LEGKAART CORRESPONDENTIE. Deze legkaart stelt voor: HAASJES AAN T KORFBALLEN. (Nadruk verboden) liet Hennie niet aan 't woord komen, ant hij trok nu den echten Bennie mee laar huis. Daarbinnen heb ik iets aardigs voor jou. neefje Hennie", zei hij. „Kom maar lens mee naar mijn kamer". Heel verbaasd keek de moeder der jon- ;ens, toen alléén Bennie met zijn oom het luis binnenkwam. „Waar is Hennie, Ben?" vroeg ze da- lelijk. ,Wel, en die staat hier toch naast me," iprak toen lachende oom Bennie. „Ken jij eigen jongens niet meer? Ja, ze lijken ;e! veel op elkander, dat is waarMaar tóch moet jij wel zien, dat. Maar dit is niet Hennie; 't is Bennie," i de moeder. ..Ja, oom, ik ben echt Bennie," vertelde ennie nu ook. „Maardat konden we iet vertellen, om de jongens uit 'tdorp, 'eet u?" Neen, daar begreep oom Bennie toen eelemaal niets meer van. Juist wilde hij 'at zeggen, toen Hennie haastig binnen- wam en bijna huilende begon: „O, 't is een vergissing, oom Ben! Hij is Bennie! H ij moet de fiets hebben! En ikh. he Niets kon Hennie meer zeggen, zoo builde hij. Toen moest dan ook Bennie 'ertellen, waarom hij en Hennie oom zoo 'oor den mal hadden gehouden. Want dit lachten oom en moeder beslist. ..We wilden oom echt niet voor den mal jouden, moeder," begon toen Bennie. „We Beden zoo, om de jongens uit het dorp. Hij vertelde toen alles, zooals 'twas ge leurd. ,,'tKwam alleen door Paul, dien oneen in den speeltuin, moeder," zei hij. •Jah.... hja, door dien jon- 'e"snikte Hennie. Zoo werd toen alles naar waarheid 'erteld. Straf kregen ze natuurlijk geen »n beiden. Maar nu oom de fiets aan lennie had gegeven, kon hij die niet meer orug vragen. Zoo was dus de fiets voor jen beiden, zooals ook de mooie kinder- ramophoon met platen, waarop onder leel veel aardige kinderliedjes, ook het «avaansche slaapliedje „Nina-boho" en ot grappige „Anak-Tjina", die oom van 'cnnie had meegebracht, nu voor Hennie h Bennie was bestemd. Om beurten ochten ze toen 90k fietsen. Of den volgendén dag Hennie en Bennie nk aan de dorpskinderen het geval van verwisselde namen hebben verteld, arover hoorde ik niet. Doch wél weet ik I de tweelingen zich voornamen te blij- hi, 1le S3 waren, en, zooals ze nooit meer II truitjes verwisselden, behielden ze voortaan hun naam: Hennie bleef 'm® en Bennie bleef Bennie! iNaaruk verboden) .TANTE JOH. de Er is heel flink en goed gewerkt, ik ben erg tevreden, ik ontving massa's brieven, hoeveel precies dat weet ik niet, als jullie het graag wilt weten, telt dan maar eens alle namen van de grooteren en de klei neren bij elkaar, dan weet je het. Heel jammer dat er weer een brief bij was zonder naam, en verscheidene kinderen vergaten om er den leeftijd bij te schrij ven. Ook hebben verscheidene kinderen er weer niet op gelet dat ik had gevraagd: deze keer met de prijsraadsels met zoovele prijzen er geen brieven bij schrijven, want jullie hebt extra werk om het vers op te schrijven en ik heb extra werk om alles 11a te kijken en met de extra prijzen heb ik altijd veel uit te zoeken, namelijk eerst alle grooteren en alle kleineren en daarna nauwkeurig uitzoeken wie er met de ge trouwen mogen meeloten Ik had het nu toch ook weer zóó duide lijk eenige malen geschreven, naam en leeftijd er bij zetten en geen brieven er bij, en toch werd er door velen weer niet aan gedacht, wel jammer. Er zijn nu 16 gelukkigen, ik feliciteer alle 16 dat zij ge lukkig hebben geloot. Natuurlijk moesten er ook weer een groote massa kinderen worden teleurgesteld, wat daar aan te doen' niets. Ik kan alleen maar zeggen: „niet den moed verliezen en blijven hopen op een volgende keer. De eene is eens spoedig gelukkig en een ander moet er lang op wachten, zoo gaat het altijd in het leven. De 6 getrouwen verdienen het natuur lijk ten volle anders hadden zij ook niet met de getrouwen mogen meeloten. Blijft allen zoo trouw als je tot nu toe bent geweest, je hebt allen getoond dat je er plezier in hebt door zoo trouw de raad sels in te zenden. Ik weet dat er bij zijn, voor wie het niet de eerste prijs is. Bij de 5 grooteren die gelukkig waren bij het loten, zijn 2 heel trouwe nichtjes, Adrie en Marietje voor hen is het ook niet de eerste prijs, maar jullie verlangde ze ker wel al weer naar zoo'n mooi boek. Voor Tine van der Star, Aaltje van Vliet en Rie Hartevelt is het wel de eerste prijs niet waar? dus dan dubbele blijdschap, en voor Aaltje en Rie treft het mooi want bij jul lie thuis zijn er meerderen die meedoen aan de raadsels, dus dan kunnen die even goed genieten van het boek Dan de 5 kleineren die een prijs hebben geloot voor alle 5 is het meen ik, de eerste 1 prijs, maar jullie zijn alle 5 al goede be kenden van mij. dus ik ben erg blij voor jullie. Voor Bald is het zeker een goede troost, nu hij pas in het ziekenhuis is ge weest, en de anderen thuis kunnen het boek ook lezen. Bep Nieboer. jij laat het boek zeker aan je broertje waar je zooveel van houdt, lezen of ga je het hem voor lezen? Ja zeker Bep Nieboer heb ik je an sicht 2 weken geleden ontvangen, bij ver gissing bedankte ik in de correspondentie Bep Riebeek in plaats van Bep Niebcer ik heb ook zoo'n massa namen te onthouden. Ik reken er op, dat alle 16 die gelukkig hebben geloot, mij zullen schrijven, dat zij hun prijs hebben gehaald, hoe of het mooie boek heet. Blijft maar allen trouw meedoen. In de vaoantie mag men gerust eens overslaan, als men uitgaat of logees heeft dat spreekt van zelf dat er dan geen tijd is voor de raadsels. Even een paar aparte antwoorden aan enkelen, aan wie ik iets bijzonder heb te zeggen. Johannes Jacobus Planje, ik wist al door het „Leidsch Dagblad" wat je mij nu in je briefje schreef, ik zag je naam ook in de krant staan. Het deed mij juist veel plezier dat jij nu gelukkig lootte, dat is eens even iets prettigs na zooveel verdriet bü jullie thuis. Jan Wassenaar dit is de laatste maal dat ik een woordje aan je kan schrijven als raadselneef. want 18 Juli bereik je den leeftijd dat je moet ophouden. Be zal je missen want je hebt 8 jaar trouw ge schreven. Door Eempien en Johanna hoor ik nu voortaan over je allen en mocht het. nog eens gebeuren, dat ik in Haarlem ga lo- geeren, dan zien we elkaar misschien weer eens. Hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag. Alle nieuwelingen die nu voor het eerst meededen, zijn mij van harte welkom als ze voortaan blijven meedoen. Spoedig beginnen nu alle vacanües. Ik wensch aan allen vele goede prettige va- cantiedagen! Geniet allen maar van rust en vrijheid na het werk. Wie in de vacan- tie niet mee kan doen, behoeft niet bang te zijn dat ik er boos om hen, don is men mij na de vacantie weer welkom Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Kloosterzande (2^eland).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13