L.F.C. I K.N.G. ONDERLING ZWEMFEEST „POELMEER" DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 13 Juli 1933 SPORT. Vrijdagavond halfacht Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. KUNST EN LETTEREN. LAND- EN TUINBOUW. LAWN-TENNIS. INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. hughan en weber dingen naar den knappert-beker. Rogers' voorbeeld vindt navolging. 'Van onzen redacteur] Twee beleende buitenlanders hebben gisteren ernstig ln moeilijkheden verkeerd: dat was von Kehrllng tegen Hughan en dat was Rogers tegen Weber Voor Von Kehrllng beteekende dit reeds reprise. En zoo mogelijk was thans tegen Hughan het gevaar nog grooter dan den vorlgen dag tegen Heynen. Een gemakke lijk met 62 gewonnen eerste set had hem waarschijnlijk een teveel aan zeltvertrou- wen gegeven, waardoor hy zlln tempo vertraagde en onzen landgenoot de kans gaf zich te herstellen. Deze was heel slecht begonnen, maar zijn spel Is nu eenmaal altijd aan stemmingen onderhevig en dat bewees hl) zoowel ln de tweede als ln de derde set, die hij respectievelijk met 6—2 en 6—4 uit het vuur sleepte! Al ver voor dat het zoover was had de tegenstander de dreiging begrepen en gepoogd er zich met alle macht tegen tc verzetten. Maar de snelheid en fighting spirit van een Hughan overrompelden hem zoo volko men dat de Hongaar al zijn vastheid ver loor. moedeloos werd en teekenen van vermoeidheid gaf. Dat werd nog erger na een korte rust, toen Hughan het offensief voortzette; den gedeprimeerden Hongaar slag op slag passseerde en met 30 en advantage reeds met één voet op den drempel der zege stond.Hoe sterk kan een simpel feit ln zulke omstandigheden een speler beïnvloeden en uit zijn spel brengen! Juist op dat voor de partij vrij wel beslissende moment gaf de umpire een door Von Kehrllng geslagen bal „ln", terwijl Hughan, en ook wellicht alle toe schouwers op de tribunes, overtuigd was dat hij minstens vijftien centimeters out was geweest. In zijn deceptie verloor Hughan de game, en direct voelde een ge routineerd speler als Von Kehrllng dat hier zijn kans lag op behoud. Zijn diepe drives werden versneld, zijn smashes aan het net werden doodclljk en behalve een kort oogenblik in de vijfde set (de vierde werd door den Hongaar gewonnen) ls Hughan niet meer zlchzelve geweest. Na acht matchpoints op 62 werd Von Kehrllng overwinnaar....! Hij komt thans tegen Leembruggen of Kuhlmann, doch van den laatste ontbreekt nog altijd de bevestiging dat hij heden ln Noordwijk zal verschijnen. Ook van den Dultscher Schwenker werd niets vernomen! Rogers, do man van de kniebroek (die gisteren een Hollandschen navolger vond ln Hughan!) heeft bijna 2'/i uur op de baan gestaan tegen Weber, die de eerste set met 76 gewonnen had en zich daama op buitengewone wijze verdedigd heeft. Het was geen partij met hoogstaand spel: daarvoor had én Weber's èn Rogers' spel te veel zwakke momenten en te weinig sterke slagen, maar het was een strijd vol spanning en bewogenheid, waarin het Iets betere manoevreeren van den langen Ier, die met zijn knieë bijkans boven het net uitkomt, op den duur den doorslag heeft gegeven. Weber's heldhaftige verzet zal hem lntusschen doen meedingen naar den Knappert-beker, welke prijs door de echt- genoote van den te vroeg overleden lawn- tennls-speler Knappert beschikbaar ls ge steld voor dengene, die bij de Internatio nale kampioenschappen de beste prestatie levert. Vooral ook Heynen en Hughan doen een ernstige gooi naar den beker! De Italiaan De Stefani won voor de der de ronde zonder veel Inspanning van den Franschman Jourde, die toen zijn partij voor de tweede ronde (tegen Aardenne) nog voor den boeg had. Die ontmoeting vond later op den middag plaats en werd beëindigd zoodra Jourde met twee sets de leiding had. Timmer bereikte vla Brussen, C. G. Pel en Teschmacher de laatste acht. waartoe behalve De Stefani en Von Kehrllng ook behooren Sertorio en Rogers. Bij de dames twee spannende partijen! Mevr. Burke ondervond onverwacht ster kon tegenstand van de Jeugdige mej. Ter- windt, die de Amerlkaansche in rapheid ver overtrof Mevr. Burke was er in den aanvang geheel uit. Zij verloor de eerste set met 6—2. verloor Iedere anders zoo goede service, en had met 32 ln de tweede set nog weinig gunstige perspec tieven. Door toen tot 33 op te halen ver hoogde zij echter haar moreel en dat leid de ln de cijfers 63, 62 haar uitdruk king vond! Mevr. Dros sneuvelde in drie sets tegen de Engelsche mej. Ingram, een zeer kwiek speelstertje, dat ln de tweede set een be denkelijke Inzinking kreeg, waardoor zU kansloos was tegen de diepe drives van onze landgenoote. maar zich vervolgens prachtig herstelde. Uitstekend was toen dat netspel, waar mevr. Dros geen afdoen de bestrijding tegen wist te vinden en voortreffelijk was in het bijzonder ook de smash, die de score heel snel deed stij gen! Van mevr. Burke ln goeden vorm zal zij moeten verliezen, maar heelemaal uit gesloten is een surprise toch niet. Tot de laatste acht behooren verder mej. Belzer, mej. Sander, mej. Rollin Couquerque en mevr. Von Stuck, die geen van alle groote bezwaren hadden te overwinnen. De Fransche speelster, mej. Adamoff. had ook gisteren weer rust En het had maar wei nig gescheeld of zij was vertrokken zonder aan het tournooi tc hebben deelgenomen. De Fransche tennisbond elschte haar na melijk plotseling op voor een wedstrijd tegen België en het heeft de wedstrijd leiding heel wat moeite gekost voordat zij telefonisch voor het Fransche meisje de toestemming verkregen had om ln Noord- wijk te blijven! De uitslagen van gisteren zijn: Heeren-enkelspel, eerste ronde: G. W. Scheurleer sl. J. Heymans 60, 60, 61; H. Timmer sl. R. J. Brussen 60, 62, 61. Tweede ronde: G. W. Scheurleer sl. M. Wetselaar 7—5. 6—2, 2—6, 6—4; D. Tesch macher sl. J. H. Wisselink 60, 62, 60: H. Timmer sl. C. G Pel 6—0, 6—1, 6—0: Sertorio w.o.; Jourde sl. G. van Aardenne 6—1. 7—5 (ret). Derde ronde: G. de Stefani sl. Jourde 61, 6—1, 63; B, von Kehrllng sl. IT, Hughan 6—2, 26, 46, 63, 6—2; Ser torio sl. J. van Olst 16, 63, 62, 75; L. Rogers sl. W. F. Weber 5—7, 11—9. 64, 75; H. Timmer sl. D. Teschmacher 61, 6—2, 6—2. Dames-enkelspel, eerste ronde: mevr. O. Schimm van der Loeff we.; mej. E. Belzer w.o.; mej. Ingram sl. mej. A Kerckhoff 6—2, 61; mevr. D. de Bruyn Kops w.o. Tweede ronde: mej. E. Belzer sl. mevr. O. Schimm van der Loeff 60, 61; mevr. Burke sl. mej. T. Terwlndt 26. 63, 6—2: mej. M. Rollin Couquerque sl. mevr. M. Boutmy 61, 5—0; mevr. P. von Stuck sl. mevr. D. de Bruyn Kops 62, 60; mej. Ingram sl. mevr. M. Dros 64, 26, 61: me) Sander sl. mevr. M. Jonqluere 86. 6—1 Dames-dubbelspel, eerste ronde: mevr. P. von Stuck en mej. Sander sl. mevr. I. Wetselaar cn mevr Hartkamp 60, 61: mevr. Dralle en mej. L. W. van Lindonk sl. mevr. L Roos en mej. M. Roos 6—2. 62 Heeren-dubbelspel. eerste ronde: mr. W. Marlnkelle en W Heynen sl. R. J. Brussen en Th. A. Qerrltzen 62, 60, 64; T. Hughan en J van Olst sl. mr. J. Pel en J. Hcyrnans 63, 61. 62. Tweede ronde: de Stefani en Rogers sl. H van Riemsdijk cn M. Wetselaar 64, 8—2. 64: Leembruggen en Fyzee sl. Tjoa en „Xenon" 5—7, 62, 64, 75. Ocmengd dubbelspel, eerste ronde: mei. M. Rollin Couquerque cn O. R. Castendijk sl. mej Z Kerckhoff en mr. P. J. Slgmond 63. 61; mej. E. Belzer en W. Karsten sl. mevr. Hartkamp en G. van Aardenne 60. 6—3: mevr. Boutmy en Jourde sl. mej. W. Leeksma en J. H Wisselink 6—4, 62; mej Adamoff en De Stefani sl. mevr. Ernst en Tjoa 6—0. 6—1 WATERPOLO. l. z. c. i—s.v.h. i. Op Woensdag 19 Juli speelt L.Z.C I voor de competitie le klasse tegen S.V.H. I. L.Z.C. ni speelt dan tegen Maas II. om den zilveren a.z.c.-beker. Om dezen beker zullen Zaterdagmiddag, aanvangende 4 uur, ln het Alphensch zwembad de navolgende wedstrijden wor den gespeeld: L.Z.C. (Leiden)G.Z. C. Gouda: S. Z. en P. C. I (Schoonhoven) A. Z.C. I (Alphen); Verliezer AVer liezer B. om 3den en 4den prijs; Winnaar AWinnaar B om lsten en 2den prijs. RECLAME. Toegang 10 cent N.B.L0.-terrein. Verplichte Rijwielstalling. 3920 VOETBAL. L. F. C—K. N. G. Morgenavond te halfacht speelt op het NB-L.O.-veld aan den Zoeterwoudsche- Singel, LF.C. I tegen K.N.G. L. F. C. speelt met haar volledig elftal, terwijl K.N.G. met de volgende opstelling komt: doel: D. v. d. Berg: achter: Jac. Neuteboom en J- Duffels; midden: B. de Bolster, P. Roman en J. Bekkering; voor: J. Nieuwenhulzen. H. v. d. Weyden, W. Koolloos. P. Vermond en J. Siebert. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „KATWIJK" Morgenavond speelt 't Katwijk Jun. (a) elftal zijn laatsten wedstrijd tegen Lug- dunum (a). Aanvang 7'/r uur. Scheids rechter de heer J. Hillebrant. wedstrijd te benthuizen. Een gecombineerd elftal van D. S. O. van Zoetermeer, speelde te Benthuizen een vriendschappelijkeu wedstrijd tegen B V V. I onder leiding van den heer De Wilde. Rust 21 voor D.S.O.; eindstand 31. B.V.V. III spoelde te Hazcrswoude tegen V.IO.S. Jr. Rust 00; eindstand 10 voor V.I.O.S. De heer v. Es leidde goed. werkloozen-competitie. Men verzoekt ons te melden dat de voor hedenavond belegde vergadering tot morgen ls uitgesteld. o sportvereeniging a.r.v.a. Voor de seriewedstrijden van boven genoemde vereenlging werd gisteravond gespeeld de wedstrijd A.R.V.A. tegen r. B.F., welke eindigde in 21 voor R.BF. RECLAME. ZATERDAG 15 JULI, 2 UUR N.M. ZWEM-POLOWEDSTRIJD - SPRINGDEMONSTRATIES door Dames en Beeren, daarvoor speciaal nltgenoodigd. 3915 VERRASSING. Interesant Waterspel ENTREE: LEDEN 1.0.30 - NIET LEDEN 1.0.50 - KINDEREN 1.0.15 Zaterdag 15 Juli is de Zweminrichting ..Poelmeer" na 12 uur gesloten. ZWEMMEN. zwemfeest in poelmeer. In de Zweminrichting „Poelmeer" zal Zaterdagmiddag een onderling zwemfeest worden gehouden waaraan om. zal verbon den zijn een Zwem- en Polowedstrijd. Voorts zullen er springdemonstraties plaats hebben waarvoor de volgende per sonen zijn uitgenoodigd: Mej. G. Klapwijk (Rott. D.Z.) (Nat. kam pioene dames schoonsprlngen)Mej. N. Zeeman (Arost. D.Z.), Mej. K Rademaker (Poelmeer) en de heeren: J. Reyers en M. Hessels van Zian uit den Haag. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie van hedenavond. demonstratie te hillegom. De Hillegomsche Sport (Zwem) Vereeni- ging zal de volgende week Woensdag in samenwerking met de E.H.B.O. en de Hil legomsche Reddingsbrigade een demon stratie in de zweminrichting te Hillegom houden. Naar wij vernemen, zal het pro gramma veel afwisseling bieden. ATHLETIEK. intern, wedstrijden te amsterdam. Mej. r. Briejer (Brunhildei is aangewe zen als reserve voor de nationale ploeg 4 x 100 M. estafette en voor de 100 M. per soneel bij het Intern, athletlekfeest. dat Zondag te Amsterdam zal worden gehou den. PAARDENSPORT DE COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden rennen en draverijen luiden als volgt: Derde aanmoedigingsprijs, prijzendra- verij 4e klasse over 1750 Meter: 1. Up to date leig A. de Vlieger) ;2. Varia (eig. A. L. Janson). Hypathlaprijs, ren op de vlakke baan over 1000 Meter: 1. Maelstrom (eig. P. G. Riem); 2. Fackeltrager (eig. R. J. J. Hiem- stra). Helenaprijs, prijzendraverij le klasse, over 2070 Meter: 1. Senator Madden (eig. G. Ensing); 2. Druy (eig. M. P. V. van Renswoud). Achtste Heerrijdersprijs prijzendraverij 3e en 4e klasse, over 2050 Meter: 1. Vaz Dlas (eig. C. F. Ockhorst); 2. Weldlooper (eig. R. F. Sormani). Hortenslaprijs, ren op de vlakke baan, over 2500 Meter 1. Paddy's Darling (eig. A. M van Oss); 2. Marialva (eig. Mevr. van WieringenRemmers) Hollandiaprijs, handicap-heat 2e en 3e klasse, over 1710 Meter: 1. Uitblinker K. (eig. C. Kleyne)2. Tanny See v. Kerrigan .(eig. H. L. Nijveldlj WIELRENNEN. „SWIFT". Gisteravond werd een voorgift team race gehouden over 40 K.M. (door het weer Zondag uitgesteld). Er waren 11 deelne mers en er werd om 7 uur 20 gestart. De uitslag was als volgt: lste team met 15 minuten voorgift (Ge broeders De Roode. Schuller en Gros) tijd 1 uur 15. 2de team: Strijk, Paats, r. Riethoven en Kapaan met 7 minuten voorsprong; tijd 1 uur 13 min. 5 sec. 3de team: v. Aart, Vink en Sladek. tijd 1 uur 10 min. 20 sec. Den sterken wind en den regen in aan merking genomen ls er zeer goed gereden. A.s. Zondag neemt J. Riethoven deel aan den wedstrijd op de Arnhemsche Wie lerbaan en J. Verschoor op de Goudsche Wielerbaan. de tour de france. De veertiende étappe van de Tour de France, loopende van Montpellier naar Perpignan, een afstand van 166 K.M., werd gewonnen door Leducq in den tijd van 6 uur 4 min. 40 sec. Tweede werd Magne. Het totale klassement luidt als volgt: 1. Speicher 91 uur 18 min. 32 sec 2. Lemaire 91.18.47 3 Guerra 91.24.23. 4. Martano 91.26 12. 5. Archambaud 91.26.48. ZEILEN. ENORME BELANGSTELLING VOOR DE KAAGWEEK. Naar wij vernemen is de belangstelling voor de Kaagweek. die op Vrijdag 21 Juli een aanvang zal nemen, overstelpend groot. Zooveel inschrijvingen als dit jaar waren er nog nooit en het bestuur van „De Kaag" weet dan ook nauwelijks hoe men de organisatie voor elkaar zal krijgen. Zeventig jollen, 45 sharpiescn de rest is naar verhouding. Alleen met de kano's zal men waarschijnlijk de Kagerplassen vullen! Natuurlijk is het mogelijk tal van klassen te formeeren, maar men vrage hoe bijvoorbeeld een dertig regenbogen in den wedstrijd gestuurd moeten worden als er reeds over de honderd jollen en shar pies aan het zeilen zijn. afgezien dan nog van de vele andere scheepjes en motor booten 1 Zoodra het Kaagbestuur er in geslaagd is de inschrijvingen eenigermate te sor- teeren hopen wij op de inschrijvingen nader terug te komen. BILJARTEN. „ONS GENOEGEN "—„T. O. G.". De uitslag van dezen wedstrijd is: pnt. brt. h.s. gem. J. Paauw (O. G.) ..100 30 10 3.33 J. Bouman (T O.G.) 90 30 7 3.00 J. Gressie 62 33 8 1.87 J. Slerat 100 34 14 2 94 L. Pouw 100 46 9 2.17 J. Mulder 97 46 10 2.10 A Pouw 100 48 7 2.08 M Sierat 76 48 7 1.58 Totale uitslag: O. G. 4 gew. part.; T. O. G. 754 punten. T.O.G. 4 gew. part.; O. G. 656 punten. Deze wedstrijd is dus gewonnen door T O. G. met 98 punten. NIEUWE UITGAVEN. Bij den „Technischen Boekhandel" H. Stam, Amsterdam-Haarlem, ls verschenen „Uit het Moeras", een bijdrage tot de studie der Zuiderzee-problemen naar aan leiding van het optreden van dr. Th. Polak in de Eerste Kamer der Staten- Generaal door W. H. van Zutphen. De prijs bedraagt f.3. Van H. W. Zuidhoff, arts te Spijk, Gr., verscheen bij H. Edges te Groningen: Een Nederlandsch Verbond. Nationalisme en Vrede". De prijs ls f. 0.50. Ter propageering van het Nederlandsch product ls door de Vereenlging „Neder landsch Fabrikaat" thans een legspel in eenoplage van 65.000 exemplaren ter be schikking der schooljeugd gesteld. Bij het secretariaat der vereeniging Badhuisweg 145, Den Haag, kunnen de spellen aange vraagd worden. Van de hand van Henriëtte Roland Holst verscheen bij Em. Querido's Uitg. Mij. te Amsterdam een bundel biografische aan- teekeningen uit het leven van Herman Gorter. In haar opzet om het algemeene beeld van den persoon Herman Gorter ofwel bepaalde trekken zijner persoonlijkheid ln een scherper lichit te stellen, is de schrijf ster die het voorrecht had bijna twintig jaar vertrouwelijk met hem om te gaan, voortreffelijk geslaagd. Bij dezelfde Uitg. Mij. verscheen een nieuwe roman van Eva RaedtDe Canter ,3ohème". Frits van Raalte laat in zijn boek dat hij „Opleiding voor het huwelijk" (uitg. A. J. G. Strengholt. Amsterdam) genoemd heeft aan de menschheid een waarschu wend woord hooren. Hij heeft het geschre ven voor „huwelijkscandldaatjes" met het doel hun aanwijzingen te geven, opdat zoo weinig mogelijk jonge menschen tot een „huwelijk bij vergissing" zullen komen. Als man uit de praktijk is Frits van Raa'te, die op het gebied der paedagogie zijn spo ren wel verdiend heeft, zeker competent over dit onderwerp te schrijven en hij doet het dan ook oprecht en eerlijk, zonder pretenties. DE KARWUOOGST. Op de meeste plaatsen in Haarlemmer, meer heeft het karwljsnljden reeds 2ij beslag gekregen, zoodat dit gewas waar. mede in dezen polder in dit jaar bijna 400 hektaren werden beteeld gereed staat om bij gunstig weder te worden alge. dorscht. Geconstateerd werd reeds dat de ruj* aan de karwij groote schade heeft toege- bracht, zoodat over 't algemeen het be schot van dit zoo speculatieve gewas wel zal tegenvallen. UITVOERING TUINBOL"WSTEUNWET Aan de veilingsvereenigingen is door den Regeeringscommissaris het volgend schrij. ven gezonden: Met het oog op de geheel onvoldoende afname van de ter veiling aangevoerde aardappelen is het wenschelijk, dat iedere niet strikt noodzakelijke aanvoer achter, wege blijft. Indien er geen speciale reden voor is, moet iedere geforceerde aanvoer van aard appelen worden vermeden, mede met het oog op de mogelijkheid van prijsverbete ring. Om te voorkomen, dat zelfs de aanvoer van late soorten, ook al zijn deze door voorkiemen vervroegd, doorgaat zonde rekening te houden met de kans van afze deel ik U mede, dat voor de aardappelen, die gerekend worden tot de late soorten, geen minimumprijs mag worden uitge keerd. Hieronder behoort in de eerste plaats d Eigenheimer. Ten aanzien van de sorteering van d" ter velling aangevoerde aardappelen, ves tig ik er nogmaals uitdrukkelijk de aan dacht op, dat ongesorteerde of niet behoor lijk gesorteerde aardappelen niet voor de; minimumprijs in aanmerking mogen ko-, men. Veilingen die de sorteering niet stipfi handhaven, zullen van de minimumprijs-] regeling moeten worden uitgesloten. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Is de inrichting van den tuin, welke ik in het najaar wil aanleggen, goed? Een schets gaat hierbij. B. teL. Antwoord: Het plan is lang niet on verdienstelijk. Het is een aardig ontwerp, waarvan u in de praktijk zeer zeker goed gebruik kunt maken. Vraag: De druif wordt over het dak van de garage geleid en de perzik aan den Oostkant. Kan dat? B. te L Antwoord: Dat kan zeer goed. Neem de witte Pareldruif, daarmee heeft u buiten het meeste succes en neem er vroege perziksoort, bijv. de Amsden. Dit is een rijkdragende, vroege perzik. Vraag: Kunnen alle hierin genoemd" vruchtstruiken volgens het plan geplaat worden? B. te L. Antwoord: Dat kan zeer goed. Nee voor appel de Groninger Kroon, een rij'" dragende, lichtzure appel, oogst in N vember, December. Voor peer raad ik Clapps' Favorite. Neem voor de pruim d Reine Victoria. Vraag: Gaarne had ik inlichtingen omtrent bijgaande rozenknop, welke niet open gaat. Wat kan daarvan de oorzaak zijn G. K. te W. Antwoord: Uw rozenknop is aange boord door de zoogen. rozenknopboorder. Dit insect is moeilijk te bestrijden. De „doove" knoppen, d.z. de niet opengaande knoppen geregeld afzoeken en vernietigen is de beste remedie. Vraag: Wat is oorzaak dat mijn Ania- ryllus niet heeft gebloeid, terwijl m. i. de rusttijd al is ingegaan? Moet de plan! nog begoten worden? J. v. V. te L. Antwoord: Houdt uw plant nu droog en laat dus den rusttijd doorgaan. Wat de oorzaak van het niet bloeien is. is niet met zekerheid te zeggen. Houdt de plant nu vooral koel. Vraag: Hierbij een blad van eed plant, waaraan een stengel met knopped zit. Worden deze knoppen bloemen. Hoe heet de plant en hoe is de behandeling? Mej. A. v. R. te K. a. Z. Antwoord: Uw plant behoort tot dd Bromeliaceae en vraagt nu geregeld water en een warme standplaats. Liefst niet direct in de zon. De meeste bloemen zijn van kleurige schutblaadjes voorzien, do' bloemen zelf zijn meestal zeer onaan zienlijk. Vermoedelijk zal uw plant de be doelde knoppen nog ontplooien. De ont wikkeling gaat bij de meeste soorten lang zaam, vooral wanneer ze vrij koel staan. Deze planten behooren eigenlijk thuis in een zeer warm klimaat ln Zuid-Amerika 85. Rechter Ll-woeng, bespat met taartjesgarneering en andere kleverige zoetigheden, stond daar als een beeld der wanhoop, doch toen hij tot bezinning kwam begon hij Sim de huid vol te schelden. Op een gegeven oogenblik werd hij de lachende Wo-Wang in den hoek gewaar, waarop zijn woede-aanval verdriedubbelde. 86. Hun straf bleef natuurlijk niet uit. Eerst werd Simmy door den rechter onder handen genomen. Zijn hartverscheurend krijschen hielp hem geen zier: over des rechters knie werd zijn zitvlak danig door middel van het bamboerietje gemasseerd en Wo-Wang onder ging daarna hetzelfde lot. 8-9

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10