tweede deel der reis betrof de Bra- bantsche vennen bij Oisterwijk. In de uitspanning „de Gemuilehoeken" werd voor den inwendigen mensch gezorgd en een wandeling gemaakt rond de Staal- berg Ven. Van hier ging 't op 's Hertogenbosch aan om ook daar de Gothische Kathe draal te bewonderen. De terugtocht ging door de Betuwe en over Utrecht. Hier werd nog even wat ge bruikt om daarna de Sleutelstad weer op te zoeken. Begunstigd door mooi zomerweer heb ben de kinderen volop genoten en geleerd. KOSTELOOZE RIJWIELBELASTINGMERKEN. De Ontvanger der Directe Belastingen enz. alhier 2e kantoor (Langebrug 20) ver zoekt ons. er aan te herinneren, dat kostelooze rijwlelbelastlngmerken door belanghebbenden te zijnen kantore kun nen worden aangevraagd. De gelegenheid daartoe staat open, op de gewone kantooruren (van v.m. 9 tot n.m. 1 en van n.m. 2'!- tot 5. Zaterdags van v.m. 9 tot n.m. 1 uur) en bovendien op Dinsdag 18. Donderdag 20, Woensdag 26, Vrijdag 28 Juli, Dinsdag 1 en Donder dag 3 Augustus a.s. telkens van n.m. 5 tot 7 uur. Aan werkloozen kunnen in het al gemeen kostelooze rijwielmerken worden verstrekt voor zoover zij hun rijwielen gebruiken om zich naar het stempellokaal te begeven of buiten hun woonplaats wrk te zoeken. Zij. die thans ook reeds ln het bezit zijn van een kosteloos belastlngmerk en voor een nieuw merk in aanmerking meenen te kunnen komen, behooren zich zoo spoedig mogelijk persoonlijk aan te melden, om eene nieuwe aanvrage te onderteekenen. Twijl zij, die voor de eerste maal in aanmerking meenen te komen, bij deze persoonlijke aanmelding goed zullen doen ter voorkoming van oponthoud een bewijs van hun werk gever mede te brengen. Zij, die niet het hoofd van een gezin zijn, behooren eene verklaring te vertoo- nen van hun gezinshoofd, waarbij deze den aanvrager, in zijne plaats, voor het gebruiken van het kostelooze belasting- merk aanwijst. Deze kennisgeving geldt zoowel voor de gemeente Lelden, als voor de onder het kantoor ressorteerende buitengemeenten en doet niet te kort aan de openbaar ge maakte gelegenheid, om ook bij de Dienst- geleiders in de buitengemeenten koste looze belastingmerken aan te vragen. OPENBARE JONGENSSCHOOL VOOR U.L.O. PIETERSKERKSTRAAT 3. De bevorderingen. Bevorderd van de le klasse naar de 2e: N. van Albada, W. Bavelaar, J. E. v. Bie zen. C. H. Boon, H. C. Bouter, W. C. v. d. Broek, J W. Broekhuizen, A. Coert, I. H. Cohen, H. C. C. v. Damme, J. Devilee, A. C. Dieben, M Faasse. A. J. C. v. Geen huizen. A. E. Harteveld, N. J. v. d. Heijden, C. L. Huys, A. Jansen, E. J. Kelder, P. Kolderman, N. H. Koning, L. J. de Koning E. v. Koolbergen. W. v. Koolbergen, D, J. v. Kooy. J. Kukler, H Lamme. A. Las- schuyt, J. Lepelaar. W. Meulenberg, Th. A. Milikan, N v. d. Nat, J. v. Nood, A. D. den Older, J. W. F. Oosterhof, G. A. Ouds hoorn. J. Oudshoorn, A. v. d. Ouweelen, S E Porcelijn. J. H. Quys, F. Rietkerken, I. Romein, J. H. Romijn, J. Sieval, L. Sjardin, C. Snieder, C. H. v. Staden, J. Th. Steen, A. W. Strijbos, F. Tegelaar, K. H. Thiel, G. Verhoogt, G. C. Verkerk, W. P. C. Vermey. A. J Versney, P. Ph. Ver- straaten, Jac. de Vos. H. J. J. Wolbrink, J. Wouterlood, C. v. Wijk, L. Y. v. Wijn gaarden, D P. Yperlaan. H. W, Zeilstra, S. Zwarts. Niet bevorderd 18. Van de 2e klasse naar de 3e: P. J. Arens, H. A. Baljet, P. H. Boekestein, H. Bolk, L. de Bolster. S. M. Borgerding, E. v. d. Born, A G Bouw, D J. Brokaar, J. Bronsgeest, S. C Burgy. J. de la Bije, J. C. Fleur. E. J Fontein, F. Groot Huize, P. W. Hasselbach, A. v. d. Hoogt, K, v. Hou ten. A. G. Huntelman. W. de Jong, J. G. Kapaan, P. J. Koole, H. Korswagen, W. Laurier, L. v. d. Linden, A. Olivier, F. Oostenbrug, F. W. J. Oosterhof, J. H. Peeman, P A. Pranger, W. Reyenga, J. Ruvgrok. T. Rijnsburger, M. J. v. Schaijck, G P Sluiter, G. S. Stammers. H. Stof- kooper, W. Taat. L. J. Teeuwen. F. D. Teljeur, J H. v d. Veld, J. Verhoeven. B. N. Vliegenthart, L. de Vries, M. de Vries, J. H. Wouterloot. D. N. C. v. Wijk en F. F Zuiderduin. Niet bevorderd 16. Van de 3e naar de 4e klasse: H. Bak ker, F. Bailer. J. Booeaarts. J. D. v. d. Borden, J H. Bosch, A Brugman. A. Ciere, W. Eduard, J. G. Fokkema, J. A. Griffioen, J. A. ten Haken. G. Houtman. J. C. Keere- weer. B J. Kluit. J. Kort. B. v. d. Lelie, M. J v. d Lelie. H H. J. Ligtvoet. J. G. Mastenbroek. C. de Munnik. K. v. Santen, J. M. v. Sisseren, A. D. Verhoog. E. A Th. Vermond, Joh de Vos, E v. Weizen. N H. Wenting en J. Worst. Niet bevorderd 15. Geslaagd voor 't Mulo-diploma A: Joh. -Jansen. J H M. Knaap, A. C. van de Nadort. Ph G L van der Reijden, J. W. Ridderikhoff. J. Schipaanboord. F. van der Waals en A. G Weenink, allen leerlingen van de Openbare Jongenschool v. Ulo aan de Pieterskerkstraat te Lelden, hoofd de heer Hibma. EXCURSIE GENOOTSCHAP M. S. G. Heden bezochten 30 leerlingen van de school van het Genootschao .Mathesis Scientiarum Genltrix" de „Wolkenkrab ber" de zalen van het stadhuis, het mu seum van schoone kunsten, het museum Plantin, 't museum van Oudheden (Steen) het Vleeschhuls, de Onze Lieve Vrouwen kerk en de St Jacobskerk, te Antwerpen onder leiding van den heer H. van Ba tenburg. Een autotocht met de overbeken de autocar Le Chemm du Paradis" door den Vlaamschen Toeristenbond samenge steld besloot deze belangrijke excursie. DE BIOSCOPEN. Trianontheater Maurice Chevalier zeker, om hem gaat men ook zijn nieuwste film „A bedtime story" zien, maar méér nog dit keer wellicht uit nieuwsgierigheid naar Baby Leroy, „Monsieur Baby", zooals Maurice hem noemt en die tc vondeling wordt gelegd in zijn schitterende auto en nu een „heerenleventje" tegemoet gaat. Men heeft kunnen lezen, waar „Vader" Maurice zijn baby, die met dezelfde won derlijke onderlip pronkt, vandaan heeft gehaald! Wanneer beider profiel afwisse lend wordt getoond, dan gaat de zooveel- ste schaterlach door de zaal. want er klonken al vele op, tijdens zijn Parijsehe avontuurtjes op weg van het station naar huls. En er volgen nog meer, als het jonkje met horloges gaat spelen en het zoo buitengewoon aardig vindt, als zij op den grond uiteenspatten! Zie het mis troostige gezicht van den butler (Leuk hè, Victor?) en de schrik van vriend Max. Zoo is dit baby-leventje, dat van armoede ot rijkdom werd gepromoveerd, vol kostelijke incidenten, die telkens weer verrukken over het kleine wezentje, dat onbewust zoo aardig acteert. Nu er onverwacht in Mau rice's leven een baby kwam, hebben de vrouwen het bij hem zoo gemakkelijk niet meer, al doen ze er genoeg moeite voor. Ze leggen 't tegen „Monsieur Baby" af, behalve de ware vrouw, die ook de moeder van een kind van een ander wil zijn. Men geniete van deze nieuwe Cheva'.ier- film: Maurice's glimlach is weer innemend en veroverend, maar er is iets anders in gekomen, nu 't ook een kind geldt.... Maurice met „baby" in h"t tad. Maurice met de kinderwagen in 't park. Maurice onder het scheermes; dat is Maurice on z'n best! Maar meer nog wordt genoten van de kraaiende, pruttelende, op de mu ziek laeRpnHe pn hu"Qnde bat-v, die al'en een „schat" vinden! Norman Taurog, den regisseur, komt echter de grootste eer toe! Voor de nauze gaat de soannende cow boyfilm ..Blanco, de ontembare". Wild- West schurkerij en liefde in topvorm Luxor-theater. In de film „Manu- lescu en de vrouwen" beeldt Ivan Petro- vitch wel op zeer bijzondere wijze de charmante, door en door brutale oplich ter „Manolescu uit, die dan hier, dan daar opduikt, de politie over de geheele wereld te slim af is en tenslotte juist door z'n ont vankelijkheid voor vrouwelijk schoon ge arresteerd wordt. Van Parijs naar Brussel gevlogen om daar een juwelier te „ver lossen" van een fraai parelsnoer, ziet hij zich 's avonds in zijn hotel geplaatst tegenover de dame die in Brussel van zijn roof getuige wasaangifte volgt echter niet: de charmeur Manolescu redde dit maal weer den oplichter Manolescu. Span nend is de vlucht uit Frankrijk; een bril en een valsch paspoort, gepaard iet een volkomen kalme houding verschalken de douanebeambten. In den restauratie wagen volgt weer een verovering, ditmaal echter niet van, doch op den charmeur; een verovering zóó groot, dat de oplichter wordt overwonnen en een vergeten tasch juweelen wordt nagebracht! De onvermij delijke arrestatie volgt echter en in tegen stelling met vroeger Is hier de charmeur de oorzaak van den val. Natuurlijk volgt de ontsnapping uit de gevangenis en een serie nieuwe avonturen ditmaal aan de zijde van Fritz Kampers, een niet ver geten makker uit de gevangenis, vermeer dert den „roem" van den oplichter en daarmede de waakzaamheid van de poli tie aller landen. Tenslotte komt in Monte Carlo na en nieuwe edelmoedige daad van den charmeur de tweede arrestatie, de idylle vernielend van het Duitsche meisje waarmede hij onder den naam Saroff vier weken tevoren in het huwelijk was ge treden Ook in de tweede film „Zijn laatste gang" met in de hoofdrol Jack Holt voert de spanning de hoofdtoon; vermelding verdient het interessante wetenschappe lijke filmpje over de Noorsche fjorden èn door de fraaie fotografie èn door de wijze waarop het gegeven is uitgewerkt. Casino-theater. „Zonnestraaltje uit de Paradijssteeg" speelt zich af in de achterbuurten van New-York en gegft het leven ln die steeg, welke voor de bewoners de „hemel op aarde" Is, in al zijn nuan ceeringen weer. Zonnestraaltje, de lieve ling van de steegbewoners. Is Barbara Bedford, levenslustig en bekoorlijk. Een aardige rol speelt ook Max Davidson die met zijn Jiddische gijn voor de vroolijk- heid zorgt. Ettelijke knokpartijen zijn het gevolg van een effectendiefstal, welke door de film geweven is. en zij verhoogen nog de sympathie voor de hoofdrolspelers. In „De nachtkroeg van Parijs" soeelt de door haar huwelijk met Jimmv Walker, den gewezen burgemeester van New-York, weer bekend geworden Betty Compson de hoofdrol. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende de aangifte van leerlingen voor de school der Eerste Leid sche Schoolvereenizinz in het Noordeinde Op de Zondagen tot en met 3 Sept. behalve 6 Augustus zal er een goedkoope trein loopen van Leiden naar Arnhem en Nijmegen vice versa en op Zondag 23 Juli van Leiden naar Alkmaar. Bergen. Eg- mond, Schoorl, Den Helder en Texel v.v. Het jaarverslag over 1932 der alhier gevestigde Ver. tot bestrijding der Tuber culose ls bij de N.V. Boek- en Steendruk kerij Eduard IJdo ln druk verschenen. BINNENLAND Retorsie-bevoegdheden der regeering: de meening van de Tweede Kamer. Binnen land, 3e Blad). De begrooting van Zaandam door Ged. Staten niet goedgekeurd. (Binnenland, 3e Blad). Arnhem 700 jaren stad; de herdenkings feesten begonnen. (Binnenland. 3e Blad), Een drama te Haarlem; één doode en één gewonde. (Gemengd, 3e Blad). Disconto-verlaging der Nederlandschc Bank met »/i pCt. (Financiën 3e Blad). De intern, tenniskampioenschappen te Noord wijk: mej. Rollin Couquerque door mevr. Von Stuck geslagen. (Sport 3e Blad) BUITENLAND 27 dezer is het einde der Londensche conferentie. (Buitenland, le Blad). Tal van nieuwe bepalingen in Duitsch- land. (Buitenland, le Blad). Balho's eskader tc Montreal gearriveerd. (Buiten], Gemengd, 3e Blad en Tel. le Blad). Weer een nieuwe Oceaanvlucht begon nen. (Tel., le Blad). DE ALGEMEENE TOESTAND. Naar het einde der Londensche Conferentie. De conferentie te Londen heeft besloten, dat de zitting 27 dezer zal worden ver daagd' Het bureau heeft de commissie verzocht haar werkzaamheden uiterlijk 21 Juli te beëindigen, daar het bureau 25 dezer voor het laatst zal bijeenkomen voor de slotzitting. Aldus is beslist op een bijeenkomst van het z.g. Klein-Bureau, onder voorzitter schap van Mc Donald. Tengevolge van het algemeene gevoelen van onvoldaanheid achtte men het beter, dat de tot niets voerende besprekingen be- eigend werden Men acht het waarschijnlijk, dat de ple naire zitting aan het bureau zal overlaten te beslissen, wanneer de conferentie weer bijeenkomt na de verdaging. Het bureau zal dan worden belast met het bijeenroepen van de gedelegeerden zoodra de wereldtoestand beter geschikt ls om de vraagstukken, welke op het oor spronkelijke programma voorkomen, te be spreken. Maar men vraagt zich af, of de confe rentie inderdaad zal herleven!! Zekere gedelegeerden, vooral die van ver afgelegen landen, denken, dat hun regee ringen hun niet zullen toestaan een tweede maal naar Londen terug te keeren, en dat de beslissing om de conferentie voor ge- ruimen tijd te verdagen, in werkelijkheid het einde der conferentie beteekent. Dc monetaire sub-commissie voor de schulden heeft vier voorstellen besproken: 1) een van Bulgarije betreffende con versie van allerlei buitenlandsche leenin gen in een algemeene leening van lager rentetype; 2i een van Engeland over de organi satie van betere controle bij het uitgeven van buitenlandsche leeningen zoowel in het credietgevende als in het credletne- mende land; 3) een Fransch voorstel tot opheffing van alle stillhalte-regelingen, waarbij de voorzichtige en verstandige credietgevers op precies dezelfde wijze behandeld wor den als de anderen; 4) een Neöerlandsch voorstel tot rege ling van alle oude schulden op een billijke, maar tot herstel van het vertrouwen mede. werkende wijze. Gisteravond is een accoord tot stand ge komen tusschen de deskundigen van de 4 groote graanuitvoerende landen en de Donaustaten, waarbij de uitvoeren uit de Donaulanden beperkt worden tot 45 mil- üoen schepels, behoudens wanneer de oogst goed zal zijn. in welk geval de uitvoeren beperkt zullen worden tot 50 millioen schepels. Deze overeenkomst zal den regee ringen worden voorgelegd ter beslissing voor Maandag a.s., op welken dag de des kundigen samen zullen komen met de Poolsche en Sovjet-Russische deskundigen. Henderson heeft te Rome de eerste be sprekingen met Mussolini gevoerd Morge" vertrekt hij naar Berlijn.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1