EEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 7 Juli 1933 RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: M H. Loosduinen, overtr. der motor- en rijw.wet f25 of 1 d.; W. K. Chr.W. de G. en D J. 8. nachtrust verstoren leder f5 of 3 d.; P, Z, Warmond te Warmond op den openbaren weg voetballen f.2 of 1 d.; A. L. G. overtr, van het KJ3. 1887 No. 141 f.5 of 3 d.; J. P. Nieuwkoop, zonder nood zaak links van den weg autorijden f. 10 of 5 d.; A. G. Voorburg overtr. van het motor en rljwlelregl. f. 10 of 5 d.; B B. Peperga ld. ld.; J. Z. Den Haag. autorijden zonder een deugdelijk nauwkeurig werkend stuur- toestel f. 10 of 5 d.; C. M. J. V. K. Den Haag. overtr. der motor- en rUwielwet f 10 of 5 d. en f. 2 of 1 d.; G. M. D. In bochten links van den weg wlelrljden f. 3 of 2d F. J. E. wlelrljden zonder bel f. 3 of 2 d.; J. H. v. L. wlelrljden zonder licht f 3 of 2 d L. v. d. M. Idem ld.; B. L. Amsterdam, openb. dronkenschap f.5 of 3 d.; A. O. Voorburg ld. id.; H. C. O. te Leiden op den openbaren weg personen naschreeuwen f3 of 2 d.; I. S. overtreding van het K B. 1887 f.5 of 3 d.; J. W. Ph. v. d. N. ld. ld.; J. S. Rijnsburg, overtr. der alg. keur van Rijn land f5 of 3 d.; J. C. J. Den Haag, geen geldig nummerbewljs vertoonen f. 10 of 5 d J. J H. V. Bodegraven met een mo torrijtuig rijden over een gesloten verklaar den weg f. 5 of 3 d.; J. P. M. idem id.; H. v. R. ld. id.; W. F—C. D. Den Haag. id. id.; W H. Katwijk wlelrljden zonder bel f.3 of 2 d idem wlelrljden zonder licht f. 3 of 2 d.: Th J. v. G Den Haag, overtr. der spoorwegwet f. 10 of 5 d C. v. Z. te Zoe- terwoude zonder vergunning op den open baren weg muziek maken f.2 of 1 d.; A. v. d G Wassenaar te Voorschoten als be stuurder van een rijwiel zich vasthouden aan een in beweging zijnd vierwielig mo torrijtuig f2 of 1 d.; A. de V. Hazerswoude varen zonder vergunning f. 10 of 5 d.; A. J. B. en M. v. d. B. te Noordwljk, loopen op verboden grond, ieder f.5 of 3 d. P H„ Noordwij kerhout. wlelrljden zon der licht, f. 3 of 2 d.; A. Z. overtreding der verord. op het gebruik van het Openbaar Slachthuis te Lelden, f. 3 of 2d.; N. Z„ Oegstgeest, overtreding der wet openbare vervoermiddelen f. 5 of 3 d.; H H. Th. K. Bodegraven, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg, f.5 of 3d.: W. v. D. Warmond, Idem, f.5 of 3 d.; J. K. Oegstgeest, wielrijden zonder licht f 3 of 2 d.; B. W. Katwijk, wlelrljden zon der bel f. 3 of 2 d.; W. P. Rijnsburg, wlel rljden zonder reflector f. 3 of 2 d.; P. D. M. Haarlem, overtreding rljverord. van Noord- Wijk f. 3 of 2 d.; F. E., Amsterdam, loopen op verboden grond, f. 5 of 3d.; E. W. v. d. H Rotterdam, met een motorrijtuig rijden over een gesloten verklaarden weg, f.5 of 3 d J. S. Katwijk, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; H. L. H., Zegwaart, geen geldig nummerbewljs vertoonen f. 10 of 5 d.; W. M. v. d. B. den Haag, geen geldig rijbewijs vertoonen, f. 10 of 5 d.; A. W. N. M. idem, idem f. 5 of 3 d.; B. de J., Voorschoten, een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten met werkenden motor, f.3 of 2 d.: M. B., zwervende, wielrijden zonder licht f. 3 of 2 d.; C. D. Katwijk, met een motor rijtuig ln bochten binnen bebouwde kom men daarmede de linkerzijde van den weg houden, f.6 of 3 d.; P. G. P. den Haag, idem f. 6 of 3 d.; H. v .d. Z„ idem f. 6 of 3 d.; J. v. I., in bochten binnen bebouwde kommen links van den weg wielrijden, f. 3 of 2 d.; A. F. K. den Haag, links van den weg autorijden f. 5 of 3 d.; W. de W. Wou- brugge, wlelrljden over een gesloten ver klaarden weg f. 2 of 1 d.; M. A. H. idem f. 2 of 1 d.; J. M. Hazerswoude, idem f.2 of 1 d W. M. E. Rijswijk (Z.-H.) te Leiden met ee nauto de passage belemmeren, f. 3 of 2 d.; W. W. overtreding der verord. Leiden op de straatpolitle f. 2 of 1 d.; W. v. S. den B. te Leiden zonder vergunning van den Burgemeester op den openbaren weg mu ziek maken, f. 2 of 1 d.; J. S. te Lelden zwemmen in openbaar water f. 3 of 2 d.; Chr. W. de G., idem f. 3 of 2 d.; A. de K., Rijnsburg, loopen op verboden grond f.3 of 2 d.; W. B. overtreding der arbeidswet f. 3 of 2 d, L. A. v. d. L. Voorhout, overtreding der visscherijwet f. 4.00 of 2 d; G. A. K., Oegst geest, overtreding der ongevallenwet f. 10.- of 5 d; J. H„ Den Haag, te Warmond zon der vergunning van B. en W. kampeeren f. 5.— of 3 d; F. J. M. P., autorijden zondre deugdelijk en nauwkeurig stuurtoestel en zonder deugdelijke remmen 2xf. 10.of 2x5 d; J. A. v. d. O., overtreding van het motor- en rijwlelregl. f. 6.of 3 d; G. C. te Sassenhelm zonder vergunning op den rijksstraatweg met een voertuig een stond- plaats innemen f. 2.— of 1 d; H. v. E., Utrecht, overtreding der wapenwet f. 3. of 2 d. met verbeurdverkl. boksbeugel; T. de W„ Katwijk, een auto zonder voldoend toezicht op een weg laten staan met wer kenden motor f. 3.of 2 d; J. K. Den Haag, met een motorrijtuig rUden over een gesloten verklaarden weg f. 5.of 3 d; H. N. B. Den Haag, idem f. 5.of 3 d; A. O Schiedam idem f. 5.of 3 d; P. C., Katwijk in bochten binnen bebouwde kom men links van den weg wielrijden f. 3.of 2d; P. v. K. idem, wielrijden zonder licht f. 3.of 2d: P J. H. Sassenhelm, idem f. 3.of 2 d; J. C. J. B. Hoogmade idem, f. 3.of 2 d; J. B. zwervende, wiel rijden zonder rem f. 5.of 3 d; C. W. T. te Noordwijk zonder noodzaak een motor rijtuig op een weg laten staan f. 3.of 2 d; H. M. A. K. idem f. 3.— of 2 dagen. J. V., Katwijk, openbare dronkenschap, f. 5, 3 d.; Th. den HVoorschoten, Idem, idem. A. M„ den Haag, loopen op wei land f. 3, 2 d Ph. D. v. H, idem, Idem, idem; A. H. de V. en A. B., idem, loopen op verboden grond, ieder f. 1. 1 d.; A. G., Katwijk, idem, f. 3, 2 d.: D. de Fovertre ding der ijkwet 4 x f. 1, 4 x 1 d. met- ver beurdverklaring gewichten: K. de V., Kat wijk, overtreding der alg. keur van Rijn land f. 5, 3 d.; W. v. D., Idem, overtreding van het melkbesluit f- 3. 2d.; J. H. Haar lem, geen geldig rijbewijs vertoonen f. 10, 5 d.: W. W. Amersfoort, overtreding van het motor- en rijwlelregl. f. 10, 5 d.; G. P. B., overtreding der arbeidswet f. 3, 2 d-; J. J. V., idem, idem; H. P. idem, idem; J. v. K.. hulsvr. van H- G. overtreding der winkelsluitingswet 'f. 3, 2 d.; W. C. V., Oegstgeest, overtreding van het motor- en Rijwielwet f. 6. 3 d.; J. S-. idem, overtre ding wer arbeidswet 2 x f. 3, 2 x 2 d.; A. de M.. Katwijk, loopen op verboden grond f. 1, 1 d.; J. P. VNoordwijk, geen geldig rijbewijs vertoonen f. 5. 3 d. o HET CONFLICT IN HET BOLLENBEDRIJF Het schrijven der Landarbeidersbonden aan den Rijksbemiddelaar. Standpunt der ongeorganiseerde patroons. Wij publlceeren hierbij het schrijven der drie Landarbeidersbonden aan den Rijks- bemiddelaar, in zake het dreigende con flict ln het Bollenbedrijf. De Besturen van de drie samenwerken de Landarbeidersbonden hebben d.d. 3 Juli van U vernomen, dat de, op denzelfden datum opgeroepen werkgevers uit het Bloembollenbedrljf, hebben verklaard, be reid te zijn het collectieve contract voor dat bedrijf te aanvaarden indien de arbeidersorganisaties zouden afzien van staking en voorts voor de rlchtige naleving van de collectieve overeenkomst door andere gebonden werkgevers willen zorg dragen. Bovengenoemde Besturen hebben U op Woensdag 3 dezer reeds onomwonden ver klaard, dat zij een strijd ln het Bloem bollenbedrljf om allerhande redenen ongewenscht achten en deze dan ook slechts hebben aangekondigd, omdat de collectieve arbeidsovereenkomst voor dat bedrijf door de houding van vele werk gevers in gevaar verkeerde, hetgeen nood wendig een nog grootere chaos in het be drijf zou oproepen. Niet dus. omdat zij een strijd begeeren, maar omdat de houding van vele werk gevers hen feitelijk daartoe heeft ge dwongen, hebben zij de staking aange kondigd In verband met het bovenstaande heb ben genoemde Besturen U tevens doen weten, dat zij er niet aan denken den strijd te doen doorgaan indien zonder strijd een beteekenende versteviging van het contract zou kunnen worden verkre gen. Nu echter reeds vele werkgevers het contract hebben geteekend, zoodat reeds een eenigszlns verbeterde positie van dat contract is ingetreden en wij voorts toch waarde willen toekennen aan de onmis kenbaar moreele verplichting van de werkgevers om hun toezegging door de daad te doen volgen, hebben bovenbe doelde besturen in overleg met de daar voor aangewezen instanties in hun orga nisaties besloten van verdere actie in de bloembollenstreek thans af te zien in het vertrouwen, dat U zoo spoedig mogelijk de partijen ter verdere bespreking zult willen oproepen. Voor de samenwerkende organisaties: w.g. A. J. LOERAKKER. Inzake het conflict, vernemen wij nog, dat de organiseerde patroons zich op het volgende standpunt stellen. Eenige Jaren geleden waren de patroons in drie bonden georganiseerd. Daarop is een tijd gekomen, dat het velen niet naar den zin ging en zij de kosten te hoog vonden. Zij traden toen uit de bonden. De laatsten werkten met een kleiner aantal leden moeilijker en duurder, waar om zij de arbeidersbonden in den arm namen, die het huidige conflict in de wereld riepen. Dit laatste is lntusschen al eens tegengesproken. Verder zeggen de ongeorganiseerde patroons, dus zij die met een staking be dreigd worden, dat het niet om het loon gaat en dat zij zelfs meer betalen dan de georganiseerde patroons. Het gaat volgens hun alleen om het principe van georganiseerd zijn. Hier en daar wordt pressie uitgeoefend om deze patroons tot toetreding te dwingen. En daar komen de ongearganlseerde patroons tegen op. o HAARLEMMERMEER. Een goede inzet. Terwijl de heer en mevr. V. uit Hoofd dorp, na de voltrekking van hun huwelijk zich met de andere bruiloftsgasten naar Amsterdam begaven, kwam op den Sloter- straatweg de auto. waarin het bruidspaar gezeten was, in botsing met een ander uit tegenovergestelde richting komend motor rijtuig. waarvan de bestuurder vermoede lijk onder den Invloed van sterken drank verkeerde Ze kwamen beiden met den schrik vrij, doch de auto werd deerlijk ge havend en moest naar een garage worden gesleept De politie stelde een onderzoek in. Kamer van Koophandel, Voor deze gemeente staan op de kiezers lijsten van de Kamer van Koophandel ver meld 397 namen voor het kleinbedrijf en 25 namen voor het grootbedrijf. Burgerlijke Stand. Geboren: Angela Mathilda, dochter van B. Wagenaer en A. C. Boone Maria, dochter van D. S. van Oudheusden en H. Hoodenburg Gerrit, zoon van A. Groe- neweg en G. van Tol Matheus, zoon v. H. H. Grauwelman en M. van Alphen Annigje, dochter van J. Mansier en H. Kuiper Janneke. dóchter van S. van Plaats en J. de Haas Wally Johanna Pauline, dochter van L, J. W. van Haaff en P. A. Radsma Antje Cornelia, doch ter van C. A. Zantman en G. C. Drenth Trijntje, dochter van C Aartsen en P. J. Slooten. Ondertrouwd: J. A. van Scheppingen, 26 jaar en J. P. Persoon, 23 jaar. Getrouwd: A. Cuiper, 25 jaar en D M. Drooger. 20 jaar Chr. Dekker, 26 jaar en E. van der Pol, 22 jaar N. G. Knook, 23 jaar en A. C van den Berg, 24 jaar J. Vogels, 28 jaar en J. Immink, 29 jaar G. Hobo, 23 jaar en S. R. Kiep. 25 jaar. Overleden: Cornells Bisschop, 58 jaar, geh. met M. Clemens. Loop der Bevolking. Vertrokken: Arie Orkenhout, v. Nieuwe- meerdijk 8 naar Amsterdam, Da Costa- straat 76, 2 hg achter Adriaan G. Kuiper, van Zwanenburgerdljk 490 naar Aalsmeer. Oosteinderweg 291 Wilhel- mlna Moleman, van Schlnkeldijk 40 naar Aalsmeer, Oosteinderweg 329 Adrianus van der Groef van Rustoordstraat. 1 naar Haarlem. 2e Vooruitgangstraat 35 Maarten A. J. van der Werff, van Esschen- laan 9 naar Bloemendaal, Kleverlaan 4 Sophia Buis van Spieringweg 481 naar Haarlem, Nassaustr. 5 Elisabeth Kallen - zee, wed. P. Marcusse van Aalsmeerderdijk 336 naar Rotterdam, St, Mariastraat 63a, Maria C. Zaal, van Kastanjelaan 44 n. Amsterdam, Haarlemmerweg 306 Johannes H, C. Plesman van Plesmanlaan 3 naar Engeland, Surrey Wadden, 32 Staf ford Road Marinus L. Koopman van Schinkeldijk 47 naar Amsterdam, Vossius- straat 5 Neeltje E. van der Luit van Huigsloterdljk 154 naar Aalsmeer, Schin kelpolder 21 Johanna van Veen, van Hoofdweg 900 naar Heemstede, Binnen weg 135 Cornelia A. van der Est van Akerdijk 21 naar Apeldoorn, Asselsche- straat 25 Theodorus W. Heemskerk van Lisserdijk 25 naar Alkemade, Oud-Ade E 30 Maria J. A. van de Walle, van Ben- nebroekerdljk 105 naar Haarlem. Smede- straat p.a. van Perez Sietsche Haagsma van IJweg 73 naar Amsterdam, Ruijsdaal- kade 225 Hendrik Stokman, van Sloter- weg 1067 naar -Amsterdam, Warmondstr. 120 Theunls van den Berg van Lijnder- dijk 34 naar Amsterdam, Haarlemmerweg 318c Maria M. Segers van Spieringweg 298 naar Amsterdam. Zunderdorp B. 107 Pleter D. Dijkhuis van Hoofdweg 795 naar Amsterdam, Vondelstraat 164 Hendrikus van der Veen van Vijfhuizer- dijk 157 naar Haarlem. Spiegelstr. 15 zwart Bernhard D. Vorrink, van Burgemeester Amersfoordtlaan 55 naar Amsterdam, Jacob Marisstraat 102 Maria Zasel, van Burgemeester Amersfoordtlaan 55 naar Amsterdam, Jacob Marisstraat 102 Gevestigd: Gerritje Brouwer, van Stap horst F 51. naar Martklaan 16 Adrianus Kooijman, van Velsen, Trompstraat 53, naar Kerkhoflaan 77 Wijnand Lem mers, van Haarlemmerliede c.a.. Spaarn- dammerweg 1, naar Kerkhoflaan 81 Huig Muilwijk, van Lisse, Stationsweg 132, naar Lisserdijk 510 Christiaan Overweg, van Amsterdam, Utrechtschedwarsstr 125, naar Lijnderdijk 271 Peter Veldhuis, van Hillegom. Stationswg 160, naar Venneper- weg 544 Helnrich F. C. Bullerdieck, van Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 25, 2 hg, naar Lindenlaan 12 Jacob H. van der Burgt, van Sassenijeim, Zandslootkade 25, naar Fortweg 47 Joost R. Dekker, van Utrecht. Zonstraat '17. naar Manegelaan 29 Constantinus L. Th. Flier, van Am sterdam. Barentszstraat 25h'uis, naar Nieuwemeerdijk 177b Marinus Griek- spoor. van Lisse Halfweg 43. naar Venne- perweg 506 Adrianus Heijnes, van Am sterdam. Hoofddorpplein 6, 1 hg., naar Spaarnwoudrweg 435 Antonius Koppen, van Amsterdam, Vasco, da Gamastraat 43 huis, naar Friedalaan 19 Arie van der Laarse, van Aalsmeer, Oosteinderweg 38, naar Aalsmeerderdijk 287 Jan Melgert, van Amsterdam, .Ringvaart A 392b. naar Nieuwemeerdijk 260. Mej. C. J. F. Rijken, onderwijzeres aan de openbare lagere school No. 9 heeft ontslag aangevraagd tegen 1 Sept. as. o HILLEGOM. De E. H. B. O. oefent. De vereeniging E.H.B.O. heeft een groote oefening gehouden aan de Nieuwe Haven, waar verondersteld werd, dat twee men- schen een ongeluk hadden gehad. Het ging om het verbinden endhet vervoer, waarvoor ook de ziekenauto van de firma van Dooren aanwezig was. Er werd hierbij ook ge bruik gemaakt van gasmaskers. De Protestantenbond. De laatste bijeenkomst in dezen zomer der afdeeling van den Nederlandschen Protestanten Bond zal Zondagmorgen ge houden worden in het Nutsgebouw en onderscheidt zich door een nieuwe liturgie en door een korte toespraak tot hen, die dit jaar als lidmaat van verschillende kerkgenootschappen zijn aangenomen. Ds. L. W. van Wijngaarden, die de nieuwe lidmaten beeft onderricht, zal in dezen bijzonderen dienst voorgaan. Het H. Subdiaconaat te Carthage ontving J. v. d. Schóót uit deze gemeente. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd uitstapje. Onder begunstiging van heerlijk zomer weer maakte de Chr. Meisjesvereeniging „Bidt en Werkt" per autobus een prachtig uitstapje. Zeer vroeg in den morgen, om 5 uur. begaf men zich reeds op weg. Het doel van den tocht was Arnhem, Berg en Dal. bad Cleve. Het laatste was vooral het hoogtepunt. In de Westerbouwing werd ter ontspanning even gerust. Vandaar ging men naar Nijmegen en per tram ging het naar Berg en Dal en gebruik gemaakt van de bergspoor. Vervolgens naar Cleve, waar de lunch werd gebruikt en bijzonderheden werden bezichtigd. De terugreis ging over Piasmolen, waar in den speeltuin met vijver gebruik gemaakt werd van water fiets en roeiboot. Opgefrischt vertrok men naar Arnhem om daar te dineeren. Nadat allen waren verkwikt reisde men over de Pyramide van Austerlitz waar nog even werd gerust naar huis terug. Dankbaar en voldaan arriveerde men in den laten avond weer in Katwijk. Nog lang zal den leden de herinnering aan dit prachtig ge slaagde uitstapje in gedachten blijven! Onveilig duin. De terreinen achter de Rijksschietbanen zullen volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn op Maandag tot cn met Vrijdag van 9 uur voorm. tot 8 uur nam. en Zaterdag van 2 tot 9 uur nam. Vergadering „Kring Duinland". De Kring van Burgerwachten „Duin- land" vergaderde in hotel „De Haagsche Schouw". Na opening en afhandeling der huishoudelijke zaken kwam de te houden Kringwedstrijd in bespreking. Na discussie werd besloten deze wedstrijd, waaraan ook een vrijebaanwedstrijd verbonden ls, te houden op Dinsdag 1 en Zaterdag 5 Aug. nam. 2 uur. Hieraan zullen deelnemen Voorschoten, Oegstgeest, Valkenburg, Kat wijk, Rijnsburg, Wassenaar en Voorburg als gast. Tot voorzitter-secretaris werd be noemd de heer Turion te Voorschoten; penningmeester is de heer Bosschieter, burgemeester van Rijnsburg. Tot leden der geschillencommissie werden benoemd de heeren Boele te Voorburg, Kromhout te Rijnsburg en Beekman te Oegstgeest. De commissie tot aankoop der prijzen zal be staan uit de heeren Kromhout, Rijnsburg, Turion. Voorschoten en Beekman te Oegst geest. Hierop volgde sluiting der vergade ring. Ernstige aanrijding. De bestuurder van de vrachtauto van den handelaar in grind en zand. de heer C. d. W. kwam van richting Valkenburg, met een met zand geladen auto, toen onverwacht het 2-jarig kindje van J. S. van de Breestraat op de Voorstraat kwam met de bedoeling den weg over te steken. Alhoewel de bestuurder C. v. d. Z. direct uit alle macht remde, kon hij niet voor komen dat een der voorwielen over het kind ging. Binnengedragen bij familie werd Dr. Hueting direct ontboden, die een voorloopig verband legde. Het bleek dat het beentje ter hoogte van de knie ernstig bezeerd was en directe overbren ging naar het iekenhuis te Leiden nood zakelijk was De politie nam lntusschen nota van het geval. De Tuinbouw. Er is al dikwijls geklaagd over de toe standen op tuinbouwgebied. Doch meer malen is de vraag gesteld, of het werke lijk wel zoo erg was Als het toen niet zoo heel erg geweest zal zijn, zooals sommige niet-tuinders dachten, dan zal er nu toch wel geen twijfel zijn, nu er dagelijks eenige duizenden Kilo's vroege aardap pelen, z.g. doordraaien, d. w. z. dat nie mand ze tegen den minimumprijs (of Y.rnletigingsprijs) wil hebben en ze ter beschikking van den Regeeringscommis- saris moeten blijven om vernietigd te worden. Wij hoorden een tuinder wiens producten doordraaiden, schertsenderwijze „hofleverancier" noemen! Gelukkig dat het artikel bospeen, dat een zekere ver maardheid geniet, daar men in wijde om geving dit product niet ln die kwaliteit kan telen als hier en het dus goed weg gaat. Althans vergeleken bij de anderen. Hiervan behoeft niets naar de vuilnisbelt! De toestand is in het algemeen wel be droevend. Te water. De jeugdige S. v. V. wilde gaarne leeren fietsen. Hij vond spoedig een zijner ka meraadjes bereid hiervoor een rijwiel af te staan. Na eenigen tijd voelde S. zich schijnbaar al een flink racer en maakte voor een amateur reeds vervaarlijke toeren Dit had echter tot gevolg dat hij al spoedig met fiets en al in den Rijn verdween. Hij trachtte zelf naar den wal te zwemmen wat hem gedeeltelijk gelukte. Bereidvaar dige handen hielpen hem op het droge en dregden hierna de fiets op. Zijn vriend leent de fiets niet meer uit! Tot brugwachter aan de electrische crug is benoemd J. v. Klaveren alhier. o KATWIJK AAN ZEE. Aanrijding. Op den hoek SluiswegJan Toorop- straat had een aanrijding plaats tusschen een auto en een driewielige bakfiets met hulpmotor. De auto, bestuurd door M. D. uit Amsterdam, reed op den Sluisweg in de richting van de Binnensluizen, terwijl de bakfiets, bestuurd door J. H. van den Sluisweg uit de Tooropstraat kwam rijden. Deze laatste reed met te groote snelheid den hoek om en verleende bovendien geen voorrang aan de auto, zoodat de schuld bij hem lag. Door zeer sterk te remmen, wist de autobestuurder een ernstig ongeval te voorkomen. De bakfiets werd beschadigd. De inlevering van badlijsten. De inspecteur van politie geeft kennis aan hen, die pension verschaffen, of zij hun woning of kamers verhuren, de in gevulde badlijsten ten politiebureele in te leveren. De politie zal een streng controle houden. Bij niet inlevering zal procesver baal worden opgemaakt. Uit het aantal Ingeleverde badlijsten op het politiebureau blijkt, dat tot nu toe alhier ongeveer 1400 badgasten verblijf hebben gehouden. Bij gunstig weder zal de Katwijksche Harmonie U.N.I., directeur de heer P. C. Langmuur, Zaterdagavond om 8 uur een concert geven in de muziektent op den Boulevard. o LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, D. van C. Th. Hassing en A. A. v. Zoen Petronella Cornelia Theresia, D. van C. W. Barnhoorn en W. J. Caspers Johannes Hendrikus, Z. van H. A v. Kesteren en C. Wassenaar Johannes, Z. van J. v. Dijk en Th. J. Cornelisse. Overleden: Jacobus Marinus Veldhuijzen van Zanten 29j. Ondertrouwd: Th. H. Hoogervorst en C. M. Verdoorn. Getrouwd: A. Janse en J. v. d. Wetering. Loop der Bevolking. Vertrokken: G. Boon, naar Noordwijker- hout Mej. C. A. Kaandorp naar Haar lemmermeer Mej. J. C. Booden, naar Haarlemmermeer J. B. de Haan en ge zin, naar Velsen B. J. Asseler en gezin, naar Haarlem Mej. M. H. H. Cuijpers, naar Amsterdam Mej. G. C. v. d. Berg, naar Hillegom. Gevestigd: Mej. C. J. Tulen, gekomen van Bennebroek, Heereweg 204 Mej. J. M. Koppert, van Hillegom, Schoolstraat 18 Mej. G. v. d. Tang, van Hoorn, Juliana- straat 76 Mej. C. C. Langeveld, van Rotterdam, Heereweg 211. o OEGSTGEEST. Aanrijding. In de De Kempenaerstraat werd de groentewagen van M. E. aangereden door een vrachtauto, bestuurd door S. van B„ te Den Haag. Eenige kisten groenten en fruit werden daarbij over de straat ge worpen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De schade zal onderling ge regeld worden. Onder het vee van den landbouwer A. van E. is mond- en klauwzeer ultge- hroken. Van gemeentewege zijn de voor geschreven kenteekenen aangebracht. Ter voórkoming van besmetting van menschen herinneren wij er aan vooral de melk te koken voor het gebruik. HEDEN: De Burcht: 3 October-vereeniging; 8','! uur nam. Zaterdag. Sportterrein Z.W.-Singel: Aóspiranten- dag van D.O.S. 3 uur nam. Zondag. Vrije Evang. Gem, Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Sentr. Isr. Wees- en Doorgangshuis: Ledenvergadering, 8 uur nam. Donderdag. Schouwburg: Alg. ledenverg. Leidsche Schouwburgver., 4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nam. „In het aangezicht des doods." Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Paprika", Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nam, „Het verleden ontwaakt." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge. neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. Dagelijks Den Haag (Scala)Bouwmees ter's revue, 8 uur nam. 's Zondags 2 uur matinee. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in November, December, Januari en Februari van 103 uren, in Maart, April en Mei van 10—4 uur in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur in October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.1 Dec. van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f.0.10. Ethnographisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l'/j6 uur. Zaterdags tot 5 uur. 1 Octo ber31 Maart 94 uur. Op Zondagen doorloopend geopend van 104 uur. Kos teloos. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Dins dags en Vrijdags van 1012'/2 voorm. en IV:5 uur nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt)Op werkdagen vari 9—12 en l'/s4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en en met Zondag 9 Juli a.s. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. RECLAME. DEN HAAG: Groote Marktstraat h/Swü 3407 RIJNSBURG. De Tuinbouw. De aanvoer bestaat bijna geheel u:t vroege aardappelen, het product waarvoor wel de minste belangstelling heerscht, waarvoor de prijs dermate is, dat ver schillende partijen geen koopers vinden., en voor vernietiging in aanmerking komen. Die vernietigingsprijs is f. 0.75 per 100 K.G., een prijs die zelfs niet voldoende ls om hiervan de landhuur te kunnen betalen. Voorloopig zal hierin nog wel geen verbe tering komen. Sla gaat voor f. 0.70 tot f. 1 per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6