LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 Juli 1933 INGEZONDEN. UIT DE OMSTREKEN. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al ol niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven HET LORIDAN-HOFJE. In uw verslag omtrent het schilderij van het Lorldan-Hofje komt een grove histo rische Jout voor, want de vier door u ge noemde personen werden wel ln 1655 bij de oprichting tot regenten benoemd, ./doch U vermits het overlijden van van voors. Mu-art bij de personen represen- teerende de conslstorye van de Walsche gemeente binnen dezer stede, die volgens testamente van de overleeden Pieter (Lorldan) daer toe specialycken geautori seerd zhn. ln desselfs plaatse geéligeerd. Sr. Balthasar de aBner'. Zie Welvaeren van Lelden. No. 57. Voorts is de tweede door u genoemde Pieter de la Court op 6 Mei 1657 begraven, zie Welvaeren van Leiden No, 64 Hij kon dus onmogelijk in het jaar 1665 door J. van der Merck geschilderd worden. De vierde door u genoemde Cors Jansz van Rhenen kan ook niet op het schilderij ge- conterfelt zijn, want ln een notarieele acte van Karei Outerman van 4 Januari 1659 leest men, dat Heeren Regenten van het Loridanshofje het huts en erf genaamd de Vergulden wagen ln 't Noordeinde op den houck van 't Sand voor drie jaren verhu ren aan Cornells Aernts van Gent, Her bergier en Is die Acte onderteekend door Jean le Port. Jean le Prince, Jean du Busquoy en Balthasar de Bane en het zijn deze personen die van links naar rechts zittende op het schildery voorkomen, ter wijl de Notaris Karei Outerman er voor staat. Wil de Heer VerheiJ van Wijk werkelijk het portret van den Ouden Pieter de la Court zien, dan zal hij zich naar Phila delphia moeten begeven, waar het door mij ln 1926 nog werd bewonderd en tevens werd betreurd, dat de Nederlandsche His torici niet zooveel zin voor geschiedenis gehad hebben, dan dat zij zulk een schat hebben verloren doen gaan naar de Ver- eenlgde Staten. Maar zoolang het onder wijs in de geschiedenis in handen ligt van Meesters ln de Rechten. Dominees en Pastoors kunnen wij wel niet anders ver wachten. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, PEL. DRIESSEN. Uitgever van het „Onvervalschte welvaren van Leiden", „Leiden ln den Franschen tijd" ..De reizen der de la Courts" „Theorie en Praktijk." „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Bloemendag op Zondag 16 Juli a.s. L.8. Deden wij dezer dagen een beroep op de medewerking van de Leldsche dames, ten einde onzen Bloemendag van Zondag a.s, te doen slagen, thans meenen wij verplicht te zijn nog een enkel woord te richten tot de Leldsche Ingezetenen en tot allen, die a s. Zondag in Leiden zullen vertoeven. En waarom? In onze verwachting van de medewer king door een groote schare van jonge dames zullen wij zeker niet teleurgesteld worden. Maar dat is niet voldoende. Een tweede vereischte voor een groot en eclatant succes Is de bereidwilligheid het aangeboden bloempje te aanvaarden en in belooning daarvoor een milde gave in het toegestoken busje te deponeeren. Om hiertoe zoo noodig nog op te wek ken, mogen, naar wij vertrouwen, deze regelen eenigermate bijdragen Waarom ls het van het grootste belang, dat de opbrengst van dezen Bloemendag zoo hoog mogelijk worde opgevoerd Voreerst omdat de zoo verschrikkelijke tuberculose nog steeds, ook in ons land, ontelbare slachtoffers maakt niet alleen, maar in deze tijden van werkloosheid en daarmede gepaard gaande welstandsver mindering vooral in de arbeidersgezinnen grootere proporties dreigt aan te nemen. Het behoeft zeker wel geen betoog, dat zoo er al geen honger behoeft te worden geleden, toch ln tallooze gezinnen slechts in het allernoodzakelijkste levensonder houd kan worden voorzien. Wat dit beteekent voor een doelmatige en versterkende voeding van de kinderen en andere lichamelijk zwakkere leden van die gezinnen is voor ieder nadenkend mensch gemakkelijk te begrijpen Daarbij komt nog de overweging, dat de vereenlgingen tot bestrijding der tuber culose, dus ook „Herwonnen Levenskracht" den ongunst der tijden eveneens ln niet geringe mate moeten ondervinden. Noemen wij hier alleen slechts het feit dat de regeeringslichamen ten gevolge van de geweldige economische moeilijk heden genoodzaakt zijn geworden ook de bijdragen uit de openbare kassen voor de tuberculosebestrijding aanzienlijk te ver minderen. met dit onafwendbaar gevolg, dat genoemde instellingen hunne toch reeds niet geringe zorgen aanmerkelijk zien verzwaard Was ln de gunstigste Jaren steun aan „Herwonnen Levenskracht" reeds dringend noodig, hoeveel te meer dan in deze on gunstige tijden, nu de moeilijkheden met cien dag grooter worden. Daarbij moge men wel bedenken dat door de noodzakelijkheid om tot den bouw van een geheel nieuw en aan de eischen des tijds beantwoordend sanatorium te moeten overgaan, deze lasten voor „Her wonnen Levenskracht" tot een ongekende hoogte zijn gestegen. Is het vragen van een offer voor „Her wonnen Levenskracht" derhalve op zich reeds voldoende gemotiveerd, speciaal voor Leiden is er nog een zeer bijzondere reden a.s. Zondag mild ln uw beurs te tasten. Door de betreurenswaardige weigering van de gemeentelijke autoriteiten in het \oiig jaar een bloemendag te mogen hou den. heeft „Herwonnen Levenskracht" in 1931 een schade geleden van ruim f. 800. Welnu, het zal U duidelijk zijn, dat ons comité zich nu dubbel verplicht acht alles te doen wat maar mogelijk is om die geleden schade thans in te halen. Met groote vrijmoedigheid doen wij daarom een dringend beroep op aller mild dadigheid. Het vorige jaar hebben wij noodgedwongen geen gave van U kunnen of mogen vragen. AALSMEER Ster van Bethlehem. Aan de Centrale Veiling worden thans alweer aangevoerd de Campanula isophylla, meer algemeen bekend onder den naam van „Ster van Bethlehem". Enkele jaren geleden (in 1930) werden voor deze pot- loemen hooge prijzen betaald; vanat dien tijd heeft de cultuur van dit product bij vele bloemisten meerdere beteekenis ge kregen dan in vroegere jaren wel het ge val was. De „Ster van Bethlehem" is Dij velen in den lande een zeer geziene kamer plant, met haar witte of blauwe bloempjes. Verleden jaar werden aan de Centrale Veiling 82749 stuks van deze planten ver handeld, welke f. 12.126.72 opbrachten of ruim 14Vz cent per stuk. Wel een verschil met enkele jaren geleden, toen f. 1 tot f. 1.50 geen zendzaamheid was, en in 1930 b.v. nog in doorsnee bijna 39 cent werd betaald. Te Amsterdam zijn geslaagd voor diploma B: Jan Quick en voor diploma A: Nauda Haverman, beiden leerlingen der U.L.O.-school alhier. „Aalsmeers Chr. Mannenkoor" (direc teur de lieer J. C. Hulsbos) behaalde op het zangconcours te Vianen een tweeden prijs iri de eerste afdeeling. „Albert Hein's Fanfarecorps" geeft hier a.s. Zaterdagavond een concert in den tuin van hotel „De III Kolommen'. Vooraf zal door het corps een rondgang door het dorp worden gemaakt. BENTHUIZEN. Schietwedstrijd der B. V. L. De uitslag luidde als volgt; Aantal schutters 14, waarvoor 7 prijzen beschikbaar waren gesteld. Maximum aan tal punten 100: le prijs J. Blijleven, 93 punten; 2e pr. A. Bregman, 93 p.; 3e pr. W. Mets, 92 p.; 4e pr. M J. Moerland; 89 p 5e pr. A. A. v. d. Maas, 89 p.: 6e pr. M. Havenaar, 88 p.; 7e pr. W. Snoep, 88 p. De prijzen welke uit kunstvoorwer pen bestonden, werden uitgereikt onder een toepasselijk woord door den lieer A. Kaashoek. HAARLEMMERMEER. Ernstige aanrijding. Een uit Amsterdam komend wielrijder reed op den Aalsmeerderdijk tegen een met een paard bespannen wagen op. De man bleek op verschillende plaatsen ge wond te zijn en bovendien een sleutel been gebroken te hebben. Dr. O. verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het Binnengasthuis te Amsterdam noodzakelijk. Op concours. De Chr. gem. Zangvereenlging „Looft den Heer" te Nleuwvennep, zal op 23 Augustus a.s. deel nemen aan het groot nationaal zangconcours te Soesterberg. Weder aan den arbeid. Zuster W. te Vijfhulzen is thans hoe wel nog niet in staat om van de fiets gebruik te maken weer zoover hersteld, dat zij den wljkverplegingsarbeid heeft kunnen hervatten. Een flinke maatregel. Door de Provincie werd bij verschillen de bruggen, waarop de primaire wegen zijn aangesloten, een tweetal kastjes aan gebracht, waarvan de inhoud bestaat uit een reddingsgordel en een dreg. Het behoud van „de Cruquius". In een binnenkort te Hoofddorp te houden vergadering van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder, zal aan de orde komen een voorstel van het Pol derbestuur om het stoomgemaal „de Cruquius" onder de gestelde voorwaarden aan het Koninklijk Instituut van Inge nieurs in Nederland over te dragen. Met de te verwachten aanneming van het voorstel zal het behoud van „de Cruquius" verzekerd zijn. HILLEGOM Balion-wedstrijd. Gistermiddag hadden zich In de Am bachtsstraat verscheidene honderden kin deren verzameld, allen met een vlaggetje en een versje. Onder geleide van eenige bestuursleden en personeel der Coöperatie begaven zij zich met trommelslagers voor op naar het terrein der Voetbalvereeniging „Hillinen" Daar zijn ballonnen uitgedeeld voor een ballonnenwedstrijd. Verschillende Thans vragen wij U. geeft daarom nu dubbel! Uw dubbeltje, uw kwartje, uw gulden of nog liever uw rijksdaalder om van hoogere bedragen, hoe welkom ook nog maar niet te spreken, zult ge Zondag a.s. moeilijker nuttiger en doeltreffender kunnen beste den dan door ze te geven ten bate van uwe ongelukkige medemenschen, die het slachtoffer zijn of dreigen te worden van de nog altijd om zich heen grijpende tuberculose en die door uwe gave herwon nen levenskracht hopen terug te vinden. Dinsdag van de volgende week zal te Bllthoven het nieuwe sanatorium van „Herwonnen Levenskracht" officieel wor den geopend. Stelt door uwe milde gave ons comité ln staat bij die gelegenheid te kunnen mededeelen. dat de opbrengst in Leiden grooter is als ooit te voren, ja het dub bele heeft bereikt. Namens het bestuur van het comité Leiden, H. LOMBERT, voorzitter, Stationsweg 8a, Tel. 555. C. STREEFLAND, secretaris, Leliestraat 7. P.S Mocht iemand onverhoopt a.s. Zon dag niet in de gelegenheid zijn bij te dragen, dan worden giften gaarne in ontvangst worden genomen aan bovenstaande adressen of kunnen deze worden gestort op postgiro rekening 137881 ten name van den yoorzitter van het comité, ballonnen verdwenen reeds in de lucht voor er een label aan vast zat. De losgelaten ballonnen dreven weg in de richting van Hoofddorp. Op het terrein was versterkte gramofoonmuziek aanwezig en stond een microfoon opgesteld, waarvoor de secre taris een toespraak tot de kinderen hield. Hierna trok de groote stoet kinderen naar de Hoogewerfstraat, waar hen koek en chocolade is aangeboden Vijftig prijzen zijn uitgeloofd voor den ballonwedstrijd, waaraan ongeveer 850 kinderen van leden deelnamen. Jaarvergadering Veilingvereeniging. De Coop. Veilingvereeniging „Hillegom" heeft een jaarvergadering gehouden. Na vaststelling der notulen werd het jaar verslag door den secretaris gelezen. De balans-, verlies- en winstrekening werden vervolgens goedgekeurd. Drie commissa rissen hadden bedankt, waarom zijn be noemd de heeren H. M. van Haaster Jz. (de Zilk), C. Kramer Lz. en W. R. Veld- huijzen van Zanten Rzn. De heer G. H. Hermans was aftredend ais bestuurslid en is herkozen. Het bestuur bestaat thans uit de heeren J. B. Meskers, voorzitter, D. van Egmond Jr. secretaris en G. H. Hermans, penning meester. In verband met de emballage-regeling der vijf veilingen in de bloembollenstreek, is het veilingreglement veranderd en in overeenstemming met dat der andere vei lingen gebracht. De rondvraag leverde niets belangrijks op. Morgen wordt de eerste veiling van bloembollen gehouden. KATWIJK AAN ZEE. De eerste Strandevangelisatiedienst. Gisteravond te halfacht werd door de vereeniging voor strandevangelisatie „Het Vischnet", voorzitter ds. W. M. A. Kalk man de eerste dienst van dit seizoen op het strand gehouden. Hoewel het buiïg en winderig weer was, waren er toch veel toehoorders. Eerste spreker was ds Is. Voorsteegh uit Den Haag. Na zingen van Ps. 25 2 en gebed sprak deze over een drieërlei soort mensch; de sceptische mensch, die de schouders ophaalt voor de geestelijke dingen; de mensch, die geen vrede heeft met dat scepticisme, die tast en zoekt en de inensch die weet wat hij wil, die voor Jezus in de wereld is. Als voorbeeld werd door spreker gekozen de bekeering van Stad houder Sergius Paulus, beschreven in Han delingen 13. De tusschenzang was: „Er ruisoht langs de wolken". Tweede spreker was ds. Alkema uit Soest, die over de geschiedenis van den rijken jongeling sprak. Na het zingen van Gezang 130 6 eindigde spr. met dank zegging. NOORDWIJK. Opening der Lathyrus tentoonstelling. Gisteravond Verd in Hotel Koyal een Lathyrus-tentoonstelling geopend, uit gaande van de afd. Noordwijk van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. De voorzitter, de heer H. de Boer. opende deze tentoonstelling waarbij te genwoordig waren Burgemeester en Wet houders. Gravin van Bijlandt. Mr. Ever wijn. Jhr, v. Bylandt. besturen van Bloembollencult. en Kv. eekersgenoot- schap Na een openingswoord van den voorzitter en een woord van den Burge meester werd de tentoonstelling in oogen- schouw genomen. Daar is zeer mooi werk te zien- Ook van de verplichte inzendingen waar vakman en liefhebbers hebben moe ten toonen hoe ze Lathyrus kunnen kweeken Het blijkt dat er liefhebbers zijn die de vakman gaan evenaren. De prijzen werden als volgt toegekend: Verplichte Inzending vakman: le prijs, W Bosman, 2e prijs v. Wierlngcn (Voor hout), 3e prijs Frans Vink. Voor liefhebbers: le prijs J. W. Minder- ham, 2e prijs P van Dam, 3e prijs J. Slats, 4e prijs. J. v. d. Voort, Noordwijkerhout, 5e prijs. J. Marijt, 6e prijs J- v Schooten, Noordwij kerhout. Voor vrije inzendingen: Eere-prys en medaille gemeente Noordwijk: A. R. Over- velde Eere-prijs: W. Bosman (tuinbaas mevr. v. Bylandt), le prijs: J. v. d. Berg Smit 2e prijs: J. W. Midderham; 3e prijs H- Wieckerink. Er is mooi werk te zien. De tentoonstelling blijft tegen geringe entree te zien tot Vrijdagavond. OEGSTGEEST GEMEENTERAAD. Beecdiging Gemcenterekening 1932 Een kwestie inzake het hakken van hout Het rapport over het brand weermateriaal Nieuwe aanschaf fingen Verzoek belastingverlaging De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den burgemeester. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van mej. J. G C. van Griethuijsen om eervol ontslag als waar nemend gemeentesecretaresse en ge- meenteontvangeres. Wordt na eenige waardeerende woorden van den voorzitter aan haar adres, ingewilligd. B en W. deelen mede tot waarnemend gemeentesecretaris te hebben aangewezen den heer J de Visser, hoofdcommies ter secretarie Zij stellen voor als persoon, die den ont vanger bij afwezigheid of ongesteldheid vervangt aan te wijzen mr. B C. van Krieken, na vooraf het bedrag der zeker heid op f. 3000.. te hebben bepaald. Bei den worden hierop als zoodanig beeedigd. Wordt aangeboden de gemeenterekening 1932. welke sluit in ontvangst en uitgaaf met resp f. 360 963 - en f. 300.067. alzoo met een batig saldo van pl. m. f. 60.000,- 'hierin f. 30.000.- van den vorigen dienst). Aangewezen worden tot leden der com missie tot nazien der rekening de heeren Den Ouden, dr. K. Simon Thomas, mr. Sprey en Kruizinga (volgens rooster). Ingekomen ls een verzoek van de N.V. Eerste Hollandsche Steenfabriek v.h De Ridder en Co te 's Gravenhage. om het gras te mogen afmaaien en het hout te mogen hakken langs zijn perceelen aan weerszijden van den Rhijnhofweg. De requestrant is bereid daarvoor te betalen f. 20,- per jaar en boyendien op zich te nemen het opmaken van de halve sloot langs den weg. Er is een dergelijk verzoek van den heer J. Uittenbogaard. die het hout tot nu toe steeds heeft doen hakken en die meent voor zijn weiland in verband met beschutting van zijn vee tegen het van den Rhijnhofweg komende stof het hout noodig te hebber, en die mededeelt van den heer van Griethuijsen steeds vergun ning te hebben gehad, zich dit hout toe te eigenen ook na 1928 of 1929, toen is uitgemaakt, dat de bedoelde weg met de kanten en halve sloot het eigendom der gemeente was. Intusschen ls ons gebleken, aldus B en W„ dat de heer Uitenbogaard dit hout tot nu toe telkens heeft laten hakken door den directeur der verzoe kende firma, die daarvoor aan den heer Uittenbogaard dan een bepaald bedrag uitbetaalde. B. en W. meenen, dat het niet juist is, dezen toestand te bestendigen. Nu de bedoelde fabriek een bepaald be drag biedt voor het gras- en houtgewas langs bedoelden weg en bovendien het onderhoud van de sloot op zich wil nemen, komt het B. en W. voor, dat het daartoe noodige ingebrulk geven van den grond rechtens buitengewoon veel gaat gelijken op onderhandsche verpachting van ge meenteeigendom. een handeling, die den leden van den Raad door art. 26 der ge meentewet is verboden. Den heer Paardekooper heeft dit voor stel bevreemd; volgens oud gebruik heb ben de aangelanden het plantrecht op de bermen; ook hij behoort daartoe. De voor zitter acht zulks een misbruik: dit recht behoort sinds den Napoleontiscnen tijd aan de gemeente. De voorzitter was niet van dezen nog heerschenden toestand in de gemeente op de hoogte. Op een of an dere wijze moet hier echter een einde ge maakt worden, tenzij in de gevallen waarin er het recht van voorkoop is. De heer Paardekooper is er huiverig voor een traditie te breken. Mr. Sprey vraagt of 't niet onbillijk is om dit gebruik op te heffen; om hier van „onrechtmatig heid" te spreken, komt hem te sterk voor- Hebben B. en W. wel voldoende rekening gehouden met het belang van den heer Uitenboogaard, die hiervan ernstig nadeel kan ondervinden. Den heer Bakker heeft dit praeadvies eenigszins verrast. Sinds jaren heeft men gemeend dat de bermen het eigendom van de aangelanden waren; de waarde ervan is nihil. Afgezien van rechtsgronden, komt het hierop neer dat het belang van een der aangelanden in het gedrang komt. De betrokkene zal door het praeadvies wel onaangenaam verrast zijn. Spr. wil B. en W. verzoeken het voorstel in te trekken en een en ander met den betrokkene nader te regelen. Den heer Kortman wil het voorkomen dat de heer Uittenboogaard de oudste rechten heeft; de oudste gegadigde dient hier preferentie te hebben. De heer Kruizinga merkt op, dat hier door het vroegere gemeentebestuur een verzuim is gepleegd. Wat is de aanleiding geweest van het verzoek van den heer Uittenboogaard? De heer Uittenboogaard geeft een uit voerige uiteenzetting van deze kwestie- Het gaat hier niet om het hout. doch om de schade, die hij in zijn bedrijf onder vindt. Spr. verzoekt dringend de toestand te laten zooals deze is De voorzitter geeft eveneens een uiteen zetting van het verloop van zaken. Spr. moest hieruit wel den indruk krijgen, dat het hout voor den heer Uittenboogaard toch wel eenige waarde had; door het accepteeren van gelden krijgt deze zaak een geheel ander aspect, aldus spr. Het woord „onrechtmatig" is door hem in het praeadvies niet genoemd; dit is zoo objec tief mogelijk gehouden. Vervolgens be antwoordde spr. de opmerkingen der di verse sprekers. Spr. vraagt zich af, of de publieke eeriijkheidstraditie hooggehouden wordt, indien de toestand bestendigd blijft. Op het zuiver houden van de pu blieke zaak is het praeadvies gebaseerd. De heer Bakker dringt nogmaals op in trekking van het praeadvies aan. De heer Uittenboogaard wil de sloot op eigen kosten schoonhouden; de gemeente kan desnoods het hout behouden- Doch de stofwolken moeten verdwijnen in het be lang van zijn bedrijf. De voorzitter stelt na discussie voor het voorstel aan te houden tot de volgende vergadering; een en ander zal nog eens onder 't oog worden gezien Aldus besloten Volgt voorstel tot het verleenen van een subsidie aan het bestuur van de Chr. H B S. te Apeldoorn ten behoeve van een leerling uit Oegstgeest. B. en W. stellen voor het gemiddelde van 1930 te verlee nen. zijnde f. 66.04. De heer Kortman vraagt waar het heen moet als voor een leerling uit Oegstgeest op elke willekeurige school van het land een subsidie verleend wordt. De voorzitter ziet geen verschil tusschen Leiden en een andere gemeente Wanneer het nuttig is voor den betreffenden leer ling, dan is er volgens hem geen bezwaar. Na uiteenzetting verklaart de heer Kort man zich met den voorzitter accoord. Het voorstel wordt hierop aangenomen. Volgt bespreking van het voorstel inzake het aanschaffen van brandweermatcriaal. Naar aanleiding van het rapport van de brandmeester over de brand in de Ge versstraat. hebben B. en W. met de brand meester Rietveld, De Rooy en Kamsteeg, een bespreking gehouden. Daarbij bleek, dat aanvulling van brand weermateriaal beslist noodzakelijk was. Vooral bij een brand als die in de Ge versstraat, waarbij de brandweer in de meest ongunstige omstandigheden moest werken, kwam het gemis van laddermate riaal en diverse onmisbare uitrusting stukken duidelijk tot uiting Dat zulks het blusschen heeft bemoei lijkt behoeft geen betoog. Overigens is uit de rapporten hun Indruk bevestigd, dat de brandweer in alle opzichten zich uitste kend van haar taak gekweten heeft en dat en aan de leiding èn aan 't personeel een woord van hulde voor het kranig optreden, alleszins op zijn plaats is. Van het verloren zijn van de sleutel van de bewaarplaats der spuiten was geen sprake. Vermoedelijk betreft het hier een praatje over het in het ongereede zijn van het slot van het brandspuithuisje aan de Kwaak, welk slot bij de oefeningen bleek door jongens te zijn beschadigd- De heer v. d Ameele is wel gewaarschuwd, maar heeft de telefoon niet gehoord, terwijl de heer Koelman verhuisd was. Niemand van het personeel is overigens teruggestuurd. Van de diensten van den heer v d. Hoo naard kon geen gebruik worden gemaakt, omdat hij niet tot het personeel der mo torspuiten behoort. Voor het aan- en ver- yoeren van materiaal zijn eenige werk- HEDEN: Schouwburg: Alg. ledenverg. Leldsè, Schouwburgver., 4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. ntc I „In het aangezicht des doods." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uut I Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur na» j .Paprika". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uu: Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nat „Het verleden ontwaakt." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uc: j Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genet-, kunde: Consultatiebureau voor moeilijb kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Inèn ting tegen diphterie 4—5 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco- holisten. 710 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwmees ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 uu: matinee. De avond-, nacht- en Zondagsdicr,- der apotheken wordt van Maandag 10 te en met Zondag 16 Juli a.s. waargenomt door de apotheken: P. du Croix, Rape- burg 9, Telef. 807 en J. E- M. ten Dijt Haven 18, Telef. 85. loozen aangewezen. De manschappen z||[ allen in het bezit van een staat, waadt de ligging der brandkranen is aangegeven B. en W. stellen voor, hen te machtiger onder verstrekking van het noodige credit' tot: a. het aanschaffen van een Ford-chas- sis en het daarop doen bouwen van m ladderwagen, met ladders, redladders, has pels enz Kosten volgens raming f. 1950 en f. 1450, is f, 3400. b. het aanschaffen van diverse klein» gereedschappen. De kosten hiervan bedra gen volgens raming f. 725. c. het aanschaffen van een tweed» slangenwagentje met uitrusting, dat It plaatsen is bij den brandmeester Kam steeg in diens garage; d. eenige rookmaskers en snelblusschen aan te schaffen. De laatste te plaatsen k de brandmeesters Rietveld, De Rooy e Den Dubbelden. Tevens aan te schafle: voor de politie een draaginrichting vo: snelblusschers; e. de diepboringen bij het Witte Huis c. in de Nassaulaan te verbeteren, in dien zk dat het aansluiten der slagen op gemak kelijker wijze kan geschieden, alsmede di verse andere maatregelen- De kosten van de uitrustingsstukken er veranderingen bedragen volgens ramlnr f. 475.De voorgestelde maatregelen ko: ten totaal ongeveer f. 4600. De heer Kruizinga merkt op, dat vo:- bijna f. 5000.aangeschaft moet worda hetgeen veel is; er ontbrak dus nog wei het een en ander. Zal nu alles in orde komen? De voorzitter zegt, dat er altijd graden blijven inzake „het in orde zijn." Als alle materialen aangeschaft zijn, is de brand weer ten naastebij in orde. B. en W- zullen onderzoeken of het mogelijk is nog eenige technische ingrediënten aan de groote spuit te voegen, aldus spr., zulks op een vraag van den heer den Ouden. Na dis cussie wordt besloten het benoodigde cre- aiet te verleenen. Na behandeling van de ontwerp-veror- dening van Ged, Staten van Zuid-Holland betreffende de bezoldiging van de ambte naren van den Burgerlijken Stand mei prae-advies van B, en W„ waarbij deze eenige bezwaren aanvoeren (aangenomen met 112 st.), volgen comptabiliteitsbe- sluiten. Tijdens de rondvraag vraagt de heei Kruizinga naar het prae-advies van B. en W- inzake den arbeidstijd van het ge- meentepersoneel, dat nog op zich laat wachten. De voorzitter merkt op. dat van B. en W. hierover geen prae-advies meer te verwachten is. De heer Kraan acht de personeele be lasting te hoog en vraagt onderzoek naar mogelijke verlaging. De voorzitter ziet in dezen tijd hiertegen diverse bezwaren. Bij verlaging van de eene belasting, zal ver hooging van de andere moeten volgen. De heer Kraan blijft het, in vergelijking me! andere gemeenten, 'n onbillijkheid vinden dat de gemeente in de 6de klasse is. B. en W. zullen een onderzoek instellen. Hierop ging de raad over in geheime zitting. Zwemvereeniging „Poelmeer" Van 16 Mei tot 30 Juni jl. is van dt zweminrichting „Poelmeer" gebruik ge maakt door 7500 dames en 8006 heeren. E' zijn in dien tijd niet minder dan 150 volksbaden gebruikt. Wel een bewijs d3: deze inrichting in een groote behoefte voorziet! Het diploma als geoefend zwem mer (ster) is uitgereikt aan mej, D. v. d, Goot, mej. M. E. Wensinck, mej. J. J. Tichelaar en aan de heeren H. ter Braak J. F. Beeckman en A. Stuiver. Proefzwemdiploma's zijn uitgereikt aan 34 personen. Het ledental der vereeniging is thans gestegen tot 800, Loop der Bevolking. Gevestigd: P. Eldering en gcz., predikant, Frederik Hendriklaan 23, van Rotterdam; E. v. Heijningen (wed. v. Mourik), Rhljn- geesterstr.weg 21, van Soest; E L. Lauret, kapper, Emmalaan 93, van Leeuwarden: M. v. d. Veen, dienstbode, Endegeest, van Wassenaar. Vertrokken: L. M. Gorter, ass. Ncd. Octrooi bureau, van Warmondcrweg ik naar den Haag, Diepenbuschstr, 37. C. Koning, arts, van Pr. Hendrikl. 11, naar R'dam. Bergweg 81, Ziekenhuis; A. Ligt' hart, kant. bediende, van H. Morschwcï 73, naar Schiedam, Maasdijk 140 b; H. Segaar en gezin, warmoezenier, van Duin zichtstraat 12, naar Leiden, da Costastr. 28. Burgerlijke Stand. Geboren: Emma Elizabeth, d. van P. van Nieuwkoop en A. van Egmond. Overleden Elisabeth D. de Groot, geh- met A. M. Verschoor. Ondertrouwd: Gérard Guiilaume van Detb en Gijsbcrtha A. S. van Mantgem. 2-2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6