LEIDSCK DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 6 Juli 1933 RECHTZAKEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. BEURSOVERZICHT. Adverlentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 3 uur: 764. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 770.5 te Karltstadt en Nordoeyan. Laagste stand 756.2 te Ingoe. Verwachting tot den avond van 7 Juli: Zwakke tot matige wind, uit Oostelijke richtingen. Licht tot halfbewolkt.a Droog weer. behoudens kans op onweer. Iets warmer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Het gebied van hoogen luchtdruk ver plaatste zich naar midden-Scandinavië en breidde zich, zoowel naar het Noord- Oosten als naar het Noord-Westen uit. Behalve in het hooge Noorden, ligt een uitgebreide vlakke depressie op den Oceaan, met een uitlooper over de Golf van Biscaje en verder in Oost-Europa, in Scandinavië en Finland. West-Duitschland ons land, Zwitserland. Frankrijk en op de Britsche eilanden heerscht mooi zomer weer; onbewolkte gebieden wisselen af met plaatsen, waar een zwaar wolkdek de zon neschijn tempert en het weer koel houdt. Regen viel alleen in het hooge Noorden en ver in het Oosten. De luchtdruk en temperatuursverdeeling zijn gunstig voor het tot stand komen van een periode van warm zomerweer met eerst later kans op afkoeling en onweer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 18 gr. C. (65 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 22 gr. C. (72 gr. F.). 3 uur nam.: 25 gr. C. (77 gr F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. V.m. te 2 u. 51 min.; n.m. te 3 u. 18 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 20'/: gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.53 n.m. tot 4.16 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Juli: op: 21 u. 17; onder: 2 u. 38. ZWEEFVLIEGEN. GESLAAGDE LIERSTARTPROEVEN OP DE MAALDRIFT. Gistermiddag zijn in het clubhuis der Leidsche Zweefvliegclub, vanwege het mi nisterie van Waterstaat, de examens voor instructeur en zweeftechnicus afgenomen. Voor instructeur slaagde de heer L. A. de Lange, voor zweeftechnicus de heeren Dijkshoorn, Fenenga en Leewis Na afloop van deze examens werd een, volgens Fransche methode uitgevoerde, lierstart gedemonstreerd. Bij dit systeem wordt een wiel van een auto vervangen door een trommel, waarover een 300 meter lange kabel loopt, die, over een katrol geleid, met het vliegtuig verbonden is. Wordt de motor van den auto in wer king gesteld, dan draait de trommel, ter wijl de auto blijft staan. De trommel windt dus den kabel op en zoo wordt het vlieg tuig omhoog gesleept. De aanwezigen, waaronder de heeren J. van der Heyden, inspecteur van den lucht vaartdienst, L. C. Kruithofen A. E. van Goor den Oosterlingh, bestuursleden der Vakafdeeling voor het Zweefvliegen der Kon. Ned Ver voor Luchtvaart W van Hulst, voorzitter der Eerste Ned. Zweef- club en ir. A. Kruisheer, van de Amster- damsche Club voor Zweefvliegen, waren opgetogen over de resultaten van deze voor het eerst in ons land beproefde me thode! De technische uitvoering was verzorgd door den heer Franx uit Zoetermeer, ter wijl de heer Snellen de leiding gij deze proeven had. De zweefvliegsport in ons land gaat wel met rassche schreden vooruit! HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep heeft gisteren terecht gestaan de 29-jarige varensgezel J. D te Katwijk, thans gedetineerd, die door de Haagsche Rechtbank ter zake van po ging tot moord, op zijn gewezen meisje, de dienstbode S. Muit Koudekerk, die des tijds in betrekking was aan den Rijns- burgerweg te Leiden is veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal, mr. Brants eischte bevestiging van het vonnis. Wegens diefstal bij herhaling, gepleegd in consumptietenten, is de 17-jarige bak kersknecht Th H. de H. te Leiden ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk Het Hof bevestigde dit vonnis, doch bracht 3 maanden voorarrest in mindering van de hoofdstraf. HET STADHUISVRAAGSTUK. NIEUWE MOEILIJKHEDEN. Zooals gemeld, hebben de vijf architec ten, die uitgenoodlgd waren een plan voor Stadhuisbouw in te dienen, n.l. de heeren C. J. Blaauw, te Haarlem, A. J. Kropholler te Wassenaar. H. F. Mertens. te Hilver sum en B. Buurman en J. v. d. Laan al hier, op 1 Mei hun plannen ingediend. Deze zijn, zooals was bepaald, in handen gesteld van de ter informatie van B. en W. gevormde commissie van advies, be staande uit de heeren dr. H. E. v. Gelder, te Den Haag, ir. G. C. Bremer te Den Haag. H. V. d. Kloot Meyburg, te Den Haag ir. G. L. Driessen alhier en ir. Plantenga te Den Haag, waaraan qualitate qua toe gevoegd de directeur van Gemeentewerken alhier. Nu doet zich bij de ingediende plannen naar ons van verschillende zijden ter oore komt een eigenaardig geval voor. Want terwijl vier van de vijf architecten zich stipt hebben gehouden aan de op dracht, welke hun was verstrekt, heeft de vijfde, in casu ir. C. J. Blaauw zijn be voegdheid overschreden en in zijn ont werp gronden verwerkt, welke niet voor Stadhuisbebouwing bestemd waren. Ter afronding zijn n.l. ook het Boordenhuis en de apotheek Boekwijt opgenomen. En het eigenaardigste en voor de overi ge architecten wel zéér onpleizierige is, dat zijn wij wel ingelicht, de commissie van advies aan het plan van ir. Blaauw de voorkeur geeft! Wij zullen ons oordeel opschorten totdat over deze aangelegenheid meer bekend zal kunnen worden gemaakt. Mocht het bovenstaande juist zijn. dan voorzien wij. dat minder dan ooit, over ons toekomstig Stadhuis het laatste woord zal zijn gesproken!! o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Doctoraal examen Indisch Recht mej. J. C. G. M. Kortmann (Oegstgeest)Propaedeutisch examen Theologie mej. J. H. Bethe (Den Haag) en de heeren C. Boer (Den Haag). S. S. M. Aertsen (Leiden) en P. A. Stapert (Sneek) Candidaatsexamen Rechten de heer M. H. Treurniet (Leiden); Doctoraal examen Rechten de dames J. I. C. Voorelr (Amster dam) en C. P. Moorman (Den Haag) en de heeren G. C. Suermondt (Leiden) A. G. de Blécourt (Leiden) en W. K. R. Hen- geveld (Gouda); Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (letter F), mej. C. I. Stuurman (Leiden); Doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuur kunde, de heer B H. Schultz (Den Haag); idem hoofdvak Wiskunde, de heer J. M. Storck (Den Haag); Taalkundig candi daatsexamen Indologie de heer F. J. Haver Droeze (Den Haag); Economisch Doctoraal-examen Indologie de heeren D. Hoen (Warffum) en J. van der Broek (Rotterdam) en Doctoraal-examen Kunst geschiedenis en Archaeologie de heer dr. A. J- Bernet Kempers (Den Haag). Bevorderd zijn tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld „Inleiding tot de theorie der klassenlicha- men", de heer B. A. Reestman (geboren te Gorinchem. Idem, op proefschrift geti teld: Life-cycle and environment of Lochmiopsis Sibirica Woron", mejuffr. J. Ruinen (geboren te Amboina.) Idem tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proef schrift getiteld: „Belediging in die Suid- Afrikaanse reg", de heer M Bliss, (ge boren te Uniondale) (cum laude) Idem tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld „Serge Esénine (18951925) Sa vie et son oeuvre", mej. F de Graaft (geboren te Leiden.) Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren P. L. Rassers (Den Haag) en A. van Oven (Leiden); voor het taalkundig candidaatsexamen indologie de heeren H. Cohen (Leiden) en D. Spier (Amsterdam); voor het econo misch candidaatsexamen Indologie de heer H. M. H. Slangen (Leiden)voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmacie, de heer E. Pont (Leiden) Gisteravond omstreeks 8 uur is de 46-jarige wielrijder P. B. op den hoek van Pieterskerkstraat en Lokhorststraat aan gereden door een auto, bestuurd door H. A. K. uit Hazerswoude. B bekwam een bloed uitstorting in het onderste gedeelte van den rug en werd ter observatie naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Vanmorgen zijn de gebroeders A. en J. S., die weigerden te voldoen aan het be vel van den ambtenaar van Maatschap pelijk Hulpbetoon om zich uit het kan toor aan de Lammermarkt te verwijderen, door de politie uit het gebouw gezet. Daar de ordeverstoorders zich bleven verzetten, zijn zij naar het bureau ge bracht, waar proces-verbaal wegens huis vredebreuk werd opgemaakt. DE POSTVLUCHTEN. De „Rijstvogel" op de thuisreis is te Bangkok aangekomen. De „Ijsvogel" is van Schiphol naar Indië vertrokken Vijf passagiers, een voor Boe dapest, een voor Calcutta, een voor Ran goon en twee voor Batavia, maken de reis gedeeltelijk mede. Aan boord zijn 278255 KG post, 63.00 K G pakketpost en 141 K G. lading, De Pelikaan is op uitreis van Bangkok vertrokken en te Singapore aangekomen. PRINSES JULIANA IN ENGELAND. Reuter meldt uit (Londen: Gisteren heeft H.K.H. prinses Juliana een bezoek gebracht aan Cambridge, waar zij de ver schillende bezienswaardigheden bezocht. 's Avonds dineerde zij op de Hurlingham- Ciub. RADIO-OMROEP VIA KOOTWIJK. Voortaan iederen avond. Te beginnen met het programma van hedenavond te 7 uur zullen, voorloopig tot 1 Januari a s., de uitzendingen voor den Nederlandschen Radio-Omroep op een golflengte van 1875 M. na 16 uur plaats vinden via den daarvoor geschikt ge- maakten zender te Kootwijk, inplaats van via den Huizer-zender. Zooals bekend is werkt deze zender met een belangrijk grootere energie dan de Huizer-zender, waardoor de Nederlandsche Omroep zijn rechten op den 1875 M. golf duidelijker zal kunnen laten blijken. Op dit punt bestaat eensgezindheid van op vatting bij de Omroepvereenigingen, het P.T.T.bedrijf en den Radioraad, in de over tuiging, dat inderdaad in het belang van den Nederlandschen Omroep de uitzen dingen op dezen golf zich zoo krachtig mogelijk moeten doen hooren. Van weerszijden is men bereid zich eenige geldelijke offers, welke de nieuwe toestand, vergt, te getroosten. Om bedrijfstechnische redenen' is het niet mogelijk de uitzendingen vóór 16 uur door den Kootwijkschen zender te doen geschieden. o DE CLEARING-WET AFGEKONDIGD. Met ingang van 7 Juli. Heden is verschenen het Staatsblad, bevattende een Koninklijk besluit van 5 Juli tot vaststelling van een algemeenen maatregel van bestuur, als bedoeld in artikel 2 der Wet van 25 Juli 1932. (Clea- ring-wet). In artikel 1 wordt bepaald, dat het doen te niet gaan van schulden ontstaan in verband met invoer van bij K B. aan te wijzen goederen uit gebiedsdeelen van bij K.B. aan te wijzen vreemde mogendheden, welke beperkende bepalingen hebben ge trokken ten aanzien van het internationale betalingsverkeer, slechts geoorloofd is door storting van het verschuldigde bedrag in Nederlandsche guldens bij de Nederland, che Bank. Onder schulden, ontstaan in verband met invoer van goederen, worden ten deze verstaan de voor in Nederland ingevoerde goederen verschuldigde koopprijzen, of in dien de goederen bij den invoer nog niet zijn verkocht, de uit den eersten verkoop in Nederland verschuldigde koopprijzen. Artikel 2 bepaalt, dat een aanwijzing haar kracht behoudt, totdat zij bij K.B. wordt ingetrokken. Dit besluit tot intrekking geeft tevens de overgangsvoorzieningen, welke noodig mochten blijken-. Elke aanwijzing en elke intrekking van een aanwijzing, wordt be kend gemaakt in de Nederjandsche Staats- com-ant. Artikel 3 bepaalt datleen aanwijzing van goederen kan luiden algemeen voor de gebiedsdeelen van alle aangewezen of nog aan te wijzen vreemde mogendheden of bijzonder voor de gebiedsdeelen van een of meer dezer mogendheden. Het in artikel 1 vervatte verbod geldt ten aanzien van de schulden, ontstaan in verband met invoer, welke plaats vindt op of na den dag, waarop het besluit der aanwijzing in werking treedt. Voorts wordt in artikel 4 bepaald dat aangewezen goederen, ten aanzien waar van niet ten genoege van den Minister van Financiën wordt bewezen, dat zij niet worden ingevoerd uit een gebiedsdeel van een vreemde mogendheid, waarvoor de aanwijzing dier goederen geldt, geacht worden uit een zoodanig gebiedsdeel te worden ingevoerd. Volgens artikel 5 zal de grootte der te storten bedragen, voorzoover de in artikel 1 bedoelde schulden niet in Nederlandsch courant luiden, worden bepaald door om rekening in Nederlandsch courant naar een telkens door de Nederlandsche Bank vast te stellen koers. De gelden, die ter voldoening van koop prijzen van goederen uit gebiedsdeelen van een aangewezen vreemde mogendheid ge stort worden bij de Nederlandsche Bank, zullen, aldus bepaalt artikel 6, volgens regelen door de Ministers van Financiën en van Economische Zaken, in overleg met de Nederlandsche Bank te stellen, kunnen worden aangewend ten behoeve van in Nederland gevestigde personen, firma's en bankinstellingen, wier vorde ringen getroffen worden door de beper kende bepalingen, welke door de desbe treffende mogendheid ten aanzien van het internationaal betalingsverkeer, zijn ge nomen. Daarbij wordt in acht genomerf, dat de personen, firma's en instellingen, die op deze wijze betaling ontvangen van de aan spraken, welke zij terzake in het buiten land hebben, afstand doen ten behoeve van de schuldeischers, wier vorderingen, ingevolge artikel 1, zijn vereffend In artikel 7 behoudt de Kroon zich voor in bijzondere gevallen vrijstelling te ver- leenen van het in art. 1 vervatte verbod. Dit. Koninklijk Besluit treedt in werking met ingang van den 2den dag na dien der dagteekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst. o* NATIONAAL CRISIS-COMITE. Het Nationaal Crisis-Comité deelt mede: Van het kantoor H. J. Vooren, hetwelk de accountantscontrole op de flnancieele gestie van het Comité uitoefent, is de volgende verklaring ontvangen: „Blijkens de administratie van het Na tionaal Crisis-Comité, die tot en met 31 Mei 1933 door ons gecontroleerd- en accoord bevonden is, werd tot en met ge noemden datum ontvangen aan giften ln geld voor A.-steun (inclusief renten en bijzondere baten) f. 1440.340.36 Hiervan is uitgedeeld en betaald voor verstrekte giften in natura f. 844.607.15 Aan steun in den vorm van voorschotten stond per 31 Mei uit f. 7.275.— Aan B.-steun werd uitgedeeld ln geld en in giften in natura f. 946.526-03 De beschikbare betalingsmiddelen, als mede de onderpanden van gedeponeerde gelden zijn op diverse tijdstippen door ons opgenomen en steeds in overeenstemming bevonden met de administratieve verant woording. (W.g.) OUDSHOFF." DE RENTEBETALING OP DUITSCHE LEENINGEN. In verband met gestelde vragen en ter vermijding van misverstand omtrent de rentebetaling op Duitsche leeningen, heeft het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel zich om nadere inlichtin gen gewend tot de directie der Rijksbank. Uit de ontvangen mededeelingen blijkt, dat de bepaling omtrent transfer van de halve rente beteekent, dat de helft van het op de coqpon vermelde bedrag wordt betaald, doch dat niet meer wordt betaald dan hoogstens vier procent per jaar. Dit beteekent. dat bijvoorbeeld voor zes pro cents obligatiën ieder half jaar de coupon wordt betaald met anderhalf procent, dus in totaal per jaar drie procent Voor acht procent's obligatiën wordt ieder half jaar de coupon betaald met twee procent, dus in totaal vier procent per jaar Daar dit hét maximum is, worden derhalve obliga tiën, welke meer dan acht procent rente dragen, behandeld alsof zij acht procent's obligaties waren. Voor leeningen, die niet in den vorm van obligatiën zijn uitgegeven, geldt hetzelfde ten aanzien van de rente. De bepaling omtrent transfer van de helft heeft ook betrekking op huren en pachten, verschuldigd door Bultschers aan buiten- landsche eigenaren. BRANDEN. Hedennacht te circa drie uur brak brand uit in de sigarenzaak van B. ter Steege aan de Markt te Oldenzaal. Reeds spoedig stond het perceel in lichter laaie. De in woners moesten door een zijraampje de woning verlaten, daar de rook hun anders den weg versperde De brandweer, welke zeer spoedig met de motorspuit aanwezig was, had een harde strijd met de hoog- oplaaiende vlammen. Het aangrenzende café van den heer J. ter Steege was ook spoedig, ondanks het vele water, een prooi der vlammen. Aan de andere zijde van deze- beide perceelen breidde het vuur zich ook nog uit en moest het filiaal met woon huis van de stoomerij Hoeksema, bewoond door Sanderman. het ook ontgelden en verder de dames-kapzaak met hoedenzaak van den heer Vlaskamp. van welk gebouw de kap verbrandde. Dit perceel heeft enorme waterschade bekomen. Er werd met acht stralen water gegeven. De brand weer rukte om zes uur in. De schade van alle perceelen wordt door verzekering gedekt. Hedennacht heeft te Beverwijk 'n felle brand gewoed in de pakhuizen van den slager J. P. aan den Alkmaarschen straat weg. In de opslagplaatsen waren o.a. een groentekas en twee auto's, waarvan één bestelwagen. De bestelauto verbrandde. De personenauto en de groentekar konden tijdig in veiligheid worden gebracht. De pakhuizen brandden tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend. Op het Departement van Waterstaat is heden aanbesteed den bouw van een duikerbrug met bijbehoorende werken in den Rijksweg no. 8 te HaarlemSassen- heim, ter vernieuwing van de Jannetjes- brug onder de gemeente Lisse nabij kilo- meterpaal 27. Raming f. 12 000 Laagste inschrijvers J F. Barth en M. Vermeulen te 's Gravendeel voor f. 9929. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad NED HERV KERK. Beroepen: Te Urk: H. A Jellema. cand te Woubrugge. GEREI KERKEN. Bedankt: Voor Naaldwijk (hulppred.) G Vise Jr., cand. te Loosdulnen. GEREF GEM. Bedankt: Voor Dinteloord. J. Fraanje te Barneveld. AMSTERDAM. 6 Juli. Flauwe markt. Koersen algemeen lager. Duitsche obligaties gedrukt. Ned. obliga ties vast. De beurs was flauw door het verloop in Wallstreet en de verklaringen van mr. Trip over de gevolgen van de inflatie- politiek in de Ver. Staten. Bovendien blijkt wel allerduidelijkst, dat er geen sprake van is. dat de Goudlanden zich nog zullen laten overhalen of zullen worden gedwon gen den gouden standaard prijs te geven. Het publiek en de beroepshandel gingen tot realisatie over. De verkoopen hadden dan ook de overhand en waar de koop neiging binnen enge grenzen beperkt bleef, waren flinke verliezen te bespeuren De handel was kalm behalve in Koninklijke, die vrij levendig verhandeld werden. Het fonds daalde plm. 3 pet. waarna een licht herstel intrad. Amerikanen lagen gedrukt. Van de Industrieelen waren Philips on geveer 6 pet. lager terwijl Unielever 3 pet. verloren om zich later iets te ver beteren. Aku's gedrukt Suikers zwak, speciaal H.V.A.. die na tot 10 pCt, onder het vorig peil te zijn gedaald in het verder verloop weer iets hooger kwamen Tabakken en Rubbers waren flauw en moesten enkele pCt. afstaan Evenals Scheepvaarten en Mijnwaarden, Amerikanen aan den gedrukten kant, ter wijl ook Duitsche obligaties terugliepen. Ned. obligaties waren vast in navolging van den gulden. WISSELKOERSEN. Engeland 8,29 3/4 (8,32"/a)Duitschland 59,10 (59,05); Frankrijk 9.75'/: (9,78'/i); België 34,77 (34,80); Zwitserland 47.96 (48,02'/:); Denemarken 37,10 (37,20); Zwe den 42.85 (43,00); Noorwegen 41,75 (42,00)- New York 183 3/4 (1841/8). Prolongatie 3 3/4 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 5 Juli. Noteering Cooperative Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver, Leiden en Omstreken". Andijvie f.0.50— 2.20, Kroten f. 1.50—2.70, Komkommer» 1.1.50—5.90, Bloemkool 1 f 11.20—22.20, id. II f. 1.50—13.40, Pieterselie f.0.50—1.20, Radlis f 0.70—1, Kropsla f.0.50—2.30, Sel derie f. 0.50-1.50, Wortelen f. 2-7.50, Per ziken f.2—12 per 100 stuks. Snijboonetl f 21—47, Stokboonen f. 55—60, Stamboone# f.35—46, Tuinboonen f.3—6, Doperwten f.6—22, Peulen f.6—31, Postelein f.5—10. Spinazie f.5—11, Tomaten A f. 16.20. B f. 18.20, C f. 15.90, CC f. 11.60 per 100 K.G. BARNEVELD. 6 Juli Elerenmarkt. Aangevoerd 1 420 000 eieren. Prijs f. 2,10— 2,85 per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA. 6 Juli Aangevoerd in totaal 1787 stuks, waarvan 91 slachtvarkens. Vette van 15'/:—16 et. per pond, levend met 2"/« korting. Londensche van 11—12 cent per pond, levend met 2% korting. 574 magere varkens 1220 pet stuk; 1015 biggen 79; 4 runderen 125150; 70 nuchtere kalveren 48; 30 lammeren 4 6; 3 bokken en geiten 25. Handel stug. Algemeene markt 465 partijen kaas, prijzen le kw. met rijksmerk 2528; 2e kw. met rijksmerk 20—23; zware 30 ct. Handel traag 280 ponden boter. Goeboter0.850.90 p. pond; Weiboter 0.750.80 p. p. Handel 146.500 partijen eieren Kipeieren 2.00— 2.50 per 100 stuks. Eendeneieren 1.75 2.00 per 100 st Handel matig. Coop Zuid-Holl. Eierveiling Aanvoer 112.600 kipeieren. Prijzen 56/58 K.G. 2.00 2.10; 58/60 K.G 2 10—2.20; 60/62 K.G. 02/84 K.G 2.30—240; Bruine 58/69 K.G. 2.103.10 per 100 stuks- Kleine eieren 1.90 —2 00 per 100 stuks. Aanvoer 1500 eenden eieren. Prijzen 1.50—1.90 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 5 Juli. „De Een dracht". Aardbeien 80—110 ct. per slof van 3 K.G. Wagenaars f. 2.75, Dubb. hceren- boonen f.4, Wonder v. America f.1—1.15, Krombekken f. 1.30—1.80, Grauwe capucii- ners f. 1.05—1.25, Doperwten f. 1.10—1.60, tuinboonen J2—52 ct. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN. 5 Juli. Bloem kool 2—9 ct. per stuk. Sla 50—60 ct. per 100 krop; Aardbeien 2533 ct. per kilo; Snijboonen f 4,304,50; idem Stek f. 2,60; Kassnijboonen f 3,40—4,60; Idem Stek f. 1,702,60; Dubb Stam f. 3,204,40; Peulen f. 0,50—3,25; Doperwten f, 0,85— 1,15; Capucijners 95 ct.; Tuinboonen 30 49 ct. per 10 K.G.: Augurken: grof f. 2.85 3.20, bommen f. 2,102,25, stippel f. 0,75 per 25 K.G TER AAR, 5 Juli. Centrale Veiling. Peulen f.0.60—2.70, Doppers f.0.60—1.20, Cape. f.1—1.15, Witte Cape. f. 1.35—1.60, Tuinboonen 2735 ct., Snijboonen f.3.40 4.40, Dubb. stamboonen f. 4.10—4.60, Prin- cesseboonen f. 5.50, bloemkool 621 ct., peen 5—11 ct. VOORSCHOTEN, 5 Juli. Kipeieren f.2.10 —2.90, eendeieren f. 1.80—2.40 per 100 stuks, kippen f. 0.40—1.70, hanen 12—50 ct., dui ven 12 ct. per stuk. WESTLAND. Aalbessen 1021 ct.: aardbeien 1038 ct duiven f. 0.401.30, dubbele boonen 3043 ct.; snijboonen 2046 ct. per k.g.; tomaten A f. 1 80—2,30; B £.1.70—1.90; C f. 1.50—2.25; CC f. 1.20—1.80 per bak; aardappelen 2045 ct. per kist; bloemkool f.3—12; eieren f. 2.50—2.20; andijvie f.0.40 1.50 per 100: komkommers 14 ct.; per ziken 1—15 ct.; meloenen 19—95 ct. per stuk. Getrouwd: M. J. HEERING, Arts, en P. W. VAN DER MANDELE, die, mede namens hun ouders, hartelijk dank zeg gen voor de betoonde belang stelling. 3572 Leiden, 6 Juli 1933, Gehuwd: LAURENS SEGAAR en MARIA GEERLING, die, mede namens wederzljd- sche familie dank zeggen voor de vele blijken van be langstelling bjj hun huwelijk ondervonden. 3547 Rotterdam, 6 Juli 1933. Toekomstig adres: Leiden, Hooigracht 48. De Heer en Mevrouw WESTENDORP—v. LOENEN MARTINET geven met blijd schap kennis van de geboorte van hun Dochter FUS1NA MARIA. Leiden, 5 Juli 1933. Fagelstraat 17. 3546 Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze ge liefde Vrouw, zorgzame Moeder. Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante TRIJNTJE BAKKER geb. WOLFS, in den ouderdom van bijna 37 jaren. Diep betreurd door ons allen. Mede namens de verdere familie: O. BAKKER en Kinderen. Leiden, 5 Juli 1933. Morschweg 119. 3590 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a.s. op de begraafplaats .Rhijnhof" te 11 uur van. 8—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3