LEIDSCHE ZWEMINRICHTING LE1DSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 6 Juli 1933 Burgerlijke Stand v. Leiden WATERPOLO. L.Z.C. III—H.Z.enP.C. III 2—0; Het derde zevental der L.Z.C. heeft gisteren zijn eerste overwinning (de tweede L.Z.C.-zege in een competitie-wed strijd van dit seizoen!) behaald. De ploeg kwam met twee Invallers in de volgende opstelling uit (v.l.nj.)doel: Munting; achter; v. Leeuwen, Westen, Planjer. voor: S. Ouwerkerk, Meijeraan, N. Ouwer- kerk. Ofschoon de Hagenaars bij wie Stotijn meespeelt over het algemeen sneller zijn, is L.Z.C. meer in den aan val. Een achterwaartsch schot van Meijeraan van opzij van het veld wordt door de lat gekeerd, maar even later opent dezelfde speler de score. Kort hierop gaat een hard schot van S. Ouwerkerk naast; doch ook dit is uitstel van execu tie. Na handig samenspel ontvangt hij de bal weer, en geeft den keeper het na kijken (20). De Leidsche verdediging (aan Westen's spel is niet te merken, dat hij doorgaans in het vijfde speelt) heeft ln deze periode met de Haagsche aanvallen weinig moeite, en speciaal in de duels Planjer Jonker blijft eerstgenoemde meestal in de meerderheid. Nadat nog een schot van N. Ouwerkerk over is gegaan, breekt de rust aan. Na de hervatting zijn de Hagenaars ln de meerderheid, doch door slecht schieten gaan verschillende kansen te niet. De Leidsche verdediging bestaat nu uit 4 man. maar v. Leeuwen die weer 'n goeden wedstrijd speelde brengt door opzwemmen eenige malen ontspanning. L.Z.C. brengt het echter niet verder dan een schot tegen de lat zoodat met onver- anderden stand het einde aanbreekt. L. Z. C. IV—DE ZIJL II 1—3. Deze wedstrijd werd met goedvinden van L.Z.C. in de zweminrichting De Zijl ge speeld. Even is L.Z.C. sterk aanvallend en Van Vliet kan nog juist een schot van Verhaar corner werken. Bij een aanval van De Zijl maakt Snoeker met een mooi schot 01. Goede schoten worden dan door den L.Z.C.-keeper gekeerd. Een zuiver door Blansjaar aangegeven bal geeft Snoeker opnieuw gelegenheid tot scoren. Na rust zien wij goede aanvallen van De Zijl waar bij wel eens wat te veel gewaagd wordt. L.Z.C. plaatst slecht en heeft in deze pe riode zeker een doelpunt kunnen maken. Na opzwemmen maakt Blansjaar een keurig doelpunt 03. Verhaar is rechts buiten gaan spelen en heeft het genoegen v. Vliet houdbaar te passeeren 13. Vermelden wij nog een goed schot van Tegelaar dat rakelings over vliegt. A. Z. C. I—V. Z. C. I 6—3. A.Z.C. I (Alphen) kreeg gisteravond voor de competitie (3e klasse N.ZB.) op bezoek V.Z.C I uit Vlaardingen, waarvan zij met sprekende cijfers wist te winnen. Over het geheel genomen was A.Z.C. sterker. Vooral voor de rust hadden de gasten niet veel in te brengen. Na de rust kwamen ook zij er beter in en wisten zij 3 keer achter elkaar te doelpunten. A.Z.C. was dadelijk in het offensief, wat tot gevolg heeft dat A.Z.C. door een pracht schot van Bonte de leiding neemt 10. Weldra is het C. v. Leeuwen die als hij den bal krij<" toegespeeld van Jongeleen, den voorsprong vergroot tot 20. De Vlaar- dingers ondernemen eenige vergeefsche aanvallen, doch de achterhoede van A.Z.C. is op haar hoede en zuivert steeds tijdig haar gebied, waarbij zij bovendien het le der prachtig doorgeeft aan de voorhoede. Door goed samenspel blijft de druk op het doel der gasten toenemen en hoewel eenigszins nerveus doet de Vlaardlngsche keeper goed werk. Het is echter te voor zien dat de verdediging op den duur niet stand houdt. Na eerst enkele schoten te hebben gehouden moet de keeper ander maal voor een prachtig, goed gericht schot van Bonte zwichten 30. Met dezen stand komt de rust. Ook na de rust is A.Z.C. sterker. Er is nog maar eenige oogenblikken gespeeld als C. v. Leeuwen den bal toespeelt naar Bonte en deze het leer wederom in de touwen der gasten laat verdwijnen 4—0. Als Jon geleen dan nog de score heeft vergroot tot 50 komt er eenige kentering in het spel. Het wordt Vlaardingen nu blijkbaar al te bar. In deze periode komt zij geducht op zetten en wel in die mate dat zij binnen enkele minuten den A.Z.C.-doelman 3 keer laat vlsschen. Dit is 't teeken voor Alphen om opnieuw over te gaan tot het offensief. Hoe de Vlaardingers dan ook nog hun best doen, succes blijft uit. Integendeel is het weer Bonte die een pracht aangegeven bal van Jongeleen onhoudbaar inschiet 63. Met dezen stand komt weldra het einde. o A. Z. C. n—S. Z. EN P. c. II 3—2. °ok het tweede van A.Z.C. wist voor de competitie G.Z.B.) de beide puntjes thuis te houden. Het was echter op het nipper tje af. Wat spelverdeeling betreft waren de Schoonhovenspelers beslist beter, doch hun voorhoede was niet zuiver in het schieten. Bovendien was keeper Jansen van A.Z.C. gisteravond niet gemakkelijk te verschalken, terwijl ook de lat voor Alphen menigmaal redding bracht. Direct na den aanvang trekt Schoon hoven ten aanval. Voorloopig weet keeper Jansen het gevaar te keeren. De gasten blijken echter sterker en ondernemen aan val op aanval, zoodat zij reeds spoedig de leiding weten te nemen 0—1 Als Raap horst voor A.Z.C. tracht het spel op gelij ken voet te brengen heeft hij pech als hij precies tegen de lat schiet. Zoodra is ge draaid en de scheidsrechter weer laat be ginnen. is het weer Schoonhoven, dat ter stond inschiet 0—2. Dit wordt A.Z.C wat al te bar zoodat zij wat beter begint aan te pakken. Raaphorst weet met een prach tig schot te scoren 1—2. Dezelfde speler verkleint den achterstand tot 22 en weet bovendien vlak voor het einde, als hij zich geheel vrij weet te maken en opzwemt ook de winnende goal voor A.Z C te sco ren. Schoonhoven komt in deze periode nog wel opzetten doch de verdediging van A.Z.C. houdt stand. Spoedig komt hierna het einde. O POELMEER I—DE ZIJL I EN II (COMB Hedenavond speelt Poelmeer I een vnendschappelijken wedstrijd tegen een Zijl I en n (comb.) in de Zweminrichting Poelmeer. Aanvang 8,15 uur. COMPETITIE le KLASSE. Te Den Haag heeft H.Z. en P.C. giste ren met 30 van S.V.H. gewonnen. Rust 1—0. HP.C. heeft gisteren met 10 van Dol fijn gewonnen. o ZWEMMEN. SCHOOL- EN VOLKSWEDSTRIJDEN DE ZIJL. Het programma van de School- etl Volks wedstrijden op Woensdag 19 Juli a.s„ aan vang 7 uur nm. in de zweminrichting De Zijl luidt: 25 M schoolslag meisjes t/m 10 jaar, idem voor jongens; 50 M. vrije slag meisjes boven 10 jaar, idem voor jongens; 50 M. schoolslag dames idem voor heeren; 25 M. vrije slag meisjes t/m 10 jaa.r, idem voor jongens: 50 M. schoolslag meisjes boven 10 jaar, idem voor jongens; 50 M. vrije slag dames, idem voor heeren; 50 M. balzwem- men voer dames. Verwerpen polobal voor heeren 3 x 25 M. wisselslag estafette meisjes, rug- school- en vrije slag. idem voor jon gens, (school, tegen school) Na afloop is er een polo-wedstrijd. o KAMPIOENSCHAPPEN IIAAGSCHE ZWEMKRING. Op 29 Juli in De Zijl. Op Zaterdag 29 Juli zullen in de zwem inrichting De Zijl de kringkampioenschap pen van den Haagschen Zwemkring ver- zwommen worden. Alleen juniores mogen aan deze wedstrijden deelnemen. Het pro gramma bestaat uit: 100 M vrije slag heeren; 50 M. vrije slag dames; 100 M. rugslag heeren; 50 M. rugslag dames; 100 M. schoolslag heeren; 50 M. schoolslag dames; 3x50 M wissel slag heeren; 3x50 M. wisselslag dames; 5x50 M. vrije slag heeren; 5x50 M. vrije slag dames; schoonspringen. Vad. RECLAME. H00GE RIJNDIJK Ter gelegenheid van de wedstrijden der Leidsche Zwemclub op Zaterdag middag 8 Juli a.s., is de inrichting des morgens te II uur GESLOTEN. (Loketten sluiten half elf). 3596 OM DEN ROEIEN. „TELEGRAAF-BEKER." Njord wint, maar wordt gediskwalificeerd. Op het bekende lange traject op den Amstel van Het Kalfje tot aan het club gebouw van De Hoop vond gisteravond te Amsterdam de jaarlijksche wedstrijd om den „Telegraaf Beker" plaats. Doordat slechts twee ploegen ingeschreven had den vonden ditmaal geen voorwedstrijden plaats en verschenen aan den start voor de beslissing achten van Nereus en Njord. Deze waren als volgt samengesteld; Nereus: A. M. Bom (slag), J- B. M. van Ogtrop, P. L. Justman Jacob, H. Schut ter, W. de Boer, H. S. D. Bartlema, P. Leeuwenburg, S- de Wit (slag) en G. Hallie (stuurman.) Njord: H. Kampmeinert (boeg), J. Koop man, G. J. Terpoorten, J. M. V. Kamp meinert, J. E. van Panhuys, H Neeb, B. E. van Zanten, H. Dupon (slag> en L. D. J. Reeser (stuurman.) De belangstelling langs de oevers en op de bruggen was vrij groot. Van eenig voor deel voor een der ploegen bij boei 1 of boei 2 was ditmaal geen sprake. Over de ge- heele baan waren op bepaalde afstanden en bij iedere bocht piketten geplaatst die op de aangegeven wijze gepasseerd moes ten worden, zoodat van afsnijden, zooals dat vroeger vooral bij de bocht bij den Omval kon geschieden, geen sprake was. Direct na het startsein gaan de ploegen er in snel tempo van door Nereus maakt resp. 20 en 37 slagen in de eerste halve en heele minuut tegen Njord 17 en 35. De Leidenaren hebben een mooien langen slag en hebben na eenige honderden me ters, bij het Sportpark van „De Alge- meene" een voorsprong van 3/4 lengte. Beide ploegen roeien met een gestadig tempo van 32. Nereus begint wat af te zakken en bij den tweeden Zuidelijken Wandelweg zijn de Leidenaren eén lengte voor. Even voor Zorgvliet als juist weer een bocht genomen is komen de Amster dammers weer wat bij en verkleinen zij hun achterstand tot 3/4 lengte. Zij zak ken daarna weer iets af en bij den Omval zijn zij l'/s lengte achter. Het is hun aan te zien dat zij hun voordeel in de volgende bocht willen zoeken. Even voor het club gebouw van Willem III nemen de Leide naren een piket verkeerd en komen de Amsterdammers, die juist aan het inloo- pen zijn. in vuil water. Zij zijn ontmoedigd en raken steeds meer achter. De Leidena ren schijnen echter hun fout niet bemerkt te hebben en roeien met krachtigen lan gen slag verder- Met ruim 5 lengten gaan zij in den tijd van 15 min. 50 1/5 sec. door de finish. Hun clubgenooten die natuur lijk niet weten wat er onderweg geschied is, staan op het plankier bij De Hoop te dansen en te juichen. Hun vreugd is echter maar van korten duur, want even later hooren zij dat Njord voor het reeds genoemde feit gediskwalificeerd is. Zoo doende is dus Nereus, dat een tijd maakte van 16 min. 2 1/5 sec. voor dit jaar in het bezit van den „Telegraaf Beker" De Amsterdammers hadden aanvanke lijk bezwaar om den prijs in ontvangs te nemen (algemeen was men van oordeel dat Njord sterker was), doch reglemen tair was de beslissing van den kamp rechter volkomen juist. LAWN-TENNIS. HET TOERNOOI TE WIMBLEDON. Vines en Crawford in de finale. In den halven eindstrijd van het heeren enkelspel won de Amerikaan Vines giste ren in vier sets van Cochet en hij komt nu in de finale tegen Crawford, die over Satoh triomfeerde. Cochet bleek een deel van zijn snelheid en zekerheid te hebben ingeboet en eigen lijk voelde men in Vines voortdurend de sterkere speler, die de eerste set met 62 won en alleen in de tweede werkelijk moeilijkheden heeft ondervonden. Cochet legde loen meer pressie in zijn spel en kwam op 52. Daar scheen de kans voor het grijpen te liggen, maar plots kwam toen Vines in ai zijn onoverwinlijkheid los. Hij won zijn service-game op love, legde steeds meer vaart in zijn spel, haalde 66 en nam daarna de leiding over om met 86 te triomfeeren Toen daalde het peil van dezen kamp. Vines spande zich oogenschijnlijk minder in en verloor met 63, om daarop in een zeer snel tempo den Franschman volko men te overspelen en met 61 set en match te winnen. Satoh speelde een tactische partij tegen Crawford, maar de rustige, zekere en veeri zijdige Australiër had in zijn gevaarlijke vlakke forehand, zijn gesneden backhand en zuiver geplaatste dropshots aanvals wapenen. waartegen Satoh op den duur niet was opgewassen. Crawford won met 6—3, 6—4, 6-4 De belangrijkste uitslagen van gisteren luidden: Heerenenkelspel (demifinalesiVines (V. S i si. Cochet (Frankrijk) 62, 86, 36, 6—1). Crawford (Australië) sl. Satoh (Japan) 6—3. 6—4, 2—6, 6—4. Heerendubbelspel (4e ronde)Von Cramm en Nourney iDuitschland) sl. An drews en Stedtman (Nieuw Zeeland) 36, 7—5. 9—7, 6—2. Farqueharson en Kirby sl Olliff en Wheatcroft met 62, 63, 97. Damesdubbelspel (3e ronde)Mrs. Whit- tmgstall en Betty Nuthall (Engeland) sl. Miss Edwards en Miss Eden (Engeland) 8—6, 6—2. 4e ronde: Mme Mathieu en Miss Ryan Frankrijk en V. S.) sl. Mile Jedre- sewska en Miss Stammers (PolenEnge land) 61. 62; Mrs. Godfree en Miss Mitchell (Engeland) sl. Mrs. Burke en Miss Thomas (V. S. en Engeland) 63. 97. Gemengd dubbelspel (4e ronde): Betty Nuthall en Borotra sl. Miss Hearman en Cooper 64. 64. Miss Ryan en Maier sl. Miss Noel en Nunqi 62, 86. Miss Round en Miki sl. Miss Jacobs en Turnbull 61, 16, 6—2. Hilde Krahwinkel en von Cramm sl. Miss'York en Davis 63, 64. WIELRENNEN. SWIFT Hedenavond rijden de „Swift"-leden. 't koppel J. RiethovenJ. Verschoor een re vanchewedstrijd op de Goudsche Wieler baan, tegen het koppel PeekHesslinga e.a. terwijl a.s. Zaterdag J. Riethoven deelneemt aan de wedstrijden om het kampioenschap in het stadion te A'dam. DE TOUR DE FRANCE. De zevende etappe van Grendle naar Gap is gewonnen door Speicher. Archam- baud leidt met bijna 9 minuten voorsprong op Guerra KORFBAL. NED. KORFBALBOND. Blijkens het jaarverslag van den N.K.B. telde de bond aan het einde van het ver slagjaar 131 vereenigingen (vorig jaar 119) met 6172 leden (vorig jaar 5916.) DE HENLEY-REGATTA. Gistermiddag is de klassieke Henley- regatta begonnen. Voor de Diamond Sculls werden de voorwedstrijden gehouden, waarvan de resultaten waren: Eerste heat: 1. Coles (Londen) 8 min. 45 sec.; 2. Guye (Londen). Tweede heat: 1. Von Opel (Themse Rowing Club) 8 min. 45 sec.; 2. Fidler (Themse Rowing Club). 3de heat: 1. Saurien (Frankrijk) 8 min. 50 sec.; 2. Suier (V.S.). 4de heat: 1. Rutherford (V.S.) 8 min. 44 sec.; 2. Thompson (Londen). 5de heat: 1. Savrel (Tsjecho-Slowakije) sloeg Strong (Londen) ln 8 min. 34 sec. BOSCHHEK—T. E. A. N. (ALPHEN). De Lawntennisclub T.EA.N. te Alphen speelde te 's-Gravenhage tegen „Bosch hek" aldaar. De uitslag was: Heerendubbel spel: H. L. v. d. Boom en B, Lam sl. J. Roepers en H. Wulf sen 36, 61, 64. Dames-enkelspel: Mej. B. v. d. Boom sl. mej. B. Rijshouwer 62, 60 Gemengd dubbelspel: Mej, A. v. d. Boom en B Lam sl. mej. Durang en W. Overbeek 8—6 63; mej. J. Wyers en H. L. v. d. Boom sl. mej. J. v d Zijden en P. van 't Wout 68, 86 61. Heeren-enkelspel: L. I. Schouten verl. van J. Vink 46. 46. Dames-dubbelspel; A en B. v. d. Boom sl. mej Durang en B v. Voorthuyzen 61, 61. Alphen won dus met 51. ATHLETIEK. NED. DAMES NAAR LONDEN. Voor de Engelsche dameskampioenschap pen op 15 Juli te Londen zijn de volgende Nederlandsche dames-athleten aangewe- zen: mej. Ter Horst (Hengelo) 110 yards hardloopen; mej. Pels (Amsterdam) dis cuswerpen; mej. Munnekes (Amsterdam) kogelstooten en mej. De Koek (Amster dam) speerwerpen en kogelstooten. Hbld. TOERISME. STERTOCHT VOOR WHERRIES. Naar de Kaag op 12 Augustus. Het comité voor wherriewedstrljden te Amsterdam heeft het denkbeeld gehad om een stervaart naar de Kaag tilt te schrij ven op Zaterdag 12 Augustus, waarbij alle roeiers in Nederland worden ültgenoodlgd tot deelneming. Deze stervaart is opengesteld voor één- en tweepersoons wherries en kah gemaakt worden van alle begin- of controlesta tions uit in combinatie met een of meer dere tochten, uitgeschreven door de com missie voor de Rondvaart 1933. Het eind station is steeds de Kaagsocletelt. De stervaart wordt gehouden in de week van 712 Augustus. De deelnemers zijn verplicht journaal bij te houden. De gene die den langsten afstand binnen de vastgestelde tijden en geheel volgens voor schrift heeft afgelegd, ontvangt een wis- selprijs. Na afloop der rallye ontvangt een aan tal deelnemers, wier prestaties hiertoe aanleiding gaven, een zilveren legpenning van het Com- v. W., met inscriptie. De deelnemenden ontvangen na inschrijving bij den secretaris den heer J. Drewes, Weteringschans 79 te Amsterdam, het toerboekje benevens een C. v. W.-wimpel (oranje, wit, blauw), die gedurende den tocht als onderscheldlngsteeken wordt gevoerd. De inschrijving sluit op 31 Juli des nam. 6 uur. PAARDENSPORT CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. In verband met het van wege de veree- niging „Vooruit" op Woensdag 19 Juli a.s. op het gemeentelijk sportterrein te Hoofd dorp te houden 24e concours-hipplque, vernemen we dat H. M de Koningin door het schenken van een medaille weder blijk heeft gegeven van Haar groote belang stelling en medeleven met het streven van „Vooruit". VOETBAL. LUGDUNUM I—H. B. S. COMB. 4—3. Een spannende wedstrijd. Deze wedstrijd vond onder groote pu blieke belangstelling achter „Pomona" plaats. Lugdunum miste J Bekkering die goed door Honsbeek werd vervangen, ter wijl H.B.S. in de gepubliceerde opstelling verscheen, behalve ir. Denis, die door Graafland werd vervangen. Hel begin is gelijk opgaand. De debuteerende Lugd.- keeper H. Steyn redde eenmaal magnifiek. Trouwens deze Duitsche speler gaf later blijk uit het goede hout gesneden te zijn; speciaal zijn lenigheid en klemvast grij pen van den bal vielen te loven Nadat Mom een vrij eenvoudige kans ver naast schoot, deed hij het even later beter en zond een keihard schot in, wat Zeilstra slechts vallende kon stoppen. Hij ver mocht den bal echter niet weg te werken en de toesnellende Koolloos scoorde on houdbaar. (1—0.) H.B.S. tapte daarna uit een ander vaatje en Graafand passeerde een viertal spelers en schoot keihard den gelijkmaker langs Steyn. (11.) Even was groen-wit de kluts kwijt en menig hache lijk moment ontstond voor het Lugd.-doel Door een misverstand bij Lugdunum kwam Graafland in het bezit van dit leer; keeper Steyn kwam te vallen en met een leeg doel voor zich maakte de H.B.S.'er geen fout. (12Voor de rust kwam er in den stand geen verandering meer, wat mee- rendeels te danken was aan de nu zwaar beproefde Haagsche defensie, die, gehol pen door vrouwe Fortuna, kranig stand hield. De tweede helft was nog maar en kele minuten oud of van Weerlee kreeg tot twee raai toe een schitterende scoring- kans, doch faalde, terwijl Koolloos uit een fraaie pass hoog over schoot. De ge lijkmaker liet echter niet lang op zich wachten. De jeugdige linksbuiten v. d. Heyden die een keurig, beheerscht par tijtje speelde gaf Koolloos een schitte rende pass, die hij dankbaar benutte (22.) Langen tijd beheerschten de Kraaien daarna het spel, doch de Lugd.- achterhoede, back's zoowel als keeper, ver zetten bergen werk; tot 20 min voor het einde Graafland zich door de groen-witte verdediging wrong en het leer onhoudbaar in de touwen suisde. (23J De strijd bleef boeiend; het publiek leefde geheel mede en een 10 min. voor het einde gaf Mom vanaf de lijn zulk een hard schot, dat Zeilstra, die het leer wel stopte, en tege lijkertijd door Koolloos werd belaagd, het leer in eigen doel werkte. (33) Weer kwam Lugd. los en weer knalde Mon kei hard op doel doch de staander voorkwam een doelpunt. 5 min. voor het einde ont ving Mom het leer van midhalf v. d. Berg, ontweek handig Pierhagen, zoowel als Keilholz en zond het leer resoluut langs den uitloopenden Zeilstra. (43 Nog een laatste poging van van Resteren en toen kwam onder hevige spanning het einde van dezen aantrekkelijken wedstrijd, die door den heer Honsbeek verdienstelijk werd geleld. GEBOREN. Leendert, z. van J. M. Seriier en S. Zwanenburg Rozalle, d. van J. E. Tel- jeur en G. E. Knobllch Thomas Johan nes. z. van Th. v. d Weijden en E. M. van Leeuwen Frederik, z. van F. Neuteboom en C. H. Hettema Johanna Cornelia, d. van C. M. v. d. Zwet en J. A. v. Klifik Leonardus Petrus, z. van L. P. v. d. Geer en M. M. A. Mens. ONDERTROUWD. J. Buurman, Jm. 23 Jaar en G. van Duijn, jd. 22 jaar A. Btjlsma, wedn. 41 Jaar T. J. M. Zekveld, jd. 29 jaar A. A. C. M. Walenkamp, jm. 20 Jaar en C. M. J. Bots. jd. 27 jaar. GEHUWD: Th. Barendsc, jm. en C. S. van Es, jd A. de Bruljn, jm. en M. Springer, Jd. J, v. d. BUrgh, jm. en M, W. Teskc, jd. N. W. den Dopper, jm. en J. L. Schenk, jd. 1 A. J. J, Driessen, jm. «n H. de Helden, jd W. P. den Hollander, Jm, en J. M. Lssschuii. jd, P. van Mastngt, jm. en N.- E Dusoswa, jd. P. J. v. d. Mcijden, jm. en M. J. de Vrind, jd. E. E. Uhlich, jm. en E. K. L. Nlewiak, jd. OVERLEDEN. K. Zwanenburg, wedn. 60 jaar - Oosten-Arkeveld, wede71 Jaar. S. van SERIEWEDSTRIJDEN „HILLINEN." Doordat Lugdunum Zondag J.l. met 43 van de Amsterdamsche 3e klasser „Schln- kolhaven" won, komt zij 30 Juli op het Hilllnenterrein ln den eindstrijd tegen de winnaar van ZandvoortHilllnen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „KATWIJK" Voor bovengenoemde nederlaagwed strijden won Lugd. (b.) Juniores met 54 van Katwijk (b.) I51EDSTRIJDEN ROUWKOOP (VOORSCHOTEN.) De wedstrijd L.FC.-veteranen—Rouw koop Veteranen werd door den L.F.C.-vete- ranen gewonnen met 4 tegen 3. De wedstrijd Rijnsb. Boys II tegen Rouw koop II gaat morgen niet door. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Onder enorme belangstelling, en met medewerking van de Christel, muziekver- eeniging harmonie ..Concordia" onder lei ding van den heer Noordanus uit Leiden, heeft te Boskoop de aangekondigde wed strijd plaats gehad tusschen Boskoopsche Veteranen en ..Old Love", waarvan de op brengst der entreegelden ten bate komt van het plaatselijk crisiscomité. De wedstrijd die zeer spannend en soms aardige momenten te zien gaf, eindigde met een overwinning voor de Veteranen met 64. Aan het einde van den wedstrijd werd aan de Veteranenclub door den heer W. de Ruljter een zilveren wisseltak aange boden. Onder de zeer vele bezoekers bevond zich ook de burgemeester de heer P. A. Colijn benevens wethouder J. van Gelderen. Morgennam. te halfacht vindt de beker finale tusschen het 1ste elftal van De Boys en Rijkstuinbouwschool plaats. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1934. Uruguay alsnog toegelaten. Volgens een mededeeling van het secre tariaat van de F.IF.A, heeft dit lichaam er ln toegestemd om Uruguay alsnog als deelnemer te noteeren voor de wereld kampioenschappen 1934. WEDSTRIJDEN B.V.V. (Benthuizen) Voorweg, van Hazerswoude, speelde te Benthuizen tegen B.V.V. I een vrlend- schappelijken wedstrijd. Rust 00. Eind stand 10 voor B.V.V. Hedenavond spelen V.I.O.S.-Jur. van Hazerswoude tegen B.V.V. II en morgen avond Roda van Blelswijk tegen B v v I. NIEUW TERREIN VAN FEYENOORD. Feyenoord krijgt een nieuw stadion. Het zal verrijzen aan den Kreekweg te Rot terdam. o ADSPIRANTEN- EN JUN.-TOURNOOI U. V. S. Door U.VjS. is een adspiranten- en ju- niores-tournooi georganiseerd, dat aan vangt op 12 Juli. Er wordt alleen des avonds gespeeld. De inschrijvingen luiden: Adspiranten van 1215 jaar: Afdeellng A.: A.V.S. a, Zuiderkwartier a, Lugdunum a, Sportman a, D.V.S. a Afdeellng B U.V.S. b, U.V.S. c, Lugdunum b, Zuider kwartier b, Sportman b. Juniores van 1517 jaar: U.V.S. a, U.V. S. b, Lugdunum a, Lugdunum b, R.CL. a, Leidsche Boys a. OM DEN A.R-V.A.-BEKER. Gisteravond speelde C.G.W. H tegen „Al- gemeene Handels- en Kantoorbedienden" Direct is Algemcene sterker en leidt na 25 minuten met 20 nog voor de rust krijgt C.G.W. een strafschop, welke goed wordt genomen. Rust 21. Na de rust blijft Al- gemeene sterker maar het geluk is met C G.W. 2—2. Nu blijft C.G.W. in de meer derheid en zij maakt er 42 van. Alge- meene maakt in de laatste minuten 43. R. B. F- heeft met 41 van L.D.TS. II gewonnen, waardoor deze ploeg momen teel de leiding heeft. Morgenavond te kwart over zeven ArvaL.D.T.S. n. BILJARTEN. 18TE KLASSE KAMPIOENSCHAP L.B.B. De uitslagen van gisteravond luiden: pnt. brt. h.s. gem. G. M. Teegelaar 250 43 23 5.81 I- M158 42 21 3.76 J. Bruinnlncks 250 23 41 10 86 A. Verstraaten 123 22 15 5.59 I. M96 17 32 5.64 B. Teegelaar 250 17 54 14 70 Morgenavond worden de laatste par tijen gespeeld. B. Teegelaar en J. Bruin- nincks zijn in topvorm. De beslissing valt morgenavond ln de laatste partij B. Tee gelaarJ. Bruinnlncks. o SCHAKEN. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. Deze wedstrijd is thans geëindigd. De uitslag was de volgende: le groep: le prijs: J. G. van Eijbergen met Th p.; 2e prijs W. H. Bosscha met 6'h p. en 3e prijs W. Demmendal met 5 p. Verder behaalden W. H. v. d. Nat 4 p. en M. M. Segaar en G Bosscha elk 3p. 2e groep A: In deze groep kwamen het hoogst uit: A. L. de Wolf met 8 p., L, J. Rutten met Th. p. en G. Schoppen met 6 punten. 2e groep B: No. 1 Ir. J. Westra met 6'h p. en 2. J. M. Volders met 6 p. 3e groep: 1. C. H. M. Nauta met 8 p en 2. M. J. Dieben met 6 p. 3-3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11