'ndemant &Bms DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 12 Juli 1933 L GEMENGD NIEUWS. Frissche bessen, UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ONTPLOFFING TE ROTTERDAM. Gistermiddag omstreeks hall één ls ln de werkplaats van de firma Gebroeders Den Adel aan de Vredenburgerstraat te Rotterdam een ontploffing gebeurd De werkplaats ls Ingericht als autogenlsche lasscherij en -snljderlj. De werklieden hadden allen het gebouw .verlaten, ln verband met het schaftuur. Slechts één van de patroons was ln de werkplaats. HIJ heeft een wegslingerend stuk hout tegen het hoofd gekregen, waardoor een niet ernstige hoofdwonde ls ontstaan. In de werkplaats ls een groote verwoes ting aangericht. Het plafond ls over een groot gedeelte Ingestort. De straatdeur ls met groote kracht weggeslingerd. In het pand ls een sterke carbidlucht waar genomen. N.R.Crt- BEIDE BEENEN AFGEREDEN. Gisteravond omstreeks kwart over negen uur ls de 34-Jarlge rangeerder bij de Ned. Spoorwegen D. Blom. wonende aan de Alberdingcke Thymstraat te Rotterdam bij het rangeeren op het spoorwegempla cement aan de Hudsonstraat achter een der rails blijven steken en gevallen. Een wagon ging hem over de belde beenen. Het linkerbeen werd totaal afgerukt, ter wijl het rechterbeen tot boven de enkel werd verbrijzeld. In zorgwekkenden toestand ls de man naar het ziekenhuis aan den Coolslngel overgebracht. BRAND. Even na middernacht is te Rotterdam brand uitgebroken ln een winkel ln lam- pekappen en electrlsche benoodigdheden van J- Engers op den hoek van de St. Jacobstraat en de Delftsche vaart. De brand is ontstaan in de kelder en breidde zich spoedig uit tot den winkel Met acht stralen werd het vuur bestre den De winkel en kelder zijn geheel uit gebrand. Onder Wijster (gent Bellenl is door onbekende oorzaak gistermiddag brand ontstaan in de boerderij „Jacobahoeve" van den heer W Barendrecht te Rotter dam, staande aan de spoorlijn Zwolle Groningen, bewoond door P. Boer. In kor ten tijd stonden schuur en woonhuis in vlammen. Twee aangrenzende schuren konden worden behouden. Van den inboedel werd weinig gered. Een groote voorraad hooi en de land bouwwerktuigen gingen verloren. Alles was verzekerd. TRUC VAN EEN AUTODIEF. Dezer dagen vervoegde zich bij een ga ragehouder te Goor iemand, met verzoek zijn auto te willen repareeren. Hij ver zocht tevens zoolang een andere auto te mogen huren. Deze zou hij des avonds weer terug brengen, om dan den gere- parcerden auto weer mee te nemen. Wijl de gehuurde auto tot op heden niet werd teruggebracht, volgde aangifte bij de po litie. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de te Goor achtergelaten auto, welke in beslag genomen is, te Amsterdam was verduisterd. De opsporing en inbeslag neming van den te Goor verduisterden lichtblauwen Chevrolet met zwarte kap cn gemerkt E 22595, wordt thans verzocht. „Tel." AUTO TE VEEL UITGEWEKEN. Gistermorgen om 9 uur heeft in de ge vaarlijke bocht bij de Geere op den Eper- weg te Heerde wederom een verkeersonge luk plaats gehad Een personenauto, be stuurd door den heer H. uit Ede. week in die bocht te ver naar rechts uit voor een uit de richting Heerde komende vrachtauto, met het gevolg, dat de per sonenauto tegen de langs den weg staande waarschuwingshekken reed. deze ver nielde en vervolgens dwars den weg over tegen een boom opbotste. De bestuurder bleef ongedeerd, teiwdjl een tweetal in zittenden. mejuffr H uit Ede en de heer v. S. uit Barneveld tengevolge van glas scherven kwetsuren kregen in het gelaat en voorts lichte verwondingen van an deren aard opliepen De doctoren V. en B. verleenden de eerste hulp en verbonden de slachtoffers, die daarna hun reis kon den vervolgen. De auto. die verzekerd was. werd aan beide kanten en van voren zwaar beschadigd en met een kraanwagen ver voerd. „Tel." BUITENLANDSCH GEMENGD. SPOORWEGONGELUK IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Gisteren is op het station Nawsy bij Jablunkau aan de Tsjechisch-Poolsche grens een spoorwegongeluk gebeurd. Een personentrein botste by het binnenryden van het station tegen een rangeerende locomotief. 31 personen werden gewond. 3 hunner zwaar. DE ECHTGENOOTE VAN MATUSCHKA OVERLEDEN. De echtgenoote van Matuschka (den beruchten pleger van spoorwegaanslagen) is gisteren ln een ziekenhuis te Weenen overleden. o EEN SPOORWEGAANSLAG IN OOSTEN RIJK VERIJDELD? De politie te Ehrendorf in Neder-Oos- tenrijk (aan de Tsjecho-Slowaaksche grenst heeft eenlge communisten ingere kend die zich op verdachte wyze op den spoorweg ophielden Een der gearresteerden is een uit Duitschland gevlucht communist, die be trokken is geweest bü een botsing met Nazi's, waarby drie menschen rijn gedood. RECLAME. van de mooiste trossen gerist, zijn de zuivere echt-natuurlijke in houd van een pot Bessen-jam Met recht: een vruchtenjam! Prima jam 55 ets. p. pot. Huishoudjam 35 ets. p. pot. 3872 DE OVERSTROOMINGEN LANGS DE THEISS. Nu het water van de Theiss begint te zakken en thans twee meter boven nor maal staat, bykt dat te Vylok van de 620 woonhuizen 350 volkomen zijn vernield, terwyi de andere op het punt van in storting staan. Honderden stuks vee, waarvan de cadavers thans zichtbaar worden, zyn verloren gegaan. By de groote hitte dreigt het gevaar van een epidemie. Het staat thans vast, dat de inwoners 12 uur vóór de ramp zyn gewaarschuwd- Daar men echter in deze streek aan over stroomingen gewend is, was men toch gaan slapen. Zelfs toen de klokken be gonnen te luiden, waren de inwoners nog optimistisch genoeg om te denken, dat zij konden volstaan met op stoelen en tafels te klimmen, tot zy eindelijk naar de daken werden gedreven, vanwaar mili taire patrouilles hen redden. Heldhaftig gedroeg zich de postmeester. Hy bleef tot het laatste oogenblik aan zyn telefoontoestel om hulp roepen. Ten slotte zette hy op ziin wj.T.tafel eer. stoel co hrng het toestel aiu den zolder op. Toen hy het laatste gesprek voerde, riep hy in de microfoon, dat het water hem tot aan den hals was gekomen en hy niet verder kon. Op het laatste oogenblik kon men hem nog in een reddingboot sleepen De schade, welke aan den oogst is toe gebracht. wordt op 50. en die aan de ge bouwen op 100 millloen geschat. De regee ring heeft als eerste hulp een bedrag van 600 000 kronen uitgetrokken. (Vad). BALBO'S VLUCHT. Gistermorgen was te Reykjavik alles gereed om de vlucht naar Cartwight in Labrador voort te zetten, doch de motoren weigerden, toen het sein van vertrek werd gegeven. Het heet, dat de benzol van in ferieure kwaliteit was en zoodoende ver trek onmogeiyk werd gemaakt! asSk Gisteren is deze vervangen en nadat de motoren nog eens extra waren nage zien, is het eskader van generaal Balbo hedenmorgen om 6 uur gestart! BIJ HET BADEN VERDRONKEN. In een kolk in de Elbe by Aussig, ver dronken by het baden vier personen, onder wie een jong paar uit Reichemberg. In Barmen verdronken in een bassin, waarvan het niveau door den regenval der laaste dagen 100 tot 160 eM. gestegen was een negen- en een elfjarig knaapje. ONGELUKKEN IN DE BERGEN. In de Zwitsersche Jura zyn zeven toe risten by het bestygen van den „Rooden naald" by Annemasse in een 300 M. die pen afgrond gestort. zy konden alle levend geborgen wor den, doch by sommigen zyn de verwon dingen zóó ernstig, dat men slechts wei nig hoop op behoud heeft. Het ongeluk was te wyten aan het om slaan van het weer. waardoor het pad zóó glibberig werd, dat vier toeristen, twee jonge mannen en twee jonge dames, uit gleden en naar beneden vielen en drie anderen, die reeds van de voortzetting van de bestijging hadden afgezien, in hun val meesleurden Op de Zugspitze zyn drie toeristen, twee dames en een heer, verongelukt. Een der dames was op slag dood, de andere werd slechts licht gewond, terwyi de heer. een koopman uit Frankfort a.d. Main, erjtetige verwondingen opliep. AALSMEER. Op de gisteren gehouden keuring van de Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde gehouden in .Artis" te Am sterdam. is het getuigschrift voor cultuur toegekend aan Dahlia Good Luck van W. C Keesen Hzn., alhier (voor goede cul tuur in de kas). o HAARLEMMERMEER. Auto-ongeluk. Op den Kruisweg ln Hoofddorp geraakte gistermiddag de chauffeur van een uit de richting Heemstede komende bestelauto de macht over 't stuur kwyt, waardoor de wagen door het rasterwerk heenvloog en daarin ernstig beschadigd bleef hangen. Toen de politie ter plaatse kwam, was er van een bestuurder niets meer te bespeu ren. Nadat 's avonds van wege den Provin cialen Waterstaat voor de veiligheid van het verkeer voorzorgmaatregelen waren getroffen, werd tegen middernacht het deeriyk gehavende vehikel met een andere auto weggehaald en door de politie ver nomen dat de auto toebehoorde aan de firma v. d. M. te Uithoorn. Afscheid J. IVoldendorp. In verband met het aan den heer J. Woldendorp als directeur van de Chr. Landbouwwinterschool verleend eervol ontslag, vernemen we, dat het plan be staat om ln een daartoe op Maandag 31 Juli a.s. te houden byeenkomst op waardige wijze afscheid van hem te nemen en hem dank en hulde te brengen voor alles wat hy in het belang van het landbouw-onderwys gedurende zoovele jaren gedaan heeft. Gereedgekomen. Naar wij vernemen is de asphalteering van den Westelyken Hoofdweg in de rich ting naar de Kaag thans gereed. Een belangryke verbetering is hiermede in het belang van het openbaar verkeer lot stand gebracht. Noodlottige val. Gisteren verloor mej. H„ terwyi zij in hare woning aan den Sloterweg op een trapje stond haar evenwicht Zy kwam zoodanig te vallen, dat zy een been brak. Per auto werd ze naar een ziekenhuis ge bracht. Autorit voor Ouden van Dagen. De door de Oranjevereeniging en het Comité te vyfhuizen alhier georganiseerde autorit voor ouden van dagen zal morgen plaats hebben Besloten is een bezoek te brengen aan Alkmaar en Bergen. o HILLEGOM. Geslaagd uitstapje. Gisteren hebben de oudste leerlingen van de Openbare Lagere school alhier per touring-car een uitstapje naar Rotterdam gemaakt. De stad is wandelende en varende bezichtigd en op de Maas werd een tochtje per boot gemaakt. Bezocht zijn verder liet vliegveld Waal haven en het Witte Huis. Op de terugreis is in den Haag bij de Bataafsclie Boer gepauzeerd. Om 8 uur 's morgens ving de reis aan en om half 7 uur was men weer thuis. Hoewel het weer veel beter had kunnen zijn, was de stemming toch uitstekend. KATWIJK. De R.-K. Kerk cn het Badseizoen. Het. aantal badgasten neemt jaar r.a jaar toe. ook dat der Katholieke. Het vorig jaar was hun getal al zoo groot dat de R.-K. Kerk tydens de 2 H.H. Missen zelfs te klein was om allen een geschikte plaats te kunnen geven Daarbij is het geduren de den seizoentijd voor het pensionperco- neel byna ondoenlyk om elkaar te ver beurten Om deze en andere redenen zul len de H H. Missen, te beginnen mei 16 Juli tot en met den laatsten Zondag van Augustus zijn: om half 8. 9 uur (Hoogmis) en half elf. KATWIJK AAN ZEE. DE VOORUITGANG DER BADPLAATS. De a.s. opening van liet K.R B.-gebouwtje. Onze badplaats geeft uiterlijk wel voor uitgang te zien! De nieuwe lunchroom op het voormalige Groot Badhotel-terrein oie zyn voltoolng nadert, zal aan den Boule vard een goed figuur maken. Ook Hotel du Rhin, dit seizoen onder nieuw beheer gekomen, en door frische verf verjongd en verlevendigd, presenteert zich thans ln een veel fleuriger kleed. Een complex flinke heerenhulzen verrijst aan de zeezijde, waardoor een leelyke open vlakte vcr- dwynt. Het strand is de laatste jaren snel van aspect gewisseld. De zeer en.vcle strandstoelen, nog aanwezig, zyn thar.s ais de overbiytselen uit een vroegere periode te beschouwen. De houten of zeildoeken tenten hebben het pielt gewonnen en stof- feeren nu de heele strandvlakte. Hier trek ken ook de nieuwe consumptietenten, c.ie smaakvoller en ruimer dan vroeger zyn in gericht. de aandacht. Van hun beter aan zien zich bewust, sieren deze zich met den naam van lunchroom! Meer nog dan vroe- ger wordt de laatste jaren aandac'y, ge- wyd aan de veiligheid der baders. Op ver schillende plaatsen zy'n reddingsboeien gestationneerd, terwyl tevens reddlngsiy- nen aanwezig zyn. In dit verband moet nog de toenemende werkzaamheid van de Katwyksche Reddingsbrigade gememo reerd worden onder de actieve leiding van dr. J. Eikelenboom. Het nieuwe gebouwtje aan den voet van de strandreep eir.üe Au:d Boulevard door de K.R B. opgericht, is be doeld als centraal punt by de leiding van de redding. Het dient Verder als berg plaats van de verbandkist, brancard en reddingboot. De officieele opening zal plaats hebben Zaterdagmiddag den 22sten Juli om 3 uur. Hierby zullen reddlnrsde- monstraties gegeven worden en de red dingsboot van de N Z H.R.M. een tocht ln zee maken. Oplichting. L. B. winkelier in de Voorstraat deed hij de politie aangifte van liet feit, dat hij opgelicht is door N. v. M. wonende Holstraat te Rijnsburg. Circa een maand geleden kwam deze in zijn winkel en deelde hem mede, dat hij een zaak dreef in melk, boter, kaas en eieren te Rijnsburg. Hij vroeg toen voor wederverkoop om 8 pond boter. Nu de winkelier om betaling verzoekt, blijkt M. in liet geheel geen winkel ie hebben. De politie stelt een onderzoek in. Verkooping. In Casa Cara is door notaris H. Eerd- lieck in openbare verkoop bij opbod ver kocht de volgende huizen: Perceel I aan de Bloinmersslraat f.1350 door KI. van Beelen; Perceel II Zuid straat 45 g f.475 door Leen v. d. Oever: Perceel III Duinoord 54 f. 4700 door Arie Haasnoot: Perceel IV Stengelinstraat 25 f.2000 door C. Schonenberg; Perceel V een blok van zes huizen aan het Duinhof f. 1300 door P. v. Dijk te Oegstgeest. Door een auto van de firma de G. en S. te Leiden zyn op een trottoir in de Waal Malefytstraat een 20-tal bazaltine tegels stuk gereden. Te Den Haag ls geslaagd voor het examen machinist op stoomzeevisschers- vaartuigen Leendert Oudehand, leerling van de visscheryschool alhier. LISSE. Aanbesteding. By de aanbesteding voor een nieuwe duikerbrug ter vervanging van de Jan- netjesbrug was laagste inschrijver de firma Barth en Vermeulen te 's-Graven- deel voor f.9929. De raming was f. 12.000. De reisplannen der Ned. Herv. School. Men meldt ons: De ouders der leer lingen willen natuurlijk wel eens weten, hoe liet staat met de reisplannen op de Ned. Herv. school. Voor het en voor ver dere belangstellenden volgen hier de ont worpen school-uitstapjes. De klassen 6 en 7 der Lagere School en die der U.L.O.-School zullen op Woens dag 19 Juli a.s. een tochtje maken door de provincie Utrecht. Op het programma staan O a. Hilversum (studio N.C.R.V.), Soes- terberg (militair vliegveld), Austerlitz (pyramide) enz. Donderdag 2 0 Juli hopen de kleinen der klassen I en 2, een dagje door te brengen in het wandelpark met speeltuin Groenendaal te Heemstede. Vrijdag 21 Juli denkt men met de klassen 3, 4 en 5 de kaasmarkt te Alkmaar te bezoeken, voorts Schoorl, Kamperduin en Bergen. Voor alle drie de uitstapjes zijn auto-bussen besproken. De verwachtingen van groot en klein zijn natuurlijk hoog gespannen. Het kunnen ook inderdaad mooie dagen worden: een schoolreisje immers is voor de kinderen een groote gebeur tenis, waarvan zij de herinnering het gansclie leven bewaren Alleen: de finanrieele basis onzer reis- HEDEN: Royal (Doezastraat)Ledenverg. a;- Coöp. Begrafenisver. 8 uur nam. Donderdag. Schouwburg: Alg. ledenverg. Schouwburgver.. 4 uur nam. Leidsel, BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nap „In het aangezicht des doods." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 ut, I Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nas. „Paprika". Woensdag en Zaterdag nam. 2 ui- I Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nas „Het verleden ontwaakt." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uu: Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdien der apotheken wordt van Maandag 10 h\ en met Zondag 16 Juli a.s. waargenomc- door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, Telef. 807 en J. E- M. ten Diii: Haven 18, Telef. 85. plannen is nog niet geheel „safe". Waarr wij dan toch plannen maken durven? Or I dat wij optimistisch leven in de verwart ting, dat onder de vele vrienden ons-- school nog wel enkelen zijn, die voor di! J mooie werk iets kunnen missen! Weloï dan, een lijst wordt dit jaar niet aar geboden, maar mogen wij volstaan met als adres te nomen Kanaalstraat 88? Namens de kinderen: hartelijk dank! Benoemd door mgr. J. Biermans vok!| de Prefectuur van Buca (Britsch Kamerof: de lieer Fer. A. Kerkvliet en voor bei I Vicariaat van den Boven Nijl (Oegant: Protectoraat) de heer J, Hil'ders beide: alhier. Ir. K. Volkersz alhier is benoem: tot lid der commissie voor de examen: I 1933 L.O. Land- en Tuinbouw. De Padvindersciub „Kaninefaten" hecill een fietstocht gemaakt van 65 KM. waa:- aan door alle leden is deelgenomen. lede: ontving een mooie Padvindersplaat. A.s. Zaterdag zullen de Padvinders deel nemen aan de 40 K.M. afstandsmarsd I vanuit Alphen aan den Rijn. o RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Er is nog redelijke vraag met ve 9 dezen tijd redelijke prijzen. Het koele wee van de laatste dagen tempert de aanvoe ook iets. Betaald werd: Convilli's 50—S' ct.. Delphiniums 60—130 ct., Riddersporen 50—90 ct., Galardia 30—50 ct., Lathyru: 15—30 ct., Korenbloemen 10—15 ct.. Ra nonkels 10—20 ct.. Margrieten 15—30 Centaurea 15—35 ct Eremurus f. 1.50—2. Leeuwebekken 69—95 ct., Scabiosa 25- ct., Campanula 30—45 ct., Alstoemcc f. 0.90—1.50, Anjers 20—35 ct., Zinnia 90- 1.45, Statice 10—15 ct., Gladiolussen LU I f. 3.20, Rozen per bos 15—35 ct. SASSENHEIM. Het bouwen van een winkelhuis aan a de Hoofdstraat voor de N.V. Albert Help is opgedragen aan de firma M. en A. t. I Breda, alhier. Het bouwen van een dubbel landhu. aan de Emmalaan te Oegstgeest is n: j ondershandsche aanbesteding opgedrar aan de firma K. W. v. Breda en Waas dorp, alhier. o VOORSCHOTEN. De vrachtauto opgespoord. Het is onze politie mogen gelukken ét vrachtauto op te sporen, waarmede lie! zoo noodlottig ongeval van verleden weel' is gebeurd. De bestuurder van de tracto; heeft van de overrijding niets bemerkt. Vrij zeker kan worden aangenomen da! de knaap gevallen is over uitstekende ge deelten van, reeds vroeger, afgezaagd! hoornen. Deze nolleh kwamen, en da: I ongelijk, boven het weggedeelte uit ei 1 wanneer het wegvak nog geen 5 Mete: breed is en de passeerende wagens clt Tuim 2 M. is liet overschot voor een anderen weggebruiker niet groot. Er komen helaas op den Veurscheu-?; zoowel als op den Leidscheweg meer van j deze gedeelten voor; het zou te wensclict zijn dat spoedige overeenstemming werd verkregen en daardoor een verbetering te: opzichte van wielrijders en voetgangers zoodat in de toekomst ernstige ongelukkc: niet zoo spoedig zouden plaats hebben Naar wij vernemen is men nu begonnc j deze gevaarlijke nollen uit den grond balen. 83. Li-woeng, zoo heette de rechter, deed eiken mid dag voor de thee een dutje en schrok nu wakker door het lawaai in de hall. Wat is dat toch voor gezeur, bromde hy humeurig. 84. Hy schoof met een verstoord gezicht het gordyn opzij om te zién, wat de reden van dat rumoer was. Sim schrok zoo geweldig door deze gevreesde verschyning, dat hy het blad met toebehooren aan des rechters voeten liet nederdalen. 8—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6